Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 8a2f85b805f3aac1cc62dc395620ccd6 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Fotorapid/Fotorapid C/CM
Autor Wiadomość
czapla
Świeżak w kasku


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 108
Posty: 1430
Skąd: Żary
Wysłany: 17 Październik 2009, 11:07   

Czyli po takim incydencie należałoby przemalować kask. :D
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Październik 2009, 07:46   

Ty jako motocyklista rzeczywiście możesz wyciągnąć owocne wnioski z naszej dyskusji. :-)
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 30 Listopad 2009, 09:40   

Zobaczcie na zdjęcie na stronie Zurad-u.

(Zdjęcie niedostępne)

Rozumiem, że te przerywane linie co są widoczne na zdjęciu to jest oznaczenie obszaru gdzie został wykonany pomiar.
 
 
 
BluesWings
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 30 Listopad 2009, 09:43   

PS. A po co im w aucie testowym kamera przy lusterku wstecznym? Chyba że mają to auto jako szkoleniowe dla obsługi pościgowców. :)
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 30 Listopad 2009, 10:00   

phonemaniac napisał/a:
Rozumiem, że te przerywane linie co są widoczne na zdjęciu to jest oznaczenie obszaru gdzie został wykonany pomiar.

No tak bym się spodziewał. A fura jest pewnie Zuradu, albo być może ładnej funkcjonariuszki, która przyjechała na testy sprzętu. :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Listopad 2009, 10:03   

Mówiłem, że Fotorapid CM to żyleta.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Listopad 2009, 10:39   

TZN. oni by chcieli żeby tak fotki wychodziły. A teraz powinniśmy wrzucić jakąś fotę z pola walki. Już by nie było tak pięknie.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Listopad 2009, 10:42   

A ja właśnie słyszałem, że konkurencyjne firmy trzęsą gaciami, bo CM jest naprawdę jedwabisty!
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Listopad 2009, 12:49   

Ładnie ta Pani przypozowała do fotki. :)
 
 
 
BluesWings
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 30 Listopad 2009, 13:01   

A ten jak zwykle, co by się nie działo, to ten albo o du... ach, albo o wódzie. :D
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 30 Listopad 2009, 13:45   

BluesWings napisał/a:
A ten jak zwykle, co by się nie działo, to ten albo o du... ach, albo o wódzie. :D

ROTFL!!! :D
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 30 Listopad 2009, 19:46   

piotreg napisał/a:
A ja właśnie słyszałem, że konkurencyjne firmy trzęsą gaciami, bo CM jest naprawdę jedwabisty!

Znów zrobiłem dzisiaj zdjęcia na 55 - wyślę pod koniec tygodnia. W przyszłym tygodniu porobię trochę fotek na 22...

A teraz kilka informacji, a propos Waszej prośby, aby się trochę ujawnić, patrz Buonarotti. :D

Jestem związany w pewien sposób z firmą Gatso... :) Mój kumpel, który również dla nich pracuje pracował kiedyś dla Robota, zanim powstał Lifor. I dla mnie to zdjęcie z pierwszego pasa jest niemiarodajne, tzn. jakość jest normalna, no Pani jest bardzo ładna to muszę przyznać... oczywiście ja zawsze będę subiektywny, ale takie jest moje zdanie. Robiliśmy w czerwcu pokaz w czasie rzeczywistym z Fotorapidami w ramach prezentacji "mobilne inspiracje" i nie były tam one w trakcie normalnej pracy już takie mocne. Poza tym ich rozwiązanie dotyczące rozpoznawania tablic w dodatkowej kamerze to dla mnie śmiech na sali...

U nas i w firmie Robot rozpoznawanie tablic odbywa się w czasie rzeczywistym w kamerze lub po przesłaniu danych do bazy w sofcie. A tam dodatkowy stojak z dodatkową kamerą... jak macie Fotorapida na stojaku to nagle okazuje się, że macie trzy stojaki - Fotorapid, lampa i rozpoznawanie tablic. A u nas trzy w jednym. Ergonomia w Ostrowi Mazowieckiej nie jest brana pod uwagę... puszczę parę fotek z tego pokazu! Urządzenia Gatso RS-GS11 czy też Multaradar C lub Multanova 6F robią takie same lub nawet lepsze zdjęcia, a jak robimy zdjęcia na 4 pasach (Gatso) to już sprawa w ogóle wygląda inaczej.

