Forum Mapy Fotoradarów

Przemyśl - Fotoradar przenośny

piotreg - 24 Marzec 2009, 14:40
Temat postu: Fotoradar przenośny
W Przemyślu kierowcy nie są z dużą częstotliwością nękani fotoradarami.

A jeśli już... to przede wszystkim są to drogi wylotowe:

- ul. Krakowska, wylot w kierunku Poznania
- ul. Lwowska, wylot w kierunku Medyki

Problem się pojawi dopiero, kiedy SM wejdzie w posiadanie sprzętu...
Do 10 marca 2009 można było składać oferty w przetargu. Jeśli nie będzie protestów, myślę że z początkiem kwietnia ruszą z kopyta.

piotreg - 26 Wrzesień 2009, 20:47

No i zaczęło się... :-)

Cytat:
SM i fotoradar

Strażnicy miejscy ostro wzięli się do pracy i wypowiedzieli wojnę kierowcom łamiącym przepisy. Dzisiaj w godzinach popołudniowych kierowcy przejeżdżający przez Przemyśl mogli dostrzec charakterystyczny, czerwony radiowóz Straży Miejskiej. Na
drzwiach z lewej strony miał umocowany niepozorne wyglądający fotoradar. Zakup fotoradaru sfinansowała Rada Miejska w Przemyślu. Kosztował ponad 100 tysięcy złotych...

Źródło

Tym tajemniczym urządzeniem jest Iskra. :-)

Misial - 26 Wrzesień 2009, 22:21

Cytat:
Uwaga, w Przemyślu straż miejska "poluje" na kierowców

Strażnicy miejscy ostro wzięli się do pracy i wypowiedzieli wojnę kierowcom łamiącym przepisy.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych kierowcy przejeżdżający przez Przemyśl mogli dostrzec charakterystyczny, czerwony radiowóz Straży Miejskiej. Na drzwiach z lewej strony miał umocowany niepozorne wyglądający fotoradar.

Samochód z wycelowanym na drogę urządzeniem parkował przeważnie tam, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Widziano go m.in. na ulicy Krakowskiej przy wylocie z miasta. Zakup fotoradaru sfinansowała Rada Miejska w Przemyślu. Kosztował ponad 100 tysięcy złotych.

- Szkoda, że nasi radni nie zatroszczą się o stan dróg i chodników, a lekką ręką wydali pokaźną kwotę na "zabawkę" dla strażników - mówi pan Andrzej. - Uważam, że funkcjonariusze SM nie powinni wyręczać policji w obowiązkach, a raczej zająć się porządkiem w mieście, np. częściej patrolować osiedla.


A tu jeden ciekawy komentarz do artykułu:

Cytat:
Więc uwaga na czerwonego Fiata Doblo, granatową Astrę, Citroena, Renault Kangoo i nie wiem czy mają coś jeszcze.

A teraz odezwa do Prezydenta, Komendanta i całej reszty.

Jesteście na naszym utrzymaniu. Ten radar kupiliście za nasze pieniądze, więc szanujcie te pieniądze!
Co ma straż miejska robić na wylotowej ulicy z miasta??? Jak już dbacie o bezpieczeństwo to dbajcie w centrum miasta, a nie nabijajcie budżetu miasta, który tak lekko trwonicie. Ruchem drogowym pozwólcie zająć się policji, bo lepiej sobie z tym radzi (nie tylko z tym).

Trzy razy w swoim życiu zadzwoniłem na 986 czyli straż miejską. 3 razy odesłano mnie do Policji. Nie chodziło o mandat za parkowanie, więc po co się użerać. Chodziło o zakłócanie porządku, czyli to do czego zostali powołani. Jeden przypadek o zgrozo miał miejsce na Rynku (tak, tym rynku pięknym, co będzie płaski także za nasze pieniądze) i było to w czasie kiedy strażnik miejski grzał stołek na parterze Urzędu (przyp. 20 metrów dalej). Grupa szczyli chlejących tanie wino z gwinta (pod dawnym muzeum) tłukła się po samochodach. Zadzwoniłem, bo tłukła się także po moim... i co? Proszę dzwonić na policję, nie mamy blisko patroli... reszta bez komentarza.

