Forum Mapy Fotoradarów

Łomża - Videorejestratory

piotreg - 22 Kwiecień 2009, 10:57
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KMP Łomża

Nieoznakowane:

- błękitna Skoda Superb III FL, nr rej. BL 58196 - kamera przód i tył
- czarny Opel Vectra C, nr rej. BL 19495 - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/
- granatowy VW Passat B7, nr rej. BL 37291 - kamera przód i tył /oddelegowany do KPP Zambrów/
- srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. BL 58218 (wcześniej BAU 21981) - kamera przód i tył /oddelegowane do KWP Białystok/

Oznakowany:

- Alfa Romeo 159, nr rej. HPM A654 - nr boczny M251 - kamera przód i tył /zdjęta ze służby/

PieTrzaK - 23 Grudzień 2010, 13:25

W ramach odpowiedzi na posta z innego tematu:

Łomża oczywiście cały czas posiada auto z video i cały czas jest to śliczna czarna Vectra (nie licząc małego obtarcia po zbyt energicznie ściąganej antenie CB z klapy) z doładowanym V6 pod maską i 2x video na pokładzie. Auto miało słabsze dni w okolicy świąt wielkanocnych (elektryka od video powiedziała papa) i KWP Białystok długo ociągała się z przyznaniem środków na naprawę i zrobieniem z tym porządku. Auto trochę pojeździło nie nagrywając nikogo, KWP w końcu usterkę naprawiło (chociaż na tzw. staropolskie odp** się). Blachy cały czas te same, zmiana się nie zapowiada.

piotreg - 23 Grudzień 2010, 13:47

Skoro taka piękna, to może do kompletu jeszcze jakieś foto. :o
PieTrzaK - 23 Grudzień 2010, 16:19

Z pewnych względów - nie ma i ode mnie niestety Łomżyńskiej Vectry raczej nie będzie. :razz:
piotreg - 23 Grudzień 2010, 16:46

Z pewnych względów :?: :o
PieTrzaK - 23 Grudzień 2010, 17:02

Kiedyś miałem prośbę aby fot nie wrzucać do netu. Nie wiem czemu, ale dopóki z Łomżyńską <R> dobrze żyję i się nie muszę obawiać ładnego nagrania z moim udziałem to mogę posłuchać ich życzenia. :razz: Mogę najwyżej wrzucić tą, którą dodałem kiedyś na inne forum, gdzie widać w sumie tylko blachy.
PieTrzaK - 4 Styczeń 2011, 19:19

A w sumie... tajemnic żadnych raczej nie zdradzam, jakiekolwiek one by nie były. Foto lipne, bo już ruszali, a miałem tylko telefon. Na klapie antena od CB, kołpaki chyba się komuś spodobały albo tak z a p i e r d z i e l a l i, że pogubili bo był tylko jeden.
piotreg - 4 Styczeń 2011, 20:40

Panie kochany, to Twój teren - czekamy na lepsze. :D
PieTrzaK - 4 Styczeń 2011, 20:50

Taki mój teren, że nie mój, wpadam do Łomży ostatnio rzadko, a jak wpadnę to siedzę w domu, a nie się szwendam po mieście. :razz: Żebym wiedział, że dzisiaj tak mi się będą pchać pod obiektyw, to bym wziął aparat i starał się szybciej zauważyć, że coś ciemnego przyturlało się za mną na stację. Jak ich zauważyłem, to pasażer już wychodził z zakupami, a do mnie dopiero zmierzał ludek od LPG. Trochę szkoda, że Viki garażują, tak to by się coś na parkingu mogło porządnego pstryknąć i zrobić ładną tapetę na pulpit. ;)
PieTrzaK - 23 Luty 2011, 16:29

M251 - Alfa z takim numerem bocznym mignęła mi dzisiaj w Łomży. Raczej tutejsza. :wink:

Jak będę miał możliwość postaram się to jeszcze potwierdzić, spisać blachy i machnąć fotę.

piotreg - 23 Luty 2011, 17:04

Czekamy na dalsze info. :D
PieTrzaK - 1 Marzec 2011, 22:26

Cytat:
Piraci drogowi płaczą i płacą...

Ponad 615 tysięcy złotych musieli zapłacić piraci drogowi, którzy "wpadki" na czarnego Opla Vectry łomżyńskiej drogówki. To nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem, a wymieniona suma, to kwota na jaką opiewają wszystkie wystawione mandaty przez policjantów poruszający się tym samochodem. W tym roku piraci będą mieli jeszcze trudniej. Od kilku dni policjanci z Łomży mają do dyspozycji jeszcze jedne radiowóz videorejestratorem. Tym razem to oznakowana Alfa Romeo 159. Jej "nowością" jest także możliwość pomiaru prędkości pojazdów zbliżających się i oddalających podczas postoju.

Jak podaje podkomisarz Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży, w ubiegłym roku policjanci poruszającym się czarnym oplem ujawnili łącznie 2915 wykroczeń drogowych. W niemal 2,6 tys wypadków zakończyło się to mandatem, a ich łączna kwota sięgnęła aż 615 tysięcy 730 złotych. Policyjny "tajny" opel porusza się przede wszystkim po głównych drogach krajowych w regionie. Jak podają policjanci wśród rekordzistów prędkości zatrzymanych przez policjantów był także 38-latek z Ostrołęki, który w marcu ubiegłego roku z Łomży w kierunku Miastkowa jechał swoim Passatem z prędkością dochodzącą do 230 km/h. Mimo tej prędkości Volkswagen został dopędzony przez „tajny” policyjny patrol i zatrzymany, a jego kierowca za rekordowo szybką jazdę kierowca dostał 20 punktów karnych i tysiąc złotych mandatu.

Szybki policyjny Opel, który w Łomży jest od połowy 2008 roku, teraz ma konkurenta... Nowa policyjna Alfa Romeo 159 ma być co najmniej równie szybka. Benzynowy turbodoładowany silnik o pojemności 1.8 litra daje moc 200 KM i jest zdolny rozpędzić auto do 100 km/h w nieco ponad 7 sekund, a maksymalna prędkość to 235 km/h.
- Radiowóz ten już jeździ po ulicach Łomży i drogach regionu, a jego viedeorejestrator już ma nagrania dokumentujące kolejne wykroczenia kierowców – dodaje Dąbrowski.
Dodajmy, że "łomżyńska" Alfa jest jednym ze 120 takich radiowozów zakupionych przez Komendę Główną Policji. Osiem z nich trafiło do komend w województwie podlaskim.

Źródełko: KLIK

Pod linkiem też filmik z "61" do obejrzenia.

piotreg - 5 Marzec 2011, 19:24

PieTrzaK napisał/a:
M251 - Alfa z takim numerem bocznym mignęła mi dzisiaj w Łomży. Raczej tutejsza. :wink:

Jak będę miał możliwość postaram się to jeszcze potwierdzić, spisać blachy i machnąć fote.

No to mamy koleżankę - HPM A654 - nr boczny M251 - trafiona na gościnnych występach w stolicy regionu pod KWP.

