Forum Mapy Fotoradarów

DOLNOŚLĄSKIE - DW nr 364 (Legnica - Gryfów Śl.)

tqmeh - 26 Marzec 2009, 21:15
Temat postu: DW nr 364 (Legnica - Gryfów Śl.)
Witam,

Z racji, że śmigam codziennie drogą nr 364 pozwolę sobie na kilka informacji na temat jazdy po niej.

Oto miejsca (w kolejności od Legnicy), na które należy zwrócić szczególną uwagę, nie tylko ze względu na ograniczenia, ale także na fakt iż są po prostu niebezpieczne:

- wyjazd na A4 i dodatkowe skrzyżowanie w odległości kilkunastu metrów - kierowcy włączający się do ruchu z A4 często ignorują to, iż włączają się do ruchu, szczególnie TIR-y jadące po bazalt po kilka aut na raz z tej samej firmy.

- dodatkowo cała droga jest ostro wybita, a szczególnie lewy pas, do tego koleiny i świeżo nieudolnie połatane dziury dodają niesamowitych wrażeń z jazdy :wink:

- Wilczyce - ogr. (50) - częste miejsce na popularną suszarkę

- Kozów - ogr. (50) - ostatnio nowo odkryte miejsce do suszenia

- Złotoryja - tu należy powiedzieć, że miejscowe miśki są wyjątkowo aktywne i nieprzewidywalne, ponadto czasem mają na gościnnych występach "aparat" z Legnicy, ich lubione miejsca to:
- ul. Legnicka, od samego wlotu (40)
- centrum, k. Qubusa
- ul. Wojska Polskiego, szczególnie k. szkoły, na wylocie
- wylot k. baru, przejazd ze znakiem STOP
- ul.Chojnowska, k. przejazdu kolejowego - DW nr 364
- ul.Grunwaldzka, k. zajezdni PKS (40)
- ul. 3 Maja, wylot na Lwówek

Dalej następne miejscowości, w każdej (40)

- Jerzmanice Zdr.
1) k. przejścia dla pieszych
2) k. kościoła
3) na wylocie za przełamaniem, po prawej

- Pielgrzymka
1) w parku i na placu w centrum
Tu faktycznie jest ciasno i te kilka km/h mniej nie zaszkodzi.

- Nowe Łąki - sporadycznie

- Czaple - ogr. (40) - b. niebezpieczne i niewidoczne skrzyżowanie, do tego fatalnie oznakowane.

- Bielanka - ogr. (40) - tu już miśki z Lwówka, co do tubylców z tamtych okolic, nie liczcie, że wam ktoś mignie światłami...

- Płakowice - ogr. (40) - codziennie koło 7 i 15 koło betonowego muru

- Lwówek Śl.
Generalnie jak wszędzie, na wlocie i wylocie.
Uwaga! W mieście jest (30) i też niejeden turysta zapłacił...

- Płóczki D. - ogr. (40)

- Gradówek, tu ostatnio robi sesję VW Vento z Bolesławca i to na 2 strony jednocześnie, lub oczywiście tradycyjna suszara.

- Gryfów Śl. - suszara na wlocie.

To tyle w skrócie, mam nadzieję, że chociaż 1. osoba dzięki temu info dojedzie do celu bezpiecznie i bez dodatkowych kosztów :wink:

Pozdrawiam

OJCIEC - 26 Marzec 2009, 21:20

Dzięki tqmeh. Niezła kompilacja :)
piotreg - 26 Marzec 2009, 21:33

tqmeh, ja również jestem pod wrażeniem. Jak przetniesz wiązkę jakiegoś przenośnego, stań i zrób nam jakąś fotkę :-)
tqmeh - 26 Marzec 2009, 21:40

Witam,

Widzę, że forum żyje, i jest już kilka odsłon mojego postu :wink:

Więc jeszcze raz się przywitam w części "dolnośląskie".

Jeśli można napiszcie 2 słowa na temat robienia fotek w takich sytuacjach, czy to fotoradarowi czy patrolowi, nie chce poprostu przegiąć, robiąc "pamiątke" do wlejenia na forum.

Pozdrawiam

piotreg - 26 Marzec 2009, 21:50

Można! Funkcjonariusz nie ma prawa pozbawić nas tego prawa.

Z grzeczności zawsze pytam, nigdy mi nie odmówili.

Raz - SM w Świdnicy - miała coś przeciwko... to ich jeszcze opier... iłem, bo mi zaczęli lampą błyskać po oczach...

tqmeh - 27 Marzec 2009, 06:53

Wtam,

Widzę, że podajecie częstotliwości radarów, to i ja podam kilka, jest co prawda na nich nudno, ale czasem... jest coś nowego.

Policja - Legnica
164,925 / 172,425 - Autostrada
172,950 - Miejska

Złororyja
173,150 MHz oczywiście

Pozdrawiam

BluesWings - 27 Marzec 2009, 07:07

Coś ci się kolego pomyliło :)

Haha,

To są częstotliwości radiowe na jakich policja i SM się komunikuje :)

tqmeh - 27 Marzec 2009, 07:39

Witam,

Nic mi sie nie pomyliło, dokładnie na nich rozmawiają i zanim dowiesz się na CB, że gdzieś stoją to na 172... masz info "Jestem na miejscu, obejmuję służbe"

Haha...

garny - 27 Marzec 2009, 09:13

Dobre, ale że "biegają" na 164,925 to nie wiedziałem, zawsze byli od 172 wzwyż.
tqmeh - 27 Marzec 2009, 09:41

Tak naprawdę to jest kilka częstotliwości w okolicach tej podstawowej, na których pracują, gdy jest kilka patroli jednocześnie w "akcji".

Pozdrawiam

garny - 27 Marzec 2009, 10:48

Wiem, wiem, ale do tej pory nie słyszałem ich tak daleko, mają 172 i skok chyba co 25kHZ.
tqmeh - 27 Marzec 2009, 12:04

Witam,

Troche nie w tą stronę szedł temat :wink: Więc powstał ten:

KLIK

Swoją drogą przydałby się hyde park.

Pozdrawiam

OJCIEC - 27 Marzec 2009, 12:22

Hyde park jest - nazywa się u nas RÓW
tqmeh - 27 Marzec 2009, 13:52

OK., dzięki :wink:


Edit:

Dzisiaj w Złotoryi była ostra akcja szuszenia, zjechało połowę dolnego śląska chyba :wink:
Dawno takiego "nękania" nie widzałem...

Edit: 26.05.09

Od jakiegoś czasu poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego wzrósł w Złotoryi znacznie w wyniku czego, zostało zdjęte bzdurne ograniczenie do (40) na całej ulicy Legnickiej, w końcu poszedł ktoś po rozum do głowy... :wink:

Praktycznie cała DW nr 364 jest zarośnięta jak dziki agrest, więc uwaga. Trawsko jest na tyle wysokie, że zasłania co niższe osobówki, o motorach nie wspomnę :?

