Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 11 Marzec 2009, 14:33   Fotoradar przenośny

Straż Miejska w Górze Kalwarii kupiła sobie Multanovę (pasmo Ka - 34,30 GHz).

Sprzęt mają zapakowany do lodówki i podobno ostro się wzięli za trzepanie.

Tak wygląda to urządzenie:Źródło: KLIK
 
 
Automobil

Wysłany:    nieoznakowane.phi.pl 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2626
Posty: 7758
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 11 Listopad 2010, 12:04   

Cytat:
Raz, dwa, trzy, fotoradar patrzy

Minęły trzy lata, odkąd straż miejska wystawia przy drogach fotoradar. Co roku jego obecność odczuwa 600 – 800 kierowców. Czy dzięki temu jest bezpieczniej?


Coniew - 161 km/h (dozwolona prędkość 50 km/h)

Na pytanie to bez wahania pozytywnie odpowiada szef piaseczyńskiej drogówki nadkom. Marcin Stypiński. – To urządzenie na pewno ocaliło kilka istnień ludzkich i wiele osób uchroniło przed kalectwem – uważa. – W gminie Góra Kalwaria jest mniej wypadków drogowych, szczególnie tych najgroźniejszych, z ofiarami śmiertelnymi. Wielki ukłon dla samorządu Góry Kalwarii za ten zakup. Ubolewam, że w jego ślad nie pójdzie gmina Piaseczno – mówi naczelnik.


Wincentów 141 km/h, powrót - 119 km/h (1000 zł mandatu, 20 pkt. karnych)

– Czy jest bezpieczniej? W miejscach, gdzie ustawiamy fotoradar, zaobserwowaliśmy w zeszłym roku mniejszą liczbę kierowców znacząco przekraczających dozwoloną prędkość. Na początku w Dębówce w ciągu dwóch, trzech godzin urządzenie rejestrowano 100 wykroczeń. Teraz w podobnym czasie – 10. Na pewno działamy prewencyjnie – ocenia Robert Durka, komendant straży miejskiej w Górze Kalwarii.


Wincentów - 138 km/h (dozwolona prędkość 50 km/h)

W zimę fotoradar nie pracował (ze względu na mróz i ostrożniejszą jazdę kierowców). W najbliższych dniach znów będzie można go spotkać przy jezdniach.

O zdjęcie w galerii piratów trzeba się postarać

Na zakup zielonego pudełka podobnego do małego kontenera na śmieci, ale bardzo nowocześnie wyposażonego, radni Góry Kalwarii zdecydowali się pod koniec 2005 roku. Urządzenie kosztowało 204 tys. zł. Ta kwota już zwróciła się gminie z dużą górką (wpływy z mandatów trafiają na konto magistratu). W 2007 r. straż miejska wystawiła 179 mandatów na kwotę 54 tys. zł. Ale już w 2008 r. – 753 na sumę 278,6 tys. zł. W ubiegłym roku na szybką migawkę urządzenia natknęło się 584 kierowców rażąco przekraczających prędkość. Z ich portfela wypłynęło 229,3 tys. zł.


Solec - 115 km/h, powrót - 120 km/h (1000 zł mandatu, 20 pkt. karnych)

Z tych danych wynika, że karanie piratów drogowych to niekończąca się opowieść. Zawsze trafi się ktoś, kto wdepnie pedał gazu za mocno. Wszyscy kierowcy, których fotoradar automatycznie dodaje do galerii piratów drogowych, jechali w obszarze zabudowanym z prędkością przekraczającą dozwoloną o co najmniej 46 – 51 km/h. Rekordziści pędzą nawet o 100 km szybciej (urządzenie pstryka dwie fotki na sekundę).


Coniew - 140 km/h (dozwolona prędkość 50 km/h)

– Nie chodzi nam o karanie każdego, komu noga się obsunie i pojedzie trochę za szybko. Łapiemy tych, którzy zdecydowanie łamią przepisy – tłumaczy Robert Durka. To oznacza, że jeśli już ktoś otrzymuje od strażników wezwanie do zapłaty, to opiewa ono na nie mniej niż 400 zł i wiąże się z ubytkiem 10 punktów karnych.

