Forum Mapy Fotoradarów

Kielce - Fotoradar przenośny

andrzej59 - 28 Marzec 2009, 20:13
Temat postu: Fotoradar przenośny
Witam na forum. Jest to mój pierwszy post, chociaż trochę moich zdjęć już tutaj jest.
W Kielcach ostatnio "moda" jest na ustawianie FR przenośnych przez SM i Policję dwóch jednocześnie. Np. na ul. Łódzkiej (koło elektrociepłowni - wylot od Piotrkowa) ustawili jednocześnie 2 FR - w stronę Łodzi za Astrą SM stał AD9 T, a po przeciwległej stronie Zurad w stronę centrum.
(Mam fotki, ale nie wiem jak je wstawić.)

Moniś - 28 Marzec 2009, 20:19

Cześć Andrzej :)

->> KLIK <<-

piotreg - 28 Marzec 2009, 20:24

Ja Ciebie też witam, kolego sympatyczny!

Praktycznie całe woj. świętokrzyskie na mapie foto, to fotosy Twojej roboty, tymbardziej witam Cię serdecznie :-)

andrzej59 - 28 Marzec 2009, 20:44

No to fotosesja z tego co wcześniej napisałem:








andrzej59 - 29 Marzec 2009, 11:17

Podobna akcja z 2. FR na wlocie do Kielc od Krakowa :arrow: ul. Krakowska










piotreg - 29 Marzec 2009, 19:37

Kasa wystawiła sobie fotoradarek żeby kasował jadących w drugą stronę... mieli go na oku, niech sobie łapie...
andrzej59 - 29 Marzec 2009, 21:37

Dokładnie w ten sposób zorganizowali sobie tą "zabawę" na Krakowskiej.
W przypadku ul. Łódzkiej drugi FR na oku miała SM.

andrzej59 - 31 Marzec 2009, 21:41

Dzisiejsza akcja SM - Kielce, ul. Warszawska - wlot od Warszawy - dalej kasa biletowa (policja):








andrzej59 - 16 Wrzesień 2009, 23:15

Kielce ul. Radomska (koło salonu Toyoty) - wylot w kierunku Warszawy
Co ciekawe FR ustawiony na wyjeżdżających z Kielc - ale kasa była kilkaset metrów w stronę Kielc - czyli focili od tyłu jadących od Warszawy do Kielc:




piotreg - 17 Wrzesień 2009, 09:33

Super sposób! Ci od tyłu, z którymi może być problem przy egzekucji, zostaną złapani na gorącym uczynku, a ci z najazdu... dostaną do domu :-)
andrzej59 - 17 Wrzesień 2009, 19:38

Kielce ul. Piekoszowska (50km/h) - wlot od strony Piekoszowa.







A dalej kasa.


andrzej59 - 9 Marzec 2010, 17:53

Kielce, ul. Krakowska (wlot do Kielc od strony Krakowa).
Słońce wyszło - wyszli i oni. Miejsce to samo co wyżej tylko inny samochód (pewnie musieli wcześniej trochę sobie zarobić).




piotreg - 9 Marzec 2010, 21:02

Stojące samotnie na poboczu auto (na wlocie do dużego miasta) musi budzić respekt! Niemądrzy płacą!
andrzej59 - 9 Marzec 2010, 22:52

Jak widać niemądrych "pacjentów" nie brakuje.


piotreg - 10 Marzec 2010, 07:40

Tego typu akcje b. mi się podobają! Pokazują, że SM gdzieś ma wpływy z mandatów!!! Taka pomoc Policji jest jak najbardziej na miejscu!

Kilku pacjentów oczywiście przez kolejkę na kasie pojedzie dalej... na nich zarobi Gmina.

bartwawa - 10 Marzec 2010, 09:15

I nikt nie zauważył, że samochód straży miejskiej stoi wbrew przepisom. Ustawili się tak blisko przejścia dla pieszych, że zasłaniają to przejście. To chyba większe zagrożenie?
piotreg - 10 Marzec 2010, 12:11

Ja tam tylko zauważyłem, że stali "na" niebieskich tablicach ostrzegawczych o kontroli fotoradarowej.

Tablice te chyba każdy zlewa, bo przed wiaduktem kolejowym stoi przecież atrapa.

andrzej59 - 18 Marzec 2010, 17:56

Kielce, ul. Warszawska - w kierunku Warszawy, ogr. 50 km/h

->> KLIK






Spy - 16 Czerwiec 2010, 11:29
Temat postu: no i mnie drapli
Witam

Chciałbym prosić szanownych forumowiczów, jeśli któryś z Was jest z okolic Kielc, o zrobienie zdjęcia. Prosiłbym zdjęcie ograniczenia - znaku miasto - czy co tam jest umieszczone, a jest podstawą dla fotoradaru na ul. Krakowskiej w Kielcach, jadąc w kierunku centrum. Dokładnie chodzi czy owy znak jest powtórzony po lewej stronie jezdni? Za pomoc serdecznie dziękuję.

piotreg - 16 Czerwiec 2010, 21:58

Jechałeś lewym pasem, nie zauważyłeś ograniczenia prędkości i zrobili Ci zdjęcie? :-)
Spy - 17 Czerwiec 2010, 08:46

Tak na to wygląda. Chociaż nawet nie wiem gdzie stał ten radar. Na dodatek nie widziałem zdjęcia, a policjant poinformował mnie, że mogę zobaczyć zdjęcie na komendzie po godzinie 12. Jak po spotkaniu w Kielcach wybrałem się na ten komisariat okazało się, że polska policja w piątki pracuje do 14.30!!! Mieszkam w Rudzie Śląskiej (koło Katowic) i już w Kielcach nie będę, a dzwoniłem się dowiedzieć czy wyślą mi to zdjęcie to powiedzieli, że nie wysyłają zdjęć. A chciałbym wiedzieć gdzie stoi ten znak i czy jest powtórzony po lewej stronie. Zgodnie z polskim prawem i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach poz. 2181 Dziennik Ustaw Nr 220 z dnia 23 grudnia 2003 r. znak na drodze dwupasowej z pasem dzielącym MUSI być powtórzony po lewej stronie. Nie pamiętam, ale nie widziałem po lewej stronie znaku i dlatego jeśli się okaże, że tak nie jest to będę wnosić o anulowanie mandatu do prezydenta miasta Kielce. Zaznaczając iż żaden dowód, że przekroczyłem prędkość nie został mi przedstawiony. Więc jeśli ktoś może, cyknijcie zdjęcie. Wielkie dzięki.
piotreg - 17 Czerwiec 2010, 10:27

Ukłoń się w stronę andrzeja59 - on często tam lata :-)

Dziwne, że sprawy nie przekazali do Rudy Śl. Bardzo dziwne!

