Forum Mapy Fotoradarów

Krosno - Fotoradar przenośny

piotreg - 20 Marzec 2009, 21:06
Temat postu: Fotoradar przenośny
Krosno niewielkie, a sprzętu pod dostatkiem. Najlepsze jest to, że to niezwykle wymagający sprzęt. :P

SM dysponuje urządzeniem Multanova 6F (pasmo Ka - 34,30 GHz), które sprytnie zostało schowane do kontenera, który dodatkowo został obity czarną "tapetą".

Tak wygląda to urządzenie:



Źródło: KLIK

Tymczasem policaje mają swojego AD9 T (pasmo Ka - 34,00 GHz)



Źródło: KLIK

Uważajcie tutaj:

Cytat:
Fotoradar przenośny na terenie miasta Krosno

- ul. Bema, wlot do miasta, jadąc od strony Jasła
- ul. Bieszczadzka, wylot z miasta, na wysokości dawnej stacji Orlen, jadąc w kierunku Sanoka
- ul. Bursaki, w obie strony, ogr. 40 km/h
- obwodnica, przy przystanku
- ul. Jana Pawła II, wlot do miasta, na początku dwupasmówki, jadąc od strony Jasła, ogr. 50 km/h
- ul. Korczyńska, wlot do miasta, jadąc od strony Korczyny
- ul. Krakowska, jadąc w kierunku obwodnicy
- ul. Rzeszowska
- ul. Sikorskiego
- ul. Tysiąclecia, na wysokości biurowca KHS, w obie strony, ogr. 50 km/h
- ul. Żółkiewskiego, w obie strony, ogr. 40 km/h

W obstawie oznakowana Dacia Logan, nr rej. RK 24500.

W samym Krośnie rządzi niepodzielnie SM. AD lata po okolicach... ale nigdy nie znasz dnia, ani godziny... mobilku...

pstryk - 27 Sierpień 2010, 21:22

ul. Jana Pawła II - 200 m za salonem Skody, przy przejściu dla pieszych, ograniczenie 70km/h - ciąg drogi K-28. FR celował w jadących na Miejsce Piastowe/Sanok. Obsługa w Krośnie na 5+. :)
piotreg - 27 Sierpień 2010, 21:24

Na +5 bo już Cię znają. :-) Ostatnio KaroleK podjechał we Wrocławiu pod Skodę i go spławili... a mnie z otwartymi rękoma witają. :-)
OJCIEC - 27 Sierpień 2010, 21:34

piotreg napisał/a:
... a mnie z otwartymi rękoma witają. :-)

Ty to tam przy Skodach normalnie kartę podbijasz! :lol:

pstryk - 27 Sierpień 2010, 21:34

Znają, nie znają... z widzenia jak się fotki sprzętu przy okazji robi. 8)
piotreg - 27 Sierpień 2010, 21:41

OJCIEC napisał/a:
Ty to tam przy Skodach normalnie kartę podbijasz! :lol:

Ostatnio mi czasu brakuje... zresztą, gdzie ja jeszcze za nimi nie pojechałem :?:

pstryk - 19 Wrzesień 2010, 17:11

Ul. gen. Józefa Bema - wlot z Krosna w kierunku Jasła - ciąg drogi K-28. Multa ustawiona przy przejściu dla pieszych, ok. 100 m za skrzyżowaniem z DW nr 990. Ograniczanie 50km/h.
pstryk - 26 Wrzesień 2010, 17:16

Ul. Wyszyńskiego - wlot od strony Głowienki, przy przejściu dla pieszych i kościele.
pstryk - 25 Październik 2010, 20:08

Ul. Korczyńska - wlot do miasta od strony Korczyny, teren zabudowany.
piotreg - 26 Październik 2010, 09:32

puchoc napisał/a:
Ciekawy filmik. Wart obejrzenia i zanotowania na mapie. ;)

KLIK

Przepraszam, a co Krosno ma wspólnego ze strażnikami z Kożuchowa. :-) :neutral:

Dzięki pstryk za kolejną ligową sesję do naszego albumu.

dvd - 13 Listopad 2010, 14:13

Witam! Dzisiaj fotoradar ustawiony na ul. Bieszczadzkiej, przy wjeździe do Krosna, po prawej stronie, jakieś 50 metrów przed przystankiem (Suchodół).

