Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid c0525ea7084757b3d3e019cc0def205e Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Krasnystaw - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Lipiec 2009, 19:20   Fotoradar przenośny

Policja w Krasnymstawie ustawia swoje urządzenie przeważnie w ciągu drogi K-17. Słyną z nowatorskich rozwiązań...
Niedawno robili fotki z paki starego, zardzewiałego siwego Żuka.



Źródło: Dziennik Wschodni

Cytat:
Fotoradar ukryty w... starym żuku

139 kierowców słono zapłaci za piracką jazdę po drogach powiatu krasnostawskiego. Policjanci przez cztery dni namierzali ich fotoradarem.

Padało, więc policjanci z Krasnegostawu wstawili fotoradar do starego żuka. Tak zakamuflowane urządzenie „upolowało” przez cztery dni prawie 180 piratów drogowych

Skąd taki pomysł? - Na początku tygodnia mocno padało. Musieliśmy chronić drogi sprzęt przed deszczem. Dlatego z wydziału gospodarczego wzięliśmy starego żuka. Ustawiliśmy fotoradar na środku i przez otwarte tylne drzwi robiliśmy piratom drogowym zdjęcia - mówi Marzena Skiba z krasnostawskiej policji.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Od poniedziałku do czwartku fotoradar zrobił piratom prawie 180 zdjęć. Kierowcy najczęściej przekraczali prędkość od 30 do 50 km/h. Rekordzista miał na liczniku 128 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci z Krasnegostawu ostro wzięli się za piratów, bo w pierwszym tygodniu kwietnia w trzech wypadkach na ich terenie zginęły trzy osoby. - W każdym z nich zawinili kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość - dodaje Skiba. - Dlatego musimy walczyć z piratami także niekonwencjonalnymi metodami. Poza tym, kierowcy grają nie fair. Mają CB-radia i ostrzegają się o kontrolach prędkości.
- Jechałem w środę z Zamościa. Na szczęście, otrzymałem informację o żuku przez CB-radio. Gdyby nie to, na pewno bym wpadł - mówi Tomasz, przedstawiciel handlowy. - Nie wiem, czy policja ma prawo chować się w żuku. Przecież to nie jest uczciwa gra.

Innego zdania jest młodszy inspektor Mariusz Wasiak z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. - Policjanci działali zgodnie z prawem. Powiem więcej, zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej. Chować się w przysłowiowych krzakach nie mogą jedynie oznakowane patrole. Taktyka pomiaru, strategia użycia fotoradarów to sprawa poszczególnych jednostek. Np. w Norwegii fotoradary montuje się w obudowach imitujących śmietniki - tłumaczy.
Lubelscy policjanci już zapowiadają, że częściej będą stosować nietypowe metody. - Do tego celu użyjemy np. starych stojących na poboczu aut - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.


Źródło

Wykorzystują urządzenie Fotorapid C (pasmo K - 24,125 GHz)

Tak wygląda ten sprzęt:



Najważniejsze...nie kosi tu żadna straż :-)
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Lipiec 2009, 06:56   

Czułem, że mogą nie mieć własnego, dlatego napisałem, że wykorzystują, a nie posiadają :-)
 
 
spit
Forum Lider


Dołączył: 09 Paź 2009
Pochwał: 134
Posty: 583
Skąd: Kielce
Wysłany: 14 Lipiec 2010, 19:15   

Znowu coś sie dzieje, co prawda nie ja zrobiłem fotkę, ale znajomemu zrobiło i mam na to glejt :twisted:
03.07.2010 Łopiennik Górny - droga K-17, pow. Krasnystaw


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 6 Październik 2010, 21:27   

Cytat:
Noga z gazu! Fotoradar w Krasnymstawie

Dzisiaj około godziny 12 przenośny fotoradar stał na ul. Okrzei w Krasnymstawie. Z naszych informacji wynika, że urządzenie będzie jeszcze przez kilka dni czyhało w całym powiecie krasnostawskim na piratów drogowych. Taka "pamiątka" w formie zdjęcia to nieprzyjemny wydatek, który może kosztować nawet kilkaset złotych. Policja może przesłać zdjęcie właścicielowi pojazdu, lub też ukarać na miejscu rozpędzonego kierowcę.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Krasnystaw - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group