Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 3da0ef926e9f464f282a9e0cc9335a89 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
ZACHODNIOPOMORSKIE - Nowe maszty w woj. zachodniopomorskim
Autor Wiadomość
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 6 Lipiec 2009, 15:30   Nowe maszty w woj. zachodniopomorskim

Wpisuje jako ogólny, później pewnie rozbijecie na miejscowości:

Cytat:
Bezpieczne „oczko" - 21 nowych masztów na fotoradary w województwie zachodniopomorskim.

Na drogach regionu przybędzie łącznie 21 nowych masztów, kolejne trzy posłużą do wymiany uszkodzonych. Na początku lipca przy zachodniopomorskich drogach krajowych zostaną zamontowane wszystkie nowe maszty.

Na dziesiątce nowe maszty zostały zamontowane w Krąpielu za niebezpiecznym łukiem, w Suchaniu na wlocie od Stargardu, w Wapnicy, Reczu i na skrzyżowaniu z drogą do miejscowości Drawno i Żółwino.

Na trójce przybędą maszty na skrzyżowaniu z DW 120 do Kobylanki, na skrzyżowaniu do Będgoszczy oraz w miejscowości Smolary.

Na szóstce nowe maszty pojawiły się na skrzyżowaniu do miejscowości. Żółwia Błoć, w Koziej Górze, na skrzyżowaniu z DW 162, w miejscowości Rymań na wlocie od strony Gdańska, w Warszkowie oraz w Sławnie.

Na DK 31 nowe maszty ograniczą zapędy jeżdżących ryzykownie kierowców przy przejściu dla pieszych w Radziszewie, na skrzyżowaniu z DW 121, w Gryfinie na ulicy Łużyckiej i w Chojnie.

Na DK 11 nowy maszt pojawił się w Będzinie, na DK 20 w Chociwlu na wlocie od strony Stargardu, a na DK 23 w miejscowości Dębno.

Miejsca ustawienia masztów zostały ustalone wspólnie z policją.


Drogi zaufania
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Lipiec 2009, 00:47   

Ja się poddaję :-) Nie nadąrzam za nimi.

I co dają te maszty?

W miejscowości Borówno przy drodze K-5 dzisiaj dziadzia zobaczył maszt, stanął na hamulcu... efekt - 3 auta do klepania!

Lawetami mi maszt pozastawiali i przez to fotek nie zrobiłem. ****!
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 19 Lipiec 2009, 13:33   

Proszę o pomoc... potrzebuje więcej szczegółów na temat ustawienia tych masztów:

- kierunki, w które celują
- ogr. prędkości
- więcej szczegółów na temat ich usytuowania
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Lipiec 2010, 17:30   Re: Nowe maszty w woj. zachodniopomorskim

Misial napisał/a:
Na trójce przybędą maszty na skrzyżowaniu z DW 120 do Kobylanki, na skrzyżowaniu do Będgoszczy oraz w miejscowości Smolary.

Skrzyżowanie DK nr 3 z DW nr 120 - zjazd do miejscowości Kołbacz/Kobylanka, ogr. (70)

Miejsce rzeczywiście wygląda niebezpiecznie i sytuacji "na dzwona" pewnie tu nie brakuje, ale głównie za sprawą próbujących się włączyć do ruchu kierowców niedzielnych.
Maszt oczywiście świecił pustkami i celował w tych, co ze Szczecina do Gorzowa podążali...
I tak sobie myślę - niech go czasem nabiją, bo warto tu zwolnić do wymaganych siedmiu dych.





DK nr 3 (Gorzów Wlkp. - Szczecin) - zjazd do miejscowości Będgoszcz.

Wcześniej - po lewej stronie - stacja "Łukolej", ostro w dół i kto chce, ten zwalnia i wjeżdża do Będgoszczy, a komu nie po drodze, leci na Szczecin i masztem się nie przejmuje, bo prawdopodbieństwo, że ktoś go kiedyś nabije jest niewielkie, zwłaszcza, że nikt tu prędkości nie kazał ograniczać i można całych dziewięć dych pociskać.





