Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid beb389b69a89b57ef1bd4f47964de24f Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Koszalin - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 10:30   Fotoradar przenośny

Cytat:
Koszalinianin dostał mandat po 9 miesiącach

Nasz czytelnik z Koszalina jest zdumiony. Wyczytał, że mandat może być wystawiony najpóźniej w 30 dniu od daty wykroczenia, a tymczasem strażnicy miejscy przysłali mu druczek po 9 miesiącach. Tyle upłynęło od daty zrobienia zdjęcia przez fotoradar. - To oni tak mogą? - pyta koszalinianin.

Problem jest frapujący. Wyjaśniając wątpliwości czytelnika ustaliliśmy, że w kwestii mandatów różne straże miejskie mają różne stanowiska. Nigdzie jednak nie jest tak, by czas na wystawienie mandatu liczono od daty popełnienia wykroczenia. Zgodnie z przepisami, 30-dniowy termin biegnie od daty ujawnienia wykroczenia, a takie sformułowanie stwarza wiele możliwości interpretacji.

I tak na przykład Straż Miejska w Polanowie w Zachodniopomorskiem za moment ujawnienia wykroczenia przyjmuje dzień, w którym zdjęcia zostały odczytane przez funkcjonariusza. Innymi słowy, to moment, w którym zostaje wszczęta procedura karania kierowcy. Najważniejszym jej elementem jest wystąpienie do warszawskiej Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w celu zidentyfikowania właściciela sfotografowanego auta na podstawie numerów rejestracyjnych. Gdy właściciel był sprawcą wykroczenia, zwykle udaje się dochować 30-dniowego terminu.

Sprawa komplikuje się jednak, gdy właściciel twierdzi, że kierował ktoś inny. Zdarza się, że poszukiwania sprawcy wykroczenia trwają dłużej i wtedy kierowca, który faktycznie zawinił, nie ma już szans na mandat. Sprawa od razu trafia do sądu grodzkiego.

Ale są miejscowości, gdzie strażnicy stosują inną interpretację 30-dniowego terminu. W Sianowie liczą jego bieg od ujawnienia sprawcy, który wykroczenie popełnił. - Punktem wyjścia jest dla nas moment, gdy już otrzymamy informacje z CEPiK o tym, kto najprawdopodobniej kierował pojazdem - wyjaśnia Zbigniew Stopa, komendant sianowskiej SM.

Paradoksalnie, ten sposób postępowania, na który oburzył się czytelnik z Koszalina, jest korzystniejszy dla sfotografowanych kierowców. Gdy bowiem strażnikom nie uda się dochować 30-dniowego terminu, kara się nie przedawnia. Zmienia się tylko tryb postępowania. Ponieważ brak możliwości zastosowania postępowania mandatowego, strażnicy kierują wniosek do sądu grodzkiego, właściwego dla miejsca, gdzie wykroczenie zostało popełnione. Wtedy do kary dochodzą dodatkowo koszty sądowe. No i strata czasu, bo kierowca musi być przesłuchany.
Interesu w tym nie ma także sama straż. O ile bowiem wpływy z mandatów wymierzanych przez strażników zasilają budżet gminy, dla której ci strażnicy pracują i która wypłaca im pensje, to kary wymierzane przez sądy idą do kasy państwa.

W Sianowie strażnicy w 2008 roku sfotografowali około 1 600 aut. Z tego około 60 procent załatwiono w trybie postępowania mandatowego, a do sądu grodzkiego trafiło około 20 proc. W pozostałych przypadkach, jak poinformował nas komendant Stopa, zastosowano pouczenia lub postępowania umorzono.
Sam komendant prywatnie przyznaje, że też dał się złapać na fotoradar. - Przekroczyłem prędkość o kilkanaście kilometrów - mówi Z. Stopa. - Nie robię z tego tajemnicy. Teraz ta fotka wisi w moim gabinecie.