Kierowcy kontra piesi

Fotoradar jest przez kierowców znienawidzony. Pierwsze zarzuty, jakie pojawiły się ze strony przeciwników stosowania takich urządzeń jako metody dokumentowania wykroczeń, były takie, że to naruszenie prywatności i prawa do ochrony wizerunku osób. Bo fotoradary rejestrują nie tylko numer rejestracyjny pojazdu czy kierowcę, ale i towarzysza (towarzyszkę) podróży. Z tego powodu w naszym kraju zdarzały się rozwody.


Dębówka - 147 km/h (dozwolona prędkość 50 km/h)

Ale urządzenie chwalą piesi i mieszkańcy wiosek położonych przy prostych, długich szosach (Wincentowa, Solca, Dobiesza, Coniewa, Sobikowa). Stamtąd dzwonią ludzie, prosząc o „zrobienie porządku z piratami drogowymi”. – Najczęściej ustawiamy fotoradar przy drogach, na których jest najwięcej wypadków, gdzie jest dużo pieszych, brakuje chodników i rzadko można spotkać policjanta ruchu drogowego – wyjaśnia komendant straży miejskiej.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 123
Posty: 1165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Listopad 2010, 12:22   

Drugie zdjęcie z udziałem motocykla - to chyba nie jest ten sam pojazd. :?!:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 11 Listopad 2010, 16:08   

Na moje oko to szczęśliwa kumulacja :-)
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
BluesW.
[Usunięty]

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 11 Listopad 2010, 20:37   

Cytat:
Minęły trzy lata, odkąd straż miejska wystawia przy drogach fotoradar. Co roku jego obecność odczuwa 600 – 800 kierowców.

Mało dochodowy ten biznes :D
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 7 Luty 2011, 12:19   

Cytat:
Fotoradary trafiły do kąta

Początek roku bez mandatów od strażników miejskich. – Nie chcemy, żeby ktoś zarzucił nam działania wbrew prawu – tłumaczą gminni komendanci.

Nowelizacja ustawy o ruchu drogowym miała sprawić, że fotoradary nie będą już dla samorządów maszynkami do zarabiania pieniędzy, a strażnicy gminni będą prowadzili kontrole prędkości tylko w miejscach, gdzie na kierowców rzeczywiście czyhają niebezpieczeństwa. Jak się jednak okazuje, zmiany w prawie spowodowały, że od początku roku urządzenia te musiały trafić do kąta.

Tylko na terenach zabudowanych

W rozmowach z „NW” komendanci z Góry Kalwarii, Grójca i Tarczyna ujawnili, że ze względu na brak przepisów wykonawczych do zmienionej ustawy od początku roku w ogóle nie używają fotoradarów mobilnych. – Nie chcemy narazić się na zarzut, że przeprowadzamy kontrolę bez umocowania prawnego – tłumaczy zwierzchnik grójeckich strażników Sławomir Majewski.

Największą wprowadzoną nowością jest obowiązek oznakowania miejsc, gdzie prowadzona jest kontrola. – Czekamy na rozporządzenie, które będzie regulowało dokładny sposób tego oznakowania, i dlatego na razie zawiesiliśmy pracę z fotoradarem – przyznaje Robert Durka, szef straży w Górze Kalwarii.

Pozostałe zmiany już tak wielkich nowości dla straży miejskich, jak i dla kierowców stanowić nie powinny. Od 1 grudnia strażnicy mogą prowadzić kontrole tylko w lokalizacjach wskazanych im przez policję, a dokładniej w takich, gdzie często dochodzi do wypadków. Ten wymóg nie zaskoczył strażników, gdyż – jak tłumaczą – takie konsultacje prowadzili jeszcze przed nowelizacją. – Zawsze miejsca kontroli uzgadnialiśmy z komendantem powiatowym policji – zaznacza szef straży miejskiej w Górze Kalwarii.

Kolejną zmianą jest ograniczenie miejsc interwencji tylko do terenów zabudowanych. – Jeśli chodzi o straż w Górze Kalwarii, to my nigdy nie prowadziliśmy pomiarów poza terenami zabudowanymi – zapewnia Durka.

(...)