Smolary

Kolejny maszt z cyklu GDDKiA "postanawia", a Policji ręce opadają. Jeśli jest inaczej, przepraszam wszystkich!

Jeżeli jest to miejsce szczególnie niebezpieczne, dlaczego nie została w tym miejcu ograniczona prędkość?

Wolno tu jechać 90km/h (maszt celuje w jadących w kierunku Gorzowa Wlkp.), ale przez głupotę urzędników dochodzi w tym miejscu do absurdalnych sytuacji:

- jedni z przerażeniem zwalniają do 30km/h, wpływając bardzo pozytywnie na płynność ruchu w tym miejscu
- inni nie reagują na puchę i przez to dochodzi w tym miejscu do niebezpiecznych sytuacji, gdy nagle auto jadące przed nimi zaczyna gwałtownie hamować! W takiej sytuacji kierowca odruchowo - chcąc uniknąć najechania na tył pojazdu poprzedzającego - może odbić na przeciwległy pas ruchu = tragedia gotowa!

Mądre głowy odpowiedzą, że to jego błąd, bo nie utrzymał odpowiedniej odległości, bo jechał za szybko, etc.
Ja tymczasem pytam - po raz kolejny - po co? Ile razy ten maszt poczuje wkład? Kto Wam q'wa PJ dał? :-)



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Lipiec 2010, 20:11   Re: Nowe maszty w woj. zachodniopomorskim

Misial napisał/a:
Na DK 31 nowe maszty ograniczą zapędy jeżdżących ryzykownie kierowców przy przejściu dla pieszych w Radziszewie, na skrzyżowaniu z DW 121, w Gryfinie na ulicy Łużyckiej i w Chojnie.


Radziszewo

Że niby szkoła w pobliżu... Na moje oko kasa wyrzucona w błoto, bo młodzież idąca do szkoły ma do dyspozycji przejście z sygnalizacją świetlną.

Ale żeby nie było, to jadący w kierunku Szczecina niech mają się na baczności, bo wolno w tym miejscu tylko pięć dych.
Raczej będzie świecił pustkami, bo jakoś tak trudno w tym miejscu jest się rozwinąć.





Gryfino

ul. Łużycka, wylot z miasta, na wysokości szkoły, jadąc w kierunku Chojny, ogr. 50 km/h

Postawili maszt w słusznym miejscu, bo i szkoła vis a vis, bo i przejście dla pieszych, bo i pocisnąć można...
Ale jak to w Polsce bywa, przyszedł jeden z drugim i oko zamalowali...
A niepotrzebnie, bo kto go tam chciał nabijać? :-)





Pniewo

Miejsce wydaje się naprawdę niebezpieczne...
Skrzyżowanie DK nr 31 (Szczecin - Chojna) z DW nr 121 (Pniewo - Banie). Warto zwolnić!

Puszka celuje w jadących do Szczecina, ogr. (50)

Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłaby sygnalizacja świetlna!





Chojna

Groźniejszym zjawiskiem niż sam maszt jest brak niebieskich tablic. Dlatego jadącym w kierunku Słubic mocniej może zabić na moment serce na samym wylocie z miasta. Na moje oko zupełnie bezpodstawnie, bo pustki w środku i jeszcze raz pustki. Ogr. 50 km/h.



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Lipiec 2010, 20:15   Re: Nowe maszty w woj. zachodniopomorskim

Misial napisał/a:
(...) a na DK 23 w miejscowości Dębno.

