Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 4 Październik 2012, 11:49   

Cytat:
Fotoradar łapie dziś na Gdańskiej. Korki na Energetyków

Jadąc Gdańską w stronę lewobrzeża, uważajcie na fotoradar, który fotografuje kierowców przekraczających prędkość. Dłużej postoimy na ul. Energetyków, w al. Wojska Polskiego i w okolicach ronda Giedroycia.


Autobusy i tramwaje jeżdżą zgodnie z rozkładem. Linie pospieszne jadące z prawobrzeża mogą mieć kilkuminutowe opóźnienia wynikające z zatorów przy Basenie Górniczym. Powoli korkuje się też wyjazd z Bezrzecza ulicą Modrą, al. Wyzwolenia, al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Traugutta aż do placu Szarych Szeregów.

LINK
 
 
Automobil

Wysłany:    nieoznakowane.phi.pl 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 8 Październik 2012, 08:15   

Cytat:
Fotoradar czai się dziś na wlocie do centrum

Straż Miejska sprawdza dziś rano prędkość kierowców jadących ulicą Gdańską. Jak się nie dać złapać? Trzeba po prostu jechać maksymalnie 70 kilometrów na godzinę.

Na szarżujących kierowców zastawiona jest też jeszcze jedna pułapka. Na jednym ze skrzyżowań w centrum miasta włączone jest urządzenie rejestrujące przejazd auta na czerwonym świetle.

LINK
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2881
Posty: 8224
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 13 Marzec 2013, 18:33   

Cytat:
Ku Słońcu: fotoradar pstryka zdjęcia zza latarni

Kierowcy narzekają na straż miejską, która ich zdaniem maskuje fotoradar na ulicy Ku Słońcu. Strażnicy zaprzeczają, mówią, że urządzenie jest użytkowane zgodnie z przepisami.

Jeden z kierowców sfilmował urządzenie w akcji, na ulicy Ku Słońcu w rejonie skrzyżowania z ulicą Źródlaną. Widać, że fotoradar popularnie nazywany "śmietnikiem" jest ustawiony za latarnią.

W komentarzu po filmie autor umieścił informację: "pozdrawiam panów strażników, którzy nawet nie siedzieli w samochodzie podczas wykonywania zdjęć. A jeśli w tym czasie aparatura zacięłaby się, to co wtedy? Wszyscy dostaną mandaty za "niby" przekroczenie prędkości?"

Miejsce, które pokazano w filmie to jedna z dziewięciu lokalizacji, które mają zatwierdzoną organizację ruchu i są specjalnie oznakowane.

- Ten odcinek jest oznakowany znakiem D-51 informującym o automatycznej kontroli prędkości - tłumaczy Joanna Wojtach, rzecznik straży miejskiej. - Nic nie zasłania urządzenia, urządzenie też nie zacina się. W trakcie jego pracy nie jest konieczna obecność strażnika. Jeżeli strażnik stoi to tylko po to, żeby przeciwdziałać niszczeniu urządzenia.

Straż miejska ma dziewięć oznakowanych miejsc, gdzie odbywają się pomiary prędkości. Fotoradar można spotkać na ul. 26 Kwietnia, Jana z Kolna , Alei Powstańców Wielkopolskich, Alei Wojska Polskiego - w rejonie zajezdni Pogodno, Miodowej, Ku Słońcu, Przyjaciół Żołnierza, Rymarskiej i od niedawna przy ulicy Traugutta.

Z mandatów tłumaczą się pokrętnie

Strażnicy mają "kolekcję tłumaczeń" kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość, tłumaczą się dlaczego dopuścili się wykroczenia.

- Wyobraźnia ludzka nie zna granic i to w jaki sposób się tłumaczą - opowiada Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - "Spieszyłam się, żeby w domu ugotować obiad, więcej nie będę" to powód jaki podała jedna z ukaranych pań.

- Ale nie wiadomo czy nie będzie więcej przekraczała dopuszczalnej prędkości, czy też gotowała obiadu? - pyta żartobliwie pani Joanna.

