Forum Mapy Fotoradarów

Gdańsk - Videorejestratory

piotreg - 1 Czerwiec 2009, 16:12
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KWP Gdańsk

- błękitna Skoda Octavia, nr rej. GD 4211F /zdjęta ze służby/
- grafitowy VW Passat B6, nr rej. GST FW86 - kamera przód i tył /oddelegowany do KPP Lębork/
- srebrny VW Passat B6, nr rej. GD 0384T - kamera przód i tył /oddelegowany do KPP Tczew/
- srebrne Audi A6 Combi, nr rej. GD 2175F /zdjęty ze służby/

KMP Gdańsk

- białe BMW 5 Combi, nr rej. GD 094MT
- brązowy Opel Insignia, nr rej. GSZ 95EU (wcześniej GKA 3YU5, GPU 3X62, GDA FJ68) - kamera przód i tył /oddelegowany do KPP Puck/
- czarny Mercedes E280 Combi, nr rej. GD 169VF (wcześniej GD 5164Y, GD 5146Y) - kamera przód i tył
- grafitowy VW Passat B6, nr rej. GST KU85 (wcześniej GTC 01WT, GBY GC03, GST EA84, GKW 46KW, GCH 93KY, GD 2777F) - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/
- srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. GD 361MT - kamera przód i tył
- szary Fiat Bravo, nr rej. GD 5827Y - kamera przód i tył /oddelegowany do KPP Malbork/

Strasznie katują obwodnicę trójmiasta...

piotreg - 19 Czerwiec 2009, 10:40

Pojawił się nowy Passacik B6, nr rej. GD 0384T. Kamerka przy lusterku wstecznym. Widziany przy drodze K-7 w kierunku Warmii i Mazur.
piotreg - 14 Lipiec 2009, 09:17
Temat postu: Re: Videorejestratory
piotreg napisał/a:
Swojego czasu jeździło także srebrne Audi A6 Combi, nr rej. GD 2175F, ale niestety chłopaków trochę poniosło i rozwalili się...


Udało mi się coś wygrzebać na ten temat:

Cytat:
Radiowóz spowodował karambol w Gdańsku


Byłem świadkiem sporego karambolu spowodowanego przez policyjny radiowóz. Zastanawiam się czy sprawa zostanie rzetelnie wyjaśniona, czy też ukręci się jej łeb - relacjonuje i pyta nasz czytelnik, pan Wojciech.


W sobotę, 5 lipca, po godz.15, byłem świadkiem karambolu na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Kartuską w Gdańsku. Sprawcami zdarzenia są prawdopodobnie policjanci - aż wstyd, bo z drogówki. Jechali z nadmierną prędkością w nieznakowanym radiowozie znanym z programu TVN Turbo "Uwaga Pirat".

Jak doszło do karambolu? Przy zjeździe z al. Armii Krajowej był korek. Samochody stały lub poruszały się bardzo wolno, a kolejne dojeżdżały. Policyjny, nieoznakowany radiowóz marki Audi, z całym impetem, przy nadmiernej prędkości, wjechał w ostatni ze stojących w korku samochód. Oczywiście zniszczył jego tył, a także pchnął tak mocno, że ten przesunął się do przodu, powodując stłuczkę i uszkadzając 4-5 pojazdów.

Po zdarzeniu policjanci zarzekali się, że jechali 50 km/h - śmiech na sali! Spowodowane uszkodzenia pojazdów na pewno tego nie potwierdzą - ich audi jest do kasacji, dwa uszkodzone przez nich pojazdy chyba też. Dwie osoby, pasażerowie jednego z uderzonych pojazdów, zostali zabrani do szpitala.

Zjechało się masę policjantów, także wyższych stopniem. Wydaje mi się, że był tam też insp. Janusz Staniszewski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP Gdańsk. Natomiast na miejscu zdarzenia nie widziałem prokuratora. Czy nie powinien tam być, by nadzorować pracę interweniujących policjantów tak, aby zagwarantować ich obiektywizm, gdy potencjalnymi sprawcami mogą być ich koledzy po fachu?


Cytat:
Oświadczenie policji

W sobotę, ok. godz. 15.40 nieoznakowany radiowóz marki audi A6, należący do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, brał udział w wypadku, do jakiego doszło na al. Armii Krajowej w Gdańsku. W wypadku ucierpiały 4 samochody, dwoje pasażerów przewieziona z urazami kręgosłupa do szpitala.

Trwa postępowanie wyjaśniające, które ustali z jakiego powodu doszło do wypadku i kto jest za niego odpowiedzialny.

Anna Tomczykowska, zespół komunikacji społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku


Źródło

Finał sprawy:

Cytat:
To kierujący nieoznakowanym radiowozem policjant jest winny karambolu, do jakiego doszło na gdańskim Chełmie - uznał Sąd Rejonowy w Gdańsku. Nie wymierzył jednak kary, lecz warunkowo umorzył postępowanie w tej sprawie.

Sąd orzekł, ze policjant Krystian F., jadąc nieoznakowanym radiowozem, jest winny nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, powodując karambol, w wyniku którego uszkodzone zostały cztery auta. Nieznacznych obrażeń doznał też kierowca ostatniego samochodu poszkodowanego w zdarzeniu - mówi sędzia Rafał Terlecki, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Choć sąd uznał policjanta winnym, nie wymierzył mu kary, lecz warunkowo umorzył postępowanie na rok. Nakazał natomiast mężczyźnie wpłacić 800 zł na Fundację św. Krzysztofa, która pomaga dzieciom poszkodowanym w wypadkach samochodowych oraz ponieść koszty procesu - w wysokości 820 zł.

Wbrew pozorom podobne decyzje sądów zapadają stosunkowo często, zwłaszcza w sytuacjach, gdy oskarżony wcześniej nie był karany, wyraża skruchę i nie ma obaw, że podobne przestępstwo popełni ponownie. Gdyby jednak tak się stało, umorzone postępowanie zostanie wznowione, a za kolejne przestępstwo oskarżony będzie odpowiadał jak za recydywę.

Los funkcjonariusza w policji nie jest jeszcze przesądzony. - W tej chwili czekamy na uprawomocnienie się wyroku. Następnie wydane zostanie postanowienie o podjęciu zawieszonego postępowania dyscyplinarnego - mówi mł. asp. Beata Domitrz-Borszewska, z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Wówczas policjant może zostać albo dyscyplinarnie zwolniony z pracy, albo wobec niego może zostać zastosowana jedna z kar dyscyplinarnych. - Może to być np. nagana, wyznaczenie na niższe stanowisko służbowe, obniżenie stopnia albo ostrzeżenie o niepełnej przydatności do służby, na zajmowanym stanowisku - mówi Beata Domitrz-Borszewska.

Sprawa może skończyć się też całkowitym odstąpieniem od ukarania funkcjonariusza.

Decyzja sądu pozwala poszkodowanym w wypadku ubiegać się o odszkodowanie za zniszczone samochody. Do tej pory firma ubezpieczeniowa odrzucała ich wnioski w tej sprawie.

Wyrok jest nieprawomocny, a Krystianowi F. przysługuje odwołanie w terminie dwóch tygodni.


Źródło

Misial - 14 Lipiec 2009, 09:27

Ostatni artykuł żenuła....
piotreg - 16 Sierpień 2009, 10:06

Kolejny Passat, wg relacji belw namiętnie obsługuje trasę Żukowo - Kościerzyna.
Tak naprawdę nie wiem, gdzie ją przypisać, dlatego profilaktycznie na mapie wpiszę ją do KWP Gdańsk. Mam nadzieję, że niebawem uda nam się ustalić miejsce jej garażowania.

piotreg - 29 Październik 2009, 19:51

->> Link do mapy video
piotreg - 22 Styczeń 2010, 21:09

Mikołaj podesłał do mapy. Pięknie widać tylną kamerkę.


woju13 - 1 Maj 2010, 20:16

KLIK

1:12 - czy mi się wydaje, czy ten Superb ma przy lusterku jakiś "kwadracik"? :)

piotreg - 2 Maj 2010, 06:58

A ja jej tam nie dostrzegłem...

Ale wcale to nie oznacza, że swojego czasu nie może zacząć nagrywać...

Jest ktoś w stanie "wyciągnąć" z niego numery blaszek?

tqmeh - 2 Maj 2010, 09:15

Stawiam na GD 94151.
delpiero - 2 Maj 2010, 18:53

Przejazd konduktu żałobnego z Maciejem Płażyńskim.

Dobrze widoczny Passat, nr rej. GST FW96.


Mikołaj - 4 Maj 2010, 22:50

W swoim czasie Pomorski Urząd Wojewódzki w ramach wymiany floty zamówił nowe Skody Superb dla wojewody. Może to jedna z nich?
Maciexas - 30 Lipiec 2010, 18:51

Jest jeszcze jeden szary Passat na blaszce GCH 93KY.
piotreg - 30 Lipiec 2010, 20:40

Tak, jak piszesz. Na mapie video ta gablota oczywiście wisi. Wszystko wskazuje, że to autko, które wcześniej śmigało na GD 2777F.
Mikołaj - 16 Sierpień 2010, 21:14

Nie byłbym zdziwiony jakby okazało się, że ten pościgowiec na starogardzkich blachach wcześniej latał jako np. GD 06357. Tamten był w tym samym kolorze.
piotreg - 17 Sierpień 2010, 07:01

GD 06357 nie jest czarny :?:
Maciexas - 17 Sierpień 2010, 11:12

Ile razy go widziałem to zdawał mi się taki grafitowy.
piotreg - 17 Sierpień 2010, 11:13

Fotka rozwieje wątpliwości. :P
Mikołaj - 4 Wrzesień 2010, 00:53

Maciexas napisał/a:
Ile razy go widziałem to zdawał mi się taki grafitowy.

Zgadzam się z Maćkiem.

piotreg - 4 Wrzesień 2010, 06:53

Oki. - robię od razu edytę podstrony na mapie video.

Wy tam bądźcie czujni, bo blaszki cały czas podmieniają - np. ostatnio zmienił gdyński - ten na 06351.

