Forum Mapy Fotoradarów

Bolesławiec - Videorejestratory

garny - 5 Maj 2009, 19:09
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KPP Bolesławiec

Nieoznakowane
:

- brązowy Opel Insignia, nr rej. DBL 1U73 (wcześniej DBL AK63, DW 355KA) - kamera przód i tył
- czarna Skoda Superb, nr rej. DBL H019 - kamera przód i tył /zdjęta ze służby/
- szare BMW 330i xDrive, nr rej. DBL AL71 - kamera przód i tył /zdjęte ze służby/

Oznakowany:

- Skoda Octavia, nr rej. HPB A875 - nr boczny B632 /zdjęta ze służby/

Dziś na 35. km w kierunku Zgorzelca stała nowa Superb i suszyli Rapidem.
Autko nówka. :) DBL H015, ciemny grafit, wg mnie nieuzbrojona w videorejestrator, no chyba, że mają jakiś nowy model i kamera jest mocno zakamuflowana. :)
Ale gdyby tak było to golili by jeżdżąc.

Fotki nieco później. :)

BluesWings - 5 Maj 2009, 19:20

Jesteś pewien? Toż to nr grafitowej Vectry co głównie krąży po drodze K-94?

Albo ci się autka pomyliły, albo Policja z bolesławieckiego coś kręci bez naszej wiedzy.

garny - 5 Maj 2009, 19:21

Ups, jakiś przemęczony jestem. :) Y zamiast H i muszę sprawdzić na focie czy to nie 019.

Sorry za zamieszanie.

Gość - 5 Maj 2009, 19:21

Czekam na foty, garny! :)
garny - 5 Maj 2009, 21:04

Oto one i sprostowanie:

SuperB ma nr DBL H019

Gość - 5 Maj 2009, 21:27

No wiesz co. Tak blisko koło nich stać i nie upewnić się czy ma kamerę...
piotreg - 5 Maj 2009, 22:17

BluesWings napisał/a:
Toż to nr grafitowej Vectry co głównie krąży po drodze K-94?

Gdzieś dzwoni, ale gdzie to nie wiadomo. :shock: :D
Rzeczywiście, DBL H015 to grafitowa Vectra, którą kiedyś miał Bolesławiec, ale już jej nie ma. :-) Teraz urzęduje w Polkowicach.

Czułem, że Bolesławiec musiał coś dostać w zamian. Nawet prosiłem Karolka by pytał na radiu o to, kiedy będzie w tamtej okolicy.

DBL H0... - zauważyłem, że takie blachy ma cała nieoznakowana flota w Bolesławcu - to tylko tak na marginesie.

garny - 5 Maj 2009, 22:56

To wszystko z przemęczenia. :)

Potwierdzam, że flota ma takie nr, bo jest też 011 Astra II srebrna, ale nie działa w drogówce.
Ponadto, dziś pod Komisariatem w Bolesławcu, stała Octavia II szara, bez kamery na numerach OPO... K... numerów nie ogarnąłem.

Co do nowego nabytku z Bolesławca, to tak - nie widziałem kamery, mimo iż troszkę tam krążyłem. Na CB nie uzyskałem potwierdzenia, że mają video. W końcu odpuściłem, bo w wozie była parka i najwyraźniej poczuli się nieswojo gdy ich tak inwigilowałem. :)

amaral - 29 Maj 2009, 09:08

DBL H016 szary/ciemny nowy Fiat Bravo też ma kamerkę.
piotreg - 29 Maj 2009, 12:30

Jesteś pewny? Widziałem go w marcu. Jeździli nim tajniacy bez żadnych kamer.
garny - 29 Maj 2009, 20:11

Jak będę w Bolcu za tydzień, to się trochę pokręcę - może ich gdzieś trafię.
amaral - 2 Czerwiec 2009, 09:13

piotreg napisał/a:
Jesteś pewny? Widziałem go w marcu. Jeździli nim tajniacy bez żadnych kamer.

Pewności na 100% nie mam, ale raczej tak.

piotreg - 2 Czerwiec 2009, 10:50

Pewność miałem w marcu - wtedy na pewno nie miała. :-)
amaral - 8 Czerwiec 2009, 13:25

Ale teraz ma.
Gość - 17 Czerwiec 2009, 19:40

amaral napisał/a:
DBL H016 szary/ciemny nowy Fiat Bravo też ma kamerkę.

DBL H016 to owszem jest FIAT ale Ducato.
A "szary/ciemny" nowy Fiat Bravo ma nr rej. DBL H017.