Nie brakuje kierowców, którzy którzy otwarcie przyznają się do błędu i mają problemy z ortografią: "czasami nie zdążam wyhamować" (pisownia oryginalna).

Inny jako powód podał zdenerwowanie na dziewczynę: "wkurzyła mnie, nie byłem w stanie skupić się na jeździe" i dlatego przekroczył prędkość.


Źródło: www.mmszczecin.pl
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2881
Posty: 8224
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 4 Kwiecień 2013, 21:04   

Cytat:
Fotoradarem w piratów. Rano skontrolowali ponad 200 aut

Na ulicy Gdańskiej, w rejonie Basenu Górniczego straż miejska przeprowadziła kontrole prędkości. Fotoradar zarejestrował ponad dwieście aut, rekordzista miał 120 kilometrów na liczniku.

Od dziś w rejonie pętli obowiązuje nowa organizacja ruchu. Pojawił się znak D-51 "automatyczna kontrola prędkości" uprzedzający o odcinku drogi, na którym prędkość jazdy jest kontrolowana i rejestrowana przez urządzenia działające samoczynnie.

- Fotoradar wykonał 215 zdjęć, rekordzista pędził w tym miejscu z prędkością 120 km/h - mówi Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej.

Zmiany mają przeciwdziałać wypadkom i kolizjom do których dochodzi w tym miejscu. Policja jako przyczynę zdarzeń podaje nadmierną prędkość. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę.

Źródło: www.gs24.pl

Cytat:
Łapanka na Ku Słońcu. Fotoradar się chowa

We wtorek 2 kwietnia, na ulicy Ku Słońcu tuż przed skrzyżowaniem z ul. Źródlaną, wszystkich krnąbrnych kierowców czekała niemiła niespodzianka. W celu "poprawy bezpieczeństwa" swoje "laserowe działo" wytoczyła tam znów szczecińska Straż Miejska. I wszystko byłoby godne pochwały gdyby nie fakt, że i strażnik miejski i przede wszystkim fotoradar nie były widoczne dla kierowców. Czy tu naprawdę chodzi o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu?

Miejsce, w którym pojawił się fotoradar jest bardzo niebezpieczne dla pieszych. Pisaliśmy już wielokrotnie o problemie mieszkańców, którzy próbują pokonać pasy w tym miejscu (ulica Źródlana/Różana). Często dochodzi tu do wypadków z udziałem pieszych, najczęściej z powodu nadmiernej prędkości przejeżdżających samochodów. Dlatego też popieramy kontrolę prędkości w tym miejscu i wszelkie starania o poprawę bezpieczeństwa. Jednak tzw. "foto-śmietnik" notorycznie ustawiany jest w taki sposób, aby kierowca nie miał szansy go wcześniej zobaczyć i aby z zaskoczenia pstryknąć fotkę.

Fotoradar ustawiany jest za betonową latarnią pod takim kątem, by dopiero w ostatniej chwili kierowca mógł go zobaczyć. Kilka metrów przed skrzyżowaniem z przejściem dla pieszych, błyskające z zaskoczenia czerwone światło fotoradaru, z pewnością nijak nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Z całą pewnością widoczne urządzenie i oznakowany przy nim samochód dałyby dużo lepszy efekt. Tymczasem nie tylko urządzenie "się chowa" przed kierowcami, ale również strażnik w swoim służbowym samochodzie zaparkowanym tuż za rogiem, na ul. Źródlanej.

Nasz reporter zapytał pełniącego służbę strażnika (nr służbowy 038) o sposób ustawienia fotoradaru. W odpowiedzi usłyszał, że "skoro latarnia zasłania fotoradar to trzeba przestawić latarnię". Rozumiemy trudną sytuację materialną Straży Miejskiej w Szczecinie. Nie rozumiemy tylko, dlaczego w walce o bezpieczeństwo na szczecińskich drogach, bezpieczeństwo jest na ostatnim miejscu.
Źródło: www.gumience24.pl
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1240
Posty: 28741
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 18 Maj 2013, 14:57   

Cytat:
Gdzie może cię złapać fotoradar straży miejskiej? Są nowe miejsca

Szczecińska Straż Miejska ma nowe miejsca, w których ustawić może fotoradar. Kierowcy mogą się ich spodziewać teraz już na 16 odcinkach ulic Szczecina.