Jeszcze jedno, ile kosztuje godzina pracy dwóch strażników czających się ponad godzinę za śmietnikiem obok Szpaka w oczekiwaniu na kierowcę pojazdu, który stoi na zakazie, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego (nawiasem mówiąc zakaz w tym miejscu nie ma logicznego uzasadnienia)? Zabawni jesteście panowie... Kiedyś zrobię Wam zdjęcie i wyślę do komendanta, niech się też pośmieje.


:D Reszta komentarzy pod artykułem też jest dobra, ale prezydent (celowo tak piszę) pewnie takich rzeczy nie czyta...

piotreg - 27 Październik 2009, 11:27

Cytat:
W Przemyślu rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o 107 km/h



Ponad 500 mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości i 45 spraw skierowanych do sądu to efekt czteromiesięcznej działalności mobilnego fotoradaru przemyskiej Straży Miejskiej.

Decyzję o zakupie fotoradaru, za 100 tys. złotych, podjęli przemyscy radni. Urządzenie zaczęło funkcjonować w czerwcu.

- Do końca września nałożyliśmy 537 mandatów za przekroczenie prędkości. Ponadto skierowaliśmy 45 spraw do sądu. To takie przypadki, w których kierowca odmówił zapłacenia mandatu lub minął mu termin na jego uregulowanie – mówi Jan Geneja, komendant Straży Miejskiej w Przemyślu.

Bezmyślność niektórych kierowców nie zna granic. Rekordzistą jest potencjalny morderca za kierownicą, który na ul. Glazera, na gęsto zabudowanym, dużym osiedlu, osiągnął 147 km/h. Dozwolona w tym miejscu to 40 km/h.
Na ul. Grunwaldzkiej, na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, kierowca seata jechał z prędkością 121 km/h, a hondy 118 km/h. Oba zdjęcia z fotoradaru, w formie przestrogi, można obejrzeć na witrynie przemyskiej Straży Miejskiej.

- Wszyscy ci kierowcy otrzymali mandaty po 500 złotych. Niestety, tylko takiej wysokości. To stawka za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h – mówi Geneja.

Fotoradar w Przemyślu najczęściej stoi na ul. Wysockiego, Monte Cassino, Krakowskiej, Grunwaldzkiej i jej przedłużeniu, czyli ul. Węgierskiej oraz Topolowej. Jego każdorazowe ustawienie jest konsultowane z policją.

- Skala zjawiska wskazuje, że kupno fotoradaru to były dobrze wydane pieniądze. To urządzenie przyczynia się również do poprawy bezpieczeństwa na drogach – mówi Robert Choma, prezydent Przemyśla.

LINK

bicker5 - 27 Październik 2009, 17:32

Wiocha - sprzęt za ponad sto patoli, a polskich czcionek nie ma :evil:
piotreg - 27 Październik 2009, 17:36

Cena tego sprzętu jest wygórowana!!! Za mało konkurencji na rynku, przez to takie ceny.
bicker5 - 27 Październik 2009, 20:41

Jak dla mnie to może na rynku zostać tylko Zurad i kosztować dużą bańkę za szukę :twisted:
delpiero - 27 Październik 2009, 20:50

Fotorapid na znanym polskim portalu aukcyjnym kosztuje tylko 50 tyś zł. :)
piotreg - 28 Październik 2009, 08:27

Dobrze mówisz - Fotorapid, którego już nie produkują.
Elite - 2 Luty 2010, 19:00

Kupić sobie takiego Fotorapida i na balkonie trzymać i łapać xD ;)
piotreg - 2 Luty 2010, 19:20

Kup! Przyda nam się do testów.
Elite - 2 Luty 2010, 19:26

Oj chciałbym mieć takiego Fotorapida, ale kasy brak ;)
pstryk - 28 Lipiec 2010, 21:27