Źródło

piotreg - 17 Czerwiec 2009, 19:43

Chciałbym zobaczyć na zdjęciu widoczną kamerkę w fiaciku. :-)

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę. A jak zobaczę to amaral ma u mnie duże piwo za brak wiary w jego informacje.

Gość - 17 Czerwiec 2009, 20:00

Zdjęcie jak widać z zimowej pory... wtedy jeszcze nie miał kamery. Jak jest teraz? Nie wiem. Chodziło mi bardziej o numery rejestracyjne niż o posiadanie/nie posiadanie kamerki. Fakt, "świeża" fotka przydałaby się. ;-)
piotreg - 17 Czerwiec 2009, 20:02

Ja go widziałem pod koniec marca, nie miał kamerek, dlatego wtedy go zignorowałem.

Pożyjemy, zobaczymy!

Liczę tutaj na garnego, KarolKa, amarala, Ojca i Ciebie - może go traficie.

KaroleK - 17 Czerwiec 2009, 22:04

Jutro tam będę to poszpieguje. :)
amaral - 19 Czerwiec 2009, 09:13

Zajechałem na stację i tankowałem, oni stali z boku i pisali klienta. Poszedłem zapłacić, a oni w tym czasie odjechali.
Gość - 22 Czerwiec 2009, 19:16

Chciałem ciebie piotreg uszczęśliwić i zrobić foty kamerki w Fiaciku, ale przez dwie godz. krążyłem po Bolesławcu i nic, tylko zielonych i suszarek od groma w okolicach.
piotreg - 22 Czerwiec 2009, 20:29

Dzięki za pamięć. Może następnym razem. Pamiętaj też, że lepsze fotki z drogi K-30 też mogą się przydać. :P
garny - 12 Październik 2009, 20:24

Dostałem wczoraj takie info, że w Bolesławcu pojawiła się druga SuperB i obie z tą H019 mają video do przodu. Ponieważ w najbliższym czasie mnie tam nie będzie, to nie mogę tego sam zweryfikować.
piotreg - 12 Październik 2009, 20:26

Pewnie w związku z otwarciem posterunku autostradowego.
piotreg - 13 Listopad 2009, 09:16

KPP Bolesławiec ma także oznakowaną Vectrę V6 turbo. Oglądałem ją z bliska na Orlenie w Bolesławcu. Nie ma kamerek. :-)
garny - 21 Grudzień 2009, 20:54

Mijałem się dziś jadąc z Bolesławca z H019, ale nie wypatrzyłem "uzbrojenia". Niestety było bardzo pod słońce. :(

Załoga to duecik na wyposażeniu CB z Floridą na dachu.

piotreg - 22 Grudzień 2009, 10:49

Sama informacja też na wagę złota! Może następnym razem uda Ci się ją trafić.
piotreg - 25 Grudzień 2009, 12:41

garny napisał/a:
Mijałem się dziś jadąc z Bolesławca z H019, ale nie wypatrzyłem "uzbrojenia". Niestety było bardzo pod słońce. :(

Załoga to duecik na wyposażeniu CB z Floridą na dachu.

Też ich widziałem, ale fotki nie udało mi się zrobić, bo ciemności mnie już zastały... co ciekawe... mają w niej zwykły motor TDI.

KaroleK - 11 Marzec 2010, 21:04

Witam Państwa serdecznie, dziś miałem przyjemność spotkać przemiłą załogę (pozdrowienia) bolesławieckiej Skody Superb, DBL H019. Skoda wyposażona w dwie kamerki Zuradu, za bardzo ich nie widać, bo niestety zapomniałem aparatu, i foty robione telefonem, silnik to jak kolega piotreg pisał w poście poniżej, 170 konne TDI. Auto podobno za długo nie pobędzie w tych rejonach, w planach jest Opel Insignia i to wersja z najmocniejszym motorem.
piotreg - 11 Marzec 2010, 21:48

Dała radę ta Twoja Nokia. :-)

Ciekawe, gdzie ją wyślą?

