Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradary stacjonarne
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1229
Posty: 28532
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 10 Marzec 2009, 09:34   Fotoradary stacjonarne

W Płocku stoją trzy maszty pod najstarszej generacji Fotorapida (pasmo K - 24,125 GHz)

Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miasta Płock

- ul. Maszewska, przed kościołem na Maszewie, obracany w obie strony /zdemontowany/
- al. Piłsudskiego, przed skrzyżowaniem z ul. Otolinską, tuż przed McDonaldem, jadąc w kierunku Włocławka /zdemontowany/
- ul. Wyszogrodzka, przy ZEP Mot, jadąc w kierunku Warszawy /zdemontowany/

Ten na Wyszogrodzkiej często musi być na chodzie. Świadczy o tym obdarty z farby słup (ten efekt wywołał częsty ruch windy).
 
 
Automobil

Wysłany:    antyradar 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1229
Posty: 28532
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 27 Październik 2009, 11:32   

Cytat:
Municypalni wdrapali się na policyjny maszt

Straż miejska wydzierżawiła po cichu od policji dwa maszty pod fotoradar. Skąd taki pomysł? - Od początku października fotoradar w nowej siedzibie pstryknął już 96 zdjęć - cieszą się strażnicy. Po czym dodają: - Chcemy pomagać policji.

W powiecie płockim znajduje się osiem masztów pod fotoradar. Najstarszy stoi przy ul. Wyszogrodzkiej, obok salonu Seata.

Został tam postawiony sześć lat temu, gdy płocka policja dostała pierwszy fotoradar. Jak bardzo okazał się przydatny, niech świadczą jego wyniki pracy. Tylko w ciągu pierwszych kilkunastu dni swojej "służby" zrobił zdjęcia ponad 300 kierowcom.

Ale okazał się bardzo przydatny z innego powodu. W tym miejscu regularnie dochodziło do stłuczek, chyba nie było popołudnia bez rozbitego szkła na asfalcie. Każda stłuczka była uciążliwa, bo korkowała przejazd w kierunku Podolszyc. Wszystko się skończyło, gdy w tym miejscu stanął fotoradar.

Policjanci niedługo potem postarali się o kolejne "puszki". W efekcie kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu na ul. Kutnowskiej przy salonie Toyoty, w al. Piłsudskiego niedaleko McDonalda, na ul. Maszewskiej obok kościoła (choć maszt ten jest regularnie atakowany), w Wyszogrodzie, tuż przy skrzyżowaniu z drogą prowadzącą na targ. A także w Brwilnie, Mańkowie i Bronowie-Zalesiu.

Wszystkie maszty są własnością Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i tylko policjanci mogli umieszczać na słupie elektronicznego policjanta. To, gdzie fotoradar będzie robił zdjęcia, zawsze jest tajemnicą mundurowych. Bo, aby dodatkowo utrudnić życie piratom drogowym, policjanci przenoszą co kilka godzin urządzenie z jednego słupa na drugi. Niepewni swego kierowcy, chcąc nie chcąc, zwalniają przy wszystkich.

Od kiedy uprawnienia do kontroli ruchu drogowego mają strażnicy miejscy, coraz bardziej koncentrują się na karaniu kierowców.

Głównie za nieprzestrzeganie zakazów parkowania. Mogą również korzystać z dobrodziejstw fotoradaru. Municypalnych z "puszką" fotoradaru (co nie jest tajemnicą) można zawsze spotkać przy trasach wylotowych z miasta.

I choć zabrzmi to niewiarygodnie, od niedawna mają również prawo do umieszczania fotoradaru w masztach, które należą do policji. Czy to prawda?

- Tak - potwierdza January Majewski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. - W tym roku, dokładnie 12 sierpnia podpisaliśmy z płocką strażą miejską umowę użyczenia dwóch naszych masztów, która będzie obowiązywała przez najbliższe dwa lata. W zamian podzielimy się ze strażnikami kosztami utrzymania słupów.

Jak dodaje January Majewski, pomysł na dzierżawę wyszedł od municypalnych. - Zwrócili się do nas z pytaniem, czy istnieje taka możliwość - opowiada. - A że nie było żadnych przeszkód formalnych zdecydowaliśmy się na współpracę.

I w ten sposób maszt "po cichu" stał się nową "gwiazdą" wśród strażników, którzy od razu ustawili w nim fotoradar przeciw kierowcom. - Maszty wykorzystywane są od 1 października i jak dotychczas urządzenie zarejestrowało 96 wykroczeń. Średnio robi pięć zdjęć dziennie - poinformował w oficjalnym piśmie komendant straży miejskiej Jacek Fuz. - Należności z tytułu mandatów za popełnione wykroczenia wpływają bezpośrednio do kasy Urzędu Miasta.