Pamiętajcie, że Fotorapid "is powered by" Nikon200D. Nie jest to żaden komponent przemysłowy. Gdy taki fotoradar zrobi 20000 zdjęć, aparat, który kosztuje kilkanaście czy więcej tysięcy jest do wyrzucenia. I co się w takiej sytuacji stanie? Wymienią go wtedy za darmo? Za Robotem czy też Gatso stoi kilkadziesiąt lat doświadczenia na całym świecie. Przy obecnej cenie euro Robot czy Gatso są konkurencyjne cenowo. A chcecie wydać 120 - 160 tysięcy na coś co działa 5 lat czy 12 miesięcy? Znacie powiedzenie o biednym, który musi kupić coś dobrego.

piotreg, to że jestem w pewien sposób związany z Gatso nie przeszkodzi mi zrobić kolejnych zdjęć. Po drugie, przysiągłem sobie podać Wam do mapy wszystkie namiary GPS starych i nowych instalacji Gatso w Polsce. I możecie na to liczyć w najbliższej przyszłości. Na razie zbieram dane. Sam jeżdżę i chcę aby mapy fotoradarów były jak najbardziej miarodajne i chcę unikać tych miejsc ustawiania fotoradarów przenośnych, gdzie traktuje się to tylko i wyłącznie jako zarabianie pieniędzy. Mnie zależy aby mniej ginęło ludzi, a im więcej ludzi wie gdzie co stoi, tym mniej ludzi zginie. Wiem, że gadam jak Buonarotti, ale ja zająłem się fotoradarami, po tym gdy ktoś z mojego bliskiego otoczenia stracił życie. Moją motywacją jest aby takich ludzi - ginących na drogach - było jak najmniej. A gdyby udało się dzięki temu też godziwie żyć to również będę zadowolony.
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 699
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Listopad 2009, 21:33   

STEFAN napisał/a:
Urządzenia Gatso RS-GS11 czy też Multaradar C lub Multanova 6F robią takie same lub nawet lepsze zdjęcia, a jak robimy zdjęcia na 4 pasach (Gatso) to już sprawa w ogóle wygląda inaczej.

Pamiętajcie, że Fotorapid "is powered by" Nikon200D. Nie jest to żaden komponent przemysłowy. Gdy taki fotoradar zrobi 20000 zdjęć, aparat, który kosztuje kilkanaście czy więcej tysięcy jest do wyrzucenia.

Na pewno kamerka z Multaradaru C lub Multanova 6F robi lepsze zdjęcia niż profesjonalna lustrzanka. :twisted: Takie bajki to wójtom i komendantom SG można wciskać. Co do ilości zdjęć to nie wiem jak Nikon, ale Canon daje gwarancję na 50 tys. zdjęć. Nawet jakby było 20000 to i tak maszynka zarobi na tych zdjęciach skromnie licząc 2 miliony PLN. Cóż to jest w porównaniu do ceny Nikon'a D300 (7000 PLN brutto w detalu).
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 30 Listopad 2009, 21:47   

Tutaj nie chodzi o to żeby kupić w Fotojokerze Nikona czy Canona i metodą chałupniczą wymienić migawkę. Firma daje gwarancje na sprzęt, dlatego musi wziąć odpowiednią kasę za usługę. Z drugiej strony to wg mnie jak w urządzeniu jest mało ruchomych części, tym jest bardziej niezawodne. A niestety migawki chyba nie usunęli?
 
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 699
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Listopad 2009, 22:10   

Ale ja nie piszę o jakichś "domowych" naprawach tylko o wymianie całego aparatu. Nie widziałem Fotorapida od środka, ale jak znam polską myśl techniczną to w środku jest cały aparat przykręcony na jednej śrubie 1/4"-20.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Fotorapid/Fotorapid C/CM | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group