Źródło
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 27 Październik 2009, 19:59   

Koszalin. Nowy fotoradar dla miejskich strażników
Cytat:
Teraz nad bezpieczeństwem na ulicach Koszalina czuwają dwa fotoradary. Natężenie ruchu w czasie wakacji w Koszalinie jest ogromne. Strażnicy postanowili działać prewencyjnie i "postraszyć” kierowców fotoradarami.

Mieli dotychczas jeden, więc wypożyczyli drugi, który po testach być może pozostanie w jednostce na stałe. Oba urządzenia są ustawiane w miejscach, w których istnieje zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Od początku wakacji strażnicy wykonali ponad tysiąc zdjęć. Do tej pory ukarano już 347 kierowców, którym wypisano mandaty na kwotę prawie 43 tys. złotych. Rekordzista na ul. Gdańskiej osiągnął prędkość 123 kilometrów na godzinę.

Ostatnio strażnicy sprawdzali prędkość przy ul. Władysława IV, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę i przy ul. 4 Marca. Najszybszy z piratów drogowych rozwinął prędkość prawie 100 kilometrów na godzinę.
LINK
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 28 Październik 2009, 06:43   

Cytat:
Fotoradar przenośny na terenie miasta Koszalin

W obstawie b. często oznakowane samochody SM.:
- biały Peugeot Partner, nr rej. ZK 33777
- biały Opel Combo, nr rej. ZK 47774
- Renault Master - prosimy o ustalenie koloru i nr rej.

- ul. 4. Marca, przy jednostce wojskowej, jadąc w kierunku Gdańska - zamiennie fotoradar przenośny i kontrola radarowa
- ul. Franciszkańska, przy szkole
- ul. Gdańska, przy skrzyżowaniu z ul. O. Lange
- ul. Gdańska, wlot do miasta, jadąc od strony Słupska
- ul. Gnieźnieńska, przy skrzyżowaniu z ul. Kamieniarską
- ul. Jana Pawła II, na wysokości emki, ustawiony na jadących w stronę ronda / Władysława IV
- ul. Jana Pawła II, na wysokości kościoła, przy przejściu dla pieszych, jadąc w stronę uczelni
- ul. Morska, wylot z miasta, jadąc DK nr 11. w stronę Kołobrzegu
- ul. O. Lange
- ul. Paproci, przy skrzyżowaniu z ul. Konwalii, jadąc w kierunku Kretomina
- ul. Piłsudskiego, na wysokości ul. Chałubińskiego, dokładnie w bramie wjazdowej ośrodka SG, jadąc w kierunku miejscowości Kłos
- ul. Połczyńska, przy szkole, naprzeciwko działek lub kawałek dalej
- ul. Śniadeckich
- ul. Władysława IV, na wysokości Netto, tuż za przejściem dla pieszych, jadąc w kierunku centrum
- ul. Władysława IV, na wysokości ogródków działkowych
- ul. Zwycięstwa, przy skrzyżowaniu z ul. Grodzką
- ul. Zwycięstwa, przy skrzyżowaniu z ul. Słoneczną, zaraz za przejściem dla pieszych, jadąc w kierunku centrum
- ul. Zwycięstwa, przy skrzyżowaniu z ul. Morelową

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 28 Październik 2009, 08:06   

Dopowiem tylko, że straż w Koszalinie ma na stanie urządzenia typu Fotorapid najstarszej generacji (pasmo K - 24,125 GHz).

Tak wygląda ten sprzęt:



 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 4 Wrzesień 2010, 16:47   

Cytat:
Fotoradar w zatoczce. Czytelnik pyta, policja odpowiada

Nasz Czytelnik zauważył wczoraj moment, w którym policjanci rozkładają fotoradar przy wjeździe do Koszalina. Zadał więc w tej sprawie kilka dość kontrowersyjnych pytań.

