Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 8d16064d183a3aa1b1ed8f3d16be43fa Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Navigacja
Autor Wiadomość
ramzes
Dziędobry!

Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1
Wysłany: 15 Maj 2009, 17:39   Navigacja

Jaki macie sprzęt GPS w swoich autach, jakich map używacie?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Maj 2009, 17:58   

Ten ramzes, co na videorejestratorze jeździ? :-)

Najtańszy, jakieś tam Mio :-)
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 699
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Maj 2009, 18:07   

Na moim pisze COMPAS kosztował "aż" 200PLN, ale działa ;)
 
 
tomi76
Dziędobry!

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 4
Skąd: Żegocina
Wysłany: 15 Maj 2009, 19:25   

Garmin Nuvi 250 W. Nawet spoko. ;)
Ja to zakupiłem na Wyspach więc posiada mapy całej Europy = Irlandia i UK. jakieś półtora roku temu 220 euro.
Ostatnio zmieniony przez tomi76 15 Maj 2009, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mussawir
Dziędobry!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Pochwał: 6
Posty: 44
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 15 Maj 2009, 19:37   

Gdy zachodzi potrzeba użytkuje palmka MIO P560 ;)
 
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 15 Maj 2009, 19:45   

Temat pojawił się dzisiaj, a ja akurat dzisiaj kupiłem nawigację, żeby już nie pożyczać :D W media markt (ja kupowałem akurat we Wrocławiu na Bielanach) jest teraz TomTom One V3 za 299zł, mapa Polski i 13 albo 14 krajów sąsiednich. Są Niemcy i Czechy, a na tym mi poza Polską zależało, nad resztą się specjalnie nie rozwodziłem.

Co do urządzenia - bardzo prosty model, bez jakichkolwiek fajerwerków typu zdjęcia, filmy itd - ja tego nie potrzebuje. Menu na schemacie kołowym, proste i intuicyjne, jedynie ciut lepiej mi się klikało na jakimś Mio, ale dużo przyjemniej niż na kilku z wyższej półki. Są opcje typu omijaj płatne autostrady, prowadź przez punkt itp., jak za tą cenę duże możliwości personalizacji, co jeszcze ważne nie morduje komunikatami i idiotycznymi wskazówkami, są tylko podpowiedzi i wskazówki jak szybko używać - u mnie już wyłączone :)

Możliwość aktualizacji map przez miesiąc - sprawdziłem i w trybie zgodności z XP działa nawet na kapryśnej Viście, ale o dziwo mapy były aktualne, więc pobrało tylko jakieś bzdurki, dostawca map to TeleAtlas i pokazuje coś jeszcze w stylu TomTom Mapshare.

Całość wykonana przystępnie i estetycznie, bez zastrzeżeń, choć oczywiście nie jest to navi za 1000zł, ale z racji znikomej liczby funkcji działa szybko i sprawnie, bo nic jej nie spowalnia, zero zacięć czy zawieszek.

Szczerze mówiąc w sklepie nie byłem pewny czy dobrze robię, ale pojeździłem z nią kilkanaście kilometrów, przeklikałem jeszcze przed kupnem wszystkie opcje i na chwilę obecną nie żałuję, nawet nie mam zastrzeżeń. Polecam, jeśli ktoś szuka taniej, ale dobrej nawigacji, a nie kolejnej profanacji laptopa w aucie.
 
 
raptownywaldek
Dziędobry!

Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 18:29   

Moja navi to NavRoad 730F czyli największa obecnie navi na rynku, przekątna ekranu 7 cali, ale coś za coś bez wbudowanego akumulatorka. Mi on nie jest potrzebny skoro i tak się praktycznie z auta nie wysiada -nikt jej nie ukradnie.
Mapy to oryginał AutoMapa, najnowsza wersja 5.5.1 i navroad map7 Europa.
Co do ceny to za wszystko ponad 2 tys zł.
Nie za bardzo rozumiem jak mogą działać mapy firm, które nie są tak dokładne jak np. te, które wymieniłem wcześniej, skoro nawet te moje potrafią wyprowadzić w pole, a troszkę już świata zwiedziłem. Czy takie mapy się opłaca kupować? No chyba, że są za free w całym zestawie z navi.

Pozdrawiam
 
 
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 18:58   

Ja mam laptopka takiego małego Lenovo + GPS dongle USB, a program AM 5,3 z cukrem.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 19:44   

A ja mam CB radio i żonę z mapą obok mnie :P ;)
 
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 20:29   

Do niedawna miało MIO P500 + AutoMapa 5.3 EU mit zucker :) Bardzo fajny zestaw (szybki i dokładny), a od niedawna również AM 5.3 PL z Samsungiem Omnia - jeszcze szybciej łapie fix'a - polecam :)
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 20:31   

Jak wyżej, ale zamiast żony dziewczyna :D

Jak dla mnie nawigacja rzecz zbędna, no chyba, że często latamy po mieście i trzeba odszukać adresy, bo w trasie po co? (Niestety nasze nawigacje nie informują o korkach czy wypadkach, jak te w Niemczech).
 
 
 
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 21:28   

wksek napisał/a:
(Niestety nasze nawigacje nie informują o korkach czy wypadkach, jak te w Niemczech)

Bo w Polsce są przeważnie wszędzie korki spowodowane przez wypadki :lol:
W polsce mamy CB :P
Co zauważyłem to najwięcej nawigacji mają ludzie w samochodach typowych do dłuuuugich podróży :wink: Corsa, Fiesta, Seicento :lol: :lol: :lol:
Kupują bo jest promocja np. w Auchan czy innych sklepach dla idiotów i jadą odcinkiem Przeworsk - Rzeszów, używając tej nawigacji żeby się czasem nie zgubić, a numery rejestracyjne to np. RZ...itp :lol:
Moim zdaniem szczyt obciachu :lol: Ale za to jaki szpan 8) GPS w Seicento odpalanym tylko w weekendy :shock: :lol:
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 21:50   

Z tego co kojarzę to są przymiarki do wprowadzenia systemu antykorkowego np. NaviExpert, TT czy AM, niestety info ma być przesyłane lub już jest przez GPRS, a w Niemczech idzie to via SAT.
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 19 Czerwiec 2009, 00:38   

Lark 43.0 + AM 5.3 witamizowana, z larkiem ostatnio były kłopoty pod względem fix'a - ale teraz po uplodzie lata jak przedtem (chodziło coś z sytemem przeliczania daty)...
Na tej navi zwiedziłem i Niemcy i Danię i trochę już Polski, kolega jak pożyczał był w Estonii. Wszytko bez zarzutu za śmiesznie tanie pieniądze...nieważna jest nawigacja, a używana w niej mapa, acha i navi z ekranem 3,5" - to chyba do wędrówek pieszych...bo w aucie sobie jakoś nie wyobrażam tak małego paździeża :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Navigacja | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group