Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 29 Lipiec 2009, 16:17   Fotoradar przenośny

Straż gminna, która na wyposażeniu ma Multanovę 6F (pasmo Ka - 34,30 GHz), nie ma lekko z mieszkańcami...

Ci - o dziwo - nie chcą tego fotoradaru!!!
Ze względu na miłość do krzaków? :-)
Ze względu na b. niską tolerancję?
Na pewno poniżej (+15)!!!

Tak wygląda ten sprzęt:Cytat:
Gm. Stara Kiszewa. Fotoradar w krzakach

Dla jednych oznacza bezpieczeństwo i zmniejszenie liczby wypadków, dla innych polowanie na kierowców. Mowa o fotoradarze, który w gminie Stara Kiszewa od dawna budzi kontrowersje. Tym, co najbardziej drażni kierowców, jest niecodzienny sposób jego używania. Przejeżdżając przez Strugę czy Zamek Kiszewski można natknąć się na fotoradar ukryty w krzakach.
– Ostatnio przejeżdżałem przez gminę i nie zauważyłem żadnego urządzenia do pomiaru prędkości – mówi nasz Czytelnik (nazwisko do wiadomości redakcji). – Tymczasem niedawno otrzymałem zdjęcie z mandatem za przekroczenie prędkości. Moim zdaniem, takie działanie jest nieetyczne i nieuczciwe. Mam wrażenie, że chodzi tylko o to, aby naciągnąć jak największą liczbę kierowców. Myślę, że jestem jednym z wielu kierowców, którym zdarza się przekraczać prędkość, zwłaszcza że oznakowanie niektórych miejscowości jest dużą przesadą.
Wśród mieszkańców gminy Stara Kiszewa zdania w tej sprawie są podzielone. Jedni przyznają, że liczy się skuteczność, a piratów drogowych należy surowo karać. Inni zastanawiają się, jaki sens ma stawianie fotoradaru w krzakach, skoro nie spełnia on wówczas swojej prewencyjnej funkcji. Faktem jest jednak, że w ubiegłym roku Straż Gminna wystawiła ponad 5 tys. mandatów, które przyniosły gminie ok. 500 tys. złotych.
– Naszym celem jest ratowanie życia kierowcom i innym uczestnikom ruchu drogowego – mówi Józef Kaszubowski, komendant Straży Gminnej w Starej Kiszewie. – Dane statystyczne są po naszej stronie. W latach 2007-2008 wypadkowość spadła o 75 proc. i nikt nie zginął na terenie gminy. Wcześniej sytuacja pod tym względem była tragiczna.
Pieniądze uzyskane z mandatów gmina inwestuje w poprawę bezpieczeństwa.
– Dzięki nim udaje nam się zmodernizować wiele dróg – mówi Marian Pick, wójt gminy Stara Kiszewa. – Podczas zebrań wiejskich spotykam się z różnymi opiniami. Jedno jest pewne, nikt nie dostał mandatu za prawidłową jazdę. Mimo to naganne jest chowanie urządzenia w krzakach. Na to nie wyrażam zgody. Ograniczyliśmy działanie fotoradaru do dwóch dni w tygodniu.


Źródło

Cytat:
Stara Kiszewa. Przeciwni fotoradarom. Mieszkańcy chcą likwidacji

Czujemy się jak w państwie totalitarnym, a Straż Gminna skierowana jest przeciwko nam. Tak brzmiały najcięższe zarzuty części mieszkańców Starej Kiszewy, kierowane pod adresem działającej niespełna od roku Straży Gminnej. Powodem oburzenia stał się fotoradar, a raczej drogie mandaty, które przyszło płacić kierowcom. Na zebraniu wiejskim 43 mieszkańców domagało się likwidacji Straży Gminnej. Ich wniosek trafi na ręce radnych.