Edit: 22.06.09

Dla podróżujących to nie nowość. Dla pozostałych osób może to być kłopot: Planowana jest w najbliższym czasie zmiana organizacji ruchu na wjeździe do Lwówka Śl. od strony Złotoryi, tzn. remont mostu na wysokości hotelu Piast i poczty, a co za tym idzie nie będzie można przejechać do Gryfowa, Nowogrodźca, Bolesławca. Warto to uwzględnić w planie wyjazdu, żeby nie nadrobić niepotrzebnie km.

Pozdrawiam

piotreg - 22 Czerwiec 2009, 19:26

Widzę, że wojewódzka nr 364 to Twój konik :-)

Teraz tylko czekać aż ustrzelisz tam jakiś przenośny... oj... ładne zdjęcia będą :-)

tqmeh - 22 Czerwiec 2009, 19:45

piotreg napisał/a:
Widzę, że wojewódzka nr 364 to Twój konik :-)

Teraz tylko czekać aż ustrzelisz tam jakiś przenośny... oj... ładne zdjęcia będą :-)

Codziennie wbijam się w te dziury to o nich piszę :wink: (Tak, jak Wrocław dla Ciebie)

Dzięki, Piotrku za scalenie, specjaline napisałem oddzielnie żeby na górę przeskoczył.

Dzisiaj były 2 suszareczki na trasie : w Złotoryi k. dawnego polmozbytu i w Czaplach na 28km, fotek brak, co do przenośnych to Złotoryja nie ma swojego, na szczęście! :)

Edit: 24.06.

Od wczoraj jest już zamknięty most na wlocie do Lwówka, zamknięcie miało miejsce w nocy chyba żeby uniknąć protestów :?

Osobowe auta mają objazd uliczkami, pow 3,5T przez Bolesławiec

Edit 16.07

Wczoraj droga była zamknięta na odcinku Pielgrzymka - Czaple, w Nowych Łąkach miał miejsce wypadek z udziałem 2 aut i motoru, niestety śmiertelny... :cry: I tu Panie i Panowie wielki APEL - UWAGA! WOLNIEJ... dlaczego? Droga ta składa się z kilku prostych i ogromnej ilości NIEWIDOCZNYCH ZAKRĘTÓW zarośniętych wysoką trawą z przełamaniami , więc praktycznie nie ma tygodnia żeby jakiś szybki akwizytor lub małolat nie poleciał w pole albo do lasu...

Jak mówią kierowcy na 19: Szybko pojechał... powoli będą go nieśli...

Edit 06.08

UWAGA!

Miejscowość Kozów przed samą Złotoryją - znowu aktywna codzienne szuszarka (50) .

Edit 10.09

Zdjęcia z 07.09...





Pozdrawiam

tqmeh - 10 Wrzesień 2009, 12:13

Witam,

Troche z innej beczki, ale już mnie krew zalewa... :x

Od początku sierpnia jest zepsuta sygnalizacja na przejeździe kolejowym na wlocie do Złotej od Legnicy... niby OK, ale każdy kto jechał tam chociaż raz wie jakie to jest **** zatrzymywać się na STOP-ie, który jest na początku (końcu) wzniesienia :?

Więc:
- tel. do PKP Wrocław, to nie do nich to do Wałbrzycha trzeba dzwonić...
- dzwonię zatem do Wałbrzycha (chyba z 12 razy przez ostatni mieś.) 74.847.46.52, 600.084.732, i co przez półtora miesiąca:

Cytat:
Tak wiemy, robimy, działamy

- tel. dzisiaj:
Cytat:
To nie do nich to do J. Góry
:?
Dzwonię do JG: 692.160.257 i co?

Cytat:
To Wałbrzych zatwierdza zakup potrzebnych gratów
:?
- tel. do Wałbrzycha... trzeba czekać. ILE??? Nikt nie wie, mają czas :x

Ręce opadają... ZAPRASZAM, może podzwonicie w wolnej chwili...

Ps.

Zapomniałem dodać, że nie ma co tam dzwonić przed 8 rano i po 14. Też już nie ma z kim gadać...

Pozdr.

piotreg - 10 Wrzesień 2009, 15:24

To ja już wolę stawać na tym STOPIE :-)

Znam tą okolicę...

Od Legnicy ostro w dół, a w przeciwną stronę do góry...
Piękna okolica, ciekawe jak tam jest zimą, kiedy śniegu napada...

BluesWings - 10 Wrzesień 2009, 20:46

Z tej ilości postów w dzisiejszym dniu zapomniałem napomknąć, że dopadłem gościa odpowiedzialnego za ten przejazd.
Jeśli ktoś chce konkrety co do namiarów zapraszam na priv.
Sam osobiście nie mam czasu zająć się tematem.

tqmeh - 10 Wrzesień 2009, 21:17

Witam,

Więc z tego co ustaliłem miał tam miejsce jakiś wypadek i coś tam zostało uszkodzone... taaa... z moich skromych obserwacji brakuje kawałka rury 2 cale - przy jednej z zapór, ale cóż, jest to tak niespotykana część, że sprawa potrwa, w praktyce mają gościa, a w zasadzie jego OC i wyremontują za to cały przejazd... a to trwa i trwa...

Pozdr.

tqmeh - 28 Wrzesień 2009, 08:07

Witam,

Uwaga na nowe miejsce suszenia to prawe pobocze przy tym właśnie przejeździe kolejowym, ogr. (60) .

tqmeh - 8 Październik 2009, 13:02

Witam,

Od około 2 tyg. coś sie ruszyło na STOP-ie. Jest nowy automat i słup, na którym będzie sygnalizacja... poza tym prace znowu stanęły...

Mijałem dzisiaj służbę drogową lecącą dość głęboko tłustym Lanosem :wink: Jak mniemam w celu spr. stanu drogi, jednak z tego pułapu chyba nie zobaczyli za dużo ponieważ nic nie robią, no tak... przecież DW nr 364 jest OK :?

Pozdrawiam

tqmeh - 9 Październik 2009, 11:38

Witam,

Wiadomość z dzisiaj : przejazd (przed Złotoryją do Legnicy) = sygn. automatyczna zostanie uruchomiona dzisiaj, a co za tym idzie zostanie zdjęty znak STOP :)

Pozdrawiam

piotreg - 9 Październik 2009, 13:47

Czuć entuzjazm w Twoim poście :-)
tqmeh - 9 Październik 2009, 18:10

8) Nawet nie wiesz jak duży :wink: Tyle czasu zmarnować na postawienie jednego ustrojstwa to tylko u nas jest możliwe :? Ciężko wyliczyć ile kosztuje zatrzymanie i ponowne ruszenie :wink: Ale nie o to do końca chodzi... i tak 3/4 narodu leciało przez ten stop jak leci, więc tu było prawdziwe niebezpieczeństwo, sami widzicie (nie od dziś) jak się "u nas" sprawy załatwia...