PieTrzaK - 5 Marzec 2011, 23:33

Może pojechali siedzenie reklamować. :lol:

Byłem dzisiaj na parkingu licząc, że trafię Alfę ale poza resztkami BMW z wczorajszego spotkania z drzewem i dwóch kijanek nic nie stało. :)

delpiero - 6 Marzec 2011, 15:47

Cytat:
Nowy radiowóz policji

Do "setki" radiowóz przyspiesza w 7 sekund i może jechać ponad 230 km/h.

Takie osiągi są możliwe dzięki silnikowi o mocy 200 koni mechanicznych. Aby funkcjonariusze mogli okiełznać takiego "potwora", radiowóz został wyposażony w specjalne, sportowe zawieszenie. Dzięki niemu, alfa romeo w zakrętach niemal klei się do nawierzchni.

Piraci nie mają szans

Najnowszy nabytek łomżyńskiej policji wyposażony jest zarówno w radar, jak i w fotorejestrator. Absolutną rewolucją jest to, że policjanci będą teraz mogli mierzyć prędkość pojazdów nadjeżdżających z przeciwka lub jadących za radiowozem.

Ciekawostką jest zaś to, że radar można wyjąć z auta i mierzyć nim prędkość tradycyjnie, przy drodze.

Na krewkich kierowców czeka skórzana kanapa, na której będą mogli zobaczyć na dużym kolorowym ekranie swoje drogowe wyczyny. Aby poprawić komfort pracy policjantów z drogówki, samochód został wyposażony w klimatyzację. Radiowóz będzie patrolował głównie drogi poza miastem, gdzie jego prędkość będzie wielkim atutem. To prawdziwa rakieta – przyznają mundurowi.

Czarna strzała

Alfa romeo nie jest pierwszym radiowozem z wideorejestratorem, który patroluje drogi naszego regionu. Wielu kierowców przekonało się o tym, kiedy policjanci z czarnego opla vectry pokazywali im, aby zjechali na pobocze.
– W ubiegłym roku policjanci poruszającym się czarnym oplem ujawnili łącznie 2915 wykroczeń drogowych – mówi podkom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży. – W niemal 2,6 tys. wypadków zakończyło się to mandatem, a ich łączna kwota sięgnęła aż 615 tysięcy złotych.

Rekordzistą okazał się kierowca z Ostrołęki, który w marcu ub. r. na drodze krajowej nr 61 jechał 230 km/h. Kierowca otrzymał za brawurową jazdę 20 punktów karnych i tysiąc złotych mandatu.
LINK
PieTrzaK - 6 Marzec 2011, 17:44

Haha, czyli niewiele się spóźniłem jak byłem wczoraj rano na parkingu, bo moje auto jeszcze w tle stoi. :lol:

Najważniejsze, że to faktycznie M251 i się nie pomyliłem. :wink:

BluesW. - 24 Marzec 2011, 22:15

Powiem wam, że nie obijają się tam. Alfa cały czas w akcji, dwa dni na łomżyńskim kapslu, a maleństwo, aż się pchało by ją pogłaskać. :)

Dzisiaj na przyczajcie stała na wylocie na Ostrołękę, ale o dziwo żadnych sygnałów nie było aby iskierka się żarzyła. :o
Albo załoga nieśmiało wolała pociągać jednorazowo za spust, albo nie wiedziała jak włączyć radar, albo - co bardziej prawdopodobne - korzystała z rejestratora i nagrywała tych niepokornych co na ciągłej zaczynali wyprzedzać. :)

Pietrzak, Ty tam uważaj, bo oni chyba w zależności od obsady nie korzystają z trybu ciągłego. :)

PieTrzaK - 25 Marzec 2011, 20:01

Mnie w Łomży wszystko z niebieskim kogutem jakoś unika. :D

I spokojnie, Łomża teraz dziurawa więc za szybko jeździć i tak się nie da. Poza tym auto rodzinne jest rozpoznawalne, moje też mam nadzieję jeszcze pamiętają i może przymkną oko w razie czego. ;)

BluesW. - 25 Marzec 2011, 20:45

PieTrzaK napisał/a:
Łomża teraz dziurawa więc za szybko jeździć i tak się nie da.

Święte słowa jak chol...era!
Tak rozpie...onych dróg to jeszcze nie widziałem, nawet na powiatówkach ubogich. :)
Tylko współczuć. :facepalm:

PieTrzaK - 25 Marzec 2011, 21:12

Spoko loko, Piłsudskiego, Legionów i trochę pobocznych ma być do jesieni tip top. :razz:
PieTrzaK - 19 Kwiecień 2011, 08:04

:facepalm:

Cytat:
Tak zakorkowanej Łomży o poranku dawno nie było. Drogowcy zamknęli dziś pół Ronda Solidarności, co samo w sobie przysporzyło kłopotu kierowcom jadącym Piłsudskiego i ul. Zawadzką, na domiar złego w ciągu godziny na terenie miasta doszło do czterech kolizji i jeszcze jednej poza Łomżą. W jednej z miejskich stłuczek udział miał policyjny radiowóz. Obaj policjanci zostali przewiezieni do szpitala.

Pierwsza stłuczka miała miejsce o godz. 6.44 na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Szosy Zambrowskiej. O godz. 7.02 policji zgłoszono stłuczkę do której doszło na skrzyżowaniu Chopina i Piłsudskiego. Kolejne zdarzenia było na drodze z Łomży do Ostrowi Mazowieckiej – volvo wylądowało w rowie, a następna miejska stłuczka była niejako wynikiem tego zdarzenia. Jadący na miejsce policyjny radiowóz (alfa) o godz. 7.30 miał stłuczkę na rondzie Lutosławskiego, czyli skrzyżowaniu Szosy Zambrowskiej i Sikorskiego. Jak podaje Izabela Białomyzy z KMP w Łomży tu utrudnienia są większe niż w innych miejscach, bo obaj policjanci zostali przewiezieni do szpitala w związku z czym czynności prowadzone przez funkcjonariuszy muszą być takie jak przy wypadku drogowym.
To jeszcze nie koniec porannych zdarzeń drogowych z Łomży. O 7.42 funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego powiadomili dyżurnego ruchu o stłuczce dwóch tirów na ul. Zjazd. Tu na szczęście obyło się bez konieczności interwencji. Obaj kierowcy szybko doszli do porozumienia i pojechali dalej.

bicker5 - 19 Kwiecień 2011, 14:19

Która to już rozwalona Alfa?
PieTrzaK - 19 Kwiecień 2011, 15:17

W Łomży pierwsza. :razz:

Tak w ogóle, to ekipa wpadła na rondo pod prąd.

piotreg - 19 Kwiecień 2011, 21:43

bicker5 napisał/a:
Która to już rozwalona Alfa?

Druga. Pierwsza poszła w Poznaniu.

Ta na pewno do wyklepania.

PieTrzaK - 24 Kwiecień 2011, 20:10

Tak plotkarsko - świątecznie, jakby kogoś interesowało. :)

Alfa jak najbardziej do wyklepania, uszkodzony zderzak, lampa, maska i błotnik, ale dosyć lekko.