- Zgorzelec
- Jelenia Góra
- Lubin?

garny - 11 Marzec 2010, 23:02

Na bogato. :) Presidenta sobie kupili. :)
KaroleK - 15 Kwiecień 2010, 23:28

Odgrzeje kotleta. :)
Dziś w Bolesławcu spotkałem ponownie Superba DBL H019, w obstawie dwóch przemiłych Panów policjantów, których oczywiście pozdrawiam i bardzo Im dziękuję, za udostępnienie auta do fotek. Panowie nawet autko umyli, co by się na fotkach dobrze prezentowało. :)

tqmeh - 16 Kwiecień 2010, 00:48

Fotki pierwsza klasa, pogratulować!
piotreg - 16 Kwiecień 2010, 07:45

Widziałem co robię dzwoniąc rano do KarolKa, przypominając mu żeby wziął w trasę aparat! Nosa miałem, że hoho...

A foteczki... cacunio. :-) Szkoda tylko, że chłopaki w środku nie wysprzątali... :-) Pozdrawiamy i życzymy owocnej służby. :-)

garny - 16 Kwiecień 2010, 12:33

Nic dziwnego, że mijając ich można było sprzętu nie wypatrzeć - jakoś standardowo szukam kamery przy lusterku. :)
tqmeh - 19 Maj 2010, 10:44

Mam takie info od znajomego z Bolesławca:

Cytat:
Co środę na wszystkich bolesławieckich wlotach-wylotach akcja "znicz", czyli wszystkich jak leci za co popadnie na pobocze + suszarki gdzie się da albo ile ich mają... oczywiście opcja pouczenie nie istnieje, taryfikator przewiduje wszystkie możliwości, a jak nie to zawsze się podciągnie pod coś...

Pozdr.

piotreg - 20 Maj 2010, 15:39

DBL H019 latała dzisiaj na pierwszej zmianie krajową trzydziestką w okolicach Lubania. Trafiliśmy ją z Karolkiem na myjce w Bolesławcu na sam fajrant. Fotki wieczorem.

Jeszcze jedna istotna informacja... KPP Bolesławiec ma na stanie oznakowaną Skodę Octavię, która ma kamerkę z przodu. Oznakowana Vectra V6 Turbo kamerki nie ma.

piotreg - 20 Maj 2010, 20:17

I z błyskotkami i bez...
piotreg - 20 Maj 2010, 20:30

Wiecie dlaczego Vectra DBL poszła do Polkowic? To był przypadek. Dostał ją Bolesławiec i nie miał kto jej kupić kamerki... tymczasem Polkowice, które także miały obiecanego pościgowca miały kamerkę, a nie miały do czego jej zamontować. Zwróciły się zatem do KWP z pytaniem, gdzie jest obiecane auto. Poszło więc pisemko do KPP Bolesławiec, że za 4. dni mają przekazać auto...

DBL H019 niebawem może przejść pod KWP Wrocław, bo KPP Bolesławiec ma dostać z Unii nowy sprzęt (ponoć może to być Volvo, BMW lub Mercedes).

piotreg - 6 Listopad 2010, 23:35

piotreg napisał/a:
Jeszcze jedna istotna informacja... KPP Bolesławiec ma na stanie oznakowaną Skodę Octavię, która ma kamerkę z przodu. Oznakowana Vectra V6 Turbo kamerki nie ma.

I oto jest :!:

tqmeh - 6 Listopad 2010, 23:39

Dobrze wiedzieć...
piotreg - 6 Listopad 2010, 23:44

Pisałem o tym w maju...
tqmeh - 6 Listopad 2010, 23:47

OKi, ja tam nie pamiętam co wczoraj było... :wink:
piotreg - 6 Listopad 2010, 23:49

Skoda z silnikiem 1,6 - to nie pościgowiec, to **** :!: Ale kamerka jest :!:
PieTrzaK - 7 Listopad 2010, 08:26

100% że to 1.6? Wydaje mi się, że są 2 końcówki wydechu, a to wskazywałoby klekotka. W 1.6 jest tylko 1. Ale może źle widzę na focie.
piotreg - 7 Listopad 2010, 08:28

100%. I klekoty, i 1,6 mają takie końcówki... 1,4 także :!: Ponadto, zapytałem funkcjonariusza jak tam się jeździ furą z takim silnikiem na kamerze. Odpowiedział, że na ciężarówki wystarczy. :-)
PieTrzaK - 7 Listopad 2010, 08:32

1.6 i 1.4 wg mnie powinny mieć 1, ale teraz faktycznie widzę, że występowały i z 2, pewnie zależnie od roku produkcji czy coś. :wink:
garny - 8 Listopad 2010, 09:47

Skoda ma promocję na ten model - stare siniki benzynowe wypychają na rynek. :) Jak dostanie rejon nieautostradowy to da radę - koło Grudziądza (co prawda nie oznakowana) taka Skodzina kasuje, aż miło. :)
piotreg - 8 Listopad 2010, 09:52

