Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid b1e30aa5534e65cfb7a0cc2fcfd662c5 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
18 Luty 2014, 14:38
Gm. Karlino - Karwin - DW nr 112 (Karlino - Nowogard)
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Sierpień 2011, 13:09   Karwin - DW nr 112 (Karlino - Nowogard)

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Karwin

- wlot do miejscowości, jadąc od strony Nowogardu, ogr. (50) .

Dzisiaj ok. 10.00 nabity - na moje oko Fotorapid CM.
 
 
Migawka

Wysłany:    Fotografia profesjonalna Foto-Art



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Sierpień 2011, 17:54   

I zdjęcia:

karwin (1).JPG
Plik ściągnięto 1059 raz(y) 1,04 MB

karwin (2).JPG
Plik ściągnięto 1023 raz(y) 1,37 MB

 
 
ewaf
Dziędobry!

Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 2
Skąd: ś-ci
Wysłany: 31 Sierpień 2011, 10:24   

Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości - jakie jest ograniczenie na tym punkcie. Na zdjęciach widać z 2. stron znaki (70) . Pozdrawiam.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 31 Sierpień 2011, 11:00   

Na zdjęciu nr 1. widać (70) , ale jest ten znak jest ustawiony za <KZAB> , czyli w miejscu ustawienia <FR> jest ograniczenie (50) tak, jak napisane jest w 1-wszym poście. :)
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 31 Sierpień 2011, 14:11   

Potwierdzam - ogr. (50) .
 
 
ewaf
Dziędobry!

Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 2
Skąd: ś-ci
Wysłany: 31 Sierpień 2011, 14:26   

Śliczne dzięki. Jest to tam lekko mylące - człowiek jedzie, prosta, pusta droga, widzi (70) to się trzyma tego i później przychodzą ciekawe fotopstryki z przodu i z tyłu. :twisted:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 31 Sierpień 2011, 21:11   

Tamtejsze oznakowanie jest naprawdę czytelne :!: Ogr. (70) masz przed wlotem w <ZAB> i zaraz za wylotem z <KZAB> .
 
 
Pedros 
Dziędobry!

Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Kwiecień 2012, 16:23   

piotreg napisał/a:
Tamtejsze oznakowanie jest naprawdę czytelne :!: Ogr. (70) masz przed wlotem w <ZAB> i zaraz za wylotem z <KZAB> .

Witam pierwszy raz na forum.

Ostatnio chyba ten fotoradar zrobił mi fotkę w nocy (ok. 1.00). Na liczniku miałem wtedy 61 km/h. Jeżeli ograniczenie prędkości wynika z tytułu obszaru zabudowanego, to wg kodeksu między 23 a 5 obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. Jeżeli znakiem ograniczającym jest natomiast (50) , to faktycznie przekroczyłem dozwoloną prędkość.

Czy ktoś może potwierdzić, z jakiego tytułu wynika na tym odcinku ograniczenie prędkości?
 
 
suiram1
Dziędobry!

Dołączył: 12 Gru 2012
Pochwał: 2
Posty: 5
Skąd: 3city
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 02:36   

Witam. Mam pytanie do mieszkańców gminy Karlino.
Jadąc w stronę Szczecina przejeżdżałem szóstką przez gminę Karlino. Jak się okazało zbyt szybko. :wink: Dostałem dwa zdjęcia od dzielnej straży miejskiej w Karlinie.

Pierwsze wykonane 26/11/2012 o godz.11:04:10, kierunek pomiaru - oddalanie, miejsce zdarzenia: Karwin, DK nr 6, Gm. Karlino, MASZT (widać tylko tył mojego auta), prędkość 77 km/h.

Drugie wykonane 26/11/2012 o godz. 11:04:14, kierunek pomiaru - zbliżanie, miejsce zdarzenia: Gościnko, DK nr 6, Gm Karlino, prędkość 71 km/h.

Pytanie brzmi: jak daleko od siebie umieszczone są te dwa fotoradary? Przyjmując moją średnią prędkość na poziomie 75 km/h, to przez cztery sekundy dzielące obydwie fotki mogłem przejechać 80m.