Jak wyglądał cały wypadek:

Dojazd do ronda od strony z której leciała Astra, ma 2 pasy (podobnie jak samo rondo). Astra leciała lewym, na prawym wszyscy grzecznie stali.
Dojazd od strony, z której leciała Alfa ma też 2 pasy. Jednak z powodu zarąbistego korku (korka?) Alfa zdecydowała się wjechać na lewą stronę wysepki i wjechać na rondo zjazdem, po czym odbić ostro w prawo i przejechać rondo zgodnie z przepisami.
Astra wyleciała z lewego pasa na rondo (mimo iż prawy stał!) i zamiast jechać pasem wewnętrznym jak powinna, natychmiast poleciała na zewnętrzny, na który właśnie wjeżdżała Alfa no i... bum!

Koleś twierdził że słyszał sygnały, ale był przekonany, że pojazd uprzywilejowany jest gdzieś dalej. :facepalm: Do tego oślepiało go podobno słońce. Początkowo przyjął mandat, potem do kogoś przedzwonił i zmienił zdanie - chciał orzeczenia współwiny. Sprawa trafiła do sądu.

Jest nagranie z VR w Alfie, na którym widać, że Alfa jedzie powolutku, praktycznie się zatrzymuje na wysokości wysepki i widząc, że prawy pas stoi decyduje się na wjazd na rondo. Kilka metrów i nagle z boku wypada Astra.

Jakby ktoś był w okolicy we wtorek to uważać, będzie trzeźwy poranek i akcja prędkość - niestety bez Alfy. Za to Vectra, która dzisiaj latała po mieście (dosyć rajdowo bym powiedział) zapewne się wykaże.

PieTrzaK - 11 Wrzesień 2011, 21:50

Szybki strzał:
PieTrzaK - 22 Wrzesień 2011, 18:43

Z wypadku pod Łomżą, sprzed niecałych 2h. Zamazane tablice.

Źródło: LINK

PieTrzaK - 4 Październik 2011, 14:24

Najwyraźniej jest i Alfa po blacharzu. :grin:
PieTrzaK - 6 Listopad 2011, 14:41

Viki aktywna dzisiaj ok. 12.30 na drodze Łomża - Stawiski. Klientów raczej tam nie brakuje...
Alfa jak słusznie wyżej przypuszczałem wróciła do służby, jakiś miesiąc temu dopiero. :facepalm:

PieTrzaK - 12 Listopad 2011, 22:09

Całkiem ładnie wyklepali. :) Na więcej niestety mój telefon nie pozwolił:
delpiero - 5 Styczeń 2012, 20:15

Cytat:
Akcja "Prędkość" łomżyńskiej drogówki

Uwaga kierowcy noga z gazu. Policjanci podlaskiej drogówki, w trosce o bezpieczeństwo zmotoryzowanych ale także i pieszych rozpoczęli kolejną już akcję „Prędkość”. Pomiary z jaką prędkością poruszają się pojazdy prowadzone będą na wszystkich głównych drogach wojewódzkich, ale także tych dojazdowych do miast. Funkcjonariusze korzystać będą m.in. z laserowych mierników prędkości, a wspomagać ich będą radiowozy z wideorejestratorami. O szczegółach akcji mówi kom. Piotr Pietrzak, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

W podobnej akcji w grudniu minionego roku mundurowi za popełnione wykroczenia ukarali mandatami prawie 270 osób. Obecna akcja potrwa do niedzieli 8 stycznia 2012 włącznie.

LINK
PieTrzaK - 15 Luty 2012, 12:06



Full

Źródło: KLIK

Nie wiem co ma apel zambrowskiego komendanta do łomżyńskiej Vectry na łomżyńskim skrzyżowaniu, ale fota to fota. :grin:

PieTrzaK - 3 Wrzesień 2012, 14:21

Alfa. :)



Źródło: MyLomza.pl

PieTrzaK - 7 Wrzesień 2012, 11:11

Vectra, tutaj jakoś nie ma parcia na zmienianie tablic. :roll:

Źródło: MyLomza.pl

PieTrzaK - 20 Październik 2012, 14:23

Alfa.

Źródło: MyLomza

PieTrzaK - 11 Luty 2013, 15:49

Na dowód że w Łomży wszystko po staremu:

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 27 Czerwiec 2013, 19:21

Alfa:

Źródło: MyLomza.pl

PieTrzaK - 17 Lipiec 2013, 12:35

Vectra.

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 23 Lipiec 2013, 09:33

I ponownie Vectra w akcji.

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 25 Lipiec 2013, 17:59

Się dzieje się. :razz:

Źródła: 4lomza oraz mylomza.pl

PieTrzaK - 7 Wrzesień 2013, 20:28

Zmian brak.
PieTrzaK - 12 Październik 2013, 09:58

W Łomży jak zwykle.

Źródło: 4lomza.pl

PieTrzaK - 16 Październik 2013, 09:54

Źródło: lomzynskie24.pl
PieTrzaK - 30 Październik 2013, 09:37

W niedzielę załoga oszczędzała paliwo i łapała na <LR> . Co ciekawe - na drodze Łomża-Jeżewo na której chyba od 2. lat radiowozu nie spotkałem. Klientów stało na poboczu 4. :lol:

Co ciekawe - przed samym Jeżewem punkt kontroli ustawiła Białostocka <R> i haltowali ludzi na dmuchanko. Do tej pory nie wiem dlaczego ode mnie dmucha nie chcieli. :o

PieTrzaK - 20 Grudzień 2013, 15:25

Jest i w Łomży. ;) Ale Vectra robi papa i idzie do prewencji.
piotreg - 20 Grudzień 2013, 15:32

PieTrzaK napisał/a:
Ale Vectra niby robi out.

A dokąd? :D

PieTrzaK - 20 Grudzień 2013, 15:40

Cytat:
Można powiedzieć, że pojazd na emeryturę nie przechodzi. Będzie pełnił służbę w nieco lżejszych warunkach. Zostanie przesunięty do służby prewencyjnej, gdzie prędkości tych pojazdów są dużo mniejsze.

Źródło cytatu-> Lomzynskie24.pl

Edytowałem posta wcześniejszego. ;)

piotreg - 20 Grudzień 2013, 15:45

W służbie prewencyjnej, ale nadal z kamerą? Ciekawe gdzie poszedł 6. Passat? Obstawiam, że został w Białymstoku.
PieTrzaK - 20 Grudzień 2013, 15:47

Się zapytam jak na święta zjadę czy kamera zostaje. :smile:

Ostatni pewnie niedługo wypłynie, ale obstawiam Białystok. I tak cud, że wszystkich sobie nie zostawili. :mrgreen:

piotreg - 20 Grudzień 2013, 15:56

Inne ujęcia:
piotreg - 20 Grudzień 2013, 17:39


PieTrzaK - 20 Grudzień 2013, 18:09

Przechodnie i kierowcy już mieli okazję poznać. ;)

Źródło: mylomza.pl

PieTrzaK - 21 Grudzień 2013, 19:10

Kolejny dzień, kolejna akcja.

