Forum Mapy Fotoradarów

Gm. Karnice - Fotoradar przenośny

piotreg - 30 Maj 2009, 09:32
Temat postu: Fotoradar przenośny
Gminna Straż dostała właśnie nowiutką Iskrę Video.

Tu pracują:

Cytat:
Fotoradar przenośny na terenie Gminy Karnice

- Karnice
- Konarzewo
- Cerkwica
- Mojszewo
- Ninikowo

piotreg - 11 Luty 2010, 13:51

Zurad bił się o Karnice :-)

Cytat:
ROZSTRZYGNIĘCIE PROTESTU
Zamawiający postanawia oddalić protest w całości.


W związku z protestem złożonym przez Państwa w dniu 11.03.2009 roku Zakład Urządzeń Radiolokacyjnych „ZURAD”, ul. Stacyjna 14, 07-300 Ostrów Mazowiecka,
(„Zamawiający”) na podstawie art. 183 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych („Ustawa”) informuję, że protest został oddalony.

UZASADNIENIE
Powyższy protest jest bezzasadny, a podniesione w nim argumenty nie znajdują oparcia w stanie faktycznym i prawnym. Dlatego też decyzja Zamawiającego o oddaleniu protestu jest w pełni uzasadniona. Poniżej Zamawiający przedstawia wyjaśnienia uzasadniające formę rozstrzygnięcia protestu, odnosząc się do poszczególnych zarzutów opisanych w treści protestu.

1. Zamawiający nie może uznać za zasadny zarzut wyrażony: „ZURAD Sp. z o.o. z Ostrowi Mazowieckiej składa protest dotyczący wyboru najkorzystniejszej oferty”, dalej „urządzenie oferowane przez firmę, której oferta została wybrana nie odpowiada przepisom ustawy „Prawo o ruchu drogowym”. W art. 129b pkt 2.1. b, pkt 3.3 i pkt 4 określa się warunki dokonywania kontroli ruchu przez straż gminną. Według powyższych punktów strażnik gminny ma prawo dokonać kontroli ruchu drogowego jedynie w przypadku, gdy naruszenie przepisów zostało ujawnione i zarejestrowane przy użyciu urządzeń działających samoczynnie. Wybrane urządzenie nie spełnia tych wymagań, gdyż do ujawnienia wykroczenia niezbędna jest ciągła jego obsługa przez strażnika. Nie mamy więc do czynienia z urządzeniem samoczynnym. W związku z tym Zamawiający nie będzie mógł używać zgodnie z prawem wybranego urządzenia” (...). Mając na uwadze powyższy zarzut, Zamawiający zwrócił się do firmy NORCOM, ul. Ogrodowa 4, 64-310 Lwówek, o wyjaśnienie uwag zawartych w proteście co do zgodności z SIWZ. Pismem z dnia 13 marca 2009 roku powyższy Wykonawca wyjaśnia, iż: Fotoradar ISKRA-VIDEO, wybrany w drodze postępowania, jest urządzeniem samoczynnie rejestrującym prędkość i do jego prawidłowego działania nie jest niezbędna ciągła obecność strażnika, w pełni spełnia wymogi stosowanych uwarunkowań wynikających z ustawy „Prawo ruchu drogowego” w zakresie kontroli ruchu drogowego przez straż gminną.

2. Protestujący stawia również zarzut dotyczący pojemności pamięci dysku twardego urządzenia umożliwiającej zapisywanie minimum 30 tys. zdjęć.
Fotoradar ISKRA-VIDEO wyposażony jest z notebook z dyskiem twardym znacznie przekraczającym wymagane pkt. 3.2 SIWZ, wymagana ilość zdjęć zajmuje pamięci 300 kB, natomiast pamięć fotoradaru wynosi 9 GB.

3. „Zdumiewającym jest dla nas zaproponowana cena 99.989,00 zł brutto, przy przeznaczonej na realizację zamówienia kwocie 100.00,00 zł”. (...). Zamawiający nie ma wiedzy, co Wykonawca protestujący tym zdaniem zarzuca. Trudno się więc ustosunkować do tego zarzutu. W Uchwale Nr XXVIII/235/2008 Rady Gminy Karnice z dnia 18 grudnia 2008 roku w sprawie uchwalenia budżetu gminy Karnice na rok 2009, jest jasno określone jaką kwotę zaplanowano na wydatki majątkowe. Uchwalony budżet wraz załącznikami jest informacją jawną, jest zamieszczany w Biuletynie Informacji Publicznej (Internet) i ogólnodostępną.

