Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid c85494bff3e7e8ecb4d88a675aa7681b Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
ZACHODNIOPOMORSKIE - Gm. Grzmiąca
Autor Wiadomość
Nemesis 
Dziędobry!

Dołączył: 09 Paź 2012
Pochwał: 1
Posty: 5
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 9 Październik 2012, 17:56   

Nie, dostałem tylko informacje, że w dniu takim i takim zostało popełnione wykroczenie na drodze takiej i takiej.
Że fotoradar właśnie taki, jak wyżej z numerem fabrycznym takim i takim. I tylko tyle, nic więcej, napisałem maila do nich o przesłanie homologacji dopuszczającej urządzenie do pracy, więc czekam na to ;)
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 10 Październik 2012, 10:03   

A jak Ci ją prześlą, to co zrobisz :?:

Przelejesz pokutę :?:

Bo ja jestem przekonany, że za klika dni ze skrzynki ją wyciągniesz :!:
 
 
Nemesis 
Dziędobry!

Dołączył: 09 Paź 2012
Pochwał: 1
Posty: 5
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 10 Październik 2012, 18:10   

No to odesłali mi niby certyfikat legalności, sęk w tym, że nigdzie takiego nie znalazłem ;) Skąd oni to wytrzasnęli?



Potwierdzi mi to ktoś, czy to jest prawdziwe?

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1115
Posty: 3344
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 10 Październik 2012, 21:02   

Nemesis napisał/a:
No to odesłali mi niby certyfikat legalności, sęk w tym, że nigdzie takiego nie znalazłem ;) Skąd oni to wytrzasnęli?

Z szuflady biurka w siedzibie <SG> .

Nemesis napisał/a:
Potwierdzi mi to ktoś, czy to jest prawdziwe?

Nie kombinuj już. Przelej pokutę i miej to z głowy.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 11 Październik 2012, 10:52   

Nemesis napisał/a:
No to odesłali mi niby certyfikat legalności, sęk w tym, że nigdzie takiego nie znalazłem ;) Skąd oni to wytrzasnęli?

A co ja Ci napisałem.

Nemesis napisał/a:
Potwierdzi mi to ktoś, czy to jest prawdziwe?

Prawdziwe.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 31 Grudzień 2012, 12:10   

Cytat:
Radarowa kołomyja, czyli jak zapłacić dwa razy za to samo

Kierowca ze Sławna dwukrotnie "pstryknięty” przed fotoradar Straży Gminnej w Grzmiącej bez oporów mandaty zapłacił. Mimo to sprawa trafiła do sądu, a co więcej, sąd za to samo wykroczenie wlepił mu grzywnę.



Kazimierz Rudnicki ze Sławna w lecie zeszłego roku jechał na pogrzeb. Trasa wiodła przez Grzmiącą, gdzie fotoradar tamtejszej Straży Gminnej odnotował, że auto pana Kazimierza przekroczyło dozwoloną prędkość o 15 km/h. Późnym popołudniem nasz Czytelnik wracał tą samą drogą i ponownie przejechał przez Grzmiącą zbyt szybko. Tym razem o 14 km/h. – Otrzymałem pismo od strażników, podałem wszystkie dane i zapłaciłem w banku za dwa mandaty po 70 zł za każde wykroczenie – nasz rozmówca nie kwestionuje, że przepisy przekroczył.

Sprawę uznał za zakończoną. Jakież było jego zdziwienie, gdy kilka miesięcy później otrzymuje list z SG w Grzmiącej (pow. Szczecinek), że kierują sprawę do sądu z powodu niezapłacenia mandatu. – Wysłałem na początku czerwca 2012 roku pismo z wyjaśnieniami i kopią przelewów za mandaty – Kazimierz Rudnicki łudził się jeszcze, że to jakieś nieporozumienie. Zwłaszcza, że po kolejnych telefonicznych interwencjach szybko dostał od strażników odpowiedź, że wniosek o ukaranie z sądu w Szczecinku wycofują i przepraszają za całe zamieszanie.

Tryby wymiaru sprawiedliwości jednak ruszyły. – 1 sierpnia tego roku dostaję ze szczecineckiego Sądu Rejonowego wyrok wydany w trybie nakazowym zasądzający grzywnę w wysokości 80 zł plus 50 zł kosztów sądowych – opowiada pechowy kierowca. – Okazało się, że mam płacić dwa razy za to samo. Jestem starym urzędnikiem, w głowie mi się to nie mieściło, ale postanowiłem się trzymać procedur. Wysłałem sprzeciw do orzeczenia, dołączyłem swoje wyjaśnienia i wszystkie dokumenty dotyczące spraw. Sąd w Szczecinku chciał najpierw, aby rozpatrzeniem sprawy zajął się sąd w Sławnie, gdzie mieszka pan Kazimierz. Sąd Okręgowy uznał jednak, że powinien to zrobić sąd w Szczecinku. – Właśnie otrzymałem wezwanie na rozprawę, zaraz po Bożym Narodzeniu – denerwuje się nasz Czytelnik. – W środku zimy będzie mnie musiała chyba zawieźć żona, bo dosłownie kilka dni później mam zaplanowaną operację biodra. Żarty sobie z obywatela robią, jak żyję nie słyszałem takiej historii.

- Sąd na pewno wyznaczył posiedzenie w celi umorzenia postępowania, inaczej nie można zrobić, jeżeli sprawa już rozpatrywana i zakończyła się orzeczeniem – tłumaczy sądowe procedury rzecznik koszalińskiego SO sędzia Sławomir Przykucki. – Ten pan nie będzie się musiał stawić w sądzie, jeżeli otrzymał zawiadomienie. Niech sprawdzi, czy to to tylko zawiadomienie, czy też wezwanie. Rzecznik nie potrafił jednak wyjaśnić, jak to się stało, że pan Kazimierz został przez sąd ukarany, choć Straż Gminna wniosek wycofała. Być może dotarł on za późno.

To jednak raczej wątpliwe, bo pismo ze SG w Grzmiącej wyszło do sądu 6 czerwca, a wyrok zapadł na początku sierpnia. Komendant Straży Stanisław Kacprowicz całe zamieszanie tłumaczy niefortunnym zbiegiem okoliczności. Pierwszy to fakt, iż pan Kazimierz został "pstryknięty" przez fotoradar dwa razy tego samego dnia. – Sprawdzając na wydruku z księgowości wpłaty za mandaty była tylko jedna wpłata i na tej podstawie skierowaliśmy wniosek do sądu – mówi. – Dopiero po interwencji kierowcy i wydruku z całego miesiąca znalazła się druga wpłata i od razu poszła informacja do sądu z prośbą o umorzenie postępowania. Komendant wyjaśnia, że też złożył sprzeciw od wyroku. – Nie można dwa razy karać za to samo wykroczenie – dodaje.

Komentarz

Całe zdarzenie jest przykładem, że stosy papierów związanych z dziesiątkami tysięcy wykroczeń ujawnianych przez fotaroradary szczecineckich straży gminnych i miejskich przygniatają i samych strażników, i wymiar sprawiedliwości. Stąd takie wpadki, bo w zalewie wniosków o pomyłkę łatwo. I zgadnijcie, kto za to płaci?

Link

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 3 Styczeń 2013, 10:26   

Dżizas, dobrze, że mu jeszcze wentylków nie powykręcali :facepalm:
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3683
Posty: 9601
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 11:51   



Źródło: www.youtube.com
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 6 Sierpień 2023, 10:08   



Zdemontowany.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
ZACHODNIOPOMORSKIE - Gm. Grzmiąca | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group