Źródło: 4lomza.pl

PieTrzaK - 23 Grudzień 2013, 19:05

Vectre zabiera Białystok...
piotreg - 23 Grudzień 2013, 22:54

Z jakim przeznaczeniem?
PieTrzaK - 24 Grudzień 2013, 09:47

Podobno tam ma iść do prewencji, ale obstawiam, że skończy pewnie jako rasowy dupowóz. Zabierają z całym dobrodziejstwem kamerowym, cholera wie co się z tym stanie.
PieTrzaK - 27 Grudzień 2013, 11:28

Vectra zrobiła papa, Pasztet chwilowo stoi z powodu braku paliwa. :grin:

Potrzebne jest 98 - w stacji własnej jest tylko 95 i ON. Białystok rzucił więc kartą flotową z Orlenu i wszystko fajnie - tylko że w Łomży jedynie 2 stacje Orlenu miały zwykłą 98, a jedna właśnie zakończyła działanie, a druga zamyka się na remont. Jest oczywiście 98 oznaczone jako Verva, ale jest o kilka gr droższa i B-stok nie zgadza się na jej tankowanie. :facepalm:

Ja pier... co za kraj.

OJCIEC - 27 Grudzień 2013, 11:33

:facepalm:

Dolewać trochę toluenu do bajury i byłoby git. :grin:

Elite - 27 Grudzień 2013, 11:49

Z pustego to i Salomon nie naleje. :lol:
OJCIEC - 27 Grudzień 2013, 11:56

Ale toluen to jakieś 10pln/litr. Trzeba by to dokładniej obliczyć, ale aby podwyższyć liczbę oktanową zaledwie o 3, wystarczyłoby pewnie max pół litra toluenu na 100l benzyny 95okt. Wychodzi taniej, niż lanie 98. :grin:
Elite - 27 Grudzień 2013, 12:34

Zgłośmy się Ojcze z taką inicjatywą do nich. :lol:
tqmeh - 27 Grudzień 2013, 15:50

OJCIEC napisał/a:
:facepalm:

Dolewać trochę toluenu do bajury i byłoby git. :grin:

Aż sprawdziłem co to za mixtura. :grin: Zapodam kolesiowi co lubi latać bokiem. :wink:
Wlali by 95 ECU sobie poradził z dopasowaniem parametrów pracy.

Elite - 27 Grudzień 2013, 16:31

Albo troszeńkę acetonu bo baku. :twisted:
PieTrzaK - 27 Grudzień 2013, 17:16

tqmeh napisał/a:
Wlali by 95 ECU (...)

Wymóg gwarancyjny, lać 98. :P

OJCIEC - 27 Grudzień 2013, 22:57

Elite napisał/a:
Albo troszeńkę acetonu bo baku. :twisted:

Aceton "suchi" jest. Musieliby Mixolu jeszcze dolewać. Trochę się wtedy kopci, jak Trabant. :lol:

tqmeh - 28 Grudzień 2013, 09:36

Tato, przy obecnej polityce ekologicznej = euro5 przy wypalaniu DPF-a daje z wydechu mocniej niż z Trabanta. :grin:
PieTrzaK - 28 Grudzień 2013, 15:30

Tak odnośnie najnowszej aktualizacji mapy - Vectrę można ściągnąć. ;)
piotreg - 28 Grudzień 2013, 15:45

Na mojej roboczej mapie już jest zdjęta. Aktualizacja będzie jutro. Na razie nigdzie jej nie umieściłem.
PieTrzaK - 28 Grudzień 2013, 16:15

Tak zerknąłem na aktualizację z wczoraj i jest tam już Pasztet i jeszcze Vectra. :good:
PieTrzaK - 29 Grudzień 2013, 16:01

Pasztet już jeździ, Verva 98 na pokładzie. ;) Aż mnie kusiło żeby zapytać dlaczego tablice nieczytelne. :grin:

Ciekawostka - Vectra poszła mając już/dopiero 270 000 km na liczniku.

PieTrzaK - 18 Styczeń 2014, 13:20

Passacior.

Źródło: 4lomza.pl

Co ciekawe to drugie groźne zdarzenie praktycznie w tym samym miejscu w ostatnich dniach - 15 stycznia też obstawiał Passat: LINK

4265 - 24 Styczeń 2014, 17:33

Alfa cała i zdrowa, na chodzie. Widziana dzisiaj ok. 7 rano na Wojska Polskiego.
PieTrzaK - 29 Styczeń 2014, 21:50

Zima, zima, zima... i Passat.

Źródła: Mylomza oraz 4lomza

PieTrzaK - 31 Styczeń 2014, 18:04

Dzisiaj Passat obstawiał małą kolizję:
4265 - 28 Luty 2014, 13:00

Passat bez zmian, widziany dziś dwa razy w Piątnicy koło krzyżówek DK i na Sikorskiego/Wojska Polskiego.
PieTrzaK - 25 Marzec 2014, 14:49

Cytat:
Kierowca audi jadący Szosą do Mężenina nie upewnił się, czy może wjechać na skrzyżowanie. Wyjechał prosto pod koła zmierzającego w kierunku Łomży volkswagena golfa. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala.
Do wypadku doszło ok. godz. 10.30.


Kierowca audi jechał od strony Rutek, pokonując trasę nr 679. Na skrzyżowaniu Szosy do Mężenina z drogą krajową nr 63 między Łomżą a Zambrowem, nie upewnił się, czy może bezpiecznie wjechać na skrzyżowanie.

- Główną drogą, od strony Zambrowa w kierunku Łomży nadjeżdżał volkswagen golf. Kierowca audi nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu - relacjonuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Samochody zderzyły się. Dwoje pasażerów golfa: kobieta i mężczyzna trafiło do szpitala.

Ruchem w pobliżu skrzyżowania kierują policjanci. Trasa między Łomżą a Zambrowem jest przejezdna.

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 13 Kwiecień 2014, 15:23

Cytat:
Tylko cud sprawił, że dziś w Ratowie Piotrowie kierowca małego fiata przeżył wypadek. Samochód, którym podróżował, został staranowany przez wyprzedzającego go busa.

Do wypadku doszło o godzinie 16.00 na drodze nr 677 relacji Łomża - Śniadowo.

Obydwa samochody jechały w kierunku Łomży. Jak mówią świadkowie zdarzenia, niespełna 50-letni mieszkaniec Śniadowa kierujący małym fiatem w pewnym momencie zwolnił i zaczął skręcać w lewo. Wówczas został uderzony przez volkswagena transportera, który go wyprzedzał.

Kierowca fiata został odwieziony do łomżyńskiego szpitala.

Który kierowca jest winny, ustali oczywiście policja, która przybyła na miejsce zdarzenia wraz z karetką pogotowia i strażą. Niemniej jednak na tym odcinku drogi wyprzedzanie jest zabronione (linia ciągła).

Źródło: Mylomza

PieTrzaK - 25 Kwiecień 2014, 16:40

Alfy dawno nie było jakoś. :razz:

Cytat:
Dwie osoby zostały zabrane do szpitala po wypadku jaki w piątkowe przedpołudnie wydarzył się na Alei Piłsudskiego przy wjeździe na teren szpitala. Zderzyły się tu dwa samochody osobowe audi.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca jednego z nich jadący od strony Szosy Zambrowskiej i skręcając do szpitala wymusił pierwszeństwo przejazdu na samochodzie jadącym w kierunku Szosy Zambrowskiej.

W ogóle to te skrzyżowanie jakieś mocno pechowe jest. W ten sam sposób rodzicom dziadzia auto rozbił.