- Sprawa fotoradarów ujawniła straszną nieudolność władz gminy - mówi Marcin Dembiński ze Starej Kiszewy. - Zamiast inwestować w remonty dróg, zainwestowali w fotoradar. Czy nam jest potrzebny system totalitarny, z którego dopiero wyszliśmy?
Na zebraniu zabrakło strażników, którzy stali się powodem takich kontrowersji. Mieszkańcy nie życzyli sobie ich obecności.
- Takie zachowanie było dla mnie ogromnym zaskoczeniem - mówi Józef Kaszubowski, komendant Straży Gminnej w Starej Kiszewie. - Przecież jestem najbardziej kompetentną osobą, która może odeprzeć wszystkie zarzuty. Sądzę że mojej obecności nie życzyły sobie osoby, które popełniły wykroczenie i zostały ukarane mandatem.
W najbliższą środę w ,Dzienniku Bałtyckim" wydrukujemy mapę, w której nasi Czytelnicy będą mogli sprawdzić gdzie najczęściej można spotkać fotoradar w gm. Stara Kiszewa.


Źródło

Ich ulubione miejscówki - wszystkie w ciągu DW nr 214 (Kościerzyna - Grudziądz):

- Stara Kiszewa
- Struga
- Zamek Kiszewski
 
 
Automobil

Wysłany:    Kierowcy mają do wyboru najlepsze modele - wykrywacze Escort, Valentine One, Noxo, Whistler wyposażone w euro pasma radarów. Na laser jammery laserowe, na fotoradary antyradary. 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 22 Wrzesień 2009, 08:29   

Tutaj macie najświeższy harmonogram. Wielka mi straż... komendat, jeden pracownik i... fotoradar w krzakach.

Nie mają radaru na własność. Wypożyczają sprzęt z gdańskiej firmy.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8052
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 27 Marzec 2010, 08:14   

Cytat:
Kontrowersje wokół fotoradaru Straży Gminnej w Starej Kiszewie

Naciąganie kierowców na mandaty, partyzantka i nieuczciwość – tak wielu kierowców ocenia działanie fotoradaru w gminie Stara Kiszewa.

Urządzenie, a zwłaszcza chowanie go w krzakach, budzi wiele kontrowersji. Statystyki pokazują jednak, że odkąd w gminie działa fotoradar, liczba wypadków zmalała o 75 proc., natomiast przy najbardziej niebezpiecznych trasach na terenie gminy nie zginęła w wypadku ani jedna osoba. Kto w tym konflikcie ma rację? Zdaniem wielu mieszkańców, celem fotoradaru jest prewencja, a kiedy ten ukryty jest w krzakach, żaden kierowca nie zwalnia. Natomiast Józef Kaszubowski, komendant Straży Gminnej w Starej Kiszewie tłumaczy, że ich działania ratują życie uczestnikom ruchu drogowego. Ale upomniał strażnika, aby zaprzestał ukrywania sprzętu.

Fotoradar to dla gminy także niezłe źródło dochodu. W ubiegłym roku 5 tys. mandatów przyniosło gminie ok. 500 tys. zł. Pieniądze te przeznaczono głównie na remonty dróg
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 27 Marzec 2010, 08:41   

delpiero napisał/a:
(...) Ale upomniał strażnika, aby zaprzestał ukrywania sprzętu.

Cytat dnia! :-)
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1238
Posty: 4179
Skąd: WKZ
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 10:10   

Harmonogram kwiecień 2010r.

LINK
_________________
Gość - najlepsze w tym forum jest to, że posiada takiego użytkownika jak Gość

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8052
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 18 Czerwiec 2010, 17:29   

Cytat:
Fotoradary pod lupą CBA

Wielkie emocje budzi funkcjonowanie fotoradarów na naszych drogach. Nie byłoby ich, gdyby nie fakt, że wiele takich urządzeń gminy dzierżawią od prywatnych firm. Te ostatnie zarabiają na tym setki tysięcy złotych.