Prosiłbym o szybką odpowiedź. :smile:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
przemx
Zaczyna kumać

Dołączył: 25 Mar 2009
Pochwał: 58
Posty: 170
Skąd: pl
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 11:19   

Z mapy google wynika, że jest to przynajmniej 1600 metrów. Nie wiem dokładnie, gdzie stoi w miejscowości Gościnko ten fotoradar, dlatego też przyjąłem wlot w teren zabudowany. A jakie wysokości mandatów proponują, za ten drugi przypadek? Spróbuj poczytać o tzw. czynie ciągłym:

Cytat:
Kontrole kaskadowe straży: prawnicy mają wątpliwości

Straż miejska jest pewna swego i pełną parą szykuje się do prowadzenia kontroli kaskadowych. Jednak otwarte pozostaje pytanie: jak karać za takie wykroczenia?

O planowanych kontrolach kaskadowych pisaliśmy we wczorajszej "Gazecie". Na wybranych odcinkach stołecznych ulic straż miejska chce stawiać trzy fotoradary - jeden za drugim w odstępie przynajmniej 500 m. Te odcinki będą oznaczone znakiem D-51 (kontrola prędkości) i tabliczką określającą długość strefy kontroli. - Kierowcy, mijając pojedynczy fotoradar, od razu przyspieszają. Chcemy to ukrócić - zapowiada Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

Według niej kierowca dostanie trzy mandaty, bo popełnił trzy wykroczenia. Monika Niżniak cytuje przepisy: - Wykroczenie uważa się za popełnione w czasie, w którym sprawca działał lub zaniechał działania. Wykroczenie uważa się za popełnione na miejscu, gdzie sprawca działał lub zaniechał działania, do którego był obowiązany, albo gdzie skutek nastąpił lub miał nastąpić. Przy kolejnych pomiarach zmienia się czas i miejsce popełnionego wykroczenia. W związku z tym kierowca będzie karany za każde kolejne popełnione wykroczenie - podkreśla rzeczniczka.

Wątpliwości, wątpliwości

Jednak prawnicy, z którymi rozmawialiśmy, nie są już tego tak pewni. - Mam wątpliwości co do interpretacji przedstawionej przez straż miejską, bo tak naprawdę diabeł tkwi w szczegółach. Prawo wykroczeń co prawda nie przewiduje tzw. czynu ciągłego, ale wydaje się, że można tu mówić o tzw. wykroczeniu trwałym. Polega ono na tym, że kierowca przekraczający ograniczenie prędkości wchodzi w stan sprzeczności z prawem, czyli jedzie za szybko. I dopóki nie wyjdzie z tego stanu, to trwa jedno wykroczenie - mówi Adam Jasiński, prawnik, specjalista ds. ruchu drogowego, który pracuje m.in. dla Sejmu. I podaje przykład: - Jeśli policyjny radiowóz wyposażony w wideoradar jedzie za kierowcą, to po jego zatrzymaniu karze go przecież tylko za jedno wykroczenie (chyba że poza przekroczeniem limitu prędkości ujawniono też inne). Mimo że czasem taki pościg trwa kilka minut. Nie zawsze bowiem warunki na drodze pozwalają od razu zatrzymać jego sprawcę. W pełni popieram starania wszystkich służb mundurowych, które zmierzają do poprawy bezpieczeństwa na drogach, ale tylko w granicach prawa i zdrowego rozsądku. Kierowcom z kolei radzę - i mówię to przy każdej okazji - że w razie wątpliwości mogą odmówić przyjęcia mandatu. Wtedy sprawę zbada sąd - mówi Adam Jasiński.

Sytuację komplikuje fakt, że policjanci mają obowiązek jak najszybciej zatrzymać sprawcę wykroczenia, tymczasem strażnicy nie mogą go zatrzymać wcale.

