Forum Mapy Fotoradarów

Wałbrzych - Videorejestratory

piotreg - 24 Marzec 2009, 08:36
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KMP Wałbrzych

Nieoznakowany:

- czarne BMW 330i xDrive, nr rej. DB 3185H (wcześniej DLW KJ08) - kamera przód i tył
- czarny Opel Insignia, nr rej. DL 92761 (wcześniej DB 78251) - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/

Oznakowany:

- Alfa Romeo 159, nr rej. HPB C287 - nr boczny B404 - kamera przód i tył /oddelegowana do KPP Dzierżoniów/

Chodzą słuchy, że Wałbrzych dostał Fiata Bravo.

piotrus - 24 Marzec 2009, 20:01

Tak, najprawdopodobniej mają video w Fiacie Brava (ciemnozłoty), nr rej. DB 07220. Postaram się w najbliższym czasie zrobić foto i na 100% zweryfikować te pogłoski. ;)
piotreg - 31 Marzec 2009, 22:51

Dzięki Piotruś za fotkę. Czekam na kolejne, bardziej odważne.

Podziel się ze wszystkimi swoimi spostrzeżeniami na temat tego auta.

piotrus - 1 Kwiecień 2009, 16:08

Fotki będą, tylko znajdę troszkę czasu i wyruszę na polowanie. ;) Odnośnie fiacika to Policmeny siedzieli i przez uchylone okienko celowali w kierowców tradycyjną suszarką, ponadto na desce pusto, przy lusterku też, stąd wniosek, że jeszcze - i oby nie mieli - nie mają kamerki. Nadmienię również, że zgodnie z deklaracją komendanta miejskiej Policji w Wałbrzychu, dwa z otrzymanych trzech Fiatów Bravo mają trafić do drogówki... kolor ten sam co na powyższej fotce.
piotreg - 1 Kwiecień 2009, 22:44

Myślę, że sprzęt szpiegowski jest tylko kwestią czasu!

Wrocławska Vectra DW 037CM prawie rok jeździła bez "osprzętu".

Kasę na ten cel do skarbonki już na pewno wrzucają.

piotrus - 22 Kwiecień 2009, 15:29

Dzisiaj ok. 12.30 w Wałbrzychu na ul. Niepodległości (Podgórze) miśki stały na poboczu, co mnie zdziwiło, stali nową Skodą Superb w kolorze czarnym nr. rej. DB 07221.

Auto na 100% nieuzbrojone w video.
Stali ze swoją starą suszarką.

piotreg - 23 Kwiecień 2009, 10:03

Pięknie dzięki za czujność...

Zrób im ligowe fotki i będziemy mieli komplecik...

Brava raczej nie będzie pościgowcem... :-)

kalex - 27 Kwiecień 2009, 17:24

Czarna Skoda Superb, nr rej. DB 07221
piotreg - 28 Kwiecień 2009, 09:33

To się chłopaki zbroją... :-)
garny - 29 Kwiecień 2009, 22:14

piotreg napisał/a:
To się chłopaki zbroją... :-)

Na bogato...

cygi_cd - 24 Lipiec 2009, 14:51

Chłopaki, a więc tak:

Fiat nie ma videorejstratora, więc mogą jechać za wami.
Co do Skody, niestety ona już ma...

piotreg - 24 Lipiec 2009, 17:18

cygi_cd napisał/a:
Fiat nie ma videorejstratora, więc mogą jechać za wami...