Jedną z takich umów podpisała gmina Stara Kiszewa z firmą Radarsystem z Gdańska. Ta sama firma użycza swojego sprzętu gminie Pelplin, a do niedawna również gminie Gniew. Sprawa budzi wątpliwości, bo prywatne firmy otrzymują około 50 złotych od każdego wyegzekwowanego przez Straż Gminną mandatu. Takim faktem zbulwersowani są przedstawiciele Stowarzyszenia Bezprawiu i Korupcji STOP ze Starogardu Gdańskiego.
- Fotoradary, zamiast służyć poprawie bezpieczeństwa, stały się niezłą maszynką do zarabiania pieniędzy - stwierdza Tadeusz Pepliński, prezes Stowarzyszenia Bezprawiu i Korupcji STOP w Starogardzie Gd. - Zawarte umowy, zgodnie z którymi zysk prywatnej spółki zależy od pracy straży gminnej, trącą korupcją. Do naszego stowarzyszenia docierają sygnały z różnych rejonów kraju, dotyczące nieprawidłowości w zakresie działania straży gminnych, w tym w szczególności przy wykorzystaniu "prywatnych" fotoradarów.
Zdaniem funkcjonariuszy Straży Gminnej w całej sprawie chodzi o poprawę bezpieczeństwa.
- Działania policji oraz nasze służą poprawie bezpieczeństwa - mówi Józef Kaszubowski, szef Straży Gminnej w Starej Kiszewie. - Są już efekty funkcjonowania fotoradaru, bo od mniej więcej trzech lat w rejonie pracy tego urządzenia, nie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
Działalność fotoradarów, które są używane na podstawie umów cywilno-prawnych, sprawdza Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Poleciło ono, aby wojewodowie wspólnie z komendantami wojewódzkimi policji przyjrzeli się wspomnianym umowom pod względem tego, czy wysokość wynagrodzenia dla firm jest uzależniona od liczby nałożonych mandatów.
- Otrzymaliśmy pismo z ministerstwa dotyczące Starej Kiszewy, a konkretnie kontroli nad postępowaniem mandatowym - mówi Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego. - Prawdopodobnie wystąpimy w tej sprawie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku o przeprowadzenie kontroli. Na razie jednak ustalamy szczegóły.
Okazuje się też, że firmy współpracujące z samorządami mogą mieć dostęp do naszych danych osobowych, bo to regulują przepisy.
- Należy wskazać, że w umowie powierzenia przetwarzania danych osobowych podmiot zlecający ich przetwarzanie (straż miejska, gminna) musi szczegółowo określić, do jakich czynności, w jakim zakresie i celu je zleca - informuje Małgorzata Kałużyńska-Jasak z zespołu prasowego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
- Zgodnie z przepisami, podmiot, któremu zlecono przetwarzanie danych, ma prawo wykorzystywać je jedynie w zakresie i celu przewidzianych w umowie. Krótko mówiąc, firma może przygotować zdjęcia, ich obróbkę itp. wraz danymi osobowymi. Może to zrobić tylko i wyłącznie na podstawie zawartej umowy, która musi to szczegółowo regulować.
Stowarzyszenie BiK STOP złożyło zawiadomienie do CBA o uzasadnionym podejrzeniu korupcji. Rzecznik prasowy, Jacek Dobrzyński, poinformował nas, że jest ono obecnie analizowane przez agentów CBA.
Więcej informacji w piątkowym Gryfie Kościerskim 18 czerwca.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 18 Czerwiec 2010, 17:41   

Czekamy zatem na cd. Dzisiaj mamy osiemnastego... :-)
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8052
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 08:48   

Cytat:
Nie wszczęto śledztwa w sprawie przetargów na fotoradary

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez członków władz gminnych i funkcjonariuszy straży gminnych w Starej Kiszewie, Gniewie i Pelplinie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poprzez nierzetelną organizację przetargów na użytkowanie fotoradarów. Zawiadomienie w tej sprawie złożyło Stowarzyszenie Bezprawiu i Korupcji STOP w Starogardzie Gdańskim.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu stowarzyszenie poinformowało o możliwości popełnienia przestępstwa Centralne Biuro Antykorupcyjne w Warszawie. Zdaniem Tadeusza Peplińskiego, prezesa wspomnianego stowarzyszenia, organizacja przetargów, a także użytkowanie fotoradarów przez straże gminne od prywatnych firm, mogły nie być zgodne z obowiązującym prawem. CBA skierowała przekazane przez stowarzyszenie materiały do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Ta ostatnia, po zapoznaniu się z dokumentami, nie podzieliła opinii przedstawiciela stowarzyszenia i odmówiła wszczęcia śledztwa.