PS. Strażnik widząc jak się zatrzymuje zaraz poleciał do urządzenia. :)

OJCIEC - 13 Listopad 2010, 15:06

dvd napisał/a:
Strażnik widząc jak się zatrzymuje zaraz poleciał do urządzenia. :)

:grin:
A bo teraz różne Bigosy latają po poboczach i macają Strażomiejski sprzęt. :grin:

dvd - 13 Listopad 2010, 21:54

Widać, że oglądają Straż Biznesowo-Miejską. :)
andrzej59 - 13 Listopad 2010, 21:55

Czy <SM> parkuje na trawniku :?!:
dvd - 13 Listopad 2010, 22:10

:grin: Coś czuję, że wszyscy teraz maniaczą za strażą biznesową. Tak to oni, na 1. zdjęciu widać jak idzie do autka.
piotreg - 14 Listopad 2010, 00:39

andrzej59 napisał/a:
Czy <SM> parkuje na trawniku :?!:

KW nie zabrania parkować na trawniku :!:
Ustawodawca tego nie przewidział :!:
Roślinności nie można depatać :!:

andrzej59 - 14 Listopad 2010, 09:22

piotreg napisał/a:
KW nie zabrania parkować na trawniku :!:
Ustawodawca tego nie przewidział :!:

KW: Art. 144. § 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem, podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.

wksek - 14 Listopad 2010, 10:21

piotreg napisał/a:
andrzej59 napisał/a:
Czy <SM> parkuje na trawniku :?!:

KW nie zabrania parkować na trawniku :!:
Ustawodawca tego nie przewidział :!:
Roślinności nie można depatać :!:


Zapraszam na ulicę Grunwaldzką, Rentgena i okolice - codziennie, kilku takich co myśli, że na trawniku też można, zakutych jest w dyby lub już stoją na piedestale. :grin:

pstryk - 14 Listopad 2010, 10:29

dvd, a co Ty tak z partyzanta? :lol:

Straż Miejska nie gryzie... podejdź jak człowiek i powiedz o co Ci chodzi... :good:

BluesW. - 15 Listopad 2010, 06:56

wksek napisał/a:
Rentgena i okolice

:?!: :?: :facepalm:

pstryk - 24 Listopad 2010, 18:16

- ul. Bursaki, sprzęt mierzy jadących od Krościenka Wyżnego do centrum. Ustawiony przy stadionie, który jest obecnie w przebudowie.

Pozdrowienia dla obsługi. :)

pstryk - 11 Grudzień 2010, 20:26

- ul. Krakowska - Multa celuje w jadących od centrum do obwodnicy czyli DK nr 28, ograniczenie jak w <ZAB> .

Podobają mi się te zdjęcia... fajnie słoneczko tym razem zaświeciło (cóż za skromność). :facepalm: :lol:

piotreg - 12 Grudzień 2010, 14:35

Przejrzałem właśnie fotki na na mapie...

Wrzuć Sławek - jako ciekawostkę - zimowy wizerunek krośnieńskiej Multy.

Dziękując za kolejną sesją, przesyłam ukłony dla żony.

pstryk - 12 Grudzień 2010, 15:40

Black face Multanovy. :D
piotreg - 12 Grudzień 2010, 16:02

Opowiedz nam jeszcze o co dokładnie caman...
Elite - 12 Grudzień 2010, 16:50

Multa strzeliła facepalm'a. :facepalm: :lol:
pstryk - 12 Grudzień 2010, 18:10

Ochronna plandeka na zimię była założona - ta fotka to stare czasy, bodajże z sezonu 2008/2009... :o
piotreg - 8 Luty 2011, 16:10