andrzej59 - 19 Czerwiec 2010, 11:50

Faktycznie dziwna sprawa - policja w Kielcach powinna przekazać sprawę do wyjaśnienia w Rudzie - gdzie powinieneś być wezwany w charakterze świadka do wyjaśnienia sprawy (i na miejscu powinni pokazać Ci zdjęcie). Dziwniejsze jest to, że zdjęcia w Kielcach robi SM, a nie policja. Chyba, że to był stacjonarny. Najlepiej jakbyś opisał to dokładniej - co, kto, kiedy, gdzie i co w ogóle chcą od Ciebie. Jak będzie wiadomo co i gdzie to łatwiej będzie można Ci pomóc.
Jeżeli chodzi o znak teren zabudowany i tabliczkę "Kielce" to jest ona tylko po prawej stronie drogi na wlocie do Kielc na ul. Krakowskiej.
A jeśli chodzi o komunikowanie się z policją to radzę pisemnie, a nie telefonicznie.
PS. Ważne też jest z jakiego fotoradaru było zdjęcie - Ramer czy Fotorapid?

piotreg - 19 Czerwiec 2010, 13:54

Andrzej, zrób może na szybko zdjęcie oznakowania w tym miejscu żeby chłop miał szasnę się z tego wybronić...
Spy - 24 Czerwiec 2010, 08:44

Ponawiam prośbę o zdjęcie. Dzięki
spit - 24 Czerwiec 2010, 10:03

Zrobię je dzisiaj, chyba, że Andrzej zrobi to wcześniej.
piotreg - 24 Czerwiec 2010, 10:07

Apeluje chłopaki do Was o szybką pomoc koledze zza rzek i lasów...
Widzę tutaj dużą szansę na wybronienie się z opresji!!!

spit - 25 Czerwiec 2010, 20:43

Spy napisał/a:
Ponawiam prośbę o zdjęcie. Dzięki

Znak "Kielce" jest na wysokości latarni stojącej na środkowym pasie zieleni. Drugiego znaku nie ma.

piotreg - 25 Czerwiec 2010, 22:10

Dzięki. Spy, walcz o swoje! :twisted:
andrzej59 - 30 Wrzesień 2010, 17:22

Kielce, ul. Krakowska - wlot od strony Krakowa, ogr. 70 km/h
andrzej59 - 12 Październik 2010, 18:25
Temat postu: Kielce, ul. Radomska
Kielce, ul. Radomska, wlot od Warszawy, ogr. 50 km/h. Dalej "kasa biletowa".
piotreg - 12 Październik 2010, 18:44

Miejscówka znana i lubiana, a na kasie ruch jak na promocji w sklepie nie dla idiotów. :lol:
andrzej59 - 27 Październik 2010, 18:38

Kielce, ul. Jagiellońska, na jadących w kierunku Krakowa. 50km/h
andrzej59 - 28 Październik 2010, 18:00

Kielce, ul. Popiełuszki (Tarnowska), 50 km/h
Zaczęło się ZNICZowanie kierowców.

piotreg - 28 Październik 2010, 18:13

To w końcu jak się zwie ta ulica i w którym kierunku celował Adek :?:
A od przodu jakiś ligowiec jest :?: :D

andrzej59 - 28 Październik 2010, 19:18

Teraz jest Popiełuszki.
Celował na jadących od centrum w stronę Buska.

phonemaniac - 8 Luty 2011, 10:37

Cytat:
Strażnicy miejscy nie mogą wystawiać mandatów za przekroczenie prędkości

Kierowcy jeżdżący po Kielcach i Daleszycach z nadmierną prędkością nie muszą bać się Straży Miejskiej. Od stycznia funkcjonariusze nie mogą wypisywać mandatów na podstawie zdjęć z fotoradarów. "Zadbał" o to rząd, który nie przygotował przepisów.

- Fotoradar leży w szafie i czeka na rozporządzenia wykonawcze do nowych przepisów. Dopóki ich nie będzie, nie możemy wystawiać mandatów za przekroczenie prędkości - przyznaje Wojciech Bafia, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Kielcach.

DWA POWODY


Powody, które "uziemiły" fotoradary w szafach, są dwa. - Po pierwsze miejsca pracy urządzeń od 1 stycznia mają być oznakowane, ale nie wiadomo jak. Zasady zostaną określone w rozporządzeniu, którego jeszcze nie ma. Nie wystawiamy radaru, bo nie wiemy jak go prawidłowo oznakować - tłumaczy komendant Bafia. - A drugi powód jest taki, że zmienił się kodeks wykroczeń. Paragraf określający zasady karania za przekroczenie prędkości jest oznaczony "92 a", w starym prawie był "92". A w rozporządzeniu z listą wykroczeń, za które Straż Miejska może karać jest podany paragraf "92". Nie ma aktualnej podstawy prawnej pozwalającej nam wystawiać mandaty za przekroczenie prędkości. Czekamy na dwa nowe rozporządzenia, aby móc działać.

W takiej samej sytuacji znalazła się Straż Miejska w Daleszycach. Jej fotoradar także nie jest używany od 1 stycznia 2011 roku.

DUŻA STRATA!

Brak mandatów wystawianych przez Straż Miejską to strata dla miejskiej kasy. W ubiegłym roku funkcjonariusze wystawili ich za przekroczenie prędkości 1420, na kwotę 271 tysięcy złotych, czyli średnio w miesiącu do budżetu miasta wpływało 22 tysiące złotych. W styczniu i lutym w sumie miasto straci około 44 tysięcy złotych.
Marian Kołomański, zastępujący komendanta Straży Miejskiej w Daleszycach, nie chciał zdradzić liczby mandatów wystawionych w ubiegłym roku, ponieważ nie został upoważniony przez komendanta, który jest na zwolnieniu lekarskim.

W innych miastach Straż Miejska radzi sobie w ten sposób, że zdjęcia z fotoradarów przekazują do sądu, który wymierza karę za przekroczenie prędkości. Te pieniądze jednak trafią do budżetu państwa. - Tak robią samorządy, które mają stacjonarne fotoradary i ich lokalizacja została kiedyś formalnie zatwierdzona. Nasze urządzenie jest przenośnie. Pisałem do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i odpisali, że mamy czekać na przepisy wykonawcze - informuje komendant Bafia.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiada, że rozporządzenia mają być gotowe na 1 marca.

POLICJANCI SPOKOJNI...

Natomiast policja nie ma wątpliwości, czy może wypisywać mandaty. - My działamy w oparciu o nowy taryfikator, w którym wpisano paragraf "92 a", więc mamy podstawę prawną do karania. A radary ustawiamy w miejscach dobrze widocznych - zapewnia Grzegorz Dudek z Biura Prasowego Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach.