Z kolei mec. Jakub Wende, adwokat specjalizujący się w sprawach karnych dotyczących ruchu drogowego, widzi to jeszcze inaczej. - Jeśli spełnione są wszystkie wytyczne zapisane w rozporządzeniu o prowadzeniu kontroli, czyli m.in. oznakowanie i zachowanie wymaganych odstępów między kolejnymi fotoradarami, to nie widzę przeszkód, by takie fotoradary stawiać. Wydaje się jednak, że w sytuacji, gdy kierowca zostanie trzykrotnie sfotografowany, powinien być ukarany w myśl artykułu, który mówi o zbiegu wykroczeń - podkreśla mec. Wende. W praktyce mogłoby to więc wyglądać tak, że kierowca, który np. trzykrotnie zasłużył na 300-złotowy mandat, dostałby tylko jeden, ale za to najsurowszy - 500 zł.

Jakub Wende zastrzega, że jego opinia oparta jest jedynie na szybkim przeglądzie przepisów, bo do tej pory nie miał do czynienia z taką sytuacją w praktyce. - Nie umiem jednak odpowiedzieć, jak w takiej sytuacji naliczane byłyby punkty karne. Jestem bardzo ciekawy, jak do takich spraw będą podchodzić sądy - dodaje.

Link

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
suiram1
Dziędobry!

Dołączył: 12 Gru 2012
Pochwał: 2
Posty: 5
Skąd: 3city
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 11:45   

Dzięki. Zarówno za pierwszy jak i drugi przypadek chcą po 200 zł i 4 pkt. :mrgreen:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 12:44   

suiram1 napisał/a:
Zarówno za pierwszy jak i drugi przypadek chcą po 200 zł i 4 pkt. :mrgreen:

Spokojnie :!: Na zamknięcie postępowania macie jeszcze ponad 5. miesięcy. Po pierwsze, dzielna straż, w trosce o swój budżet, zaproponowała Ci górne widełki. Poproś o nałożenie mandatu w wysokości 100zł i 4 pkt., co jest zgodne z taryfikatorem, jeśli zamierzasz przyjąć te mandaty.

suiram1 napisał/a:
Pierwsze wykonane 26/11/2012 o godz.11:04:10, kierunek pomiaru - oddalanie, miejsce zdarzenia: Karwin, DK nr 6, Gm. Karlino, MASZT (widać tylko tył mojego auta), prędkość 77 km/h.

Drugie wykonane 26/11/2012 o godz. 11:04:14, kierunek pomiaru - zbliżanie, miejsce zdarzenia: Gościnko, DK nr 6, Gm Karlino, prędkość 71 km/h.

Poproś o wyjaśnienie tej kwestii. Napisz, że w tym czasie mogłeś przejechać zaledwie 80m. I to jest ich problem, jak się do tego ustosunkują. Podejrzewam, że w miejscowości Gościnko trafili Cię TruCamem, w którym czas nie jest kompatybilny z tym zuradowskim.
 
 
przemx
Zaczyna kumać

Dołączył: 25 Mar 2009
Pochwał: 58
Posty: 170
Skąd: pl
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 15:47   

A masz kserokopie legalizacji tych dwóch wykroczeń, jakimi urządzeniami strzelali. Głównie chodzi o to wykroczenie 71 km/h, bo każdy producent podaje dokładność swojego urządzenia. Ostatnio czytając instrukcję AD9 znalazłem informację producenta, że namierzony pojazd jadący 61 km/h mógł jechać 58 km/h, ale również mógł mieć prędkość 64 km/h. I należy pamiętać, że nawet w momencie kiedy posiada legalizację. Dlatego jestem w takich sytuacjach za pisaniem pism o nałożenie mandatu z dolnej granicy i to progu przekroczenia 10-20, dzięki czemu oszczędzisz dwa punkty.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 19:51   

przemx napisał/a:
Dlatego jestem w takich sytuacjach za pisaniem pism o nałożenie mandatu z dolnej granicy i to progu przekroczenia 10-20, dzięki czemu oszczędzisz dwa punkty.

To nie przejdzie :!:
 
 
Maciexas
Forum Lider


Dołączył: 30 Lip 2010
Pochwał: 70
Posty: 280
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 20:24   

Ale dlaczego nie? Przecież urządzenie mogło się pomylić na naszą niekorzyść.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Karlino - Karwin - DW nr 112 (Karlino - Nowogard) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group