Na ul. Sanockiej stoi sobie niepozorna Astra, a na tylnej szybie wisi sprzęt, który sieje w paśmie K :)

PS. Tablice zasłonięte na prośbę pana strażnika

piotreg - 28 Lipiec 2010, 21:29

O żesz... naród pewnie beceluje, nie ma zmiłuj! Walą w obie strony?
pstryk - 28 Lipiec 2010, 21:33

Pojazdy nadjeżdzające były na celowniku, ale na odjazd też radzę uważać :)
piotreg - 28 Lipiec 2010, 21:38

No to najważniejsze wiemy - koszą w obie strony. A auto prywatne, czy służbowe? Bo jeśli służbowe to jaką tajemnicą są numery rej.?
pstryk - 28 Lipiec 2010, 22:10

Auto służbowe, ale taka była prośba pana strażnika i dobra jest :)
Najważniejsze widać i niech naród uważa :twisted:

piotreg - 28 Lipiec 2010, 22:14

O tak! Reszta jest najmniej ważna!
Marecki - 12 Wrzesień 2010, 13:13

Witam. Otóż podejrzewam, że zrobiono mi zdjęcie na Krakowskiej, jednak nie jestem pewny stąd ten post.
Otóż ~10m przede mną jechał samochód i nie jestem pewny czy ten przenośny fotoradar zrobił zdjęcie mi czy mu? Z jaką różnicą odległości między samochodami fotoradar robi zdjęcia? Wydawało mi się, że widziałem jeden błysk, ale nie jestem pewny na 100%.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

garny - 12 Wrzesień 2010, 16:14

Zajrzyj tu: LINK

Jeżeli widziałeś błysk to duże prawdopodobieństwo, że to Ty będziesz bohaterem, jednak jak dostaniesz fotkę, to upewnij się czy nie widać na niej 2 aut, jeżeli tak to jest do kosza :) :) :)
Oczywiście, jeżeli jechałbyś b. blisko to może być tak, że FR potraktował Was jako jeden pojazd, ale takie przypadki to się chyba b. rzadko zdarzają :)

piotreg - 12 Wrzesień 2010, 19:02

Marecki napisał/a:
Witam. Otóż podejrzewam, że zrobiono mi zdjęcie na Krakowskiej, jednak nie jestem pewny stąd ten post.
Otóż ~10m przede mną jechał samochód i nie jestem pewny czy ten przenośny fotoradar zrobił zdjęcie mi czy mu? Z jaką różnicą odległości między samochodami fotoradar robi zdjęcia? Wydawało mi się, że widziałem jeden błysk, ale nie jestem pewny na 100%.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

A Iskra w ogóle błyska :?: :!:
Chyba, że był to radar policyjny :o

Marecki - 12 Wrzesień 2010, 19:03

Błysnął na czerwono.
piotreg - 12 Wrzesień 2010, 19:05

Czyli policyjny :!: Zajrzyj do tematu Błysk flasha - tam masz kilka filmików.
Marecki - 12 Wrzesień 2010, 20:04

No cóż, zobaczymy. Jeżeli mówicie, że raczej zrobił zdjęcie to trzeba się modlić, że albo załapał się drugi samochód, albo że zmieszczę się w 6 pkt., bo za 8 stracę prawko. :)
No chyba, że da się jeszcze coś wykombinować. Jeżeli samochód zarejestrowany jest na inną osobę, a ta osoba jest członkiem rodziny to jeżeli dostanie mandat to nie musi mnie wskazywać? Słyszałem coś o tym, że nie trzeba obciążać członka rodziny jeżeli się nie chce.

garny - 12 Wrzesień 2010, 21:44

IMO, nie ma sensu kombinować z przepisywaniem punktów. Prościej - udaj się na kurs zmniejszający liczbę punktów zanim przyjdzie fotka, dzięki temu uprawnienia zostaną po Twojej stronie lustra :)
Marecki - 12 Wrzesień 2010, 22:04