Źródło: 4lomza.pl

PieTrzaK - 27 Kwiecień 2014, 15:17

Cytat:
Mundurowi z Łomży po krótkim zatrzymali pościgu 26-letniego obywatela Litwy - kierowcę bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej próbując uciec policjantom. Przy mężczyźnie oraz w samochodzie, którym kierował policjanci znaleźli łącznie blisko 300 gramów amfetaminy. Próba ucieczki i popełnione wykroczenia drogowe kosztować go będą wysoką grzywnę i roczny zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Polski. Mężczyzna odpowiadać będzie także za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służę na ulicach Łomży, w nocy z czwartku na piątek zauważyli jadące z dużą prędkością bmw na litewskich numerach rejestracyjnych. Postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej, jednak kierowca zignorował dawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe. Zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim.

Kierujący autem, jak się potem okazało, 26-letni obywatel Litwy, kontynuował ucieczkę naruszając przy tym przepisy drogowe. Po krótkim pościgu, funkcjonariusze zatrzymali zbiega. Kierowca zatrzymanego auta zachowywał się bardzo nerwowo. To wszystko wzbudziło dodatkowe podejrzenia interweniujących, że w samochodzie mogą być przewożone narkotyki. Funkcjonariusze nie pomylili się. Przy kierowcy bmw, policjanci znaleźli małe zawiniątko z zawartością 1 grama białego proszku. Jak wykazało wstępne badanie narkotesterem – była to amfetamina. Drugi, tym razem dużo większy pakunek z amfetaminą, ukryty był wewnątrz samochodu. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie blisko 300 gramów narkotyku. Zatrzymany 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci doprowadzili go do łomżyńskiego sądu, który w trybie przyspieszonym ukarał go grzywną w wysokości 3000 zł, rocznym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie Polski. Dodatkowo mężczyzna wczoraj usłyszał także zarzuty karne.

- 26-latek jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10- oficer prasowy KMP w Łomży.


Źródło: Link

kalex - 27 Kwiecień 2014, 16:02

Ale pościg. :facepalm:
autogaz1984 - 27 Kwiecień 2014, 16:49

No, prawie jak ten z niemieckim VW PHAETON-em na Śląsku, tylko trochę różnica w czasie i przestrzeni. :lol:
PieTrzaK - 5 Czerwiec 2014, 12:56

Passat.

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 1 Lipiec 2014, 12:00

Passat obstawiał dzisiaj jedną z 4 porannych kolizji.
phonemaniac - 2 Lipiec 2014, 22:48

Szybka sesja ekipy <R> z Łomży. Teraz będą fotki, a później będzie video (jak wrócę do domku). Ekipa wspominała coś o nieoznakowanym Renault, ale nie było atmosfery do rozmowy.
delpiero - 3 Lipiec 2014, 08:05

:cool: :good:
PieTrzaK - 3 Lipiec 2014, 12:21

phonemaniac napisał/a:
Ekipa wspominała coś o nieoznakowanym Renault

Eee, chyba nie bardzo. ;)

phonemaniac - 3 Lipiec 2014, 13:05

Czyżby mały blefik?
4265 - 3 Lipiec 2014, 19:36

phonemaniac napisał/a:
Ekipa wspominała coś o nieoznakowanym Renault.

Raczej blef. Nieoznakowane meganki są na wyposażeniu KMP z Bema i zwykle jeżdżą nimi policjanci nieumundurowani od innych zadań, a drogówka jeździ nimi zupełnie tylko od święta i okoliczności (nic nie miało nigdy urządzeń do pomiaru, jeśli o to chodzi).

phonemaniac - 3 Lipiec 2014, 22:43


piotreg - 4 Lipiec 2014, 07:46

Przedstawicielowi się spieszyło... :twisted:
PieTrzaK - 4 Lipiec 2014, 20:13

phonemaniac napisał/a:
Czyżby mały blefik?

Albo jakieś małe niezrozumienie. Nic innego z VR w Łomży nie ma, a już tym bardziej "Renault'a". ;)

Fajne ma odejście ten Passat. :grin:

PieTrzaK - 3 Sierpień 2014, 19:13

Passat.

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 16 Sierpień 2014, 19:13

Passat pilotował dzisiaj kolumnę armatohałbic DANA.

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 21 Sierpień 2014, 17:10

2 w 1. ;)

Źródło: Mylomza.pl

autogaz1984 - 5 Październik 2014, 14:02

Cytat:
Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy

Policjanci łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 35-latkowi, który znacznie przekraczając dozwoloną prędkość wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Teraz postępowaniem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży w minioną środę wieczorem patrolowali nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 61. W pewnym momencie, w rejonie miejscowości Górki Sypniewo, zarejestrowali brawurowe wyczyny kierowcy fiata. Mężczyzna, nie dość, że przekroczył dozwoloną tam prędkość o 54 km/h, to dodatkowo wyprzedzał inne pojazdy na linii podwójnej ciągłej, skrzyżowaniu i bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Ponadto, podczas zatrzymywania go do sprawdzenia, zawrócił i zaczął jechać w przeciwnym kierunku, po czym wjechał w leśną drogę, chcąc najprawdopodobniej uniknąć kontroli. Po zatrzymaniu pojazdu policjanci, w związku z popełnionymi przez kierującego wykroczeniami i spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.


Link

autogaz1984 - 14 Październik 2014, 13:30

:facepalm:

Cytat:
Szokujące zachowanie kierowcy nieoznakowanego radiowozu!

​Policjanci łomżyńskiej drogówki, w związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zatrzymali 26-latce prawo jazdy. Nieodpowiedzialną jazdę młodej kobiety zarejestrowała policyjna kamera. Teraz kierująca za swoje postępowanie odpowie przed sądem.




Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży w miniony weekend patrolowali drogę krajową nr 63 nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W niedzielę w miejscowości Wygoda policyjna kamera zarejestrowała BMW, które w miejscu, gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, jechało 130 km/h.

Dodatkowo chwilę później siedząca za kierownicą pojazdu młoda kobieta, nie zważając na linię ciągłą i znajdujący się przed nią wierzchołek wzniesienia, wyprzedziła poruszające się przed nią samochody.

Po zatrzymaniu kierującej do kontroli policjanci, w związku ze stworzonym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zatrzymali 26-latce prawo jazdy. Teraz jej nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze zajmie się sąd.

Tyle policyjny komunikat. O winie kierującej BMW nie dyskutujemy. Szokujące było jednak zachowanie kierowcy samochodu policyjnego, który podjął manewr wyprzedzania dokładnie w tym samym miejscu co 26-latka. Różnica polegała jednak na tym, że kobiecie udało się zakończyć go bezpiecznie, natomiast kierowcy radiowozu nie. I nie zmieni tego ściemnienie ekranu - tuż przed końcem materiału filmowego widać, że zza szczytu wyjechał samochód i manewr wyprzedzania nie miał prawa skończyć się powodzeniem! Kto więc stworzył większe zagrożenie, kobieta czy policjant?

Funkcjonariusz wykazał się skrajną bezmyślnością, podejmując manewr późno, bez widoczności, bez szans zakończenia go przed szczytem i w dodatku - zupełnie bez potrzebny. Samochody można było wyprzedzić bezpiecznie chwilę później, po pokonaniu górki. Swoją drogą, policjanci czasem tracą instynkt samozachowawczy publikując takie materiały...

Link + Video

PieTrzaK - 28 Listopad 2014, 08:06

Passat obstawiał wczoraj kolizję.