Mikołaj - 4 Wrzesień 2010, 23:50

Na tych numerach latał naprzód jasnoniebieski, a później grafitowy. Dalszego ciągu tej historii na razie nie udało mi się poznać.
Maciexas - 28 Wrzesień 2010, 18:20

GST FW96 widziany dzisiaj na obwodnicy.
Mikołaj - 28 Wrzesień 2010, 19:27

Ciemny Passat stał z kolei przed zamkniętym zalanym odcinkiem ul. Słowackiego na skrzyżowaniu z ul. Potokową. Poświęcili na akcję również pościgowce.
piotreg - 29 Wrzesień 2010, 06:39

Tego typu smutne okoliczności przyrody to zawsze dobra okazja na ligowego fotosa. :good:
Maciexas - 5 Październik 2010, 12:58

Dzisiaj Passek GST ściągnął "Pirata" ze Skodzianki - jechał 75-80km/h na trzypasmowej drodze... szkoda mi faceta.
piotreg - 5 Październik 2010, 18:36

Dziękuję za info.
Mikołaj - 6 Październik 2010, 22:39

Rozkraczyli się centralnie na ruchliwym przystanku autobusowym koło Bramy Wyżynnej w samym centrum Gdańska. W godzinach szczytu przekozaczyć tam nie sposób. Właśnie tego Passata złapałem niegdyś na telefon, ale nie udało mi się przesłać tej fotki.
piotreg - 7 Październik 2010, 07:09

Teraz fotkę możesz wrzuć bezpośrednio na nasz serwer - już można dodawać zdjęcia :!:
Maciexas - 14 Październik 2010, 16:25





Komórką na Lukoilu przy CH Matarnia, ale lepszy rydz niż nic. :D

piotreg - 14 Październik 2010, 18:22

Ja tam jestem zadowolony. :-) Daj Boże więcej takich sesji. :-) Fotki oczywiście trafią na mapę video przy okazji najbliższej aktualizacji. :good:
Maciexas - 14 Październik 2010, 21:14

Mam świeży przechwyt z filmu.

Źródło: Klik

Mikołaj - 14 Październik 2010, 21:41

W filmie wystąpili też policjanci dobrze znani ze starszych odcinków programu Uwaga Pirat!
Ta sama Octavia mignęła również w tym filmie razem z tą gdyńską.
Klik

piotreg - 15 Październik 2010, 05:16

Srebrna Octavka chyba pod Pruszcz podlega :?: :o

A My na mapie mają w Nw. Dw. Gdańskim. Trzeba zrobić porządki. :D

Mikołaj - 15 Październik 2010, 14:11

Ta kontrola miała miejsce na Trakcie św. Wojciecha nieopodal granicy Gdańska z Pruszczem Gd. Dlatego też do akcji mogła przyłączyć się ta Octavia z Pruszcza. Może obsługiwać ona odcinki zarówno drogi K-1 jak i drogi K-7 przechodzące przez powiat gdański i dlatego prawdopodobnie była widziana w pobliżu powiatu nowodworskiego. Swoją drogą przed dwoma tygodniami w Cedrach Małych mignęła mi Octavia z Nowego Dworu. Z tego wynika, że ma się dobrze.
delpiero - 3 Listopad 2010, 10:37

Artykuł stary, ale fotka chyba aktualna. :)

Cytat:
200-konne passaty będą ścigać piratów

Na pomorskie drogi wyjechało właśnie 5 nowych samochodów wyposażonych w wideorejestratory. To najmocniejsze radiowozy w województwie pomorskim. Wszystkie nowe pojazdy trafiły do komend miejskich i powiatowych. Obecnie po drogach województwa jeździ 17 nieoznakowanych radiowozów z wideoradarami. Na "uzbrojenie" w aparaturę wideo czeka kolejnych sześć 200-konnych passatów.

Dziś na drogi województwa pomorskiego wyjadą cztery vw passaty i jedna skoda octavia. Wszystkie samochody to nowe nabytki pomorskiego garnizonu. Pojazdy trafiły już do jednostek w Gdyni, Słupsku, Pruszczu Gdańskim, Starogardzie Gdańskim i Kościerzynie. Największe emocje budzą volkswageny. To 200-konne maszyny wyposażone w wideorejestratory działające zarówno w kierunku przód i tył. Są to najmocniejsze maszyny jakimi obecnie dysponuje pomorska drogówka. Nacisk położono także na bezpieczeństwo policjantów. Wszystko to pozwoli skutecznie dopędzić praktycznie każdego pirata drogowego w województwie.

Zamontowane urządzenia do nagrywania również stanowią nowość. To pierwsze na Pomorzu wideoradary, które oprócz samochodów jadących z przodu, mogą filmować również pojazdy poruszające się za radiowozem. Dodatkowo są przyjaźniejsze w użytkowaniu niż dotychczas stosowane wideoradary. Ich menu jest bardziej intuicyjne, a obsługa łatwiejsza. Kamery wyposażone są w filtry polaryzacyjne, które pozwalają zniwelować refleksy świetlne odbijające się od szyb i zobaczyć, kto jedzie w filmowanym samochodzie.

W każdym z samochodów zainstalowano także po dwa 250 gigabajtowe dyski. Jeden taki dysk wystarcza na zapis ponad miesięcznej pracy radiowozu.

LINK

piotreg - 3 Listopad 2010, 15:00

Niekoniecznie - GD 2777F lata teraz na GCH 93KY. :-)
Maciexas - 29 Listopad 2010, 06:38

Cytat:
12 miesięcy, 24 punkty i reedukacja

Już wkrótce nie będziemy tracić prawa jazdy za przekroczoną liczbę punktów karnych. Nie oznacza to, że prawo będzie bardziej liberalne. Piraci drogowi, a także młodzi kierowcy, którzy już na starcie zaprezentują się od złej strony, będą musieli przejść specjalny kurs reedukacyjny.


- Zatrzymanie prawa jazdy i skierowanie na powtórny egzamin było największą uciążliwością - przyznaje instruktor nauki jazdy Łukasz Malarz.

Teraz wszystko ma się zmienić. W piątek posłowie uchwalili, że osiągnięcie przez kierowcę 24 punktów karnych kończyć się będzie nie odebraniem prawa jazdy, lecz specjalnym kursem reedukacyjnym.

- W Polsce rokrocznie ginie pięć tysięcy osób na drogach. Jesteśmy tutaj rekordzistą w skali europejskiej i musimy zrobić wszystko, ażeby ta ilość się obniżyła - tłumaczy powody decyzji Sejmu zasiadający w komisji infrastruktury poseł PO Jacek Krupa.

Niebezpieczne rajdy mniej punktowane

Delikatniej karane będą również brawurowe rajdy kierowców, podczas których za jednym razem potrafili uzbierać nawet kilkadziesiąt punktów karnych. I choć teraz liczba ta ma drastycznie zmaleć, policja zmiany popiera.

- Kursy reedukacyjne, mamy przynajmniej taką nadzieję, staną się możliwością dla kierujących, żeby przypomnieli sobie zasady poruszania się po drodze - przekonuje st. sierż. Joanna Skrent z pomorskiej drogówki.

Oczywiście - nic za darmo. Kurs reedukacyjny będzie kosztował 500 złotych i potrwa kilka dni. - Cena, którą my płacimy, to jest cena życia i zdrowia - Pijani rowerzyści nie stracą prawa jazdy

24 punkty w 5 lat i kierownicy nie dotkniesz

Jednak czy taka lekcja czegoś nauczy? Wątpliwości można mieć patrząc na dotychczasowe kursy pozwalające obniżyć liczbę zdobytych punktów karnych. - Obserwujemy wręcz, że niektórzy kierowcy to prawie notorycznie na te kursy przychodzą - przyznaje egzaminator Tadeusz Hryniewiecki z Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu.

Teraz taki scenariusz ma stać się niemożliwy. Kierowca, który w ciągu roku zdobędzie 24 punkty, zaliczy kurs reedukacyjny i ponownie siądzie za kółko, będzie musiał uważać. Bo zdobycie kolejnych 24 punktów w ciągu następnych pięciu lat skończy się utratą prawa jazdy.

PiS: to łupienie kierowców

Nowe przepisy krytykuje Prawo i Sprawiedliwość. Partia ostrzega, że nie wzrośnie bezpieczeństwo na drodze, ale koszt zdobycia prawa jazdy. - Pod przykrywką bezpieczeństwa ruchu drogowego i uporządkowania przepisów powoduje się dodatkowe wyciąganie pieniędzy - uważa poseł PiS Krzysztof Tchórzewski zasiadający w komisji infrastruktury.

Powody do niezadowolenia mogą mieć młodzi kierowcy. Poza droższymi egzaminami, prawo jazdy będzie się otrzymywać na dwuletni okres próbny. Paweł Wojdyła, który właśnie się uczy, już wie, że wystarczą trzy niewielkie wykroczenia, by w tym okresie stracić prawo jazdy.

- Jak ktoś umie jeździć, to nie wykroczy. A jak nie, to problem - podsumowuje.

Link

1:00 - GST FW96, oraz w tle chyba GD 0384T.

Maciexas - 1 Styczeń 2011, 17:32

A oto co dzisiaj spotkałem
piotreg - 1 Styczeń 2011, 19:34

Dzięki za sesję.