LINK

phonemaniac - 22 Kwiecień 2011, 14:42

Cytat:
Kielecka straż miejska wraca z fotoradarem na ulice

W piątek Straż Miejska w Kielcach wyszła na kieleckie ulice z fotoradarem po kilku miesiącach przerwy. Od stycznia funkcjonariusze nie mogli wypisywać mandatów na podstawie zdjęć z fotoradarów, ponieważ rząd nie zadbał o wydanie odpowiednich przepisów.

- Nie czekamy na nowe rozporządzenie. Dostaliśmy pismo z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, że możemy używać fotoradarów przy obecnych przepisach. Według najnowszej interpretacji wolno nam stawiać urządzenie w pobliżu znaków informujących kierowców o kontroli prędkości. Jest ich sporo w mieście i od czwartku można nas spotkać w tych miejscach – informuje Wojciech Bafia, zastępca komendanta Straży Miejskiej.

Na fotoradar kierowcy mogą natrafić na ulicy Warszawskiej, Krakowskiej czy Ściegiennego.
Straż Miejska wystąpiła do Miejskiego Zarządu Dróg o ustawienie kolejnych znaków na ruchliwych ulicach, na których kierowcy lubią przekroczyć prędkość. Na liście znalazły się Aleja Solidarności, Łódzka, Seminaryjska, Piekoszowska, Posłowicka, Wojska Polskiego, Grunwaldzka.

LINK

woju13 - 27 Kwiecień 2011, 16:21

Tymczasem w Kielcach... :mrgreen:
małymobil - 27 Kwiecień 2011, 16:24

Wystawili dziada.
pstryk - 27 Kwiecień 2011, 17:01

Kolejni którzy nie wytrzymali i bez odpowiedniego rozporządzenia robią fotki. :facepalm:

małymobil napisał/a:
Wystawiły dziada.

Czemu tak brzydko mówisz :?: :shock: To przecież ładny "pajączek". :grin:

andrzej59 - 27 Kwiecień 2011, 17:13

FR ustawiony kilkadziesiąt metrów za znakami (po prawej i lewej stronie pasa ruchu) D-51 <FR> przed atrapą FR.
piotreg - 27 Kwiecień 2011, 20:37

A trapa nadal na swoim miejscu :?: :o

<FR> prawidłowo oznakowany :!: Jednak dla mnie ważniejszym "znakiem" byłby zaparkowany na poboczu pojazd <SM> .

Qbek - 27 Kwiecień 2011, 20:40

woju13 napisał/a:
Tymczasem w Kielcach...

Co za pech! Po 12-tej ich nie było :( Byłyby super testy :)

woju13 - 27 Kwiecień 2011, 20:59

Zdjęcie pochodzi z wczoraj. Wczoraj atrapa była na swoim miejscu.
andrzej59 - 28 Kwiecień 2011, 21:05

Dzisiaj wyglądało to tak samo.
woju13 - 28 Kwiecień 2011, 21:19

A dalej wygląda to tak: :mrgreen:
andrzej59 - 29 Kwiecień 2011, 18:50

Dzisiaj w Kielcach powtórka z "rozrywki" - ul. Warszawska
piotreg - 30 Kwiecień 2011, 11:47

andrzej59 napisał/a:
Dzisiaj w Kielcach powtórka z "rozrywki" - ul. Warszawska

Andrzej, opisz proszę tą miejscówkę.

andrzej59 - 30 Kwiecień 2011, 21:42

piotreg napisał/a:
Andrzej, opisz proszę tą miejscówkę.

Patrz post z: 18 Marzec 2010, 17:56
To samo miejsce tylko 50m dalej i FR stoi na pasie zieleni, bo na prawym pasie jest teraz Buspas. Obstawa <SM> stoi po drugiej stronie drogi na parkingu - 300 m dalej kasa biletowa <R> .
(50) na jadących od centrum w stronę Warszawy. Kilkaset metrów wcześniej stoi FR oznakowany <FR> . Jak na moje oko ten przenośny jest w odległości większej niż 500m
od D-51 <FR> .

piotreg - 1 Maj 2011, 07:52

andrzej59 napisał/a:
Jak na moje oko ten przenośny jest w odległości większej niż 500m
od D-51 <FR> .

Ale ustawodawca nie postawił jeszcze przysłowiowej "kropki nad i" :D
Dzięki za pomoc.

andrzej59 - 16 Maj 2011, 20:58

Kielce, ul. Popiełuszki - nielegalny FR <SM> , ogr. (50) . Na jadących w kierunku Buska.
Wcześniej (ok. 800m) oznakowanie pod atrapę <FR> .

małymobil - 10 Czerwiec 2011, 19:13

Ulica warszawska, wylot z Kielc w stronę S7 około 14.30. Próbowałem zagadać coś z panem strażnikiem, ale rozmowny nie był. Dowiedziałem się, że zachowanych zostało 10km tolerancji, ale na monitorze widziałem 75km/h najmniej. Strażnik śmiał się przez radio, bo przy mnie wpadł rekordzista w BMW - 115km/h. Mniej więcej 100m dalej kasa (przed wjazdem na stacje STATOIL). Strażnik i policjant w oznakowanej Skodzie nie narzekali na brak chętnych. Fotoradar ustawiony 80-100m za masztem Zuradu. Dziś był o dziwo pusty, przynajmniej ja nie widziałem w nim imitatora.
andrzej59 - 10 Czerwiec 2011, 20:12

Można powiedzieć, że w tym miejscu zrobiła się "miejscówka". Tylko jest jeden problem - FR stoi grubo ponad 500m za znakiem <FR> . I jeszcze jedna innowacja - FR stoi nie w pasie zieleni na środku tylko na poboczu.
Druga miejscówka na ul. Popiełuszki przed Castoramą również ponad 500m za D-1 (ok. 850m).

piotreg - 10 Czerwiec 2011, 22:22

Na moje oko nie ma problemu (na tą chwilę) - wciąż nie weszło w życie żadne rozporządzenie. :twisted:
Norbi.k - 13 Czerwiec 2011, 09:24
Temat postu: Ulica Jagiellońska
Witam.

Kolejna miejscówka będzie na ul. Jagiellońskiej w okolicach DPS, wczoraj tamtędy jechałem w kierunku bazy MZK i zauważyłem wstawiony znak <FR> , natomiast żadnego fotoradaru tam nie ma.

Kiedyś tam lubili się ustawiać. Teraz sobie najwyraźniej przygotowują grunt.

Pozdrawiam

andrzej59 - 13 Czerwiec 2011, 17:16

Znaki <FR> pojawiły się w różnych (dziwnych też) miejscach. Zamiast atrap teraz będą znaki <FR> . Chyba nie o to chodziło ustawodawcy :o
Norbi.k - 14 Czerwiec 2011, 09:32

Witam.