Źródło: Mylomza.pl

piotreg - 28 Listopad 2014, 14:26

Ale urwał.
PieTrzaK - 28 Listopad 2014, 14:34

Barierki już któryś raz w ostatnim czasie oberwały w tym miejscu. :roll:
piotreg - 28 Listopad 2014, 14:39

Może tam jakieś żyły wodne są? :mrgreen:
PieTrzaK - 2 Grudzień 2014, 08:06

Możliwe :P

Wczoraj komuś zachciało się wskoczyć pod ciężarówkę, zdarzenie obstawiał Passat.

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 8 Luty 2015, 11:50

Passat.

Źródło: mylomza.pl

PieTrzaK - 31 Marzec 2015, 06:18

Strażacy się trochę ostatnio zapadli, Passat zabezpieczał. ;)

Źródło: naszalomza.pl

PieTrzaK - 6 Kwiecień 2015, 17:10

Niespodzianka - dzisiaj do Łomży zawitało EVO z KWP. Jakieś 10 min. temu trzymali klienta przy szpitalu na Piłsudskiego. :shock:
4265 - 18 Czerwiec 2015, 14:07

Stara Vectra ma blachy bez zmian. Teraz wozidupa bez sprzętu, widziana pod KMP, ale to tylko tak informacyjnie.
PieTrzaK - 24 Lipiec 2015, 11:30

A w Łomży jak to w Łomży. Bez zmian.

Źródło: 4lomza.pl

PieTrzaK - 6 Październik 2015, 08:31

Alfy dawno jakoś nie było. ;) Passat dla formalności.
PieTrzaK - 1 Listopad 2015, 09:40

Z dzisiejszego wypadkowego poranka...

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 16 Listopad 2015, 10:39

Deszczowa obstawa potrącenia pieszego. Trafił swój na swego. :grin:

Cytat:
Obaj uczestnicy zdarzenia byli pijani. Kierujący volkswagenem transporterem 46-letni mężczyzna miał w wydychanym powietrzu blisko 1,6 promila alkoholu, a niewiele mniej, bo 1,4 promila "wydmuchał" potrącony pieszy. Jak wstępnie ustalili policjanci, pieszy nie przechodził też po przejściu dla pieszych tylko środkiem skrzyżowania ulic Polowej z Sadową.

Źródlo: Link

PieTrzaK - 25 Grudzień 2015, 19:58

Passat święta spędza w serwisie w B'stoku. :wink:
skansen - 25 Grudzień 2015, 21:43

PieTrzaK napisał/a:
Passat święta spędza w serwisie w B'stoku. :wink:

:)

Kolizja czy też legendarna Das hAVARIE?

PieTrzaK - 26 Grudzień 2015, 18:46

Coś tam wzięło i się po prostu zepsuło.
PieTrzaK - 15 Styczeń 2016, 18:12

Już śmiga. :grin:
PieTrzaK - 22 Styczeń 2016, 10:58

I nawet ma fotkę.

Źródło: mylomza.pl

PieTrzaK - 3 Luty 2016, 09:53

Cytat:
Wzmożone kontrole pojazdów na DK nr 61

Ograniczenie zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, niewłaściwym wykonywaniem manewrów na drodze, nieskorzystaniem z pasów bezpieczeństwa - to główne założenia prowadzonych przez podlaskich policjantów długoterminowych działań pod nazwą "Bezpieczna sześćdziesiątka jedynka".


Funkcjonariusze w czasie działań na całej długości drogi krajowej 61 będą prowadzić wzmożone kontrole pojazdów, zwracać uwagę na trzeźwość kierujących, popełniane wykroczenia, a także udzielać pomocy uczestnikom ruchu w bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Wszystkie te przedsięwzięcia mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jednej z najgłówniejszych tras województwa podlaskiego.

Przez teren województwa podlaskiego mazowieckiego przebiega droga krajowa 61 łącząca centralną Polskę z jej północno-wschodnimi kresami. 127 kilometrów tej trasy przebiega przez teren województwa podlaskiego rozpoczynając swój bieg na granicy powiatu łomżyńskiego i dalej przez Łomżę, Stawiski, Grajewo, Rajgród kończąc się w Augustowie. Z analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie województwa podlaskiego wynika, iż w 2015 roku na tej trasie zaistniało 480 zdarzeń drogowych (36 wypadków, 44 kolizji, 6 osób zginęło, 42 osoby zostały ranne). Porównując dane bieżące do ubiegłego roku należy zauważyć, że nastąpił wzrost zdarzeń drogowych o 7,1%.

Biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik zdarzeń w ruchu drogowym na tej trasie podlascy policjanci od poniedziałku prowadzą na terenie trzech powiatów, przez które przebiega DK nr 61 tj. łomżyńskiego, kolneńskiego i grajewskiego. Długoterminowe działania pod nazwą "Bezpieczna 61-ka" mające na celu zdecydowane przeciwdziałanie niepożądanym zjawiskom na drodze oraz poprawę bezpieczeństwa poprzez ograniczenie liczby wypadków drogowych i ich skutków.

Funkcjonariusze na terenie trzech powiatów, przez które przebiega droga krajowa nr 61 zwracają szczególną uwagę na kierowców przemierzających tą niebezpieczną trasę. Zachowania kierujących i popełniane przez nich drogowe grzechy na bieżąco śledzą wideorejestratory zainstalowane w radiowozach, ręczne i laserowe mierniki prędkości a przede wszystkimi czujne oczy mundurowych. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko oraz czy są trzeźwi, czy osoby podróżujące samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych oraz wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów.

W ciągu pierwszego dnia prowadzonych działań sześciu funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komend w Łomży, Kolnie i Grajewie skontrolowało łącznie 30 kierujących pojazdami. Szczególny nacisk w czasie działań funkcjonariusze kładą na kontrole kierujących pojazdami ciężarowymi, dlatego też 50% skontrolowanych pojazdów były to pojazdy ciężarowe. Funkcjonariusze nałożyli 27 mandatów na łączną kwotę 4650 zł, z czego większość stanowiły mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy.

Działania te kontynuowane będą do końca lutego br, w związku z czym kierujący mogą liczyć się ze zwiększoną liczbą patroli policyjnych na całym odcinku trasy krajowej 61.

Źródło: mylomza.pl

PieTrzaK - 2 Maj 2016, 05:47

W Łomży po staremu.

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 2 Maj 2016, 05:53

I produkcja własna:
piotreg - 2 Maj 2016, 08:02

PieTrzaK napisał/a:
W Łomży po staremu.

W Łomży, za czasów Vectry, nikt nie szalał z tablicami, w sytuacji kiedy w całym województwie było więcej zmian niż floty. :evil:

PieTrzaK - 2 Maj 2016, 08:13

Ba, nawet w KWP blach Vectrze nie zmienili. ;)
PieTrzaK - 13 Maj 2016, 09:24

Tradycyjnie.

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 17 Maj 2016, 06:18

Hue, hue... :grin:

Źródło: Facebook - Ekskluzywne samochody Białystok

delpiero - 28 Sierpień 2016, 10:27

Cytat:
Nowy nieoznakowany policyjny Ford również w Łomży

Dzisiaj na ulicach Łomży zaobserwowaliśmy pięknego nowego Forda Mondeo w kolorze bordowym. Auto przyciąga wzrok, jednak jest skutecznym "batem" na kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

Nowe auto podlaskiej policji to Ford Mondeo Mk5 najprawdopodobniej z silnikiem 2.0 o mocy 240 km. To co istotne auto wyposażone jest w dwie kamery i pełni służbę na terenie całego województwa podlaskiego.

