Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid a714b7b74124d32dde6ee1af4bcf8c49 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wałbrzych - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 26 Luty 2015, 18:27   

Cytat:
Fotoradar na Głównej

Cześć, wczoraj (tj. 24.02.2015 r.) jechałem ul. Główną ok. godz. 11 i moją uwagę przykuł wystawiony fotoradar Wałbrzyskiej <SM> . Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie umiejscowienie tego fotoradaru. Nie jestem ekspertem, ale już z daleka widać zły kąt ustawienia do osi jezdni, oraz w bliskiej odległości od fotoradaru znajdujący się znak i lampa, wpadająca wprost w jego kadr, czego skutkiem może być niekontrolowane odbicie wiązki radiowej od tych metalowych elementów, co może mieć wpływ na wiarygodność pomiarów wykonanych w tym dniu. Nie wiem czym kierował się strażnik miejski, który go ustawiał, ale na pewno nie używał do prawidłowego rozłożenia fotoradaru miarki, tyczki, instrukcji, a tym bardziej mózgu...








Źródło: www.underground.walbrzych.pl
 
 
Truck

Wysłany:    https://truckcare.pl/



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Luty 2015, 19:54   

Urządzenie ustawione jest prawidłowo. Ilustracja, którą dołączył autor tekstu, dotyczy urządzenia Fotorapid, a nie Multanova. Kontener do Multanovy 6F jest tak zaprojektowany, że przy takim jego ustawieniu, głowica sieje dokładnie pod kątem 22 stopni. A znaki w tym przypadku nie będą miały żadnego wpływu na pomiar.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Luty 2015, 20:22   

Dla przykładu fotki z innego zakątka Polski - tutaj na zbliżeniu więcej widać.

Bydlino (1).JPG
Plik ściągnięto 112 raz(y) 2,27 MB

Bydlino (2).JPG
Plik ściągnięto 113 raz(y) 2,41 MB

 
 
wojtex
Zaczyna kumać

Dołączył: 07 Kwi 2010
Pochwał: 27
Posty: 69
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 29 Marzec 2015, 17:06   

Fotoradar mierzył wczoraj 28.03.2015 o godzinie 12.10 na ul. Wieniawskiego przy Lukoil w stronę Szczawna. W obstawie niebieskie Berlingo.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
wojtex
Zaczyna kumać

Dołączył: 07 Kwi 2010
Pochwał: 27
Posty: 69
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 4 Maj 2015, 18:09   

Fotoradar był aktywny 3.05.2015 o godz. 12:20 na ul. de Gaulle'a przy ogródkach działkowych, mierzył w stronę strefy ekonomicznej. W obstawie niebieskie Berlingo, oznakowane <SM> .

20150503_102941127_iOS.jpg
Plik ściągnięto 101 raz(y) 208,24 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Maj 2015, 21:49   

Dzięki, kumplu. Miejscówkę dodałem do mapy fotoradarów. Jeśli mógłbym Cię prosić, to staraj się w przyszłości cyknąć fotkę z ciut mniejszej odległości, ponieważ aby ją dorzucić do mapy, muszę ją pomniejszyć. Na Twojej, po pomniejszeniu, śmietnika praktycznie nie widać. :-(
 
 
wojtex
Zaczyna kumać

Dołączył: 07 Kwi 2010
Pochwał: 27
Posty: 69
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 4 Maj 2015, 23:00   

Mogę ewentualnie później podrzucić fotkę na jakiś serwer w pełnej rozdzielczości. Niestety forum tylko do 750kb przyjmuje. A zdjęcie robił niestety na szybko pasażer po mojej prośbie. Najczęściej mam takie szczęście, że spotykam ich kiedy mi się spieszy i niestety nie mam czasu na sesję.
 
 
wojtex
Zaczyna kumać

Dołączył: 07 Kwi 2010
Pochwał: 27
Posty: 69
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 4 Maj 2015, 23:11   

Dodatkowo nadmiernie, że do mapy trzeba dopisać, że na ulicy Moniuszki są znaki w obydwie strony. Ograniczenie (40) .

Ulica Sikorskiego. W kierunku Podgórza, a nie Podgórzyna. Również ustawiają się w dwie strony. Od strony Podgórza za skrzyżowaniem z Moniuszki, jadąc w stronę miasta.

Ulica Uczniowska - przy Toyocie jest (70) . Znaki obejmują odcinek na całej długości tego ograniczenia w obydwie strony.

W Wałbrzychu mieszkam od niedawna, więc reszty ulic na chwilę obecną nie jestem w stanie zweryfikować, ale jak zauważę jakieś rozbieżności to dam znać.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Maj 2015, 08:11   

Twoje spostrzeżenia naniosę na mapę. Zdjęcie w oryginalnych rozmiarach podeślij mi na mapa@antyradary.phi.pl
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 13 Czerwiec 2015, 20:58   

:arrow: ul. Wańkowicza



www.youtube.com

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Sierpień 2015, 06:47   

Wałbrzyscy municypalni również mają na wyposażeniu urządzenie, które pracuje na zastrzeżonej częstotliwości. Pytanie, mierzą czy odpuścili? :o

Fot. FB:

Wałbrzych.jpg
Plik ściągnięto 91 raz(y) 121,77 KB

 
 
wojtex
Zaczyna kumać

Dołączył: 07 Kwi 2010
Pochwał: 27
Posty: 69
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 14 Sierpień 2015, 15:18   

Tydzień temu, tj. 07.08.2015 <SM> Wałbrzych miała wystawioną Mulatnovę 6F na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu, około godziny 7.45.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 30 Listopad 2015, 12:09   

Cytat:
Wałbrzych bez fotoradarów



Wałbrzyszanie mogą odetchnąć z ulgą, bo z dróg zniknęły fotoradary. Straż miejska przestała ich używać w październiku. Powód? Fotoradary działały na częstotliwościach zastrzeżonych dla wojska.

