Forum Mapy Fotoradarów

Gm. Tarczyn - Tarczyn - DK nr 7 (Warszawa - Radom)

Mateusz - 18 Marzec 2009, 10:22
Temat postu: Tarczyn - DK nr 7 (Warszawa - Radom)
Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miejscowości Tarczyn

- obwodnica
, przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, jadąc w kierunku Warszawy, ogr. (70)
- obwodnica, przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, jadąc w kierunku Radomia, ogr. (70)

PRZETARG ROZSTRZYGNIĘTO.

Wybrano urządzenie rejestrujące przejazd na czerwonym świetle i prędkość firmy REDFLEX SPEED I SAFETY CAMERAS, czyli jest to pewnie Redflex. Najprawdopodobniej stanie przy skrzyżowaniu drogi K-7 z DW nr 876.

phonemaniac - 18 Marzec 2009, 15:19

Tak właśnie, czytałem dokumentację na stronie Bip UM Tarczyn i nie sądzę żeby prędko tam zaczął Redflex pracować. Na pewno firma z Gdańska oprotestuje to rozstrzygnięcie, gdyż w SIWZ było już wiadomo, że będzie to Redflex. :P Polska rzeczywistość. :P Przetarg to tylko proforma. :(
phonemaniac - 16 Sierpień 2009, 14:37

Właśnie dzisiaj przejeżdżałem dzisiaj przez Tarczyn i mam złe wiadomości. ;) W dniu wczorajszym zostały zamontowane na skrzyżowaniu ze światłami w Tarczynie na drodze K-7 (402 km drogi) dwa maszty do Redflex-a, po jednym na każdy kierunek, z tym że w kierunku na Warszawę maszt fotografuje na najazd, a w kierunku na Radom maszt fotografuje tylną klapę (na odjazd). Na radiu mówili, że nieczynne jeszcze są, ale nawet jak wkład włożą, to pewnie też będą mówić, że nieczynne.

Czuwaj i nie dawajcie się...

PS.

Fotoradar ustawiony na ograniczeniu (70) .

piotreg - 16 Sierpień 2009, 19:23

Jak dla mnie złą wiadomością jest brak fotek. :D

Mam pytanie, a widziałeś gdzieś tam atrapy, które wiszą na mapie?
Opisz proszę z większą dokładnością, gdzie są usytuowane maszty.

phonemaniac - 16 Sierpień 2009, 19:55

Fotek brak, bo nie wziąłem sprzętu, a jak jechałem wczoraj to tych masztów jeszcze nie było, także sprawa jest dość świeża.

Jeżeli chodzi o atrapy, to nie widziałem żadnych atrap w Tarczynie.

Jeżeli chodzi o dokładność umieszczenia masztów, to:



1. To maszt, który jest umieszczony tuż przed skrzyżowaniem ze światłami przy pasie ruchu z Warszawy do Radomia i ma obiektyw skierowany w kierunku Radomia (ograniczenie prędkości 70 km/h).

2. To maszt, który jest umieszczony tuż za skrzyżowaniem ze światłami przy pasie z Radomia do Warszawy i ma obiektyw skierowany w kierunku Radomia (ograniczenie do 70 km/h).

Ten maszt nie wygląda jak ten w Krośniewicach.



To jest pomieszanie naszego Zurada (kolorystyka) z typowym Redflexem. Dość zwarta obudowa, postaram się dość szybko zrobić fotki.

piotreg - 17 Sierpień 2009, 07:43

Zobaczymy fotki, będziemy dyskutować.
phonemaniac - 18 Sierpień 2009, 20:15

Hejka. :)

Dzisiaj w Radomiu to aż gorąco na radiu było: W Tarczynie fotoradary już pracują i to ponoć oba na raz. :shock:

phonemaniac - 19 Sierpień 2009, 07:21

Drodzy forumowicze. :)

W Tarczynie postawili nie 2 maszty, a 4 maszty na tym skrzyżowaniu. :o

LINK

Cytat:
Cześć! Dziś od rana działają 4 nowe fotoradary na krajowej siódemce w Tarczynie. Wszystkie na jednym skrzyżowaniu - 2 najazdowe, 2 na odjeżdżających (w obu kierunkach). Rączki z gazu!

matek001 - 20 Sierpień 2009, 20:15

Siemka, dzisiaj koło 18 przejeżdżałem przez to skrzyżowanie w Tarczynie i nie mam dobrych wieści, fotoradarki na 98% już działają, przy mnie jacyś kolesie podpinali do masztów laptopa, zapewne go programowali albo ściągali pierwsze fotki. Nie wiem, albo jestem ślepy, albo nie, bo widziałem tylko 2 maszty Redflex, obydwa ustawione na odjazd (łapią za "tyłek"). Jeden w kierunku Radomia, drugi w stronę Warszawy. Także noga z gazu panowie, nie dajcie sobie pyknąć fotki.
piotreg - 20 Sierpień 2009, 21:20

matek001 napisał/a:
Także noga z gazu panowie, nie dajcie sobie pyknąć fotki.