Wszystko wskazuje na to, że to ta zmieniła blaszki:

Cytat:
- grafitowa Skoda Octavia, nr rej. GD 4318F

Maciexas - 1 Styczeń 2011, 23:26

Bardzo prawdopodobne, postaram się zweryfikować, ale na dniach to chyba niczego nowego się nie dowiem.
Maciexas - 13 Styczeń 2011, 22:01

Strzeżcie się pomorscy kierowcy! Nie tylko Skodzine dosięgnęła zmiana blaszek, dziś na obwodnicy widziałem czarnego (albo innego bardzo ciemnego) Passata, blacha zaczyna się na GKW... widoczność była fatalna, a auto jechało w drugą stronę, więc i tak dobrze, że dostrzegłem. Tak więc ogłaszam polowanie (choć pewnie sam kiedyś go dopadnę). :D Coś zdaje mi się że cała drogówkowa flota podmieniła blaszki, nieoznakowana prewencja ma stare blaszki, byłem ostatnio na ich parkingu.
piotreg - 14 Styczeń 2011, 06:08

Dzięki za info o oczywiście prosimy o jeszcze...
Mikołaj - 16 Styczeń 2011, 23:18

Tego ciemnego Passata pokazali dzisiaj przez moment w Panoramie w TVP Gdańsk w materiale o akcji Bezpieczne Ferie. Mignął mi tylko początek GKW jak powiat kwidzyński.
piotreg - 17 Styczeń 2011, 07:43

Problem polega na tym, że GKW ma któryś z tych:

Cytat:
- grafitowy VW Passat B6, nr rej. GD 06357
- grafitowy VW Passat B6, nr rej. GCH 93KY
- grafitowy VW Passat B6, nr rej. GST FW86

piotreg - 17 Styczeń 2011, 18:17

Mikołaj napisał/a:
Tego ciemnego Passata pokazali dzisiaj przez moment w Panoramie w TVP Gdańsk w materiale o akcji Bezpieczne Ferie. Mignął mi tylko początek GKW jak powiat kwidzyński.

GKW 46KW - takie tablice pojawiły się u nieoznakowanych.

siffredi - 17 Styczeń 2011, 20:55

Ja bym obstawiał, że GKW dostał ten co miał GCH. Na początku roku go widziałem na Elbląskiej jak pilnował foto. (95% że był czarniawy, a nie szary).
piotreg - 17 Styczeń 2011, 21:09

No właśnie... obstawiasz, a my potrzebujemy pewnej informacji. :D
piotreg - 25 Styczeń 2011, 07:39

siffredi napisał/a:
Ja bym obstawiał, że GKW dostał ten co miał GCH. Na początku roku go widziałem na Elbląskiej jak pilnował foto. (95% że był czarniawy, a nie szary).

Twoje założenia uwzględniłem przy wczorajszej aktualizacji mapy video.

Maciexas - 13 Kwiecień 2011, 11:54

Cytat:
Zapatrzyła się w policyjną akcję i... wjechała w radiowóz

43-latka z Gdańska wjechała we wtorek wieczorem w policyjny radiowóz. Tłumaczyła, że go nie widziała, bo zagapiła się na zatrzymywany przez policję samochód.

Wszystko działo się około godz. 20 na ul. Marynarki Polskiej. Radiowóz drogówki zauważył auto, które przekroczyło dozwoloną prędkość. Policjanci uruchomili "koguta" i dali kierowcy sygnał, aby zjechał na pobocze. Następnie sami zaczęli zjeżdżać na pobocze. W tym momencie w radiowóz wjechał fiat seicento.

Na szczęście skończyło się tylko na niegroźnej stłuczce, bo prowadząca samochód kobieta jechała przepisowo i, widząc policjantów zatrzymujących inne auto do kontroli, odruchowo przyhamowała. Niemniej jednak, uszkodziła zderzak w swoim fiacie i tablicę rejestracyjną radiowozu.

- Została ukarana mandatem w wysokości 220 zł za brak zachowania bezpiecznej odległości od jadącego przed nią samochodu - mówi st. sierż. Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mandat - za przekroczenie dozwolonej prędkości - zapłacił także kierowca samochodu, który policjanci skierowali wcześniej na pobocze, a na który 43-latka zapatrzyła się do tego stopnia, że nie zauważyła zjeżdżającego z drogi radiowozu

LINK

garny - 13 Kwiecień 2011, 14:48

220zł? Jak oni to policzyli?
Maciexas - 12 Maj 2011, 18:12

Akurat natrafiłem na rodzynek z gdańskiej drogówki. W przeciwieństwie do innych oznakowanych Passatów (np. z Leszna) ten nie posiada kamerki
Wklejam, by rozwiać ewentualne wątpliwości.

piotreg - 12 Maj 2011, 18:58

Z Leszna. :o Nic na ten temat nie wiem. :twisted:

Dzięki za info.

el_KooBa - 12 Maj 2011, 20:04

Witam, postanowiłem się zarejestrować na forum, bo zaintrygowało mnie autko, które widziałem dzisiaj na obwodowej. Na wysokości Matarni, na zjeździe na Słowackiego stał z włączoną dyskoteką Mercedes Vito koloru ni to niebieskiego, ni to fioletowego i trzymał jakąś ciężarówkę. Jechałem za szybko, żeby się dokładniej przyjrzeć, ale blachy miał zaczynające się od GD. Wie ktoś coś więcej w tym temacie? Zakładam, że to ITD, ale pewności nie mam.
piotreg - 13 Maj 2011, 06:36

Tylko ITD ma takie fury. Widać dostali Vitosa...
Trzeba namierzyć jego blaszki.

Maciexas - 12 Sierpień 2011, 06:59

el_KooBa napisał/a:
Witam, postanowiłem się zarejestrować na forum, bo zaintrygowało mnie autko, które widziałem dzisiaj na obwodowej. Na wysokości Matarni, na zjeździe na Słowackiego stał z włączoną dyskoteką Mercedes Vito koloru ni to niebieskiego, ni to fioletowego i trzymał jakąś ciężarówkę. Jechałem za szybko, żeby się dokładniej przyjrzeć, ale blachy miał zaczynające się od GD. Wie ktoś coś więcej w tym temacie? Zakładam, że to ITD, ale pewności nie mam.

Podpisuję się pod tym. Wczoraj widziałem go na ul. Potokowej trzymającego dużego mobila. Błyskotki przód i tył, kolor niebieski, rej. GD 7670T.

piotreg - 12 Sierpień 2011, 08:23

Raczej na bank wyposażony w videorejestrator - ITD kupiło Mercedesy Vito pod videorejestratory.
Maciexas - 2 Wrzesień 2011, 20:06

Dziś w Gdańsku na mocno schowanym parkingu przy Grunwaldzkiej biegało czterech umundurowanych misiaków wokół Ceed'a, GCZ 21KA - auto ma kamerkę przy lusterku! Widzę że wpisane jest pod Człuchów i nie mamy jej zdj. Misiaczki ciągle się na mnie patrzyli, głupio mi było wystawić obiektyw w ich stronę. :grin:
pstryk - 2 Wrzesień 2011, 20:17

Przecież Cię nie ugryzą ani ŚPB nie użyją... :D Podchodzisz i mówisz o co Ci loto... :cool:
Micell - 2 Wrzesień 2011, 20:50

Maciexas, zajrzyj do tematu Zdjęcia radiowozom. Po tym temacie nie będziesz się bał wystawiać obiektywu. :twisted:
piotreg - 3 Wrzesień 2011, 06:34

Maciexas napisał/a:
Dziś w Gdańsku na mocno schowanym parkingu przy Grunwaldzkiej biegało czterech umundurowanych misiaków wokół Ceed'a, GCZ 21KA - auto ma kamerkę przy lusterku! Widzę że wpisane jest pod Człuchów i nie mamy jej zdj. Misiaczki ciągle się na mnie patrzyli, głupio mi było wystawić obiektyw w ich stronę. :grin:

Dokładnie :!: Na pewno podlega pod KPP Człuchów, a do Gdańska zapewne wpadli służbowo. :mrgreen:

Maciexas - 8 Wrzesień 2011, 14:20

Liga to to nie jest, strasznie szybko jechał - moje Tico zaczęło stawiać bokiem na tym łuku, a ja jeszcze komórkę w łapie trzymałem. :twisted:

Ostatnio wszystkie nieoznakowane auta z kamerami są nieaktywne, a przynajmniej ja ich nie widuję! Jeżdżą nimi ludzie z prewencji i nie łapią na kamerkę. Nie wiem czym to jest spowodowane. Bardzo często widuję również GD 0384T, ale byłem przekonany, że mamy już jego fotkę. Tego GD 29493 to pierwszy raz dzisiaj widziałem.

Maciexas - 28 Październik 2011, 15:04

Dziś w Gdańsku widziałem czarnego Passata B7 z błyskotkami w grillu. Nie chcę zapeszać, ale może mieć kamerkę. :twisted:
PieTrzaK - 28 Październik 2011, 16:39

Tego?

LINK

Maciexas - 31 Październik 2011, 02:36

PieTrzaK, dokładnie tego! Wygląda na to, że nie ma VR.
Maciexas - 18 Listopad 2011, 17:46

Tymczasem na al. Grunwaldzkiej.
Maciexas - 8 Marzec 2012, 17:20

Cytat:
Nocna akcja inspektorów transportu

Cztery pojazdy do transportu ponadgabarytów, które próbowały nielegalnie przejechać z ładunkiem przez Gdańsk, zostały zatrzymane przez inspektorów transportu drogowego. Nocna akcja inspektorów nazywanych przez kierowców "krokodylkami" to jedna z wielu, jakie zamierzają przeprowadzić w najbliższych miesiącach.

- Najcięższy z zatrzymanych pojazdów ważył razem z ładunkiem ponad 100 ton. Dopuszczalne naciski osi na drogę zostały przekroczone o około 200 procent - wylicza st. inspektor Małgorzata Mikołajczyk z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Akcja kontroli transportu ponadgabarytów odbywała się w nocy z poniedziałku na wtorek. Pierwsze trzy ciągniki siodłowe wraz z naczepami, na których przewożono części maszyny budowlanej zostały zatrzymane nieopodal terenów stoczniowych w Gdańsku.

- Kierowcy nie posiadali wymaganych pozwoleń na przejazd pojazdów ponadnormatywnych. Dlatego skierowane zostały one na parking administracyjny - wyjaśnia Tomasz Redo, zastępca wojewódzkiego inspektora transportu drogowego w Gdańsku.

Kiedy pojazdy czekały na przybycie pilotów, inspektorzy zauważyli jeszcze jeden ponadgabarytowy transport. Podczas kontroli okazało się, że kierowca także nie miał pozwolenia na przewóz. Pojazd podobnie jak trzy poprzednie został zatrzymany. We wtorek inspektorzy rozpoczęli mierzenie i ważenie. Akcję utrudnił jednak karambol na krajowej "siódemce", który opóźnił dojazd transportu ponadgabarytów do specjalnego punktu pomiaru długości i masy pojazdów.