Jak się dowiedziała "Gazeta", fotoradar pstryka zdjęcia przy al. Piłsudskiego. Gdzie znajduje się drugi? - tego strażnicy nie chcieli ujawnić.

Skąd pomysł na wydzierżawienie masztów? Wszystko w ramach współpracy z policją, w celu "podniesienia efektywności działań prewencyjnych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym", a także - jak pisze Fuz - "zwiększenia efektywności wykorzystania urządzenia samoczynnie rejestrującego przekroczenie prędkości".

LINK
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1229
Posty: 28532
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 28 Październik 2009, 19:21   

Czy przy ul. Kutnowskiej ustawiony jest maszt?
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2835
Posty: 8123
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 21 Lipiec 2011, 08:20   

Cytat:
Fotoradarów będzie mniej, ale mandatów może być więcej

1 lipca weszły w życie nowe przepisy związane z fotoradarami. Główny Inspektorat Transportu Drogowego przejął od policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie urządzenia. Skończy się chowanie z fotoradarami po krzakach, a z dróg znikną atrapy.

Do tej pory ustawianiem fotoradarów zajmowały się policja, GDDKiA oraz gminy. Zaś obróbką zdjęć, identyfikacją samochodu, właściciela oraz wszelkiego rodzaju "papierkową robotą" wydelegowani policjanci. Od lipca, wszystkie fotoradary zostały podłączone do jednego systemu. W strukturze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego powstało Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, komórka organizacyjna odpowiadająca za automatyczny nadzór nad przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego, oraz delegatury terenowej. W wielkim skrócie: ma być sprawniej, dokładniej i szybciej.

Jawne nagrywanie

GITD posiada blisko 80 urządzeń rejestrujących prędkość, które mogą być umieszczone w 800 dostępnych masztach. Tak mała liczba radarów, w stosunku do masztów, jest celowa. Aparaty są przenoszone z miejsca na miejsca, aby nie przyzwyczajać kierowców do jednego miejsca. Puste maszty pełniły jedynie rolę prewencyjną. Wiele z nich nigdy nie było używanych. Co więcej, niektóre nie miały nawet podprowadzonego prądu.
W wyniku wprowadzonych zmian, skończy się wprowadzanie kierowców w błąd. Wszystkie maszty fotoradarów będą musiały być pomalowane na jaskrawy kolor i odpowiednio oznaczone znakami pionowymi. Maszty fotoradarów, w których nie ma urządzenia rejestrującego prędkość, będą zasłonięte, jak i również znaki ostrzegawcze przed nimi ustawione. Oznacza to, że kierowca, który minie niezasłonięty fotoradar, będzie miał 100% pewność, że w środku znajdowało się urządzenie rejestrujące. Całkowicie znikną atrapy, czyli obiekty przypominające budową prawdziwe fotoradary, które pełniły rolę "straszaków".
W najbliższej przyszłości GITD planuje wprowadzenie do obiegu kolejnych 300 fotoradarów. Nowe urządzenia będą same automatycznie wysyłać zdjęcia do Centrum Automatycznego Nadzoru. Wcześniej zajmowały się tym osoby fizyczne. Na drogach pojawią się systemy pomiaru prędkości odcinkowej. Na podstawie analiz, zostanie wybrany zostanie odcinek, w którym znajduje się kilka miejsc szczególnie niebezpiecznych. System zakłada, że kamery zostaną zainstalowane na początku i na końcu wybranego fragmentu drogi. Na tej podstawie będzie mierzony czas przejazdu i średnia prędkość samochodu. Na najniebezpieczniejszych skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną zainstalowane będą rejestratory wjazdu na czerwonym świetle. Fotoradary, które należą do gmin, nadal pozostają do ich dyspozycji i nie przechodzą do GITD.