W swym postanowieniu prokuratura podkreśliła, że zawiadomienie złożone przez Tadeusza Peplińskiego jest niewystarczające, by na jego podstawie wszcząć postępowanie przygotowawcze, a także, że zawiera wiele stwierdzeń, które nie są poparte żadnymi merytorycznymi argumentami. Zdaniem śledczych dostarczone dokumenty nie dotyczą konkretnych zagadnień, lecz są jedynie polemiką z obowiązującymi przepisami. Prokuratura zwróciła również uwagę na fakt, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa powinno opierać się na dowodach lub poszlakach, a nie na przypuszczeniach. Tych pierwszych w nadesłanej dokumentacji zabrakło, a w takiej sytuacji nie mogła ona wszcząć śledztwa. Z takiego obrotu sprawy zadowoleni są przedstawiciele gmin.

- W tym przypadku trudno nawet mówić o satysfakcji, bo od samego początku staliśmy na stanowisku, że wszystko odbywało się zgodnie z obowiązującymi przepisami - powiedział nam Marian Pick, wójt gminy Stara Kiszewa. - Decyzja prokuratury potwierdza więc naszą dotychczasową opinię w tej kwestii.
W podobnym tonie wypowiada się burmistrz miasta i gminy Gniew Bogdan Badziong.

- Jeśli chodzi o stronę formalnoprawną, to nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że wszystko było w porządku - stwierdza burmistrz Gniewa. - Nie miałem w tym przypadku żadnych obaw, dlatego jestem zadowolony z decyzji prokuratury, bo to dowodzi, że to, co robiliśmy, było zgodne z prawem.

Wprawdzie Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wezwała Tadeusza Peplińskiego, by uściślił swoje zawiadomienie, jednak do spotkania obu stron nie doszło. Jak powiedział nam Tadeusz Pepliński, nie zjawił się w prokuraturze w wyznaczonym terminie, bo na ten czas miał zaplanowane inne czynności. Prezes Stowarzyszenia Bezprawiu i Korupcji STOP nie zamierza rezygnować z dalszej walki w tej sprawie.

- Oczywiście nie zgadzam się z decyzją prokuratury - mówi Pepliński. - Racja jest po naszej stronie i mamy na to dowody. Dlatego też postanowiliśmy zaskarżyć decyzję prokuratury do sądu, co już uczyniliśmy zgodnie z procedurami.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 10:15   

Gdyby Prezes fundacji pochwalił się swoimi zarzutami w artykule, moglibyśmy się do tego odnieść, a tak pozostaje nam tylko taka mała ciekawostka w formie artykułu, którą zapodał nasz moderatore :-) Ukłony dla żony :!:
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 229
Posty: 6547
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 13:38   

Dla mnie działania tego stowarzyszenia to takie "bicie piany". Jak to prokuratura eufemistycznie ujęła "są jedynie polemiką z obowiązującymi przepisami", hehe. Pewnie gość zapindala przez wiochy, dostał parę pamiątkowych fotek i szuka teraz dziury w całym.
_________________
antyradary.sklep.pl
fotoradary.phi.pl
nieoznakowane.phi.pl
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 14:07   

I oprócz tego szuka rozgłosu :D
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8052
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 5 Wrzesień 2010, 19:21   

Cytat:
Gmina Stara Kiszewa. Wraca temat fotoradaru

Straż Gminna w Starej Kiszewie nie działa prawidłowo. To wniosek wojewody po przeprowadzonej niedawno kontroli

