Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid a1ea17493a2627887433368617c845f8 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Myślibórz - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 14 Wrzesień 2009, 08:09   Fotoradar przenośny

Uwaga!

Cytat:
Myślibórz: fotoradar postraszy piratów drogowych

Za 106 tysięcy złotych gmina zakupiła nowoczesny fotoradar. Za kilka dni pojawią się z nim na ulicach i drogach gminnych miejscy strażnicy.

- Za kilka dni pojawimy się z tym urządzeniem na gminnych drogach - zapewnia Marek Herbot.

- Uważam, że taki zakup, to pomysł trafiony w dziesiątkę - mówi mieszkanka miasta, Julia Kaczmarek. - Wreszcie ktoś będzie miał w ręku bat na kierowców, którzy jeżdżą jak im się rzewnie podoba. Mam nadzieję, że fotoradar pojawi się w pobliżu szkół. Codziennie odprowadzam syna do szkoły i widzę, co się w ich pobliżu dzieje. Są kierowcy, którzy za nic mają obowiązujące tam ograniczenia prędkości. Nie reagują na sygnały dawane przez osoby przeprowadzające dzieci przez pasy. Być może widok strażników z fotoradarem przywoła cześć kierowców do porządku.

Nowoczesne urządzenie pojawi się na ulicach miasta za kilka dni. Czas ten potrzebny jest strażnikom do zapoznania się z jego obsługą. Poznania programów komputerowych do obróbki zdjęć.

- Na początku będziemy działać w pobliżu szkół i innych placówek oświatowych - wyjaśnia komendant straży miejskiej, Marek Herbot. - Po to, aby zmusić kierowców do ograniczenia tam prędkość. Na pewno pojawimy sie także w pobliżu newralgicznych skrzyżowań w mieście. Fotoradar ustawimy też w wioskach. Będziemy reagować na wszystkie sygnały od mieszkańców gminy.

- Pojawimy się wszędzie tam, gdzie mieszkańcy czują się zagrożeni przez kierowców lekceważących przepisy ruchu drogowego - podkreśla komendant.
Strażnicy miejscy mają już dostęp do centralnej ewidencji pojazdów i kierowców. Pozwoli to szybko ustalić tych, którzy złamali prawo, a w konsekwencji wystawić mandat, zgodnie z taryfikatorem.

- Cieszymy się, że takie urządzenie gmina zakupiła - dodaje szef strażników miejskich. - Chcę jednak zapewnić, że jest to tylko dodatkowy element naszej służby. Na pewno nie stanie się on źródłem dochodu. Jego pojawienie się ma działać bardziej prewencyjnie niż restrykcyjnie - zapewnia Herbot.

Strażnicy zapewniają, że nadal będą sprawdzać, kto i gdzie wysypuje śmieci, czyje psy błąkają się samopas. Wspólnie z policjantami będą patrolować miasto. Wykonywać to wszystko, co robili do tej pory.

Źródło

A jest to Iskra.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 14 Luty 2010, 12:20   

Cytat:
Fotoradar przenośny na terenie miasta Myślibórz

- wylot z miasta, na wysokości szkoły, jadąc DK nr 26 w kierunku Renic
- wylot z miasta, jadąc DK nr 23 w kierunku Dębna
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 25 Wrzesień 2012, 20:05   

Miejscowość Renice (stara trójka) objęta jest okresowym pomiarem prędkości - <FR> na odc. 2,2 km w obie strony. Znaki ustawione są zaraz za tabliczką <ZAB> .
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 13 Październik 2013, 10:55   

<SM> w akcji:

2d56a56aa2f8b884.jpg
Plik ściągnięto 89 raz(y) 34,04 KB

 
 
Chalek
Forum Lider

Dołączył: 16 Kwi 2009
Pochwał: 109
Posty: 228
Skąd: DJE
Wysłany: 8 Marzec 2014, 08:03   Syrenka z radarem przy stacji BP

Do starej ''3'' to ja mam sentyment. Kiedyś przy stacji BP w Renicach stała sobie syrenka 105 z radarem i powiem Wam, że robiła robotę, niejeden hamował na jej widok. Miejsce poprzedza dość długa prosta, a potem ten wyjazd ze stacji i syrenka dbająca o bezpieczeństwo. ;) Teraz po oddaniu S-3 ruch na starej ''3'' jest mały, więc pewnie to było powodem jej zabrania. Przejazd odcinkiem S-3 Szczecin-Gorzów jest o 20 min szybszy niż starą ''3'', oczywiście z zachowaniem przepisowych prędkości.


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 8 Marzec 2014, 09:22   

A jechałeś ostatnio starą trójką na tym odcinku?
 
 
Chalek
Forum Lider

Dołączył: 16 Kwi 2009
Pochwał: 109
Posty: 228
Skąd: DJE
Wysłany: 8 Marzec 2014, 11:05   

Ostatni raz na starej ''3'' Szczecin-Gorzów Wlkp. byłem dość dawno, bo 17 lipca 2013 roku. Jeżdżę tam zwykle w drodze na wakacje. W tym roku mam w planach przejechać całą starą ''3'' po odcinku Nowa Sól centrum - Niedoradz - Sulechów - Kalsk - Świebodzin - Jordanowo - Nietoperek - Międzyrzecz i oczywiście odcinek Gorzów - Pyrzyce - Szczecin.
Cześć masztów na tej trasie należała do gmin, więc będzie okazja to zrobienia im świeżych fotek. :good:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 8 Marzec 2014, 11:10   

Daj Bóg. :D A nie wiesz jak tam pucha w pobliskich Smolarach?
 
 
Chalek
Forum Lider

Dołączył: 16 Kwi 2009
Pochwał: 109
Posty: 228
Skąd: DJE
Wysłany: 8 Marzec 2014, 11:54   Smolary

Maszt w Smolarach stał i miał się dobrze, ale on robił i robi więcej zamieszania niż pożytku. :smile: Ja sam wyhamowałem tam nie wiedzieć czemu do 50 km/h. :grin: Dzięki niemu wiemy, że Smolary istnieją.

wikipedia.org:
Cytat:
Smolary – kolonia w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim, w gminie Nowogródek Pomorski. W 2002 r. kolonia miała 14 mieszkańców.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 25 Listopad 2014, 22:33   

Iskrę zastąpiła Integra. Na zdjęciu pojazd, z którego mierzą.

SM (2).jpg
Źródło: http://www.mysliborz.policja.gov.pl
Plik ściągnięto 57 raz(y) 265,49 KB

SM.jpg
Źródło: http://www.mysliborz.policja.gov.pl
Plik ściągnięto 52 raz(y) 282,11 KB

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 29 Listopad 2015, 15:45   

Cytat:
Straż miejska w Myśliborzu do likwidacji



Od stycznia nie będzie straży miejskiej w Myśliborzu. Taką decyzję podjęli radni na wtorkowej sesji.


Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, od kilku lat w Myśliborzu pracuje tylko dwóch funkcjonariuszy, dlatego straż jest nieefektywna. Z kolei na zwiększenie zatrudnienia gminy nie stać.

Myślibórz to kolejne miasto, które likwiduje straż miejską. W naszym regionie taką decyzję podjęli też radni w Białogardzie.

Zwykle powodem są wysokie koszty utrzymania funkcjonariuszy. Wiele samorządów woli dofinansować policję.

Link
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Myślibórz - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group