Taką Skodę można rozbujać do 191km/h :!: Ona ma 105KM, więc motór nie jest najgorszy. Na starcie będzie tylko powolna...
wksek - 8 Listopad 2010, 11:49

191km/h. :lol: Jak chcemy latać to pewnie i tak się da, na tych seryjnych 15-nastkach i tym zawieszeniu na polskich drogach to można sobie darować takie prędkości. :smile:

105KM to na obecne czasy - nędza Panie :!:

Do ewentualnego nagrywania wykroczeń i późniejszego ich nakładania jak najbardziej ok, ewentualnie czerwone światła itp. Ale nie do pościgów rodem z USA.

piotreg - 8 Listopad 2010, 12:35

Od pościgów rodem z USA to oni mają innego bolida. :-)
OJCIEC - 8 Listopad 2010, 13:13

Siłą <R> jest skoordynowane działanie i dobra łączność. Reszta to tylko gadżety, choć niewątpliwie pomocne. :smile:
garny - 11 Listopad 2010, 10:31

Niby tak - ale ostatnio słyszałem, że koleś jechał od Strzegomia w kier. A4, na zjeździe czekała Viki, za zjazdem Kia, kawałek za nim telepała się druga Kia, i na odcinku gdzie teoretycznie się nie dało koleś im się rozpłynął. :) Więc czasem te parę kucyków by się przydało. :)
mick - 14 Kwiecień 2011, 12:13

KPP Bolesławiec dostała nowe video - dwie Hondy CBF 1000.
piotreg - 14 Kwiecień 2011, 12:31

To, że dostali dwa motorki to pewne. Ale nie sądzę by zostały wyposażone w videorejestratory.
mick - 14 Kwiecień 2011, 12:39

Wydawało mi się że po to są boczne kufry żeby tam upchać aparaturę no i za siedzeniem jest taka srebrna dobudówka z panelem sterowania. Zobaczę, może mi się uda je trafić w bezruchu.
piotreg - 14 Kwiecień 2011, 13:18

Te machiny poszły praktycznie na całą Polskę - zaufaj mi, nie mają kamer.
tqmeh - 29 Sierpień 2013, 16:05

Widziałem dzisiaj DBL H017 w Legnicy, 011 Astra, ale biała była wczoraj, jakieś zmiany...

Znalezione w necie:

Cytat:
DBL H002 - zielony Polonez
DBL H003 - srebrny Volkswagen Passat
DBL H005 - zielony Polonez
DBL H006 - Skoda Fabia sedan granatowa
DBL H007 - Skoda Fabia sedan granatowa
DBL H008 - zielony Polonez
DBL H011 - Opel Astra II 5d granatowy
DBL H012 - granatowy Opel Astra kombi
DBL H013 - srebrne Daewoo Lanos sedan
DBL H014 - srebrna Kia Ceed
DBL H015 - srebrny Opel Astra
DBL H016 - Fiat Ducato oliwkowy
DBL H017 - Fiat Bravo II czarny
DBL H018 - Kia Ceed srebrna
DBL H019 - Skoda Superb II czarna
DBL H020 - Kia Ceed ciemnozielona/czarna
DBL H021 - Kia Ceed ciemnozielona/czarna
DBL H025 - Opel Astra srebrny

delpiero - 12 Styczeń 2014, 23:16

Źródło: www.youtube.com
phonemaniac - 27 Sierpień 2014, 14:10


michal77 - 9 Wrzesień 2014, 07:24

Po prawej stronie jest parking - stałe miejsce kontroli radarowej policjantów z Bolesławca.
michal77 - 11 Listopad 2014, 14:36

Komenda z Bolesławca dostała Opla Insignie z rejestracją DW 5...
piotreg - 11 Listopad 2014, 14:42

A może DW 355KA?
michal77 - 12 Listopad 2014, 09:20

Dokładnego numeru nie mogę potwierdzić, ale chwalą się, że Insignia na DW.
autogaz1984 - 9 Marzec 2015, 13:34

Cytat:
Gnał ponad 210 km/h – przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 100 procent

Policjanci z bolesławieckiej drogówki zatrzymali mężczyznę kierującego samochodem marki BMW, który na odcinku autostrady A18, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 110 km/h, gnał z prędkością powyżej 210 km/h, zajmując przy tym dwa pasy ruchu. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze zdecydowali o skierowaniu sprawy do sądu, celem ukarania kierowcy oraz podjęcia decyzji o zastosowaniu środka karnego w postaci zatrzymania prawa jazdy.


