Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 96821df08ff56d10d85afa57e36864ec Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Kikół - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 18 Grudzień 2009, 01:38   Fotoradar przenośny

Przeglądając "Gazetę Pomorska natknąłem się na ten artykuł:

Cytat:
Wójt Kikoła Jacek Zająkała jest przekonany, że mundurowym uda się rozwiązać wiele problemów

Kikół jest pierwszą gminą w powiecie lipnowskim, w której zostanie utworzona straż gminna.
Mieszkańcy mają czuć się bezpieczniej, a na terenie gminy będzie znacznie czyściej - takie korzyści zakładają władze gminy w związku z utworzeniem straży.

Pierwszy strażnik, który będzie pełnił jednocześnie funkcję komendanta i szeregowego pracownika rozpocznie pracę od 1 listopada. - Postanowiliśmy, że straż będzie na razie jednoosobowa, żeby obniżyć koszty i przekonać się, jakie będą efekty jego pracy - mówi wójt Jacek Zająkała. A nadzieje pokładane w mundurowym są duże. Wójt chciałby, żeby straż uporała się z coraz większym gminnym problemem, czyli z brakiem umów na wywóz nieczystości. Wielu mieszkańców wciąż nie dopełniło tego obowiązku, czego efekty widać przy drogach i w lasach, gdzie wciąż powstają dzikie wysypiska. - Nie jesteśmy przekonani, czy pracownicy urzędu mają prawo kontrolować, czy na posesji jest pojemnik na śmieci - wyjaśnia wójt. Z kolei policjanci nie mają czasu, żeby się tym zajmować. Poza tym, ja nie jestem ich przełożonym, więc nie mam prawa zlecać im takiego zadania. Mogę jedynie prosić, ale zdaję sobie sprawę, że funkcjonariusze mają wiele innych zadań.
Kikolska straż zajmie się także obsługą fotoradaru, który zakupią władze gminy. Wójt mówi, że wielu kierowców zbyt mocno wciska pedał gazu i tylko radar może pohamować ich pirackie zapędy. - szczególnie niebezpiecznie jest w samym centrum Kikoła - opowiada J. Zająkała. Przez środek osady biegnie droga krajowa nr 10. Wielu kierowców nie zwraca uwagi, że wjeżdża w teren zabudowany. Wójt zapewnia, ze radar stanie w gminie głównie z myślą o przyjezdnych. - Słyszałem zarzuty, że gmina chce się wzbogacić na mandatach kosztem mieszkańców, ale to nieprawda - mówi wójt. - Przecież miejscowi szybko się przyzwyczają i będą zwalniać tam, gdzie trzeba, fotoradar pomoże nam zdyscyplinować zamiejscowych kierowców.
W Kikole nie brakuje przeciwników powołania gminnej straży. Andrzej (nazwisko znane redakcji) zwraca uwagę, że kolejna instytucja spowoduje wzrost kosztów w budżecie gminy. - Lepiej, gdyby wójt porozumiał się z policjantami i poprosił ich o częstsze kontrole drogowe, zamiast tworzyć straż i wydawać pieniądze podatników - przekonuje mieszkaniec Kikoła.
Jacek Zająkała przekonuje jednak, że strażnik jest potrzebny. Zapewnia, że jednostka zarobi na siebie dzięki kontrolom fotoradarowym. - Żeby ocenić, czy coś jest potrzebne, najpierw musi zacząć funkcjonować- twierdzi wójt. - Z doświadczenia innych gmin, na przykład Chełmży wynika, że straż się doskonale sprawdza. Do końca tego roku na funkcjonowanie straży gminnej zaplanowano około 12 tys. zł w budżecie Kikoła.
Od początku listopada strażnicy pojawią się także w Lipnie.

