Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 9130619d351fd65be7fe93b8bdd69aa7 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Red light
Autor Wiadomość
ireth
Dziędobry!

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 6
Wysłany: 15 Luty 2008, 08:46   Red light

Witam. Mam takie pytanie, czy fotoradary lub kamery ustawione na skrzyżowaniach robią zdjęcia, jak ktoś przejedzie na czerwonym świetle. Są dni, że taka głupota się wydarzy (np. dziś oślepiło mnie słońce i niestety przeleciałam już na czerwonym - zobaczyłam w ostatniej chwili i nie było czasu na odpowiednią reakcję. :-( Wiem, że w Olsztynie są takie "cuda" i strzelają foty - ale czy to prawda? Może ktoś wie?

Np. najbardziej chodzi w okolicach Piaseczna - na tym dużym skrzyżowaniu przy Armii Krajowej.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 15 Luty 2008, 09:49   Re: Zdjęcie na czerwonym świetle?

Witaj 'ireth'. Tak, są fotoradary robiące zdjęcia przy przejeździe na czerwonym świetle. Nie słyszałem jednak, żeby FR Zuradu miały taką funkcję (a Zuradu właśnie są w Wa-wie i Olsztynie) - choć pewnie nie ma przeciwwskazań, żeby to zorganizować od strony technicznej, pewnie nie musi być to nawet specjalnie skomplikowane.

Wiem natomiast na pewno, że do cykania fotek z przejazdu na czerwonym służą fotoradary TraffiPhot - opis np. tu (po czesku): klik

Służą one również do pomiaru prędkości i dokumentacji jej przekroczeń, ale także np. do celów statystycznych - zliczają ilość przejeżdżających pojazdów, czyli mierzą natężenie ruchu.

Do pomiarów stosuje się różne techniki - od radaru, przez pętle indukcyjne, po czujniki piezoelektryczne. W Lublinie są chyba radarowe (pasmo K).

A tak to wygląda w praktyce:

 
 
ireth
Dziędobry!

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 6
Wysłany: 15 Luty 2008, 10:26   

To w takim razie po co są kamery na każdym skrzyżowaniu - trasa Mysiadło - Piaseczno pod Warszawą? Co te kamery robią?
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 15 Luty 2008, 11:06   

Zwykły dozór. Siedzi sobie znudzony misiek przed ścianą z ekranami i się w nie lampi - taki Big Brother. Gdyby coś się stało, coś zauważył, to wtedy wysyła ekipę supermenów. Oprócz tego nagrywa się to jak w telewizji przemysłowej - gdyby zaszła taka potrzeba, to można to sobie obejrzeć - wypadki, rozboje, itd.

Czasem kamery takie działają w systemie kontroli obciążenia pojazdów (wagi dla ciężarówek).
 
 
ireth
Dziędobry!

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 6
Wysłany: 15 Luty 2008, 11:09   

Aha - dziękuję... czyli hmm... nie denerwować się i nie wyczekiwać np. mandatu w skrzynce pocztowej - czy wezwania? No i uważać na przyszłość. :oops:
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 15 Luty 2008, 11:19   

Zachować spokój wodza i zaopatrzyć się w ładne okularki przeciwsłoneczne. ;)
 
 
ireth
Dziędobry!

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 6
Wysłany: 15 Luty 2008, 11:19   

:) 8)

A skąd znasz te wszystkie odpowiedzi, jeśli można wiedzieć?
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 15 Luty 2008, 11:25   

No powiedzmy, że trochę się na tym znam. Po prostu też to wcześniej przerabiałem. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Red light | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group