Do listu naszego Czytelnika, który otrzymaliśmy pocztą elektroniczną na adres alarm@gk24.pl, zostało też dołączone zdjęcie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 7.30. – W zatoce autobusowej na wlocie do Koszalina, od strony Słupska na ul. Gdańskiej, zauważyłem nieoznakowany samochód policyjny, a przed nim ustawiony fotoradar. Czy samochód osobowy może stać w zatoce autobusowej? – pyta dociekliwy Czytelnik. – Jak to miejsce ma się do szeroko prowadzonej dyskusji na temat działań mających poprawić bezpieczeństwo na drogach? Dlaczego fotoradarów nie ustawia się w okolicach szkół, przejść dla pieszych, szczególnie rano (np. okolice Władysława IV), żeby wymusić na kierowcach ostrożną jazdę? Samochody jadące od strony Słupska i tak jadą równolegle (2 pasy ruchu) i wydaje mi się, że 80 proc. ze zrobionych zdjęć i tak nie będzie się nadawało do wyegzekwowania – pisze dalej Czytelnik. – Około 200 m dalej od miejsca, w którym policjant ustawił fotoradar, jest stacjonarny maszt, któremu nie trzeba za to płacić! Po co więc tu ustawiono ten drugi radar? – docieka jeszcze pan Sebastian.

Na te pytania odpowiedziała Beata Majewska, rzecznik koszalińskiej komendy. – Policjanci, wykonując czynności służbowe, mogą zatrzymać samochód w zatoce autobusowej. Nie stwarzają tym zagrożenia w ruchu – mówi rzecznik. – Od początku września prowadzimy działania profilaktyczne "bezpieczna droga do szkoły”. Przed szkołami i przedszkolami prowadzimy pomiary prędkości, badamy trzeźwość kierowców, sprawdzamy czy odpowiednio przewożone są dzieci. Razem z ZORD rozdaliśmy też kamizelki odblaskowe, wśród rodziców i dzieci propagujemy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach – wymienia, potwierdzając, że policja nie zapomniała o akcji.

– Fotoradar ustawiamy w miejscach, w których jest niebezpiecznie. Reagujemy też na prośby mieszkańców. Tak było w tym przypadku. Mimo że to teren zabudowany, a w pobliżu jest jeszcze skrzyżowanie, kierowcy jeżdżą tędy z dużą prędkością. W ciągu łącznie 3 godzin pracy fotoradaru aż 100 kierowców przekroczyło obowiązującą tu dozwoloną prędkość. Podczas gdy można tędy jechać 50 km/h, większość samochodów jechała ponad 90 km/h. To powoduje, że kierowcy jadący ul. Oskara Lange mają utrudnioną możliwość włączenia się do ruchu w ul. Gdańską. Dlatego właśnie fotoradar został tu ustawiony – zakończyła Beata Majewska.


LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 18 Luty 2011, 20:21   

Cytat:
Ile na mandatach zarobił Koszalin i pobliskie gminy

Z fotoradarów korzysta praktycznie każda straż miejska lub gminna. Strażnicy z Będzina wydatnie wspierają budżet pieniędzmi z mandatów. Inni – jak w Koszalinie – wykorzystują urządzenie o wiele rzadziej.

Czasami z podróży mamy dodatkową, ale niezbyt sympatyczną pamiątkę – zdjęcie zrobione przez fotoradar. W tym roku zmieniły się przepisy, które pozwalały strażnikom ustawiać te urządzenie nawet w krzakach lub w koszach na śmieci. Teraz miejsca te muszą być uzgadniane z policjantami, a pieniądze uzyskane z mandatów przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Jak to wyglądało do tej pory? W naszym regionie niekwestionowanym liderem była oczywiście straż w Białym Borze. W ubiegłym roku tamtejsi strażnicy miejscy przy pomocy dwóch przenośnych i jednego stacjonarnego fotoradaru zarejestrowali 72 tysiące wykroczeń!

– Mandaty wystawiono na łączną sumę 8,45 mln złotych. Do kasy samorządu wpłynęło ponad 7 mln zł, zaś do państwowej (za sprawy skierowane do sądu) wpłynął kolejny milion – wyjaśnia Waldemar Lada, komendant tamtejszej straży. Taka liczba wynika z natężenia ruchu, bo w sezonie w ciągu godziny przez miejscowość przejeżdża 100-1400 pojazdów.

