Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid a79772062fd30c4cc8f4a6dc1897368a Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Jak uniknąć mandatu?
Autor Wiadomość
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 4 Wrzesień 2011, 12:16   Jak uniknąć mandatu?

Widać regionalna TVP i policjanci z Krakowa dobrze się dogadują. Seria krótkich filmików z rożnych działań realizowanych przez tamtejszą <R> :



KLIK
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
dvd 
Forum Lider


Dołączył: 26 Wrz 2009
Pochwał: 46
Posty: 172
Skąd: Rymanów
Wysłany: 4 Wrzesień 2011, 16:41   

Czy na tym filmiku z nieoznakowanym radiowozem co gościu jechał 142 km/h czasami oni się nie zbliżali do niego?
 
 
 
Micell 
Forum Lider


Dołączył: 11 Lut 2010
Pochwał: 349
Posty: 1234
Skąd: Długołęka
Wysłany: 4 Wrzesień 2011, 16:47   

dvd, ja to samo zauważyłem.
 
 
 
dvd 
Forum Lider


Dołączył: 26 Wrz 2009
Pochwał: 46
Posty: 172
Skąd: Rymanów
Wysłany: 4 Wrzesień 2011, 18:42   

Tak samo Nocna akcja krakowskiej drogówki 26 VII 2011 tutaj to już ewidentnie widać - gościu hamuje, a tam wyskakuje pomiar. ;)

Coś czuję, że w naszej policji to coraz więcej uchybień i niedociągnięć...
 
 
 
Micell 
Forum Lider


Dołączył: 11 Lut 2010
Pochwał: 349
Posty: 1234
Skąd: Długołęka
Wysłany: 5 Wrzesień 2011, 18:16   



Stare przysłowie. :good:
 
 
 
spit
Forum Lider


Dołączył: 09 Paź 2009
Pochwał: 134
Posty: 583
Skąd: Kielce
Wysłany: 5 Wrzesień 2011, 19:08   

dvd napisał/a:
Coś czuję, że w naszej policji to coraz więcej uchybień i niedociągnięć...

Ja bym to nazwał celowym działaniem. A słowo "niedociągnięć" zamienił "naciąganiem" lub "naginaniem". :wink: Wszystko oczywiście w świetle prawa i w ramach bezpieczeństwa na drogach. :smile: W ogóle to mnie rozwala widok funkcjonariusza w koszulce polo i dzinsach. :shock: Wolno tak :?:
 
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Wrzesień 2011, 19:19   

Wolno. Nie każdy policjant musi być umundurowany, ważne żeby miał odznakę. Tak jak załogi nieoznakowanych pojazdów we Wrocławiu, które kamer nie posiadają. Podstawą jest wylegitymowanie przy kontroli/zatrzymaniu.
 
 
 
dvd 
Forum Lider


Dołączył: 26 Wrz 2009
Pochwał: 46
Posty: 172
Skąd: Rymanów
Wysłany: 5 Wrzesień 2011, 20:33   

spit napisał/a:
W ogóle to mnie rozwala widok funkcjonariusza w koszulce polo i dżinsach. :shock: Wolno tak :?:

Jakbym to gdzieś widział? :o

 
 
 
Micell 
Forum Lider


Dołączył: 11 Lut 2010
Pochwał: 349
Posty: 1234
Skąd: Długołęka
Wysłany: 6 Wrzesień 2011, 18:00   

Oj tam, oj tam. Chucka Norrisa zostaw w spokoju. :cool:
 
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 6 Wrzesień 2011, 19:56   

spit napisał/a:
ogóle to mnie rozwala widok funkcjonariusza w koszulce polo i dżinsach. :shock: Wolno tak :?:

Dokładnie tą kwestię reguluje rozporządzenie w sprawie kontroli ruchu drogowego.

Cytat:
§ 2. 2. Policjant nieumundurowany jest uprawniony do zatrzymania kierującego pojazdem wyłącznie na obszarze zabudowanym.
§ 2. 3. Policjant nieumundurowany w warunkach dostatecznej widoczności podaje sygnały tarczą do zatrzymywania pojazdów, a w warunkach niedostatecznej widoczności - latarką ze światłem czerwonym albo tarczą do zatrzymywania pojazdów ze światłem odblaskowym lub światłem czerwonym.
.
Ogólnie to warto poczytać całe to rozporządzenie... :cool:
 
 
Micell 
Forum Lider


Dołączył: 11 Lut 2010
Pochwał: 349
Posty: 1234
Skąd: Długołęka
Wysłany: 6 Wrzesień 2011, 20:53   

pstryk, :good:



2:53 - jest o tym mowa.
 
 
 
spit
Forum Lider


Dołączył: 09 Paź 2009
Pochwał: 134
Posty: 583
Skąd: Kielce
Wysłany: 6 Wrzesień 2011, 21:11   

pstryk napisał/a:
Dokładnie tą kwestię reguluje rozporządzenie w sprawie kontroli ruchu drogowego.

My się akurat tymi sprawami zajmujemy i interesujemy. Wiem, rozumiem, rozporządzenia itp. :nose: Ale wyobrażacie sobie zaskoczenie i zdziwienie jakiegoś przeciętnego kierowcy, którego nocną porą dojeżdża nieoznakowane autko i wypada z niego wyszczekany koleś w dżinsach, koszulce w kratkę i spluwą przy pasie? Myślę, że nie będzie wtedy myślał, czy nie przeoczył czasem jakiegoś rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego. :mrgreen:
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Wrzesień 2011, 05:08   

pstryk napisał/a:
Ogólnie to warto poczytać całe to rozporządzenie... :cool:

pstryk codziennie czyta do poduszki... :lol:
 
 
dvd 
Forum Lider


Dołączył: 26 Wrz 2009
Pochwał: 46
Posty: 172
Skąd: Rymanów
Wysłany: 7 Wrzesień 2011, 07:32   

Z tymi ciuchami to jest jak z CB. Kiedyś była akcja co Policja w Krośnie z czarnej vectry mówiła do dwóch autobusów, aby się zatrzymali na końcu drogi, a Ci ich olali i pojechali dalej, po czym policja interweniowała i ich zatrzymali.

A zmierzam do tego, że mówią na CB aby się zatrzymać, a jak potraktujesz ich jak żart kogoś, to oni, że niby ucieczka.

Tak samo z ciuchami widzę, że wysiada gościu w ciuchach prywatnych, to po gazie i ucieczka a później krzyki, że uciekasz od odpowiedzialności.

A co robić właśnie tak, jak pisał spit? Ja bym tam w nocy pojechał dalej i na 997 dzwonił.
 
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 7 Wrzesień 2011, 09:54   

Jak dla mnie <R> powinna jeździć umundurowana. Niech koszulki i jeansy będą dla wywiadowców. Jakoś we mnie osobiście większy respekt budzi mundur niż styl strażnika Teksasu. ;) I czuję się wtedy szanowany.

Co do CB - ciekawy przykład używania jako komunikacja z zatrzymywanymi (lub tymi, którzy myślą że są zatrzymywani) jest do obejrzenia w ostatniej Drogówce.

Sorry, ale jakby mi nagle zajechało w środku ciemnej nocy drogę jakieś auto i gościu zamiast mi mrugnąć odznaką zacząłby po prostu krzyczeć, że proszę wyłączyć silnik to chyba bym zaczął jak najszybciej odjeżdżać. Tak samo jakby nagle ktoś jadący obok zaczął trąbić - nawet bym się pewnie nie obejrzał i pojechał dalej, zamiast się domyślać, a może to Panowie z Vectry chcą mnie zatrzymać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Jak uniknąć mandatu? | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group