Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 97c73de345124462148bb1f0adbcd67a Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Mrocza - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 20 Marzec 2009, 13:55   Fotoradar przenośny

Oto sprzęt straży wiejskiej z Mroczy:



Cytat:
Kierowcy już wiedzą, więc - noga z gazu!

Mrocza, jak wiele gmin w Polsce, wypożyczała fotoradar od firm prywatnych. W kwietniu zeszłego roku władze zdecydowały się na zakup własnego urządzenia. Kosztowało 85 tys. zł. Zapłacili za niego kierowcy, którzy notorycznie przekraczali dozwolone prędkości.

Mrocza nie ma obwodnicy i wszystkie auta - również TIR-y - jadą przez centrum miasta. Pół biedy, gdyby kierowcy stosowali się do prędkości obowiązujących w kodeksie drogowym. Niestety, większość je przekracza.
- Początkowo fotoradar dziennie wykonywał 40-50, a zdarzało się, że i więcej zdjęć - wspomina Jacek Ćwikła, komendant Straży Miejskiej w Mroczy. - Rekordzista zatrzymany w Krukówku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/godz. pędził z prędkością 153 km na godz. Wtedy najwięcej kierowców przekraczało prędkość o 40-50 km/godz. Dziś w sidła naszego fotoradaru łapie się dziennie kilku, czasem 10, góra 20 kierowców. Najczęściej notujemy przekroczenia prędkości już nie o 40-50, lecz o 20-30 km. Jest u nas znacznie bezpieczniej niż rok, czy dwa temu. Dość powiedzieć, że od kwietnia 2008 roku, a wtedy kupiliśmy fotoradar, nie zdarzył się u nas żaden śmiertelny wypadek, nie było też żadnego poważniejszego zdarzenia na drodze. Tak więc możemy mówić o poprawie bezpieczeństwa w naszym mieście. A taki był przecież cel zakupu fotoradaru.
Własny fotoradar mają też strażnicy w Sadkach. O zakupie takiego urządzenia myślają też władze Nakła.


Źródło: http://www.pomorska.pl

Na zdjęciu widać rejestracje, czyżby CNA 58ML?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Marzec 2009, 19:07   

Koluniu, to Nakło nie ma iskierki. :-)

Wypożyczała ją z Mroczy :-)

Dobre. Poluj tam na nich!
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 21 Marzec 2009, 09:08   

Ale wychodzi na to, że na 100% Sadki mają swoją Iskrę zamontowaną na stałe w srebrnej Skodzie Roomster...tylko jak jestem w Sadkach u teściów, nigdy nie mogę ich spotkać :evil: :evil:
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 18 Kwiecień 2009, 19:35   

No to mam info z pierwszej ręki:

STRAŻ MIEJSKA MROCZA, nr blach Skody CNA 88MK

I teraz kolejne info dosyć istotne:

Miejscowość Wiele - DW nr 241, ograniczenie do 60km/h, tolerancja ISKRY: +30km/h

Nakło pożycza raz na jakiś czas sprzęt na sesje.
To na razie tyle :D
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 19 Kwiecień 2009, 08:02   

Kolejne wejście smoka. Długo cisza, a tu nagle...

Dzięki Misial, że o nas pamiętasz i dzielisz się swoją wiedzą.

Myślę, że los Ci to odda :-)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Lipiec 2009, 10:59   

Jechałem DW nr 241, to ja już wiem, dlaczego jest ona teraz w remoncie :-)
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 11 Lipiec 2009, 12:05   

Szczególnie odcinek Mrocza - Nakło :D Tam trzeba mieć zdrowe zawieszenie, a ograniczeń nie muszą wprowadzać, bo samemu się jedzie wolno...a mówię następnym razem będziesz w pobliżu to zapraszam na kawę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Lipiec 2009, 12:22   

Będę pamiętał :-)

Kawę piłem...na tym obleśnym Orlenie na końcu obwodnicy Nakła :-)

Jak dla mnie jedyna wioska, gdzie mogą przyciąć, to Wiele.
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 11 Lipiec 2009, 12:53   

Z tego co wiem tam jest +30km/h...ale sama Mrocza dużo 40km/h no i Kosowo, to też należy do gminy Mrocza...