Źródło: GAZETA POMORSKA

Idąc tym tropem wszedłem na forum i znalazłem coś takiego:

Cytat:
9.12.2009, 16:41:18

Witam

Czy został już ktoś uwieczniony na kikolskim fotoradarze? Przyszło komuś do zapłacenia? Z tego co wiem najczęściej stawiają go przed Konotopiem, przed wzniesieniem, gdzie jest ograniczenie (70) , a później (50) . Uważajcie i szerokości. Kogoś chwycili w innym miejscu, również może podać gdzie.

9.12.2009, 16:59:57

Na 500 zetów i 12 pkt. Gdzie? To tajemnica, jakby wszyscy wiedzieli, to nie byłoby zarobku. Ale nie zapłacę, poczekam na sąd, bo tam dowiem się co to za fotoradar.

10.12.2009, 13:59:53

Ja dostałem 100zł i 4pkt, dziś miałem iść zapłacić, ale nie wiem co z tym zrobić czy zapytać na komendzie, niby w kopercie było zezwolenie i zgoda na ustawienie fotoradaru, ale czy muszą to uzgodnić z Policją? Kolejna sprawa, była totalna ciemnica, stali gdzieś w polnej drodze i nihuhu widać było.

12.12.2009, 18:54:08

To jeszcze nic. Mi przysłali na 1000zł i 15pkt. karnych, ale prócz mandatu i ksero jakiegoś zdjęcia nic nie było. Nic nie wiedziałem, że coś takiego może się przydarzyć w Kikole i myślę, że ktoś sobie jaja robi. Nie ma pięczatki SG, wykroczenie zajerestrowane na ul. Złota Górka, nazwisko dającego mandat nieczytelne. Właściwie sypałem ze (160), bez pasów jak pisze

Źródło: GAZETA POMORSKA forum

Więc nikt nic nie widział i za bardzo nie wie gdzie i jak... metoda z Żalna.
W święta jadę do rodziców do Sierpca, więc będę miał na uwadze... tak się zastanawiam kiedy Lipno zakupi jakąś zabawkę :?:

No i coś takiego jeszcze znalazłem:

Cytat:
Słynny już, zdemonizowany fotoradar, który urósł do rangi kluczowego elementu tej układanki też nie ma na celu gnębienia mieszkańców. Będzie on wynajmowany, a więc nie będzie funkcjonował codziennie. Sądzę, że lokalni użytkownicy mając świadomość jego obecności będą jeździć ostrożniej.


Źródło: www.kikolak.com
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 18 Grudzień 2009, 08:09   

Też jeżdżę często przez Kikół i tam rzeczywiście jest miejsce, gdzie można spokojnie ponad 100 km/h i mimo, że jest nowa jezdnia to warto tam zwolnić.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Grudzień 2009, 08:14   

Świetna robota Misial :-)

A opowieść tego gościa co dostał 1000zł i 15pkt. to już prawdziwa malina :-)

Słuchajcie... a ja mam pytanie, czy gdyby nie fotoradar, straż zostałaby powołana? Dla mnie to kpina! Jeden strażnik... przecież wiadomym jest, że tutaj chodzi tylko o fotoradar!

Przyjechała firma... natrzepali zdjęć... i co... zdjęcia się same obrobią, a Pan strażnik / komendant / rzecznik prasowy zajmie się teraz pozostałymi obowiązkami! Śmiech na sali! Przecież on teraz tydzień będzie obrabiał zdjęcia, wysyłał wnioski, przyjmował poszkodowanych...
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 18 Grudzień 2009, 08:29   

piotreg napisał/a:
Słuchajcie... a ja mam pytanie, czy gdyby nie fotoradar, straż zostałaby powołana? Dla mnie to kpina! Jeden strażnik... przecież wiadomym jest, że tutaj chodzi tylko o fotoradar!