W pobliżu Koszalina też mamy pracowite straże. Słynna ostatnio straż w Karlinie, której fotoradar zrobił zdjęcie jadącej na sygnale karetce, nabrała wody w usta. Nie znamy rozmiarów ich pracy, bo komendant Andrzej Kościański przebywa na urlopie i nie upoważnił nikogo do rozmów z prasą.

Zapewne jednak nie przebili strażników z Bobolic, choć dzięki zaskakującym decyzjom przełożonego zyskali na sławie. – Mamy dwa fotoradary ustawione na słupach w Kłaninie i Przydargini na drodze krajowej nr 11 – wyjaśnia Adam Panfil, komendant straży w Bobolicach. Choć urządzenia ustawione są z tolerancją co najmniej kilkunastu kilometrów, w ubiegłym roku wykonały ponad 40,5 tysiąca zdjęć. – Sporo było do odrzucenia z powodów technicznych. Wiele z innych, na przykład nasza karetka z Bobolic została sfotografowana ponad sto razy podczas jazdy na sygnale – tłumaczy. Po weryfikacji zdjęć wystawili prawie 20 tysięcy mandatów, a dwa tysiące spraw skierowali do sądu. Dzięki temu do kasy samorządu wpłynęło ponad 2,2 mln złotych. To efekt dużego natężenia ruchu na krajowej "jedenastce”. Średnia prędkość pojazdów łamiących przepisy w miejscowościach wyniosła 76 kilometrów na godzinę. Najwięcej mandatów wysłano do kierowców z mazowieckiego (6,3 tys.), wielkopolskiego (6 tys.) i zachodniopomorskiego (4 tys.).

Koszalińscy strażnicy w tym roku jeszcze ani razu nie używali fotoradaru. – Mamy jedno urządzenie i jeden fotoimitator, który mierzy i błyska, ale nie rejestruje wykroczenia – wyjaśnia Waldemar Kuźmiński, zastępca komendanta SM. W ubiegłym roku wystawili 550 mandatów i zarobili dzięki temu 61 tys. zł. To jeden z najmniejszych wyników w całym regionie.

Strażnicy w gminie Białogard posiadają dwa fotoradary. W 2010 roku funkcjonariusze wystawili 3 232 mandaty. Do kasy gminnej wpłynęło ponad 925 tysięcy złotych, co stanowi 4,2 proc. dochodów gminy Białogard. Strażnicy miejscy z Białogardu wystawili 3100 mandatów (390 tys. zł).

W Będzinie dzięki ujawnieniu prawie 6,2 tys. wykroczeń do kasy samorządu wpłynęło 1,11 mln złotych. – Chociaż urządzenie tolerowało prędkość do 70 kilometrów na godzinę – podsumowuje wynik ubiegłorocznej pracy Krzysztof Płachta, komendant Straży Gminnej w Będzinie.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 12 Maj 2011, 18:24   

Cytat:
Fotoradary przy szkołach. Policjanci sprawdzali prędkość aut

Policjanci z koszalińskiej drogówki kontrolowali dziś prędkość kierowców w gminie Świeszyno. Ukarano 15 osób, a kolejne 10 może spodziewać się w skrzynkach pocztowych wezwań do stawienia się na komisariacie.

Rok szkolny jeszcze trwa, dlatego działania ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w drodze do szkoły są cały czas aktualne. W pobliżu placówek oświatowych natężenie ruchu pieszych szczególnie rano jest duże, o czym kierowcy często niestety zapominają. Dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy przez dwie godziny kontrolowali kierowców w gminie Świeszyno.

Mundurowi korzystali zarówno z ręcznych mierników prędkości, jak i fotoradaru. Punkty kontrolne ustawili w pobliżu szkół oraz przejść dla pieszych. Dwunastu kierowców przekroczyło dozwoloną w tym miejscu prędkość i zostało ukaranych mandatami. Kolejnych dziesięciu zarejestrował fotoradar i ci kierowcy będą wzywani do stawiennictwa na komisariacie. Niechlubnym rekordzistą okazał się mężczyzna, który w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, jechał o 41 km/h szybciej.