Wszystkie drogi do komputera

Fotoradar zrobi kierowcy zdjęcie w przypadku przekroczenia prędkości o więcej niż 10 km/h. Wszystkie zdjęcia z fotoradarów będą trafiać drogą elektroniczną do centralnego komputera GITD w Warszawie, który połączony jest z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców, posiadającą dane o wszystkich posiadaczach samochodów w Polsce. Takie rozwiązanie sprawi, że identyfikacja auta i jego kierowcy będzie przebiegała w błyskawicznym tempie. Gdy komputer zdobędzie wszystkie potrzebne dane, do właściciela pojazdu zostanie wysłany formularz z prośbą o wskazanie osoby, która w momencie zrobienia zdjęcia kierowała pojazdem. Jeżeli dana osoba nie wywiąże się ze swojego obowiązku, uznane zostanie, że to ona siedziała "za kółkiem".
Dodatkowo, od 31 grudnia wejdzie w życie kolejna zmiana, nakładająca na właściciela pojazdu obowiązek udzielenia informacji o osobie kierującej pojazdem w chwili zarejestrowania wykroczenia. Jeśli właściciel pojazdu nie będzie w stanie udzielić precyzyjnie takiej informacji, to zostanie nałożona na niego kara w wysokości 500 zł. Istotną zmianą jest wydłużenie okresu postępowania mandatowego z obecnych 60 dni do 180-ciu. Oznacza to, że mandat za przekroczenie prędkości będzie mógł być nałożony na kierowcę aż do 180 dni od czasu zarejestrowania wykroczenia przez fotoradar.

Nasze fotoradary

W Płocku znajdują się trzy fotoradary: na al. Piłsudskiego (przed skrzyżowaniem z ul. Otolinską, tuż przed McDonaldem, jadąc w kierunku Włocławka), na ul. Wyszogrodzkiej przed wjazdem na nowy most, jadąc w kierunku Warszawy oraz na ul. Kutnowskiej przy salonie Toyoty na Radziwiu. W powiecie płockim znajduje się pięć masztów: w Maszewie tuż obok kościoła, w Wyszogrodzie tuż przy skrzyżowaniu z drogą prowadzącą na targ, a także w Brwilnie, Mańkowie, Bronowie-Zalesiu i niedaleko Ludwikowa. W Sierpcu fotoradar znajduje się na ul. Rypińskiej - droga 560, wlot do miasta od Rypina. W powiecie: dwa znajdują się w Lelic, jeden w Gorzewie, a kolejny w Mochowie. Jeżeli chodzi o powiat gostyniński, jedyny fotoradar działa niedaleko Sannik.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1229
Posty: 28532
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 28 Sierpień 2013, 12:44   

Cytat:
Na Piłsudskiego złapie nas fotoradar czy nie?

Przy Piłsudskiego stoi znak ostrzegający o kontroli prędkości, czyżby wrócił tam fotoradar? - powiadomił nas czytelnik. - To stary znak, stoi tam od dawna - uspokaja policja. Ale o tym, czy fotoradar działa, czy nie dowiemy się dopiero... po mandatach.Czy w maszcie ustawionym przy Piłsudskiego czeka nas nieprzyjemna niespodzianka w postaci kontroli prędkości czy nie - to pytanie nurtowało płocczan już wcześniej, dlatego sprawę fotoradarów opisywaliśmy na początku roku. Z naszych ustaleń wynikało wówczas, że w żadnym z dwu masztów ustawionych w Płocku, czyli ani przy Piłsudskiego, ani przy Kutnowskiej, Generalny Inspektor Ruchu Drogowego nie prowadził kontroli prędkości w ub. roku, a maszty stały puste. Co nie znaczy - jak przekonywał nas pracownik GITD - że są to zakazane nowelizacją ustawy atrapy fotoradarów (atrapą w myśl tych zawiłych przepisów ma być tylko obiekt, który nie jest i nie był technicznie przystosowany do zainstalowania w nim fotoradaru). Jednym słowem, z naszych ustaleń wynikało , że kierowcy przekraczający dopuszczalną prędkość musieli się strzec tylko fotoradaru strażników miejskich, którzy codziennie ustawiali się na czterech płockich ulicach, głównie w pobliżu szkół. Jak już pisaliśmy, teraz, w wakacje, gdy dzieci nie chodzą do szkoły, municypalni zniknęli z rejonu szkół i przenieśli się na inne ulice.

Czy poza tym coś się zmieniło, skoro - jak powiadomił nas czytelnik - przy Piłsudskiego pojawił się nowy niebieski znak ostrzegający o kontroli prędkości? - Ten znak nie jest nowy, stoi w tym miejscu od wielu lat - uspokaja rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. Dodaje równocześnie, że decyzję o zainstalowaniu w obudowie urządzenie rejestrującego podejmuje samodzielnie GITD.

Czy zatem ustawienie znaku w tym miejscu ma jakikolwiek sens? - Ten odcinek jest objęty kontrolą prędkości, nawet jeśli nie ma tam urządzenia rejestrującego - wyjaśnia policja.

Łukasz Majchrzak z GITD odpowiada, że ze względu na stan techniczny maszty w Płocku nie są używane. Nie znaczy to oczywiście, że tak będzie zawsze - Jesteśmy na etapie wskazywania miejsc, w których staną nowe fotoradary i jeśli analiza bezpieczeństwa drogowego wykaże, że urządzenie jest potrzebne w Płocku, odrestaurujemy obudowy i fotoradary będą użytkowane - wyjaśnia.