Źródło: www.tvitv.pl

PieTrzaK - 12 Wrzesień 2016, 06:04

Alfa ostatnio mocno aktywna i widoczna - jak nie zdarzenia drogowe to pielgrzymi. :grin:

Źródło: mylomza.pl

piotreg - 8 Październik 2016, 16:06

Wszystko po staremu.
PieTrzaK - 24 Październik 2016, 09:34

Nic się nie zmienia.

Źródło: tvitv.pl

PieTrzaK - 15 Listopad 2016, 08:18

Źródło: tvitv.pl
PieTrzaK - 16 Grudzień 2016, 07:07

Jak widać wszystko żyje i jeździ. ;)

Źródło: tvitv.pl

PieTrzaK - 30 Styczeń 2017, 15:17

TVITV.pl

Alfa dalej śmiga. :good:

PieTrzaK - 6 Luty 2017, 09:17

Combo. :twisted:

Źródło: TVITV.pl

PieTrzaK - 6 Luty 2017, 10:33

W ramach uzupełnienia -> Passat lekko oberwał w (na razie) w bliżej nieokreślonych okolicznościach.

Cytat:
Do dwóch kolizji w odstępie godziny doszło dziś na skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z Szosą Zambrowską. Najpierw, około godz. 8.00, w drzewo uderzyła kobieta kierująca oplem zafirą (została odwieziona do szpitala), a godzinę później doszło również do uszkodzenia nieoznakowanego volkswagena passata łomżyńskiej drogówki.

Znacznie poważniej wyglądało pierwsze zdarzenie, w którym jadąca oplem zafirą kobieta w ciąży wjechała w przydrożne drzewo. Auto zostało poważnie uszkodzone, a kierująca trafiła do szpitala. Zdarzenie to wyjaśniają łomżyńscy policjanci.

Po około godzinie od pierwszego wypadku miało miejsce kolejne zdarzenie. Jak na razie wiemy tylko, że uczestniczył w nim policyjny, nieoznakowany volkswagen passat, który ma lekko uszkodzony przedni zderzak. Na miejscu nie widać innego auta, które miałoby uczestniczyć w tej kolizji, ale do jej wyjaśnienia przyjechał kolejny patrol drogówki.

Przy wyjeździe z Łomży w stronę Zambrowa są utrudnienia. Ruchem kieruje Policja.

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 8 Luty 2017, 09:46

Wczoraj do potrącenia pieszej przyjechała załoga <R> w innej bestii z grupy VAGa. Biała Fabia 1 w sedanie. :grin: Kolizji i innych zdarzeń całe multum, a wyjątkowo nigdzie się Passat na zdjęciach nie przewinął.
PieTrzaK - 15 Luty 2017, 10:54

Passat obstawiał rano potrącenie pieszej.

Źródło: tvitv.pl

Mario C - 15 Luty 2017, 13:08

PieTrzaK napisał/a:
TVITV.pl

Alfa dalej śmiga. :good:

Ta patelnia z mojej byłej firmy.

PieTrzaK - 3 Marzec 2017, 07:30

Wczorajsza kolizja i wczorajsze potrącenie.

Źródło: TVITV 1 TVITV2

PieTrzaK - 13 Marzec 2017, 08:21

Wczorajsze rozpoczęcie wyprzedzania kiedy jest się już wyprzedzanym - rowek i dachowanie... Alfa w obstawie.

Źródło: tvitv.pl

PieTrzaK - 2 Kwiecień 2017, 18:05

Żeby nie było że tylko Alfa - to jest i Passat. :)

Źródło: TVITV.pl

PieTrzaK - 19 Kwiecień 2017, 05:47

Wczorajszy wypadek w Marianowie.

Źródło: mylomza.pl

PieTrzaK - 25 Kwiecień 2017, 08:19

Wczorajsze potrącenie pieszego w Piątnicy.

Źródło: TVITV.pl

PieTrzaK - 26 Kwiecień 2017, 16:05

Oj...

Źródło: TVITV

PieTrzaK - 17 Maj 2017, 10:19

Alfa na chodzie (foto z 14 maja). Źródło: TVITV.pl

Passat po naprawie zderzaka też już na chodzie (foto z dziś) Źródło: TVITV.pl

PieTrzaK - 11 Czerwiec 2017, 19:36

Cytat:
Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku z udziałem motocykla pomiędzy Marianowem, a Budami Czarnockimi. Na kierowców czekają utrudnienia i ruch wahadłowy.

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w skutek poślizgu w który wpadł jednoślad. Niestety jedna z osób podróżująca motocyklem potrzebowała pomocy medycznej i została przewieziona do szpitala.

Świadkiem zdarzenia była mała dziewczynka która podróżowała wraz z rodzicami samochodem osobowym najprawdopodobniej za motocyklistami. Policjanci wręczyli jej między innymi odblaski i słodycze. Przypomnijmy, że prezydent Mariusz Chrzanowski przekazał łomżyńskim policjantom 200 pluszowych misiów "Łomżatków" wraz z odblaskami. Podarunek ma być wykorzystywany podczas zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych. Widząc dzisiejsze zdarzenia i zachowanie funkcjonariuszy, możemy stwierdzić, że jest to bardzo dobry pomysł, a misie, odblaski oraz słodkości powinny znajdować się w każdym radiowozie.

Podpisuje się "obiema rencyma". :)

Źródło: tvitv.pl

PieTrzaK - 9 Październik 2017, 07:31

Dawno nic nie było. ;)

Mylomza.pl

PieTrzaK - 10 Październik 2017, 05:40

To jeszcze z wczoraj - z Topolą-S z Orzysza.

4lomza.pl

PieTrzaK - 21 Maj 2018, 05:51

Niezmiennie. :)

Mylomza.pl

zurad - 4 Czerwiec 2018, 13:11

:arrow: VW Passat, nr rej. BL 37291
PieTrzaK - 5 Lipiec 2018, 10:17

Stabilnie. :)

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 22 Lipiec 2018, 16:49

Podobno nowość zawitała - BAU 21981 - srebrne BMW.
delpiero - 22 Lipiec 2018, 19:50

:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. BAU 21981 - kamera przód i tył
piotreg - 24 Lipiec 2018, 11:11

delpiero napisał/a:
:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. BAU 21981 - kamera przód i tył

piotreg - 25 Lipiec 2018, 11:36

delpiero napisał/a:
:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. BAU 21981 - kamera przód i tył

PieTrzaK - 31 Lipiec 2018, 05:34

Lata. :) W weekend aktywnie działała w ramach akcji "Bezpieczny autobus", a wczoraj obsługiwała zdarzenie.