I kasować za inne wykroczenia. :-)

cygi_cd - 25 Lipiec 2009, 18:40

Dzięki takiemu skasowaniu, jestem w posiadaniu takiej informacji. Trochę droga, ale co poradzić...
piotreg - 25 Lipiec 2009, 21:21

Jakoś to będzie. Rób tam fotki, długo czekaliśmy na naszego delegata w Wałbrzychu. :-)

Nie zapomnij też o śmietniku strażników. :-)

cygi_cd - 31 Sierpień 2009, 12:40

Postaram się coś cyknąć, ale nawet na CB nic ostatnio nie słychać, lecz jak coś to podjadę i coś cyknę...
wksek - 4 Maj 2010, 16:00

Wczoraj przed wlotem do Wałbrzycha na zjeździe - bodajże 27 km drogi K-35 - suszareczka po prawej stronie na (70) . Kilometr dalej natomiast w uliczce zaparkowany DB 07221.
piotreg - 23 Styczeń 2011, 19:27

Złote Bravo wczoraj aktywne przed 16.00 przy ul. Wrocławskiej. Kamerki nie dostrzegłem.
wojtex - 5 Kwiecień 2011, 00:02

Alfa widziana dzisiaj około 14.30 jak wyjeżdżała z KMP, niestety nie zdążyłem dostrzec nr bocznego, a tym bardziej zrobić zdjęcia.
O 15 oznakowany Focus suszył na zjeździe w Kowalowej na Sokołowsko (droga K-35).

piotreg - 8 Kwiecień 2011, 18:32

Cytat:
Alfa dla wałbrzyskiej policji

Wałbrzyska Policja weszła w posiadanie nowego samochodu Marki Alfa Romeo 159 z 200-konnym silnikiem 1.75 TBI

Uwaga piraci drogowi! Nowe alfy rozwijają prędkość do 235 km/h, a do setki rozpędzają się w 7 sekund. Są także wyposażone w homologowane videorejestratory oraz radary. Maja twardsze, sportowe zawieszenie, dzięki czemu lepiej trzymają się drogi przy większych prędkościach.

Ponadto samochody są wyposażone w ABS, klimatyzację, poduszki powietrzne przednie i boczne, pełnowymiarowe kurtyny powietrzne boczne, centralny zamek z pilotem, autoalarm, elektrycznie opuszczane szyby przednie i tylne, elektrycznie regulowane i sterowane lusterka, dwa komplety kół (letnie i zimowe).

Komenda Główna Policji zakupiła ogółem 120 takich samochodów, z czego Wałbrzych otrzymał jeden pojazd.

Źródło: Tygodnik Wałbrzyski

tadekj87 - 11 Kwiecień 2011, 14:07

Dziś widziana Alfa w Wałbrzychu na 11 listopada (trzymała mobila) po zjeździe z obwodnicy w stronę centrum. Niestety nie zdążyłem zapamiętać numerów...
wojtex - 1 Maj 2011, 20:42

Alfa widziana w piątek o 10:50 na Sikorskiego jak polowała na pieszych przechodzących przez Sikorskiego nie na pasach. Niestety miałem przy sobie tylko i wyłącznie telefon. :(

Rzuciłem okiem na nr, ale nie jestem ich pewien: HPB C287 i nr boczny B964.

piotreg - 2 Maj 2011, 11:26

wojtex napisał/a:
Rzuciłem okiem na nr, ale nie jestem ich pewien: HPB C287 i nr boczny B964

Zakładam, że się nie pomyliłeś i takie info wrzucę na mapę video.

Tym samym została nam w woj. dolnośląskim jedna Alfa - HPB C286 - nr boczny B458 - na moje oko mogła ona trafić pod KPP Trzebnica. :o

BluesW. - 2 Maj 2011, 11:59

A Zgorzelec nic nie dostał?
piotreg - 2 Maj 2011, 20:54

Dolny Śląsk dostał w sumie 13. sztuk:

Cytat:
Podział Alf - woj. dolnośląskie:

01 - Lubin
02 - Polkowice
03 - Wrocław (KWP)
04 - Wrocław (KMP)
05 - Wrocław (KMP)
06 - Oleśnica
07 - Legnica
08 - Jelenia Góra
09 - Świdnica - brak numeru bocznego
10 - Głogów
11 - Kłodzko - brak numeru bocznego
12 - Wałbrzych
13 - ?

