Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 4e843cb56febd4f914fb17785a9a1045 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa - Czujki/kamery na sygnalizatorach świetlnych
Autor Wiadomość
ireth
Dziędobry!

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 6
Wysłany: 15 Luty 2008, 08:46   Czujki/kamery na sygnalizatorach świetlnych

Witam,

Mam takie pytanie, czy fotoradary lub kamery ustawione na skrzyżowaniach robią zdjęcia jak ktoś przejedzie na czerwonym świetle? Są dni, że taka głupota się wydarzy (np. dziś, oślepiło mnie słońce i niestety przeleciałam już na czerwonym - zobaczyłam w ostatniej chwili i nie było czasu na odpowiednią reakcję) :(
Wiem, że w Olsztynie są takie "cuda" i strzelają foty - ale czy to prawda? Może ktoś wie?

Chodzi mi tutaj o okolicę Piaseczna - na tym dużym skrzyżowaniu przy Armii Krajowej.
 
 
Kontener

Wysłany:    https://truckcare.pl/flota/samochody-dostawcze/kontener/



 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Luty 2008, 21:45   

Tam nie ma fotoradarów, które "reagują" na przejazd na czerwonym świetle.

Z pewnością masz na myśli monitoring miejski - istnieje szansa, że na podstawie zapisu z kamery wideo może zostać wystawiony mandat, ale tego typu praktyki stosowane są sporadycznie (rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego).

Tak wygląda radar, który reaguje na przejazd na czerwonym świetle:



Źródło: http://www.traffipaxinc.com
 
 
ireth
Dziędobry!

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 6
Wysłany: 19 Marzec 2008, 14:04   

Aha, czyli on jest ustawiony za światłami...

A taka mała czarna - okrągła - kamerka z czerwoną diodką? Dziś widziałam, jak czekałam aż się światło zmieni - takie maleństwo umieścili na świetle do skrętu w lewo.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 19 Marzec 2008, 15:35   

Czujka - w razie dużego natężenia ruchu wydłuża cykl świetlny.
 
 
Amilly008
Dziędobry!

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Listopad 2011, 15:06   

A jak obok świateł jest ta mała, czarna kamerka i taka większa szaro-biała, jakby taka typowa z monitoringu na osiedlu strzeżonym, a na słupach takie duże czarne kule, to czy któreś z tych lub w połączeniu razem, dają zdjęcia za przejazd na czerwonym? I moje ogólne pytanie jeszcze - które kamery robią zdjęcia za przejazd na czerwonym i ile czasu mają na przysłanie mandatu, jeśli któreś robią owe zdjęcia? Nowy kierowca, dużo pytań ;)
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 30 Listopad 2011, 15:17   

Tutaj masz jedyną miejscówkę w Warszawie (o której mi wiadomo), gdzie jest <FR> , który reaguje na przejazd na czerwone światło oraz mierzy prędkość. Pozostałe miejsca może oczywiście obstawiać MCM lub patrol z VR.
 
 
 
Amilly008
Dziędobry!

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Listopad 2011, 15:19   

No wiadomo, że najlepsze ;)
 
 
malami1
Dziędobry!

Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Marzec 2014, 22:44   

piotreg napisał/a:
Tam nie ma fotoradarów, które "reagują" na przejazd na czerwonym świetle.

Z pewnością masz na myśli monitoring miejski - istnieje szansa, że na podstawie zapisu z kamery wideo może zostać wystawiony mandat, ale tego typu praktyki stosowane są sporadycznie (rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego).

Tak wygląda radar, który reaguje na przejazd na czerwonym świetle:



Źródło: http://www.traffipaxinc.com

Pozwolę sobie odświeżyć wątek.
Czyli jak rozumiem kamerki zainstalowane na światłach nad jezdnią, takie podłużne, z napisem Autoscope nie są mogą zrobić zdjęcia kiedy przejeżdża się na czerwonym?

Chodzi mi o trasę przez Marki. Tych kamer na światłach jest tam bardzo dużo. Do czego one służą?
 
 
malami1
Dziędobry!

Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Marzec 2014, 23:14   

Przeczytałam też ten wątek (link poniżej) i jak dobrze rozumiem, to takie kamery są ustawiane na odrębnych "słupach", a nie raczej na ramieniu świateł sygnalizacji nad jezdnią, czy może coś się zmieniło?

LINK
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 13 Marzec 2014, 19:49   

malami1 napisał/a:
Czyli jak rozumiem kamerki zainstalowane na światłach nad jezdnią, takie podłużne, z napisem Autoscope nie są mogą zrobić zdjęcia kiedy przejeżdża się na czerwonym?

Śpij spokojnie. To nie jest "czerwone światełko".

malami1 napisał/a:
Przeczytałam też ten wątek (link poniżej) i jak dobrze rozumiem, to takie kamery są ustawiane na odrębnych "słupach", a nie raczej na ramieniu świateł sygnalizacji nad jezdnią, czy może coś się zmieniło?

Na polskiej ziemi trafić można także instalacje montowane przy sygnalizatorach świetlnych:



Chodzi tu o żółtą kamerę. W tym przypadku kamera z napisem Autoscope to element wrocławskiego ITS.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Warszawa - Czujki/kamery na sygnalizatorach świetlnych | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group