Piotrek, ale to jest bardzo mała miejscowość, taka wioska, gdzie przelatuje z boku DK nr 10 - droga biegnie między jeziorem, a wioską także nawet nie przez jej środek, więc powołanie SG i stawianie fotoradaru to ewidentna chęć zarobienia pieniędzy, a nie poprawy bezpieczeństwa, bo tam naprawdę nie ma co poprawiać. Owszem, warto tak jak pisałem zwolnić, ale nie do przepisowego 50km/h, bo to już kpina w tamtym miejscu, a na tym właśnie pewnie chcą zarabiać.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Grudzień 2009, 08:31   

Tak jak piszesz... najgorsze jest to, że sesję robi firma zewnętrzna, a ta na pewno wie, jak się ustawić żeby natrzepać :-)
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 18 Grudzień 2009, 14:21   

Tak jak Łukasz pisze, tam nic nie ma, nawet nie wiem, czy tam był teren zabudowany? O nic innego nie chodzi jak tylko wspomóc budżet gminy :lol: Ja nawet nie wiedziałem, że to gmina... no ale cóż, jak będę jechał w święta to się przyjrzę temu wyremontowanemu odcinkowi ;)
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 27 Maj 2010, 06:51   

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2010-05-25

Kikół: Dzierżawa systemu do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu lądowym (fotoradar)
z wyposażeniem, oprogramowaniem oraz samochodem do jego transportu

Numer ogłoszenia: 134025 - 2010; data zamieszczenia: 25.05.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Wójt Gminy Kikół, Plac Kościuszki 7, 87-620 Kikół, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 054 2894670, faks 054 2894670.
(...)

LINK
 
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 25 Czerwiec 2010, 17:05   

Cytat:
INFORMACJA O WYBORZE OFERTY

Na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) Wójt Gminy Kikół informuje, że w przetargu nieograniczonym na zadanie pn. „Dzierżawa systemu do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu lądowym (fotoradar) z wyposażeniem, oprogramowaniem oraz samochodem do jego transportu” wybrana została oferta nr 1 Firmy Handlowo – Usługowej „Ra – Tel” ul. Klonowa 5, 87 – 148 Łysomice, z ceną ofertową brutto 158 600 zł, słownie: sto pięćdziesiąt osiem tysięcy sześćset złotych 00/100.

Uzasadnienie wyboru:

Jest to oferta o najniższej cenie, spełniająca wszystkie wymagane warunki.
Streszczenie oceny i porównania złożonych ofert

Firma Handlowo – Usługowa
„Ra – Tel”
ul. Klonowa 5
87 – 148 Łysomice


Zamawiający zawrze umowę w sprawie niniejszego zamówienia publicznego z zastrzeżeniem art. 183 ustawy w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma.

Źródło
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 25 Czerwiec 2010, 22:31   

Pojawiła się nowa firma na rynku...
Czym oni dysponują?
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 26 Czerwiec 2010, 15:52   

Dobre pytanie, kolejna ustawka. Zajmę się również tym...
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 21:02   

Dzisiaj wracałem z Sierpca, droga K-10, 344km, słupek 6.
Zjazd na miejscowość JANKOWO.
Sympatyczna rozmowa, ze strażnikiem z Kikoła, tolerancja +21km/h (50km/h).
Obstawa jak widzicie, ale Pan z firmy prywatnej prosił aby nie umieszczać zdjęcia auta ;)

ab350f64cb0eec1emed.jpg
Plik ściągnięto 95 raz(y) 81,88 KB

fe0d322a5c8581eemed.jpg
Plik ściągnięto 95 raz(y) 70,82 KB

c0133a3300ba5d03med.jpg
Plik ściągnięto 94 raz(y) 72,67 KB

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 21:30   

W którym kierunku celował?

Robili oba kierunki?

Super fotki - dzięki!

Co oznacza opis Bielica na zdjęciu? Nazwa miejscowości?
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 21:43   

Z tego co kojarzę tą miejscówkę to patrzył na tych jadących w stronę Lipno, Płońsk, Warszawa.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 21:55   

Oki - dzięki. Tak też zaznaczę na mapie. Jeśli jest inaczej - Misial krzycz!
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 17 Lipiec 2010, 08:53   

Strzelał na tych jadących na LIPNO, SIERPC. Czy na odjazd, nie dopytałem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Kikół - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group