A wnioskuje z tego, że przez mą wieś przecinałeś jak się kierowałeś do Bydgoszczy.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Lipiec 2009, 13:37   

Jechałem drogą Nakło - Szubin :-)
 
 
Jahu55
Zaczyna kumać

Dołączył: 16 Lip 2009
Pochwał: 10
Posty: 74
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Lipiec 2009, 19:02   

Co do straży wiejskiej i ich miejsc w Mroczy, w miejscowości Wiele raz mi strzeliło, ale było szaro i chyba im nie wyszło. Raz także widziałem Skodę z foto, a kawałek dalej stała Alfa 146 szara lub czarna (nie pamiętam dokładnie) no i rozliczała od razu ze zdjęć.
Ostatnio jechałem z Bydgoszczy przez Wojnowo do Mroczy, bodajże DW nr 243. No i od tej strony zaczyna się Mrocza i po jakiś 500m dojeżdżamy do krzyżówki: w lewo Nakło, w prawo Więcbork i dokładnie po lewej stronie (od Bydgoszczy) przy takiej starej posesji stała niebieska Skoda i robiła pamiątkowe zdjęcia.
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 28 Wrzesień 2011, 21:20   

Cytat:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA W SPRAWIE PRZEPROWADZANIA KONTROLI PRĘDKOŚCI
Mrotecka Straż Miejska wdraża zmiany

W życie weszło Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów prędkości przez urządzenia rejestrujące. Zmiany dotyczą warunków przeprowadzania kontroli szybkości przez straż miejską. Mroteccy strażnicy są już w trakcie wdrażania nowych przepisów w życie.

Zgodnie z rozporządzeniem strażnicy miejscy mogą przeprowadzać kontrole prędkości pojazdów wyłącznie w miejscach oznaczonych znakiem „D-51 - kontrola prędkości — fotoradar". Dodatkowo pod takim znakiem musi się znajdować tabliczka informująca, na jakim odcinku - drogi jest przeprowadzana kontrola radarowa.
- Jesteśmy na etapie wykonywania projektu organizacji ruchu, gdzie obecnie wyznaczyliśmy trzy miejsca, w których będziemy dokonywać pomiaru. Pierwszym z nich jest miejscowość Wiele, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 241. Dwa następne znajdują się w Krukówku i w Kosowie - informuje komendant Straży Miejskiej w Mroczy Jacek Ćwikła. - Miejsca, które mają być oznakowane, musi zaakceptować Komenda Powiatowa Policji w Nakle, a następnie zarząd dróg, komenda wojewódzka i marszałek województwa. Taka jest droga postępowania. Na obecnym etapie posiadamy już stosowną opinię pozytywną KPP w Nakle, że na zaproponowanych odcinkach możemy dokonywać pomiarów - dodaje. - W trzech wskazanych przez nas miejscach będzie potrzebne sześć znaków. Zakupem tych znaków, jak również ich montażem zajmie się Urząd Miasta i Gminy Mrocza. Dodam tylko, że koszt jednego znaku to ok. 600 zł - wyjaśnia Ćwikła.

Komendant SM w Mroczy niechętnie wypowiada się na temat zmiany w przepisach, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię konieczności ustawienia znaków D-51. - Na pewno jest to znak informujący i kierowca, wjeżdżając na odcinek, gdzie będzie przeprowadzana kontrola, będzie o tym po prostu poinformowany. Dla kierowcy wprowadza to pewne ułatwienie. Dla mnie te znaki są niepotrzebne, bo kierowca i tak musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego - stwierdza Ćwikła.

Źródło: Forum Nakło
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 22 Październik 2012, 10:09   

Mrotecka Skoda z błyskotkami:

19.10.12_52.jpg
Plik ściągnięto 225 raz(y) 56,38 KB

19.10.12_55.jpg
Plik ściągnięto 229 raz(y) 64,09 KB

19.10.12_58.jpg
Plik ściągnięto 230 raz(y) 71,89 KB

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Listopad 2015, 12:35   

Game over!

<SM> Mrocza napisał/a:
Straż Miejska w Mroczy obecnie nie wykorzystuje fotoradaru. Fotoradar wykorzystywany był do dnia 13 maja 2015 r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Mrocza - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group