Wiem, że KPP Trzebnica też miała dostać Alfę w zamian za Fiata, który poszedł na żyletki...
Dziwne, że Alfa nie poszła do Bolca i Zgorzelca.

Pytanie też po co Alfe dostał Wałbrzych, skoro najlepiej wyposażony powiat jest vis a vis...

Dziwnym jest też fakt, iż Alfy dostały trzy sąsiadujące ze sobą powiaty (Lubin, Polkowice i Głogów). Ja bym ten sprzęt podzielił zupełnie inaczej :!:

wksek - 2 Maj 2011, 21:29

Cytat:
Dziwne, że Alfa nie poszła do Bolca (...)

Cytat:
(...) Alfy dostały trzy sąsiadujące ze sobą powiaty (Lubin, Polkowice i Głogów). Ja bym ten sprzęt podzielił zupełnie inaczej :!:

Pewnie dlatego nie poszły do Bolesławca. Nie wspomnę, że Legnica też ma wg informacji. Więc 5 alf na takim małym obszarze to trochę za wiele.

piotreg - 3 Maj 2011, 00:38

Zgorzelec powinien dostać, bo mają A4 pod nosem.
woju13 - 19 Czerwiec 2011, 22:07

Numer boczny to B404.*

*Źródło www.czerwonesamochody.com

PieTrzaK - 13 Lipiec 2011, 16:27

Cytat:
Uciekał prawie 200km/h, bo nie chciał zapłacić za paliwo

Niemal 200 kilometrów na godzinę uciekał przed policjantami z drogówki w Wałbrzychu 22-letni kierowca, który wcześniej zatankował paliwo na jednej ze stacji benzynowych i nie zapłacił. Kierowca wielokrotnie wymusił pierwszeństwo i przejeżdżał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Jego sprawą zajmie się teraz sąd grodzki.
Jak powiedział nadkom. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, kierowca nie reagował na sygnały policjantów, zwiększał jeszcze swoją prędkość. - Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Mężczyzna uciekał w kierunku Świebodzic jadąc ulicami miasta, a potem wyjeżdżając już poza teren zabudowany wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, przede wszystkim przekraczał dozwoloną prędkość - relacjonował Zaporowski.
A przekraczał ją znacznie, bo momentami jechał nawet blisko 200 km/h.

Bo nie chciał płacić


Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że uciekał przed policją ponieważ nie chciał płacić za paliwo, które zatankował do swojego samochodu chwilę wcześniej. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna wydał na stacji benzynowej 200 zł. Wszystkie popisy kierowcy pirata zarejestrowała policyjna kamera. Teraz nagranie z wideoradaru zostanie przekazane do sądu grodzkiego, który zdecyduje o ukaraniu mężczyzny.

Filmik pod linkiem.

ŹRÓDŁO: LINK

Fear - 17 Sierpień 2012, 16:27

:arrow: Alfa Romeo 159, nr rej. HPB C287 - nr boczny B404
Fear - 11 Październik 2012, 19:45

cygi_cd napisał/a:
Chłopaki, a więc tak:

Fiat nie ma videorejstratora, więc mogą jechać za wami.
Co do Skody, niestety ona już ma...

A więc, pogadałem z ekipą ze Świdnicy na temat Wałbrzycha. Skoda Superb, DB 07221 nie ma video na pokładzie :!: Autem jeździ drogówka lub służy jako wozidło Komendanta.

Wydaje mi się, że można bardziej zaufać chłopakom z policji, niż jakiemuś forumowiczowi, który ma trzy posty i od czasu ogłoszenia, że Skoda ma video, nie zagląda na nasze forum.

I ostatnie info od ekipy, ITD w Wałbrzychu posiada auto, koloru zielonego z video...
To będzie trzeba zweryfikować.

elektro - 11 Październik 2012, 20:45

No, napisał 3. lata temu. :D Więc od tego czasu mogło się zmienić?
Fear - 11 Październik 2012, 20:46

Skoda nigdy nie miała video :!:
piotreg - 12 Październik 2012, 08:35

Fear napisał/a:
I ostatnie info od ekipy, ITD w Wałbrzychu posiada auto, koloru zielonego z video...
To będzie trzeba zweryfikować.