Wrzucam fotki, jakie drogą mailową - do mapy - podesłał kolega pstryk. O opis tej miejscówki poproszę samego autora zdjęć.
pstryk - 8 Luty 2011, 20:05

<FR> celuje w jadących w kierunku Rzeszowa (DW nr 990).
piotreg - 9 Luty 2011, 07:56

A jakieś bliższe informacje dotyczące jego lokalizacji. :o
pstryk - 12 Luty 2011, 16:43

Tuż za Remizą OSP Turszówka.
pstryk - 17 Lipiec 2011, 09:09

W Krośnie na razie cisza odnośnie "śmietnika". Zresztą, znaków D-51 na razie też nie widać. :o
dvd - 28 Wrzesień 2011, 23:16

Witam.

Dzisiaj jadąc do Krosna zauważyłem, że są znaki <FR> + "Na odcinku 1,1km". Postaram się zrobić zdjęcia.

pstryk - 29 Wrzesień 2011, 17:15

Ponoć na ul. Krakowskiej też już stoją znaki D-51. Zapewne Multa już odkurzona i czeka żeby pobłyskać troszkę... :grin:
dvd - 30 Wrzesień 2011, 19:46

Witam wszystkich.

Na początek obiecany znak - wlot do miasta.



Dodatkowo aby zdementować plotkę Pstryk'a, ul. Krakowska w Krośnie jest coraz bardziej niebezpieczna. :) Wlot od strony obwodnicy w miasto. Jest znak informujący D-51 z napisem 600 metrów.

pstryk - 30 Wrzesień 2011, 23:02

dvd napisał/a:
Na początek obiecany znak - wlot do miasta.

Jeszcze jakbyś napisał, który to wlot... bo jest ich kilka. Ja widzę, że to ul. Bieszczadzka, droga K-28, wlot od strony Miejsca Piastowego, ale forumowicze zapewne tak bardzo się nie orientują.

dvd napisał/a:
Dodatkowo aby zdementować plotkę Pstryk'a, ul. Krakowska w Krośnie jest coraz bardziej niebezpieczna. :)

A tutaj o co Ci chodzi :?: :o

dvd - 30 Wrzesień 2011, 23:34

Zdjęcie znaku to ul. Bieszczadzka od strony Miejsca Piastowego.

Zdjęcie zrobione w nocy - ul. Krakowska. Ten fotoradar jest postawiony na tym znaku o którym pisałeś. Tak więc nie jest to plotka. Dzisiaj z tego co było mówione fotoradar stał cały dzień.

pstryk - 1 Październik 2011, 11:10

No i trzeba było tak od razu... :)

Także narodzie uważaj :!: Ka band lata po Krośnie... :grin:

dvd - 4 Październik 2011, 12:51

Cytat:
Fotoradar straży miejskiej wrócił na ulice

Blisko pół roku trwała przerwa w kontrolowaniu prędkości przez strażników miejskich. Teraz odcinki, na których będą prowadzone pomiary, są specjalnie oznakowane. Na razie jest ich zaledwie kilka, ale wiadomo, że liczba miejsc, w których kierowcy będą musieli ściągnąć nogę z gazu jeszcze się zwiększy.


Link do całego artykułu

Dodam jeszcze od siebie, że znaki ustawione są między innymi na ulicy:

- ul. Bieszczadzka (wlot do Krosna od Sanoka na skrzyżowaniu w Suchodole, wylot z Krosna za Nadleśnictwem)
- Aleja Jana Pawła II (salon Renault na Jasło, przed salonem Skody w stronę Sanoka)
- ul. Krakowska (niedaleko hurtowni energetycznej)

pstryk - 7 Październik 2011, 18:31

Znaki D-51 na ul. Krakowskiej, Jana Pawła II i Bieszczadzkiej + <FR> . :twisted:
pstryk - 8 Październik 2011, 14:35

ul. Bieszczadzka - wylot w kier. Miejsca Piastowego.