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, podczas patrolowania autostrady A18, zatrzymali kierowcę BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 100 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli kierującym okazał się 33 – letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

Mężczyzna, jadąc autostradą w kierunku Olszyny, na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 110 km/h, jechał samochodem osobowym z prędkością powyżej 210 km/h, zajmując przy tym dwa pasy ruchu. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, policjanci zamiast stosować postępowanie mandatowe, zdecydowali o skierowaniu sprawy do sądu, celem ukarania kierowcy oraz podjęcia decyzji o zastosowaniu środka karnego w postaci zatrzymania prawa jazdy.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany mężczyzna tylko na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy za popełnione wykroczenia drogowe uzyskał już 19 punktów karnych, w tym 15 punktów nałożonych jednorazowo. Od chwili uzyskania prawa jazdy, mężczyzna był też wielokrotnie notowany za przekroczenie dozwolonej prędkości.


Link + Video

wojtex - 14 Marzec 2015, 13:08

Insignia DW 355KA widziana wczoraj, 13.03.15 około godziny 23 w Bolesławcu na ulicy Kościuszki przy fabryce porcelany w towarzystwie dwóch wozów straży pożarnej.
piotreg - 25 Marzec 2015, 11:26

michal77 napisał/a:
Komenda z Bolesławca dostała Opla Insignie z rejestracją DW 5...

Jeden z ostatnich Uwaga! Pirat rozwiał wszelkie wątpliwości. Brązowa Insignia jest w Bolesławcu. DW 355KA.

autogaz1984 - 8 Kwiecień 2015, 21:11

Cytat:
Pijany gnał autostradą – zatrzymany przez policjantów miał 1,3 promila

Gnał autostradą blisko 170 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 110. Po zatrzymaniu przez policjantów z powiatu bolesławieckiego, okazało się też, że mężczyzna kierował pojazdem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej Policji w Bolesławcu, w wyniku podjętych działań, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który gnał autostradą prawie 170 km/h, na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 110 km/h. Zatrzymanym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu legnickiego.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze patrolując w godzinach południowych autostradę A-4, na której panował wzmożony ruch pojazdów, na odcinku pomiędzy Bolesławcem a Legnicą zauważyli pojazd marki Seat, którego kierowca poruszał się z nadmierną prędkością. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało, że kierowca jechał blisko 170 km/h.

Po zatrzymaniu do kontroli, okazało się, że przekroczenie dozwolonej prędkości to nie wszystko. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że mężczyzna kierował pojazdem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i przekroczenie dozwolonej prędkości, mężczyzna odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Link + Video

tqmeh - 8 Kwiecień 2015, 21:45

Bolesławiec patroluje do Legnicy, tak wynika z kina.
piotreg - 23 Kwiecień 2015, 23:37

Wysłużona Octavia nadal w służbie i nadal z kamerką...
tqmeh - 23 Maj 2015, 19:05

DW 355KA aktywna w Bolesławcu dzisiaj.
piotreg - 1 Wrzesień 2015, 08:57

Skoda nadal w służbie, ale nie wiadomo czy nadal z kamerą? :o

Fotka słaba, z FB:

piotreg - 4 Październik 2015, 23:01

http://istotne.pl
piotreg - 8 Czerwiec 2016, 08:32

Insignia w akcji. Zdjęcia słabe.
tqmeh - 15 Wrzesień 2016, 22:31

DW 355KA obstawiała dzisiaj potrącenie w Brzeźniku.
piotreg - 20 Luty 2017, 12:45

Cytat:
Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za bardzo szybką jazdę w terenie zabudowanym



Policjanci bolesławieckiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Obaj za popełnione wykroczenia ukarani zostali w postępowaniu mandatowym oraz utracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu patrolując drogi powiatu bolesławieckiego przeprowadzili pomiar prędkości pojazdu osobowego, który poruszał się z dużą prędkością w terenie zabudowanym. Videorejestrator wskazał prędkość 133 km/h. Kierującym okazał się 58-letni mieszkaniec Bolesławca.