A Panie też? :-) Pytam żeby nie było potem wątpliwości. :-)

matek001 - 20 Sierpień 2009, 21:31

No oczywiście Panie też, jak najbardziej, zresztą dzieci też niech nie przebiegają na czerwonym świetle, bo rodzice zaczną fotki z Redflex-a dostawać. :D
piotreg - 20 Sierpień 2009, 21:47

To może jeszcze zrobisz nam porządne fotki? :-)
phonemaniac - 21 Sierpień 2009, 06:29

matek001 napisał/a:
(...) Nie wiem, albo jestem ślepy, albo nie, bo widziałem tylko 2 maszty Redflex, obydwa ustawione na odjazd (łapią za "tyłek"). Jeden w kierunku Radomia, drugi w stronę Warszawy. Także noga z gazu panowie, nie dajcie sobie pyknąć fotki.

Ja jak jechałem 16.08 przez Tarczyn to też tylko 2 szt. widziałem, dlatego 2 dni później strasznie zdziwiony byłem jak w Radomiu na radiu i necie wyczytałem, że są 4 szt. No ale zwaliłem to na karb tego, że 15.08 jak jechałem ok. 9 rano to tych masztów jeszcze nie było, a w niedziele już były (więc wniosek prosty... maszty w trakcie budowy). Ale nasuwa mi się jedna rzecz na myśl. Pracując trochę przy nowych instalacjach w energetyce i będąc przy odbiorach technicznych wiem, że z odbiorami się strasznie długo schodzi, wychodzą usterki pomontażowe itp. itd., a tutaj maszt postawiony 15.08, 18.08. już pracował. To tak szybko chłopaki uwinęli się z odbiorami? Spieszy się im pewnie z tematem żeby się maszyny szybciej zwróciły i żeby nowe postawić. ;(

piotreg - 21 Sierpień 2009, 07:08

Mnie też się ten "szybki odbiór" rzucił w oczy...

Kiedy dostaniesz fotkę, możesz zapytać o legalizację urządzenia pomiarowego i ten dokument mundurowi muszą mieć. A odbiór tech. masztu? No właśnie...

Z drugiej strony... to, że na radiu mówili, że maszt jest aktywny... wiesz jak to jest z informacjami #19.

radi - 21 Sierpień 2009, 07:58

Albo odpalili sprzęt testowo, bądź sobie już tworzą jakąś wstępną statystykę na potrzeby estymacji przyszłych zysków. ;)
jejkujejku - 21 Sierpień 2009, 08:56

Co do fotoradarów w niecce w Tarczynie to wczoraj widziałem około godziny 18:15 jak montowali ostatni z masztów. Przy powrocie do Warszawy około 21:30 widziałem, że 4 maszty już stały. (70) i ani grosza więcej.
piotreg - 21 Sierpień 2009, 08:57

Ale nie na jednym skrzyżowaniu?

Bo to marnotractwo pieniędzy!

phonemaniac - 21 Sierpień 2009, 09:00

Dokładnie takie maszty stoją w Tarczynie.


piotreg - 21 Sierpień 2009, 09:03

Śmierdzi mi tu pętlą indukcyjną. :-)
phonemaniac - 21 Sierpień 2009, 09:05

No a jak oni by czerwone świątki rejestrowali?

Mają te radarki jeszcze dodatkowo jakieś ustrojstwo dodatkowe jak ten w Krośniewicach oraz coś takiego jak sfotografowałem w Załuskach.

piotreg - 21 Sierpień 2009, 11:47

A sama prędkość im nie wystarczy w innym miejscu?

Nie wiem jak jest, chcę na mapie zrobić porządny opis, dlatego szukam odp. na nurtujące mnie pyt.

phonemaniac - 21 Sierpień 2009, 12:15

Może w połowie września będę jechać do teściów, także nie omieszkam jechać przez Tarczyn żeby ci porządnych fotek dostarczyć. ;)
piotreg - 21 Sierpień 2009, 13:28

Co tak późno. Teściów częściej trzeba doglądać. :-)

Dzięki!

matek001 - 21 Sierpień 2009, 22:17

Od siebie dodam tylko, że radarki poprzedzone są już tablicą informacyjną "kontrola radarowa".
piotreg - 22 Sierpień 2009, 11:32

A udało się już wam w końcu ustalić, ile tam stoi tych masztów? :-)
Paweł PL - 22 Sierpień 2009, 20:01

4 na siódemce: wjazd i wyjazd na Warszawę i wjazd i wyjazd na Radom.
phonemaniac - 23 Sierpień 2009, 07:47

A po co aż tyle. :o Czy Redflex nie robi fotek najazd i odjazd jednocześnie? :o
piotreg - 23 Sierpień 2009, 07:52

Może chcą mieć za wszelką cenę faciatę kierującego.
phonemaniac - 23 Sierpień 2009, 09:20

Hmm, może chcą mieć tył i przód samochodu, żeby udokumentować przejazd na czerwonym świetle? Nie wiem...
Buonarotti1500 - 23 Sierpień 2009, 20:34

Witam kolegów,

Mieszkam w Tarczynie jakieś 100 metrów od feralnego skrzyżowania, na którym dochodzi do bardzo niebezpiecznych wypadków drogowych i mnóstwa kolizji. Nie ma praktycznie tygodnia, w którym na tym skrzyżowaniu by nie było ofiar wypadków, spowodowanych przez pseudokierowców.

Cieszę się, że władze Tarczyna zdecydowały się na taki krok. Sam mam małe dzieci, które codziennie dwa razy muszą przechodzić przez to skrzyżowanie do szkoły i są naocznymi świadkami "kultury" jazdy, w szczególności kierowców TIRów.