Pozdrawiam

piotreg - 9 Październik 2009, 18:31

Ty chyba nigdy nie "robiłeś" w budżetówce...

Procedury, kochany...

Trzeba dwa pisma w sprawie napisać, 14 dni na odpowiedź, trzy odwołania, trzy kolejne zapytania i dopiero wtedy rusza ekipa w teren. Spokojnie.

tqmeh - 19 Październik 2009, 21:40

Witam,

Uwaga nowe miejsce do suszenia (stare, ale dawno nieużywane) - ul. Złotoryjska za hutą w kierunku na Złotoryję, po prawej stronie za parkingiem dla pracowników huty, dzisiaj - okolice godz. 15:30 - sporo kierowców miało pecha...

tqmeh - 21 Październik 2009, 16:33

Witam,

Niebawem ma się zacząć remont DW nr 364 (Kozów- Wilczyce) w km 49+615 - 57 +100 (tablice już stoją) na długości 2.485 km. Nie ma co, spory kawałek :wink: W związku z czym szykuje się spore zamieszanie i objazdy po okolicznych wioskach... szkoda tylko, że na zimę się obudzili z taką robotą :? Taaa wiem, budżetówka... ponoć od poniedziałku początek manewrów (wiadomość od znajomego).
Zakończenie: 30.11.2009.


Szczegóły


Edit:

Potwierdzony termin zamknięcia drogi, to 26.10. (DSDiK nie wiedziała kiedy zaczynają prace :? Nie ma co, przejmują się tematem... dopiero wykonawca się określił). Objazd DW nr 328 do A4, więc ładny kawałek... W praktyce będzie to: Wyskok -> Brennik -> Gierałtowiec lub Kozów
-> Wysocko -> Rzymówka -> Krotoszyce.

Pozdr.

piotreg - 28 Grudzień 2009, 16:37

Przypadkiem nie jest to remont Twojej ulubionej drogi?



Źródło

tqmeh - 28 Grudzień 2009, 21:50

Witam,

A kto ich tam wie, niby już zakończony, a ciągle się tam kręcą :wink: Co do samego nowego odcinka zdażyło się tam już kilka ostrych wypadków, jedni mówią, że jest śliski asfalt, mi to raczej podchodzi pod ułańską fantazję...

Dzisiaj rano było ostre lodowisko, i na jutro też się zapowiada, drogowcy jak zwykle zaspali...

Pozdrawiam

tqmeh - 10 Styczeń 2010, 16:22

Witam!

Droga na 26km jest zablokowana, poleciały na nią drzewa od nadmiaru śniegu.

Pozdr.

piotreg - 10 Styczeń 2010, 18:35

Cały weekend auto stało pod blokiem, mimo że miałem pewne plany!
Warto chyba się nie ruszać w taką aurę!
Wtedy drzewa lecące na drogę niegroźne.

tqmeh - 13 Styczeń 2010, 11:30

Witam,

Kusiło mnie na wyjazd w góry, ale naszczęście mi przeszło :wink: Teraz jak drogi są już w miarę to w tą sobotę trzeba będzie się wybrać na stok izerski i to koniecznie w quattro.

Co do samego stania pod budynkiem to też aby nie za blisko, sople są już pokaźne, a co niektórzy ludzie przy odśnieżaniu dachów mają w nosie co stoi na dole na chodniku.

Pozdr.

stageman - 1 Luty 2010, 12:09

Witam!

Podpowiedzcie jak lepiej dojechać do Świeradowa? Czy właśnie DW nr 364 czy może trasą przez Jelenią Górę? Będę jechał autostradą od Wrocławia.

A może w ogóle przez Bolesławiec i Lubań? Proszę o podpowiedź osoby często uczęszczające tamtymi drogami. Ja z Mazowsza jadę.

Pozdrawiam,
stageman

piotreg - 1 Luty 2010, 12:15

Zimą to ja bym jechał ile się tylko da drogami krajowymi...
Ta zawsze są lepiej utrzymane i w razie śnieżycy prędzej będą czarne...

stageman - 1 Luty 2010, 12:42

Pewnie masz rację. Dzięki za odpowiedź. Mnie mniej bolą śnieżyce, a najbardziej dziury i koleiny. Po prostu krew mnie zalewa, a i samochodu szkoda. Dlatego podpytuję którędy lepiej jechać.
piotreg - 1 Luty 2010, 13:12

Broń Boże nie zjeżdżaj z A4 na drogę K-5 w kierunku Strzegomia - tam trwa remont!
wksek - 1 Luty 2010, 13:15

Dziury i kolejny to teraz prędzej znajdziesz na czarnych krajowych, niż białych wojewódzkich ;)
piotreg - 1 Luty 2010, 13:18

DW nr 364 jest na pewno po remoncie, więc tam ich raczej nie uświadczysz :-)
stageman - 1 Luty 2010, 13:21

Teraz na białych wojewódzkich i powiatowych to rzeczywiście nie ma ani kolein, ani dziur ani pasów:)
Dzięki piotreg, ale i tak wolałbym jak najdłużej pojechać A4 - zwłaszcza, że jeszcze nie jechałem nowym odcinkiem.
Pozdro.

piotreg - 1 Luty 2010, 13:29

Nie ma czym się chwalić - brak pasa awaryjnego i ogr. (110) .
stageman - 1 Luty 2010, 13:58

A ta droga 364 to na jakim dystansie/odcinku jest po remoncie?
kalex - 1 Luty 2010, 14:34

Jedź normalnie na Jelenią Górę. Teraz nie ma wahadeł do Strzegomia, bo śniegi, a później dobra droga, najkrócej i w ogóle delpiero niechaj posprząta w tym wątku.
tqmeh - 1 Luty 2010, 17:57

Tylko 364 na Świeradów.

Z Legnicy > Złotoryja, potem w Gryfowie na drogę nr 30 w kier. Jeleniej Góry, dalej na Mirsk > Świeradów, droga jest OK i ruch umiarkowany.

Znajomy codziennie śmiga tą trasą busem i mówi że jest OK.

EDIT

Zobacz na mapę na odcinek między Szklarską a Świeradowem, szczere opole, więc w zimie odradzam takie przeloty...

Pozdr.

piotreg - 1 Luty 2010, 18:08

Czyli A4 do zjazdu Legnica / Złotoryja.
stageman - 2 Luty 2010, 08:11

Wielkie dzięki za podpowiedzi! Pojadę drogą 364. Pozdrawiam.
tqmeh - 18 Marzec 2010, 07:45

Dzisiaj akcja trzeźwość (tak przynajmniej wygląda) przed Złotoryją na 48km jedna ekipa, na wylocie koło ZSZ druga.