Drugi z kierowców, 19-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec jadący samochodem osobowym, przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/ h. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatem karnym w wysokości 400 złotych i utracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować autem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Link

piotreg - 22 Marzec 2017, 08:35

Wygląda na to, że Skoda DBL H019 uległa poważnej awarii - stoi we Wrocławiu na Połbina. Nie wiadomo, czy wróci.
piotreg - 14 Wrzesień 2017, 12:53

Skoda DBL H019 wycofana.
piotreg - 23 Wrzesień 2017, 21:57

https://www.bolec.info
euros - 30 Wrzesień 2017, 09:09



http://wiadomosci.gazeta.pl

piotreg - 23 Listopad 2017, 16:49

Bolesławiecki <R> wzmocniła Astra 1,4 Turbo. Prawdopodobnie została doposażona w kamery z wycofanej Skody Superb.

Fot. FB - Nieoznakowane Radiowozy:

piotreg - 10 Grudzień 2017, 16:33

Bolesławiecka niewiadoma.

Fot. www.istotne.pl

piotreg - 12 Styczeń 2018, 14:27

Bolesławiecka Insignia chwilowo wyłączona ze służby. Czeka na naprawę w cywilnym serwisie na ul. Miłoszyckiej we Wrocławiu.
piotreg - 22 Styczeń 2018, 12:52

Insignia nadal kibluje we Wrocławiu na serwisie.
piotreg - 30 Styczeń 2018, 14:20

Serwis chyba jej nie pomógł, ponieważ wróciła na warsztaty we Wrocławiu i nie widać w niej życia.
małymobil - 4 Luty 2018, 00:10

piotreg napisał/a:
Bolesławiecka niewiadoma.


piotreg - 17 Luty 2018, 10:38

Pierwsze BMW zdemaskowane!

:arrow: szare BMW 330i xDrive, nr rej. DBL AL71 - kamera przód i tył

piotreg napisał/a:
Wygląda na to, że Skoda DBL H019 uległa poważnej awarii - stoi we Wrocławiu na Połbina. Nie wiadomo, czy wróci.

Wycofany!

piotreg - 21 Luty 2018, 14:16

Pierwsze BMW do wyklepania. :mrgreen:
czapla - 22 Luty 2018, 18:05

Ale mi się przykro zrobiło. :sad:
phonemaniac - 23 Luty 2018, 16:55

Cytat:
Nieoznakowane, policyjne bmw z Bolesławca na przymusowym urlopie. Radiowóz miał stłuczkę

Od końca 2017 roku na kierowców czyha nowa broń polskiej drogówki, ponad 250-konne bmw serii 3, których zakup wywołał niemało kontrowersji. Teraz polski internet obiegło pierwszej zdjęcie tego radiowozu po stłuczce. Dowiedzieliśmy się, jak do niej doszło.


Niefortunna sytuacja przytrafiła się komendzie w Bolesławcu. Ich jedyne, nieoznakowane bmw będzie musiało odwiedzić serwis, ponieważ na zdjęciu wyraźnie widać, że samochód miał kolizję. Uszkodzona jest tylna część prawej strony auta. Wielu internautów twierdzi, że to policjanci są winni. Prawda leży gdzie indziej.

Skontaktowaliśmy się z bolesławiecką policją, by wyjaśnić sprawę. Jak mówi Wirtualnej Polsce asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska, w radiowóz uderzył cofający swoim samochodem mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 100 zł.

Dla przypomnienia, grafitowe bmw to model 330i xDrive. Pod maską ma 2-litrowy silnik o mocy 252 KM. Benzynowa jednostka napędza cztery koła i rozpędza sedana do 100 km/h w 5,8 sekundy. Docelowo polska policja ma mieć do swojej dyspozycji 140 takich samochodów.

LINK

Zaj007 - 24 Luty 2018, 12:13

Szybko zaczęły się "przygody". :grin:
piotreg - 7 Kwiecień 2018, 09:36

Wyklepali. Za chwilę wróci do Bolesławca.
piotreg - 10 Kwiecień 2018, 17:56

:arrow: brązowy Opel Insignia, nr rej. DW 355KA - kamera przód i tył [*]

Potwierdzona informacja! Wycofany!

piotreg - 19 Lipiec 2018, 13:45

BMW w Jeleniej Górze. Gościnne występy?
piotreg - 15 Październik 2018, 22:13

Brązowy Opel Insignia, nr rej. DW 355KA został wskrzeszony, podobnie jak "DL". Kamery ma zdjęte.
delpiero - 19 Styczeń 2019, 12:40

:arrow: szare BMW 330i xDrive, nr rej. DBL AL71 - kamera przód i tył
piotreg - 19 Styczeń 2019, 13:49

