Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradar stacjonarny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1241
Posty: 28815
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 13 Październik 2013, 08:51   Fotoradar stacjonarny

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miasta Katowice

- ul. Mruckowska
, na tzw. zakręcie mistrzów, jadąc w kierunku autostrady A4, ogr. (50)

Cytat:
Będzie pierwszy fotoradar w Katowicach? Radny wskazuje na DK nr 86Katowice są jednym z nielicznych miast w aglomeracji, w którym nie ma ani jednego fotoradaru. Może to się zmienić. Jerzy Forajter, przewodniczący Rady Miasta w Katowicach, domaga się ustawienia rejestratora prędkości na DK nr 86.


Na Drogowej Trasie Średnicowej najbliższy fotoradar jest w Chorzowie, na "wiślance" zainstalowano go tuż za rogatkami Katowic, ale już na terenie Mikołowa. Jakiś czas temu urzędnicy zastanawiali się nad zamontowaniem fotoradaru pod tunelem, ale na razie nic z tego nie wyszło.

Dlaczego w Katowicach nie ma fotoradarów? - Żeby kierowcy się na nas nie wściekali - mówił niedawno jeden z pracowników Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.

Zamontowania takiego urządzenia przy DK nr 86 w Giszowcu domaga się jednak Jerzy Forajter, radny pochodzący z tej dzielnicy. Jego zdaniem rejestrator powinien stanąć przy pasie prowadzącym od strony Tychów do centrum Katowic, gdzie przed skrzyżowaniem z ul. Górniczego Stanu jest ograniczenie prędkości do 70 km/godz. Radny twierdzi, że kierowcy notorycznie łamią tu przepisy i sugeruje jednocześnie wprowadzenie takiego samego ograniczenia od skrzyżowania ul. Górniczego Stanu do zjazdu na ul. Kolistą.

Decyzja w sprawie postawienia tu fotoradaru jeszcze nie zapadła. Miejscy urzędnicy zwrócili się do policji z prośbą o opinię w tej sprawie. Ostateczna decyzja, o ile miasto zdecyduje się na montaż fotoradaru, należeć będzie do Inspekcji Transportu Drogowego.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Automobil

Wysłany:    Na laser jammery laserowe, na fotoradary antyradary.sklep.pl. Kierowcy mają do wyboru najlepsze modele - wykrywacze Escort, Valentine One, Noxo, Whistler wyposażone w euro pasma radarów. 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1241
Posty: 28815
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 7 Sierpień 2015, 17:21   

Niebawem w Katowicach na ul. Mruckowskiej 5 pojawi się "canarek", który na chwilę obecną stoi w miejscowości Wojkowice Kościelne.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2899
Posty: 8260
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 28 Październik 2016, 16:55   

Cytat:
Fotoradar na zakręcie mistrzów będzie działać od listopada

Fotoradar na zakręcie mistrzów. Najsłynniejszy zakręt w Katowicach doczekał się fotoradaru. Chodzi o zjazd z DK 86 na A4. Wszystko przez to, że w tym miejscu dochodzi do do wielu kolizji.

To już przesądzone. W piątek 28 października na zjeździe z DK 86 na A4 w Katowicach, czyli słynnym zakręcie mistrzów, jest montowany fotoradar. Montuje go Inspekcja Transportu Drogowego. To przez to, że w tym miejscu dochodzi do tak wielu kolizji, których powodem jest nadmierna prędkość. Tak naprawdę w zwykły, jesienny, ale deszczowy dzień niebezpiecznie jest w tym miejscu nawet gdy jedziemy z prędkością... 60 km na godzinę. Wielu kierowców najpierw tańczy na jezdni, a potem uderza w barierki.

Zakręt mistrzów to tak naprawdę dwa zakręty. Przed jednym (pierwszym od DK 86) jest ograniczenie do 70 kilometrów na godzinę, przy drugim - tuż przed łącznicą A4 - do 50 km na godzinę. I to właśnie na tym drugim zakręcie dochodzi często do kolizji. Bywa, że i 10 dziennie (tak było np. we wrześniu 2015). Ile tak naprawdę jest zdarzeń? Spójrzcie na naszą infografikę.

Już we wrześniu 2015 mowa była o tym, że jedynym sposobem na poprawę bezpieczeństwa tu jest ustawienie fotoradaru. I to się właśnie dzieje. Ma zostać włączony mniej więcej 1 listopada 2016.

- Nie było tu na szczęście żadnego śmiertelnego wypadku, ale ranni - tak - przyznaje podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik śląskiej policji. - Liczba kolizji jest zatrważająca. Opiniowaliśmy projekt, czy postawić fotoradar. Uznaliśmy, że podniesie bezpieczeństwo.