- Dozwolona masa i wymiary skontrolowanych pojazdów zostały przekroczone, dlatego ich właściciel może spodziewać się kary pieniężnej w wysokości ponad 170 tys. zł - informuje zastępca wojewódzkiego inspektora transportu drogowego w Gdańsku.

Jak zapowiadają inspektorzy, czwarty z zatrzymanych pojazdów należący do drugiej firmy, zostanie zważony po usunięciu zgłoszonej awarii. Nocna akcja "krokodylków" to jedna z wielu, jakie zamierzają przeprowadzić w najbliższym czasie. - Naszym celem jest ochrona infrastruktury przed niszczeniem, a to przekłada się na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Dlatego kontrole samochodów ciężarowych będą systematyczne - zapowiada Tomasz Redo.


Link

Na samym początku widać nieoznakowaną Insignię, czeka mnie polowanie. :grin:

Maciexas - 11 Marzec 2012, 19:32

Gdańskie przywitanie turystów z Wągrowca.
Kierowcy Passata należy się mandat w standardowej wysokości 100zł za niszczenie zieleni (art. 144 kw).

Maciexas - 26 Sierpień 2012, 23:49

Chyba Skoda przyodziała nowe blaszki:
file778 - 11 Wrzesień 2012, 12:54

Dzisiaj na Przymorzu widziałem Passata B5 FL niebieskiego, nr rej. GND E136 na sygnale.
Maciexas - 23 Listopad 2012, 16:53

W Gdańsku latają dwie Skody Octavie:

- GKW 35KT
- GA 1627K


Ta druga to na 99% podmianka z GND F052. Pierwszą jeszcze muszę rozpracować, bo być może nie ma wideo. :D Foto nie ma, bo raz nie miałem czasu, a raz się rozmazało.

Mabin - 4 Grudzień 2012, 22:10

Na obwodnicy południowej Gdańska lata czarny Opel Vectra na bydgoskich blachach CB...
Maciexas - 4 Grudzień 2012, 22:11

O której godzinie go widziałeś?
piotreg - 5 Grudzień 2012, 08:24

Mabin napisał/a:
Na obwodnicy południowej Gdańska lata czarny Opel Vectra na bydgoskich blachach CB...

To WITD. Więcej...

Mabin - 7 Grudzień 2012, 17:38

Nie, na pewno to policja. Widziałem jak zatrzymali kolesia i wysiadali z radiowozu. A inspektorów to widuje w Gdyni, w okolicach estakady i wylotu z Gdyni w kierunku Redy. To nieoznakowany srebrny Ford, chyba Mondeo, na pewno combi na blachach WE... lub WF...
Robi zdjęcia jak fotoradar i potem przysyłają do domu fotkę. Ma w atrapie wmontowany fotoradar, który widać.

piotreg - 7 Grudzień 2012, 20:09

Mabin napisał/a:
Nie, na pewno to policja.

Musisz uwierzyć nam na słowo - to WITD.
Policja wszystkie fotoradary przekazała Inspekcji.

Mabin - 7 Grudzień 2012, 23:00

Piszesz o fotoradarach? Bo Vectra to z videorejestratorem jeździ. :)
piotreg - 8 Grudzień 2012, 15:01

W skład floty WITD wchodzą:

- videorejestratory
- fotoradary AD9 C

TU masz wszystko poukładane w jedną całość.

Mabin - 8 Grudzień 2012, 20:32

Dokładnie! To te samochody i nawet w tych miejscach co zwykle, dzięki za info.
piotreg - 9 Grudzień 2012, 14:49

Cieszę się, że mogliśmy pomóc. :good:
Maciexas - 15 Grudzień 2012, 13:12

Cytat:
W Gdańsku latają dwie Skody Octavie:

- GKW 35KT
- GA 1627K

Ta druga to na 99% podmianka z GND F052. Pierwszą jeszcze muszę rozpracować, bo być może nie ma wideo. :D Foto nie ma, bo raz nie miałem czasu, a raz się rozmazało.

Pierwsza jednak nie ma wideo. Drugą już parę razy widziałem, ma jakiś sprzęt VHS.

devvastator - 9 Styczeń 2013, 08:56
Temat postu: volvo
Mam pytanie, czy jeździ w pomorskim jakiś samochód mierzący prędkość i robiący zdjęcia, marki volvo (ciemny), koloru nie jestem pewien, bo szybko leciałem i było dość ciemno.
piotreg - 9 Styczeń 2013, 10:20

Nic nam na temat pojazdu Volvo nie wiadomo.
PieTrzaK - 17 Sierpień 2013, 07:18

Jeżeli wierzyć fotce na twarzoksiążce to grafitowy VW Passat B6, nr rej. GBY GC03 (wcześniej GST EA84, GKW 46KW, GCH 93KY, GD 2777F) - kamera przód i tył dalej na tych blachach.

Źródło: FB - Sfotografuj Policjanta

delpiero - 20 Listopad 2013, 15:42

Cytat:
NOWE NIEOZNAKOWANE RADIOWOZY DLA POLICJANTÓW Z POMORZA

Policjanci z Pomorza już od jutra będą patrolować drogi województwa nowymi nieoznakowanymi radiowozami. Dzięki środkom pozyskanym w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Komenda Główna Policji zakupiła 75 nieoznakowanych radiowozów Opel Insignia. 7 aut trafiło do mundurowych z Pomorza.

Garnizon pomorskiej policji wzbogacił się o 7 nowych radiowozów z wideorejestratorami. Zostały one zakupione ze środków pozyskanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Są to najnowsze modele Opla Insignia z silnikiem benzynowym 2,0 Turbo o mocy 220 koni mechanicznych. Zostały one przekazane do KPP w Pruszczu Gdańskim, KPP w Starogardzie Gdańskim, KPP w Chojnicach, KPP w Wejherowie, KMP w Gdańsku, KMP w Słupsku oraz KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

Nadmierna prędkość, niedostosowana do warunków drogowych, to od kilku już lat główna przyczyna wypadków drogowych. Jednak pojazdy wyposażone w wideorejestratory to nie tylko narzędzie do walki z kierującymi przekraczającymi prędkość, rejestrują one bowiem wszelkie inne wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, takie jak np. nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie linii ciągłej, czy też wyprzedzanie na przejściach dla pieszych.

Pojazdy wyposażone zostały zarówno w kamerę przednią, jak i tylną.


Źródło: www.pomorska.policja.gov.pl

Qbek - 20 Listopad 2013, 15:45

Takie auta i bez ksenonów... :facepalm:
euros - 10 Grudzień 2013, 17:30

Gdański Opel Insignia jest brązowy i jeździ na GDA FJ68.
ferran - 11 Grudzień 2013, 18:00

Ładnie tak wykradać informacje z innych stron :?!: Nie rozumiem czemu post Tajnegoobserwatora i mój zostały usunięte? Najwidoczniej prawda jest niewygodna. Żałosne to wynoszenie numerów z innych portali.
______________________________________________
Minus za to, że posądzasz o skasowanie postów! piotreg

piotreg - 11 Grudzień 2013, 18:05

Nie zostały usunięte. Trafiły do właściwego działu. :twisted:

Po siódme - nie kradnij. Wskaż mi tego złodzieja, upier... olę mu łapę. Co ukradł?

skansen - 5 Styczeń 2014, 18:36

Qbek napisał/a:
Takie auta i bez ksenonów... :facepalm:

OPEL zrobił dobry deal, bo upchnął za jednym zamachem kilkadziesiąt egzemplarzy schodzącego modelu, na który zwykłym klientom musieliby dać spore rabaty (teraz wchodzi model po liftingu).

Brak ksenonów ma też swoje drugie dno - Insignia z ksenonami, ma bardzo rozpoznawalne, nawet w nocy światła-charakterystyczne "perełki" LED. Bez ksenonów bardziej wtapia się w tłum...

piotreg - 12 Luty 2014, 16:38

euros napisał/a:
Gdański Opel Insignia jest brązowy i jeździ na GDA FJ68.

Blachy potwierdzone fotką.

Źródło: FB

g1kowal - 14 Luty 2014, 20:34

Na mapie figuruje jako:
Cytat:
- grafitowa Skoda Octavia, nr rej. GA 1627K (wcześniej GND F052, GKA CK14, GD 4318F)

Zdjęcie z sierpnia 2013 i blachy zmienione na GLA 1A2C.

Źródło: Link

autogaz1984 - 14 Luty 2014, 22:12

Hmm, chyba zgodnie z foto GLE 1AC2. :facepalm:
g1kowal - 14 Luty 2014, 22:21

Jak się za szybko pisze to tak czasami bywa. Nie mogłem już edytować.
autogaz1984 - 14 Luty 2014, 22:28

To jak można troszku wolniej pisać, bardzo proszę, mniej mandatu. :grin: :wink:
piotreg - 24 Marzec 2014, 10:32

Alfa:
andigda - 7 Maj 2014, 17:22

Cytat:
KWP Gdańsk

- srebrny VW Passat B6, nr rej. GD 0384T - kamera przód i tył

Obecnie na dzień dzisiejszy ma blachy GTC 01W?

autogaz1984 - 7 Maj 2014, 19:09

Cytat:
Obecnie na dzień dzisiaj ma blachy GTC 01W?

Czyżby blaszki przewędrowały z czarnego Passata GTC 01WH z KPP Malbork. :o

autogaz1984 - 10 Lipiec 2014, 11:05

GTC 01WT. :wink:

Źródło: www.facebook.com

piotreg - 10 Lipiec 2014, 14:02

To kolejne wcielenie Passka GBY GC03. Wcześniej latał na: GST EA84, GKW 46KW, GCH 93KY, GD 2777F.

autogaz1984, nie wiem, czy osoby związane z tym profilem na FB życzą sobie byś tu wrzucał ich zdjęcia. Na wszelki wypadek proponowałbym nie, bo jest on ściśle powiązany z portalem, który Nas wielbi. :grin:

autogaz1984 - 10 Lipiec 2014, 14:03

Ok. :good:
tqmeh - 28 Lipiec 2014, 08:20

Passat GBY CG03 z VR czy tylko nieoznakowane auto?