Policjanci zatrzymali 44-latka, który jadąc koparką miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Trzech kierowców ukarano mandatami za inne wykroczenia drogowe. Mundurowi zatrzymali również pięć dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 25 Lipiec 2011, 21:29   

Cytat:
105 mandatów. Strażnicy w Koszalinie polowali z fotoradarem

Koszalińscy strażnicy miejscy, zgodnie z zapowiedzią, wyszli na ulicę z fotoradarem. W sumie przez kilka godzin złapali 105 kierowców.

We wtorek powtórka akcji. Koszalińscy strażnicy ustawiają się w miejscach niebezpiecznych dla pieszych.

Od niedawna strażnicy miejscy mogą znowu robić zdjęcia przy pomocy fotoradarów. Muszą tylko odpowiednio oznakować miejsce pomiaru. Przypomnijmy, na terenie zabudowanym znak jest montowany w odległości 100 - 200 metrów od miejsca akcji.

W Koszalinie tolerancja fotoradaru wynosi 10 km/h. To oznacza, że gdy przy ograniczeniu do 50 km/h kierowca jedzie np. z prędkością 58 km/h, to go fotoradar nie namierzy, ale gdy ma na liczniku np. 63 km/h, to już wtedy zdjęcie pamiątkowe i mandat - murowane.

Dzisiaj od rana funkcjonariusze Straży Miejskiej prowadzili pomiary przy ul. Władysława IV (na wysokości zjazdu na osiedle KTBS, przy ogrodach działkowych) oraz przy ul. Jana Pawła II (w rejonie skrzyżowania z ul. Śniadeckich, przy przejściu dla pieszych).

- Na Jana Pawła II - Śniadeckich zrobiliśmy 65 zdjęć, a na Władysława IV - 40 zdjęć - mówi Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej.

W tym pierwszym miejscu rekordzista, kierowca audi A6, miał na liczniku 98 km/h. Natomiast na Władysława IV - 101 km/h, to był kierowca, który jechał oplem astrą.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
dżepetto 
Zaczyna kumać

Dołączył: 02 Wrz 2010
Pochwał: 29
Posty: 64
Skąd: Dramburg
Wysłany: 30 Lipiec 2011, 12:00   

Cytat:
Fotoradary w Koszalinie i powiecie koszalińskim

Strażnicy znowu mogą kontrolować przy pomocy fotoradarów. Muszą tylko odpowiednio oznakować miejsce pomiaru prędkości. Sprawdziliśmy, gdzie w Koszalinie i powiecie koszalińskim – po zmianie przepisów – można spodziewać się kontroli.


Od tego tygodnia, jak już pisaliśmy, akcje pomiaru rozpoczęła na nowo Straż Miejska w Koszalinie. W sumie przez dwa dni, w dwóch rejonach – na ul. Jana Pawła II i Władysława IV – na przekroczeniu prędkości przyłapano około 200 kierowców. Przy czym fotoradar był ustawiony z 10-kilometrowym marginesem tolerancji. Co się dało zauważyć, to po pierwszym dniu akcji, gdy kierowcy wiedzieli, że nie ma żartów i pomiary są znowu prowadzone, to na przekroczeniu wpadło o wiele mniej osób.

Koszalińscy strażnicy otwarcie informują kiedy i gdzie będą „robić zdjęcia”.

– Oficjalnie uprzedzamy o kontroli, bo chcemy działać prewencyjnie – mówi Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej w Koszalinie. – Kontrole prowadzimy w najbardziej niebezpiecznych miejscach dla pieszych.

