Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 9fa8bb7f07c86c919fa9a8f53b4121a9 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Nowy Tomyśl - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
driver72
Dziędobry!

Dołączył: 13 Sie 2008
Pochwał: 2
Posty: 10
Skąd: Wielka Polska
Wysłany: 18 Sierpień 2008, 19:10   Fotoradar przenośny

Dzisiaj strzelali do mnie w Nowym Tomyślu na wjeździe do miasta. Jechałem obwodnicą (to jest teraz chyba w ciągu drogi nr 305) od strony skrzyżowania ze światłami dróg nr 305 i 302 w stronę ronda, tego które znajduje się pomiędzy Orlenem i przejazdem kolejowym. Droga prowadzi łukiem w lewą stronę, nie ma jeszcze żadnych domów tylko krzaki i drzewa, a już mijasz tablicę "obszar zabudowany". Byłem czujny, zdjąłem nogę z gazu, wskazówka zeszła na (60) . Przede mną po prawej stronie był wjazd na teren jakiegoś zakładu, a zaraz za tym wjazdem stało sobie ustrojstwo, co określiłem jako Multanova, porównując ze zdjęciami z www "antyradary" np. ze Świdnicy. Chyba będzie bez bólu, bo nic nie błysnęło. Po lewej stronie drogi stało, zdaje się Reno Kangoo w kolorze białym z czerwonymi albo raczej ciemno pomarańczowymi pasami. Chyba straż miejska. To jest to miejsce przed cmentarzem, gdzie b. często policja albo strażnicy namierzają. W ciągu tygodnia dwa razy tamtędy jechałem i dwa razy stali. Raz niebiescy ze suszarką, a dziś ten fotoradar. Ku przestrodze!
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 19 Sierpień 2008, 18:03   

Na pewno była to Multanova! Nie błysnęło - nie będzie bolało :-)

Na pewno jest ona na wyposażeniu SM.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Styczeń 2010, 08:19   

Cytat:
NOWY TOMYŚL - Fotoradar już pracuje

W piątek od rana nowotomyska Straż Miejska oficjalnie używała swojego najnowszego sprzętu - fotoradaru. Po raz pierwszy od jego zakupu, kierowcy którym wykonano zdjęcie, ukarani zostaną mandatem i punktami.



Przypomnijmy, że sprzęt zakupił Urząd Miejski w Nowym Tomyślu. Funkcjonariusze straży miejskiej, którzy na stanie mieli radar już od 17 stycznia, najpierw odbyli odpowiednie szkolenie obejmujące swoją tematyką obsługę urządzenia i prowadzenia dokumentacji.
Fotoradar, zgodnie z założeniem, będzie wykorzystywany do wyłapywania piratów drogowych zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Jak nas poinformowano, głównym zadaniem tego urządzenia ma być prewencja, zapobieganie i hamowanie zapędów niektórych kierowców, jednak dotychczasowe zadania, którymi zajmuje się straż miejska, nie zejdą na plan drugi, a wręcz odwrotnie, będą realizowane nadal, nawet z większą częstotliwością.
Fotoradar będzie bowiem wypełnieniem ustawowych zadań straży miejskiej, której drugim zadaniem i celem poza ochroną porządku i bezpieczeństwa w miejscach publicznych jest kontrola ruchu drogowego. –Miejsca, w których będzie ustawiany fotoradar będą uzgadniane z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, gdzie głównym kryterium wyboru będą analizy spostrzeżeń i sugestie mieszkańców, którzy nawet obecnie przekazują nam swoje uwagi, gdzie należy wzmocnić kontrole w związku z niebezpieczeństwem powodowanym przez niektórych kierujących pojazdami mechanicznymi – tłumaczą strażnicy miejscy.
Pamiętać jednak należy, że fotoradar używany przez miejskich funkcjonariuszy działa tak samo, jak te, które ma na wyposażeniu policja, co oznacza mandaty i punkty karne. - Nie cel finansowy jest tutaj najważniejszy, dlatego nie ma w tegorocznym budżecie podanej kwoty wpływu z mandatów poza dotychczasowymi, corocznymi wpływami, które planowane były w wysokości 5 tysięcy złotych, a wykonane w około 70 proc. – tłumaczą urzędnicy miejscy.
Rozpędzeni kierowcy, łamiący przepisy ruchu drogowego mogą zatem spodziewać się strażników miejskich nawet w najmniejszych miejscowościach gminy. Na forum internetowym Urzędu Miejskiego, mieszkańcy już zapraszają funkcjonariuszy z fotoradarem do swych wiosek, np. do Bukowca. Każdy taki wpis przekazywany jest odpowiednim osobom, które z pewnością ustalając dyżury będą miały na uwadze tak cenne wskazówki lokalnej społeczności.

Źródło
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 3 Luty 2014, 10:18   

Na chwilę obecną <SM> Nowy Tomyśl korzysta tylko z masztów stacjonarnych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Nowy Tomyśl - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group