Z Dębnem wiąże duże nadzieje, bo puściłem w tej miejscowości Lotka :-)
Maszt jak maszt, stoi na wlocie od strony Myśliborza, ogr. 50 km/h
Zrobił na mnie duże wrażenie - w środku nie ma "drugiego" oka, a sieje! Na wysokości masztu K max!
Jeśli to nie on, to może jakieś drzewo? :-) :lol:



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Sierpień 2011, 23:15   

Chociwel - tylko na wlocie od strony Drawska Pom.:

chociwel (1).JPG
Plik ściągnięto 312 raz(y) 1,22 MB

chociwel (2).JPG
Plik ściągnięto 314 raz(y) 1,48 MB

 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 7 Wrzesień 2011, 07:56   

Cytat:
Gdzie stanie dwanaście nowych fotoradarów

Nie wszyscy zwalniają przed masztem z fotoradarem, bo prawdopodobieństwo kary za przekroczenie prędkości jest niewielkie. Szara skrzynka najczęściej jest pusta. Jeszcze w tym roku sytuacja ma się zmienić

Na 96 słupów ze skrzynkami rozlokowanych przy drogach województwa drogówka miała trzy czynne fotoradary, które umieszczała raz tu, raz tam. Oprócz tego kontrole prędkości wykonywali strażnicy miejscy i gminni oraz policjanci drogówki za pomocą urządzeń przenośnych oraz nieoznakowanych samochodów.

W lipcu nadzór nad kontrolą prędkości za pomocą stałych fotoradarów przejęła w całej Polsce Inspekcja Transportu Drogowego. I od razu zapowiedziała przejście do kontrataku. Niebawem ogłosi przetarg na 300 fotoradarów w Polsce. Przygotowane jest na to 45 mln zł.

- Liczba tych urządzeń powinna być znacznie większa. Sami ludzie proszą, by montować fotoradary w miejscach, gdzie np. chodzą piesi - wyjaśnia Michał Frąckowiak, szef Północno-Zachodniej Delegatury ITD.

Zachodniopomorskie jest szczególnym regionem. Nie montowano tutaj bowiem atrap fotoradarów. Wszystkie słupy, które stoją przy drogach, mogą być w każdej chwili wykorzystane do tego, by umieścić w nich urządzenie wyłapujące piratów za kierownicą. Część masztów jest podłączona do sieci elektrycznej. Inne mogą działać tylko na akumulator.

Nowe urządzenia mają trafić na drogi jeszcze w tym roku. Na liście proponowanych lokalizacji jest 12 miejsc w Zachodniopomorskiem.

- Lista była konsultowana z nami - mówi Grzegorz Sudakow, szef zachodniopomorskiej drogówki. - Są to niebezpieczne miejsca, gdzie urządzenia powinny pracować cały czas, a z drugiej strony są to lokalizacje, gdzie ze względów technicznych najłatwiej jest uruchomić fotoradar.

Dwie z proponowanych lokalizacji znajdują się w Szczecinie, trzecia w Koszalinie, a pozostałe - zwykle na prostych odcinkach dróg, gdzie często kierowców "ponosi".

- Na obu wytypowanych krzyżówkach w Szczecinie fotoradar wstawialiśmy do skrzynki od czasu do czasu i zawsze robił wiele zdjęć - mówi Sudakow. - Szczególnie w godzinach nocnych i porach zmniejszonego ruchu. Kierowcy ignorowali je, bo zakładali, że akurat stoją puste. Dlatego im więcej fotoradarów w skrzynkach, tym lepiej, bo bezpieczniej.

Gdzie zawsze będzie fotoradar?

Szczecin
- skrzyżowanie ulic Ku Słońcu - Hrubieszowska
- skrzyżowanie ulic Taczaka - Derdowskiego

Koszalin
- skrzyżowanie ulic Krakusa i Wandy - Drzymały

Droga nr 3
- Płocin (za Wolinem)
- Przybiernów
- Kliniska (w rejonie skrzyżowania z drogą gminną)

Droga nr 6
- Ramlewo (koło Karlina)
- Warszkowo (za Sławnem)
- Biesiekierz (w rejonie Koszalina)

Droga nr 10
- Krąpiel
- Wapnica

Droga nr 11
- Przydargiń (w rejonie Bobolic)
LINK
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Wrzesień 2011, 10:25   

delpiero napisał/a:
Gdzie zawsze będzie fotoradar?

