Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid f2708f02fc7a44e4abf2c0c594d223a5 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
2 Październik 2022, 07:17
Rów - Droga S-11 (Poznań - Kórnik) - nowe kamery na wiaduktach
Autor Wiadomość
hosse210283 
Dziędobry!

Dołączył: 04 Cze 2022
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Październik 2022, 16:15   Droga S-11 (Poznań - Kórnik) - nowe kamery na wiaduktach

Witam serdecznie.

Jakiś czas temu zauważyłem, że na drodze S-11 na wysokości miejscowości Kórnik-Borówiec, pomiędzy 8 a 9 słupkiem, na wiadukcie, zamontowano nowe kamery (białe), jadąc dalej w kierunku autostrady A2 (ostatni wiadukt na S-11 przed zjazdem na A2) także zamontowano takie kamery.
Z tego co zauważyłem takie same kamerki pojawiły się na wiadukcie nad autostradą A2 na wysokości Wrześni.

Ktoś mówił, że robią zdjęcia pojazdów i wyławiają kierowców jadących bez pasów i rozmawiających przez telefon. Inni twierdzą, że te kamerki mierzą odległość pomiędzy ciężarówkami. Słyszałem też, że służą do pobierania opłaty ETOLL.

Czy ktoś posiada wiedzę aby sprostować te wypowiedzi? Podpowiem tylko, że dzwoniłem do ITD i oni się wypierają aby coś ustawiali, podobną odpowiedź usłyszałem od Pani z GDDKIA.
 
 
Migawka

Wysłany:    Fotografia profesjonalna Foto-Art



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 2 Październik 2022, 07:19   Re: Droga S-11 (Poznań - Kórnik) - nowe kamery na wiaduktach

hosse210283 napisał/a:
Ktoś mówił, że robią zdjęcia pojazdów i wyławiają kierowców jadących bez pasów i rozmawiających przez telefon. Inni twierdzą, że te kamerki mierzą odległość pomiędzy ciężarówkami.

Nie potwierdzam.
 
 
hosse210283 
Dziędobry!

Dołączył: 04 Cze 2022
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Październik 2022, 19:47   

Skąd ta pewność?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 3 Październik 2022, 08:35   

To niech ten ktoś pokaże zdjęcie/film.
 
 
SpeedControl 
Się wciągnął

Dołączył: 28 Wrz 2010
Pochwał: 34
Posty: 275
Skąd: South Bavaria
Wysłany: 3 Październik 2022, 09:49   

Kamery systemu zarzadzania ruchem /jeśli pętla także waga kontrolna lub/i system zliczania pojazdów. Wszystkie planowane odcinki z OPP można znaleźć w Internecie jak i zwykle istniejące i planowane lokalizacje radarów.
 
 
hosse210283 
Dziędobry!

Dołączył: 04 Cze 2022
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Październik 2022, 11:17   

Dodzwoniłem się do GDDKiA i faktycznie kamery pozakładane zostały przez firmy zewnętrzne w celu zliczania pojazdów. Nie mają nic wspólnego z telefonami, pasami i prędkością.
Dziękuje wszystkim za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Rów - Droga S-11 (Poznań - Kórnik) - nowe kamery na wiaduktach | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group