Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 1d3cae844960f62e6bb52254ab725a66 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
DOLNOŚLĄSKIE - Czujniki na sygnalizatorach - pasmo K
Autor Wiadomość
szajk
Dziędobry!

Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 5
Wysłany: 28 Maj 2007, 22:25   Czujniki na sygnalizatorach - pasmo K

Jadąc ostatnio z Wrocławia do Wieruszowa spostrzegłem około 10 urządzeń na słupach nad drogami (głównie na światłach) wysyłające częstotliwość w paśmie K.
Czy są to fotoradary, czy jakieś straszaki...?
Czy może początek projektu 90-ciu urządzeń na trasie od granicy do granicy?
Mógłby mi ktoś pomóc?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6675
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 29 Maj 2007, 00:05   

Z Twojego opisu wynika raczej, że to czujki ruchu.
Istotnie, są to radary, ale nie służą do pomiaru prędkości pojazdów - wspomagają sterowaniem sygnalizacją świetlną.

Na podobnej zasadzie działają mikrofalowe czujki ruchu nad automatycznymi drzwiami hipermarketów, stacji paliw itd. - notują ruch i elektronika otwiera drzwi. To wszystko.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1551
Posty: 31938
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 29 Maj 2007, 07:33   

Potwierdzam...
Na odcinku Wrocław - Syców AR w paśmie K nie wyje chyba tylko w Smardzowie.
 
 
szajk
Dziędobry!

Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 5
Wysłany: 29 Maj 2007, 08:54   

Dzięki za wyjaśnienie...:) Szczerze, mam nadzieje, że są to tylko czujki. Kiedy zwalniałem na wszelki wypadek za każdym razem i przyglądałem się urządzenionom na słupach to przyznam szczerze, że kilka z nich wyglądało jak jakieś kamery i do tego miały widoczną czerwoną diodę. Próbowałem zrobić telefonem fote, ale światło słonczene było za mocne. Podobną rzecz widziałem w Świdnicy na wyjeździe na Świebodzice oraz pod Zgorzelcem, zjeżdzając już na Jędrzychowice. Miałem dziwne wrażenie, że ktoś mnie obserwuje :shock:
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6675
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 29 Maj 2007, 10:40   

Tak, te diody występują w najnowszych wersjach, a zapalają się w momencie wykrycia ruchu. Czasem na takim skrzyżowaniu zdaży się i kamera, ale to z kolei zwykły monitoring, choć wierzę że dla niektórych może to wyglądać podejrzanie.
Od jakiegoś czasu któraś z firm próbuje lansować systemy pomiaru i dokumentowania przekroczeń prędkości oparte na kamerach niskiej rozdzielczości (jak te z monitoringu), ale dopóki nie można u nas karać jedynie na podstawie odczytu tablic rejestracyjnych, możemy być spokojni. Zresztą...są łatwe do wykrycia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
DOLNOŚLĄSKIE - Czujniki na sygnalizatorach - pasmo K | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group