Joanna Wojtach, rzeczniczka Straży Miejskiej wyjaśnia, że radar ustawiać mogą tam, gdzie wcześniej sygnalizuje to znak D-51 ("kontrola prędkości" - niebieski znak z radarem). W minionym tygodniu takie znaki pojawiły się w kolejnych miejscach. Te miejsca to:

al. Wyzwolenia, al. Piastów, ul. Kolumba, ul. Mieszka I oraz ul. Mickiewicza.

- To miejsca wyznaczone po sygnałach od rad osiedli, od mieszkańców, którzy skarżyli się, że kierowcy często łamią tam prawo i stwarzają niebezpieczne sytuacje - mówi Wojtach. - Także policyjne analizy kolizji i wypadków potwierdziły te lokalizacje.

Rzeczniczka wyjaśnia, że czekają teraz na harmonogram od policji, na podstawie którego prowadzić będą mogli kontrole w tych miejscach. Mówi, że fotoradar nie wyłapuje tych, którzy prędkość nieznacznie przekraczają, reagują przy przekroczeniach ponad 10-15 km na godz. Wysokość mandatu zależy od tego, o ile przekroczyliśmy prędkość. W zależności od miejsca podczas jednej akcji namierzają około kilkunastu łamiących przepisy. - Choć są i takie sytuacje, jak przy Basenie Górniczym po zmianie organizacji ruchu, że fotoradar robił ponad 200 zdjęć - mówi rzeczniczka.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2881
Posty: 8224
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 22 Sierpień 2013, 09:28   

Cytat:
Fotoradar strzela zza barierki

Lokalizacja urządzenia do pomiaru prędkości przy Basenie Górniczym budzi zastrzeżenia. Chodzi o to, że straż miejska ustawia się blisko ogrodzenia. Strażnicy tłumaczą, że to nie przeszkadza w pomiarach.

– Przejeżdżając ulicą Gdańską w kierunku wyjazdu z miasta na wysokości Basenu Górniczego zauważyłem interesująco ustawiony przenośny fotoradar – pisze pan Łukasz w liście do redakcji. – Był skrzętnie schowany półtora metra za żółtymi barierkami oddzielającymi chodnik od jezdni. Jadąc po łuku w prawo efekt był taki, że radar był praktycznie niewidoczny dla kierujących. O to dokładnie straży miejskiej chodziło.

Pan Łukasz jechał w tym miejscu z dopuszczalną prędkością 50 kilometrów na godzinę, lecz mimo wszystko mężczyźnie nie spodobało się takie ustawianie radaru. Postanowił zatrzymać się i zrobić kilka zdjęć. Przeczytał także instrukcję obsługi fotoradaru przenośnego Multanova 6F, z której wynika, że urządzenie nie powinno pracować w pobliżu barierek, gdyż mogą one odbijać wiązkę mierzącą prędkość. Przesłał do nas cytat z instrukcji użytkowania radaru przenośnego Multanova 6F:

„Przy załamaniu promieni, promień radaru odbity zostaje przez rozległe powierzchnie (np. autobus, samochód ciężarowy, płotki stalowe, bramy). Powierzchnie metalowe odbijają szczególnie dobrze promienie radarowe. Promień radaru zostaje załamany na zasadzie odbicia lustrzanego kąt padania = kątowi odbicia. Większe znaki drogowe, płotki stalowe które stoją po środku jezdni, mogą załamać promienie radaru w przeciwnym kierunku jazdy."