2:36:



https://www.youtube.com

piotreg - 28 Lipiec 2014, 08:32

VR.
Micell - 27 Wrzesień 2014, 22:26



- srebrny VW Passat B6, nr rej. GD 29493

:cool:

autogaz1984 - 29 Grudzień 2014, 20:02

Cytat:
- grafitowy VW Passat B6, nr rej. GTC 01WT (wcześniej GBY GC03, GST EA84, GKW 46KW, GCH 93KY, GD 2777F) - kamera przód i tył



www.youtube.com

piotreg - 6 Maj 2015, 09:12

Srebrny VW Passat B6, nr rej. GD 0384T został oddelegowany do KPP Tczew.

Insignia kilka miesięcy wcześniej zmieniła blachy na GPU 3X62.

autogaz1984 - 13 Czerwiec 2015, 12:58

Cytat:
181 km/h w terenie zabudowanym – motocyklista pożegnał się z prawem jazdy

W środę policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wśród nich był 29-letni motocyklista, który miał na liczniku aż 181 km/h.


Do interwencji zakończonych zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości doszło w środę popołudniu. Około godz. 18.10 policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu chojnickiego, który fordem jechał o 55 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kilkanaście minut później na ul. Sucharskiego prawo jazdy zatrzymano 41-latkowi z Braniewa, który jechał volkswagenem golfem z prędkością 131 km/h, tam gdzie ograniczenie prędkości było do 70 km/h. Obydwaj kierowcy za popełnione wykroczenie zostali również ukarani mandatami karnymi.

Tego samego dnia o godz. 20.25 na ul. Sucharskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego motocyklem marki Yamaha, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 181 km/h. Kierowcą okazał się 29-letni mieszkaniec Gdyni. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 111 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 29-latek został również ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Link + Video

piotreg - 16 Czerwiec 2015, 10:30

Ten, który zjechał z dwupasmówki miał niesamowite szczęście... :evil:
autogaz1984 - 30 Czerwiec 2015, 12:59

:arrow: GTC 01WT



www.youtube.com

piotreg - 9 Lipiec 2015, 12:06

W barwach KWP lata teraz błękitna Skoda Octavia, nr rej. GD 4211F.

Źródło: http://elightbars.pl/

piotreg - 15 Sierpień 2015, 14:42

Insignia lata teraz na GKA 3YU5.

Źródło: http://elightbars.pl

piotreg - 14 Wrzesień 2015, 12:24

FB:
piotreg - 12 Listopad 2015, 09:25

FB:
piotreg - 23 Listopad 2015, 12:01

FB:
piotreg - 24 Listopad 2015, 12:47

FB:
euros - 27 Listopad 2015, 18:29

Facebook:
piotreg - 26 Luty 2016, 10:11

http://elightbars.pl napisał/a:
Skoda Octavia GD 4211F jest już bez kamer.

autogaz1984 - 7 Kwiecień 2016, 21:01

Cytat:
KOLEJNI KIEROWCY STRACILI PRAWA JAZDY

Tylko jednego dnia gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy czterem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wśród nich był 29-letni kierowca, który miał na liczniku aż 167 km/h. Mundurowi z Płońska także zatrzymali pirata drogowego, który w terenie zabudowanym prowadził pojazd z prędkością 177 km/h.


W Gdańsku, do interwencji zakończonych zatrzymaniem praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości, doszło we wtorek rano. Około godz. 9:10 policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Gdańska, który seatem jechał o 52 km/h więcej, niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kilkanaście minut później na ul. Elbląskiej prawo jazdy zatrzymano 40-latkowi z powiatu gdańskiego, który jechał peugeotem z prędkością 102 km/h, tam gdzie ograniczenie prędkości było do 50 km/h. Obydwaj kierowcy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi.

Tego samego dnia o godz. 11:40 na ul. Sucharskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego seatem, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 167 km/h. Kierowcą okazał się 29-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 97 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 29-latek został również ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Godzinę później na tej samej ulicy funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego gdańszczanina, który jechał citroenem o 73 km/h więcej, niż wynosi dopuszczalna prędkość.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty, zostaje wydana decyzja administracyjna, skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Od początku roku 2016, policjanci ruchu drogowego z Gdańska zatrzymali już 105 praw jazdy kierowcom, którzy w sposób rażący przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

policja.pl

inżynier - 9 Kwiecień 2016, 11:35

Cytat:
Policja bezpodstawnie zatrzymała mu prawo jazdy?

Polacy wciąż hurtowo tracą na trzy miesiące uprawnienia do prowadzenia pojazdów w związku z przekraczaniem – o ponad 50 km/h – prędkości w terenie zabudowanym.




Tylko w miniony wtorek gdańscy policjanci zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym. Niechlubnym rekordzistą okazał się być 29-letni kierowca Seata Toledo, który - przynajmniej wg policyjnego rejestratora - w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 167 km/h!

Do zdarzenia doszło około godziny 11:40 na ulicy Sucharskiego w Gdańsku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Wg funkcjonariuszy kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 97 km/h. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym - na jego konto trafiło też 10 punktów karnych. Chwilę później mundurowi zatrzymali też osobowego Citroena, którym 36-letni gdańszczanin jechał o 73 km/h za szybko.

O ile, co do samego faktu przekroczenia prędkości przez kierujących nie mamy żadnych wątpliwości, o tyle budzi je - prezentowany na filmie - sposób przeprowadzenia pomiaru. Trudno nie zauważyć, że materiał zarejestrowano przy trzynastokrotnym powiększeniu. W dodatku - co pokazuje zapis z rejestratora - policyjny radiowóz musiał się szybko rozpędzić, by dogonić poprzedzający pojazd. Przypominamy, że urządzenia te nie są wyposażone w radarowe mierniki prędkości, a podają jedynie szybkość z jaką porusza się... sam radiowóz. Chcąc więc dokonać wiarygodnego pomiaru, policjant musi - na odcinku co najmniej 100 m - poruszać się z taką samą prędkością, jak "ścigany" pojazd.

Na nagraniu widać, że w chwili rozpoczęcia pomiaru radiowóz poruszał się z prędkością 163 km/h. w 2,1 s później - gdy pomiar został zakończony - jego prędkość wynosiła już 171,6 km/h. Oznacza to, że wyposażony w urządzenie rejestrujące pojazd przyspieszał (gdy rejestrowane auto wydaje się zwalniać). Wynik 167,8 km/h, jaki przypisany został kierowcy Seata, trudno więc uznać za wiarygodny. Przy takim wykorzystaniu rejestratora rozbieżności w rzeczywistej i zarejestrowanej prędkości mogą być zaskakująco duże.

Pomimo tego musimy przyznać, że nagranie faktycznie zdaje się wskazywać, że kierowca Seata przekroczył prędkość. Ale o ile? Tego nie da się oszacować "na oko". A ponieważ pomiar prędkości został przeprowadzony niepoprawnie (radiowóz przyspieszał i zbliżał się do auta ściganego), nie stanowi on wiarygodnego dowodu. Niestety, nawet gdyby kierowca nie przyjął mandatu (grzywna i 10 punktów karnych) i poprosił o skierowanie sprawy do sądu, i tak pewnie by przegrał. Z doświadczenia wiemy, że sądy w takich sytuacjach uznają błędnie dokonane pomiary, jako wiarygodne dowody. Bez względu też na to, czy kierowca Seata przyjąłby mandat, czy nie, nie uniknąłby odebrania prawa jazdy na 3 miesiące. Całe zdarzenie miało bowiem miejsce (wbrew pozorom) w terenie zabudowanym. W takiej sytuacji, jeśli policjant uważa, choćby bezpodstawnie, że przekroczyliśmy prędkość o 50 km/h, może nam zabrać prawo jazdy, bez możliwości obrony czy odwołania.

By uniknąć tego typu nieścisłości i oszczędzić pracy i tak przeciążonym już sądom, mundurowi powinni wreszcie zostać wyposażeni w sprzęt, który nie będzie pozostawiał wątpliwości, co do prawidłowości pomiaru. Problem niedoposażenia polskiej policji sięga zdecydowanie głębiej, niż tylko do nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Zdaniem wielu prawników, określonych przepisami wymogów nie spełniają również podstawowe, ręczne mierniki prędkości Rapid 1A czy Iskra-1, które stanowią zdecydowaną większość z ogólnej liczby przeszło 800 radarów wykorzystywanych przez policję. Pierwszy nie potrafi np. odróżnić pojazdu zbliżającego i oddalającego się, a drugi nie daje, między innymi, możliwości zweryfikowania pojazdu, którego prędkość została zmierzona...

Link

PieTrzaK - 21 Kwiecień 2016, 07:57

Przed chwilą na Stogach widziałem Insignie na GSZ bodajże, na pewno nie GKA, ale kolor pasuje - jakaś zmiana?
Sygnettoo - 21 Kwiecień 2016, 10:29

Hm... moje źródło donosi, że zmiana owszem będzie ale dopiero na dniach, chyba że ktoś już zrobił to szybciej za plecami źródła, a tak już się też zdarzyło. :o :o
piotreg - 21 Kwiecień 2016, 10:32

To ja dzwonię do komisarza - może już coś wie. :o :lol:
PieTrzaK - 21 Kwiecień 2016, 10:58

No to kogoś widać nowe tablice paliły w rączki. :cool: Niestety dalszej części nie dojrzałem, bo mi tylko mignęli...
piotreg - 22 Kwiecień 2016, 13:42

PieTrzaK napisał/a:
Przed chwilą na Stogach widziałem Insignie na GSZ bodajże, na pewno nie GKA, ale kolor pasuje - jakaś zmiana?