A co Oni robią w Legnicy?
kalex - 21 Styczeń 2019, 18:13

Czerwono/niebiesko na dachu - pielgrzymka? :twisted:
delpiero - 21 Styczeń 2019, 19:41

BMW było w tym dniu oddelegowane do konwoju, stąd czerwono-niebieskie oświetlenie. Obecny przebieg to 50 tys. km. Koszt naprawy wgniecenia z lutego 2018 opiewał na kwotę 6 tys. zł., akurat trafiłem na załogę obsługującą tamto zdarzenie. Srebrna Astra DB 75978 nigdy nie posiadała video.
piotreg - 17 Czerwiec 2019, 14:03

delpiero napisał/a:
:arrow: szare BMW 330i xDrive, nr rej. DBL AL71 - kamera przód i tył

piotreg - 29 Lipiec 2019, 13:02

delpiero napisał/a:
:arrow: szare BMW 330i xDrive, nr rej. DBL AL71 - kamera przód i tył

inżynier - 13 Wrzesień 2019, 16:33

Cytat:
Przekroczył prędkość i za szybko wjechał na przejazd kolejowy



Policjanci z bolesławieckiej drogówki w ramach grupy "SPEED" zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym pędził 121 km/h i wjechał na przejazd kolejowy podczas podnoszenia się zapór.


Do zdarzenia doszło w Bolesławcu. Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 70 km/h. Dodatkowo mężczyźnie tak się spieszyło, że wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnoszenie zapór nie zostało jeszcze zakończone.

- Kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec Bolesławca. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali go mandatem i 14 punktami karnymi - mówi asp. szt. Anna Kublik – Rościszewska z KPP w Bolesławcu.

Link

piotreg - 20 Wrzesień 2019, 06:05

Insignia wróciła do służby. Nie wiadomo tylko, czy z kamerami...
piotreg - 2 Październik 2019, 13:33

delpiero napisał/a:
:arrow: szare BMW 330i xDrive, nr rej. DBL AL71 - kamera przód i tył

piotreg - 12 Październik 2019, 12:12

Insignia z kamerami! Videorapid 2A 016 aktywny!

Cytat:
Grupa "SPEED" zatrzymała prawo jazdy kolejnym trzem kierowcom



Policjanci bolesławieckiej drogówki należący do dolnośląskiej grupy "SPEED" zatrzymali prawa jazdy kolejnym kierowcom, którzy jechali z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Pomimo nieustannych apeli o bezpieczną jazdę, nadal wśród użytkowników dróg znajdują się osoby, które ignorują obowiązujące limity prędkości.


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu działając w ramach grupy "SPEED", kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się m.in. w terenie zabudowanym. Niestety, pomimo wielu informacji w mediach dotyczących zatrzymywania praw jazdy piratom drogowym i przypominaniu o konsekwencjach zbyt szybkiej jazdy, kolejni kierowcy w wyniku swojego zachowania stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Jednego dnia w ciągu zaledwie trzech godzin policjanci drogówki zatrzymali aż 3 kierowców, którzy zignorowali limity prędkości obowiązujące na danym odcinku drogi. 25-letnia kobieta została zatrzymana w Brzeźniku jadąc z prędkością 105 km/h. Kolejnych dwoje kierowców zostało zatrzymanych w Nowogrodźcu. Oboje przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h na obszarze zabudowanym. Wszystkie zatrzymane do kontroli osoby to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego. Każdy z nich stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie, zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

Link

michal77 - 28 Grudzień 2019, 13:13

Dzisiaj w okolicach Kliczkowa widziałem insignie DBL AK63. Nie jestem w stanie teraz powiedzieć, czy dokładnie taki numer miała, bo leciała z włączonymi sygnałami od strony Bolesławca. Sprawdzę i dam znać.
piotreg - 30 Grudzień 2019, 10:49

Kojarzę te tablice. Widziałem je we Wrocławiu na jakimś radiowozie. Mogą być to tablice z odzysku.
delpiero - 17 Styczeń 2020, 15:01

Insignia po zmianie blach :arrow: DBL AK63.
michal77 - 19 Styczeń 2020, 15:20

:good:
michal77 - 13 Lipiec 2020, 20:10

Kolejne zmiany :arrow: DBL 1U73.
delpiero - 11 Październik 2020, 19:57

:arrow: DBL AL71
piotreg - 17 Kwiecień 2021, 14:13

delpiero napisał/a:
:arrow: DBL AL71

inżynier - 28 Maj 2022, 13:54

Cytat:
Policjanci z grupy pościgowej Speed mieli poważny wypadek. Zderzyli się z ciężarówką



Dwóch policjantów zostało zabranych do szpitala.


