Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Milejewo - DW nr 504 (Elbląg - Frombork)
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28376
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 13:16   Milejewo - DW nr 504 (Elbląg - Frombork)

Cytat:
Policja współpracuje ze Strażą Gminną

Elbląscy policjanci podejmują współpracę ze Strażami Gminnymi. Dzisiaj zostało podpisane porozumienie Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu z Wójtem Gminy Milejewo. Współpraca ma na celu organizowanie i prowadzenie wspólnych przedsięwzięć zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie działania jednostek.

Dzisiaj Komendant Miejski Policji w Elblągu mł. insp. Marek Osik podpisał porozumienie z Wójtem Gminy Milejewo Ryszardem Januszem o współpracy pomiędzy elbląską policją a Strażą Gminną w Milejewie. Swój podpis złożył także Komendant Straży Gminnej w Milejewie Janusz Sieński. Na spotkaniu obecny był Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu nadkom. Robert Muraszko, który sprawuje nadzór nad pionem prewencji.

Podjęta współpraca ma na celu organizowanie i prowadzenie wspólnych przedsięwzięć zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie działania jednostek. Policjanci oraz funkcjonariusze Straży Gminnej będą pełnili wspólne patrole oraz uczestniczyli we wspólnych szkoleniach i ćwiczeniach.

Źródło
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Automobil

Wysłany:    nieoznakowane.phi.pl 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 104
Posty: 2625
Skąd: PL
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 16:05   

Milejewo to straszna dziura... można powiedzieć w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo mieści się w strasznym dole, gdzie nawet radio ma problem z odbiorem. Mogą się nastawić na łapanie kierowców, którzy lecą tamtędy na granicę do Gronowa.

Jednakże mimo tego, że jest to dziura wyjątkowo w tym przypadku byłbym za tym żeby ustawiać tam FR - jest tam zjazd w dół i zakręt, który wygląda na w miarę normalny, ale można bardzo łatwo z niego wylecieć i nie jeden już się na tym wyłożył. Niebezpieczeństwo dodatkowo polega na tym, że jest tam chyba jedyny sklep i kręcą się ludzie, a obok jest przejście dla pieszych. Poza tym wlot od strony Elbląga również jest mało bezpieczny mimo tylko 1 łuku na drodze. Przez drzewa po prostu jest strasznie słaba widoczność.

Jeździłem tam tysiące razy i widziałem nie raz auta w rowach i na drzewach.
_________________
"Kiedy chcesz coś osiągnąć rozejrzyj się dookoła, zastanów się i pomyśl, czego dokładnie chcesz.
Nikt nie dojrzy celu z zamkniętymi oczami. "
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28376
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 18:45   

Grzebiąc w sieci znalazłem info o jakieś stacji w tej miejscowości, gdzie ponoć jest ogr. (40) . Tam ponoć naczęściej błyskają flashem :-)
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 104
Posty: 2625
Skąd: PL
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 22:10   

piotreg napisał/a:
Grzebiąc w sieci znalazłem info o jakieś stacji w tej miejscowości, gdzie ponoć jest ogr. (40) . Tam ponoć naczęściej błyskają flashem :-)

Dokładnie, jest tam ograniczenie do 40km/h ze względu właśnie na wypadki.
_________________
"Kiedy chcesz coś osiągnąć rozejrzyj się dookoła, zastanów się i pomyśl, czego dokładnie chcesz.
Nikt nie dojrzy celu z zamkniętymi oczami. "
 
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8046
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 10 Luty 2012, 18:47   

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2012-02-09

Milejewo: Realizacja usług polegających na organizacji i prowadzeniu biura wraz z zatrudnieniem pracowników biurowych i opracowywaniem dokumentów związanych z czynnościami wykonywanymi przez funkcjonariuszy straży gminnej w związku ze stwierdzonymi wykroczeniami na drogach publicznych w gminie Milejewo