Przypomnijmy miejsca, w których można spodziewać się koszalińskich strażników z fotoradarem:

1/ przy ul. Władysława IV na wysokości Netto (przy przejściu dla pieszych),
2/ wyjazd na Jamno na wysokości osiedla KTBS, koło ogródków działkowych,
3/ Jana Pawła II – odcinek od przejścia na Staszica do przejścia na Śniadeckich,
4/ Św. Wojciecha – Morelowa, przy przejściu prowadzącym do szkoły,
5/ Połczyńska, przy przejściu prowadzącym do szkoły.

I jeszcze jedna ważna sprawa: w pobliżu miejsca pomiaru, w odległości 100 – 200 metrów za każdym razem będzie stał znak informujący o kontroli; słowem: nie ma znaku, nie ma kontroli. I tak też jest w sąsiednich gminach.

– Teraz, jak kierowca wpadnie na fotoradarze, to musi być ślepy – komentuje jeden z komendantów. – Bo przecież teraz zawsze w pobliżu musi być odpowiednie oznakowanie.

Od komendanta Straży Miejskiej w Bobolicach Adama Panfila wiemy, że w jego mieście kierowcy mogą spodziewać się kontroli na ul. Fabrycznej (kierunek na Biały Bór) albo na ul. Polanowskiej (wyjazd na Sławno).

– W tych miejscach są przejścia dla pieszych, jest niebezpiecznie, są ruchliwe skrzyżowania, podwójna ciągła. Często dochodzi tam do kolizji i wypadków – mówi Adam Panfil.

Bobolickie urządzenie zostało zawiezione w tym tygodniu do legalizacji, ale dziś ma wrócić i znowu będzie wykorzystywane do kontroli. Dodajmy, że we władaniu bobolickiej straży są także dwa maszty z fotoradarami, które są czynne 24 godziny na dobę, to maszty w Kłaninie i Przydargini. Tam więc kierowcy zawsze noga z gazu.

Dwa słupy czynne 24 na dobę są też na terenie działania straży Gminnej w Manowie.

– To Grzybnica i Manowo – mówi komendant Piotr Tafelski. – Do tego mamy jeden sprzęt mobilny. Obecnie jesteśmy na etapie uzgodnień z zarządcą dróg, co do możliwości prowadzenia pomiarów w trzech dodatkowych miejscach. To będzie Kretomino, i to po obu stronach drogi, Mostowo – na 63 km i 700 m drogi, oraz Manowo – na 70 kilometrze. W Manowie konieczne jest drugie miejsce do pomiarów, bo nasze wcześniejsze kontrole wykazały, że tam kierowcy mijają maszt i potrafią mieć na liczniku nawet po 150 km/h.

Najwięcej miejsc przewidzianych do prowadzenia akcji z fotoradarem przewidziano w gminie Będzino.

– Jedno jest w Mścicach, kolejne w Łeknie koło szkoły, przy przejściu dla pieszych, następne – skrzyżowanie w Łeknie na Popowo, czwarte – w Będzinie na skrzyżowaniu na Sarbinowo przy przejściu dla pieszych, piąte to maszt w Będzinie koło stacji paliw, szóste jest w Borkowicach, kolejne w Tymieniu przy przejściu dla pieszych koło szkoły i następne jest na skrzyżowaniu na Pleśną. O tym, gdzie będziemy danego dnia kontrolować, zawiadamiamy dobę wcześniej koszalińską policję – mówi Krzysztof Płachta, szef Straży Gminnej w Będzinie.

Z kolei Straż Gminna w Biesiekierzu ma do dyspozycji maszt właśnie w tej miejscowości (tamtędy przebiega droga krajowa nr 6). Dziennie fotoradar robi w tym miejscu po 300 – 400 zdjęć; jest czynny całą dobę. Na wszystkie miejsca prowadzenia kontroli zgodę wydała koszalińska policja.


Strażnicy będą regularnie mierzyć prędkość prędkość na ul. Władysława IV.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
dżepetto 
Zaczyna kumać

Dołączył: 02 Wrz 2010
Pochwał: 29
Posty: 64
Skąd: Dramburg
Wysłany: 4 Październik 2011, 09:42   

Cytat:
Fotoradary w Koszalinie: Strażnicy miejscy na trasie


Ten kierowca opla chciał za wszelką cenę ukryć swoją twarz przed fotoradarem.