Urządzenia Redflexred-speed, które stoją chyba od 18 sierpnia to podobno jedyne takie rozwiązanie na rynku (mają wszystkie niezbędne homologacje), gdzie podczas wykroczenia rejestruje się 4 zdjęcia i do tego jeszcze 12-sek film video. Widać na na nich moment wjazdu na skrzyżowanie od tyłu (widać na zdjęciu światła - stąd niemożliwe jest manipulowanie dowodami, tak jak to miało miejsce chociażby we Włoszech), a do tego jeszcze kamera z przodu robi zdjęcia kierowcy.

Tak wynika z opisów, które znalazłem na stronie dystrybutora KLIK oraz producenta KLIK, gdzie widać film z przykładami wykroczeń.

Informacje uzyskałem w Straży Miejskiej, więc w razie przekłamań, proszę mieć do nich pretensje.

Materiał dowodowy z wykroczeń jest wysyłany automatycznie do centrum mandatowego do Straży Miejskiej i ciekawostko - te kamery również dają monitoring drogi 24h, gdyż w środku są również zainstalowane kamery video.

Przy okazji zrobiłem fotki w czasie, gdy ten system był instalowany - a propos system działa na czujnikach piezoelektrycznych, zainstalowanych w jezdni (widziałem, jak kroili jezdnie w nocy, zdrowo się dymiło).

Zwróćcie uwagę na 4 maszty na kamery, 4 maszty na flesze (robiłem zdjęcia gdy fleszy jeszcze nie było) i do tego jeszcze 4 kamery wysokiej rozdzielczości monitoringu miejskiego - pracujące również w nocy w podczerwieni - do pilnowania tych kamer (gmina wyłożyła na ten cel kupę kasy - ale warto było), a stanowisko oglądowe znajduje się w SM i na Policji.

Cherix - 23 Sierpień 2009, 21:39

Na system 'czerwone światło' - homologacja nie jest wymagana, w przypadku pomiaru prędkości już tak i mam duże wątpliwości co do tego czy Redflex w Polsce ją ma. Ale kto szuka nie błądzi, trzeba by spytać w Głównym Urzędzie Miar. :) A może ktoś wie?
Buonarotti1500 - 23 Sierpień 2009, 22:09

Co do tego, że mają homologację na prędkość nie mam wątpliwości, taki był główny wymóg przetargu. Jutro zapytam w gminie.
piotreg - 24 Sierpień 2009, 07:28

Buonarotti1500, dzięki za super "instrukcję obsługi". :-)

Tego typu rozwiązania w takich miejscach mają sens. Są takie miejsca na naszych drogach, gdzie bezwzględnie trzeba zwolnić, niektórzy mają to gdzieś...

Cherix - 24 Sierpień 2009, 08:44

Buonarotti1500 napisał/a:
Co do tego, że mają homologację na prędkość nie mam wątpliwości, taki był główny wymóg przetargu. Jutro zapytam w gminie.

A ja mam, stąd pytam i dobrze by było to sprawdzić. :) A przetargi to jedna wielka ściema w Polsce.

Buonarotti1500 - 24 Sierpień 2009, 11:00

Redflexred-speed bo taka jest nazwa tego urządzenia nie wymaga - jak wcześniej kolega zauważył homologacji na czerwone światło - posiada tzw. zatwierdzenie typu GUM - informację otrzymałem dziś w straży miejskiej i widziałem dokument, był tam nawet podany numer tej homologacji, ale nie zapamiętałem.
Cherix - 24 Sierpień 2009, 11:47

Buonarotti1500 napisał/a:
Redflexred-speed bo taka jest nazwa tego urządzenia nie wymaga - jak wcześniej kolega zauważył homologacji na czerwone światło - posiada tzw. zatwierdzenie typu GUM - informację otrzymałem dziś w straży miejskiej i widziałem dokument, był tam nawet podany numer tej homologacji, ale nie zapamiętałem.

A ja zawsze myślałem, że zatwierdzenie typu GUM i homologacja urządzeń pomiarowych to jest to samo. :wink:
Dalej nie ma odpowiedzi czy moduł 'prędkość' na pętli w redflexred-speed ma homologację, bo jak nie, to mogą karać tylko za czerwone światło (nie wymaga homologacji/zatwierdzenia GUM, bo nie jest urządzeniem pomiarowym). Popytaj dokładniej w Straży za co chcą/będą karać. :)

Buonarotti1500 - 24 Sierpień 2009, 18:54

No cóż, przejęzyczanie z mojej strony - ja się nie znam na procedurach. Oczywiście mówiąc homologacja miałem na myśli zatwierdzenie typu na prędkość, i to urządzenie takowe posiada. Co oznacza, że można zostać ukaranym w obu przypadkach osobno (prędkość lub czerwone) albo łącznie (prędkość i światło).
Mateusz - 26 Sierpień 2009, 20:41

Czyli tak, jak myślałem, a mógłby kolega sfotografować jeszcze raz wszystko żeby było do mapy? Poza tym oni też pewnie by co to obejrzeli. Hehe, jak to będzie z filmem? W USA podobno jak przyjdzie mandat, wchodzi się na jakąś stronę - nie wiem jaką - i wbija nr mandatu oraz prawo jazdy i tam go można obejrzeć. Na Youtube takich filmów jest co
najmniej 80. ;)

STEFAN - 6 Wrzesień 2009, 10:59
Temat postu: tarczyn
Kolego buonarottii1500, to mi pachnie firmą Redflex czy raczej Safety camera Systems...