Straż Gminna w Starej Kiszewie została skontrolowana przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w lipcu tego roku. Kontrola była zlecona przez wojewodę pomorskiego, który musiał ją nakazać, bo tego wymagało z kolei Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wnioski przygotowane przez wojewodę z pewnością nie będą optymistyczne dla Straży Gminnej w Starej Kiszewie, bo okazuje się, że w niektórych swoich działaniach naruszała ona prawo. Wojewoda zobowiązał wójta gminy do usunięcia wszelkich nieprawidłowości.
- W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że naruszona została ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego - poinformował nas Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego.
Kolejna nieprawidłowość ma związek z przygotowaniem dokumentacji wykroczeń (wydruki, wezwania, pouczenia). Obecnie dokumentację taką przygotowują pracownicy prywatnej firmy Radarsystem, co zdaniem wojewody, jest niezgodne z prawem.
- Zgodnie z przepisami wszystkie te czynności powinny być wykonywane przez strażników gminnych - dodaje Roman Nowak. - W przypadku Starej Kiszewy tak niestety nie jest.
Wojewoda pomorski wystosował pismo do wójta gminy Stara Kiszewa, w którym zaleca usunięcie wszystkich nieprawidłowości, które zostały ujawnione w czasie kontroli. Termin ustosunkowania się wójta do zaleceń wyznaczono do 30 sierpnia.
- Momentami odnoszę wrażenie, że niektórym osobom w ogóle nie zależy na bezpieczeństwie na naszych drogach - stwierdza Marian Pick, wójt gm. Stara Kiszewa. - Przyznam, że tą sprawą jestem już nieco zmęczony. Mnie obliguje uchwała Rady Gminy, która dotyczy fotoradarów. Pismo wojewody skierowałem do radcy prawnego i komendanta straży. Jeżeli się okaże, że rzeczywiście jest coś niezgodnego z prawem, to przedstawię tę kwestię RG. Ja nie wymyśliłem fotoradaru w Starej Kiszewie, wykonuję tylko uchwałę. Mam dość problemów w mojej gminie, zdecydowanie poważniejszych niż zajmowanie się tylko i wyłącznie fotoradarem.
- Wysłaliśmy nasze stanowisko do wojewody - dodaje Józef Kaszubowski, komendant SG w Starej Kiszewie. - Jeżeli chodzi o umowę i przekazywanie 48,80 zł firmie Radarsystem, to w tym przypadku mamy odmienne zdanie niż wojewoda. Przecież za wywożenie śmieci też płacimy prywatnej firmie z pieniędzy podatnika, a to dokładnie taka sama sytuacja.
Jak powiedziano nam w biurze prasowym wojewody, z reguły samorządy dostosowują się do zaleceń pokontrolnych. Jeżeli jednak tak by się nie stało, to sprawa może być skierowana do prokuratury, a w ostatecznej wersji wojewoda może skierować wniosek do premiera o odwołanie wójta za rażące naruszenie prawa.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 5 Wrzesień 2010, 19:40   

Zapewne nie tylko Stara Kiszewa dopuściła pracowników prywatnych firm do CEPIKu...
A to jest PATOLOGIA :!:
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
bart19
Dziędobry!

Dołączył: 17 Mar 2011
Pochwał: 1
Posty: 1
Skąd: STK
Wysłany: 17 Marzec 2011, 21:23   

Dobre sprawdzone info! W czerwcu kończy się umowa z właścicielem fotoradaru i od czerwca nie będzie na terenie gminy żadnego fotoradaru (info z zebrania sołeckiego) :cool:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 17 Marzec 2011, 23:38   

A jak jest umowa skonstruowana :?: :o Gmina płaci za dzierżawę teraz, mimo iż nie może z urządzenia korzystać :?: :o

Czy może rozliczają się na podstawie skutecznie wyegzekwowanej grzywny :?: :o
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group