Czyżby Skoda Octavia I :?: Wydaje mi się, że swojego czasu widziałem takiego bolida...

Fear - 12 Październik 2012, 09:44

Sedan :?: Taka jak na zdjęciu :?:
piotreg - 12 Październik 2012, 09:47

Si, ale to hatchback.
PieTrzaK - 12 Październik 2012, 10:08

Liftback. :P
wojtex - 16 Październik 2012, 02:04

Ostatnio przejeżdżałem obok komendy i tak mi się wydawało, że w SuperBie nie było kamery, ale nie miałem czasu obejrzeć dokładnie, następnym razem jak ją trafie to zweryfikuje.

Co do VW T6 ITD - biało-zielony, oznakowany - bardzo często widuje go w okolicy komendy z kamerką od viaTool'a na dachu.

euros - 17 Grudzień 2013, 13:43

Superb nie ma kamery. Kamery ma Insignia koloru czarnego jeżdżąca na tablicach: DB 78251.
delpiero - 27 Styczeń 2014, 18:52

Cytat:
Nowy radiowóz wałbrzyskiej policji

Nowy radiowóz wałbrzyskiej policji, to nieoznakowany Opel Insignia, który został przydzielony sekcji ruchu drogowego.

Nowy radiowóz wałbrzyskiej policji krąży po ulicach miasta od kilku dni. Dlatego piraci drogowi powinni się mieć na baczności. Nieoznakowany Opel Insignia ma zamontowane za przednią i tylną szybą wideorejestratory. Cechą charakterystyczną pojazdu jest także wyświetlacz na klapie bagażnika. W momencie wyprzedzania i zatrzymywania pojazdu do kontroli, na wyświetlaczu pojawia się napis: "STOP POLICJA". Pojazd kosztował 132 tys. zł. Dotację na jego zakup policja pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Unii Europejskiej.

Źródło: www.walbrzych.naszemiasto.pl

delpiero - 7 Grudzień 2014, 21:09

Cytat:
Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło popołudniu przed Gorcami. Droga w kierunku Kamiennej Góry jest zamknięta.

Do zdarzenia doszło popołudniu. Nie wiadomo jeszcze dlaczego kierowca Mazdy stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Samochód praktycznie "zawinął się" wokół grubego pnia. Na miejsce przyjechało kilka zastępów straży pożarnej i trzy karetki pogotowia ratunkowego. Gdy dotarliśmy na miejsce strażacy rozcinali pojazd i wyjmowali kolejnych poszkodowanych. Niestety dwie osoby nie żyją. Ofiarami są 29 – 19 letni mężczyźni. Jedna osoba przewieziona została do szpitala. Nie wiadomo w jakim jest stanie. Na miejscu wciąż pracują wszystkie służby. Droga jest zablokowana. Straż miejska kieruje ruch objazdami.

Źródło: www.wiadomosciwalbrzyskie.pl

PieTrzaK - 3 Marzec 2015, 06:57

Bez zmian:

Źródło: Wałbrzych nasze miasto

piotreg - 19 Kwiecień 2016, 11:06

Astra w wersji "turbo", raczej bez kamer, ale "ruchowska":
piotreg - 10 Wrzesień 2018, 15:26

Pajko P Pawelek napisał/a:
Insignia DL 92761 dzisiaj kursuje po Jedlinie.

LaitnereFFiD - 21 Wrzesień 2018, 10:28

Mniemam, że imć Pajko P Pawelek to sprawdzone źródło i skarbnica wiedzy. Niepokoi tylko zerowa aktywność na forum.
delpiero - 8 Listopad 2018, 18:35

:arrow: DL 92761
tqmeh - 4 Luty 2019, 17:18

Opel do klepania.

