Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid b6962af2b642a76a17158d4b5973a7c6 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Uwaga! ITD zagłusza łączność na kanałach używanych przez CB?
Autor Wiadomość
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3683
Posty: 9601
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 17 Styczeń 2013, 14:19   Uwaga! ITD zagłusza łączność na kanałach używanych przez CB?

Cytat:
Uwaga! ITD zagłusza łączność na kanałach używanych przez CB?

Kiedyś wystarczało wystrzegać się policji. Teraz na łamiących przepisy kierowców poluje na drogach również wyposażona w nieoznakowane radiowozy Inspekcja Transportu Drogowego.

Jak zwykle w takich wypadkach zmotoryzowanej braci nieocenioną pomocą służy komunikacja radiowa. Za jej pomocą można zawczasu ostrzec się nawzajem przed grożącym niebezpieczeństwem.

Od pewnego czasu krążą jednak pogłoski, że ITD... zagłusza łączność na kanałach używanych przez CB, tak jak kiedyś władze PRL zagłuszały rozgłośnię Radia Wolna Europa. Czy to możliwe?

Żyjemy w rzekomo praworządnym kraju, więc chyba nie, chociaż... jeden z naszych czytelników dokonał nagrania, które naprawdę daje sporo do myślenia. Czyżby zwolennicy teorii spiskowych, potomkowie ludzi rozpowszechniających w przeszłości legendy o porywającej dzieci załodze tajemniczej czarnej wołgi mieli rację?

"Na początku myślałem że radio mi pada, ale co się okazało nie tylko ja miałem problem CIĄGŁEJ NOŚNEJ w pobliżu samochodu ITD, postanowiłem więc co nieco nagrać. Chyba nie można zakłócać/zagłuszać CB RADIA? Sam nie wiem, w tym kraju wszystko jest możliwe :D Pozdrawiam wszystkich zmotoryzowanych cb radiowców. Mobile mobile..." - pisze autor (o nicku lugresky) wspomnianego filmiku, który umieszczony został na poboczem.pl.


Źródło: www.poboczem.pl
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 17 Styczeń 2013, 14:29   

Potwierdzam, ITD zagłusza. Wczoraj skręciłem radio jak tylko mogłem i kiedy zjeżdżałem zatankować w Krasnem k./Rzeszowa obok Focusa na 19 kanale CB miałem całą skalę podświetloną. Zagłuszają :mad: :mad: :mad:
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 17 Styczeń 2013, 15:52   

Żałosne praktyki... :facepalm:
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Styczeń 2013, 16:52   

Dla mnie bomba. Tam gdzie stoi nośna, trzeba uważać na FR. Prawie jak AR, tylko z większym zasięgiem.
 
 
sqrt9
Się wciągnął

Dołączył: 28 Kwi 2011
Pochwał: 18
Posty: 253
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Styczeń 2013, 22:31   

To zagłuszanie to dobry pomysł, bo korzystający z radia będą wiedzieć, że w okolicy pływa krokodyl :grin:

A tylko narzeka się na krokodyli.
 
 
pepi
Zaczyna kumać

Dołączył: 21 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 67
Skąd: lubelskie
Wysłany: 18 Styczeń 2013, 08:12   

Tak, tylko że CB to nie tylko po to jest, aby łamać przepisy! :facepalm:
Ile razy się pyta o drogę itp. To może niech ktoś ich zagłuszy, aby fotek nie mogli przesłać.
 
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 18 Styczeń 2013, 09:12   

pepi napisał/a:
To może niech ktoś ich zagłuszy, aby fotek nie mogli przesłać.

Cóż z tego, że ich zagłuszysz przez 1h lub 2h, zdjęcia i tak są magazynowane na twardym dysku i w momencie, jak złapią zasięg GSM, zostaną wysłane do centrali.
 
 
 
pepi
Zaczyna kumać

Dołączył: 21 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 67
Skąd: lubelskie
Wysłany: 20 Styczeń 2013, 20:05   

Żartowałem tylko :lol:
 
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 22 Styczeń 2013, 19:03   

Nic tylko podjechać i się zapytać jakim prawem blokują częstotliwość, zrobić ewentualnie fotkę krokodyla z sitkiem w ręku, co poniektóre czasopisma tylko czekają na takie nowiny. Co jak co, ale złej nagonki im nie potrzeba. Ciekawe co powiedzą jak im ktoś zacznie nośną stawiać...
 
 
huzar24
Dziędobry!

Dołączył: 03 Cze 2011
Pochwał: 4
Posty: 48
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Styczeń 2013, 21:22   

Wątpię w to zagłuszanie... stawiam raczej na zbieg okoliczności.

1. Trafiły mi się już dwa razy Mondeo ITD i nośnej nie było.
2. Potrzebny byłby przetarg na takie zagłuszające urządzenia, określenie potrzeb, zasięgu zakłócenia, specyfikacje itp. To nie jest tajna służba podlegająca pod MSW
3. Nie sądzą aby inspektorzy wyposażali się na własny koszt w kręcone mocą radyjka CB
4. Jak na razie świadomość ITD jest niewielka, jak ostrzegam to pada kilka zapytań o co chodzi i oburzenie - "przecież łapią tylko dużych mobili". Stąd zagłuszanie CB nie jest aż tak konieczne.
5. Sensowność zagłuszania - np. jak dróżka na Wrocław? (zapytanie z 320km) i odpowiedź. Na 360 ITD (czyli mam info o ITD 40 km dalej, niezależnie czy zakłócają lokalnie czy nie). Chyba, że postawią nośną w całej Polsce lub zdelegalizują CB
 
 
pepi
Zaczyna kumać

Dołączył: 21 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 67
Skąd: lubelskie
Wysłany: 22 Styczeń 2013, 21:32   

Mamy kraj taki, jaki mamy i nic co wyżej nie tyczy się tego :facepalm:
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 23 Styczeń 2013, 07:28   

huzar24 napisał/a:
Wątpię w to zagłuszanie... stawiam raczej na zbieg okoliczności.

A ja stawiam na to, że kierownik bawi się gruchą.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 23 Styczeń 2013, 08:24   

Dokładnie, zawsze trafi się jakiś głupio mądry, inaczej było/jest z <R> ? "Czysto! Czysto!" Czytaj stoimy za zakrętem w krzakach...
 
 
pepi
Zaczyna kumać

Dołączył: 21 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 67
Skąd: lubelskie
Wysłany: 29 Kwiecień 2013, 21:51   

A teraz się wycwanili i stawiają przed cywilne auto, które zasłania ich w pracy :idea:
I chyba mnie tak złowili :mad: Bo jak stali w jednej miejscowości cały tydzień, to potem chłop przyczepę wystawił, to się przenieśli. Potem im nieznani sprawcy dwa koła przebili :twisted:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Uwaga! ITD zagłusza łączność na kanałach używanych przez CB? | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group