Ostatnio troszkę pozwiedzałem woj. zachodniopomorskie, więc głos mogę zabrać.

Cytat:
Szczecin
- skrzyżowanie ulic Ku Słońcu - Hrubieszowska
- skrzyżowanie ulic Taczaka - Derdowskiego

Ku Słońcu nabity. Taczaka pusty.

Cytat:
Droga nr 10
- Krąpiel
- Wapnica

Oba puste.

Cytat:
Droga nr 11
- Przydargiń (w rejonie Bobolic)

Nabity. Ale obsługuje go <SG> z Bobolic.

delpiero napisał/a:
Zachodniopomorskie jest szczególnym regionem. Nie montowano tutaj bowiem atrap fotoradarów. Wszystkie słupy, które stoją przy drogach, mogą być w każdej chwili wykorzystane do tego, by umieścić w nich urządzenie wyłapujące piratów za kierownicą. Część masztów jest podłączona do sieci elektrycznej. Inne mogą działać tylko na akumulator.

Niekoniecznie. Trafiłem jedną w miejscowości Policko (DW nr 152 w Gm. Resko). Choć akurat ten tekst może świadczyć o tym, że postawił ją właściciel posesji przy której ona stoi, bo takiego czegoś przy polskich drogach to ja wcześniej nie uświadczyłem.
 
 
antyanonim
Dziędobry!

Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 2
Skąd: PL
Wysłany: 15 Listopad 2011, 22:38   

Fotoradar w mejscowości Biesiekierz (droga K-6) w kierunku Koszalina, czy ktoś wie lub może potwierdzić jakie tam jest ograniczenie prędkości i z czego wynika (ograniczenie prędkości czy teren zabudowany)?

Z góry wielkie dzięki.
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Listopad 2011, 22:44   

Nie w temacie... ale gwoli wyjaśnienia:

- zaraz za cmentarzem, jadąc w stronę Białogardu, ogr. 60 km/h

 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 16 Listopad 2011, 08:00   

antyanonim napisał/a:
(...) czy ktoś wie lub może potwierdzić jakie tam jest ograniczenie prędkości i z czego wynika (ograniczenie prędkości czy teren zabudowany)?

Z tego co pamiętam, jest to teren zabudowany, a prędkość jest podniesiona do (60) .
 
 
antyanonim
Dziędobry!

Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 2
Skąd: PL
Wysłany: 16 Listopad 2011, 11:09   

wksek napisał/a:
Nie w temacie... ale gwoli wyjaśnienia:

- zaraz za cmentarzem, jadąc w stronę Białogardu, ogr. 60 km/h

Sorki, że nie w temacie, ale jestem nowy, a pytanko dotyczy właśnie tego fotoradaru - fotkę mi zrobił w plecy, dlatego pytam o ograniczenie w kierunku na Koszalin, bo piszą, że ograniczenie było do 50km/h, a był to środek nocy!
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Listopad 2011, 12:46   

Zdjęcie jest z 2008 roku, jeżeli nic się nie zmieniło to dalej jest (60) :)

Ps. Każdy zaczynał, więc się nie gniewamy :)
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 19 Wrzesień 2012, 10:35   

piotreg napisał/a:
Skrzyżowanie DK nr 3 z DW nr 120 - zjazd do miejscowości Kołbacz/Kobylanka, ogr. (70)

Zdemontowany.

piotreg napisał/a:
DK nr 3 (Gorzów Wlkp. - Szczecin) - zjazd do miejscowości Będgoszcz.

Zdemontowany.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
ZACHODNIOPOMORSKIE - Nowe maszty w woj. zachodniopomorskim | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group