Problem w tym, że podobno jeżeli mi już pstryknęli fotkę to teraz nawet jak pójdę na zbicie to i tak to nic nie da, tylko stracę kesz. Potwierdzi ktoś tą informacje?
piotreg - 12 Wrzesień 2010, 22:13

Coś na temat punktów karnych.
wksek - 12 Wrzesień 2010, 22:37

garny napisał/a:
IMO, nie ma sensu kombinować z przepisywaniem punktów. Prościej - udaj się na kurs zmniejszający liczbę punktów zanim przyjdzie fotka, dzięki temu uprawnienia zostaną po Twojej stronie lustra :)

Punkty są naliczane w momencie przyjęcia mandatu, także po ptokach :neutral: A chyba fotka to to samo :o :?:

garny - 12 Wrzesień 2010, 22:47

wksek napisał/a:
garny napisał/a:
IMO, nie ma sensu kombinować z przepisywaniem punktów. Prościej - udaj się na kurs zmniejszający liczbę punktów zanim przyjdzie fotka, dzięki temu uprawnienia zostaną po Twojej stronie lustra :)

Punkty są naliczane w momencie przyjęcia mandatu, także po ptokach :neutral: A chyba fotka to to samo :o :?:

No to jeżeli jeszcze nie ma foty to jakieś szanse są :)

pstryk - 3 Grudzień 2010, 18:05

ul. Węgierska - wlot do Przemyśla od strony Dynowa, ciąg drogi W-886.

Ograniczenie jak w <ZAB> , kawałek dalej zaczyna się ul. Grunwaldzka i tam mamy ogr. (40) - <FR> też tam można spotkać.

Pan ze <SM> Przemyśl miły i fotki podglądowe są :good:

Fear - 27 Wrzesień 2011, 09:43

Cytat:
W Przemyślu straż miejska namierza piratów drogowych

"Kontrola prędkości. Fotoradar" – charakterystyczne znaki o tej treści pojawiły się w kilku punktach Przemyśla. Na ich widok kierowcy niemal natychmiast zdejmują nogę z gazu i zerkają na licznik.



Niebieskie tabliczki ze wspomnianym napisem i symbolem aparatu fotograficznego stanęły przy ulicach: Dworskiego, Słowackiego, Lwowskiej, Glazera i Grunwaldzkiej. Znajdują się w terenie zabudowanym, gdzie zgodnie z przepisami obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, a niekiedy – ze względu na lokalne uwarunkowania – nawet do 40 km/h.

- Prawdopodobnie wkrótce zamontują tam stałe fotoradary – takie informacje kierowcy przekazują sobie z ust do ust. – Czy rzeczywiście w mieście nie ma istotniejszych spraw do załatwienia? Powinni zająć się rozładowywaniem korków, a nie prześladowaniem zmotoryzowanych – utyskują właściciele samochodów.

Jan Geneja, komendant straży miejskiej w Przemyślu, wie o zaniepokojeniu, jakie wywołały znaki "Kontrola prędkości".

- Na naszą prośbę policja wskazała nam miejsca, w których często chodzi do wypadków bądź też kolizji drogowych spowodowanych przekraczaniem dozwolonej prędkości – tłumaczy. – Tam właśnie zamontowano wspomniane znaki. W ślad za nimi nie planujemy jednak montażu stałych fotoradarów.

Strażnicy dysponują jednym, mobilnym urządzeniem do pomiaru prędkości. Instalują je w nieoznakowanym radiowozie.

- W zależności od potrzeby może zostać użyte, w którymś z wyznaczonych punktów w mieście – dodaje Geneja. – Z naszej dotychczasowych obserwacji wynika, że kierowcy jeżdżą nieco ostrożniej, chociaż nadal nie brakuje osób skłonnych do szaleńczej, brawurowej jazdy.

Za przekroczenie prędkości strażnicy wystawiają mandaty w wysokości od 50 do 500 złotych. Pieniądze trafiają do kasy Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Są przeznaczane na poprawę infrastruktury drogowej.

