Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid c75bce62ecf8c3873853dbbe2c351c1a Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
GITD - Główny Inspektorat Transportu Drogowego - Fotki zrobione przez nieoznakowane pojazdy ITD, a znaki?
Autor Wiadomość
kamilcbr 
Dziędobry!

Dołączył: 03 Lis 2012
Pochwał: 1
Posty: 7
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 3 Listopad 2012, 12:22   Fotki zrobione przez nieoznakowane pojazdy ITD, a znaki?

Panie I Panowie, mnie nasuwa się jedno pytanie, konkretniej:

- jak się ma robienie zdjęć przez nieoznakowane radiowozy ITD, a informacją poprzez znak <FR> o dokonywaniu takich czynności?
- czy to nie będzie tak, że będą oni robić tylko fotki w obszarze oznaczonym znakiem <FR> ?

Ktoś zna odpowiedź na to pytanie? :idea:
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 3 Listopad 2012, 12:43   

Fotoradary mobilne Inspekcji (a za takie należy uznać wbudowane w pojazdy służbowe ITD) nie muszą być oznakowane. Tylko <SM> / <SG> mają obowiązek oznakowywać znakiem D-51 miejsca pomiaru.
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 3 Listopad 2012, 13:49   

Dokładnie tak. Obowiązek oznakowania miejsca pomiaru dotyczy Strażników Gminnych (Miejskich) oraz urządzeń rejestrujących stacjonarnych. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach "stacjonarne urządzenia rejestrujące umieszcza się i trwale posadawia w pasie drogowym".
 
 
unijnaeuropa 
Dziędobry!

Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 3 Listopad 2012, 19:07   

Ja bym szukał może innego niedopilnowania przepisów - unijnych. Otóż na jednym z for został umieszczony nowy Peugeot Partner - ten do nadzoru technicznego. Na jego tylnych drzwiach po prawej stronie jest naklejka typu, że zakup tego samochodu został dokonany przy wsparciu Unii Europejskiej. Naklejenie takiego typu naklejki/magnesu informacyjnej w widocznym miejscu jest obowiązkiem każdego obywatela/instytucji, która dokonała zakupu sprzętu przy wsparciu środków unijnych. Ma to służyć działaniom informacyjnym, że pieniądze z UE są dla każdego. Jak widać taki obowiązek również musiał spełnić GITD, jednak dlaczego tylko na oznakowanym samochodzie? Przecież nie tylko on został zakupiony ze środków unijnych, a cała flota pojazdów. W mojej ocenie jest to pewnego rodzaju nierówne traktowanie. W poniedziałek wyśle do instytucji, która wydała pieniądze dla GITD zapytanie. Wiadomo, można tłumaczyć się tym, że naklejka jest np. wewnątrz pojazdu, jednak jako, że samochody służą jako mobilne fotoradary, do którego zwykły obywatel nie wchodzi to gdzie tu mamy wymóg widoczności?
 
 
kamilcbr 
Dziędobry!

Dołączył: 03 Lis 2012
Pochwał: 1
Posty: 7
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 3 Listopad 2012, 21:21   

piotreg napisał/a:
Fotoradary mobilne Inspekcji (a za takie należy uznać wbudowane w pojazdy służbowe ITD) nie muszą być oznakowane. Tylko <SM> / <SG> mają obowiązek oznakowywać znakiem D-51 miejsca pomiaru.

Po prostu chore!
Jeżdżę bardzo dużo służbówką, ok. 6-7 tys. w miesiącu. Bądźmy szczerzy, przepisowo nie da się jeździć przy tylu kilometrach. Gdyby było więcej autostrad i dróg szybkiego ruchu to ok. Firma oddaje mi forsę za takie koszty, ale głównie poruszam się po 90'tkach.
Chyba będzie trzeba zakupić antyradar, miałem kiedyś Noxo ZR 110ex - radził sobie powiedziałbym dobrze, wkurzało mnie dużo fałszywek. Tylko czy na tyle szybko zostanę ostrzeżony, aby nie dostać foty? ITD pewnie będą miały fotoradary oparte o Iskrę, także zasięg spory :facepalm: :facepalm: :facepalm:
 
 
unijnaeuropa 
Dziędobry!

Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 3 Listopad 2012, 22:11   

Ja tam uważam, że z tym oznakowaniem samochodów o te tablice unijne można dużo ugrać. A fotoradary są już znane AD9 C, więc bardzo popularne i znane.
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 3 Listopad 2012, 22:13   

Cytat:
Nieoznakowane radiowozy ITD wyjadą na drogi

Inspekcja Transportu Drogowego ma już pod swoimi skrzydłami sieć fotoradarów w całym kraju. Od listopada na drogi wyjadą dodatkowo nieoznakowane radiowozy ITD. Ich działanie będzie jednak inne, niż w przypadku policji, przez co jeszcze trudniej będzie uniknąć mandatu.


Na kierowców, którzy w Polsce przekraczają prędkość, czeka coraz więcej pułapek. Od klasycznych "suszarek", przez stacjonarne fotoradary, po nieoznakowane radiowozy policyjne z wideorejestratorami. Teraz służby wytoczą nową broń przeciw piratom. ITD otrzyma własne nieoznakowane radiowozy, których łącznie ma być 35 w całym kraju. Pierwsze dwa wyjadą na drogi już w listopadzie.