– Wydaje mi się, iż temat ten jest warty zainteresowania, gdyż sposób schowania radaru jasno wskazuje na cel ustawienia. Zarobienie jak największych pieniędzy, a nie poprawa bezpieczeństwa. Gdy stałem koło radaru faktycznie robił on zdjęcia z bardzo dużą częstotliwością – mówi mężczyzna. – Było sucho i słonecznie, a zagrożenie na tej drodze jest minimalne. Jestem ciekaw, czy panowie strażnicy miejscy będą równie sumiennie tam stali i pilnowali jesienią i zimą, gdy droga będzie śliska i będzie występowało realne zagrożenie wpadnięcia w poślizg.

Straż miejska tłumaczy, że pomiar prędkości na Basenie Górniczym dokonywany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami.

– Na wspomnianym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, ustawione są znaki po obu stronach jezdni D-51 (Kontrola prędkości. Fotoradar), pod znakiem znajduje się tablica z informacją : na odcinku 500 m – mówi Joanna Wojtach, rzecznik straży miejskiej. – Samo ustawienie fotoradaru jest również prawidłowe.

Uzyskaliśmy wyjaśnienie, że przywołany cytat z instrukcji obsługi urządzenia Multanova 6F nie jest kompletny, bowiem w dalszym ciągu brzmi ten zapis tak: "w takich przypadkach można otrzymać zdjęcia na których mierzony pojazd nie znajduje się w strefie analizy lub pojazd nie jest widoczny na zdjęciu. Jeżeli na miejscu pomiarów następuje załamanie promieni potrzebne jest przeprowadzenie następujących zmian: 1. Zmienić kat ustawienia anteny, 2. Zredukować zasięg urządzenia, 3. Zmienić miejsce pomiarów. Pomiary z załamaniem odbitych promieni nie podlegają dalszej analizie".

– Bariery odgradzające stoją poza zasięgiem wiązki wysyłanych promieni, nie może być zatem mowy o odbiciu promieni, które mogłyby zafałszować pomiar – zapewnia Joanna Wojtach.


Źródło: www.regiomoto.pl
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2881
Posty: 8224
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 14 Grudzień 2013, 08:22   Źródło: www.youtube.com
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1240
Posty: 28741
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 14 Grudzień 2013, 12:02   

Jedno słowo tytułem komentarza - to takie "pikanie" oznacza, że przejeżdżający mobil jedzie powyżej (50) , ale poniżej zaprogramowanego progu wyzwolenia zdjęcia.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
g1kowal 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lis 2012
Pochwał: 95
Posty: 268
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Lipiec 2014, 23:42   

Po moim podróżowaniu po Szczecinie...

<FR> "Na odcinku...":

Cytat:
- ul. Mieszka I, na wysokości cmentarza centralnego, w obie strony, na odcinku 800m
- al. Piastów, pod górę za skrzyżowaniem z al. Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. Ku Słońcu, w kierunku centrum
- ul. 26 kwietnia, za skrzyżowaniem z ul. Santocką, w kierunku centrum
- al. Wojska Polskiego, za skrzyżowaniem z ul. Władysława Szafera, w kierunku centrum
_________________

 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2881
Posty: 8224
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 8 Październik 2014, 18:18   

Cytat:
Straż miejska ustawiła fotoradar... na budowie

- Skrzynka stoi "zamaskowana" za słupkami wygradzającymi jezdnię, ponieważ jest to teren budowy. Dookoła leżą hałdy ziemi i resztki po pracach remontowych. Straż miejska znów dała popis pomysłowości - mówi Tomasz, nasz czytelnik.

Fotoradar stoi na skrzyżowaniu ulic Ku Słońcu, Źródlanej i Różanej. Kierowcy jadą powoli, bo warunki są trudne, a droga w remoncie. Niektórzy stają, żeby zrobić zdjęcia i pokazać absurdalność działań straży miejskiej.

- Oni sobie to miejsce upodobali jakoś szczególnie - mówi Tomasz. - Już kiedyś się tu chowali z fotoradarem. Jak się okazało, że to nielegalne i, że skrzynka musi być widoczna to nagle przestali tu mierzyć. Teraz postawili kawałek dalej, tym razem na terenie budowy.

