Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Tuchom - DK nr 20 (Gdańsk - Kościerzyna)
Autor Wiadomość
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2650
Posty: 7800
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 5 Lipiec 2013, 19:04   Tuchom - DK nr 20 (Gdańsk - Kościerzyna)

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Tuchom

- wlot do miejscowości
, jadąc od strony Gdyni

Cytat:
Fotoradar przy drodze krajowej nr 20 już działa

- Było parę potrąceń, nawet na przejściu dla pieszych – powiedział Zbigniew Lidzbarski, sołtys Tuchomia. Ma nadzieję, że postawiony fotoradar zwiększy bezpieczeństwo pieszych.

Do postawienia nowego fotoradaru stacjonarnego w systemie CANARD miejscowość Tuchom wytypowano już we wrześniu 2012 roku. Znak informujący o kontroli radarowej kierowcy mijają od wielu tygodni, jednak dopiero teraz skompletowano urządzenie.

- Było parę potrąceń, nawet na przejściu dla pieszych – powiedział Zbigniew Lidzbarski, sołtys Tuchomia. – Co roku pisałem do urzędu gminy i Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, prosząc o zmniejszenie dopuszczalnej prędkości na drodze krajowej w naszej miejscowości. Myślałem o zainstalowaniu pulsującej lampki ostrzegawczej przy przejściu dla pieszych, z którego korzystają dzieci uczące się w pobliskiej szkole. Cieszę się z tego radaru – dodał.

Na drodze krajowej nr 20 w Tuchomiu są 2 przejścia dla pieszych, przez które przechodzą dzieci uczące się w pobliskiej szkole i mieszkańcy korzystający z boiska i placu zabaw. W miejscowości tej stoją znaki informacyjne "obszar zabudowany". W Polsce na terenie zabudowanym zakazane jest przekraczanie prędkości 50 km/h w godzinach 5.00-23.00, 60 km/h w godzinach 23.00-5.00.


Źródło: www.chwaszczyno.com
 
 
Automobil

Wysłany:    nieoznakowane.phi.pl 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1196
Posty: 28035
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 28 Sierpień 2013, 12:08   

Cytat:
W Tuchomiu otwarto nowy zakład fotograficznyChcesz mieć pamiątkowe zdjęcie, a może wspólne rodzinne – nic prostszego wystarczy, że przekroczysz prędkość na wjeździe z Gdyni do Tuchomia. Tego samego dnia, czyli 3 lipca, jak została otwarta droga Tuchom-Karczemki postanowiono kierowcom zadowolonym z tego faktu ukrócić radość nowym fotoradarem.

Potrzeba montażu fotoradaru lub innego urządzenia zapewniającego bezpieczeństwo mieszkańcom liczącego ponad 1000 mieszkańców Tuchomia była znana już od dawna. Jednakże fotoradar zamiast zwiększać bezpieczeństwo paradoksalnie został ustawiony w miejscu gdzie nie ma żadnego przejścia dla pieszych. Jest tylko zakręt, a fotoradar dla jadących od strony Chwaszczyna jest ukryty dla kierujących za znakiem informacyjnym D-1 droga z pierwszeństwem przejazdu. Ten z kierujących, który nie zauważy ustawionego szybciej znaku D-51 automatyczna kontrola prędkości zapewne nie ucieszy się z pamiątkowego zdjęcia, które dostanie pocztą wraz blankietem wpłaty.

Z naszych obserwacji wynika, że fotoradar ustawiony jest na prędkość powyżej 60 km/h.

Zrobione zdjęcia są automatycznie drogą elektroniczną wysyłane do centrali poprzez nadajnik na szczycie urządzenia, po jego otrzymaniu centrala przeprowadza postępowanie mandatowe. Właścicielem fotoradaru jest Generalna Inspekcja Transportu Drogowego delegatura w Bydgoszczy.

Fotoradar powinien zostać umieszczony przed wjazdem do Tuchomia od strony Żukowa w pobliżu sklepu państwa Laskowskich, jest tam przejście dla pieszych, które znajduje się w łuku drogi. Dodatkowo jest skrzyżowanie drogi powiatowej oraz gminnej z krajową. Jest tam ograniczona widoczność dla wyjeżdżających do strony Tuchomka. Obecnie fotoradar stoi co prawda w pobliżu szkoły, ale nie ma tam przejścia dla pieszych. Spowolnienie ruchu pojazdów będzie zachęcać dzieci i mieszkańców do przechodzenia w tym miejscu, co spowoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa. Praktyka wielu kierowców jest taka – przed radarem się zwalnia, a zaraz za przyśpiesza, często gwałtownie. Tak więc znajdujące się dokładnie 200 m pierwsze i 340 m drugie za fotoradarem patrząc w kierunku Żukowa przejście dla pieszych będzie bardziej niebezpieczne.