GSZ 95EU

Źródło: http://elightbars.pl

euros - 6 Czerwiec 2016, 10:36

Znalazłem ją na Facebooku.
piotreg - 28 Sierpień 2016, 17:20

Takie tam. Jedne blachy już nieaktualne, a Passat chwilowo wyłączony - czeka na szpachlę.
piotreg - 23 Wrzesień 2016, 21:33

FB:
piotreg - 24 Wrzesień 2016, 11:00

GTC 01WT już nieaktualne. Nowe blachy to GST KU85.
piotreg - 10 Grudzień 2016, 10:55

KMP Gdańsk wzmocniło białe BMW 5 Combi, nr rej. GD 094MT. Wyposażone jest w jedną kamerę PolCam, która przywędrowała z KPP Sztum.

Źródło: http://elightbars.pl

piotreg - 10 Grudzień 2016, 18:01

piotreg napisał/a:
GTC 01WT już nieaktualne. Nowe blachy to GST KU85.

skansen - 10 Grudzień 2016, 22:17

piotreg napisał/a:
KMP Gdańsk wzmocniło białe BMW 5 Combi, nr rej. GD 094MT. Wyposażone jest w jedną kamerę PolCam, która przywędrowała z KPP Sztum.

Skąd oni wzięli taką furę?

autogaz1984 - 10 Grudzień 2016, 22:22

I to jeszcze białe. :evil:
piotreg - 11 Grudzień 2016, 12:54

skansen napisał/a:
Skąd oni wzięli taką furę?

Ze sklepu. :twisted:

lost - 21 Grudzień 2016, 18:44

Raczej z użyczenia, taka forma użytkowania pojazdów w Policji funkcjonuje od dawna.
Sygnettoo - 21 Grudzień 2016, 21:46

Wydział techniki operacyjnej był byłym posiadaczem tego auta.
kalex - 23 Grudzień 2016, 15:48

W operacyjnych w kraju trochę jeździ różnych BM'ek. Ja znam co najmniej dwie sztuki. :cool:
piotreg - 28 Grudzień 2016, 17:10

piotreg napisał/a:
KMP Gdańsk wzmocniło białe BMW 5 Combi, nr rej. GD 094MT. Wyposażone jest w jedną kamerę PolCam, która przywędrowała z KPP Sztum.

Źródło: http://elightbars.pl

Z pozdrowieniami od Sygnettoo.

euros - 6 Marzec 2017, 18:36

Fot. FB
delpiero - 7 Maj 2017, 19:25

:arrow: GD 094MT
delpiero - 7 Maj 2017, 19:26

:arrow: GST KU85
delpiero - 7 Maj 2017, 19:28

:arrow: GSZ 95EU
piotreg - 22 Lipiec 2017, 07:05

W Gdyńsku na razie bez zmian.

Fot. FB - Nieoznakowane Radiowozy Policji Województwa Pomorskiego:

piotreg - 2 Sierpień 2017, 08:21

Fot. FB - Nieoznakowane Radiowozy Policji Województwa Pomorskiego:
małymobil - 3 Styczeń 2018, 01:54

Według artykułu z prasy można się spodziewać, że biała 5 będzie miała towarzystwo szarej 3. Pomorska policja ma otrzymać w sumie 8 BMW.

Cytat:
Drogówka otrzyma 8 nieoznakowanych BMW

Na początku lipca informowaliśmy o rozstrzygnięciu przetargu na dostawę 140 nieoznakowanych radiowozów dla polskiej policji. Wybór padł na warszawską firmę Auto Fus Group i samochody BMW Serii 3. Pomorska policja otrzyma łącznie osiem takich aut.


Na zakup 140 nieoznakowanych radiowozów Komenda Główna Policji wyda około 27 mln zł. Zgodnie z wymogami policji, każdy egzemplarz BMW będzie napędzany 2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 252 KM, który pozwoli rozpędzić pojazd do "setki" w 5,8 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Samochody będą wyposażone w automatyczne skrzynie biegów oraz napęd na wszystkie koła. Katalogowy cennik BMW 330i xDrive otwiera kwota 185 tys. zł.

Nieoznakowane radiowozy zostaną przekazane KGP w pięciu transzach. Pierwszą z nich zrealizowano w listopadzie, a warszawska firma dostarczyła w sumie 40 aut z wideorejestratorami. Na początku roku trzy nieoznakowane BMW z tej puli trafią do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Docelowo, przy kolejnych transzach, pomorska policja otrzyma jeszcze pięć takich samochodów. Zamówienie zostanie zrealizowane najpóźniej do 26 października 2018 roku.

Przypomnijmy, że aktualnie trójmiejska drogówka dysponuje czterema nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami - trzy poruszają się po ulicach Gdańska, a jeden w Gdyni.

Lista zakupów KGP jest zdecydowanie dłuższa, bo oprócz nieoznakowanych radiowozów, policyjną flotę w latach 2017-2018 zasili 600 oznakowanych radiowozów. Będzie to model Kia Cee'd w nadwoziu kombi z silnikiem o pojemności 1,6 litra i mocą 135 KM. Na zakup 740 aut KGP przeznaczy około 78 mln zł. W roku 2017 pomorska policja otrzymała siedem takich aut.

Link

Sygnettoo - 3 Styczeń 2018, 02:34

Ty albo mi czytanie nie idzie albo Ty ten artykuł zinterpretowałeś w swojej głowie, a nie na podstawie tego co tam jest napisane? Szara? A co jak miejska w Gdańsku dostanie czarną? No chyba, że w artykule napisane jest gdzieś: szara dla Gdańska. Jeśli tak to weź zacytuj.
piotreg - 3 Styczeń 2018, 16:53

Sygnettoo napisał/a:
Ty albo mi czytanie nie idzie albo Ty ten artykuł zinterpretowałeś w swojej głowie, a nie na podstawie tego co tam jest napisane? Szara? A co jak miejska w Gdańsku dostanie czarną? No chyba, że w artykule napisane jest gdzieś: szara dla Gdańska. Jeśli tak to weź zacytuj.

małymobilu, rzeczywiście gdzieś zaistniało takie małe nieporozumienie. :cool:

małymobil napisał/a:
Nieoznakowane radiowozy zostaną przekazane KGP w pięciu transzach. Pierwszą z nich zrealizowano w listopadzie, a warszawska firma dostarczyła w sumie 40 aut z wideorejestratorami.

Kolejne takie małe nieporozumienie. :twisted:

małymobil napisał/a:
Przypomnijmy, że aktualnie trójmiejska drogówka dysponuje czterema nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami - trzy poruszają się po ulicach Gdańska, a jeden w Gdyni.

KMP Gdańsk:

- białe BMW 5 Combi, nr rej. GD 094MT
- brązowy Opel Insignia, nr rej. GSZ 95EU - kamera przód i tył
- grafitowy VW Passat B6, nr rej. GST KU85 - kamera przód i tył

KMP Gdynia:

- szary VW Passat B6, nr rej. GA 64371 - kamera przód i tył

małymobil - 4 Styczeń 2018, 12:58

Faktycznie może mnie trochę wyobraźnia poniosła, bo uznałem Passaty B6 za przeszłość.
piotreg - 4 Styczeń 2018, 16:28

Passaty długo nie pociągną. Do służby weszły w 2009 r. lub jeszcze wcześniej.
piotreg - 28 Styczeń 2018, 17:51

delpiero napisał/a:
:arrow: GST KU85

piotreg - 12 Luty 2018, 22:45

delpiero napisał/a:
:arrow: GD 094MT

piotreg - 7 Kwiecień 2018, 19:35

delpiero napisał/a:
:arrow: GD 094MT

Sygnettoo - 7 Kwiecień 2018, 20:15

Jak u niektórych na Facebooku, zdjęcie z zimy, a tu już wiosna. Uważaj, bo komisarz pomyśli, że od niego te pomysły! I wtedy to dopiero będziesz w piczy! Tfuuuu, znaczy w dziczy!
piotreg - 27 Maj 2018, 20:02

delpiero napisał/a:
:arrow: GST KU85

piotreg - 4 Czerwiec 2018, 09:10

delpiero napisał/a:
:arrow: GD 094MT

piotreg - 30 Czerwiec 2018, 08:55

delpiero napisał/a:
:arrow: GD 094MT

Przyłapani na ul. Kartuskiej.

piotreg - 30 Czerwiec 2018, 08:58

delpiero napisał/a:
:arrow: GST KU85

Lecą alarmowo przez Gdańsk...


Sygnettoo - 10 Lipiec 2018, 12:04

361 Maria Tadeusz.
piotreg - 10 Lipiec 2018, 14:11

Rozumiem, że KMP wzmocniło BMW 330i xDrive, nr rej. GD 361MT - kamera przód i tył. Jaki kolorek?
Sygnettoo - 10 Lipiec 2018, 18:52

No Passatem to ona nie jest.
piotreg - 10 Lipiec 2018, 21:56

:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. GD 361MT - kamera przód i tył
piotreg - 17 Lipiec 2018, 15:26

Sygnettoo napisał/a:
361 Maria Tadeusz.

piotreg - 21 Lipiec 2018, 19:49

Sygnettoo napisał/a:
361 Maria Tadeusz.

Jadą sobie ul. Elbląską...

piotreg - 17 Sierpień 2018, 13:54

Sygnettoo napisał/a:
361 Maria Tadeusz.

piotreg - 23 Wrzesień 2018, 07:57

:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. GD 361MT - kamera przód i tył
delpiero - 9 Styczeń 2019, 13:28

:arrow: GD 094MT, od kilku dni stoi na serwisie.
Spawacz - 25 Luty 2019, 17:56

:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. GD 361MT - kamera przód i tył

Cytat:
Motocyklista pędził prawie 200 km/h, w pościg ruszył radiowóz



Z prędkością 198 km/h jechał tunelem pod Martwą Wisłą 26-letni motocyklista. Minął radiowóz policjantów z gdańskiej drogówki, a ci - nie tracąc czasu - ruszyli za nim w pościg. Okazało się, że mężczyzna jechał motocyklem mimo orzeczonego względem niego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.


26-latka policjanci "namierzyli" podczas akcji "Prędkość", wymierzonej właśnie w kierowców lubiących silniej docisnąć pedał gazu. Mężczyznę zatrzymano niemal w samo południe w niedzielę. Same policyjne działania trwały jednak cały dzień - w ich ramach skontrolowano 159 pojazdów.