Pozdr.

tqmeh - 13 Kwiecień 2010, 12:58

Witam,

Zrobiło się cieplej i zaczęło się suszenie:

Jerzmanice Zdrój (40) - stare "nowe" miejsce nieznane przez większość kierowców, przyłapanych było b. dużo...

:arrow: kierunek Lwówek Śl., zaraz za skrzyżowaniem na dole:





Widok z góry - suszarka za lekkim łukiem po lewej:


piotreg - 13 Kwiecień 2010, 19:38

Nikt Ci nie mrugnie, nie masz CB, nikogo akurat nie obrabiają - wchodzisz.
BluesW. - 13 Kwiecień 2010, 21:07

Chyba, że jedziesz jak Blues tj. "przepisowo" :wink:
piotreg - 13 Kwiecień 2010, 21:09

Tak! Zdecydowanie! W pamięci mam Twój przejazd ul. Średzką :-)
Pokazałeś innym, jak to się robi :-)

BluesW. - 13 Kwiecień 2010, 21:13

Jednorazowy wyskok :)
Ty gadasz jak polityk jakiś...
Zamiast te dobre strony pokazywać...
Przypomij sobie jak jechaliśmy na Rogowską, średnia 47 km/h.
A ty żeś nic tylko marudził, że strasznie wolno, żeby więcej węgla :wink:

piotreg - 13 Kwiecień 2010, 21:17

Dobra jest... bo robimy syf na Ziemi Świętej tqmeh'a.
Stanęło na tym, że wchodzi każdy oprócz Bluesa :-)
I basta :-)

tqmeh - 13 Kwiecień 2010, 22:57

Witam, witam wszystkich :)
tqmeh - 17 Czerwiec 2010, 17:20

Niedługo się zacznie...

Cytat:
Remont drogi wojewódzkiej - recykling Nr 364 Kozów - Pawłowice

Klik

- 17:55 suszarka na wlocie do Lwówka Śl. - między mostami.

Edit:

Droga będzie zamknięta od 01.07 do końca sierpnia. Odcinek od 53,190km do 56,100 będzie zamknięty całkowicie czyli od przejazdu kolejowego aż za A4. Odcinek od ok. 52,100 km do ok. 53,190 km, wahadło.

tqmeh - 1 Lipiec 2010, 17:47

Droga jest zamknięta od dzisjaj, niestety zawsze znajdą się tacy, którzy jadą na pamięć - dzisiał miał miejsce bardzo groźny wypadek na skrzyżowaniu w Wilczycach, jak to bywa, wszyscy mieli pierwszeństwo...
tqmeh - 8 Lipiec 2010, 11:49

Witam, wczoraj o 19:15 suszarka w miejscowości Pielgrzymka na placu stacji paliw.
tqmeh - 14 Lipiec 2010, 20:11

Witam, dzisiaj o 19 suszarka na (40) w miejscowości Jerzmanice Zdrój koło szkoły.
tqmeh - 24 Lipiec 2010, 21:57

21.07, godz. 17:50 suszarka w miejscowości Pielgrzymka, ogr. (40) .
tqmeh - 29 Lipiec 2010, 16:01

Na wlocie do Lwówka suszarka aktywna w różnych godzinach, najczęściej 7-8, 15-18.
piotreg - 29 Lipiec 2010, 21:27

Zjazd z A4 na DW nr 364 jest wyłączony!
tqmeh - 29 Lipiec 2010, 21:47

...
piotreg - 29 Lipiec 2010, 21:49

Jadąc od strony Wrocławia nie wjedziesz na DW nr 364.
tqmeh - 1 Wrzesień 2010, 12:27

Od wczoraj od 16 jest już normalny przejazd na trasie Legnica-Złotoryja.
piotreg - 1 Wrzesień 2010, 13:18

tqmeh napisał/a:
...

Powiedz mi, po blady ch... uj edytujesz post po kilku dniach i zostawiasz kropki :?:
Będę banował takich userów, słowo :!:

tqmeh - 2 Wrzesień 2010, 09:44

piotreg napisał/a:
tqmeh napisał/a:
...

Powiedz mi, po blady ch... uj edytujesz post po kilku dniach i zostawiasz kropki :?:
Będę banował takich userów, słowo :!:

Widzę, że coś słabo z pamięcią u Ciebie :!: Napisałem Ci PW żebyś go skasował, bo źle zrozumiałem co było napisane wcześniej i moja odpowiedź była niepotrzebna, dopisałeś "dobra jest", więc o co Ci chodzi? :o

Cytat:
Od: tqmeh
Do: piotreg
Wysłany: 29 Lipiec 2010, 22:55
Temat: 364>A4
Witaj, skasuj mojego posta, źle przeczytałem Twój wpis, oba zjazdy są zamknięte.
Pozdrawiam


Cytat:
Od: piotreg
Do: tqmeh
Wysłany: 29 Lipiec 2010, 23:15
Temat: Re: 364>A4
Dobra jest.

tqmeh - 2 Wrzesień 2010, 09:53

Wczoraj około 17 szuszarka aktywna w Jerzmanicach Zdrój, ogr. (40)



Kierowca zielonego auta pojechał na badanie %% - info CB.

piotreg - 2 Wrzesień 2010, 11:09

tqmeh napisał/a:
Widzę, że coś słabo z pamięcią u Ciebie :!: Napisałem Ci PW żebyś go skasował, bo źle zrozumiałem co było napisane wcześniej i moja odpowiedź była niepotrzebna, dopisałeś "dobra jest", więc o co Ci chodzi? :o

Najlepiej napisać post, potem inni userzy popełnią kilka kolejnych, które będą reakcja na Twój i następnie go wykropkować. Potem jak ktoś to będzie czytał to za przeproszeniem chu... z tego zrozumie :!:

Dobra jest - w sensie niech zostanie :!:

tqmeh - 18 Październik 2010, 17:03

Dzisiaj około 16 szuszarka aktywna w Jerzmanicach Zdrój, ogr. (40) .
tqmeh - 6 Listopad 2010, 08:36

Uwaga w miejscowości Bielanka, suszarka aktywna w nocy, w godz. 21-23, w obu kierunkach.
tqmeh - 26 Listopad 2010, 10:27

Na wlocie do Lwówka Śląskiego od Złotoryi suszarka przy przejeździe kolejowym.
tqmeh - 21 Styczeń 2011, 00:21

Dzisiaj była jakaś akcja celników, rano rozprowadzenie w Wilczycach na placu (około 6 aut + celnicy z DE) - kilka km za Legnicą na Złotoryję, akcja przez cały dzień, na tapecie TIR-y, busy (pewnie kierowane z A4) i co się nawinie.
tqmeh - 3 Luty 2011, 18:37

O godz. 16 suszarka aktywna w miejscowości Bielanka.
tqmeh - 8 Kwiecień 2011, 10:18

W miejscowości Pielgrzymka fotoradar na (40) , dalej w Jerzmanicach suszarka na 2. miśkowozy - a jednak jest jakaś akcja :twisted:
piotreg - 8 Kwiecień 2011, 13:05

Więcej szczegółów na temat fotoradaru poproszę...
tqmeh - 22 Kwiecień 2011, 20:15

Nie mam niestety nic, ale może z czasem się coś pojawi, była akcja i sporo osób popłynęło.

