Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 2fdb2739f53b548d93d5a89b3a5d6b6f Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dura lex sed lex - Policyjne kontrole w dowolnym miejscu
Autor Wiadomość
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 26 Marzec 2007, 11:18   Policyjne kontrole w dowolnym miejscu

Wiadomość za RMF.FM:

"Policjanci będą mogli kontrolować kierowców w dowolnym miejscu.
Reporter RMF FM dotarł do pisma, w którym Komenda Główna zmienia poprzednie zarządzenie.

Policjanci – jak tłumaczy Dariusz Zajdlewicz naczelnik szczecińskiej drogówki – będą kontrolować prędkość we wszystkich miejscach, gdzie jest to uzasadnione, czyli dochodzi do zagrożenia bezpieczeństwa. Jednocześnie dodaje, że radiowóz musi być zaparkowany tak, aby był widoczny.

Kilka miesięcy temu były komendant Marek Bieńkowski wyznaczył listę specjalnych miejsc, w których policjant mógł zatrzymać kierowcę do drogowej kontroli. Wykaz miejsc podano do publicznej wiadomości i nakazano umieszczenie ich na stronach internetowych komend.
Ta lista od dziś nie jest aktualna."

ŹRÓDŁO
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Marzec 2007, 17:20   

Na DK nr 1 parkowali tak, że z odległości 30 m. widoczna była maska samochodu.
Czyli policja krzakowa come back.

Szkoda, że fotoradar nie musi być widoczny z daleka...
(Nie mówie o stacjonarnych)
 
 
mobius
Dziędobry!

Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 3
Wysłany: 22 Kwiecień 2007, 14:38   

ja mam takie pytanie - czy policja moze ustawic sie z fotoradarem (ukrytym za samochodem w ten sposob ze nie sposob go zobaczyc z tej strony z ktorej sie jedzie), a po zmierzeniu predkosci zatrzymac pojazd powiedzmy 1 km dalej?

czy radar nie powinien byc widoczny?
 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 22 Kwiecień 2007, 16:39   

mobius napisał/a:
ja mam takie pytanie - czy policja moze ustawic sie z fotoradarem (ukrytym za samochodem w ten sposob ze nie sposob go zobaczyc z tej strony z ktorej sie jedzie), a po zmierzeniu predkosci zatrzymac pojazd powiedzmy 1 km dalej?

czy radar nie powinien byc widoczny?

policja wszystko moze.szkoda gadac :wink:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Kwiecień 2007, 17:28   

Fotoradary zawsze chowali - nawet wtedy, kiedy obowiazywala lista miejsc do pomiaru predkosci.
Dobre pytanie...
Moim zdaniem FR powinien byc takze z daleka widocznym.
 
 
mobius
Dziędobry!

Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 3
Wysłany: 24 Kwiecień 2007, 20:01   

no mi wlasnie wpakowali mandat w takiej sytuacji - predkosc choc wiem ze byla za duza to przedstawili mi ja tylko na "gebe" po prostu koles z fotoradaru podal im to przez radio w sumie moglem to zakwestionowac ale coz przyjalem mandat 400 zl plus 10 pkt za 107km/h w tenerie zabudowanym (ten teren "zabudowany wyglada tak ze jest to okolo 1 km prostej drogi przez las)

wlasnie wysylam pismo do urzedu wojewodzkiego o umozenie mandatu zobaczymy co to da, ewentualnie bede placil w ratach bo 400 zl wyrzygac na takie gowno na raz to lekka przesada

aha zapomnialem dodac ze zatrzymal mnie inny patrol ktory tylko odbieral info od kolesia z radarem ustawionego mniej wiecej 1 km wczaesniej
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 24 Kwiecień 2007, 21:20   

O podobnej sytacji opowiadał mi kiedyś znajomy.

Miejsce akcji: Królewiec Wrocławski
Czas: daawno temu, pora powrotów z pracy

Mniej więcej w miejscu gdzie stała ta śmieszna atrapa postawili fotoradar (lub tylko tak mówili)
Na wyjeździe z Kamieńca, ok. 1km dalej stał patrol i zgarniał wszystkich jadących od Wrocławia, jak leci, na parking/zatoczkę. Proponowali mandat w wysokości 100 zygli, bądź "sprawdzenie faktycznej prędkości" na fotoradarze kilometr wcześniej i odpowiednie odniesienie się do taryfikatora.
Podobno nie było odważnych. Wszyscy kwitowali rachunki, ino świszczało ;)))
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 06:25   

mobius napisał/a:
no mi wlasnie wpakowali mandat w takiej sytuacji - predkosc choc wiem ze byla za duza to przedstawili mi ja tylko na "gebe" po prostu koles z fotoradaru podal im to przez radio w sumie moglem to zakwestionowac ale coz przyjalem mandat 400 zl plus 10 pkt za 107km/h w tenerie zabudowanym (ten teren "zabudowany wyglada tak ze jest to okolo 1 km prostej drogi przez las)

wlasnie wysylam pismo do urzedu wojewodzkiego o umozenie mandatu zobaczymy co to da, ewentualnie bede placil w ratach bo 400 zl wyrzygac na takie gowno na raz to lekka przesada

aha zapomnialem dodac ze zatrzymal mnie inny patrol ktory tylko odbieral info od kolesia z radarem ustawionego mniej wiecej 1 km wczaesniej



Gdzie Cie przyfocili?
 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 14:22   

OJCIEC napisał/a:
O podobnej sytacji opowiadał mi kiedyś znajomy.

Miejsce akcji: Królewiec Wrocławski
Czas: daawno temu, pora powrotów z pracy

Mniej więcej w miejscu gdzie stała ta śmieszna atrapa postawili fotoradar (lub tylko tak mówili)
Na wyjeździe z Kamieńca, ok. 1km dalej stał patrol i zgarniał wszystkich jadących od Wrocławia, jak leci, na parking/zatoczkę. Proponowali mandat w wysokości 100 zygli, bądź "sprawdzenie faktycznej prędkości" na fotoradarze kilometr wcześniej i odpowiednie odniesienie się do taryfikatora.
Podobno nie było odważnych. Wszyscy kwitowali rachunki, ino
świszczało ;) ))



zemna by im nieprzeszlo chyba zebym porzadnie nagial.Mnie chcieli szybko sie wzbogacic :(
 
 
mobius
Dziędobry!

Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 3
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 16:47   

nie wiem czy mnie przyfocili nie widzialem zadnego dowodu mojego wykroczenia, a stalo sie to pomiedzy mala wioska ciezkowice a jaworznem czymi pewnie niewiele ci to mowi
 
 
qwerty1412
Dziędobry!

Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 9
Wysłany: 26 Kwiecień 2007, 19:46   

mobius napisał/a:
nie wiem czy mnie przyfocili nie widzialem zadnego dowodu mojego wykroczenia, a stalo sie to pomiedzy mala wioska ciezkowice a jaworznem czymi pewnie niewiele ci to mowi

Trza było poprosić. Muszą Ci go pokazać. A może Cie wzięli na jelenia i tyle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dura lex sed lex - Policyjne kontrole w dowolnym miejscu | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group