Od powyższej decyzji Protestującemu przysługuje, zgodnie z art. 184 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29.01.2004 r. (Dz. U. Nr 19, poz. 177 z późn. zm.), prawo do odwołania się do Prezesa UZP. Odwołanie należy wnieść w terminie 5 dni od dnia doręczenia rozstrzygnięcia protestu lub upływu terminu do rozstrzygnięcia protestu, jednocześnie przekazując jego kopię Zamawiającemu.

Źródło

kalex - 11 Luty 2010, 14:58

To ciekawe. Czyżby jeden z naszych Userów maczał w tym palce. Bo to chyba gdzieś było u nas pisane o tym wcześniej.
phonemaniac - 11 Luty 2010, 16:06

Chyba, że panowie z ZURADU czytają nasze forum. ;)
DarioG - 11 Luty 2010, 23:21

A ja wam się pochwalę, że mam portrecik z tej gminy, a dokładniej wioska Lędzin ul. Lędzin 12 na 50km/h miałem 75km/h.

W każdym bądź razie ta Iskra była nisko ustawiona, bo auto mam nisko posadzone, a i tak widać prześwit pod nim i kłosa trawy.

W ciągu 10 dni od pstryknięcia fotki, doszła na drugi koniec polski.

Pamiętam, że było to czerwone Seicento lub Cinquecento, nieważne, a w nim było dwóch starych ****.

piotreg - 12 Luty 2010, 10:37

kalex napisał/a:
To ciekawe. Czyżby jeden z naszych Userów maczał w tym palce. Bo to chyba gdzieś było u nas pisane o tym wcześniej.

Swojego czasu wspominałem, że afera z Iskrą w tle wisi w powietrzu...

phonemaniac napisał/a:
Chyba, że panowie z ZURADU czytają nasze forum. ;)

Panowie z Zuradu walczą przede wszystkim i swoje. Zbyt dużo kontrowersji budzi ta samoczynność Iskry.

DarioG napisał/a:
A ja wam się pochwalę, że mam portrecik z tej gminy, a dokładniej wioska Lędzin ul. Lędzin 12 na 50km/h miałem 75km/h.

Zaraz naniosę punkt na mapę. :-)
Jechałeś drogą nr 101 czy 102?

DarioG - 19 Luty 2010, 20:11

Była to droga 102.
piotreg - 20 Luty 2010, 09:33

Oki. Czyli dobrze opisałem punkt na mapie. :-)
Zagram chyba dzisiaj w Lotto, skoro tak dobrze wyszedł mi strzał. :-)

scotti - 6 Czerwiec 2012, 22:19

Dzisiaj <SM> wystawiła MULTARADAR C przy szkole na (40) .
Okazuje się, że maja przeróżny sprzęt, o którym nikt nie napisał. :)

LISTA SPRZĘTÓW

piotreg - 7 Czerwiec 2012, 09:06

scotti napisał/a:
Dzisiaj <SM> wystawiła MULTARADAR C przy szkole na (40) .

Jaka miejscowość, który kierunek jazdy :?: :o

scotti - 7 Czerwiec 2012, 09:52

Miejscowość Karnice na wysokości szkoły (wylot na Ninikowo, Śliwice - droga bez numeru), skierowany na jadących w stronę miejscowości Rewal. Pani strażniczka go pilnowała. :) Długi weekend jest widać dobrym czasem na polowanie. Nie dajcie się złapać! Pozdrawiam
delpiero - 17 Sierpień 2013, 14:03



Źródło: www.youtube.com

autogaz1984 - 17 Maj 2015, 11:06



www.youtube.com

delpiero - 8 Październik 2015, 11:43



Źródło: www.youtube.com

lost - 24 Październik 2015, 15:41

Komu nawala to do Rewala!
Kto nie może to na Niechorze!
Kto zaczyna to do Mrzeżyna!
Kto szuka dziewicy ten do Pogorzelicy!
Kto szuka pustych mózgownic ten do Karnic!


piotreg - 30 Październik 2015, 13:38

Konarzewo:



http://www.youtube.com

piotreg - 26 Listopad 2015, 18:32

Cytat:
Straż Gminna w Karnicach ociepla wizerunek nawet zimą?


http://www.gs24.pl

piotreg - 3 Grudzień 2015, 13:07

<SG> Karnice napisał/a:
Fotoradar jest wykorzystywany zgodnie z możliwością do końca roku 2015. Harmonogram nie jest dostępny. W ostatnich miesiącach po sezonie letnim użytkowany był raz (przez 40 minut) 13 listopada.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group