W Polsce takie urządzenia istnieją od 1987 roku. Poznań, Kraków, Gdańsk, Wrocław to tylko niektóre przykłady. Wszystkie mają pętle indukcyjne, większość urządzeń jest jeszcze oparta na kamerze na film fotograficzny. Z nowych urządzeń - cyfrowych mamy Robot, Gatso Redflex i również Ramet. W Tarczynie wszystko było ustawione - dlatego poza jednym amatorem z Gdańska nikt z Redflexem do przetargu z w/w firm nie przystąpił. Aż się dziwię, że nikt nie zgłosił do prokuratury czy CBA tego faktu. Wejdźcie na BIP w Tarczynie i na SIWZ - płakać się chce - zapomnieli tylko napisać nazwę firmy. I co najlepsze - urządzenia nigdy nie przejdą na własność gminy. To jest tylko usługa (dzierżawa) i podział wpływów... Outsourcing lub jak kto woli partnerstwo publiczno-prywatne. Żal mi ludzi w Tarczynie, że maja takich samorządowców.

piotreg - 6 Wrzesień 2009, 19:58
Temat postu: Re: tarczyn
STEFAN napisał/a:
W Polsce takie urządzenia istnieją od 1987 roku. Poznań, Kraków, Gdańsk, Wrocław to tylko niektóre przykłady. Wszystkie mają pętle indukcyjne, większość urządzeń jest jeszcze oparta na kamerze na film fotograficzny.

Wrocław powiadasz... polemizowałbym. :-)

STEFAN napisał/a:
I co najlepsze - urządzenia nigdy nie przejdą na własność gminy. To jest tylko usługa (dzierżawa) i podział wpływów... Outsourcing lub jak kto woli partnerstwo publiczno-prywatne. Żal mi ludzi w Tarczynie, że maja takich samorządowców.

Nie wierzę! :-) Kurde...
Oni nie potrafią kalkulować, czy co? A może... wiecie, o co może chodzić. :-)

STEFAN - 8 Wrzesień 2009, 20:23

Wrocław i Gdańsk to Traffipax z Robota na film - obecnie nieużywany...

Poznań - nie wiem kto postawił.

Ale tylko kwestią czasu jest to, że będzie tego pełno - czerwone światło to teraz całe 500zł - kasa jest kasa...

A co do SIWZ w Tarczynie to też się zastanawiam, ale popytajcie ludzi stamtąd i dostaniecie odpowiedź. Opis przedmiotu zamówienia pasował tylko i wyłącznie do Redflex i eliminował firmy spoza Warszawy (jeden z wymogów - siedziba zamawiającego mniej niż 3 godziny od Tarczyna, bo w ciągu 3 godzin należało dostarczyć urządzenie przenośne - paranoja...).

OJCIEC - 8 Wrzesień 2009, 20:45

STEFAN napisał/a:
Wrocław i Gdańsk to Traffipax z Robota na film - obecnie nieużywany...

Czy jesteś w stanie podać miejsce, w którym stoi we Wrocławiu?

wksek - 8 Wrzesień 2009, 21:55

Chyba raczej chodziło o Warszawę... dzisiaj dziwne doły wykopali na ul. Mickiewicza we Wrocławiu... pod foto czy światła... czas pokaże.
piotreg - 8 Wrzesień 2009, 21:58

OJCIEC napisał/a:
Czy jesteś w stanie podać miejsce, w którym stoi we Wrocławiu?

Może STEFAN ma na myśli ten zabytek przy Ślężnej?

OJCIEC - 9 Wrzesień 2009, 08:29

Możliwe, bo do dzisiaj stanowi zagadkę. Ale jeśli tak, to jest to nieczynne chyba od 20 lat! :)
Buonarotti - 9 Wrzesień 2009, 22:48
Temat postu: Re: tarczyn
STEFAN napisał/a:
Kolego buonarottii1500, to mi pachnie firmą Redflex czy raczej Safety camera Systems...

Stefan, masz rację, to jest firma australijska Redflex. Wygrała przetarg, natomiast trudno mi oceniać czy był ustawiony czy nie, bo ja się na tym nie znam, a jak się nie znam to nie zabieram głosu. Wiem tyle tylko, że testowano wcześniej urządzenia kilku firm.

Podam wam jeszcze ciekawostkę: Podobno po włączeniu tych zabawek liczba wykroczeń spadła 20-krotnie, a od tego czasu nie było żadnego wypadku i kolizji na tym skrzyżowaniu co było normą cotygodniową przed instalacją kamer. Co potwierdzam. Prawie wszyscy kierowcy jeżdżą obecnie przez skrzyżowanie bardzo kulturalnie, kiedyś norma była 120km/h, obecnie nie wiem, czy są jacyś kamikadze, którzy by przekroczyli dozwolone 70km/h.

phonemaniac - 10 Wrzesień 2009, 12:09

Mam fotki z Tarczyna. :)

Widok na skrzyżowanie jadąc z Radomia do Warszawy:



A to jest widok jezdni przed/za fotoradarem:



A to jest widok wnętrza fotoradaru, który fotografuje tylną klapę samochodu:



A to widok wnętrza fotoradaru, który fotografuje od przodu:



A tutaj jest widok panoramiczny jadąc z Warszawy w kierunku Radomia:



Oczywiście następny fotoradar fotografujący tylną klapę jest pełny:


piotreg - 10 Wrzesień 2009, 17:01

Było o nich w Teleexpresie. Mandaty ponoć dop. za 2 tyg. Na razie pomiary testowe.
STEFAN - 10 Wrzesień 2009, 17:40

piotreg napisał/a:
OJCIEC napisał/a:
Czy jesteś w stanie podać miejsce, w którym stoi we Wrocławiu?