Policjanci ukarali też 84 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Spośród nich aż sześciu przekroczyło ją o 50 km/h lub więcej. Wszyscy oni czasowo będą musieli pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

Oprócz tego policjanci zatrzymali też trzech pijanych kierowców - rekordzista miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Link

delpiero - 19 Kwiecień 2019, 17:13

:arrow: GD 361MT
delpiero - 29 Maj 2019, 17:53

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2019-05-16

Ogłoszenie nr 548383-N-2019 z dnia 2019-05-16 r.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku: PRZETARG NIEOGRANICZONY NA DOSTAWĘ SAMOCHODU OSOBOWEGO RD-VIDEO W WERSJI NIEOZNAKOWANEJ W ILOŚCI 1 SZT. DLA KWP W GDAŃSKU
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Dostawy

II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 198373,98

Więcej: Link

delpiero - 20 Czerwiec 2019, 19:41

:arrow: GD 094MT
delpiero - 5 Lipiec 2019, 10:49

:arrow: GD 094MT
delpiero - 19 Lipiec 2019, 16:15

Pomorskie także doczekało się swojej grupy "Speed".

:arrow: białe BMW - GD 094MT - KMP Gdańsk
:arrow: brązowe BMW - GKA 17156 - KPP Kartuzy
:arrow: szare BMW - GTC WG45 - KPP Tczew
:arrow: brązowe BMW - GS 87341 - KMP Słupsk
:arrow: szare BMW - GA 732AN - KMP Gdynia
:arrow: srebrne BMW - GD 361MT - KMP Gdańsk

delpiero - 6 Sierpień 2019, 12:47

:arrow: GD 5827Y
delpiero - 7 Listopad 2019, 10:31

:arrow: GD 361MT
delpiero - 4 Grudzień 2019, 20:33

:arrow: GD 094MT
piotreg - 2 Styczeń 2020, 13:11

delpiero napisał/a:
:arrow: GD 094MT

Wróciła na pomorskie drogi.

piotreg - 9 Luty 2020, 11:13

delpiero napisał/a:
:arrow: GD 361MT

delpiero - 5 Kwiecień 2020, 10:40

:arrow: GD 361MT
delpiero - 12 Maj 2020, 19:32

:arrow: GD 5827Y
delpiero - 9 Czerwiec 2020, 06:56

:arrow: GD 094MT
tomciog - 22 Czerwiec 2020, 09:50

Witam wszystkich po długim czasie. Sytuacja z wczoraj: wjeżdżając do Wejherowa od strony Redy, po przeciwnej stronie, przy Fiacie, wideo zatrzymało auto. Ani Fiat, ani BMW, tylko czarna, świeżutka, błyszcząca Toyota sedan. Niestety musiałem śmigać dalej, więc szczegółów nie zauważyłem. Może ktoś zwrócił na to uwagę?
piotreg - 22 Czerwiec 2020, 19:42

Witamy i o zdrowie pytamy. A skąd wiadomo, że był to VR? :o
delpiero - 6 Lipiec 2020, 10:36

:arrow: GD 361MT
Spawacz - 30 Sierpień 2020, 22:29

Cytat:
Stare BMW 525d jako nieoznakowany radiowóz. Lepiej uważać!



Opel Insignia, Skoda Superb, VW Passat B7, a ostatnio BMW serii 3 to modele znane kierowcom ze służby w roli nieoznakowanego radiowozu. Mało kto spodziewa się jednak, że w ukryciu działa też BMW serii 5 E61!


Białe kombi z oznaczeniem 525d na klapie bagażnika, przyciemnionymi szybami oraz dodatkową anteną nad tylną lampą można spotkać na drogach Pomorza. Auto jest skuteczną bronią do walki z kierowcami naruszającymi prawo. Jak podaje portal trojmiasto.pl, załoga nieoznakowanego BMW zauważyła Mercedesa pędzącego 135 km/h tunelem pod Martwą Wisłą w Gdańsku.

Kierujący pojazdem został zatrzymany do kontroli. 42-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego został ukarany mandatem karnym oraz przypisano mu punkty karne. Policjanci sprawdzili także pasażerów samochodu. Okazało się, że jeden z nich, 35-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego jest poszukiwany dwoma listami gończymi w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podczas kontroli funkcjonariusze dokonali także kontroli dokumentów pojazdu. Okazało się, że Mercedes został bezprawnie przywłaszczony na terenie Niemiec. Samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu i zostanie przekazany właścicielowi. Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzają okoliczności zdarzenia.

Link

Swoją drogą to niezłe COMBO zaliczyła ekipa drogówki. :twisted:

piotreg - 31 Sierpień 2020, 07:04

Obudzili się po 4 latach. :grin:
skansen - 31 Sierpień 2020, 09:00

Ładne combo - przywłaszczony samochód, pasażer poszukiwany do odbycia kary i do tego przekroczenie prędkości. To się <R> udało. A kierowca, no cóż, na jego miejscu jechałbym wolniej...
piotreg - 1 Wrzesień 2020, 07:31

skansen napisał/a:
To się <R> udało.

Z 200 zł brutto premii wjedzie na konto!

delpiero - 30 Wrzesień 2020, 09:04

:arrow: GD 361MT
delpiero - 11 Październik 2020, 18:53

:arrow: GD 094MT
delpiero - 15 Listopad 2020, 12:08

:arrow: GD 361MT
delpiero - 19 Luty 2021, 19:48

:arrow: GD 094MT
delpiero - 6 Marzec 2021, 12:20

:arrow: GD 5827Y
Spawacz - 9 Marzec 2021, 21:32

Ej, to nie jest jakiś fake :?:


małymobil - 9 Marzec 2021, 21:41

Spawacz napisał/a:
Ej, to nie jest jakiś fake :?:

Raczej nie. Na tych blachach jeździło Bravo w Wejherowie.
Edit: Jest to diesel 3.0 V6 o mocy 190 koni.

delpiero - 10 Marzec 2021, 11:42

:arrow: GD 5146Y - już na polowaniu. :shock:
skansen - 10 Marzec 2021, 17:09

Złomnik powinien nakręcić program o tych kuriozalnych VR "w kombiku".
piotreg - 11 Marzec 2021, 10:10

małymobil napisał/a:
Na tych blachach jeździło Bravo w Wejherowie.

Później ta Bravka zmieniła tablice na "GWE" i poszła do KMP Gdynia.

A Mercedesik, podobnie jak białe BMW, przyszło z tego samego źródła. Dlatego takie dziwne i niespodziewane marki/modele...

delpiero napisał/a:
:arrow: GD 5146Y - już na polowaniu. :shock:

Ale bez gwiazdy nie ma jazdy. :shock:

małymobil - 11 Marzec 2021, 12:43

piotreg napisał/a:
małymobil napisał/a:
Na tych blachach jeździło Bravo w Wejherowie.

Później ta Bravka zmieniła tablice na "GWE" i poszła do KMP Gdynia.

A Mercedesik, podobnie jak białe BMW, przyszło z tego samego źródła. Dlatego takie dziwne i niespodziewane marki/modele...

delpiero napisał/a:
:arrow: GD 5146Y - już na polowaniu. :shock:

Ale bez gwiazdy nie ma jazdy. :shock:

Pytanie kto dawcą kamer? Kfiat?

piotreg - 11 Marzec 2021, 15:08

Mercedes ma dwie kamerki Zuradu, więc dawcą była prawdopodobnie jakaś Insignia. Jedyna Insignia oficjalnie wycofana to ta z KPP Wejherowo (GTC WF31).
małymobil - 20 Marzec 2021, 13:37

delpiero napisał/a:
:arrow: GD 5146Y - już na polowaniu. :shock:

Dla tych co się śmiali, że blachy z Reno czy Fiata, Pomorska Policja zrobiła suprice Mesio zmiana tablic na :arrow: GD 5164Y. :lol:

delpiero - 24 Marzec 2021, 19:11

:arrow: GD 5164Y
phonemaniac - 25 Marzec 2021, 09:02



LINK

małymobil - 26 Marzec 2021, 13:16

:arrow: GD 5827Y Fiat jeździ i nawet uzbrojony.
delpiero - 20 Maj 2021, 09:20

:arrow: GD 361MT
delpiero - 25 Maj 2021, 08:08

:arrow: GD 5164Y
delpiero - 1 Czerwiec 2021, 18:54

:arrow: GD 094MT
małymobil - 5 Sierpień 2021, 11:17

Mietek (GD 5164Y) na serwisie, reszta lata.
małymobil - 26 Sierpień 2021, 15:50

Wszystkie Video sprawne - latają.

:arrow: GD 361MT numer nagrywarki 207.

piotreg - 27 Sierpień 2021, 10:56

małymobil napisał/a:
Wszystkie Video sprawne - latają.

Cytat:
- białe BMW 5 Combi, nr rej. GD 094MT
- czarny Mercedes E280 Combi, nr rej. GD 5164Y (wcześniej GD 5146Y) - kamera przód i tył
- srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. GD 361MT - kamera przód i tył

Masz na myśli w/wymienione? :twisted:

inżynier - 28 Sierpień 2021, 21:45

Cytat:
Pościg w Gdańsku i podwójny traf policyjnej grupy SPEED



We wtorek tj. 24 sierpnia 2021 roku do policyjnego aresztu w Gdańsku trafiło dwóch zatrzymanych. To sukces policjantów ruchu drogowego z grupy SPEED, którzy przeprowadzili udaną akcję pościgową. Oprócz kierowcy, funkcjonariusze zatrzymali również pasażera, który jak się później okazało był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Elblągu.


Do zdarzenia doszło w tunelu im. Abp. Gocłowskiego. Kierujący pojazdem 21-latek z Elbląga przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Na początku kierowca zastosował się do poleceń policji, jednak w chwili, gdy policja zbliżyła się do jego pojazdu, gwałtownie odjechał.

Policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą subaru, który zakończył się sukcesem na drodze ekspresowej S7 przy wsparciu patroli ruchu drogowego znajdujących się w pobliżu zajścia.

