Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 0c90e837dd7b298d7d5793e094e27265 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
POMORSKIE - Gm. Wicko
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Październik 2009, 07:37   Gm. Wicko

Pomorskie gminy są b. aktywne w tematyce fotoradarowej.

Gm. Wicko także działa... budżet tamtejszej gminy wspiera Multanova 6F (pasmo Ka - 34,30 GHz).

Tak wygląda ten sprzęt:



Cytat:
Fotoradar już zarabia

Od dziesięciu dni na terenie gminy Wicko ustawiany jest nowoczesny fotoradar.

Fotoradar jest ustawiany na najbardziej ruchliwych drogach w gminie Wicko.
Strażnicy gminni wystawili już pierwsze mandaty za przekroczenie prędkości.

Urządzenie razem z osprzętem kosztowało 200 tysięcy złotych. Fotoradar robi bardzo dokładne zdjęcia i żaden kierowca przekraczający prędkość nie wywinie się od odpowiedzialności.

Urządzenie może robić zdjęcia w nocy i w trudnych warunkach pogodowych. Można je obsługiwać z daleka za pomocą przenośnego komputera. Zdjęcia z numerami rejestracyjnymi będą przesyłane do Centralnej Ewidencja Pojazdów i Kierowców.

Przez 10 dni strażnicy sfotografowali ponad 230 kierowców łamiących przepisy.
- Nie chodzi o liczbę mandatów, tylko o to, żeby kierowcy jeździli wolniej - mówi Ryszard Kwella, komendant Straży Gminnej w Wicku. - Mamy sygnały, że kierowcy zaczęli jeździć wolniej. Jeżeli ktoś za nic ma znaki drogowe i przepisy, to wtedy będzie po prostu płacił

Źródło

W pobliskim Charbrowie Gmina ustawiła maszt, który może obsługiwać ten sprzęt.
 
 
Automobil

Wysłany:    testy antyradarów



 
 
Maciexas
Forum Lider


Dołączył: 30 Lip 2010
Pochwał: 70
Posty: 280
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Wrzesień 2010, 21:06   

Dziś Charbrowo aktywne, wg. mieszkańców Łeby dojeżdżających codziennie do Lęborka, bardzo często jest aktywny FR w Charbrowie (wręcz codziennie) oraz przenośny na wlocie do Wicka od strony Łeby.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
Maciexas
Forum Lider


Dołączył: 30 Lip 2010
Pochwał: 70
Posty: 280
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Marzec 2011, 22:11   

Godzina 20:30 - maszt w Charbrowie aktywny.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 10 Sierpień 2011, 20:33   

Maszt w Charbrowie aktywny od niedzieli. Jest kino akcji. :D

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
spit
Forum Lider


Dołączył: 09 Paź 2009
Pochwał: 134
Posty: 583
Skąd: Kielce
Wysłany: 8 Lipiec 2012, 12:07   

Wczoraj wracałem z Łeby i w tejże mieścinie <FR> załadowany. Uwaga na pamiątki z wakacji. :twisted:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Luty 2013, 14:55   

Cytat:
Straże gminne (miejskie) instalują swoje fotoradary w stacjonarnych obudowach, a także (i przede wszystkim) dokonują okresowych pomiarów urządzeniami przenośnymi na wyznaczonych i oznakowanych odcinkach dróg. Fotoradary stacjonarne winny być oznakowane znakiem D-51 usytuowanym w odległości określonej w punkcie c). Natomiast w przypadku urządzeń przenośnych, na początku odcinka drogi objętego okresową kontrolą, winien być umieszczony znak D-51 z tabliczką z napisem "Na odcinku...".