Może STEFAN ma na myśli ten zabytek przy Ślężnej?

Nie pamiętam gdzie, ale taki rzeczywiście już 20-letni Traffipax. Od czasu jak weszły cyfrówki Policja przestała wynalazki na film używać z racji kosztów. Ciekawe, bo w Niemczech ciągle połowa radarów jest na film.

Mateusz - 10 Wrzesień 2009, 19:07

Dzięki za foty... co do Ślężnej we Wrocku to takie były w Niemczech w latach 70-tych.
phonemaniac - 10 Wrzesień 2009, 19:19

A jak chwilę postałem przy tych urządzeniach, to nikt nie chciał przejechać na późnym żółtym. :P
piotreg - 10 Wrzesień 2009, 20:02

phonemaniac napisał/a:
A jak chwilę postałem przy tych urządzeniach, to nikt nie chciał przejechać na późnym żółtym. :P

Bali się ciebie... :-)

STEFAN napisał/a:
Nie pamiętam gdzie, ale taki rzeczywiście już 20-letni Traffipax.
Od czasu jak weszły cyfrówki Policja przestała wynalazki na film używać z racji kosztów. Ciekawe, bo w Niemczech ciągle połowa radarów jest na film.

Problem polega na tym, że ten niby Traffipax został ustawiony ze 3. lata temu. Wcześniej Wrocław był całkowicie czysty. Ale zostawmy w końcu już ten Wrocław... temat dotyczy podwarszawskiego Tarczyna. :-)

Buonarotti - 10 Wrzesień 2009, 21:27

piotreg napisał/a:
Było o nich w Teleexpresie. Mandaty ponoć dop. za 2 tyg. Na razie pomiary testowe.

Piotrek, te urządzenia pracują już dwa tygodnie i teraz następne dwa tygodnie to razem daje 1 miesiąc. Tyle postanowiła dać nasza Pani burmistrz kierowcom na dostosowanie się kierowców do nowych zasad.

Tablice ostrzegające też stoją już od kilku tygodni. Generalnie jestem przeciwnikiem fotoradarów zwłaszcza na trasie katowickiej gdzie po prostu komuś chyba odbiło, ale w Tarczynie Pani burmistrz zachowała się z klasą. Nie bardzo za nią tęsknie, ale w porównaniu do innych władz samorządowych faktycznie udowadnia, że zależny jej na bezpieczeństwie a nie na kasie.

Pamiętacie taka miejscowość Człuchów, tam to widać jakie jest parcie na biznes z radarem w tle. Miałem przyjemność zasilić budżet miasta w bardzo wątpliwej sytuacji.

STEFAN - 18 Wrzesień 2009, 08:07

phonemaniac napisał/a:
A jak chwilę postałem przy tych urządzeniach, to nikt nie chciał przejechać na późnym żółtym. :P

Ciekaw jestem na ile mają ustawione opóźnienie? W Niemczech i Holandii to jest 0.8 tzn. od włączenia czerwonego kamera załącza się po 0.8 sek. W Polsce nie ma żadnych przepisów to regulujących.

piotreg - 18 Wrzesień 2009, 11:50

Mnie się wydaje, że wjazd, kiedy nadawany jest kolor pomarańczowy może być już dużym ryzykiem. :-)
Buonarotti - 18 Wrzesień 2009, 17:10

Próbowałem zasięgnąć języka o czasie kiedy włączają się kamery na czerwonym, ale nikt w Straży nie chciał mi podać tego poza jednym - że rejestracja wykroczeń odbywa się zgodnie z prawem. Chyba trzeba poczekać aż ktoś z forumowiczów dostanie fotkę). :)
Misial - 18 Wrzesień 2009, 17:14

Buonarotti napisał/a:
Chyba trzeba poczekać aż ktoś z forumowiczów dostanie fotkę. :)

To się machnij będziemy wiedzieć wtedy co i jak. ;)

STEFAN - 29 Wrzesień 2009, 12:01

To jest niebezpieczne, że nie wiedzą lub nie mówią na ile ustawili. Każdy obywatel ma prawo uzyskać odpowiedź od funkcjonariusza publicznego w trybie administracyjnym nawet bez wykroczenia. Proponuję komuś miejscowemu napisanie pisma. Jeśli ustawili na 0.0 to przejazd na pomarańczowym zakończy się mandatem - jest to w mojej opinii co najmniej nieetyczne. :x
Jinx - 18 Październik 2009, 00:10

Powiedzcie mi, czy jak w tych fotoradarach zdarza się, że błyskają tylko prewencyjnie? Czy nocne 3 błyski (bo tyle chyba na mnie było trzeba) oznaczają bezwzględny mandacik? :-)
Buonarotti - 18 Październik 2009, 00:28

Jinx, raczej powinieneś przygotować się na mandacik, trzy błyski oznaczają niechybnie, że zrobili Ci dwie fotki z tyłu i jedną z przodu. No cóż, mój Kuzyn machnął się za mnie i dostał takie ładne wezwanie wraz z fotkami, a po udaniu się do SM zobaczył jeszcze dodatkowo film video z wykroczenia.
Buonarotti - 18 Październik 2009, 00:32

STEFAN napisał/a:
To jest niebezpieczne, że nie wiedzą lub nie mówią na ile ustawili. Każdy obywatel ma prawo uzyskać odpowiedź od funkcjonariusza publicznego w trybie administracyjnym nawet bez wykroczenia. Proponuję komuś miejscowemu napisanie pisma. Jeśli ustawili na 0.0 to przejazd na pomarańczowym zakończy się mandatem - jest to w mojej opinii co najmniej nieetyczne. :x

Stefan, mój kuzyn (patrz wyżej) wjechał na skrzyżowanie 1sek. po zapaleniu się czerwonego. Pokazali mu film video, a nawet przesuwali ów film klatka po klatce aby pokazać moment zapalenia się czerwonego światła i miejsce gdzie się znajdował wówczas pojazd.

