Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
27 Styczeń 2014, 10:18
Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1201
Posty: 28196
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 10 Lipiec 2014, 14:13   

Cytat:
W uzasadnieniu wypowiedzenia, które upływa dopiero 31 października burmistrz podał brak nadzoru i rażące naruszenie prawa.

Czy sprawę rozpoznała już Prokuratura? Nie sądzę, więc kreowanie takich zarzutów w prasie jest co najwyżej lekkim przegięciem.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Automobil

Wysłany:    antyradar 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2699
Posty: 7900
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 26 Wrzesień 2014, 10:09   

Cytat:
W Czersku wyjmą fotoradar. Znów będzie robić nam fotki!

Czerszczanie zastanawiają się, dlaczego od czasu zwolnienia komendanta Jarosława Szwila straż miejska nie poluje na kierowców. To się ma zmienić.

- Sprawa jest bardzo podejrzana - mówią czerszczanie. - Wygląda na to, że to celowa decyzja burmistrza Marka Jankowskiego, który nie chce narażać się czerszczanom przed wyborami samorządowymi.

Rzeczywiście, fotoradar stoi bezczynnie. Nie był wystawiony przez całe lato, a jest już koniec września. Kierowcy z Czerska i okolic, wiedząc, że strażnicy nie wystawiają fotoradaru, mogli pewniej czuć się na drodze, a więc i naciskać pedał gazu. Bezkarnie. Policja rzadko bowiem wykonuje w Czersku pomiary prędkości. Choć jak zawsze są wyjątki od reguły. Ostatnio mundurowi byli widziani z ręcznym miernikiem prędkości na ul. Łąkowej. W Czersku trwa wielka przebudowa ul. Chojnickiej i Starogardzkiej, więc Łąkowa stała się jednym z dogodniejszych objazdów.

- Skoro już ta straż miejska się ostała, to powinna też robić użytek ze swojego urządzenia - mówi Czytelnik. - Właśnie teraz jest to najbardziej potrzebne, gdy zdenerwowani kierowcy po tym jak stoją na wahadłach w Czersku, rozpędzają się zaraz za rogatkami miasta.

Jak do tych głosów odnosi się burmistrz Marek Jankowski? Mówi, że zdaje sobie sprawę, że niektórzy mogli pomyśleć, że fotoradar jest schowany ze względu na zbliżające się wybory. - Ale nie taka była przyczyna - mówi. - W przyszłym tygodniu fotoradar znów pojawi się na drogach. Będziemy robić zdjęcia jadącym za szybko kierowcom.

Wyjaśnia, że wcześniej fotoradar stał bezczynnie, bo strażnicy miejscy mieli nawał pracy. Były duże zaległości z wysyłką mandatów. Uzbierało się ponad tysiąc fotek do zweryfikowania.

Przypomnijmy, to efekt decyzji o zwolnieniu poprzedniego komendanta Jarosława Szwila. Ten jako jedyny miał pozwolenie na obsługę systemu Cepic. Sławomir Muchowski, który teraz pełni obowiązki komendanta ma już konieczną zgodę od lipca - mówi nasz rozmówca. - Nie rozumiem więc, dlaczego jest tak duży poślizg. Gdyby burmistrz wydał odpowiednią dyspozycję, to fotoradar już dawno pstrykałby zdjęcia. Ale to oczywiste, burmistrzowi to po prostu nie było na rękę.

Marek Jankowski zaprzecza. Utrzymuje, że fotoradaru straży miejskiej w żadnym razie nie traktuje jako narzędzia wyborczego. - Za tydzień znów będą pomiary - mówi. ​

Źródło: www.pomorska.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2699
Posty: 7900
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 4 Grudzień 2014, 20:20   

Cytat:
Nowa burmistrz likwiduje Straż Miejską - "maszynkę do robienia pieniędzy"

Już na początku przyszłego roku Czersk może pożegnać się ze Strażą Miejską. Nowa burmistrz, która urzęduje od poniedziałku chce jak najszybciej zrealizować obietnicę, która była jej priorytetem. 23 grudnia na sesję rady miasta zamierza wprowadzić uchwałę ws. likwidacji straży.