Multa ustawiona tuż przy cukierni Wulkan i przed przejściem dla pieszych. Odcinek prawidłowo oznakowany znakami D-51, dodatkowo w tym miejscu jest czarny punkt :!:

Obsługa w porządku. Pozdro. :cool:

dvd - 8 Listopad 2011, 22:52

Witam, przepraszam za jakość, ale śpieszyło się mi i do tego słońce. ;)

Fotoradar postawiony za salonem Skody, na wlocie do Krosna od strony Jasła.

delpiero - 8 Listopad 2011, 22:56

Gitarka! Następne na pewno będą lepsze. :smile: :good:
piotreg - 9 Listopad 2011, 06:15

dvd napisał/a:
Fotoradar postawiony za salonem Skody, na wlocie do Krosna od strony Jasła.

Jana Pawła II :?: :o

W tym miejscu focił chyba kol. pstryk. :o

pstryk - 9 Listopad 2011, 07:31

To samo miejsce... :cool:
pstryk - 23 Grudzień 2011, 17:18

Jana Pawła II - wersja zima... :grin: Znaki D-51 + tabliczka na odcinku 800m są w obu kierunkach.
piotreg - 24 Grudzień 2011, 11:54

A w przeciwnym kierunku oni czasem stają :?: :o
pstryk - 24 Grudzień 2011, 13:56

Kiedyś wiem, że stali, bo miałem podjechać na sesję... ale zanim się obrobiłem i dojechałem na miejsce to już pusto było. :o Znak D-51 stoi także skrzyneczka może tam pobłyskać na czerwono... :grin:

A newsy z Krosna są jeszcze... bo zapomniałem wcześniej. 4 maszty stacjonarne mają być postawione w przyszłym roku. W tym coś takiego jak ostatnio w Warszawie postawili + pętelka na czerwone. Zobaczymy co z tego będzie. :o

piotreg - 25 Grudzień 2011, 11:47

pstryk napisał/a:
A newsy z Krosna są jeszcze... bo zapomniałem wcześniej. 4 maszty stacjonarne mają być postawione w przyszłym roku. W tym coś takiego jak ostatnio w Warszawie postawili + pętelka na czerwone. Zobaczymy co z tego będzie. :o

Jak im radni zatwierdzili to w budżecie na przyszły rok to będą... w przeciwnym wypadku mogą sobie o nich pomarzyć :!: Np. we Wrocławiu to ja już dobre 3. lata słyszę opowieści o masztach... a masztów jak nie było, tak nie ma. :D

pstryk - 9 Maj 2012, 09:58

O i masz...! Przetarg rozpisany... Delpiero już odpowiedni temat utworzył. :good:

Cytat:
1. Wykonanie przyłączy elektrycznych zasilających urządzenia do kontroli i rejestracji prędkości oraz przejazdu na czerwonym świetle w lokalizacji na skrzyżowaniach ulic Zręcińska - Podkarpacka - Pużaka oraz Składowa - Podkarpacka - Czajkowskiego. W ramach zadania należy wykonać zasilanie w energię elektryczną masztów typu TraffiTower 2.0, doprowadzeniu sygnału sterowniczego z szafy sterowniczej sygnalizacją uliczną na w/w skrzyżowaniach oraz montaż pętli indukcyjnych zatopionych w jezdni na głównym przelocie kierunek Jasło - Sanok (w dwóch pasach do jazdy na wprost Jasło - Sanok).

dvd - 18 Wrzesień 2012, 18:05

Witam

Dzisiaj jechałem i zauważyłem, że <SM> znalazła nowe miejsce do stawiania fotoradaru na ul. Aleja Jana Pawła II.

Jasło -> Krosno:



Krosno -> Jasło:



Jest opcja, że fotoradar robi zdjęcia na dwie strony?
Raz widziałem na youtube w odcinkach o <SM> , jak strażnik zmieniał, raz na przyjazd, raz na odjazd, a automatycznie jest to możliwe?