Jinx - 18 Październik 2009, 00:33

No to klops. :| Bo 10pkt. jak nic... a to wszystko dlatego, że zadzwoniła do mnie... mama. 8) I nie zauważyłem znaku. :|
tu_tek - 19 Październik 2009, 13:25

Buonarotti, na innym forum motoryzacyjnym czytałem, że gościowi pomimo tego, że jechał przepisowo (wiedział o fotoradarach) też błyskało i zdarzyło mu się to nie raz. Pisał także, że wiele osób mówiło na CB, że im też błysnęło pomimo przepisowego przejazdu przez skrzyżowanie. Może to oznaczać, że albo coś nie tak z aparaturą, albo jakieś testy.
Buonarotti - 19 Październik 2009, 14:47

Tak, masz rację, mieszkam blisko tego felernego skrzyżowania i czasem zwłaszcza w nocy widzę sporo błysków. Z tego co mówią w urzędzie Tarczyn, firma jeszcze czasem poprawia jakość kamer czy coś takiego. Ale poza tym to działa no i niestety łapie.
JotGie - 21 Październik 2009, 16:58

STEFAN napisał/a:
Kolego buonarottii1500, to mi pachnie firmą Redflex czy raczej Safety camera Systems...

Stefan, chyba miałeś na myśli, że to kolega Buonarotti/buonarotti1500 pachnie firmą SafetyCamera reprezentująca RedFlex. Panowie Piotr B. lub Paweł J. vel Buonarotti są zaprawdę w rzeczy samej mistrzami kamuflażu - albo zostają honorowym mieszkańcem Tarczyna albo Policjantem WRD KWP Kraków (pamiętacie aferę z Iskrą?)
Nasz mistrz kamuflażu skupił swoje "działania marketingowe" chyba nie w ten target (nie w to forum) co trzeba. Poza tym chwalenie Pani Burmistrz z ich strony też jest trochę nie na miejscu z uwagi na fakt, że cały przetarg (tak jak Stefan wspominał wcześniej) jest od początku do końca ustawiony.
Niemniej jednak, drodzy Forumowicze macie jedyną w swoim rodzaju okazję zadać różne pytania dystrybutorowi urządzeń laserowych. Najlepszym pytaniem myślę będzie, dlaczego Straż Miejska Tarczyn nakłada mandaty z urządzenia, które nie działa poprawnie? - o czym Panowie z Safety Camera wiedzą i się na pewno chętnie podzielą (myślę, że powinno dać do myślenia, w ilu postach jest wspomniane, że urządzenie działa zgodnie z prawem i dodatkowo o ciekawostkach Redflexred-speed i jego funkcjonalności - jeżeli "Buonarotti" chce wmówić nam, że te wszystkie informacje dostał z UM/SM Tarczyn (którzy najczęściej nawet nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi) lub "wypatrzył" z okna swojego domu, który stoi przy tym jakże "felernym" skrzyżowaniu to zaprawdę jest dobry... prawie tak dobry jak agent Tomek.

Buonarotti napisał/a:
Z tego co mówią w urzędzie Tarczyn, firma jeszcze czasem poprawia jakość kamer czy coś takiego. Ale poza tym to działa no i niestety łapie.

Bez komentarza.

Generalnie gratuluje całego pomysłu. Aha, i Buonarotti... Pozdrów "Kuzyna"!

OJCIEC - 21 Październik 2009, 17:41

JotGie napisał/a:
STEFAN napisał/a:
Kolego buonarottii1500, to mi pachnie firmą Redflex czy raczej Safety camera Systems...

Stefan, chyba miałeś na myśli, że to kolega Buonarotti/buonarotti1500 pachnie firmą SafetyCamera reprezentująca RedFlex. Panowie Piotr B. lub Paweł J. vel Buonarotti są zaprawdę w rzeczy samej mistrzami kamuflażu - albo zostają honorowym mieszkańcem Tarczyna albo Policjantem WRD KWP Kraków (pamiętacie aferę z Iskrą?)
Nasz mistrz kamuflażu skupił swoje "działania marketingowe" chyba nie w ten target (nie w to forum) co trzeba. Poza tym chwalenie Pani Burmistrz z ich strony też jest trochę nie na miejscu z uwagi na fakt, że cały przetarg (tak jak Stefan wspominał wcześniej) jest od początku do końca ustawiony.
Niemniej jednak, drodzy Forumowicze macie jedyną w swoim rodzaju okazję zadać różne pytania dystrybutorowi urządzeń laserowych.
Najlepszym pytaniem myślę będzie, dlaczego Straż Miejska Tarczyn nakłada mandaty z urządzenia, które nie działa poprawnie? - o czym Panowie z Safety Camera wiedzą i się na pewno chętnie podzielą (myślę, że powinno dać do myślenia, w ilu postach jest wspomniane, że urządzenie działa zgodnie z prawem i dodatkowo o ciekawostkach Redflexred-speed i jego funkcjonalności - jeżeli "Buonarotti" chce wmówić nam, że te wszystkie informacje dostał z UM/SM Tarczyn (którzy najczęściej nawet nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi) lub "wypatrzył" z okna swojego domu, który stoi przy tym jakże "felernym" skrzyżowaniu to zaprawdę jest dobry... prawie tak dobry jak agent Tomek.