Nowa burmistrz Czerska ma poparcie 15 z 23 radnych. Wygląda na to, że bez problemu zlikwiduje służbę, która "rozsławiała" Czersk w Polsce, m.in. za sprawą próby ukarania właściciela samochodu przewożonego na lawecie.

- Jednym z priorytetów naszego programu było zlikwidowanie Straży Miejskiej. Poza tym była ona tylko maszynką do robienia pieniędzy i kompromitowała się – mówi Jolanta Fierek. - Czersk był rozpoznawalny na mapie Polski tylko dlatego, że były różne incydenty związane ze Strażą Miejską – dodaje.

"Maszynka do pieniędzy"?

Argumentów nowej burmistrz nie brakuje. Jednak nie da się ukryć, że zyski jakie przynosiła ta instytucja były duże. Tylko w ubiegłym roku Straż Miejska przyniosła do budżetu miasta ponad 1,5 mln zł. W tym roku jest to już około 800 tys. a plan przewiduje, że kolejne 100 tys. zł do tego budżetu jeszcze wpłynie.

Wygrała w pierwszej turze

Takiego wyniku w wyborach może jej pozazdrościć niejeden samorządowiec. Jolanta Fierek pokonała w Czersku bowiem trzech rywali. Zdobyła ponad dwa razy więcej głosów niż dotychczasowy włodarz Marek Jankowski.

O poprzednim burmistrzu zrobiło się głośno z powodu Straży Miejskiej, która próbowała ukarać za przekroczenie prędkości właściciela auta przewożonego lawetą.

Choć Jankowski podkreślał, że w Czersku Straż Miejska nigdy nie była traktowana jako dodatkowe źródło dochodów, musiał przyznać, że ludzie nie przepadają za strażnikami.

Źródło: www.tvn24.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1201
Posty: 28196
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 5 Grudzień 2014, 12:38   

Czekamy z niecierpliwością do końca grudnia na dobre wieści z Czerska. :twisted:
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1265
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2466
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 23 Grudzień 2014, 15:22   

No i mam dobre wieści. :cool:

Cytat:
A jednak można! Czersk od 23 grudnia bez Straży Miejskiej. Podjęto uchwałę o jej rozwiązaniu

Radni z Czerska zdecydowali o rozwiązaniu Straży Miejskiej. Decyzja zapadła podczas wtorkowej sesji (23 grudnia). W ten sposób nowa burmistrz Czerska Jolanta Fierek spełniła swoją obietnicę przedwyborczą i zlikwidowała niechcianą formację.

Nowa burmistrz Czerska zaczyna urzędowanie od likwidacji Straży Miejskiej. UWAGA - jeszcze w tym roku.

To pierwsza taka decyzja na Pomorzu. Straż Miejska w Czersku przestanie istnieć 31 stycznia 2015 roku. Według pani burmistrz nie działała ona w taki sposób, jaki powinna.

Spośród kilkunastu zadań, jakie nakłada na straż miejską ustawa, nasza realizowała w zasadzie jedno - dawanie mandatów kierowcom przekraczającym prędkość. Ewidentnie mandatami łatano budżet. Chcę znaleźć inteligentniejsze sposoby na poprawienie miejskich finansów

- mówiła Jolanta Fierek w rozmowie z Radiem Gdańsk.

Zdaniem nowej burmistrz, likwidacja SM nie wpłynie na poziom bezpieczeństwa w gminie. Jak mówi - jest po wstępnych rozmowach z policją, która może przejąć część obowiązków strażników.

Straż Miejska w Czersku zatrudniała osiem osób - czterech strażników i drugie tyle urzędników. Burmistrz nie powiedziała jeszcze, czy dla zwolnionej grupy osób znajdzie nową pracę.