Wszystko wskazuje jednak na to, że o tym, czy w maszcie działa fotoradar dowiemy się... po otrzymaniu mandatu. - Nie mamy procedur, które nakazywałyby informowanie społeczeństwa o tym, że w danej obudowie działa fotoradar, zwłaszcza że niezależnie od tego, czy jest, czy nie, kierowcy muszą stosować się do przepisów ruchu drogowego - przypomina Łukasz Majchrzak. Dodaje, że jeśli chodzi o 300 fotoradarów na stałe ustawionych na polskich drogach, to lista z ich lokalizacją znajduje się na stronie GITD. Wiadomo, że nie da się stworzyć takiej listy dla 75 fotoradarów używanych rotacyjnie, które co chwila używane są w innym miejscu.

Łatwiej pod tym względem będzie dopiero po 28 czerwca 2014 r. - wówczas o tym, czy w środku jest aparat, który uwieczni nasze prędkościowe zapędy, będzie informował kolor skrzynki - widząc żółte „skarbonki Jacka Rostowskiego” i mając za dużo na liczniku, z całą pewnością będziemy mogli już uśmiechać do zdjęcia, a szary kolor będzie znakiem, że w tym maszcie nie ma fotoradaru. Do czerwca przyszłego roku urządzenia mogą znajdować się również w starych, szarych obudowach.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1229
Posty: 28532
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 8 Wrzesień 2013, 11:38   

Maszt na Wyszogrodzkiej został zdemontowany.

plock_wyszogrodzka.JPG
Plik ściągnięto 199 raz(y) 27,96 KB

_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1229
Posty: 28532
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 5 Luty 2014, 20:58   

Zainstalowany w 2004 r. maszt nr 81 przy ul. Piłsudskiego został przeznaczony do demontażu. Taki sam los spotkał bądź spotka maszt zainstalowany w 2004 r. maszt nr 135 znajdujący się przy ul. Kutnowskiej - na mapie przypisany do miejscowości Góry. Chodzi dokładnie o ten:

Góry.JPG
Plik ściągnięto 161 raz(y) 32,41 KB

_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2835
Posty: 8123
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 12 Luty 2014, 19:35   

Cytat:
Z Piłsudskiego zniknął fotoradar. Co dalej?

Przy Piłsudskiego nie straszy już pusty maszt na fotoradar - kilka dni temu został zdemontowany. Straszak zniknął na zawsze?

Rok temu pisaliśmy, że poza strażnikami miejskimi fotografującymi kierowców, którzy zbyt mocno wciskają pedał gazu, rolę straszaka przed nadmierną prędkością pełniły tylko dwa maszty i tablice ostrzegające przed kontrolą fotoradarową. Na wszelki wypadek niektórzy kierowcy wprawdzie zwalniali zawsze przy dwóch szarych skrzynkach na masztach ustawionych przy Kutnowskiej i Piłsudskiego, ale - jak dowiedzieliśmy się wtedy w biurze prasowym Generalnego Inspektora Transportu Drogowego - od dawna nie było tam urządzeń rejestrujących.

Kilka dni temu z Piłsudskiego zniknęła pusta obudowa. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do 28 czerwca br. jesteśmy zobligowani do zlikwidowania masztów i szarych obudów, w których nie planujemy umieszczać urządzeń rejestrujących i likwidacja masztów w Płocku jest jednym z etapów tych działań - potwierdza Aleksandra Kobylska z biura prasowego GITD.

Jak już pisaliśmy z szeroko komentowanych 300 nowych fotoradarów, czyli żółtych skrzynek nazywanych skarbonkami ministra Rostowskiego, które postawił Główny Inspektor Transportu Drogowego na polskich drogach, w Płocku nie pojawił się ani jeden. Na Mazowszu ustawiono 17 żółtych skrzynek.
Źródło: www.portalplock.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
plocki 
Dziędobry!

Dołączył: 02 Gru 2014
Pochwał: 1
Posty: 4
Skąd: Płock
Wysłany: 3 Grudzień 2014, 11:57   

Cytat:
- ul. Maszewska, przed kościołem na Maszewie, obracany w obie strony

Ten został wymontowany. Na Maszewie Dużym nie ma żadnego fotoradaru.
_________________
FREE Social Media

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1229
Posty: 28532
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 3 Grudzień 2014, 12:32   

Dziękuję bardzo za info. :good: Gdybyś miał jeszcze jakieś wieści z polskich dróg, wal śmiało. Może masz jakieś wieści do tego działu?
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group