Numer ogłoszenia: 39086 - 2012; data zamieszczenia: 09.02.2012

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Gminy Milejewo, ul. Elbląska 47, 82-316 Milejewo, woj. warmińsko-mazurskie, tel. 055 2312282, 2312284, faks 055 2363836.
Adres strony internetowej zamawiającego: milejewo-ug.bip-wm.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja rządowa terenowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Realizacja usług polegających na organizacji i prowadzeniu biura wraz z zatrudnieniem pracowników biurowych i opracowywaniem dokumentów związanych z czynnościami wykonywanymi przez funkcjonariuszy straży gminnej w związku ze stwierdzonymi wykroczeniami na drogach publicznych w gminie Milejewo.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Realizacja usług polegających na organizacji i prowadzeniu biura wraz z zatrudnieniem pracowników biurowych i opracowywaniem dokumentów związanych z czynnościami wykonywanymi przez funkcjonariuszy straży gminnej w związku ze stwierdzonymi wykroczeniami na drogach publicznych w gminie Milejewo na podstawie zdjęć pojazdów, wykonanych przez urządzenia rejestrujące będące w dyspozycji Zamawiającego oraz otrzymanych informacji o właścicielu pojazdu.
(...)
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28376
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 18 Kwiecień 2012, 17:06   

Błyskać będą Multanovą 6F.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28376
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 12 Październik 2012, 09:32   

Cytat:
Straż Gminna w Milejewie: Mandaty "in blanco" w niepowołanych rękach...

Czytelnicy alarmują nas o sytuacji jaka ma miejsce w Straży Gminnej w Milejewie. I tak, otrzymaliśmy między innymi informację o tym, że mandaty karne wypisuje w tej instytucji osoba do tego nieuprawniona.- Co warte podkreślenia, w Straży Gminnej w Milejewie pracuje tylko jeden funkcjonariusz. Aby praca przynosiła wymierne korzyści finansowe dla gminy, na strażnika nakładane są obowiązki, które są ponad jego możliwości - informuje nas osoba zbliżona do Urzędu Gminy w Milejewie. - Niestety nikt nie jest w stanie pracować 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Czynności należy wykonywać zgodnie z przewidzianym na nie terminem. Osoby popełniające wykroczenia drogowe, informowane są o tym fakcie niezwłocznie. Strażnik pracujący w Milejewie stara się sprostać stawianym przed nim zadaniom. Niestety pewne kroki podejmowane przez niego są niezgodne z prawem. Tylko kogo za to winić - samego strażnika czy jego przełożonych? - pyta anonimowa osoba, która obserwuje co dzieje się w zarządzie Gminy.

Bloczek mandatowy jest dokumentem ścisłego zarachowania i oznacza to, że korzystać z niego może jedynie osoba uprawniona czyli funkcjonariusz, który posiada uprawnienia do nakładania kar w postaci mandatów karnych. Mandat karny nie może być wypisany - nawet w części - przez osoby nieuprawnione. Według informacji do których dotarliśmy - w Straży Gminnej w Milejewie, mandaty podpisane "in blanco" przez komendanta, wypełniane były danymi osób ukaranych przez pracowników gminy, nieposiadającymi żadnych uprawnień do wykonywania tych czynności.

Nie udało nam się ustalić kto z pracowników Urzędu Gminy w Milejewie wykonywał te czynności. Jednak zdjęcia przesłane do naszej redakcji nie pozostawiają złudzeń. Charakter pisma jest różny, a osoba która może wypisać mandat w Urzędzie Gminy w Milejewie jest jedna - to komendant posterunku Straży Gminnej. Na załączonym zdjęciu, mandat karny widoczny po prawej stronie jest wypisany przez wspomnianego funkcjonariusza. Mandat z lewej strony wypisany jest przez nieznaną osobę, a opatrzony jedynie podpisem samego komendanta. Funkcjonariusz Straży Gminnej w Milejewie pozostawił bloczek mandatowy, z drukami podpisanymi "in blanco", aby pod jego nieobecność pracownik mógł wypisać mandat. - To niezgodne z prawem - dowiadujemy się od jednego z funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Jak to możliwe, że w Straży Gminnej w Milejewie praktykuje się takie zasady, postanowiliśmy zapytać samego zainteresowanego czyli komendanta posterunku, pana Dariusza Poturałę. - Według mojej wiedzy, która opiera się na stanowisku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie istnieje możliwość aby osoba, która nie jest funkcjonariuszem, w tym przypadku strażnikiem gminnym, wypisała taki mandat. Blankiet mandatu karnego podpisany jest przeze mnie, a pracownik gminy jedynie uzupełnia pozostałe pola druku danymi osoby ukaranej. Według mojej wiedzy wszystko jest zgodne z prawem. - mówił nam komendant Straży Gminnej w Milejewie.