Samochody ITD wyposażone w fotorejestratory będą nieoznakowane. Wiadomo, że Ford Focus będzie pilnował dróg na Podlasiu, natomiast Forda Mondeo będzie można spotkać na Mazurach. Choć cel mają podobny, to sposób ich działania będzie inny, niż patroli policyjnych. W przypadku radiowozów należących do policji, funkcjonariusze rejestrują na filmie przewinienia kierowcy, a następnie go zatrzymują. Mandat jest wystawiony natychmiastowo, a kierujący ma możliwość zobaczenia nagrania, na którym widać jakie przepisy złamał.

Działanie ITD ma wyglądać inaczej. Nieoznakowane radiowozy będą służyły do robienia zdjęć, które następnie zostaną przesłane do Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym - tego samego, które zajmuje się zdjęciami ze stacjonarnych fotoradarów. Funkcjonariusze ITD będą dokumentować przekroczenia prędkości, nieprzepisowe wyprzedzanie lub inne wykroczenia. Kierowca o swoim przewinieniu dowie się dopiero w momencie, gdy w skrzynce pocztowej znajdzie zawiadomienie o wykroczeniu. Podobnie, jak w przypadku stacjonarnych fotoradarów ITD - w takiej sytuacji właściciel samochodu musi wskazać kierowcę, a w razie odmowy zapłacenia mandatu, sprawa trafi do sądu.

Oznacza to, że ITD nie będzie prowadziło pościgów za piratami drogowymi, a jedynie spokojnie zbierało zdjęcia. Tylko w ekstremalnych sytuacjach, gdy kierowca sprawia poważne zagrożenie, albo jest podejrzenie tego, że jedzie pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze ITD będą próbować zatrzymać pirata.

Nowa metoda działania ma też znaczenie dla osób, które mimo łamania przepisów starają się uniknąć kary. Dzisiaj, gdy tylko nieoznakowany radiowóz zatrzyma inny samochód, wszyscy mijający go kierowcy dowiadują się o nieoznakowanym patrolu. Informacja szybko trafia na fale radia CB i kierowcy wiedzą już, na jakie auto uważać. W przypadku ITD nie będzie tak łatwo.

ŹRÓDŁO
 
 
kamilcbr 
Dziędobry!

Dołączył: 03 Lis 2012
Pochwał: 1
Posty: 7
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 3 Listopad 2012, 22:23   

Coś czuję, że ITD tymi nieoznakowanymi uprzykrzy Nam życie :mad: :mad:
Trochę z innej beczki, mieszkam w Kwidzynie i dziś przejeżdżałem obok tego fotoradaru. Obecnie jest żółta skrzynka, maszt oklejony odblaskową folią, fotka wpakowana - widać oczko, pusty był chyba z jakiś rok. Na skrzyni zamontowana antena, czyżby komunikował się z ITD?

Co myślicie o tym: Valentine ONE - NAJNOWSZY SOFT - 3.893?
Obroni mnie przed ITD? Dużo łapie fałszywek?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Listopad 2012, 09:16   

unijnaeuropa napisał/a:
Ja tam uważam, że z tym oznakowaniem samochodów o te tablice unijne można dużo ugrać. A fotoradary są już znane AD9 C, więc bardzo popularne i znane.

I przy tym jest to najtrudniejszy przeciwnik dla antyradarów.

kamilcbr napisał/a:
Trochę z innej beczki, mieszkam w Kwidzynie i dziś przejeżdżałem obok tego fotoradaru. Obecnie jest żółta skrzynka, maszt oklejony odblaskową folią, fotka wpakowana - widać oczko, pusty był chyba z jakiś rok. Na skrzyni zamontowana antena, czyżby komunikował się z ITD?

Tak - fotoradar wpięty do systemu CANARD. Zdjęcia bezprzewodowo przesyłane są do Warszawy.

kamilcbr napisał/a:
Co myślicie o tym: Valentine ONE - NAJNOWSZY SOFT - 3.893?
Obroni mnie przed ITD?

Tak - powinien wybronić. To topowy model.

kamilcbr napisał/a:
Dużo łapie fałszywek?

Bardzo dużo. To naprawdę czuły AR.
 
 
unijnaeuropa 
Dziędobry!

Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Listopad 2012, 13:24   

Ok. - z tymi tablicami jednak nie ugramy, gdyż to samochody operacyjne.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Listopad 2012, 14:40   

Na dachu powinny mieć kilka antenek (do bezprzewodowej komunikacji), a w atrapie lampy błyskowe. Ponadto wszystkie mają tablice kolejno od WE 574CW do WE 595CW.
 
 
unijnaeuropa 
Dziędobry!

Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Listopad 2012, 15:05   

No na jednym z for internetowych pojawiły się zdjęcia Mondeo i Focusa z Lublina. Mają wielkie urządzenie w grillu oraz pod nim dwie lampy błyskowe - takie duże.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 5 Listopad 2012, 15:14   

unijnaeuropa napisał/a:
Mają wielkie urządzenie w grillu (...)

Jest to głowica radaru AD9.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Listopad 2012, 15:32   

Zapewne nie będzie ona większa od tej we wrocławskiej wisience:

wrocław_grabiszyńska (2).JPG
Plik ściągnięto 418 raz(y) 1,19 MB

 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 7 Styczeń 2013, 10:14   

LINK
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
GITD - Główny Inspektorat Transportu Drogowego - Fotki zrobione przez nieoznakowane pojazdy ITD, a znaki? | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group