Cytat:
Wałbrzych: Kolizja nieznakowanego radiowozu "drogówki"

Około godziny 12 na ulicy Świdnickiej, nieznakowany policyjny radiowóz patrolu drogowego wpadł w poślizg. Podjazd uderzył środkową częścią od strony kierowcy w słupek. W radiowozie zadziałały poduszki i kurtyny powietrzne. Jedna z szyb została rozbita. Nie mamy wiadomości czy są poszkodowani. Są to niepotwierdzone informacje. Zdjęcia otrzymaliśmy od czytelnika.

Źródło

piotreg - 19 Wrzesień 2019, 17:06

Opel Insignia został definitywnie wycofany ze służby. Kamery ma już zdemontowane, być może zostały przełożone do innego wozu...
piotreg - 21 Kwiecień 2022, 12:21

Takie pytanie o Toyotę Auris, nr rej. DJE 79AN? Czyżby?
wojtex - 30 Grudzień 2022, 15:12

Cytat:
Na początku przyszłego roku na ulice Wałbrzycha ma wyjechać nowy, nieoznakowany radiowóz wałbrzyskiej drogówki. Ma to być BMW z zamontowanym odpowiednim sprzętem rejestrującym. Auto ma być wykorzystywane do patrolowania dróg w całym powiecie wałbrzyskim, jak i samym Wałbrzychu, tu będzie się pojawiać głównie na Europejce.

Jak udało nam się dowiedzieć, ma to być BMW 330i z blisko 300 konnym silnikiem. Samochód wyposażony w wideorejestrator ma patrolować drogi całego powiatu wałbrzyskiego, ale i samego Wałbrzycha. Tu bez wątpienia będzie się pojawiał na Europejce, na której auto z wideorejestratorem może się okazać najskuteczniejszą metodą walki z kierowcami, przekraczającymi na nowej trasie prędkość.

Dziś tak zwana grupa "Speed" wałbrzyskiej policji wykorzystuje samochód elektryczny, który do setki może przyspieszyć w kilka sekund. Grupa działa w mieście, ale nowy, nieoznakowany samochód ma poprawić jej skuteczność, a tym samym bezpieczeństwo na drogach w regionie.

Link

Ciekawe o jakim elektryku jest mowa w artykule? Z tego co kojarzę jest jedna oznakowana Kona.

piotreg - 31 Grudzień 2022, 09:41

wojtex napisał/a:
Ciekawe o jakim elektryku jest mowa w artykule? Z tego co kojarzę jest jedna oznakowana Kona.

Ale elektryczne Kony nie są uzbrojone w VR. Ale rzeczywiście latają jak rakieta!

A co do 330i to będzie, albo czarne, albo piaskowe. :cool:

delpiero - 15 Marzec 2023, 19:04

Czarne BMW :arrow: DLW KJ08. Dzisiaj przekazane na stan KMP.
delpiero - 15 Marzec 2023, 19:20

:arrow: czarne BMW 330i xDrive, nr rej. DLW KJ08 - kamera przód i tył
piotreg - 17 Marzec 2023, 09:30

Cytat:
Wypasione, nieoznakowane, policyjne BMW zapoluje na kierowców w Wałbrzychu



Nowe, szybkie BMW, które dostali policjanci w Wałbrzychu, wyposażone jest w wideorejestrator. Kamera nagra kierowców przekraczających prędkość, a policjanci z drogówki zaprezentują dowodowy filmik przekraczającym prędkość i wręczą mandat. A ten, według taryfikatora z 2023 roku, może być bolesny dla domowego budżetu...


Dzisiaj, 15 marca na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu uroczyście przekazano kluczyki do nowego, nieoznakowanego radiowozu wałbrzyskiej policji. Służbowe BMW Seria 3 sfinansowała gmina Wałbrzych i gminy powiatu wałbrzyskiego.