Źródło: Podlaska Policja
Źródło: mylomza.pl

piotreg - 31 Lipiec 2018, 10:16

PieTrzaK napisał/a:
Lata. :)

Z Passatem do pary? :o

PieTrzaK - 8 Sierpień 2018, 08:06

A to dobre pytanie. Nie podejrzewałem, że Passat może się zawinąć, ale ostatnio 2x widziałem tylko BMW, nocną kolizję z US Army obsługiwało też BMW. :o
piotreg - 8 Sierpień 2018, 10:05

Daj znać jak wypatrzysz na ulicach Passata. Będziemy mieli wtenczas pewność.
PieTrzaK - 8 Sierpień 2018, 12:11

Za to Alfa to już raczej pojazd widmo. :roll: Nie pamiętam kiedy ostatnio się gdziekolwiek pojawiła.
PieTrzaK - 28 Sierpień 2018, 08:53

Takie nastrojowe wieczorową porą... :roll:

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 1 Październik 2018, 05:33

BMW lata. :wink:

Źródło: Mylomza.pl

PieTrzaK - 9 Styczeń 2019, 12:14

BMW jak jeździło tak jeździ.

Źródło: Mylomza.pl

Natomiast Passat najwyraźniej odnalazł się w Zambrowie. :)

PieTrzaK - 17 Marzec 2019, 10:58

Z wczorajszego wieczora - podczas zatrzymania szybkiego, wściekłego i nietrzeźwego...

Źródło: Mylomza

PieTrzaK - 26 Czerwiec 2019, 06:03

W ramach lekkiego odświeżenia wątku.

Źródło: Mylomza.pl

kali - 25 Sierpień 2019, 14:27

delpiero napisał/a:
:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. BAU 21981 - kamera przód i tył

PieTrzaK - 9 Grudzień 2019, 09:01

Szok i niedowierzanie... :shock:

BAU 21981 chyba zmieniła oblicze -> BL 58218.

Źródło: Mylomza.pl

delpiero - 1 Luty 2020, 23:09

:arrow: BL 58218
4265 - 5 Luty 2020, 19:11

Dzisiaj przypadkowo napotkane czerwone mondeo z KWP, które posiadało VR na osiedlowym parkingu. O dziwo ciągle z tymi samymi blachami BI 0590V.
delpiero - 17 Luty 2020, 12:43

:arrow: BL 58218
PieTrzaK - 29 Czerwiec 2020, 16:52

:arrow: BL 58218

Źródło: Mylomza.pl

piotreg - 30 Czerwiec 2020, 09:23

PieTrzaK napisał/a:
:arrow: BL 58218

PieTrzaK - 23 Wrzesień 2020, 18:03

BL 58218

Źródło: Narew.info

PieTrzaK - 2 Kwiecień 2021, 10:06

Wzmocnienie floty. :wink:

Cytat:
Nowy bat na piratów drogowych w Łomży! Policjanci otrzymali nieoznakowaną skodę



Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymali nowy radiowóz. To nieoznakowana skoda superb.


Policja podaje, że nieoznakowany radiowóz wyposażony jest w silnik o pojemności 2 litrów i mocy 272 koni mechanicznych. Pojazd posiada automatyczną skrzynię biegów. Zakup nowego samochodu służbowego został współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w kwocie 80 tysięcy złotych oraz Urząd Miasta Łomża w kwocie 66,320 złotych.

- Modernizacja floty policyjnej poprawi warunki służby policjantów, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa na drogach - dodaje oficer prasowy KMP w Łomży.

Niektórzy kierowcy mieli już okazję obejrzeć nową skodę z bliska. Z informacji przekazanych nam przez. mł. asp. Justynę Janowską wynika, że od godz. 6:00 do godz. 11:00 nowy radiowóz przyczynił się do ujawnienia 12 wykroczeń.






Link

piotreg - 2 Kwiecień 2021, 19:13

To Superb IV czy III FL?
PieTrzaK - 3 Kwiecień 2021, 07:11

A jest już IV? Chyba na 3 FL aktualnie stanęło :)

Jest iV, jako hybryda.

PieTrzaK - 5 Kwiecień 2021, 20:27

Źródło: FB KMP w Łomży
piotreg - 6 Kwiecień 2021, 08:20

A jak tam Alfa?
PieTrzaK - 6 Kwiecień 2021, 08:58

Alfa to raczej od dawien dawna już nie jeżdżąca. Ani jednej na Podlasiu od lat nie widziałem.
piotreg - 6 Kwiecień 2021, 12:27

Ok. Czyszczę całe województwo definitywnie.
małymobil - 12 Kwiecień 2021, 10:12

piotreg napisał/a:
Ok. Czyszczę całe województwo definitywnie.

Pierwsze Alfy zakończyły swoją przygodę w 2017 roku. Jedna z przebiegiem 188 tys. km i 214 tys. km :arrow: Źródło.

PieTrzaK - 18 Kwiecień 2021, 08:52

Skoda brała udział w kolejnej świetnej akcji naszej cudownej Policji - pacyfikacji wesela... :facepalm:

Źródło: Mylomza.pl

delpiero - 3 Maj 2021, 08:38

:arrow: BL 58218
piotreg - 20 Maj 2021, 08:57

Straszą nowym wozem. Spokojnie, to tylko wojewódzka.

Cytat:
"Nowy" nieoznakowany radiowóz na ulicach Łomży i regionu



Mają się nie rzucać w oczy i pilnować bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mowa o nieoznakowanych samochodach policji. Już kilka dni temu kierowcy zwracali nam uwagę na kolejny nieoznakowany pojazd łomżyńskiej drogówki.


Pojazd zupełnie nie rzuca się w oczy, a jest to Skoda Superb, która prawdopodobnie tylko czasowo będzie "gościć" na naszych ulicach. Dzisiaj funkcjonariusze ruchu drogowego nieoznakowanym pojazdem mierzyli prędkość na ul. Sikorskiego.




Link

PieTrzaK - 11 Lipiec 2021, 20:38

Skoda ostatnio ciągle w mediach, o BMW cisza... zaginęło w akcji.
delpiero - 30 Lipiec 2021, 20:59

Srebrne BMW :arrow: BL 58218 od początku maja przeniesione do :arrow: KWP Białystok.
delpiero - 3 Listopad 2021, 15:59

:arrow: BL 58196
delpiero - 21 Kwiecień 2022, 09:02

:arrow: BL 58196
PieTrzaK - 25 Kwiecień 2022, 14:43

Skodę widziano dziś w B-stoku w Mc Donaldzie na Produkcyjnej... Wycieczka, czy jakieś podmianki radiowozów?
piotreg - 26 Kwiecień 2022, 08:48

Ciężko teraz nadążyć, bo Komendy miejskie (powiatowe) w ramach Grupy Speed zapuszczają się na sąsiednie powiaty. BMW podlegające pod KMP we Wrocławiu raz poleciały aż na powiat legnicki, gdzie dopadł je delpiero).

Mogła to być więc wycieczka w ramach Grupy Speed, mógł to być wyjazd służbowy do KWP. Ciężko stwierdzić. Podmianka raczej mało realna, bo kasę na nią wyłożyło m.in. miasto.

Spawacz - 26 Listopad 2022, 09:56

:arrow: błękitna Skoda Superb III FL, nr rej. BL 58196 - kamera przód i tył
delpiero - 23 Marzec 2023, 15:49

:arrow: BL 58196
piotreg - 12 Lipiec 2023, 07:45

:arrow: BL 58196
delpiero - 2 Październik 2023, 09:58

:arrow: BL 58196

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group