Strażnicy miejscy znowu wyszli na ulice miasta z fotoradarem.


– Nie robimy tajemnicy z tego, gdzie ustawiamy fotoradar i kontrolujemy prędkość przejeżdżających aut – podkreśla Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej w Koszalinie i odsyła na stronę internetową instytucji, którą kieruje. Faktycznie, tam z jednodniowym wyprzedzeniem znajdziemy cenną informację dla kierowców.

Przypomnijmy, ostatnio kontrola przy pomocy fotoradaru była prowadzona m.in. na ul. Jana Pawła II i Władysława IV (w rejonie Netto); w obu przypadkach w pobliżu przejścia dla pieszych. W tym pierwszym przypadku dozwoloną prędkość przekroczyło 69 kierowców – rekordzista miał ponad 80 km/h na liczniku. Natomiast w drugim punkcie kontrolnym przyłapano 67 kierowców; tu – o zgrozo – rekordzista miał prawie 100 km/h na liczniku! – A jeden z kierowców wpadł na pomysł, by nie dać się złapać – mówi komendant. – I w tym celu zdemontował przednią tablicę z numerem rejestracyjnym, a w jej miejsce zamontował płytę CD. Zapewne w przekonaniu, że odbije ona błysk lampy. Do tego, gdy zobaczył błysk fotoradaru – zasłonił twarz rękami. Tyle, że niewiele mu to pomogło. Strażnik obejrzał się bowiem i spisał numer z tylnej tablicy, a więc i tak skończy się na mandacie.

:lol: :lol: :lol:

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
elektro
Forum Lider

Dołączył: 05 Wrz 2010
Pochwał: 62
Posty: 294
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 4 Październik 2011, 18:45   

Mocne!
 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 19 Październik 2011, 13:41   

Cytat:
Fotoradar straży miejskiej w akcji. Ponad stu kierowców ukaranych

Strażnicy miejscy ustawili we wtorek przenośny fotoradar na dwóch głównych ulicach naszego miasta. Już od godziny siódmej rano zmotoryzowani zaskakiwani byli błyskiem flesza. Podczas dokonywania pomiarów przenośne urządzenie zrobiło 118 zdjęć.


Kierowcy których we wtorek zaskoczył błysk flesza na ul. Władysława IV oraz Jana Pawła II, za kilkanaście dni powinni spodziewać się listu ze zdjęciem oraz wezwaniem na Komendę Straży Miejskiej. Przez około sześć godzin przenośne urządzenie przyłapało aż 118 kierowców na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Urządzenie ustawione na odcinku Jana Pawła II od Śniadeckich do Staszica zrobiło aż 77 zdjęć. Rekordzista podążał niespełna 80 km/h. W drugim miejscu czyli na Władysława IV niedaleko sklepu "Netto" fotoradar uwiecznił 41 kierowców. Największa prędkość to 89km/h.

Kierowco! Codziennie odwiedzaj portal KoszalinInfo.p. Od nas dowiesz się gdzie prowadzone są kontrole.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 4 Listopad 2011, 14:11   

Cytat:
Uwaga na fotoradar! W piątek kontrole w Koszalinie

W piątek od rana, od godziny 7, można się spodziewać kontroli fotoradarowych w Koszalinie.

Strażnicy miejscy planują kontrolować kierowców na ul. Władysława IV (koło Netto) oraz na ul. Połczyńskiej (przejście koło szkoły).
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 28 Styczeń 2012, 14:05   

Cytat:
Kontrole fotoradarowe w Koszalinie. Wpadło 123 kierowców

Do późnych godzin wieczornych na Władysława IV w czwartek Straż Miejska prowadziła kontrolę prędkości aut przy pomocy fotoradaru. W efekcie wpadło aż 123 kierowców.

