Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid f5e04a3b4317746ce9ec962c7425236a Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Nowe 'modele' skrzynek
Autor Wiadomość
Cherix
Dziędobry!

Dołączył: 21 Sie 2009
Pochwał: 5
Posty: 42
Skąd: PL
Wysłany: 13 Październik 2009, 12:26   

Warto też wspomnieć że wykorzystywanie takiej zwykłej lustrzanki typu Nikon D200 (jak to ma ZURAD) jest w krajach UE zakazane i niestosowane, dlatego Zurad nie ma szans na sprzedaż poza Polską.
Dlaczego?
W normalnym przypadku jak to jest u widocznych na całym świecie producentów urządzeń pomiarowych jak Gatso, Robot, Rameb itp. po pierwsze produkują własne kamery i całe urządzenia z podzespołów przemysłowych, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsza jest kolejność jaka jest zachowana przy wykonaniu pomiaru i rejestracji zdjęcia jest następująca:

1) Sygnał z anteny radarowej o dokonanym pomiarze idzie do kamery, która wykonuje zdjęcie.
2) Już wewnątrz kamery dochodzi do naniesienia wszystkich danych na zdjęcie tj. prędkość, lokalizacja, data, czas, typ urządzenia itp., żeby była pewność, iż dane z anteny są naniesione na prawidłowe zdjęcie, którego faktycznie te dane dotyczą.
3) Z kamery zdjęcie z naniesionymi danymi wędruje na dysk, gdzie jest przechowywane.

Jak jest w Zuradzie?
1) Antena (blok radarowy) robi pomiar i dane wędrują na dysk (blok komputera).
2) Kamera (blok optyczny) dostaje sygnał z bloku komputera, robi zdjęcie i wędruje na dysk (bloku komputera).
3) Na dysku dochodzi do integracji (wykonywana przez blok komputera) danych z anteny (bloku radarowego) z wykonanym zdjęciem z Nikona (blok optyczny).

Dlaczego ta praktyka jest błędna?
Ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż dane z anteny mogą nie dotyczyć zdjęcia, z którym są 'zespalane', szczególnie w przypadku kiedy dochodzi do robienia pomiarów i zdjęć co 2-3 sekundy. Pomiary z anteny na bieżąco się buferują w bloku komputera, zdjęcia z kamery również i potem dopiero dochodzi do zespalania. Skąd mam mieć pewność, że to ja jechałem wskazaną prędkością na zdjęciu, a nie samochód który jechał 2-3 sekundy przede mną?
Dlatego kolejność wykonywania pomiaru i rejestracji powinna wyglądać tak jak w 1-ym przypadku. Najbardziej mnie jednak dziwi fakt, że GUM pozwala na takie praktyki.

Urządzenie takie jak Fotorapid C/CM można stosować w Afryce, gdzie nie wymagają homologacji i dodatkowo samochodów na tych "polnych" drogach nie przejeżdża w tak dużych ilościach, więc blok komputerowy ma czas na swobodne przetwarzanie danych. Problem się pojawia gdy urządzenie ma do czynienia z pomiarami co kilka sekund/minut.
Moim zdaniem, zdjęcia które są robione przez policję lub straż miejską Fotorapidem C/CM pozostawiają wiele wątpliwości, nie wiem jakie reszta z Was ma zdanie.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 13 Październik 2009, 13:40   

Nie mam wiedzy, czy tak naprawdę to działa... WOW, jestem pod wrażeniem Twojego posta... ale co by nie mówić... sprzęt ma legalizację i jakby nie działał to i tak się nie wybronisz w przypadku kiedy Cię trafią. :P
 
 
Cherix
Dziędobry!

Dołączył: 21 Sie 2009
Pochwał: 5
Posty: 42
Skąd: PL
Wysłany: 13 Październik 2009, 14:22   

Zgadza się, ma legalizację, tak jak pozostałe urządzenia, które użytkuje Straż czy Policja. Nie zmienia to faktu, iż uczestnicy tego forum czy też kierowcy, którzy się skarżą w gazetach, telewizji i mediach i tak szukają (pomimo legalizacji w/w urządzeń) pretekstu żeby nie zapłacić mandatu - a tu oślepiła lampa, a tu się chowali z fotoradarem w krzach, a tu że przenosi tablice rejestracyjne, że zły kąt itp. itd.
Myślę, że poruszona w moim poprzednim poście kwestia jest warta uwagi i ewentualnego wykorzystania i wyklarowania przez jakiegoś np. biegłego eksperta w sądzie, po otrzymaniu fotki właśnie z Fotorapida. Będziemy mieli wtedy jasność w tym temacie.
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 13 Październik 2009, 14:25   

Skąd masz takie informacje dotyczące integracji danych? Jak to wygląda z ruskimi radarami? Ja się chętnie dam złapać i pójdę do sądu. Od 2004 roku nie miałem zdjęcia.
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 13 Październik 2009, 17:59   

->>> KLIK <<<-

Wie ktoś czyje to?
Czy nie potrzeba im zatwierdzenia typu jeśli w środku jest np. trójnóg?
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1223
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Październik 2009, 19:07   

Tę fotkę mamy w dziale "Chełm" i tam też zapytałem, czy można tak zakrywać antenę?
 