Buonarotti napisał/a:
Z tego co mówią w urzędzie Tarczyn, firma jeszcze czasem poprawia jakość kamer czy coś takiego. Ale poza tym to działa no i niestety łapie.

Bez komentarza.

Generalnie gratuluje całego pomysłu. Aha, i Buonarotti... Pozdrów "Kuzyna"!


Witamy zatem obu Panów. :)

JotGie, czy dobrze się domyślam, z której firmy Ty jesteś. :)

Buonarotti, nie daj się prosić - skoro jest okazja: na jakiej zasadzie działa ten diwajs w Krośniewicach? Laser? Radar? Oba naraz?

piotreg - 22 Październik 2009, 07:32

My tutaj mamy na forum prawdziwego "szpiega"... każdego namierzy. :-) Nie powiem kto to. :-) Ale to chyba jego hobby. :-)
Wpisał Buonarotti na jakimś portalu społecznościowym typu sympatia czy coś w ten deseń i rzeczywiście wyświetlił się przystojniak niekoniecznie z Tarczyna. :-) Ponadto, b. łatwo po IP można sprawdzić kto z jakiego miejsca pisze...

OJCIEC napisał/a:
JotGie, czy dobrze się domyślam, z której firmy Ty jesteś. :)

Czyżby L...? :-)

STEFAN - 22 Październik 2009, 08:59

Tak! Mnie dokładnie o to chodziło! Tzn., że kolega Buonarotti to jest z Safety.
JotGie - 22 Październik 2009, 17:55

piotreg, nie musiałem "szpiegować" ani szukać na sympatii czy naszej klasie żeby powiązać parę faktów - wystarczyło, że widziałem zdjęcia z Tarczyna, które robił SafetyCamera i które okazują się są kadr w kadr takie same jak od "buonarotti". I tyle.
I nie, nie jestem z L... iforu (o nich Ci chodziło, czy jest ktoś jeszcze na L?) - do szczęścia mi nie jest to potrzebne i po drodze też nie jest - Jestem użytkownikiem fotoradaru, który z przymusu musi się zajmować FR "dzięki" takim firmom jak Safetycamera, Lifor czy Videoradar itd., które biegają po strażach i robią szum.
A generalnie mogłem nic nie pisać, ale jak czytam bajki "buonarotti" o jego domku na skrzyżowaniu w Tarczynie, dzieciach, i wtrącaniem informacji, którymi się potem jeden lub drugi na tym forum sugeruje to ręce opadają. Temat Iskry z wiatraczkiem też był niczego sobie i prawie każdy uwierzył.

piotreg - 23 Październik 2009, 09:41

Jesteś użytkownikiem fotoradaru? A coś więcej...? :-) Może jakieś testy by się zrobiło? :-)

To gdzie kto robi to mi - powiem Wam szczerze - lata...
I... zależałoby mi na tym, że tu byli ludzie z Zuradu, Lifora... myślę, że można by to TYLKO wykorzystać dla dobra forum.
Przydałaby się jakaś wesoła załoga z videorejestratora, strażnicy z Multą w krzakach... tylko często jest tak, że userzy niestety potrafią ich tylko błotem obkładać...

phonemaniac - 23 Październik 2009, 12:02

piotreg napisał/a:
(...)
Przydałaby się jakaś wesoła załoga z videorejestratora, strażnicy z Multą w krzakach... tylko często jest tak, że userzy niestety potrafią ich tylko błotem obkładać...

No niestety, ja ze swej strony również chciałbym poznać tajniki pracy po drugiej stronie barykady, tym bardziej, że wiem, że są to ludzie tacy sami jak my wszyscy na forum, a to, że wypełniają swoje obowiązki to chwała im za to (inaczej statystyki wyglądałyby inaczej) - czasem może za skrupulatnie, ale ja zwalam winę na szefostwo. Ustalają jakieś dziwne normy zarobkowe itp.

Pozdro.

piotreg - 23 Październik 2009, 14:03

Boję się, że zaraz nam się temat "rozjedzie"...

Zostawmy zatem te dywagacje i skupmy się na Tarczynie.
Czekamy na naszego "agenta Tomka". :-)
Jestem ciekawy czym odpowie na zarzuty JotGie'go. :-)

JotGie napisał/a:
piotreg, nie musiałem "szpiegować" ani szukać na sympatii czy naszej klasie żeby powiązać parę faktów (...)

JotGie, powiedz mi, czy swoje posty będziesz komentował ze swojego drugiego konta? :P

STEFAN - 23 Październik 2009, 16:17

Ja mam ciągle to samo pytanie tym razem bezpośrednio do rozszyfrowanego kolegi z Safety Camera. Na ile ustawione jest opóźnienie na czerwonym? Wiecie, że 0.0 do 0.5 to jest czyste skur... two. Przy prędkości 50 km/h w pół sekundy przejeżdża się 9 metrów. Wjeżdżając na żółtym przy niewielkim opóźnieniu lub jego braku zostaje zrobione zdjęcie. To może powodować wypadki szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Każdemu z nas zdarzy się nie hamować na żółtym, aby nie wpaść w poślizg. Sami powiecie czy wysłać oficjalne pismo do SM w Tarczynie?
piotreg - 23 Październik 2009, 20:15

Blady strach padnie na to skrzyżowanie. :-)

Sąsiedzi Buonarotti'iego skorzystają na tym jak nic. :P

STEFAN napisał/a:
Sami powiecie czy wysłać oficjalne pismo do SM w Tarczynie?