Gdy chodzi o instalację fotoradarów stacjonarnych użytkowanych przez straże gminne oraz ich oznakowań, to proceder ten nie ma nic wspólnego z realizacją zasady bezpieczeństwa. Każdy, kto choć raz przejeżdżał przez tzw. Zagłębie Radarowe (w skrócie ZR), wie, że w Tamtych Stronach, każde przydrożne drzewo, każdy przydrożny śmietnik, każdy krzak może okazać się... fotoradarem. Fotoradary z zasady ustawiane są w miejscach niewidocznych z dalszej odległości: za drzewami, za znakami drogowymi itp.

Wiele zastrzeżeń można również mieć do oznakowania tych fotoradarów. Znaki D-51 bardzo często ustawiane są w nieprzepisowych odległościach: albo kilkadziesiąt metrów przed fotoradarem, albo kilometr, dwa kilometry przed nim.

Wszystko po to, żeby zmylić kierowców i przyłapać ich na – choćby drobnym – przekroczeniu prędkości. Każde takie przekroczenie to przecież zysk dla gminy – więc trudno się dziwić.


Fotoradar w Charbrowie (pomorskie). Urządzenie znajduje się kilkadziesiąt metrów za znakiem D-51, mimo to jest niewidoczne nawet z odległości 30 m.

Oznakowanie odcinków dróg, na których straże gminne dokonują pomiarów prędkości urządzeniami przenośnymi, dokonywane jest zgodnie z obowiązującym prawem. Warto jednak zastanowić się, czy oznakowanie to służy bezpieczeństwu?

Oznakowania takich odcinków umieszczane są na początku i na końcu odcinka. Odcinki te wynoszą zwykle od 100 do 1000 m. Można zatem zapytać, jakie jest oddziaływanie prewencyjne takiego znaku, skoro tuż za nim może odbywać się pomiar?


Fotoradar w Charbrowie ustawiony jest tuż za znakiem A-16 (przejście dla pieszych), dlatego do ostatniego momentu nie jest widoczny dla nadjeżdżających od strony Łeby.

Tego rodzaju kontrole – a szczególnie te, które dokonywane na odcinkach krótkich, np. 100 metrowych – nie tylko nie służą bezpieczeństwu, ale wręcz przeciwnie, stwarzają poważne zagrożenie na drodze. Kierowcy, którzy dostrzegają kontrolę radarową nagle, wykonują gwałtowne i nieprzewidywalne reakcje, które mogą być przyczyną wypadków. Odcinki, na których dokonywana jest kontrola prędkości winny być znakowane inaczej. Znak drogowy uprzedzający o takiej kontroli, winien być ustawiony w pewnej odległości od tego odcinka.

Link
 
 
tomciog 
Się wciągnął

Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 41
Posty: 283
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 11 Luty 2013, 13:10   

Co do info o niekontrolowanych reakcjach kierowców na widok <FR> , to śmiało mogę potwierdzić - w Wejherowie matołectwo ciśnie co koń wyskoczy, czyli całe 75km/h (bo przez całe W-wo jest takie ograniczenie na krajowej 6), żeby widząc z daleka maszt przy Rybackiej przyheblować do 45km/h.

To samo ostatnio przy BP, gdzie kamery łapią na czerwonym...
I to najczęściej na lewym pasie, bo przecież mieszkamy pod Londynem, a tam ruch jest lewostronny... ;)
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 21 Kwiecień 2013, 18:41   

Cytat:
Za niewielkie wykroczenie turysta dostał najwyższy mandat

Józef Breguła z Kalet zarzuca strażnikom gminnym z Wicka (pow. lęborski) wyciąganie pieniędzy od turystów. Nie obniżyli mu wysokości mandatu, chociaż mogli to zrobić zgodnie z prawem.

Józef Breguła z Kalet niedawno dostał mandat za wykroczenie drogowe, które popełnił latem. Spędzał urlop w Łebie.

– Wracałem do domu, gdy nadziałem się na fotoradar w Charbrowie w gminie Wicko – opowiada mężczyzna. – Nie jechałem szybko, jednak przekroczyłem dozwoloną prędkość pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. We wrześniu otrzymałem pismo od Straży Gminnej w Wicku.

