Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid f5e04a3b4317746ce9ec962c7425236a Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Dziwna sytuacja
Autor Wiadomość
novik
Dziędobry!

Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 2
Wysłany: 18 Listopad 2009, 16:45   Dziwna sytuacja

Jechałem dzisiaj z Torunia do Inowroclawia. Przed miejscowością Szadłowice zwolniłem, bo na radyjku mówili, że miśki stoją i suszą. Jak ich mijałem to mnie zatrzymali i mówią, że przekroczyłem szybkość. Ja mówie, że jechałem przepisowo, a ten policjant mówi, że nie tutaj tylko przed obszarem zabudowanym i moja prędkość została zmierzona laserowo. Jak powiedziałem żeby mi pokazali to powiedział, że mam chwilę zaczekać i przez radio kogoś wołał. Po chwili przyjechał cywilny samochód i na laptopie pokazują mi zdjęcia, że ponoć jechałem 136 km/h za obszarem zabudowanym i mi proponują mandat 400 zł i 8 punktów. Ten policjant coś mi gadał że to teraz jakaś najnowsza metoda pomiaru i coś tam jeszcze i czy przyjmyje mandat. W sumie na zdjęciu było moje auto i mogłem tyle jechać, ale czy na postawie takich zdjęć z laptopa mogą dać mandat i jak to zmierzyli, że tyle jechałem? Mandatu nie przyjąłem, bo nie chce mi się wierzyć, żę tak mogą pomierzyć prędkość. Możliwe w ogóle jest coś takiego, czy chcieli mnie naciągnąć?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Listopad 2009, 17:17   

Ja myślę, że to było tak: Ten nieoznakowany miał Iskrę na przyssawce i stał sobie zaparkowany parę kilometrów wcześniej i walił foty bez lampy. To tyle.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 18 Listopad 2009, 17:30   

No właśnie, też mi śmierdziało to Iskrą video ;) Standardowa akcja: foto plus punkt kasowy za jakis czas, żeby nie było wątpliwości ;)
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 18 Listopad 2009, 18:21   

Mógł to być także LTI Micro Digi-Cam. W Polsce już się go spotyka.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Listopad 2009, 21:24   

Na temat urządzenia jakim się posługiwali na pewno coś się dowiemy. A wracająć do pytania, to mogą pokazać na laptopie co zarejestrowało urządzenie pomiarowe. Oczywiście urządzenie musi być legalizowane itp.
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 19 Listopad 2009, 08:10   

OJCIEC napisał/a:
Mógł to być także LTI Micro Digi-Cam. W Polsce już się go spotyka.

A masz Ojcze informacje gdzie to można spotkać?
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR

Wysłany: 19 Listopad 2009, 09:28   

kalex napisał/a:
Na temat urządzenia jakim się posługiwali na pewno coś się dowiemy. A wracająć do pytania, to mogą pokazać na laptopie co zarejestrowało urządzenie pomiarowe. Oczywiście urządzenie musi być legalizowane itp.

Wierzysz w to, że Policja może "robić" na sprzęcie bez legalizacji, za którą i tak płaci podatnik? :-)

Wydaje mi się novik, że troszkę pogorszyłeś swoją sytuację.
Do 400zł i 8 pkt. karnych dojdą Ci koszty postępowania sądowego.
A tak, gdybyś pier... skruchę, to może by Ci zjechali do 300zł i 8 pkt. karnych :-)

Mógł to być także Fotorapid CM lub Multanova 6F.

Niestety Policja się zbroi i atakuje Nas coraz lepszym sprzętem.
 
 
novik
Dziędobry!

Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 2
Wysłany: 19 Listopad 2009, 09:52   

Wiesz jak ktoś się zna to wie jak gadać, a jak kogoś zaskoczą jakimiś nowościami to **** blada. Ten policjant coś gadał, że w związku z odmową przyjęcia mandatu będę do nich wezwany na przsłuchanie to można wtedy załatwić żeby skończyło się na mandacie?

Ojciec, to nie był taki jak ten, on bardziej przypominał taki pistolet jak teraz mierzą prędkośc tylko był przyczepiony do szyby. W sumie to się wywiązała dyskusja na temat tego sprzętu i coś mówili, że mnie zmierzyli w ruchu, a ja myślałem, że jak zmierzą w ruchu to muszą pokazać film, a nie jakieś zdjęcia na laptopie i dlatego nie chciałem przyjąć mandatu.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR

Wysłany: 19 Listopad 2009, 10:11   

Wszystko jasne! Iskra!

Iskra niestety może mierzyć w ruchu!
Ma specjalny tryb pracy!

Na tym przesłuchaniu walcz o mandat!
Będzie na pewno taniej.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 19 Listopad 2009, 13:45   

Tak, to Iskra. Iskra to radar. Ty trafiłeś na Iskrę w konfiguracji Video (działa jak fotordar lub jako videoradar). Nie wiem co oni tam wyskoczyli z tym "laserem". Sami nie wiedzą co mają?!

lukaszr napisał/a:
A masz Ojcze informacje gdzie to można spotkać?

Wydaje mi się, że właśnie gdzieś mazowieckie... Ktoś pomoże? Był nawet taki wątek z fotkami... O, dobra mam - Pamiątka k/Tarczyna. Gdzieś mi się też obiło o uszy, że oni to wynajmują.
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 19 Listopad 2009, 14:17   

Hmmmmm, mogliby przyjechać do Warszawy to skusiłbym się żeby do nich podjechać, coś się dowiedzieć i może foty zrobić jakieś :wink:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Dziwna sytuacja | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group