Znaki muszą stanąć aby usankcjonować stawianie <FR> "w krzakach" przy ulicy. Ale masz w 100% rację - nie o to chodziło ustawodawcy.
Pozdrawiam

piotreg - 14 Czerwiec 2011, 09:58

Norbi.k napisał/a:
Ale masz w 100% rację - nie o to chodziło ustawodawcy.

Ustawodawca to sam do końca nie wie o co mu chodziło... :lol:

OJCIEC - 14 Czerwiec 2011, 13:24

Ustawodawca po wejściu przepisów się dziwował, że do słupów Zuradu nie można wepchnąć np. Multanovy :lol:
andrzej59 - 20 Czerwiec 2011, 23:02

Kielce (Bukówka) - wylot w stronę Staszowa, (50) .
sqrt9 - 21 Czerwiec 2011, 10:13

Schowali się dość daleko od ulicy, jakiekolwiek fotki i wystawione na ich podstawie mandaty nie są póki co wystawione zgodnie z prawem?
piotreg - 21 Czerwiec 2011, 13:41

A skąd u kolegi takie domniemanie :?: :o
andrzej59 - 22 Czerwiec 2011, 00:04

Jedyne co się można czepić to (znowu) odległość od <FR> . W tym przypadku jakieś 800m.
sqrt9 - 22 Czerwiec 2011, 14:03

piotreg napisał/a:
A skąd u kolegi takie domniemanie :?: :o

andrzej59 już wyjaśnił :twisted: :good:

andrzej59 - 5 Lipiec 2011, 20:25

Miejsce jak wyżej. Tylko zmieniła się taktyka.
FR ustawiony na wyjeżdżających z Kielc, ale... zdjęcia w plecki dla wjeżdżających od Staszowa.
Żeby nie było wątpliwości (nie ma twarzy na zdjęciu) - 500m dalej za górką <R> i kasa biletowa.

piotreg - 5 Lipiec 2011, 20:36

Najazd pewnie też robili. Na moje oko takie ustawienie niosło przede wszystkim konieczność ochrony sprzętu przed deszczem... a że przy okazji była to niezła pułapka na odjeżdżających... mówi się trudno i kupuje się detektor na wypadek wszelki :lol:

Ponadto, auto jest tak charakterystyczne, że tylko kolejne baranki powinny się na to łapać.

Ludzie, kierowcy... czy zaparkowany na poboczu radiowóz <SM> / <SG> nic Wam nie mówi :o Przecież na 99,9% to fotoradar :!:

OJCIEC - 5 Lipiec 2011, 20:44

Kuria, ale piękne miejsce do testów :!: :grin:
andrzej59 - 13 Lipiec 2011, 19:20

<SM> Kielce = PARTYZANCI
Dzisiaj PARTYZANCI z Kielc niezgodnie z prawem (brak oznakowania) robili foty.
Co prawda na górnym zdjęciu jest znak <FR> przed atrapą, ale nie jest oznakowane na jakim odcinku, później jest rondo, za którym w odległości ok. 400m stoi <SM> (w krzakach) i brak <FR> . Ci co wjeżdżają na ul. Tarnowską z prawej strony (ul. Wrzosowa) nie mają znaku <FR> zgodnego z nowym prawem.

piotreg - 13 Lipiec 2011, 19:27

Miejscówka znana. Osoby, które się tu wrąbały wygrywają sprawę na pierwszej rozprawie w przypadku odmowy przyjęcia mandatu.
andrzej59 - 26 Sierpień 2011, 18:40

Kielce - ul. Jagiellońska w stronę Krakowa. Stare miejsce (teraz oznakowane), ogr. (50) - powrót po dłuższej przerwie.
piotreg - 27 Sierpień 2011, 09:41

andrzej59 napisał/a:
(...) powrót po dłuższej przerwie.

Kto wie, czy Ty się do tego nie przyczyniłeś :?: :lol:

sqrt9 - 8 Wrzesień 2011, 21:00

andrzej59 napisał/a:
Kielce - ul. Jagiellońska w stronę Krakowa. Stare miejsce (teraz oznakowane), ogr. (50) - powrót po dłuższej przerwie.

Raczej nie jest odpowiednio oznakowane, chyba że na ul. Karczówkowskiej jest znak <FR> .

andrzej59 - 8 Wrzesień 2011, 22:06

Nigdzie nie napisałem, że jest odpowiednio oznakowany. W Kielcach nigdzie, gdzie stoją z przenośnym, nie ma miejsca prawidłowo oznakowanego, jeśli chodzi o FR <SM> . Na żadnym znaku <FR> nie ma tabliczki "Na odcinku...", a na Tarnowskiej to skandal (patrz opis wyżej).
sqrt9 - 8 Wrzesień 2011, 22:47

Ja nie mam nic do Ciebie w tej kwestii, andrzej59. No może uznanie za świetne fotki w wielu tematach, również w tym. :good:
piotreg - 9 Wrzesień 2011, 07:16

andrzej59 napisał/a:
Nigdzie nie napisałem, że jest odpowiednio oznakowany. W Kielcach nigdzie, gdzie stoją z przenośnym, nie ma miejsca prawidłowo oznakowanego, jeśli chodzi o FR <SM> . Na żadnym znaku <FR> nie ma tabliczki "Na odcinku...", a na Tarnowskiej to skandal (patrz opis wyżej).

Wychodzi na to, że każda fotka powinna trafić do kosza...
Sprawa do nagłośnienia...

andrzej59 - 13 Wrzesień 2011, 17:37

Kielce - Posłowice, nowa miejscówka, (40) - oznakowana (nieprawidłowo).

Lokalizacja: ->> Klik

Trochę dziwne miejsce - za 2 progami zwalniającymi, a stan drogi taki jak widać :facepalm:

wksek - 13 Wrzesień 2011, 17:55

Na takiej nawierzchni :facepalm: :?:
sqrt9 - 13 Wrzesień 2011, 18:08

Jesteś pewien tych (40) ? Nie zdziw się, jak od 31 będzie cykać :lol:

Straż Wiejska w Kielcach jest bardzo pomysłowa :grin:

PieTrzaK - 13 Wrzesień 2011, 18:30

Parodia :facepalm:
sqrt9 - 13 Wrzesień 2011, 19:14

andrzej59, przyznaj się. To nie jest fotoradar, to Twój projektor, który wyjąłeś z piwnicy, odkurzyłeś, dorobiłeś trójnóg i postawiłeś go tam dla jaj, że niby to fotoradar :grin:
andrzej59 - 13 Wrzesień 2011, 19:24

sqrt9 napisał/a:
Jesteś pewien tych (40) ? Nie zdziw się, jak od 31 będzie cykać

Przepisy się kłaniają. (20 dotyczy progów zwalniających).