Rekordzista miał na liczniku 85 km/h. - To zaskakuje - mówi komendant Piotr Simiński. - W czwartek wieczorem panowały bowiem złe warunki, było ślisko, a mimo to kierowcy nie oszczędzali na prędkości. A pamiętajmy, że w tym miejscu (koło Netto - dop. red.), gdy jedziemy w stronę Emki, jest łuk, z którego kierowca wjeżdża wprost na pasy. Jadąc Władysława IV z drugiej strony, mamy z kolei wniesienie, tam też dobrze nie widać przejścia dla pieszych. Mimo to, kierowcy jadą tam dość ostro i stwarzają zagrożenie dla pieszych. A pamiętajmy też, że tam jezdnia jest bardzo szeroka, piesi nie mają więc gdzie uciec, gdy przechodzą na drugą stronę, nie ma tam wysepek.

Strażnicy w przyszłym tygodniu zapowiadają w tym miejscu kolejne kontrole. - Nie przeszkodzą nam w tym minusowe temperatury. Fotoradar może pracować w mrozie, a także w ciemnościach - zdjęcia i tak są czytelne - dodaje komendant.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 26 Maj 2013, 09:35   

Cytat:
Straż Miejska w Koszalinie robi zdjęcia z ukrycia

– Trudno mi uwierzyć w dobrą wolę i dbałość o bezpieczeństwo strażników miejskich w Koszalinie, gdy fotoradary chowają w krzakach – stwierdził nasz Czytelnik.

Chodzi o kontrolę prędkości na ul. Władysława IV w rejonie Netto. To miejsce często wskazują strażnicy, obok kontroli na ul. Jana Pawła II, gdy uprzedzają o kolejnej swojej akcji. I to tam nasz Czytelnik – pan Łukasz, dojrzał podczas jazdy rozstawiony sprzęt do fotografowania piratów drogowych. – Wyraźnie widać, że Straż Miejska w Koszalinie chowa się w krzakach – komentuje pan Łukasz. – Swoją drogą, czy mogą oni w ogóle tam rozstawiać fotoradar? Dlaczego chowają się w krzakach, zamiast umieścić fotoradar w widocznym miejscu (np. przed przejściem dla pieszych), tak by dzięki temu zadbać o bezpieczeństwo? Słupy z fotoradarami maluje się na żółto, a nasza Straż Miejska chowa się ze swoim sprzętem w krzakach.

Ciężko to inaczej wytłumaczyć, niż perfidną chęcią nabicia jak największej liczby mandatów – uważa autor sygnału. Jak sytuację tłumaczy komendant Straży Miejskiej Piotr Simiński? – Znam ten sygnał i już poleciłem strażnikowi, by na przyszłość przestawiał fotoradar nieco dalej – mówi komendant. – My się naprawdę nie chowamy. Może trudno w to uwierzyć, ale tak się składa, że lokalizacja wynikała z naszych obliczeń. Z założenia ustawiamy bowiem fotoradar w pobliżu przejścia dla pieszych. Aby dało się rejestrować samochody dojeżdżające do przejścia, i to na obu pasach, potrzebna jest odpowiednia odległość i kąt ustawienia sprzętu do osi jezdni. I tak wypadło, że fotoradar tam stanął.

My tam od dawna ustawiamy sprzęt. Tajemnicy z tego nie robimy, zwłaszcza że jest tam znak informujący o kontroli fotoradarowej. A krzak? Rozrósł się. Kiedyś nie był tak ogromny i nie zasłaniał fotoradaru. Ale jak powiedziałem, już zaleciłem przestawienie sprzętu, więcej to się nie powtórzy. Trudno, nie będzie możliwości robienia zdjęć sprzed przejścia dla pieszych. Na dowód, że koszalińscy strażnicy nie dorabiają się na kierowcach, szef komendy podaje liczby – W zeszłym roku mandatami ukaraliśmy 827 osób na ponad 80 tys. złotych – mówi Piotr Simiński.




Źródło: www.regiomoto.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Koszalin - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group