Do zdarzenia doszło po godz. 11:20. Na drodze DK 94 niedaleko strefy ekonomicznej w Wykrotach zderzyły się dwa auta: ciężarówka z osobowym BMW (policjanci z grupy Speed). Ruch zablokowany jest w obu kierunkach.

Jak powiedział nam kierowca, który przejeżdżał w tamtym miejscu, sytuacja wyglądała tak, jakby tir wyjeżdżał z dyskontu paliwowego, a osobówka uderzyła w niego.

- W wyniku zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego i nieoznakowanego radiowozu do szpitala trafiło 2 funkcjonariuszy. Kierowcy TIR-a na szczęście nic się no stało. Na miejscu pracują policjanci, żeby szczegółowo wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Jak zawsze w tego typu przypadkach czynności wykonywane są pod nadzorem prokuratora. Żaden z policjantów nie jest w ciężkim stanie – informuje Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji.


Link

delpiero - 28 Maj 2022, 15:34

:arrow: DBL AL71
inżynier - 28 Maj 2022, 15:57

Szkoda całkowita.
piotreg - 28 Maj 2022, 22:33

Cytat:
Żaden z policjantów nie jest w ciężkim stanie – informuje Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji.

Ale BMW jest. :shock:

delpiero - 25 Czerwiec 2022, 14:32

:arrow: DBL 1U73
małymobil - 4 Listopad 2022, 10:07

DBL 1U73 aktywna, BMW nie ma na liście składników do zabrania.
piotreg - 4 Listopad 2022, 22:23

Bo tam nie ma co zabierać. :cool:
tqmeh - 15 Listopad 2022, 18:45

DBL 1U73 - obstawa porannego pomiaru promili przy A4.
piotreg - 21 Grudzień 2022, 11:25

Cytat:
Zderzenie wozu SPEED z tirem z winy policjanta, ale prokuratura umorzyła sprawę



Jak udało nam się ustalić, całą historię bada Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.


Sprawą zderzenia wozu policyjnego z tirem zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze. Jak poinformował nas prok. Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, wspomniane postępowanie zostało umorzone. Powód? Śledczy ustalili co prawda, że sprawcą zdarzenia był policjant (wymuszenie pierwszeństwa). Tyle że według litery prawa nie doszło do wypadku.

W tym przypadku obrażenia powyżej dni siedmiu odniósł jedynie sam sprawca, a zatem formalnie była to kolizja (wykroczenie, nie przestępstwo). Dlaczego też w październiku – po zasięgnięciu opinii biegłego – prokuratura musiała to postępowanie umorzyć.

Jak jednak udało nam się ustalić, całą historię bada Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w sobotę, 28 maja, po godz. 11:20. Na drodze DK 94, niedaleko strefy ekonomicznej w Wykrotach, zderzyły się dwa auta: ciężarówka z osobowym BMW (policjanci z grupy SPEED).

Jak powiedział nam wtedy kierowca, który tamtędy przejeżdżał, sytuacja wyglądała tak, jakby tir wyjeżdżał z dyskontu paliwowego, a osobówka uderzyła w niego.

Dwóch policjantów z grupy pościgowej SPEED zostało zabranych do szpitala.

– W wyniku zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego i nieoznakowanego radiowozu do szpitala trafiło 2 funkcjonariuszy. Kierowcy TIR-a na szczęście nic się no stało. Na miejscu pracują policjanci, żeby szczegółowo wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Jak zawsze w tego typu przypadkach czynności wykonywane są pod nadzorem prokuratora. Żaden z policjantów nie jest w ciężkim stanie – informowała wówczas Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji.

Link

małymobil - 4 Styczeń 2023, 10:44

W kwestii formalnej wrak BMW poszedł w kraj.
piotreg - 4 Styczeń 2023, 15:47

Trochę części do odzyskania...
tqmeh - 8 Styczeń 2023, 21:52

Jeszcze napiszą o nim, że bezwypadkowe.
tqmeh - 22 Październik 2023, 14:58

Do weryfikacji srebrny Ford Transit Custom - kamera przód. Numery DZG.
piotreg - 22 Październik 2023, 22:45

To i tak dobrze, że nie Polonez Truck.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group