PieTrzaK - 13 Wrzesień 2011, 19:34

Jakby się ktoś planował załapać to go chyba chopka czeka. I potem tłumaczenie "ale ja wcale nie jechałem, tylko leciałem na tym zdjęciu" :lol:
Maciexas - 13 Wrzesień 2011, 21:52

andrzej59, jesteś pewien, że znak barwy żółtej może decydować o tym, jak długo obowiązuje ograniczenie?
Jak dla mnie tam jest (20). Jeszcze pamiętam jak mnie instruktor uczył by nie przyspieszać za muldami, bo ogr. za nimi również obowiązuje!

andrzej59 - 13 Wrzesień 2011, 22:08

Czyli od jednej strony jest (40) (najniższe zdjęcie - FR stoi między (40) , a (20), a od drugiej strony jest (20) za znakiem informującym o 2. muldach na odcinku 80 m :?: :?: :?:
sqrt9 - 13 Wrzesień 2011, 23:22

Zakładając, że łapią od 51 km/h, kogo złapią? Kogoś na czterokołowcu chyba :grin:

Wg mnie fotoradar jest ustawiony na 31 km/h. Ograniczenie prędkości do 20 km/h wciąż obowiązuje w miejscu, w którym stoi fotoradar.

I teraz fajna rzecz - każda zrobiona fotografia poszłaby do analizy. Badano by, z której strony jechał klient. Karanie mandatem, z tolerancją 10 km/h, wyglądałoby to tak:

- najazd od 31 km/h,
- odjazd od 51 km/h.

piotreg - 14 Wrzesień 2011, 07:15

sqrt9 napisał/a:
Straż Wiejska w Kielcach jest bardzo pomysłowa :grin:

Panie Kolego, a skąd Pan wie, że to Gmina ustawiła ten znak. Jak ja lubię takich ekspertów...
Być może jakiś desperat ustawił nielegalnie ten znak...
Być może oznakowali tą drogą z uwagi na samochody ciężarowe, które rozjechały tą drogę, a te jak wiadomo po takiej nawierzchni pojadą szybciej...

Fear - 14 Wrzesień 2011, 07:18

piotreg napisał/a:
sqrt9 napisał/a:
Straż Wiejska w Kielcach jest bardzo pomysłowa :grin:

Panie Kolego, a skąd Pan wie, że to Gmina ustawiła ten znak. Jak ja lubię takich ekspertów...
Być może jakiś desperat ustawił nielegalnie ten znak...

Ale desperat nie ma stanie AD9 :grin:
Chociaż teraz na alledrogo można wszystko kupić :lol:

piotreg - 14 Wrzesień 2011, 07:23

O :!: Nie zauważyłem wcześniej tego Adeka :shock:
Sorry :neutral:

Pięknie uwieczniłeś łamanie prawa przez <SM> Kielce :!:

wksek - 14 Wrzesień 2011, 09:29

piotreg, :facepalm: :grin:
piotreg - 14 Wrzesień 2011, 09:37

:cool:
sqrt9 - 14 Wrzesień 2011, 11:28

piotreg, :grin:
andrzej59 - 14 Wrzesień 2011, 17:12

sqrt9 napisał/a:
andrzej59, przyznaj się. To nie jest fotoradar, to Twój projektor, który wyjąłeś z piwnicy, odkurzyłeś, dorobiłeś trójnóg i postawiłeś go tam dla jaj, że niby to fotoradar :grin:

Tak, przyznaję się - to jest projektor z piwnicy, a obok ustawiłem białego resoraka z kredensu z ołowianymi żołnierzykami (strażnikami) dla jaj, że niby to prawdziwe. :grin: :grin: :grin:

andrzej59 - 1 Październik 2011, 16:48

Kielce - Tarnowska:


piotreg - 1 Październik 2011, 18:09

Prawidłowo oznakowany - nie ma co.
DarioG - 1 Październik 2011, 18:11

Piękne koleiny - nie ma co :mrgreen:
pstryk - 1 Październik 2011, 18:19

A TIR-owiec ogr. ma w dupce... nie ma co :facepalm: Ale pozdrowienia z Kielc dostanie. :grin:
sqrt9 - 2 Październik 2011, 14:21

Ja znaku nie zauważyłem przed tym fotoradarem. W którym momencie filmu się on pojawia?
elektro - 2 Październik 2011, 15:04

Może to była ironia? :P
Fear - 2 Październik 2011, 15:51

sqrt9 napisał/a:
Ja znaku nie zauważyłem przed tym fotoradarem. W którym momencie filmu się on pojawia?

0:14 :wink:

andrzej59 - 2 Październik 2011, 16:37

W 15 sek. jest podwójne oznakowanie z lewej i prawej strony <FR> , przy czym znak z prawej strony drogi ma tabliczkę "Na odcinku 800m", a z lewej nie ma. W 33-35 sek. widać po lewej stronie atrapę FR (ok. 400m. za znakami D-51). Za atrapą jest rondo po którym nie ma żadnego oznakowania (powinny być 2 szt. D-51 po lewej i prawej stronie jezdni).
1 min. 10 sek. - AD9 T - ok. 800m za <FR> .

andrzej59 - 2 Październik 2011, 22:51

Dziwne oznakowanie. W Kielcach dziwnie znakują miejsca pod przenośne <FR> . Na 2 pasmowych drogach, gdzie znaki powinno być powtórzone z lewej i prawej strony jezdni - te z prawej mają tabliczki "Na odcinku...", a te z lewej nie mają (oszczędności, czy tymczasowo)? :o :facepalm:
sqrt9 - 3 Październik 2011, 11:55

Oni w ogóle nie myślą, ustawiając te znaki! Włączający się z innej ulicy już znaków nie widzą, a potem, pstryk, zdjęcie.

Chociaż, jeżeli ktoś jedzie ponad 60 km/h po mieście, gdzie co kilkaset metrów są przejścia dla pieszych i światła, niech płaci! :grin:

wksek - 3 Październik 2011, 12:23

Ot taka dziura w przepisach z tymi bocznymi drogami :D
piotreg - 7 Październik 2011, 19:38

A kogo to interesuje :?: :o Czy w rozporządzeniu ktoś słowem o tym wspomniał :?: :o
Brawo mądre głowy z Wiejskiej :!: Stworzyliście kolejne rozporządzenie, które jest nic niewarte :!:

miś - 8 Październik 2011, 20:49

Przecież nie pierwsze i nie ostatnie takie rozporządzenie. Ci od fotoradarów z czegoś muszą kasę zbierać, inaczej wszyscy by grzeczni byli na drodze, a tak ktoś nieświadomy się trafi i ma fotę.
andrzej59 - 17 Październik 2011, 20:33

