Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 8b1aa57ce17f2a0d79475cba52fcf18f Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Kamień Pomorski - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1392
Posty: 30620
Skąd: DWR
Wysłany: 8 Luty 2010, 11:01   Fotoradar przenośny

Cytat:
Czy w Kamieniu Pomorskim powstanie straż miejska?

Powołanie straży miejskiej w Kamieniu Pomorskim rozwiązałoby wiele problemów z utrzymaniem porządku na terenie gminy. Przeciwnicy uważają, że to niepotrzebne wydawanie pieniędzy.

(...)

W wielu miastach w Polsce straże miejskie funkcjonują całkiem sprawnie. Do ich codziennych obowiązków należy przede wszystkim zapewnienie spokoju i porządku w miejscach publicznych. W wielu gminach straż miejska wyposażona jest w fotoradary, które generują do budżetów gminy całkiem spore przychody. Tak jak w przypadku niewielkiej gminy Kobylnica w powiecie słupskim, fotoradar straży gminnej zarobił w ubiegłym roku z wystawionych mandatów 3 606 605 zł.

Źródło

Nie ma mowy o tym, żeby nie dywagować na temat fotoradarów... jeśli już mowa o nowopowstałej (?) straży... :-)
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1392
Posty: 30620
Skąd: DWR
Wysłany: 13 Czerwiec 2012, 12:36   

Cytat:
Kamień Pomorski: Wiemy ile będzie kosztować straż miejskaRadni zezwolili na powołanie w Kamieniu Pomorskim Straży Miejskiej. Teraz będą musieli zgodzić się na wydatki związane z jej funkcjonowaniem. Same szkolenia funkcjonariuszy będą kosztowały 20 tys. złotych. Najwięcej pochłoną wypłaty dla strażników. Gmina także wyposaży strażników w fotoradar.

200 tys. złotych ma kosztować do końca roku gminę funkcjonowanie straży miejskiej. Obliczono, że na wynagrodzenia osobowe pracowników będzie trzeba przeznaczyć 80 tys. złotych, składki zdrowotne i pracownicze pochłoną 20 tys. złotych, wyposażenie biura i zakup materiałów to wydatek rzędu 20 tys. złotych, szkolenia – 10 tys.

Link

Cytat:
Kamień Pomorski: Straż miejska zbroi się w fotoradarDrżyjcie piraci drogowi. Urząd miasta chce zakupić fotoradar dla strażników miejskich. Właśnie ogłoszono procedurę ofertową. Urządzenie ma mierzyć prędkość z tolerancją 3 km/h.

Straż miejska ma już samochód interwencyjny. Posłuży do tego wysłużony fiat punto przejęty w 2010 roku od policji. Teraz przyszła kolej na zakup fotoradaru. Urządzenie ma mobilizować kierowców do ściągnięcia nogi z gazu. Wpływy z wystawionych mandatów mają pokryć funkcjonowanie straży miejskiej.

Link
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1392
Posty: 30620
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Październik 2012, 09:09   

Cytat:
„To dość kuriozalna sytuacja”

W czerwcu br. za blisko 200tys. zł gmina Kamień Pomorski zakupiła fotoradar firmy „ZURAD” z Ostrowi Mazowieckiej. Rata miesięczna wynosi 2800zł.

- Trwają prace mające na celu stałe usytuowanie fotoradaru zakupionego przez gminę – stwierdził w trakcie dzisiejszej sesji burmistrz Karpiński

Według planów maszt fotoradaru będzie usytuowany w Jarzysławiu.

- To dość kuriozalna sytuacja, gmina od lipca 2012r. płaci raty za fotoradar, który nie jest w żaden sposób wykorzystywany – powiedział w rozmowie z portalem kamienskie.info radny Arkadiusz Kuryś.

Źródło: www.kamienskie.info
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1392
Posty: 30620
Skąd: DWR
Wysłany: 28 Wrzesień 2015, 22:32   

Cytat:
Straż Miejska w Kamieniu Pomorskim zlikwidowana!

Rada Miejska w Kamieniu Pomorskim podjęła decyzję w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. – Uważam, że funkcjonowanie straży miejskiej na terenie naszej gminy jest nieuzasadnione ekonomiczne. Od 1 stycznia 2016 roku korzystanie z fotoradarów zostanie odebrane straży miejskiej. W związku z tym musielibyśmy dokładać do jednostki około 250 tys. zł. Polegam także na opinii mieszkańców miasta, którzy uważają że sprawami bezpieczeństwa publicznego czy związane z ruchem drogowym powinna sprawować policja – argumentował burmistrz.


Komendant Straży Miejskiej w trakcie sesji podkreślał, że rozwiązaniem mogłaby być modernizacja jednostki. Sławomir Szwaja argumentował to faktem, że strażnicy w ciągu roku otrzymują kilkaset różnych interwencji.

– Sam fotoradar nie ustalał sprawców wykroczeń, nie rozsyłał mandatów także Ci ludzie, którzy to w tej chwili robią stracą zajęcie. Rozwiązaniem byłaby restrukturyzacja do takiej liczby zatrudnionych która generowałaby te same koszty, które obecnie ponosi gmina. Jako komendant straży z urzędu jestem zobowiązany do bronienia tej instytucji, gdyż ludzie korzystają z naszej pomocy – stwierdził Sławomir Szwaja.

W obronie Straży Miejskiej stanął także radny Michał Moskiewicz. – Uważam, że nie powinniśmy spieszyć się z decyzją dotyczącą likwidacji. Powinniśmy tą sprawę przeanalizować. Mamy jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji.

Radni dyskutowali także nad przyszłością osób pracujących w straży miejskiej. – Odbyły się rozmowy z pracownikami, którzy są zatrudnieni w straży miejskiej. Niektórzy mają już prawa emerytalne. Są także osoby, które w niedalekiej przyszłości znajdą zatrudnienie w innych służbach mundurowych – tłumaczył burmistrz Stanisław Kuryłło.

W ocenie radnej Kazimiery Szymańskiej, dobrym rozwiązaniem byłoby utworzenie referatu utrzymania czystości. To w nim mieliby znaleźć Ci, którzy zlikwidowaniu straży nie będą mieli zajęcia. Za rozwiązaniem straży głosowało 11 radnych, jedna osoba była przeciw, jedna wstrzymała się od głosu. Jednostka zostanie rozwiązania 31 grudnia 2015 roku.

Link
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Kamień Pomorski - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group