Bloczki mandatowe - jako druki ścisłego zarachowania - podlegają corocznej, wg stanu na 31 grudnia każdego roku, inwentaryzacji. Z uwagi na potencjalną możliwość wystąpienia nadużyć przy wykorzystaniu bloczków mandatowych zasadne jest - oprócz obowiązkowej rocznej inwentaryzacji - przeprowadzenie okresowej, niezapowiedzianej kontroli mandatowej w zakresie gospodarki tymi drukami, np. przez głównego księgowego jednostki lub komórkę kontroli wewnętrznej. Objęcie bloczków mandatowych rygorami druków ścisłego zarachowania związane jest również z właściwym ich przechowywaniem i zabezpieczeniem przed dostępem do nich osób nieuprawnionych. Wskazane jest zatem, aby w danej jednostce (straży gminnej) bloczki mandatowe przechowywane były w szafie (kasie) pancernej, a także w pomieszczeniu posiadającym właściwe zamki, charakteryzujące się odpowiednią klasą odporności na włamanie. Krąg osób uprawnionych do wejścia do takich pomieszczeń oraz mających dostęp do kluczy powinien być ograniczony, a odpowiednie procedury dostępu (m.in. wejścia do pomieszczenia, zastępstwa osób, wydawania kluczy) powinny być sporządzone w formie pisemnej.

- Mandat karny wypisany odręcznie na podstawie druku w bloczku mandatowym może wypełnić jedynie osoba do tego uprawniona i nikt inny. W tej sytuacji - gdy w Urzędzie Gminy pracuje jeden funkcjonariusz Straży Gminnej - jedynie on, odręcznie może wypełnić taki mandat. Co innego gdy wystawiany jest tzw. mandat elektroniczny - wówczas wydrukować go może osoba upoważniona, posiadająca certyfikat bezpieczeństwa i dostępu do bazy danych osobowych. - informuje nas funkcjonariusz policji z KWP w Olsztynie.

W rozmowie z nami komendant Straży Gminnej w Milejewie przyznał, że trudno samemu wykonać wszystkie czynności, które w podobnych komórkach, w innych gminach wykonuje kilku strażników. Jak podkreślał - jest jedynym funkcjonariuszem, strażnikiem gminnym w Milejewie.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 104
Posty: 2625
Skąd: PL
Wysłany: 12 Październik 2012, 10:12   

Przejazd przez tą wieś trwa 45 sekund i potrzebna jest tam Straż Gminna? Przejeżdżałem tam przez całe swoje życie setki razy i jak widziałem może ze 3. osoby to było dobrze. Jak tak teraz pomyślę to w sumie ma ona rację bytu, bo to droga na granicę w Gronowie/Mamonowie, więc jest ruch pojazdów w szczególności tych z Rosji - pieniądze z mandacików zasilają budżecik, ale czy działają prewencyjnie? WĄTPIĘ.
_________________
"Kiedy chcesz coś osiągnąć rozejrzyj się dookoła, zastanów się i pomyśl, czego dokładnie chcesz.
Nikt nie dojrzy celu z zamkniętymi oczami. "
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28376
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 12 Październik 2012, 10:31   

lukaszr napisał/a:
Przejazd przez tą wieś trwa 45 sekund i potrzebna jest tam Straż Gminna?

Zlikwidować :!:
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 104
Posty: 2625
Skąd: PL
Wysłany: 15 Październik 2012, 08:43   

piotreg napisał/a:
Zlikwidować :!:

Żebyś wiedział, że powinno się to zrobić.
_________________
"Kiedy chcesz coś osiągnąć rozejrzyj się dookoła, zastanów się i pomyśl, czego dokładnie chcesz.
Nikt nie dojrzy celu z zamkniętymi oczami. "
 
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 47
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Październik 2012, 16:38   

piotreg napisał/a:
Zlikwidować :!:

Ale co? Straż czy wieś? :lol: :lol: :lol:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28376
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 5 Grudzień 2015, 09:27   

Jeszcze przez chwilę pozor!

<SG> Milejewo napisał/a:
W nawiązaniu do pytania uprzejmie informuję że Straż Gminna planuje wykorzystywanie fotoradaru do dnia 15.12.2015.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group