No dzisiaj mnie zdziwko rąbnęło - <SM> wystawiła <FR> o 17.00. Do tej pory spotykałem tylko do południa. Stara miejscówka na Tarnowskiej. Oczywiście <FR> nadal nieprawidłowo oznakowany.


sqrt9 - 18 Październik 2011, 19:01

andrzej59, na przejściu dla pieszych nie zmieniaj pasa ruchu :facepalm:
andrzej59 - 19 Październik 2011, 19:04

Kielce, Jagiellońska, ogr. (50) :


spit - 19 Październik 2011, 21:47

I bardzo dobrze, że się tutaj ustawiają. Mieszkałem kiedyś przy Szkolnej i wyjazd w Jagiellońską graniczył z cudem. Mamy tu jeszcze uczelnię, NGK, domy późnej starości...
małymobil - 28 Listopad 2011, 23:51

W Kielcach na ulicy Warszawskiej jadąc od centrum w stronę Warszawy są 2. punkty na przenośny fotoradar. Pierwszy jest zaraz za skrzyżowaniem Warszawskiej z IX Wieków, na odcinku 900m, a drugi za skrzyżowaniem z Warszawskiej z Świętokrzyską jest 1.2km, ale za chwile pojawia się znak D-51, informujący o maszcie Zuradu. Mam taką propozycję, by andrzej59 zrobił taką małą listę, gdzie w CK można się spodziewać przenośnego AD9 i na jakim dystansie.
andrzej59 - 11 Kwiecień 2012, 23:23

Kielce, ul. Ściegiennego, ogr. (50) . Na jadących od Buska do centrum. W obstawie <SM> . Obok Orlenu stała kiedyś atrapa FR. Oznakowanie <FR> tylko od strony Buska - jadąc od strony centrum oznakowania nie ma (jakby ktoś dostał fotkę w plecy).
wksek - 16 Kwiecień 2012, 16:53

:good: Fotki na ligowo.
delpiero - 17 Lipiec 2012, 10:02

Cytat:
Szczyt bezmyślności zarejestrował fotoradar kieleckiej Straży Miejskiej. Kobieta prowadziła samochód z dzieckiem na kolanach

Kieleccy strażnicy miejscy przecierali oczy ze zdumienia, gdy zobaczyli zdjęcie zarejestrowane przez fotoradar ustawiony na ulicy Ściegiennego. Kobieta prowadząca hondę nie dość, że przekroczyła dozwoloną prędkość o 34 km/h, to jeszcze jechała z małym dzieckiem na kolanach. Oprócz mandatu za nadmierną prędkość, który dostanie od Straży Miejskiej, ze swojego pomysłu na przewożenie dziecka będzie się tłumaczyć przed policją.

To szczyt bezmyślności, jednak my tę panią możemy tylko ukarać mandatem za przekroczenie prędkości – przyznaje Wojciech Bafia, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Kielcach. Zdjęcie trafi jednak do wydziału ruchu drogowego kieleckiej policji i to policjanci zdecydują, jak ukarać kobietę za przewożenie dziecka na kolanach. Na pewno wchodzi w grę kara za przewożenie dziecka bez fotelika, ale być może policja potraktuje to także jako narażenie go na utratę życia lub zdrowia, a za to kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat więzienia.
LINK
spit - 17 Lipiec 2012, 22:46

Twarze zamazane, to fakt. Ale jak tak patrzę na tę fotkę, to równie dobrze mógłbym powiedzieć, że tym autem jechało E.T.
piotreg - 13 Marzec 2013, 13:55

Andrzej, zerknij proszę na mapę i wskaż ulice, które są do zdjęcia z uwagi na brak znaków D-51 z tabliczką "Na odcinku... m".
andrzej59 - 13 Marzec 2013, 17:12

Fotoradar przenośny (AD9 T SM Kielce):

Cytat:
- ul. Bohaterów Warszawy, zaraz za małym Tesco
- ul. Jagiellońska, jadąc od strony Krakowa, ogr. 40 km/h
- ul. Krakowska, wlot do miasta, tuż przed atrapą fr. stacjonarnego, jadąc od strony Krakowa
- ul. Krakowska, wlot do miasta, tuż przed dyskontem Lidl, jadąc od strony Krakowa
- ul. Krakowska, wylot z miasta, na wysokości P.W. HOLDING Ltd., jadąc w kierunku Krakowa
- ul. Łódzka, wylot z miasta, na wysokości elektrociepłowni, jadąc w kierunku Piotrkowa Tryb.
- ul. Łódzka, wlot do miasta, na wysokości elektrociepłowni, jadąc od strony Piotrkowa Tryb.

- ul. Piekoszowska, wlot do miasta, jadąc od strony Piekoszowa
- ul. Posłowicka, ogr. 20 km/h
- ul. Radomska, jadąc od strony Warszawy
- ul. Radomska, wylot z miasta, na wysokości salonu Toyoty, jadąc w kierunku Warszawy

- al. Solidarności, na wysokości Exbudu, jadąc w kierunku centrum
- ul. Ściegiennego, przy 'migającym' przejściu dla pieszych na wysokości stacji Orlen, jadąc od strony Buska Zdr.
- ul. Popiełuszki, wylot z miasta, zaraz za atrapą fotoradaru stacjonarnego, jadąc w kierunku Buska Zdr.
- ul. Warszawska, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Szydłówek Górny, jadąc w kierunku Warszawy
- ul. Warszawska, za skrzyżowaniem z ul. Turystyczną, ok. 300 m. za radarem stacjonarnym
- ul. Warszawska, na wysokości Stoku, jadąc w kierunku centrum
- ul. Wojska Polskiego, wlot do miasta, jadąc od strony Staszowa
- ul. Wojska Polskiego, wylot z miasta, jadąc w kierunku Staszowa

- Jagiellońska, jadąc w kierunku Krakowa, w okolicach DPS-u

Tych na czerwono nie ma.

piotreg - 13 Marzec 2013, 17:48

:good:
andrzej59 - 21 Maj 2013, 19:48

Cytat:
Straż miejska w Kielcach bez fotoradaru na całe wakacje

Kieleccy strażnicy miejscy zawieszają kontrolowanie kierowców przy pomocy fotoradaru. Urządzenie wróci na ulice po wakacjach.


- Strażników pracujący przy fotoradarze skierujemy do innych zadań. Będą chodzić w patrolach po ulicach w centrum Kielc i w osiedlach. W lecie więcej osób wychodzi do miasta, spaceruje, siedzi w ogródkach piwnych i jest większe zapotrzebowanie na nasze interwencje. Mieszkańcy skarżą się na osoby wystające i hałasujące przed blokami, a właściciele ogródków piwnych na kradzieże i awantury – informuje Wojciech Bafia, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Kielcach.