Jak okazało się po zatrzymaniu, 21-letni kierowca z Elbląga nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ wcześniej odebrał mu je sąd. Na bakier z elbląskim wymiarem sprawiedliwości był również pasażer subaru. 31-latek, który również został zatrzymany, okazał się być poszukiwany za niestawienie się do zakładu karnego celem odbycia półrocznej kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży rozbójniczej.

Jak informuje podinspektor Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, zatrzymanemu kierowcy za złamanie zakazu orzeczonego przez sąd grozi 5 lat więzienia, natomiast niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Link

małymobil - 30 Sierpień 2021, 07:50

piotreg napisał/a:
małymobil napisał/a:
Wszystkie Video sprawne - latają.

Cytat:
- białe BMW 5 Combi, nr rej. GD 094MT
- czarny Mercedes E280 Combi, nr rej. GD 5164Y (wcześniej GD 5146Y) - kamera przód i tył
- srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. GD 361MT - kamera przód i tył

Masz na myśli w/wymienione? :twisted:

Tak - tą całą trójkę.

piotreg - 30 Sierpień 2021, 09:03

Cytat:
Gdańska grupa Speed ma nietypowy radiowóz. W lusterku nie zwrócisz uwagi



Wielu kierowców doskonale wie, że widziane w lusterku bmw serii 3 lub skoda superb może być nieoznakowanym radiowozem. Gdańska grupa Speed ma jednak sposób na takich piratów. Jeżdżą zaskakującym, nieoznakowanym autem.


Pod koniec 2018 r. policja powołała grupę Speed. Jak sama nazwa wskazuje, jest to formacja mundurowych, których zadaniem jest walka z kierowcami łamiącymi przepisy — najczęściej ograniczenia prędkości — w najbardziej bezczelny sposób. By mogli na drodze dotrzymać kroku piratom, wyposażono ich w najlepsze radiowozy w całej policji. Funkcjonariusze dysponują więc Kią Stinger GT, BMW Serii 3 czy Škodą Superb w najmocniejszej wersji.

Co miesiąc policjanci grup Speed wręczają tysiące mandatów i odbierają setki praw jazdy. Rzecz w tym, że najsprytniejsi piraci drogowi nauczyli się rozpoznawać w lusterku modele aut, których jako nieoznakowanych radiowozów używa policja. Kiedy widzą jeden z nich, nie pokazują na drodze swej prawdziwej twarzy. Z problemem tym poradzili sobie policjanci z Gdańska.

Lakoniczna informacja gdańskiej drogówki o zatrzymanym przez funkcjonariuszy grupy Speed 24-latku, który szalał za kierownicą toyoty prius, zapewne nie wzbudziłaby zainteresowania, gdyby nie towarzyszące jej zdjęcie. Obok wspomnianej hybrydy widzimy na nim nieoznakowany wóz policjantów. Nie jest to jednak żaden z wymienionych wcześniej modeli, tylko mercedes klasy E trzeciej generacji (W211/S211). Wyprodukowane pomiędzy 2002 a 2009 rokiem auto zapewne jest już nieco zmęczone życiem, ale dla mundurowych ma jedną niepodważalną zaletę — nie budzi żadnych podejrzeń u kierowców.

Jedni powiedzą, że gdańscy policjanci stworzyli "maszynkę do pieniędzy". Inni stwierdzą, że mundurowi słusznie oszczędzają na wydatkach na sprzęt. Jedno jest pewne – nawet widząc w lusterku mało "podejrzany" samochód, nie można być niczego pewnym. No, chyba że jedzie się zgodnie z przepisami.

Link

delpiero - 24 Październik 2021, 07:40

:arrow: GD 5164Y
delpiero - 26 Październik 2021, 14:55

:arrow: GD 094MT
delpiero - 12 Listopad 2021, 13:39

BMW GD 094MT już wróciła.
piotreg - 14 Listopad 2021, 18:03

delpiero napisał/a:
:arrow: GD 5164Y

delpiero - 23 Grudzień 2021, 21:27

Kierowca zasugerował im przetarcie tablicy. :lol:

Video w linku :arrow: Link.

piotreg - 23 Grudzień 2021, 22:16

delpiero napisał/a:
Kierowca zasugerował im przetarcie tablicy. :lol:

No i został wyjaśniony. :twisted:

delpiero - 24 Styczeń 2022, 16:28

:arrow: GD 5164Y
delpiero - 1 Kwiecień 2022, 13:46

:arrow: GD 5164Y
małymobil - 21 Kwiecień 2022, 14:10

delpiero napisał/a:
Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2019-05-16

Ogłoszenie nr 548383-N-2019 z dnia 2019-05-16 r.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku: PRZETARG NIEOGRANICZONY NA DOSTAWĘ SAMOCHODU OSOBOWEGO RD-VIDEO W WERSJI NIEOZNAKOWANEJ W ILOŚCI 1 SZT. DLA KWP W GDAŃSKU
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Dostawy

II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 198373,98

Więcej: Link

Objawiło się BMW.

piotreg - 22 Kwiecień 2022, 08:04

Przetarg z 2019 r.!
małymobil - 22 Kwiecień 2022, 08:17

piotreg napisał/a:
Przetarg z 2019 r.!

A fakt nie ten przetarg. Właściwy :arrow: Źródło.

delpiero - 27 Kwiecień 2022, 10:06

:arrow: GD 5164Y
delpiero - 5 Maj 2022, 16:30

:arrow: GD 094MT
piotreg - 5 Czerwiec 2022, 08:49

delpiero napisał/a:
:arrow: GD 5164Y

Zmiana! GD 169VF.

delpiero - 5 Czerwiec 2022, 16:07

:arrow: GD 169VF
małymobil - 12 Czerwiec 2022, 20:14

:arrow: GD 169VF
delpiero - 6 Październik 2022, 17:24

:arrow: GD 169VF
delpiero - 3 Listopad 2022, 08:00

:arrow: GD 169VF
piotreg - 17 Grudzień 2022, 08:09

Cytat:
Ten nieoznakowany radiowóz to wyjątkowa pułapka. Nikt się go nie spodziewa!



Nieoznakowane radiowozy są wyjątkowo skuteczną bronią do walki z piratami drogowymi. Niektóre aż za bardzo wtapiają się w tłum innych aut – nikt nie spodziewa się, że jadą nim policjanci.


Od wielu lat polskie drogi są patrolowane przez nieoznakowane radiowozy. Kierowcy przyzwyczaili się, że są to zwykle samochody klasy średniej w dosyć mocnych wersjach silnikowych. Na przestrzeni lat kierowcy łamiący prawo byli nagrywani m.in. przez kamery montowane w Oplach Vectra i Insignia, Alfach Romeo 159, Volkswagenach Passatach, Skodach Superb, a ostatnio – BMW serii 3.

Co jeszcze łączy te samochody? Zwykle były to świeże auta – produkowane w danej chwili lub dopiero co zastąpione przez nowszą generację. Czujnym kierowcom ułatwia to identyfikację nieoznakowanego radiowozu. Rzadko kiedy w użyciu są natomiast starsze auta. Tymczasem w Gdańsku funkcjonariusze z Gdańska mają do dyspozycji Mercedesa klasy E W211 w wersji kombi. Ostatnie egzemplarze tego auta opuściły mury fabryki w 2009 r. Mimo tego klasa E w wysokoprężnej wersji 280 CDI wciąż jest na służbie.



Zdjęcia nieoznakowanego Mercedesa klasy E zostały opublikowane w dosyć niecodziennym kontekście. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego komisariatu na Przymorzu brali udział w interwencji na drodze ekspresowej S6. Po ich pasie ruchu pod prąd zbliżała się Kia prowadzona przez 70-latkę. Kierująca zatrzymała się, gdy mundurowi użyli sygnałów świetlnych. Kryminalni na miejsce wezwali patrol ruchu drogowego, który podjął dalsze czynności wobec kobiety.

70-latka tłumaczyła, że wybrała najkrótszą drogę do centrum handlowego. Wykroczenie skończyło się nałożeniem mandatu w wysokości 2000 zł oraz 15 punktów karnych. Dodatkowo policjanci podjęli kroki mające na celu skierowanie kierującej na badania lekarskie, które stwierdzą, czy może ona nadal kierować pojazdami.

Link

delpiero - 30 Grudzień 2022, 20:35

:arrow: GD 169VF
delpiero - 2 Styczeń 2023, 10:23

:arrow: GD 094MT
kali - 7 Styczeń 2023, 17:26

Cytat:
Kierowca Skody wydał się podejrzany. Uwagę zwraca też radiowóz grupy Speed

Do sądu rodzinnego i nieletnich trafi sprawa 15-latka zatrzymanego przez patrol policyjnej grupy Speed. Okazało się, że nieletni pomimo braku uprawnień do prowadzenia pojazdów jechał Skodą swoich rodziców.




W piątek (30 grudnia) policjanci z gdańskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli osobową Skodę. Przyczyną interwencji było podejrzenie, że za kierownicą siedzi nieletni, który z racji młodego wieku może nie mieć uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W trakcie kontroli okazało się, że Skodę prowadził 15-latek z Gdańska. Młodociany nie pytając o zgodę swoich rodziców, wziął kluczyki od auta i razem z trójką kolegów wybrał się na przejażdżkę ulicami miasta. Po zatrzymaniu nieletni został przekazany rodzicom, a teraz będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Chociaż policja sama nie zwraca na to uwagi, warto również wspomnieć o nieoznakowanym radiowozie, którym — jak potwierdziliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku — faktycznie jeżdżą mundurowi z gdańskiej drogówki. Z pewnością niewielu kierowców spodziewa się, że na wyposażeniu policji jest kilkunastoletnie BMW serii 5 (E61). Tym bardziej niejeden kierujący da się zaskoczyć, gdy jeżdżąc ulicami Gdańska i okolic nie będzie zwracał uwagi na obowiązujące przepisy.

Link

delpiero - 18 Luty 2023, 14:33

:arrow: GD 169VF
delpiero - 29 Maj 2023, 10:32

:arrow: GD 169VF
delpiero - 1 Marzec 2024, 09:04

:arrow: GD 361MT

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group