Oby każdy burmistrz, radny itd. w takim tempie spełniał swoje przedwyborcze obietnice.

wpolityce.pl
_________________
Szanuj życie i prędkość...
Z wszystkiego czerp co najlepsze. ;)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1201
Posty: 28196
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 23 Grudzień 2014, 21:24   

Miód! Niebieskie kropki z mapy ściąga się bardzo szybko. Ciekaw jestem, czy fotoradar jeszcze kiedykolwiek wyjedzie na gminne drogi?
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2699
Posty: 7900
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 23 Luty 2015, 17:57   

Cytat:
Burmistrz skompromitował się przez radar. Teraz sprzedają urządzenie

Słynny fotoradar z Czerska (woj. pomorskie) na sprzedaż! Używali go wyśmiewani w całej Polsce strażnicy miejscy, którzy... ukarali mandatem właściciela samochodu wiezionego na lawecie! Sprawa trafiła do sądu, a komendant straży stracił pracę. Okazało się, że to początek końca straży miejskiej w miasteczku. Nowa burmistrz Czerska zlikwidowała formację i chce się pozbyć fotoradaru, który stał się obiektem żartów całego kraju.

– Na ulicach Czerska nie uświadczymy już straży miejskiej – chwaliła się niedawno Jolanta Fierek. – Zgodnie z uchwałą, została zlikwidowana z dniem 31 stycznia. Nowa burmistrz spełniła tym samym swoją przedwyborczą obietnicę.

Zakończyła życie znienawidzonej formacji, której działalność polegała głównie na łupieniu kierowców z pomocą słynnego fotoradaru. W dodatku po aferze z lawetą strażnicy wystawili na pośmiewisko całe miasteczko.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2014 r. Piotr Daniluk (50 l.) ze Sztutowa dostał od strażników zdjęcie z fotoradaru. Jego samochód rzekomo przekroczył prędkość. Na zdjęciu rzeczywiście widać jego auto – wiezione na lawecie! Pan Piotr ani myślał poddać się karze. Sprawa trafiła do sądu.

– Tę historię będę chyba pamiętał do końca życia – przyznaje Daniluk. – Cała sprawa kosztowała mnie sporo nerwów. Szkoda, że musiała skończyć się w sądzie. Wielokrotnie próbowałem wyjaśnić wcześniej całe zajście z komendantem. Niestety, bezskutecznie. To dobrze, że miasto pozbywa się fotoradaru. Skoro nie ma tam już strażników, urządzenie na nic się nie zda.

Słynny fotoradar może kupić praktycznie każdy. Na posiadanie takiego urządzenia nie trzeba żadnych zezwoleń. Władze Czerska lada dzień mają ogłosić przetarg w tej sprawie. Ile może może kosztować radar? Mówi się, że cena wywoławcza to 81 tys. zł.


Źródło: www.fakt.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1201
Posty: 28196
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 26 Luty 2015, 20:16   

Z przymrużeniem oka...

Cytat:
Fotoradar na... fontannie- Przyjedźcie. Zobaczcie co robią na Placu Ostrowskiego. Ustawiają fotoradar na fontannie! Będą łapać pieszych i rowerzystów?! – tej treści telefon otrzymaliśmy dziś (24.02.) rano.


Rzeczywiście, okazało się, że czerski fotoradar został ustawiony na fontannie. Po co?

- Oczywiście nie chodzi o żadne "pomiary prędkości" – wyjaśniała burmistrz Jolanta Fierek, która pojawiła się po chwili przy fontannie. - Ekipa ogólnopolskiej telewizji poprosiła mnie, aby nagrać program przy fontannie. Zgodziłam się, z tym zastrzeżeniem, że będą nas później odwiedzać i pokazywać inne ważne i ciekawe sprawy dotyczące naszego samorządu.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
lost
Zaczyna kumać


Dołączył: 19 Cze 2015
Pochwał: 41
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 100
Skąd: warszawa
Wysłany: 14 Styczeń 2016, 12:37   

Czy w Czersku załamały się statystyki bezpieczeństwa na drogach po zlikwidowaniu amatorskiej wersji ormo w wydaniu lokalnym i sprzedaniu fotoradaru do Człuchowa?
Bardzo jestem ciekaw jak tam z bezpieczeństwem, polepszyło się? Pogorszyło, czy jest jak było?
_________________
azazel
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group