Jako pocieszenie dodamy, że w Żukowie niesprawny fotoradar został całkowicie usunięty, a gmina Kartuzy zrezygnowała z zakupu fotoradaru dla straży miejskiej. Tak więc obecnie ten w Tuchomiu jest jedynym w powiecie kartuskim nie wliczając w to nieoznakowanych samochodów GITD, które „podjeżdżają” robią zdjęcia i po czasie dopiero kierowcy dowiadują się, że zostali ukarani. GITD nie zatrzymuje pojazdów osobowych po przekroczeniu prędkości.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1196
Posty: 28035
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 11 Listopad 2013, 18:03   

Cytat:
Fotoradar ustawiony na 0 km/h. Rozesłali mandaty, teraz przepraszająPan Kazimierz, kierowca z Pomorza nie przekroczył prędkości, a mimo to dostał mandat. Okazało się, że fotoradar w Tuchomie został tak ustawiony, że dopuszczalna prędkość wynosiła 0 km/h. Główny Inspektorat Transportu Drogowego bije się w piersi i przeprasza.

Jeden z mandatów wystawionych na podstawie zdjęć z tuchomskiego fotoradaru otrzymał pan Kazimierz, czytelnik "Expressu Kaszubskiego".

Z pisma od GITD wynikało, że 4 lipca tego roku w Tuchomie na drodze krajowej nr 20 kierowca przekroczył prędkość o 39 km/h. Niby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zarejestrowana prędkość samochodu wynosiła dokładnie tyle samo.

- Najpierw pomyślałem: cóż zdarza się, może faktycznie pojechałem za szybko. Ale kiedy doczytałem dokładnie zdziwiłem się, że dopuszczalna prędkość w tym miejscu jest 0 km/h. Czyli stąd wniosek, że jadąc na rowerze, czy idąc pieszo dostałbym mandat? – zastanawia się pan Kazimierz w rozmowie z dziennikarzami lokalnego portalu.

Raport, który otrzymał pan Kazimierz:Testowali fotoradar

Okazało się, że ustawiony w Tuchomiu fotoradar na początku lipca wykonywał serię zdjęć testowych, które nigdy nie powinny trafić do właścicieli pojazdów i tym bardziej nie miały stanowić podstawy do ukarania kierowców. Mimo to z powodu błędu raporty z wykroczeń zostały przesłane kierowcom. GITD zapewnia, że wkrótce do tych samych osób powinny dotrzeć listy z wyjaśnieniami i przeprosinami.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2650
Posty: 7800
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 17:03   

Cytat:
Gdzie się podział fotoradar?

Kierowcy mający okazję jeździć odcinkiem drogi krajowej K-20 pomiędzy Chwaszczynem, a Żukowem z pewnością zauważyli, że z pobocza drogi w Tuchomiu zniknęło tak bardzo nielubiane przez nich urządzenie rejestrujące przypadki przekroczenia prędkości.

Nagłe zaginięcie fotoradaru zaintrygowało jednego z naszych Czytelników, który wjeżdżając w środę do Tuchomia tradycyjnie już zdjął nogę z gazu w obawie przed niechcianą fotką.

Ani on, ani nikt inny na uchwycenie przez znajdujące się tam do tej pory urządzenie nie jest już jednak narażony. Fotoradar został bowiem zdemontowany. Dlaczego? Na jak długo? Na te pytanie odpowiedź niestety nie jest już taka prosta. Żadnych informacji dotyczących losu fotoradaru z Tuchomia nie ma Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach, zaś od zarządzającego całą siecią tych urządzeń Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego nie sposób uzyskać od dwóch dni żadnego komentarza w tej sprawie. Ręce rozkładali bezradnie kolejno Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku, wydział ds. Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Delegatury Północnej GITD w Bydgoszczy, a na końcu jeden z pracowników samej centrali Inspektoratu w Warszawie. Po fotoradarze w Tuchomiu ani widu, ani słychu.

Jedyną nadzieją na rozwikłanie zagadki zaginionego rejestratora zdaje się być Łukasz Majchrzak - inny pracownik centrali GITD, którego wskazano jako osobę, która być może będzie coś w stanie na ten temat powiedzieć. Czekamy na oficjalną odpowiedź na zadane przez nas w tej sprawie pytania.