Czy fotoradar działał nielegalnie? Jak mówi komendant straży miejskiej w Wałbrzychu, Kazimierz Nowak, fotoradar, którym się posługiwano posiadał potrzebne zezwolenia.

- Częstotliwość, na której pracuje fotoradar była zaprogramowana już w momencie kupna tego urządzenia. W międzyczasie zmieniły się przepisy i ta częstotliwość została zastrzeżona do celów wojskowych. Urządzenie posiada świadectwo dopuszczenia oraz ostatnią legalizację, która jest ważna do sierpnia przyszłego roku – mówi komendant straży miejskiej w Wałbrzychu, Kazimierz Nowak.

W związku z kontrowersjami związanymi z legalnością działania fotoradarów niektórzy kierowcy skierowali sprawę do sądu.

- Znamy już wyrok Sądu Okręgowego w Świdnicy, który to stanowisko popiera. Odwołanie, które złożył jeden z kierowców nie zostało uwzględnione - mówi komendant straży miejskiej w Wałbrzychu, Kazimierz Nowak.

Fotoradarem Multanova 6F, straż miejska w Wałbrzychu posługiwała się od 2008 roku. Wycofano go z użytku ponad miesiąc temu.

- Pojawiły się opinie, że częstotliwość, na których pracuje jest zastrzeżona dla celów wojskowych i żeby w dalszym ciągu użytkować to urządzenie musielibyśmy wystąpić do właściwych ministerstw o zgodę. Takie decyzje podejmowane są w trybie postępowania administracyjnego, trwają kilka, a nawet kilkanaście tygodni. Nasze uprawnienia do używania fotoradarów kończą się 31 grudnia, dlatego też uznałem, że nie jest zasadne występowanie o tego typu decyzje - mówi komendant straży miejskiej w Wałbrzychu, Kazimierz Nowak.

Od 2008 roku fotoradary zrobiły ponad 60 tysięcy zdjęć kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Tylko do października bieżącego roku zanotowano 9 tysięcy takich przypadków. Fotoradary rejestrowały również inne wykroczenia.

- Bardzo często kierowcy rozmawiali przez telefon, jechali bez zapiętych pasów, przejeżdżali linie ciągłe. Oczywiście nie wszystkie postępowania kończyły się mandatami. Były sytuacje szczególne, gdzie kierowcy mieli prawo do złożenia wyjaśnień i w pewnych sytuacjach stosowaliśmy również pouczenia, ostrzeżenia, nie każde wykroczenie musiało kończyć się mandatem – mówi st. inspektor straży miejskiej w Wałbrzychu, Edward Świątkowski.

W ciągu ośmiu lat najwyższą zanotowaną prędkość w obszarze zabudowanym jaką zmierzył fotoradar w Wałbrzychu było 212 km/h.

Jak się okazuje nie tylko kierowcy samochodów przekraczają dozwolone prędkości.

- Wydawałoby się, że na terenie zabudowanym ciężko jest rowerzyście przekroczyć prędkość. Okazuje się, że również i takie przypadki odnotowaliśmy. Te zdarzenia miały miejsce głównie na ulicy Kosteckiego, Wyszyńskiego, tam gdzie jest dosyć znaczący spadek terenu. Rowerzyści rozwijali tam duże prędkości, na tych ulicach obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, ale rowerzyści przekraczali nawet 60 km/h. Orzeczenia sądu jednoznacznie stwierdzały, że rowerzysta, nawet w sytuacji jeżeli nie ma prędkościomierza, również jest zobowiązany do przestrzegania ograniczeń prędkości – mówi st. inspektor straży miejskiej w Wałbrzychu, Edward Świątkowski.

Jak twierdzi starszy inspektor wałbrzyskiej straży miejskiej, Edward Świątkowski, gdy fotoradary przestały straszyć wałbrzyszan, pogorszyło się bezpieczeństwo na drogach.

- Niemal od początku października nie użytkujemy już fotoradarów i niestety zaobserwowaliśmy pewne niekorzystne zjawiska, które zaczęły występować na naszych drogach. Kierowcy jeżdżą szybciej. Na ulicy Wieniawskiego doszło już do dwóch bardzo groźnych wypadków z udziałem pieszych – mówi st. inspektor straży miejskiej w Wałbrzychu, Edward Świątkowski.

Fotoradary powrócą w styczniu, gdy zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o strażach gminnych. Od przyszłego roku fotoradary przejdą w ręce policji i Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Źródło: www.walbrzych24.com

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Listopad 2015, 12:19   

delpiero napisał/a:
Fotoradary powrócą w styczniu, gdy zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o strażach gminnych. Od przyszłego roku fotoradary przejdą w ręce policji i Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Tutaj poniosło ich trochę. Już widzę w akcji <itd> na Wieniawskiego w Wałbrzychu... :lol:
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 12 Styczeń 2016, 12:22   



Źródło: www.youtube.com

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wałbrzych - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group