Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid b6962af2b642a76a17158d4b5973a7c6 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Niechciane zdjęcia z Niemiec
Autor Wiadomość
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 27 Styczeń 2013, 12:50   

dato napisał/a:
(...) o semantykę wykłócać.

Uwaga, bo mam w tym czarny pas, również w zakresie Latent Semantic :grin:
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
g1kowal 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lis 2012
Pochwał: 95
Posty: 268
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Styczeń 2013, 19:00   

Przepraszam, ale dołączę się do dyskusji na temat wykroczeń(mandatów) w DE.

tqmeh napisał/a:
(...) chodzi mi o to, że najczęściej nic z DE nie przychodzi do PL (lub jeśli przyjdzie to mało kto traktuje to poważnie) (...)

Jeżeli coś błyśnie w DE:
1. Zależy jak często jeździmy po DE.
2. Zależy ile przeskrobaliśmy w DE.

Punkt 1. i 2. łączą się ze sobą. Z wiadomości, które posiadam odnośnie wykroczeń na terenie DE, to zależy od organu ścigającego czy będzie prowadził postępowanie odnośnie obcokrajowca czyt. polskich blach (jeżeli kwota niewielka to odpuszczają i nic nie przychodzi do Polski). Znam przypadek, że gość "nastukał" ponad 2000 "ojro". Poczekali i dupnęli go po ok. 6 miesiącach na terenie DE. Grzywna plus puszka.
I teraz pytanie odnośnie przedawnienia po 3 miesiącach? Najlepiej jakby ktoś znalazł ich podstawę prawną. W wakacje 2012 jechałem z Budapesztu do Szczecina. Przez SK, CZ i (oczywiście) DE. Cała trasa cacy (poza skanowaniem winiet w CZ w postaci błysku po oczach), ale na 20 km przed granicą z Polską pierwsze "trzepanie" auta (jako, że znam niemiecki to wiem, że sprawdzali mnie w bazie wykroczeń), a następnie w samym Kołbaskowie drugie "plądrowanie" auta i powtórka z rozrywki. Więc te 3 miesiące według mnie to tak nie do końca chyba prawda.
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 27 Styczeń 2013, 20:14   

Ja kiedyś czytałem, że przedawnienie zależy od kwoty grzywny, tj. niskie się przedawniają po 3. miesiącach, a wysokie nie. Poszukam podstawy prawnej i jeśli coś znajdę wkleję w tym wątku.
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 28 Styczeń 2013, 22:14   

Nie było to łatwe (zwłaszcza z moją "znajomością" języka niemieckiego), ale chyba udało mi się coś znaleźć w tym temacie. :smile:

Otóż faktycznie wykroczenia przedawniają się po 3. miesiącach. Tak stanowi den § 26 Absatz 3 StVG. Natomiast istnieje szereg okoliczności, które wstrzymują bieg okresu przedawnienia. O tym mówi § 33 Absatz 1 OWiG. W tym, z tego co nas interesuje, wysłanie zawiadomienia o wszczęciu postępowania, tymczasowe zawieszenie postępowania z powodu braku informacji o osobach, których postępowanie dotyczy, każdy wystosowany wniosek prokuratora lub sędziego o podjęcie działania za granicą, w tym skontaktowanie się z ambasadą, wniosek o udzielenie pomocy w np. przesłuchaniu świadków.
 
 
Kaśka 
Dziędobry!


Dołączyła: 15 Gru 2011
Posty: 38
Skąd: Płock
Wysłany: 15 Maj 2013, 23:18   

Brat dostał mandat jadąc przez Niemcy. Właśnie przyszło mu pismo do Holandii, gdzie mieszka na stałe, że ma wskazać osobę kierującą. Auto ma holenderskie numery. Czy dużo mu za to grozi i czy można wskazać osobę z Polski, np. teścia i na niego ten mandat wtedy pójdzie? W piśmie tym podali aż 3 paragrafy :shock: Przekroczenie było na autostradzie. Na (120) jechał 146 km/h :cool:
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 15 Maj 2013, 23:40   

Na poprzedniej stronie jest tabelka mojego autorstwa. Wystarczy sprawdzić. Może wskazać kogo chce. Mandat zapewne przyjdzie do Polski.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Niechciane zdjęcia z Niemiec | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group