 
Cherix
Dziędobry!

Dołączył: 21 Sie 2009
Pochwał: 5
Posty: 42
Skąd: PL
Wysłany: 13 Październik 2009, 19:10   

STEFAN napisał/a:
Skąd masz takie informacje dotyczące integracji danych? Jak to wygląda z ruskimi radarami? Ja się chętnie dam złapać i pójdę do sądu. Od 2004 roku nie miałem zdjęcia.

Z zagranicznych stron, które ten temat kiedyś wałkowały (opcja działania przyrządu pomiarowego z Nikonem jest tylko w Szwajcarii dopuszczona, bo tam z zasady wszystko dopuszczają) oraz dokumentacji Fotorapida CM, w którym rysunek poglądowy urządzenia jasno daje do zrozumienia, że kamera i antena to dwa różne moduły (czy bloki jak to lubi nazywać Zurad), które ze sobą nie są w żaden sposób powiązane i się komunikują tylko poprzez blok komputera.



Poza tym chyba nikt z Was nie wierzy, że chłopaki z Zuradu, czy FETu to takie bystrzaki, które potrafią oprogramować Nikona, który przetwarza sygnał z anteny i nanosi odrazu dane na zdjęcie, a potem jeszcze wysyła całość na dysk twardy.
Dodatkowo nasuwa się jedno pytanie, dlaczego wszyscy duzi producenci urządzeń pomiarowych na świecie produkują własne kamery, a nie zakupują ich w Media Markt? Przecież byłoby to 100 razy tańsze! Może dlatego, że są niepewne? Ze względu na krótką żywotność?
Drugie pytanie, co będzie jak Nikon D200 zniknie ze sprzedaży (chyba, że kupił ich 1000 i trzyma w magazynie)? Zurad będzie musiał wykorzystać nowe Nikony np. D500.
Jestem bardzo ciekawy czy zrobią wtedy aktualizację w zatwierdzeniu typu Fotorapid CM, bo w końcu zaistnieje zmiana jednego z głównych komponentów urządzenia pomiarowego, może oprogramowania fotoradaru itp. albo...?

Co do rosyjskich urządzeń nie mogę się wypowiedzieć, bo ich na tyle nie znam - trzebaby się temu tematowi przyjrzeć dokładniej. Jednak nawiązując do Straży Miejskich, temat "samoczynności" w Iskrze jest śliski i uważam, że nie mogą jej używać.

STEFAN napisał/a:
Wie ktoś czyje to?
Czy nie potrzeba im zatwierdzenia typu jeśli w środku jest np. trójnóg

Jasne, że trzeba zatwierdzenie - w końcu to kolejna konfiguracja. Tak jak trójnóg w samochodzie, w kontenerze, maszcie, mostku itd. A w śmietniku jest na 90% Fotorapid, no bo co innego może mieć policja na ścianie wschodniej.
Ostatnio zmieniony przez Cherix 14 Październik 2009, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 13 Październik 2009, 19:58   

Widać wyraźnie po obiektywie, że to Fotorapid :-)
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 13 Październik 2009, 20:24   

Cherix napisał/a:
Co do rosyjskich urządzeń nie mogę się wypowiedzieć, bo ich na tyle nie znam - trzebaby się temu tematowi przyjrzeć dokładniej. Jednak nawiązując do Straży Miejskich, temat "samoczynności" w Iskrze jest śliski i uważam, że nie mogą jej używać.

Cherix pisz, nie daj się prosić! ;)
 
 
Cherix
Dziędobry!

Dołączył: 21 Sie 2009
Pochwał: 5
Posty: 42
Skąd: PL
Wysłany: 13 Październik 2009, 21:34   

Ale co mam Ci Ojciec jeszcze napisać :wink: Jak dzisiaj wszystko napisze to ludzie przestaną zaglądać na to forum, płacić mandatów itd. :wink:
A tak poważnie, napisze jak będę wiedział coś konkretnego na temat Iskry itp.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 14 Październik 2009, 10:01   

Super, trzymam za słowo! Dzięki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Nowe 'modele' skrzynek | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group