OJCIEC - 18 Wrzesień 2012, 21:05

dvd napisał/a:
Jest opcja, że fotoradar robi zdjęcia na dwie strony?

Nie w tym przypadku. Radar i aparat są pod kątem do drogi, trzeba by fizycznie zmieniać ustawienie pudła (bądź tych gratów w pudle). Kiedy oba kierunki ruchu są po tej samej stronie fotoradaru, kąt jest ten sam, inna będzie tylko odległość. Oczywiście sam <FR> musi mieć techniczne możliwości rozróżniania kierunków poruszania się pojazdów, ale Multanova to ma (wszystkie obecnie produkowane to potrafią).

piotreg - 19 Wrzesień 2012, 11:12

dvd napisał/a:
Dzisiaj jechałem i zauważyłem, że <SM> znalazła nowe miejsce do stawiania fotoradaru na ul. Aleja Jana Pawła II.

A to nie jest to samo przejście przy którym pstryk robił fotki jakiś czas temu? Jego zdjęcia kilka postów wyżej.

dvd - 20 Wrzesień 2012, 10:42

Tak to jest to samo miejsce, tylko do tej pory ciągle dawali tam, a od niedawna dają tutaj, na środku drogi na pasie zieleni.
gryszu - 1 Marzec 2013, 22:54

28 luty 2013 r.:


dvd - 6 Marzec 2013, 00:28




phonemaniac - 6 Marzec 2013, 07:20

A gdzie stali? Opisz miejscówkę.
małymobil - 6 Marzec 2013, 16:13

phonemaniac, taka jak wyżej, tylko stał na poboczu w stronę Jasła.
autogaz1984 - 12 Lipiec 2014, 08:47



Link

pawex - 9 Marzec 2015, 16:15

Dostałem zdjęcie właśnie z Alei Jana Pawła II - fotoradar stał koło Skody czy tam KIA. Ale niby w tle odbił się znak i latarnia. Ponadto na środku drogi jest bariera. Czy dzięki temu nie można się odwołać?
piotreg - 10 Marzec 2015, 11:58

Zawsze można się odwołać, ale w tym przypadku niewiele zyskasz. Emil głupot naopowiadał i teraz pół Polski liczy na to, że to coś da.
piotreg - 23 Maj 2019, 13:38

Cytat:
Krosno sprzedaje fotoradar



Krośnieński magistrat ogłosił przetarg na sprzedaż przenośnego fotoradaru. Urządzenie używane było do lipca 2015 roku przez Straż Miejską.


Gmina Miasto Krosno w 2008 roku zakupiła urządzenie rejestrujące samoczynnie wykroczenia w ruchu drogowym zwane potocznie fotoradarem. Urządzenie Multanova 6F do lipca 2015 roku używane było przez Straż Miejską w Krośnie.

Dlaczego fotoradar przestał być używany? - W lipcu otrzymaliśmy informację od Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zakazie używania urządzeń do pomiaru prędkości w ruchu drogowym wykorzystujących częstotliwości 34,0 GHz oraz 34,3 GHz - informuje Komendant Straży Miejskiej w Krośnie Tomasz Wajdowicz. Urządzenie Multanova 6F używało częstotliwości 34,3 GHz czyli przeznaczonej do wykorzystywania w radiolokacji. Ewentualne wykorzystanie cywilne tej częstotliwości wymaga jednostkowych uzgodnień z Ministrem Obrony Narodowej. - Straż Miejska zwróciła się w dniu 7 lipca 2015 roku z wnioskiem do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej o udzielenie takiego pozwolenia, jednakże nie otrzymała zgody - dodaje Tomasz Wajdowicz.

Dodatkowo, 1 stycznia 2016 roku straże miejskie i gminne utraciły uprawnienia do wykorzystywania urządzeń samoczynnie rejestrujących wykroczenia w ruchu drogowym.

W poniedziałek 29 kwietnia miasta ogłosiło przetarg na sprzedaż fotoradaru. Cena wywoławcza to 1800 zł.

Źródło: https://www.terazkrosno.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group