"Zakręt mistrzów" dorobił się swojego fanpage'a na Facebooku ("Czy był dziś wypadek na zakręcie mistrzów w Katowicach?"). Ma obecnie ponad 11 tys. fanów. Kierowcy ostrzegają się nawzajem przed utrudnieniami i robią zdjęcia korków i roztrzaskanych aut.

- Kiedy ktoś się tym zajmie? - irytowali się na Facebooku. Ale chodziło im raczej o nową "nieśliską" nawierzchnię albo korektę geometrii zakrętu. Doczekają się fotoradaru.

Na dodatek cały węzeł Murckowska przeszedł kilka lat temu wielką przebudowę. To była jedna z największych i najdłużej realizowanych inwestycji, prowadzonych przez katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Remont węzła trwał od września 2007 roku do 2009.


Źródło: www.katowice.naszemiasto.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1241
Posty: 28815
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 2 Listopad 2016, 10:45   

Cytat:
Na "zakręcie mistrzów" w Katowicach będzie więcej fotoradarówKatowicka policja wystąpiła z wnioskiem do Inspekcji Transportu Drogowego o zamontowanie fotoradaru tuż przed "zakrętem mistrzów", czyli zjazdem z ulicy Murckowskiej na autostradę A4. Kierowcy nie są zachwyceni, a to nie koniec.


Zjazd z ulicy Murckowskiej na autostradę A4, czyli tzw. zakręt mistrzów zna każdy kierowca, który jeździ po Katowicach. W tym miejscu często dochodzi do wypadków i stłuczek, chociaż obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 50 km/godz.

GDDKiA zapewnia, że zjazd na autostradę A4 jest dobrze zaprojektowany. - Nie ma mowy o błędach. Po prostu kierowcy nie dostosowują prędkości do warunków jazdy - mówi Marek Prusak, rzecznik prasowy GDDKiA Katowice.

Policjanci z Katowic wystąpili więc z wnioskiem do Inspekcji Transportu Drogowego o zamontowanie fotoradaru tuż przed "zakrętem mistrzów". Urządzenie pierwsze zdjęcia zacznie robić już w piątek. - To nie jest nasza fanaberia, ale realna potrzeba - mówi Jacek Prokop z katowickiej drogówki.

Kierowcy nie są zachwyceni. W internecie pojawiło się już sporo głosów negatywnych. Ludzie uważają, że fotoradar tylko pogorszy sprawę. - Na jego widok ludzie będą gwałtownie hamować, co zwiększy liczbę wypadków - napisał jeden z internautów na grupie Informacje Drogowe - Katowice i okolice.

Tymczasem udało nam się dowiedzieć, że na "zakręcie mistrzów" zostaną ustawione aż dwa fotoradary. - Drugi zamontujemy w przyszłym roku - potwierdza Krzysztof Łazarowicz z Inspekcji Transportu Drogowego.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2899
Posty: 8260
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 15 Listopad 2016, 19:42   

Cytat:
Fotoradar zrobił już 5,5 tysiąca zdjęć na zakręcie mistrzów

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że fotoradar ustawiony na tzw. zakręcie mistrzów w Katowicach wykonał od 4 listopada aż 5,5 tysiąca zdjęć.

Od chwili, gdy fotoradar został zamontowany na tzw. zakręcie mistrzów (czyli od 28 października) do 15 listopada, policjanci z katowickiej drogówki nie otrzymali zgłoszeń dotyczących kolizji lub wypadków. Przez pierwszy tydzień fotoradar był testowany. Z informacji przekazanych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego wynika, że od 4 listopada urządzenie wykonało już jednak ponad... 5,5 tysiąca zdjęć.

Zdjęcia wykonano kierowcom, którzy na tym odcinku jechali co najmniej z prędkością 62 kilometrów na godzinę (obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę - dop. red.). Rekordzista miał na prędkościomierzu 110 kilometrów. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie cieszymy się z tego, że wykonano 5,5 tysiąca zdjęć, ale z tego względu, że przez te dwa tygodnie nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego. O to nam chodziło - podkreśla asp. Jacek Prokop z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Źródło: www.dziennikzachodni.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1241
Posty: 28815
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 23 Listopad 2016, 10:43   

Cytat:
Noga z gazu. Raport DZ: Czy sprawdza się fotoradar na zakręcie mistrzów w Katowicach?Prezentujemy Państwu kolejny odcinek programu "Noga z gazu. Raport Dziennika Zachodniego z dróg w województwie śląskim". W tym tygodniu więcej było pijackich ekscesów, niż poważnych wypadków. Najważniejszy temat dla kierowców to bez wątpienia fotoradar na słynnym już "zakręcie mistrzów" w Katowicach.


Pijani za kierownicą?

Pierwszy z brzegu przykład: Prawie 3 promile alkoholu w swoim organizmie miał 26-letni kierowca mitsubishi w Rybniku. Mężczyzna do tego stopnia nie mógł zapanować nad swoim samochodem, że spowodował kolizję z policyjnym radiowozem i uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policjantów kilka minut później. Okazało się, że kierowca ma również zakaz prowadzenia pojazdów.