Dzisiaj w miejscowości Jerzmanice Zdr., (40) - suszarka aktywna i b. zapracowana.

tqmeh - 28 Kwiecień 2011, 10:57

Na wlocie do Lwówka Śl. suszarka na ul. Płakowickiej (Płakowice) - schowani za murem po lewej stronie.
tqmeh - 2 Maj 2011, 19:19

piotreg napisał/a:
Więcej szczegółów na temat fotoradaru poproszę...

Ludzie dostają pierwsze fotki, może jakąś zdobędę.

Maciexas - 2 Maj 2011, 21:52

tqmeh napisał/a:
piotreg napisał/a:
Więcej szczegółów na temat fotoradaru poproszę...

Ludzie dostają pierwsze fotki, może jakąś zdobędę.

Wygląda na to, że będę mógł wkleić nawet fotografię z poleconego. Chodzą plotki, że jestem rekordzistą. No ale na razie nie zapeszam.

piotreg - 2 Maj 2011, 23:34

Policja chyba nie rozdaje fotek na pamiątkę. :o
Maciexas - 3 Maj 2011, 07:22

Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale faktycznie tylko straże wiejskie łaskawie przysyłają nam pocztówki. Policja woła na przesłuchania :razz:
Fear - 3 Maj 2011, 14:59

Albo przywozi zdjęcie do domu w kopercie, mój ojciec miał taką niespodziankę :twisted:
tqmeh - 15 Lipiec 2011, 18:26

W miejscowości Jerzmanice Zdrój na (40) <RR> w obydwu kierunkach
tqmeh - 4 Sierpień 2011, 07:39

W miejscowości Czaple na (40) <RR> w obydwu kierunkach.
tqmeh - 31 Sierpień 2011, 18:18

W miejscowości Bielanka <RR> w obydwu kierunkach.
tqmeh - 22 Wrzesień 2011, 14:08

Wczoraj i dzisiaj suszarka aktywna na wlocie do Lwówka Śl. koło PKS-u.
tqmeh - 29 Wrzesień 2011, 08:28

Wczoraj - suszarka aktywna na wlocie do Lwówka Śl. koło PKS-u.
tqmeh - 22 Marzec 2012, 08:13

W ostatnich 3 dniach suszarki aktywne w Jerzmanicach Zdrój, w Czaplach oraz na wlocie do Lwówka Śląskiego za pierwszym mostem.
tqmeh - 27 Marzec 2012, 19:57

O godz. 15 <RR> aktywna na (40) w Jerzmanicach Zdrój.
tqmeh - 2 Maj 2012, 20:07

O 18 na (50) <RR> na wlocie do Złotoryi od strony Legnicy w miejscowości Kozów.
tqmeh - 4 Maj 2012, 17:27

Przy okazji okresowego zamykania drogi dla druciarzy <RR> aktywna z "doskoku" na (40) w Pielgrzymce :wink:
tqmeh - 27 Sierpień 2012, 07:30

Wczoraj rano (9-11) suszarka aktywna w miejscowości Jerzmanice Zdrój, ogr. (40) oraz w miejscowości Kozów, ogr. (50) .
tqmeh - 5 Grudzień 2012, 23:55

<RR> aktywna dzisiaj w miejscowości Pielgrzymka.
tqmeh - 25 Luty 2013, 22:24

I stało się - Złotoryja ma <LR> :wink:
Valentyna z odbić podskakiwała z 300m, <R> ustawił się ok. 20 w Jerzmanicach Zdr. na (40) .
Pomiar zza szyby, więc chyba coś nie halo...

tqmeh - 26 Luty 2013, 09:32

Sprawdziłem dzisiaj, pierwszy sygnał Valentyna odebrała 1100 metrów od <LR> będąc pod kątem prostym :o
piotreg - 26 Luty 2013, 11:02

tqmeh napisał/a:
Pomiar zza szyby, więc chyba coś nie halo...

Tzn. :?: Pomiar laserem przez szybę jest dopuszczalny.

Qbek - 26 Luty 2013, 11:06

tqmeh napisał/a:
Sprawdziłem dzisiaj, pierwszy sygnał Valentyna odebrała 1100 metrów od <LR> będąc pod kątem prostym :o

No chyba nie sygnał, a odbicia wiązki światła :) Choć sam nie wiem, czy to trafne określenie ;)

Niektórzy twierdzili i może nadal twierdzą, że to niemożliwe...
Jak to w końcu jest, he?

tqmeh - 26 Luty 2013, 14:49

piotreg napisał/a:
tqmeh napisał/a:
Pomiar zza szyby, więc chyba coś nie halo...

Tzn. :?: Pomiar laserem przez szybę jest dopuszczalny.

Dobrze wiedzieć na przyszłość.

piotreg - 26 Luty 2013, 14:51

:good:

Tak samo Iskra. Przez szybę nie można mierzyć tylko starymi Rapidami (do 2-ka włącznie). :mrgreen:

tqmeh - 20 Marzec 2013, 20:16

<RR> aktywna na wylocie z Lwówka na Gryfów Śl. - miejscowość Pławna

<RR> aktywna wieczorem na wlocie do Lwówka Śl. od strony Złotoryi, ul. Płakowicka

tqmeh - 4 Kwiecień 2013, 07:32

<LR> aktywny w miejscowości Wilczyce na skrzyżowaniu.
tqmeh - 5 Kwiecień 2013, 12:40

DBL H019 dzisiaj aktywna pomiędzy Legnicą, a Złotoryją.


tqmeh - 27 Maj 2013, 07:52

<LR> aktywny o 6:40 w miejscowości Kozów.
tqmeh - 5 Czerwiec 2013, 15:18

<RR> aktywna w Jerzmanicach, niestety brak X-a :sad:


tqmeh - 29 Czerwiec 2013, 16:51

<LR> około 11 aktywny w miejscowości Kozów, ogr. (50) .
tqmeh - 15 Lipiec 2013, 22:57

<RR> tzn. Iskra aktywna dzisiaj w Wilczycach.
tqmeh - 17 Lipiec 2013, 08:02

<RR> na (40) w miejscowości Jerzmanice Zdr.
tqmeh - 25 Lipiec 2013, 07:31

Wczoraj około 17 <RR> na (40) w miejscowości Jerzmanice Zdr.
tqmeh - 30 Lipiec 2013, 08:58

Jak wyżej, jak na polowaniu...
tqmeh - 31 Lipiec 2013, 11:11

<RR> w miejscowości Czaple, ogr. (40) .
tqmeh - 2 Sierpień 2013, 06:22

<LR> w miejscowości Kozów na ogr. (50) o 6:30.
tqmeh - 25 Sierpień 2013, 14:39

Dzisiaj około 10 <RR> w Jerzmanicach Zdr. i Kozłowie.
tqmeh - 4 Wrzesień 2013, 16:10

