Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 09cf66916dd7717db2be3480f8817223 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Mandaty z videorejestratorów
Autor Wiadomość
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 08:55   

piotreg napisał/a:
Nie ma takiej opcji! Zawsze są dwie prędkości, bo videorejestrator jest sprzężony z prędkościomierzem radiowozu.

W legnickim klamocie jest jedna, czyja?
 
 
Telematyka

Wysłany:    https://dbkfleetmanagement.com/



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 09:31   

Urządzenie ma przecież legalizację!
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 10:50   

Może i ma, ale gdy prędkość jest jedna, to pytanie czyja? V-rej. dogania nagrywanego o +30km/h więcej, więc jaki to dowód... chyba, że źle sobie to tłumaczę...

Pozdr.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 13:48   

Na polskiej ziemi spotkasz:

- Jai Provida 2000

System stary jak świat, który pomału schodzi z obiegu...

- Polcam

- Videorapid

Każdy z tych systemów wyświetla prędkość radiowozu i po dokonaniu pomiaru prędkość auta mierzonego!

Mundek w Legnicy jeździ na Jai Provida!
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 14:13   

piotreg napisał/a:
Każdy z tych systemów wyświetla prędkość radiowozu i po dokonaniu pomiaru prędkość auta mierzonego!

Ja bym to ujął tak:

Każdy z tych systemów wyświetla bieżącą prędkość radiowozu i jego prędkość średnią na danym dystansie, co przyjmowane jest jako prędkość auta "mierzonego". :)
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 16:46   

Nadal nie mamy i nie będziemy mieć dowodu na utrzymanie stałej odległości od auta namierzanego. Trzeba dać się nagrać i pójść do Sądu z tą teorią. :lol:
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 16:53   

Kiedyś z miśkiem gadałem na Dniu Policjanta, jak to jest z utrzymaniem odległości od pojazdu mierzonego. Wytłumaczył mi, że do tego mniej więcej służą słupki przy drodze, na ich podstawie może złapać orientację o utrzymywanej odległości.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 17:14   

Qbek napisał/a:
Nadal nie mamy i nie będziemy mieć dowodu na utrzymanie stałej odległości od auta namierzanego. Trzeba dać się nagrać i pójść do Sądu z tą teorią. :lol:

Chyba tylko po wyższą działę... :P

phonemaniac napisał/a:
Kiedyś z miśkiem gadałem na Dniu Policjanta, jak to jest z utrzymaniem odległości od pojazdu mierzonego. Wytłumaczył mi, że do tego mniej więcej służą słupki przy drodze, na ich podstawie może złapać orientację o utrzymywanej odległości.

A w mieście latarnie? :P
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 17:26   

piotreg, przecież Sąd działa na podstawie faktów, nie domniemań lub przypuszczeń. Gdzie są fakty dotyczące utrzymania stałej prędkości od mierzonego auta? Nie ma ich. Prawdopodobnie nikt przed Sądem tego nie poruszał w linii obrony, bo byłoby chyba o tym w mediach. ;) Muszę jednak zmniejszyć czujność i dać się nagrać. ;) Inaczej tego nie rozstrzygniemy. :lol:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 17:28   

Najlepiej w Uwaga Pirat, to sobie obejrzymy wszyscy. :-)
 
 
tomciog 
Się wciągnął

Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 41
Posty: 283
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 20 Styczeń 2010, 22:02   

Zupełnie szczerze - wystarczy zamienić opony na inne (rozmiar) i mamy natychmiast zafałszowanie wyniku pomiaru... mi w suzie zawyża prędkość przez zmianę kapci na minimalnie mniejsze.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 08:13   

Wydaje mi się, że za wszelką cenę próbujecie zrobić z Nich (Policjantów ) tych złych. Dla mnie to próba zawrócenia Wisły kijem. To tak jakby zatrzymał Cię patrol z suszarką za przekroczenie prędkości, a Ty zacząłbyś prosić o legalizację gniazdka 12V. :-)

Moja propozycja jest taka - zatrzymuje Cię V-rej. Masz wątpliwości co do pomiaru - obejrzyj dokładnie nagranie. Na filmie wszystko będziesz miał jak na patelni...
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 08:44   

piotreg, tutaj nie chodzi o zrobienie z miśkow tych złych. Sam wiesz, że ludzie są różni, mają różne charaktery. Ja osobiście gdybym był pewny, że prędkość pokazana na videorejestratorze znacząco odbiega od tego, co wskazywał mi prędkościomierz, to na pewno chwytałbym się każdej deski ratunku żeby się wykpić z mandatu. Tak analizując już wspomniany program "Uwaga Pirat" to często i gęsto widzę na nim, że pomiary są wykonywane na dojeździe do kolesia.

I wracając do metodologii pomiaru, w szkole uczyli mnie, że pomiar bezpośredni, a nie pośredni (a takim jest pomiar videorejestratora) jest bardziej wiarygodnym pomiarem.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 09:58   

phonemaniac napisał/a:
piotreg, tutaj nie chodzi o zrobienie z miśków tych złych. Sam wiesz, że ludzie są różni, mają różne charaktery. Ja osobiście gdybym był pewny, że prędkość pokazana na videorejestratorze znacząco odbiega od tego, co wskazywał mi prędkościomierz, to na pewno chwytałbym się każdej deski ratunku żeby się wykpić z mandatu. Tak analizując już wspomniany program "Uwaga Pirat" to często i gęsto widzę na nim, że pomiary są wykonywane na dojeździe do kolesia.

Nie ma takiej opcji żebym nie wiedział ile jadę...
Jeśli kiedyś dam się złapać i będą mi próbowali wmówić, że jechałem 120km/h, a ja sam będę świadom tego, że jechałem wolniej, to po prostu bardzo dokładnie przeanalizuję zapis. Będę miał jakieś wątpliwości... nie przyjmę mandatu!

phonemaniac napisał/a:
I wracając do metodologii pomiaru, w szkole uczyli mnie, że pomiar bezpośredni, a nie pośredni (a takim jest pomiar videorejestratora) jest bardziej wiarygodnym pomiarem.

Dokładnie! Ten pomiar nigdy nie jest dokładny, ale zawsze bardziej korzystny dla kierowcy (w przypadku prawidłowej pracy funkcjonariuszy). :-)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 18:15   

Qbek, looknij na wyświetlacz... zobacz, jakie to proste. :-)

- Klik
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Mandaty z videorejestratorów | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group