Źródło: www.kartuzy.info
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2650
Posty: 7800
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 15 Grudzień 2013, 20:10   

Cytat:
Fotoradar z Tuchomia odnaleziony

Wyjaśniły się losy fotoradaru, który zniknął z pobocza drogi krajowej nr 20 w Tuchomiu. Jak się okazuje, doszło do próby jego zniszczenia i służby Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego zdemontowały go, by przeprowadzić niezbędne naprawy. - Rejestrator z pewnością wróci na swoje miejsce - uspokaja zaniepokojonych kierowców Łukasz Majchrzak z GITD.

Przypomnijmy, że o tajemniczym zaginięciu fotorejestratora wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości powiadomił nas w czwartek jeden z kierowców.

Wyjaśnienie sprawy okazało się trudniejsze niż mogłoby się wydawać. W szczegóły związane z funkcjonowaniem sieci tych urządzeń w kraju wtajemniczona jest bowiem wyjątkowo wąska grupa osób. Takie przynajmniej można odnieść wrażenie próbując się dowiedzieć czegokolwiek na ich temat.

Tak też było w przypadku fotoradaru w Tuchomiu. Uzyskanie odpowiedzi na pytanie co się z nim stało wymagało wykonania kilku telefonów na różne szczeble Inspektoratu Transportu Drogowego. Skończyło się na samej centrali tej instytucji w Warszawie. Ale w końcu się udało.

- Cały maszt został zdemontowany przez nas w związku z aktem wandalizmu i próbą jego zniszczenia. Maszt należy naprawić, stąd niezbędny był jego czasowy demontaż - wyjaśnia okoliczności zniknięcia urządzenia z Tuchomia Łukasz Majchrzak.

- Fotoradar z pewnością wróci jednak na swoje miejsce. Kiedy dokładnie? Trudno powiedzieć. Najpóźniej za trzy miesiące, ale chcielibyśmy, aby stało się to możliwie najszybciej - dodaje, rozwiązując resztę wątpliwości z tym związanych.

Źródło: www.kartuzy.info
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2650
Posty: 7800
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 22 Grudzień 2013, 12:17   

Cytat:
Fotoradar w Tuchomiu znów działa

Wydawać by się mogło, że dymisja ministra finansów Rostowskiego pociągnęła za sobą likwidację masztu fotoradaru w Tuchomiu. Przez wielu nazywanego maszynką do robienia pieniędzy – ponieważ w tym miejscu fotoradar nie zwiększa bezpieczeństwa, a wręcz jest ustawiony po to, aby łupić kierowców. Najbliższe przejście dla pieszych znajduje się 200 m od fotoradaru.

Dla kierowców jadących od Chwaszczyna, którzy nie zauważą znaku informacyjnego D-51 (automatyczna kontrola prędkości) fotoradar ukryty jest za znakiem D-1 droga z pierwszeństwem przejazdu. Czy powinno się "chować" fotoradary za "krzakami", bądź znakami drogowymi? Jadąc po raz pierwszy tą drogą nie trudno o pamiątkowe zdjęcie.

Od osób montujących maszt po jego naprawie dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej któryś z kierowców, który otrzymał mandat za przekroczenie prędkości w tym miejscu, próbował zniszczyć urządzenie. Ponad dwa tygodnie maszt był zdemontowany, a teraz wrócił na swoje miejsce i dalej nęka kierujących.

Lokalizacja masztu budzi wiele wątpliwości nawet wśród mieszkańców Tuchomia, którzy wnioskowali o radar, ale w innym miejscu. Maszt ten powinien stać od strony Żukowa, przy wjeździe w obszar zabudowany Tuchomia. Wówczas zwiększał by bezpieczeństwo na pobliskim skrzyżowaniu drogi powiatowej (ul. Długa) i gminnej (ul. Spacerowa) oraz DK nr 20 (ul. Gdyńska) i znajdującego się tuż przy nim przejścia dla pieszych. Tylko, że wówczas fotoradar by... nie zarabiał na siebie (byłby zbyt dobrze widoczny).


Źródło: www.chwaszczyno.pl
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1196
Posty: 28035
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 7 Styczeń 2014, 21:18   

Źródło: http://www.chwaszczyno.pl:

tuchom.jpg
Plik ściągnięto 139 raz(y) 58,16 KB

_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
meggi44 
Zaczyna kumać

Dołączył: 12 Maj 2015
Pochwał: 45
Posty: 90
Skąd: Polska
Wysłany: 21 Czerwiec 2015, 16:08   

Typ urządzenia: Multaradar CD
Numer seryjny urządzenia: 593-072/71674
Ograniczenie prędkości (50) .

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group