Przy fotoradarze pracuje 5 osób. – Jedna skończy prace związane z wystawianiem mandatów a cztery już od jutra utworzą dwa dodatkowe patrole – dodaje. - Po wakacjach wrócą one do pracy z fotoradarem. Kierowcy nie powinni się czuć bezkarni na kieleckich drogach, bo nadal będą kontrolowani przez policję i Inspekcję Ruchu Drogowego.

LINK

andrzej59 - 16 Wrzesień 2013, 22:32

Dawno tu nie stali. Kielce, ul. Jagiellońska w kierunku od Krakowa do stacji BP.


andrzej59 - 11 Październik 2013, 21:53

Nowa miejscówka - Kielce, ul. Popiełuszki - na jadących od Buska, ogr. (50) , a 100m dalej jest (40) .
andrzej59 - 13 Październik 2013, 11:26

Mapa powyższej miejscówki.
andrzej59 - 10 Grudzień 2013, 19:57

Dzisiaj stali na ul. Jagiellońskiej w kierunku - do centrum.
andrzej59 - 10 Grudzień 2013, 20:00

Później przestawili na drugi pas, kierunek - do Krakowa.
małymobil - 15 Grudzień 2013, 20:25

Rozkład jazdy <SM> Kielce

Cytat:
HARMONOGRAM wykorzystania urządzenia samoczynnie rejestrującego prędkość pojazdów typu RAMER AD9 T w dniach od 01-12-2013 r. do 30-12-2013 r. przez Zespół Obsługi Fotorejestratorów
Komendy Straży Miejskiej w Kielcach

Dzień miesiąca - Lokalizacja punktu pomiarowego
2. ul. Grunwaldzka - okolice szpitala, Al. Solidarności (obok "Biedronki")
3. ul. Warszawska (okolice numeru 166), ul. Ściegiennego
4. ul. Krakowska (pas południowy), ul. Łódzka
6. ul. Krakowska (pas północny), ul. Jagiellońska (okolice DPS)
9. ul. Grunwaldzka - okolice szpitala, ul. Ściegiennego
10. ul. Jagiellońska (okolice DPS), ul. Łódzka
11. ul. Grunwaldzka - okolice szpitala, ul. Krakowska (pas północny)
13. ul. Łódzka, ul. Jagiellońska (okolice DPS)
16. ul. Jagiellońska (okolice DPS), ul. Warszawska (okolice Lukoil)
17. ul. Warszawska (okolice nr 157), ul. Krakowska (pas północny)
18. Al. Solidarności (obok "Biedronki"), ul. Tarnowska
20. ul. Tarnowska, Al. Solidarności (obok "Biedronki")

Źródło

piotreg - 15 Grudzień 2013, 20:34

Andrzej, na Solidarności przy Biedronce w którym kierunku mierzą?
andrzej59 - 15 Grudzień 2013, 20:38

W kierunku Warszawy.
piotreg - 15 Grudzień 2013, 20:40

Mógłbyś jeszcze opisać miejscówki na:

- Łódzkiej
- Krakowskiej
- Tarnowskiej

andrzej59 - 16 Grudzień 2013, 22:07

Ul. Łódzka jest oznakowana na sporym odcinku.
andrzej59 - 18 Grudzień 2013, 22:28

Dzisiaj na Tarnowskiej.
piotreg - 18 Grudzień 2013, 23:40

Tarnowska czy Popiełuszki? :mrgreen:
andrzej59 - 18 Grudzień 2013, 23:52

Kiedyś cała ta ulica była Tarnowska, potem podzielili ją na Tarnowska i Popiełuszki (chyba na wysokości ul. Wapiennikowej). <FR> wg planu jest na Tarnowskiej.
małymobil - 5 Styczeń 2014, 13:55

Wczoraj pomimo zapowiedzi <SM> na swojej stronie, że pojawią się na Krakowskiej i Łódzkiej, nie zastałem ich tam po 16. :sad:
andrzej59 - 5 Styczeń 2014, 14:17

Nic dziwnego skoro spóźniłeś się o... miesiąc. :grin:
piotreg - 5 Styczeń 2014, 15:42

:good: :lol:
małymobil - 5 Styczeń 2014, 19:03

Upssss. :facepalm: :oops:
OJCIEC - 5 Styczeń 2014, 21:03

O w pytkę Zbysia, nieźle tu poczynacie :grin:
małymobil - 7 Styczeń 2014, 14:22

Teraz aktualny.

Cytat:
HARMONOGRAM wykorzystania urządzenia samoczynnie rejestrującego prędkość pojazdów typu RAMER AD9 T w dniach od 01-01-2014 r. do 31-01-2014 r. przez Zespół Obsługi Fotorejestratorów Komendy Straży Miejskiej w Kielcach

Dzień miesiąca - lokalizacja punktu pomiarowego
07 - ul. Wojska Polskiego, ul. Jagiellońska (okolice DPS)
08 - ul. Grunwaldzka, ul. Łódzka
09 - ul. Warszawska (okolice stacji Lukoil), ul. Ściegiennego
10 - ul. Warszawska (okolice nr 166), ul. Wojska Polskiego
13 - Al. Solidarności (obok Biedronki), ul. Ściegiennego
14 - ul. Warszawska (okolice nr 157), ul. Grunwaldzka
15 - ul. Krakowska, ul. Jagiellońska (okolice DPS)
16 - ul. Tarnowska, ul. Ściegiennego
17 - ul. Łódzka, ul. Grunwaldzka
20 - ul. Jagiellońska (okolice DPS), ul. Łódzka
21 - ul. Warszawska (okolice stacji Lukoil), ul. Grunwaldzka
22 - ul. Warszawska (okolice nr 157), ul. Łódzka
23 - ul. Krakowska, ul. Łódzka
24 - ul. Tarnowska, ul. Jagiellońska (okolice DPS)
27 - Al. Solidarności (obok Biedronki), ul. Grunwaldzka
28 - ul. Wojska Polskiego, ul. Jagiellońska (okolice DPS)
29 - ul. Warszawska (okolice szkoły podstawowej), ul. Tarnowska
30 - ul. Tarnowska, ul. Łódzka
31 - ul. Krakowska, ul. Wojska Polskiego

Źródło

andrzej59 - 16 Styczeń 2014, 18:27

Kielce, ul. Tarnowska - na jadących w kierunku Buska, ogr. (50)
andrzej59 - 17 Styczeń 2014, 19:12

Kielce, ul. Grunwaldzka, ogr. (50) . Dawno, dawno temu:
andrzej59 - 17 Styczeń 2014, 19:16

Kielce, Grunwaldzka, ogr. (50) . Dzisiaj:
piotreg - 18 Styczeń 2014, 10:02

andrzej59 napisał/a:
Kielce, ul. Grunwaldzka, ogr. (50) . Dawno, dawno temu.