- BMW Seria 3 jest napędzany silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów i mocy blisko 250 KM. Napęd trafia na cztery koła poprzez automatyczną skrzynię biegów. Radiowóz wyposażony jest w wideorejestrator oraz szereg systemów bezpieczeństwa jazdy, a do prędkości stu kilometrów na godzinę rozpędza się w niecałe sześć sekund. Pojazd będzie służyć policjantom ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy - asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.

Jak dodaje, samochód wygląda niepozornie i na drogach ciężko będzie rozpoznać, że to radiowóz. Ale kierowcy muszą mieć się na baczności.

- Nieodpowiedzialny zmotoryzowani po znalezieniu się w zasięgu kamer policyjnego BMW z pewnością zostaną namierzeni i nagrani. Dla przypomnienia, taryfikator mandatów obowiązujący od 1 stycznia 2022 roku, potrafi mocno odcisnąć się na kieszeni osób łamiących przepisy ruchu drogowego - zaznacza policjant.

Nowe auto kosztowało 189 tysięcy złotych.

- Wałbrzych przekazał 140 000 zł, a pozostałą część dorzuciły:
- Szczawno-Zdrój
- Stare Bogaczowice
- Czarny Bór

Podczas dzisiejszej uroczystości zaprezentowane zostały też inne pojazdy służbowe, które ostatnio powiększyły tabor wałbrzyskiej komendy:

- specjalistyczny Ford Tranzyt ETDiE (Ekipa Techniki Drogowej i Ekologii). To mini stacja diagnostyczna weryfikacji stanu technicznego samochodów (kontroluje m.in. emisje spalin)
- dwa quady do służby patrolowej w trudnym terenie marki TGB BLADE w wersji oznakowanej z przyczepkami do ich transportu (umożliwią skuteczniejsze prowadzenie działań poszukiwawczych zaginionych czy walkę z kłusownictwem)

Link

W Policji bieda. W 2022 r. nie było zakupów centralnych. Na polskie drogi wyjechały tylko VR, które zakupiła gmina lub miasto.

małymobil - 5 Maj 2023, 08:44

Kamery pochodzą z Insignii, Videorapid 2A 067.
piotreg - 6 Maj 2023, 11:01

Teraz już wszyscy będą przekładać. :shock: Mamy chwilowy kryzys na rynku VR.
piotreg - 11 Wrzesień 2023, 11:40

delpiero napisał/a:
:arrow: czarne BMW 330i xDrive, nr rej. DLW KJ08 - kamera przód i tył

Obecnie DB 3185H. Zasób tablic mocno policyjny...

delpiero - 7 Październik 2023, 09:22

:arrow: DB 3185H
piotreg - 13 Luty 2024, 12:07

małymobil napisał/a:
Kamery pochodzą z Insignii, Videorapid 2A 067.

Cytat:
Młody kierowca szedł (a właściwie jechał) na rekord! Skończyło się na wysokim mandacie!



Na dłużej zapamięta swoją brawurową jazdę 29-latek z Wałbrzycha, zatrzymany do kontroli dzisiaj (poniedziałek, 12 lutego) przez policjantów poruszających się w nieoznakowanym radiowozie.


Funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki przed godz. 8 zmierzyli zamontowanym w pojeździe wideorejestratorem prędkość z jaką młody kierujący pędził samochodem osobowym ulicą Uczniowską. Okazało się, że zbliżał się do rekordzistów z Dolnego Śląska. Ci wpadali przy przekroczeniu prędkości o 70, 80, czy nawet 100 km/h.

– Mieszkaniec naszego miasta poza obszarem zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 62 km/h - informują w wałbrzyskiej Policji.

Mężczyzna miał dużo szczęścia, bo nie utracił prawa jazdy, ale ukarany został mandatem karnym w kwocie 2 tysięcy złotych i 14 punktami karnymi.

Link

piotreg - 7 Marzec 2024, 07:59

delpiero napisał/a:
:arrow: DB 3185H

Sprawny i aktywny na Europejce. Tablice bez zmian.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group