:good: na (40) w miejscowości Czaple.
tqmeh - 16 Wrzesień 2013, 06:32

Wczoraj tj. w niedziele <LR> o 8:30 w Kozowie na (50) .
tqmeh - 18 Wrzesień 2013, 16:11

Dzisiaj o 8 i 16 <RR> w miejscowości Jerzmanice Zdrój.
tqmeh - 24 Wrzesień 2013, 07:09

W sobotę około godz 9 <RR> w miejscowości Jerzmanice Zdr., ogr. (40) .
W niedziele około godz 16 <RR> w miejscowości Kozów, ogr. (50) oraz w miejscowości Czaple, ogr. (40) .

tqmeh - 26 Wrzesień 2013, 08:12

Wczoraj około 13 <RR> na (40) w miejscowości Jerzmanice Zdr.
tqmeh - 8 Październik 2013, 07:30

Wczoraj koło 16 <LR> w miejscowości Wilczyce.
tqmeh - 23 Październik 2013, 11:28

Wczoraj koło 16 <LR> w miejscowości Wilczyce.
tqmeh - 26 Listopad 2013, 16:16

Dzisiaj koło 15 <RR> w miejscowości Wilczyce (na skrzyżowaniu).
tqmeh - 15 Grudzień 2013, 20:10

Dzisiaj koło 15 <RR> na (40) w miejscowości Jerzmanice Zdrój.
piotreg - 15 Grudzień 2013, 20:45

Używają jeszcze Rapidów 2-ka?
tqmeh - 15 Grudzień 2013, 21:29

Dokładnie, moja rakieta V1 nie śmiga w X-ie, więc trzeba uważać...
piotreg - 16 Grudzień 2013, 10:39

Rapid 2-ka chodzi w paśmie "K". To oni walą Rapidem-1? O żesz...
tqmeh - 16 Grudzień 2013, 11:55

Dają z R-1A, do pomocy mają też K-15, także trzeba mieć się na baczności. :twisted:
tqmeh - 5 Luty 2014, 07:18

<LR> około 7 w miejscowości Jerzmanice Zdrój.
tqmeh - 3 Marzec 2014, 17:36

Wieść SMS-owa niesie, że dzisiaj pomiędzy Legnicą a Złotoryją sprawdzało kierowców Mondeo koloru czarnego...
piotreg - 3 Marzec 2014, 20:16

Mogło to być Mondeo <itd> (AD9 C). Ostatnio Mundek latał po powiecie trzebnickim w składzie Inspektor i Policjant.
tqmeh - 2 Kwiecień 2014, 16:08

Przez ostatni tydzień codziennie <LR> aktywny w miejscowości Jerzmanice Zdr.
tqmeh - 7 Kwiecień 2014, 16:46

Dzisiaj około 11 <RR> w miejscowości Jerzmanice Zdr. na (40) oraz w Złotoryi na ul. Grunwaldzkiej na (50) .
tqmeh - 23 Kwiecień 2014, 11:57


tqmeh - 29 Maj 2014, 16:08

Dzisiaj około 13 <LR> w miejscowości Pielgrzymka.
tqmeh - 11 Czerwiec 2014, 16:37

Dzisiaj <LR> w miejscowości Kozów i Pielgrzymka.
tqmeh - 24 Czerwiec 2014, 15:01

<LR> Pielgrzymka


tqmeh - 7 Lipiec 2014, 09:34

<LR> w miejscowości Pielgrzymka. Rekordzista odcinka - 154 na (40) .
tqmeh - 14 Lipiec 2014, 21:12

<LR> dzisiaj około 14 w miejscowości Kozów.
tqmeh - 16 Lipiec 2014, 17:57

<LR> dzisiaj około 14 w miejscowości Kozów.
tqmeh - 21 Lipiec 2014, 23:13


tqmeh - 25 Lipiec 2014, 22:07

O 21.00 <LR> na (40) w miejscowości Jerzmanice Zdrój.
wksek - 28 Lipiec 2014, 07:37

W piątek ok. 14:00 suszarka zaraz za wlotem do Lwówka Śląskiego, jadąc od strony Złotoryi. Sprytnie schowana w bocznej uliczce, chętnych nie brakowało.
tqmeh - 28 Lipiec 2014, 07:54

Kiedyś miejscowość Płakowice, teraz ul. Złotoryjska: 51.119711, 15.619265.
tqmeh - 2 Sierpień 2014, 12:27

Dzisiaj koło 9 <LR> w miejscowości Pielgrzymka.
tqmeh - 19 Sierpień 2014, 15:15

Dzisiaj koło 16 <FR> w miejscowości Kozów.
tqmeh - 20 Sierpień 2014, 19:41

<LR> dzisiaj około 14 w miejscowości Jerzmanice Zdrój.
tqmeh - 8 Październik 2014, 18:02

<LR> około 17 w miejscowości Kozów na (50) .
tqmeh - 13 Styczeń 2015, 14:29

<LR> w miejscowości Jerzmanice Zdrój, ogr. (40) .
tqmeh - 20 Styczeń 2015, 15:33

<LR> w miejscowości Pielgrzymka, ogr. (40) .
tqmeh - 11 Luty 2015, 08:39

<RR> na (40) w miejscowości Jerzmanice Zdr.
tqmeh - 12 Luty 2015, 08:50

<LR> na (40) w miejscowości Pielgrzymka.
tqmeh - 4 Marzec 2015, 11:33

<LR> na (40) w miejscowości Pielgrzymka.
tqmeh - 11 Marzec 2015, 15:23

<LR> na (50) miejscowość Kozów.
tqmeh - 11 Marzec 2015, 20:01

Kino do powyższego wpisu:


tqmeh - 17 Marzec 2015, 16:38

<LR> na (50) w miejscowości Kozów.
tqmeh - 22 Marzec 2015, 21:48

<RR> na (50) - wlot do Lwówka Śląskiego.
tqmeh - 15 Kwiecień 2015, 16:29

Dzisiaj <LR> na (40) w miejscowości Jerzmanice Zdrój oraz na (50) w miejscowości Nowe Łąki.
tqmeh - 5 Maj 2015, 12:53

<LR> na (50) w miejscowości Kozów.
tqmeh - 15 Lipiec 2015, 09:58

<RR> na (40) w miejscowości Jerzmanice Zdrój.
tqmeh - 22 Lipiec 2015, 06:00

<RR> na (40) w miejscowości Jerzmanice Zdrój.
tqmeh - 2 Sierpień 2015, 20:00

<RR> na wlocie do Lwówka Śl. - ul. Płakowicka, ogr. (50) .
tqmeh - 21 Sierpień 2015, 10:53

Dzisiaj <RR> na wlocie do Lwówka Śl. - ul. Płakowicka, ogr. (50) .