Miejscowi funkcjonariusze jako jedni z nielicznych na Podkarpaciu mają fotoradar. Nie posiadają go ich koledzy, np. z Jarosławia, Rzeszowa, Dębicy.

LINK

andrzej59 - 27 Wrzesień 2011, 18:29

Co za analfabeci to robili. Jakiś decydent powinien zapłacić ze swojej pensji. Jeszcze kolorystyka tabliczki. :facepalm:
Czy można by było zrobić więcej błędów przy jednym oznakowaniu. :o :facepalm:

Cytat:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 22 czerwca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach

(...) W przypadku gdy automatyczna kontrola prędkości będzie wykonywana przez strażników gminnych (miejskich) w trybie określonym w art. 129b ust. 4 ustawy, na początku odcinka drogi objętego okresową kontrolą umieszcza się znak D-51 z tabliczką z napisem "Na odcinku...". W treści napisu na tabliczce długość odcinka drogi poniżej 1000 m podaje się w metrach z dokładnością do 100 m, a od długości 1,0 km z dokładnością do 0,1 km.
(...) Napisy umieszczone na tabliczkach powinny spełniać wymagania określone w pkt 1.4.1 oraz 1.4.2."

pstryk - 29 Listopad 2011, 19:38

Znak "PRZEMYŚLany" na ul. Słowackiego - kier. centrum. :grin:
pstryk - 30 Listopad 2011, 19:16

ul. Słowackiego, kier. Hermanowice - ciąg drogi W-885. Pomiar oznakowany jak widać wyżej na załączonym obrazku. Próg litości +20. :good: Pozdrowienia dla obsługi. :cool:
piotreg - 27 Luty 2015, 09:24

Cytat:
Straż Miejska w Przemyślu nie chce już łapać kierowców za prędkość



Jej jedyny mobilny fotoradar straci wkrótce swoją homologację. - Nie chcemy nowego - mówi szef strażników miejskich w Przemyślu.


Od blisko 4 lat na ulicach miasta można zauważyć kilka niebieskich tabliczek "Kontrola prędkości. Fotoradar". W tych miejscach Straż Miejska instaluje fotoradar w nieoznakowanym radiowozie i rejestruje przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości. Zapowiedzi takich kontroli ukazywały się na stronie internetowej SM.

- Tego typu działania nigdy nie były naszą metodą zarabiania pieniędzy dla gminy - zapewnia Jan Geneja, komendant Straży Miejskiej w Przemyślu. - Doszliśmy do wniosku, że skoro w ruchu drogowym w komendzie policji jest prawie 40 funkcjonariuszy, to nie ma sensu powielać ich pracę.

Nie oznacza to jednak, że strażnicy zaprzestaną nagle kontroli.

- To policja podejmuje ostateczną decyzję, czy na danej drodze mamy postawić fotoradar. Jeżeli będzie taka potrzeba to wykonamy pomiar. Nie mamy jednak własnych intencji. Świadczy o tym fakt, że w tym roku jeszcze ani razu nie skorzystaliśmy z fotoradaru - wyjaśnia Geneja.

W przyszłym roku fotoradar Straży Miejskiej będzie bezużyteczny. Jego atest traci ważność.

- Nie będę nalegał na zakup nowego. Nie jest nam potrzebny do normalnego funkcjonowania - dodał komendant.

W ub. roku dzięki mandatom z fotoradaru do miejskiej kasy wpłynęło 65,7 tys. zł. To zaledwie 1/6 kwoty z wszystkich grzywien nałożonych w 2014 roku.

Link

piotreg - 27 Listopad 2015, 16:34

Użytkownicy przemyskich szos, niosę Wam dobrą wiadomość. :twisted:

<SM> Przemyśl napisał/a:
Informuję, że Straż Miejska w Przemyślu po raz ostatni korzystała z urządzenia w dniu 19 maja 2015 r.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group