Jeśli chodzi o najważniejsze tematy poruszane przez kierowców w regionie, to w tym tygodniu zdecydowanie na pierwszy plan wysunął się fotoradar zamontowany na tzw. "zakręcie mistrzów" w Katowicach.

Co o takim rozwiązaniu sądzą policjanci? Zapytaliśmy o to asp. Tomasza Bratka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zachęcamy Państwa do oglądania naszego materiału.

Temat skomentował również Emil Rau, słynny "łowca fotoradarów", który prowadzi swój program w Polsat Play. Emil Rau: Kojarzę tzw. zakręt mistrzów w Katowicach. Kierowcy piszą czasem na forach internetowych, że problemem może być taka sytuacja, że w nocy oślepi ich błysk fotoradaru i wtedy może dochodzić do kolizji. Moim zdaniem to wymyślanie usprawiedliwień. Musimy pamiętać o tym, że ustawienie fotoradaru na pewno nie wpłynie na jedną kwestię, która jest karygodna u polskich kierowców. Wystarczy wyjść na pierwszy z brzegu parking i zobaczyć, ilu kierujących ma "łyse opony". W tym miejscu w Katowicach, kiedy będzie ślisko, nie uratuje nas nawet to, że jest tam fotoradar i będziemy jechać z prędkością 50 kilometrów na godzinę. Jeśli zachowamy się jak typowy polski kierowca, który jeździ na "łysych oponach", to nic nam nie pomoże. Dla przykładu, w Niemczech wiedzą, kiedy należy zmienić opony i moim zdaniem problem w Polsce nie leży w warunkach na drodze czy w zamontowaniu fotoradaru. U nas albo ktoś myśli, albo jest idiotą. W tym drugim przypadku należy oddać prawo jazdy i po prostu korzystać z komunikacji miejskiej. Jeżeli ktoś chce oszczędzać na oponach, to nie tędy droga. Taka osoba nie nadaje się do tego, by jeździć samochodem.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1241
Posty: 28815
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 14 Styczeń 2017, 18:39   

Cytat:
Prawie 10 tys. mandatów na zakręcie mistrzówSłynny zakręt mistrzów zamienił się w zakręt mandatów. Pierwszy na terenie Katowic fotoradar w niedługim czasie zrobił prawie 10 tys. zdjęć.


Na temat fotoradaru na zakręcie mistrzów powiedziano już chyba wszystko. Kierowcy byli podzieleni. Jedni twierdzili, że policja znalazła sobie łatwy sposób na zarobek i podciągnięcie statystyk. Drudzy, że to słuszna decyzja, dzięki której w końcu wypadków będzie mniej. Bardzo szybko, po uruchomieniu urządzenia, policjanci zaobserwowali poprawę sytuacji. Byli zadowoleni, bo ich przypuszczenia się sprawdziły.

Teraz potwierdzają to oficjalne statystyki. – To jest przepaść w porównaniu do tego co było – komentuje aspirant Jacek Prokop z katowickiej drogówki i dodaje, że wiele osób spoza policji pozytywnie ocenia fotoradar na zakręcie mistrzów. Zdradza też, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni zarejestrował on blisko 5 tys. wykroczeń. Natomiast dokładne dane podaje Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Zgodnie z nimi od 31 października (dnia uruchomienia urządzenia) do 31 grudnia 2016 roku fotoradar zarejestrował 9 900 naruszeń.

Jak łatwo policzyć, musiał on robić średnio 159 zdjęć dziennie. Według aspiranta Jacka Prokopa, w tym samym okresie policja odebrała tylko 2 lub 3 zgłoszenia o zdarzeniu drogowym na zakręcie. Trudno obliczyć na jaką łączną kwotę zostali ukarani wszyscy kierowcy, bo takich danych nikt nie ujawnia. Nawet zakładając, że każdy z nich jechał z prędkością tylko nieco wyższą niż 61 km/h (powyżej tej prędkości fotoradar robi zdjęcie) i otrzymał najniższą z możliwych kar tj. mandat w wysokości 50 zł, to ich suma wynosi 495 tys. zł.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1241
Posty: 28815
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 5 Grudzień 2017, 19:06   

piotreg napisał/a:
Niebawem w Katowicach na ul. Mruckowskiej 5 pojawi się "canarek", który na chwilę obecną stoi w miejscowości Wojkowice Kościelne.

Nie trafi tu Zurad z Wojkowic Kościelnych. Trafi tu MRCD z Pszczyny.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1241
Posty: 28815
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 9 Czerwiec 2020, 16:23   

GITD podsumował pierwszy kwartał 2020 roku - 248 zdjęć.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group