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 423
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 18 Październik 2011, 17:46   

Cytat:
Wiedz, gdzie zrobią ci niechcianą fotkę

Od poniedziałku straż miejska znów punktuje śpieszących się kierowców. Może jednak stać z fotoradarem tylko w oznaczonych miejscach.
W piątek przy drodze z Krzaków Czaplinkowskich do Cendrowic (popularnego objazdu drogi krajowej nr 50) służby gminne wkopały dwa znaki „Kontrola prędkości. Fotoradar”. Poniżej widnieje tabliczka, że kontrola jest wykonywana na odcinku 1,1 km.

– Zmieniły się przepisy odnośnie do używania fotoradarów przez straże miejskie. Kontroli można dokonywać tylko w miejscach na stałe oznakowanych znakiem takim, jaki stanął w Parceli Sobikowskiej. W tych miejscach co pewien czas będziemy pojawiali się z naszym urządzeniem – informuje Robert Durka, komendant straży miejskiej w Górze Kalwarii.

Ustawione w piątek znaki są pierwszymi tego typu w gminie. Kolejne zostaną wkopane niebawem w Dobieszu na ul. Mazowieckiej, przy gimnazjum w Cendrowicach, w Wincentowie, Wólce Dworskiej i w Górze Kalwarii na ulicach Marianki i Budowlanych. – To są wszystko drogi powiatowe. W przyszłości zwrócimy się do zarządów jezdni wojewódzkich i krajowych o oznakowanie miejsc, w których zwyczajowo wcześniej staliśmy – dodaje Durka.

Ustawa regulująca używanie robiącego zdjęcia radaru przez strażników miejskich zmieniła się w grudniu, ale do wakacji brakowało do niej rozporządzeń wykonawczych.

W poniedziałek strażnicy zrobili wielu kierowcom niemiłą niespodziankę, ustawiając fotoradar na oznakowanym odcinku drogi w Parceli Sobikowskiej. To miejsce wybrano jako pierwsze w gminie, ponieważ jest niebezpieczne z kilku względów: prosty odcinek drogi zachęca do szybszej jazdy (a ruch jest spory), wzdłuż asfaltu nie ma chodnika, a pieszych – także matek z dziećmi w wózkach – jest dużo.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1230
Posty: 4152
Skąd: WKZ
Wysłany: 13 Październik 2012, 20:21   

W Górze Kalwarii ustawiono znak D-51 na odcinku 200 m. na ulicy Pijarskiej, pomiędzy ulicami 16-go Stycznia a Grota Roweckiego. Znaki ustawione zarówno w kierunku Warszawy, jak i w kierunku Kozienic.
_________________
Gość - najlepsze w tym forum jest to, że posiada takiego użytkownika jak Gość

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 18 Październik 2012, 15:48   

Miejscowość Solec (przy drodze K-79) rozumiem, że na tą chwilę nie jest oznakowana znakiem D-51 :?: :o

Czy oznakowana jest znakiem D-51 miejscowość Dębówka (przy drodze K-50) :?: :o
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1230
Posty: 4152
Skąd: WKZ
Wysłany: 19 Październik 2012, 08:48   

Jak jechałem w ostatni weekend K-79 od Piaseczna do Góry Kalwarii, żadnych znaków D-51 w Solcu nie widziałem.
_________________
Gość - najlepsze w tym forum jest to, że posiada takiego użytkownika jak Gość

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1230
Posty: 4152
Skąd: WKZ
Wysłany: 19 Październik 2012, 17:07   

W Górze Kalwarii na ul. Marianki ustawiony jest znak D-51 na odcinku 1,1 km, a obowiązującą prędkością jest (40) .
_________________
Gość - najlepsze w tym forum jest to, że posiada takiego użytkownika jak Gość

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1230
Posty: 4152
Skąd: WKZ
Wysłany: 3 Grudzień 2012, 22:20   

W Górze Kalwarii <SM> Góra Kalwaria wykonuje pomiary również na ul. Budowlanych.
_________________
Gość - najlepsze w tym forum jest to, że posiada takiego użytkownika jak Gość

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 25 Listopad 2015, 14:24   

Gmina Góra Kalwaria nie odpuszcza i nie przejmuje się aferą z częstotliwościami.

UMiGGK napisał/a:
Uprzejmie informuję, iż Straż Miejska w Górze Kalwarii będzie korzystała z fotoradaru do końca tego roku.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group