Proszono go o podpisanie oświadczenia, podając do wyboru trzy warianty. Pierwszy mówił, że przyznaje się do popełnionego wykroczenia. Za to proponowano sto złotych mandatu i dwa punkty karne.

- Przyznałem się i zaznaczyłem właśnie ten punkt. Jednak jak wynikało z przysłanego zdjęcia i pomiaru prędkości, przekroczyłem ją o 14 kilometrów. Według taryfikatora za przekroczenie prędkości od 11 do 20 kilometrów na godzinę można ukarać kierowcę mandatem w wysokości od 50 do 100 złotych - mówi turysta. - Nie chciałem zgodzić się na najwyższy z możliwych wymiar mandatu. W piśmie skierowanym do strażników poprosiłem o najniższą karę. Potem dzwoniłem, dopytywałem się, co z moim wnioskiem, ale bez efektu. Komendanta straży albo nie było, albo był zajęty. Odpowiedzi na piśmie nie otrzymałem, tylko mandat na kwotę 100 złotych. Byłem burmistrzem Kalet i takie ignorowanie ludzi strasznie mnie denerwuje, to nie do pomyślenia. Generalnie jestem przeciwnikiem ustawiania fotoradarów, moim zdaniem to wyciąganie pieniędzy od zwykłych ludzi.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Aleksandrę Domarecką, pełniącą obowiązki komendanta.

– Jeżeli sprawca wykroczenia zwróci się z prośbą lub wnioskiem o obniżenie zaproponowanej grzywny w oświadczeniu, to decyzję o jej wysokości podejmuje funkcjonariusz prowadzący sprawę – informuje na piśmie Aleksandra Domarecka. – Wówczas odpowiedzią na prośbę sprawcy wykroczenia jest mandat karny z określoną karą grzywny.

Mówiąc prościej, strażnik gminy mógł, ale nie musiał obniżyć mandatu do 50 złotych.

– Są sytuacje, kiedy mandat jest obniżany bądź w ogóle odstępujemy od jego wypisania na rzecz pouczenia – dodaje Domarecka. – To dotyczy wyjątkowych czy bardzo trudnych sytuacji życiowych, na przykład kiedy okazuje się, że kierowca jechał na izbę przyjęć z chorą osobą i potrafi to udowodnić. To bardzo indywidualne sprawy, ale wszyscy jesteśmy ludźmi i wiele możemy zrozumieć.


Źródło: www.regiomoto.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 4 Wrzesień 2013, 18:34   

Charbrowo niestety będzie mi się od wczoraj źle kojarzyć, dostałem fleszem po gałach. :facepalm:
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 27 Wrzesień 2013, 19:19   

No i przyszło...

Życzą sobie 100zł i 2 pkt.

FOTO2.jpg
Plik ściągnięto 309 raz(y) 748,89 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1098
Posty: 3311
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 27 Wrzesień 2013, 20:07   

Targuj się na 50pln.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 27 Wrzesień 2013, 20:24   

Za fotki z masztów <SM> / <SG> się nie płaci :!:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 28 Wrzesień 2013, 11:21   

małymobil napisał/a:
Targuj się na 50pln.

Oni zawsze muszą zaproponować te wyższe widełki :!: Co za pazerność. :mad:
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 28 Wrzesień 2013, 22:33   

Zaraz - przekroczyłem o 20. Za przekroczenie 11-20 nie jest 100-200 zł?

andrzej59, wolę te 100 zł zapłacić i mieć spokój niż się ciągać z darmozjadami z drugiego końca Polski...

EDIT: A no nie, faktycznie 50-100 zł i 2 pkt... to może i się potarguję. :cool:
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 21 Październik 2013, 08:29   

I nie obniżyli, przyszły kwitki. :facepalm:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
POMORSKIE - Gm. Wicko | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group