Wypoziomowany prawidłowo. :lol:

piotreg - 27 Styczeń 2014, 18:50

Andrzej, serwis, do którego wrzucałeś odnośniki, które opisywały miejscówki <SM> , przestał istnieć. Edytowałem Twoje posty, usuwając nieczynne linki, dlatego też proszę Cię byś opisał miejscówkę z ul. Grunwaldzkiej.
andrzej59 - 27 Styczeń 2014, 21:26

Kielce, ul. Grunwaldzka - ustawiony na jadących od strony centrum → mapa.
małymobil - 5 Kwiecień 2014, 22:03

andrzej59, co się dzieje ze <SM> Kielce i ich ADrianem? Na stronie brak rozpiski i od stycznia brak świeżego materiału zdjęciowego? :o
małymobil - 18 Wrzesień 2014, 23:18

Nadal cisza w temacie. Czyżby <FR> sprzedali albo zepsuł się jak w Radomiu? :o
andrzej59 - 19 Wrzesień 2014, 20:20

Wybory się zbliżają, po co drażnić wyborców :?:
piotreg - 20 Wrzesień 2014, 17:22

To żaden argument. Muszą mieć jakąś awarię...
piotreg - 20 Maj 2015, 12:24

Cytat:
Fotoradary strażników miejskich w Świętokrzyskiem nie takie straszne

Najwyższa Izba Kontroli postuluje, aby zabrać strażnikom miejskim przenośne fotoradary. W Świętokrzyskiem takimi urządzeniami dysponuje pięć placówek Straży Miejskiej lub Gminnej.




Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła badania dotyczące bezpieczeństwa na polskich drogach. Według przygotowanego raportu, w ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach spadła o 41 procent, a rannych o 31 procent.

Jednak, według kontrolerów, na tle innych krajów z Unii Europejskiej polskie trasy wciąż należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych. Dlatego w wynikach pokontrolnych Najwyższa Izba Kontroli rekomenduje, między innymi, rozbudowę sieci dróg i modernizację istniejących tras, czy włączenie Inspekcji Transportu Drogowego w policyjne struktury.

Poza tym w raporcie wspomina się o pozbawieniu Straży Miejskich i Gminnych możliwości korzystania z mobilnych fotoradarów. Ten ostatni pomysł już niejednokrotnie przewijał się w publicznej debacie i wzbudzał spore zainteresowanie społeczeństwa.

W Świętokrzyskiem fotoradarów nie tak dużo

W województwie świętokrzyskim nie każda placówka Straży Miejskiej lub Gminnej posiada przenośny fotoradar. Takimi urządzeniami - po jednej sztuce - dysponują strażnicy w Nagłowicach, Nowym Korczynie, Starachowicach, Kielcach oraz Daleszycach. Jeszcze niedawno mobilnym fotoradarem dysponowała też Straż Miejska w Sandomierzu.

- Od początku tego roku nie posiadamy już tego urządzenia, a przesądził o tym natłok innych obowiązków, związany ze wzmożonym ruchem turystycznym - mówi Arkadiusz Strugała, szef sandomierskich strażników.

Chociaż w stolicy województwa świętokrzyskiego strażnicy także dysponują fotoradarem, to od początku tego roku nie jest on wykorzystywany. - Nie jesteśmy nastawieni na łupienie kierowców, chociaż trzeba pamiętać, że jest to jedno z narzędzi pomocnych w walce z piratami drogowymi - wyjaśnia Władysław Kozieł, komendant Straży Miejskiej w Kielcach, dodając, że jego podwładni skupiają się na innych obowiązkach służbowych.

Maszynka do zarabiania pieniędzy?

Wśród placówek, które korzystają regularnie z przenośnych fotoradarów, jest Straż Miejska w Daleszycach. - Od początku tego roku do końca października nasz fotoradar zarejestrował około 250 wykroczeń na łączną sumę niecałych 40 tysięcy złotych - informuje Wiesław Pióro, komendant strażników z podkieleckich Daleszyc. To nic w porównaniu z wynikami ich kolegów z Nagłowic. Tam w tym samym okresie wystawiono aż 2893 mandaty na sumę ponad 641 tysięcy złotych. - Zawsze miejsce ustawienia fotoradaru jest konsultowane z policją. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że na drodze krajowej numer 78, łączącej województwa świętokrzyskie i śląskie, gdzie stoi zazwyczaj nasze urządzenie, natężenie ruchu dochodzi do 15 tysięcy pojazdów na na dobę - tłumaczy Marek Michnowski, komendant Straży Gminnej w Nagłowicach.

Nie tylko fotoradary strażników

A Na terenie województwa świętokrzyskiego działa aktualnie osiem stacjonarnych fotoradarów, które włączone są w ogólnopolską sieć zarządzaną przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Dysponuje on również nieoznakowanymi pojazdami z mobilnymi rejestratorami wykroczeń. Oprócz tego na terenie województwa kierowcy muszą uważać na oznakowane (Alfy Romeo 159) i nieoznakowane (np. Ford Mondeo, Ople Vectra i Insignia, czy BMW serii 5) policyjne radiowozy z wideorejestratorami jazdy.

Link

Myślę, że AD9 się po prostu "skończył", a pod publiczkę Pan Komendant mówi obywatelom to, co chcą usłyszeć.

autogaz1984 - 11 Grudzień 2015, 18:33

Kolejne punkty do zdjęcia z mapy. :smile:

Cytat:
Straż miejska fotoradarów w regionie już nie używa



Od 1 stycznia, straże miejskie i gminne tracą prawo do korzystania z fotoradarów. Mimo że przepisy wchodzą w życie za nieco ponad dwa tygodnie, strażnicy w wielu miastach od miesięcy nie używają tych urządzeń.

Burmistrz Daleszyc Dariusz Meresiński mówi, że na początku roku podjęto decyzję, iż fotoradar trafi do magazynu. Przyznaje jednocześnie, że dalsze losy urządzenia nie są jeszcze znane. Będzie rozmawiał na ten temat z policją, której być może fotoradar zostanie przekazany.

Kontroli fotoradarowej od dawna nie prowadzą również kieleccy strażnicy. Komendant Straży Miejskiej - Władysław Kozieł także mówi, że decyzja w sprawie przyszłości urządzenia nie zapadła. On również nie wyklucza, że fotoradar zostanie przekazany policji.

Odebranie strażom miejskim możliwości kontroli fotoradarowej kierowców jest realizacją postulatu Najwyższej Izby Kontroli. W 2014 roku wskazała ona, że działania strażników obsługujących te urządzenia podyktowane są jedynie chęcią pozyskiwania pieniędzy dla gminy, a nie względami bezpieczeństwa.

Link

małymobil - 30 Styczeń 2016, 11:36

Znaki informujące o <FR> nadal pozostały na ulicach Kielc.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group