Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid e2d700334ea2279a92d547b963d9f47e Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
3 Wrzesień 2013, 15:13
Dura lex sed lex - Punkty karne teoretycznie są, a praktycznie ich nie ma...
Autor Wiadomość
abart 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Wrzesień 2013, 06:24   Punkty karne teoretycznie są, a praktycznie ich nie ma...

Witam.

Mam problem, bo nie wiem co o tym myśleć, ale może zacznę od początku.
W styczniu dostałem informację od ITD, że przekroczyłem prędkość i co za tym idzie 4 punkty i 100zł (przyznałem się do winy... tak wiem, że to głupota, ale nie o tym teraz). :facepalm: Do tej pory nie dostałem mandatu i nadal czekam. W kwietniu zostałem załapany przez Panów Misiaczków i dostałem pamiątkowe 6 punktów.
No i wczoraj kolejne spotkanie, które mnie kosztowały 8 punktów. Pomyślałem, że czas na kurs zmniejszający liczbę punktów, bo robi się krucho, ale narzeczona powiedziała żeby podejść na komendę i dowiedzieć się co i jak. Udaliśmy się tam dowiedzieć o ilość punktów, Pan policjant podszedł do nas poprosił i prawo jazdy i poszedł. Wrócił za 3 min i powiedział, że mam 0 punktów karnych. :shock: Powiedziałem, że to niemożliwe i żeby jeszcze raz sprawdził o co tu chodzi. Opowiedziałem mu całą historię, a w odpowiedzi odstałem informację, że punkty karne pojawiają się 1-2 miesiące po wystawieniu. No dobrze, a co z pierwszymi 10 pkt? I teraz nie wiem czy iść na ten kurs, bo jak dostanę te -6pkt to nie będzie z czego odjąć...

Czy ktoś może mi coś poradzić?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Wrzesień 2013, 08:14   

Gliniarze opierają się na tym co jest w systemie CEK. A tam jest często gęsto burdel.
Weź sobie tą informacje na piśmie i w razie czego jak przekroczysz będziesz się szarpał z organem wydającym (jak ci cofną).
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 2 Wrzesień 2013, 08:55   

Poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie. Kursy reedukacyjne zostały zniesione nowelizacją PoRD, która pomalowana maszty na żółto. Przepisy odnośnie kursu weszły w życie z początkiem 2013 roku.
 
 
abart 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Wrzesień 2013, 09:05   

Kursy są nadal.
Dowód-> Link
WORD w Warszawie organizuje kursy. Najbliższy jest w czwartek. :razz:
 
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 3 Wrzesień 2013, 08:26   

abart napisał/a:
Mam problem, bo nie wiem co o tym myśleć, ale może zacznę od początku.
W styczniu dostałem informację od ITD, że przekroczyłem prędkość i co za tym idzie 4 punkty i 100zł (przyznałem się do winy... tak wiem, że to głupota, ale nie o tym teraz). :facepalm: Do tej pory nie dostałem mandatu i nadal czekam. W kwietniu zostałem załapany przez Panów Misiaczków i dostałem pamiątkowe 6 punktów.
No i wczoraj kolejne spotkanie, które mnie kosztowały 8 punktów. Pomyślałem, że czas na kurs zmniejszający liczbę punktów, bo robi się krucho, ale narzeczona powiedziała żeby podejść na komendę i dowiedzieć się co i jak. Udaliśmy się tam dowiedzieć o ilość punktów, Pan policjant podszedł do nas poprosił i prawo jazdy i poszedł. Wrócił za 3 min i powiedział, że mam 0 punktów karnych. :shock: Powiedziałem, że to niemożliwe i żeby jeszcze raz sprawdził o co tu chodzi. Opowiedziałem mu całą historię, a w odpowiedzi odstałem informację, że punkty karne pojawiają się 1-2 miesiące po wystawieniu. No dobrze, a co z pierwszymi 10 pkt? I teraz nie wiem czy iść na ten kurs, bo jak dostanę te -6pkt to nie będzie z czego odjąć...

Czy ktoś może mi coś poradzić?

Jak wszystkie trzy w końcu wbiją na tapetę (do rejestru kart MRD-5) to będziesz miał w sumie 18 pkt do momentu w którym od pierwszego wykroczenia minie rok.
Potem 4 mniej itd. Radzę iść na kurs, 6 punktów zostało (a właściwie 7), szkoda ryzykować, potem tylko problemy ze zdawaniem egzaminu...
 
 
abart 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Wrzesień 2013, 12:30   

No właśnie tego się boje żeby nagle nie przyszły wszystkie jednocześnie... :o
Ale czy to możliwe, że mija tyle czasu i nadal nie ma 4 pkt. za styczeń i 6 pkt. za kwiecień? Dowiadywałem się w Wydziale Ruchu Drogowego w Warszawie o co chodzi i też nie potrafili mi powiedzieć czemu tych pkt niema na koncie. A chcąc iść na kurs redukujący muszę mieć na koncie min 6 pkt. Bo jak go ukończę to nie będą mieli mi z czego kasować i w tym jest cały problem. :sad:
 
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 3 Wrzesień 2013, 20:26   

Traktuj je tak, że wpadną razem i będą obowiązywać od dnia popełnienia wykroczenia przez 365 dni. Miałem "przyjemność" zdawania za punkty kiedyś, nikomu tego nie życzę. Niepotrzebny stres i odgórnie ustalona zasada, za punkty (przekroczenie jak w moim przypadku), 3. razy minimum zdajemy, za alkohol 5. razy minimum.

Udało mi się za pierwszym razem zdać jazdę (testy za drugim, ale było ciężko na maksa). Aha, i data uprawnień się nie zmienia na prawko tylko data wydania jest nowa.
 
 
abart 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Wrzesień 2013, 06:00   

I tu kolego masz świętą racje i tak właśnie zrobię. Też słyszałem, że jak ktoś zdaje ponownie to ma gorzej.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dura lex sed lex - Punkty karne teoretycznie są, a praktycznie ich nie ma... | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group