W tym miejscu na ul. Ku Słońcu budowana jest ścieżka rowerowa i chodnik. Wymieniane są też latarnie. Droga jest zwężona.


Źródło: www.szczecin.gazeta.pl
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2881
Posty: 8224
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 31 Grudzień 2015, 17:13   

Cytat:
Fotoradary straży miejskiej w odstawkę. Będą zwolnienia?Straż miejska straci uprawnienia do obsługi fotoradarów i traffipaxów rejestrujących przejazd na czerwonym sygnale.

Strażnicy po Nowym Roku stracą uprawnienia do kontroli prędkości. A więc ich fotoradar użytkowany od 2006 roku i legalizowany co roku, pójdzie w odstawkę. Chociaż nasi strażnicy zrezygnowali już z fotoradaru wcześniej, bo od sierpnia tego roku. Kontrole prędkości aut zostały zawieszone po ujawnieniu przez Urząd Komunikacji Elektronicznej faktu, że wiele straży gminnych w Polsce, w tym także szczecińska korzysta z częstotliwości zarezerwowanych dla wojska. Szkopuł w tym, że są to częstotliwości NATO wykorzystywane do radiolokacji i żadne urządzenia cywilne, w tym fotoradary, nie mają prawa korzystać z nich bez zezwolenia.

Za to nadal pracuje traffipax, czyli urządzenie, które wyłapuje pojazdy jadące na czerwonym sygnale. Maszty do tego urządzenia znajdują się w rejonie skrzyżowania ulicy Królowej Korony Polskiej z aleją Wojska Polskiego, a drugi na krzyżówce al. Piastów z ul. Ku Słońcu.

Obecnie strażnicy koncentrują się na doprowadzeniu do końca wszczętych spraw o przekroczenie prędkości sprzed sierpnia tego roku, żeby jak najmniej spraw przekazać do Komendy Miejskiej Policji.

- Mamy jeszcze czas do końca roku. Jeszcze 7 grudnia było to 1510 spraw z zakresu przekroczenia dopuszczalnej prędkości i niestosowania się do sygnałów świetlnych - mówi Joanna Wojtach, rzecznik straży miejskiej. - Część spraw nie udało nam się zamknąć z różnych powodów, na przykład nie jest wskazana osoba kierująca samochodem. Po odliczeniu spraw skierowanych do sądu i prowadzonych z tytułu artykułu 96, paragraf 3 Kodeksu Wykroczeń, czyli wskazanie kierującego, do przekazania policji będzie około 600 spraw.

Nie ma jeszcze wytycznych, co zrobić z wymienionymi urządzeniami. Fotoradar jest własnością SM, a został zakupiony z budżetu gminy.

Spytaliśmy również, czy w związku z utratą uprawnień zmniejszy się zatrudnienie w szeregach miejskiej służby.

- Ciągle mamy niedobory kadrowe, strażnicy z referatu drogowego w tej chwili przejęli sprawy związane z nieprawidłowym parkowaniem, natomiast osoby cywilne kończą dokumentację. Niektóre delegowane są do innych zadań, na przykład na dyżurkę do oddziału Śródmieście. Miejsc pracy nie stracą.

Przypomnijmy, że Najwyższa Izba Kontroli postulowała odebranie strażom miejskim i gminnym prawa do używania mobilnych fotoradarów.

Po kontrolach NIK okazało się, że w wielu przypadkach zaangażowanie strażników w obsługę przenośnych fotoradarów podyktowane było chęcią podreperowania gminnego budżetu, a nie bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Odebranie uprawnień strażnikom miejskim nie oznacza, że piraci drogowi będą bezkarni. Fotoradary stałe przejmie Inspekcja Transportu Drogowego, natomiast fotoradary mobilne będzie mogła stosować tylko policja.

Źródło: www.mmszczecin.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group