Oraz w miejscowości Ubocze, ogr. (50)

tqmeh - 25 Sierpień 2015, 16:45

<RR> na (40) - Jerzmanice Zdrój.
tqmeh - 29 Sierpień 2015, 21:15

<LR> na (50) - ul. Płakowicka, wjazd do Lwówka Śl.
tqmeh - 1 Wrzesień 2015, 10:56

<LR> na (40) , miejscowość Pielgrzymka.
tqmeh - 17 Luty 2016, 19:33

Dzisiaj w kilku miejscach w ciągu dnia <LR> w <ZAB> . Nieznana obsługa Oplem na takich numerach DB 8562C.
piotreg - 18 Luty 2016, 11:23

W ostatnim czasie dużo nowych Opli Astra się pojawiło.
tqmeh - 22 Luty 2016, 11:09

Dokładnie to Astra. Na tych numerach będzie praktycznie niewidoczna. :twisted:
tqmeh - 24 Luty 2016, 07:28

<LR> na (40) w miejscowości Pielgrzymka - nieoznakowana ciemnozielona Astra.
tqmeh - 25 Luty 2016, 16:19

<LR> na (50) - wylot z Mojesza >> Pławna

<LR> na (40) - Jerzmanice Zdrój

piotreg - 26 Luty 2016, 10:32

Twoja Astra...
tqmeh - 26 Luty 2016, 11:51

Wadziłem to foto, słabo wyszła. ;) Mam gdzieś kino z wczorajszego łapania, też słabo ją widać.
tqmeh - 26 Luty 2016, 16:29


Chalek - 27 Luty 2016, 10:36

Wiadomo coś więcej o tych nowych Astrach? Czy są wyposażone w videorejestratory, a jeśli tak to jakie?
tqmeh - 27 Luty 2016, 13:58

Jak dla mnie to nic więcej, tylko nieoznakowany radiowóz. Jeszcze tego nie grali żeby powiaty dostały VR.
piotreg - 27 Luty 2016, 17:48

Chalek napisał/a:
Wiadomo coś więcej o tych nowych Astrach? Czy są wyposażone w videorejestratory, a jeśli tak to jakie?

Te Astry mają bardzo słabe silniki. 1,2 lub 1,4 więc na pewno nie będą miały kamer.

tqmeh - 29 Luty 2016, 07:49

<LR> na (40) w niedzielę o 8 rano w miejscowości Jerzmanice Zdrój.
tqmeh - 14 Marzec 2016, 11:34

DW 355KA aktywna dzisiaj w Gryfowie Śl.
piotreg - 14 Marzec 2016, 11:37

To chyba w ramach wsparcia pow. lwóweckiego przez KPP Bolesławiec. Jakieś fotki są? :D
tqmeh - 14 Marzec 2016, 20:48

Leciała z przeciwnej strony i nie było jak, kręcili się na drodze K-30 i DW nr 364.
tqmeh - 20 Marzec 2016, 19:30

Dzisiaj <LR> na (40) w miejscowości Pielgrzymka.
tqmeh - 15 Maj 2016, 17:50

<LR> w miejscowości Wilczyce ( <ZAB> ).
tqmeh - 14 Czerwiec 2016, 17:44

<RR> w miejscowości Wilczyce, ogr. (50) .
tqmeh - 22 Czerwiec 2016, 17:27

<RR> w miejscowości Pielgrzymka. Ogr. (40) .
tqmeh - 24 Czerwiec 2016, 11:04

<RR> w miejscowości Jerzmanice Zdrój. Ogr. (40) .
piotreg - 26 Czerwiec 2016, 15:00

Ilekroć jadę DW nr 364, zawsze mam czysto. :D
tqmeh - 27 Czerwiec 2016, 08:55

W większości przypadków ja też, jednak kogo bym nie spytał to ma respekt przed <R> ze Złotoryi.
tqmeh - 29 Czerwiec 2016, 21:07

Dzisiaj w <ZAB> :

- <RR> w miejscowości Nowe Łąki, ogr. (50)
- <RR> w miejscowości Czaple, ogr. (40)

tqmeh - 6 Lipiec 2016, 12:03

<RR> w miejscowości Kozów, ogr. (50) .
tqmeh - 25 Lipiec 2016, 09:59

Kilka razy w tygodniu <RR> lub <LR> na wlocie do Lwówka Śląskiego od Złotoryi, ogr. (50) - dawna miejscowość Płakowice.
tqmeh - 2 Sierpień 2016, 19:35

Dzisiaj około 17 <LR> na (40) w miejscowości Jerzmanice Zdrój w tym miejscu: 51.114069, 15.882208
tqmeh - 30 Sierpień 2016, 20:21

<LR> w miejscowości Pielgrzymka, ogr. (40) .
tqmeh - 31 Sierpień 2016, 20:15

Jakaś akcja dzisiaj była na DW 364 jednocześnie <R> :

- <LR> na ogr. (40) w miejscowości Jerzmanice Zdrój w 2 miejscach
- <LR> na ogr. (40) w miejscowości Pielgrzymka
- <LR> na ogr. (50) w Złotoryi, wylot na Jelenią Górę

tqmeh - 1 Wrzesień 2016, 09:25

Aktualnie <LR> :

- Pielgrzymka, ogr. (40)
- Jerzmanice Zdr., ogr. (40)

tqmeh - 2 Wrzesień 2016, 06:57

<LR> w miejscowości Kozów, ogr. (50) - <KZAB> .
tqmeh - 3 Wrzesień 2016, 07:53

<LR> w miejscowości Pielgrzymka, ogr. (40) .
tqmeh - 4 Wrzesień 2016, 12:24

<LR> w miejscowości Pielgrzymka, ogr. (40) .
tqmeh - 21 Wrzesień 2016, 18:59

<RR> w Jerzmanicach Zdrój, ogr. (50) .
piotreg - 21 Wrzesień 2016, 19:00

Zasada działania <RR> podobna do <ISKRA> , ale nikt ze znanego Stowarzyszenia... nie bije się o prawa kierowców ustrzelonych tym zabytkowym sprzętem. W szoku jestem, że przechodzi to jeszcze legalizację.
tqmeh - 21 Wrzesień 2016, 19:48

Złapali złomka z PKS-u, jakoś w niego trafili. ;) I nie miał klimy.
piotreg - 22 Wrzesień 2016, 08:14

Przy tak szerokiej wiązce radarowej, najłatwiej jest ustrzelić "dużego". :twisted:
tqmeh - 11 Październik 2016, 21:37

Jerzmanice Zdrój, ogr. (40) .

W 2 sek. strzał. Pytanie tylko czy w mój przód czy tył auta z przeciwnego kierunku.


piotreg - 21 Styczeń 2017, 14:48

Cytat:
Wypadek na drodze Legnica - Złotoryja. Bus w rowie. Trzy osoby ranne



Trzy osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło dzisiaj rano na drodze wojewódzkiej 364 z Legnicy do Złotoryi. Kierowca busa wypadł z drogi na zakręcie i wjechał prosto do rowu. Policja ustala przyczynę wypadku.

Link

tqmeh - 21 Styczeń 2017, 20:47

To wygląda jakby "nie zauważył", że droga skręca w prawo o 90 st. na przejazd kolejowy. Nie pierwszy taki wypadek w tym miejscu, do tego rów jest tam bardzo głęboki.
piotreg - 22 Styczeń 2017, 10:13

tqmeh napisał/a:
Nie pierwszy taki wypadek w tym miejscu, do tego rów jest tam bardzo głęboki.

Przekonałeś się na własnej skórze? :grin:

tqmeh - 22 Styczeń 2017, 19:50

Na szczęście nie, zawsze jak jadę tą drogą budzi on mój mocny szacunek. ;) Widziałem kilka aut w tym miejscu bardzo mocno rozbitych.
tqmeh - 25 Styczeń 2017, 09:40

<LR> w miejscowości Kozów - <KZAB> , ogr. (50) .
<LR> w miejscowości Pielgrzymka - <ZAB> , ogr. (40) .

tqmeh - 28 Styczeń 2017, 15:30

<LR> w Lwówku Śl., ul Płakowicka - <ZAB> , ogr. (50) .
tqmeh - 26 Marzec 2017, 20:20

<LR> w miejscowości Jerzmanice Zdrój - <ZAB> , ogr. (40) .
tqmeh - 5 Lipiec 2017, 07:58

Jerzmanice Zdrój, <LR> na ogr. (40) . Pomiar z ponad 260 metrów, więc <R> z tego dystansu może trafiać we wszystko, niekoniecznie w auto.

Miejsce ustawienia <R> : 51.114031, 15.882566

piotreg - 5 Lipiec 2017, 08:02

tqmeh napisał/a:
Pomiar z ponad 260 metrów, więc <R> z tego dystansu może trafiać we wszystko, niekoniecznie w auto.

Naczytałeś się mądrych tekstów Stowarzyszenia i teraz niepotrzebnie straszysz ludzi. Jedź zgodnie z przepisami, nikt Cię nie zestrzeli!

tqmeh - 5 Lipiec 2017, 08:22

piotreg, :facepalm:

Zawsze jeżdżę spokojnie. To nie zmienia faktu, że <R> mierzy z tego dystansu przy którym trafienie to loteria. Przykładowy film powyżej na Google. Można sobie sprawdzić dystans, teraz temat poskładał się w całość.

piotreg - 5 Lipiec 2017, 08:27

Skąd wiesz, że z odległości 260 m to loteria? Strzelałeś?
tqmeh - 5 Lipiec 2017, 08:34

Przeczytaj powyżej co zostało napisane (miejsce ustawienia <R> ) za pomocą Google można bez wychodzenia z domu zmierzyć widoczny na nagraniu dystans...
piotreg - 5 Lipiec 2017, 08:37

Czytaj ze zrozumieniem. Skąd wiesz, że z 260 m strzelając <LR> strzelasz w "kosmos". Masz takie doświadczenie, strzelałeś kiedyś?
tqmeh - 5 Lipiec 2017, 10:35

Właśnie czytaj ze zrozumieniem orzeczenie biegłego w innym temacie z dzisiaj. <LR> jest kalibrowany na 80 m, a używany na 200 -300, a nawet 500 metrów. Druga sprawa to jak widać na nagraniu jadące 2. auta obok siebie. Instrukcja wyraźnie mówi, że pomiar ma się odbyć na tablicy rejestracyjnej, nie używałem <LR> (niedługo się to zmieni), za to pracuje na co dzień z dalmierzem i wykonanie wiarygodnego pomiaru w punkt z 50 m to już wyzwanie. Tymczasem <R> wg Ciebie to inni ludzie i urządzeniem na podobnych zasadach celują z ręki, gdzie chcą. :lol: Tzn. w tablicę rejestracyjną - płaską równą, pionową powierzchnię, a nie po masce, gdzie różnica odległości to dodatkowe km...
piotreg - 5 Lipiec 2017, 14:29

Wstępujesz w szeregi <R> ?
piotreg - 17 Lipiec 2017, 21:13

Cytat:
Śmiertelny wypadek w Wilczycach. Nie żyje motorowerzysta



Tragedia na drodze Legnica-Złotoryja. Dziś około godziny 16. motorowerzysta uderzył w toyotę. Niestety 63-latek zginął na miejscu. Policja ustala przyczynę zderzenia. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami na drodze. Auta poruszały się przez stacje paliw, droga w miejscu wypadku była zablokowana.

http://www.gazetawroclawska.pl

delpiero - 18 Lipiec 2017, 17:26

Powyższy wypadek obstawiała legnicka Astra DJE 36AK.
OJCIEC - 19 Lipiec 2017, 10:48

tqmeh napisał/a:
Właśnie czytaj ze zrozumieniem orzeczenie biegłego w innym temacie z dzisiaj.

Opinia biegłego to nie orzeczenie sądu. Znam biegłego, które takie p i e r d o ł y opowiada, że mnie przepona boli ze śmiechu.

LTI mają zatwierdzenie typu na 650 m lub 1200 m (wersja LR) -> link. Oczywiście zatwierdzenie typu uwzględnia precyzję kolimatora.

Odnośnie szerokości wiązki lasera i kwestii ewentualnego "łapania" samochodów poza tym mierzonym - kąt jej rozwarcia dla LTI to nie więcej niż 2,5 miliradiana (0,14 stopnia). Na 260 m wiązka będzie miała szerokość nie większą niż 65 cm. Najmniejsze auta osobowe mają ze 150 cm, do tego dochodzi ew. odstęp między takimi autami jadącymi obok siebie, przecież nie jadą ocierając się bokami.

Z 500 m (moim zdaniem jest to realna granica wykonania skutecznego pomiaru laserem - z podparciem lub na trójnogu) to 1,25 m, a to wciąż mniej niż połowa szerokości jednego pasa ruchu.

Do tego dochodzi wynikający z zasady działania wymóg stabilności pomiaru - wydaje się, że to jedynie 0,4 sek., ale to wystarczy, żeby wyeliminować ew. błędy wynikające z drżenia ręki, "przesmykiwania" się wiązki po innych obiektach itp.

Panowie, to nie Iskra, która z 260 m obejmuje 15 pasów, a z 500 m 30 pasów ruchu i łapie co popadnie! :facepalm:

tqmeh - 23 Styczeń 2019, 07:57

Nowa miejscówka dla <LR> w miejscowości Jerzmanice Zdrój, ogr. (40) :arrow: Link. <R> niewidoczni w alejce osiedla.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group