Szybciej wklepiesz do POI POZOR. :-)
Gwarantuję Ci większy sukces... :-)

JotGie - 23 Październik 2009, 21:57

piotreg napisał/a:
To gdzie kto robi to mi - powiem Wam szczerze - lata...
I... zależałoby mi na tym, że tu byli ludzie z Zuradu, Lifora... myślę, że można by to TYLKO wykorzystać dla dobra forum.
Przydałaby się jakaś wesoła załoga z videorejestratora, strażnicy z Multą w krzakach... tylko często jest tak, że userzy niestety potrafią ich tylko błotem obkładać...

Pytanie, czy są świadomi, że takie forum istnieje? Może należałoby co ciekawszą załogę zaprosić do rozmów? Najwyżej przemilczą i oleją sprawę.

piotreg napisał/a:
JotGie, powiedz mi, czy swoje posty będziesz komentował ze swojego drugiego konta?

Piszę z jednego i mi w zupełności wystarczy. 8)

OJCIEC - 23 Październik 2009, 22:00

JotGie napisał/a:
Pytanie, czy są świadomi, że takie forum istnieje?

Tego możesz być pewien. :)

piotreg - 23 Październik 2009, 22:03

JotGie napisał/a:
Piszę z jednego i mi w zupełności wystarczy. 8)

Słyszałeś o czymś takim jak numer IP? :-)

STEFAN - 23 Październik 2009, 22:39

piotreg napisał/a:
Blady strach padnie na to skrzyżowanie. :-)

Sąsiedzi Buonarotti'iego skorzystają na tym jak nic. :P

STEFAN napisał/a:
Sami powiecie czy wysłać oficjalne pismo do SM w Tarczynie?

Szybciej wklepiesz do POI POZOR. :-)
Gwarantuję Ci większy sukces... :-)

Coś czuję, że zrobi się z tego draka jak we Włoszech.

Tam chłopaki, aby więcej zarobić podkręcali urządzenie już na żółtym... :shock:
Ciekaw jestem czy Redflex to był czy kto inny...

Misial - 29 Październik 2009, 09:31

Cytat:
Nowa broń wycelowana prosto w kierowców pojawiła się w Tarczynie na krajowej Siódemce. Nikt tu już bezkarnie nie przejedzie na czerwonym świetle. To najnowocześniejszy system w Europie. Kierowca, który nie będzie stosował się do sygnalizacji dostanie mandat i... film z sobą w roli głównej.

Na skrzyżowaniu drogi krajowej numer siedem z droga nr 876 stoją tajemnicze maszty. Są na każdym rogu skrzyżowania. System wychwytuje samochody, które przejeżdżają na czerwonym świetle (nowość) i przekraczają dozwoloną prędkość. Dodatkowo w pobliżu jest sygnalizator świetlny, ostrzegający przed zbytnim dociskaniem gazu.

Skąd takie środki bezpieczeństwa akurat w tym miejscu? Skrzyżowanie jest położone w szczególnym miejscu - z obu stron ruchliwej Siódemki kierowcy dojeżdżają do niego rozpędzając się z góry, stąd szybsza jazda i pokusa "przeskoczenia" na żółtym, co nie zawsze się udaje. Kiedyś dochodziło tu do licznych wypadków. Po przebudowie krzyżówki sytuacja uległa poprawie, ale wciąż wielu kierowców próbowało zdążyć na żółtym.

Jak podkreśla Policja jest tam teraz dużo bezpieczniej. Od 1 do 28 września 2009 roku na skrzyżowaniu nie doszło do żadnego wypadku ani kolizji. W analogicznym okresie poprzedniego roku było aż 6 kolizji i jeden wypadek.

- To najnowocześniejszy system rejestracji tego typu wykroczeń w Europie - podkreśla Piotr Białobrzycki z firmy Safety Camera Systems, która montowała urządzenia. - Każdy, kto wjedzie na krzyżówkę mimo zapalenia się czerwonego światła otrzyma trzy zdjęcia (dwa z przodu i jedno z tyłu), którym towarzyszy błysk. Dodatkowo do każdego wykroczenia dołączony jest 12 sekundowy film, który można odtworzyć klatka po klatce. Przy takim materiale dowodowym trudno się kierowcom wykręcić i uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie.

System, który kosztował okrągły milion złotych był testowany przez dwa miesiące (od lipca) i zaczął wzbudzać kontrowersje. Wielu kierowców zgłaszało błyśnięcia fotoradarów mimo - jak twierdzili - przepisowego przekroczenia sygnalizacji świetlnej. Firma montująca system podkreśla jednak, że przez żadne wykroczenie z okresu testowego nie będzie karane. Mandaty będą wręczane tylko kierowcom, którzy od września przejechali przez skrzyżowanie mimo, że świeciło się czerwone światło.

Na świecie znajdują się jeszcze inne urządzenia do rejestracji podobnych wykroczeń. Są to jednak systemy, które robią jedno lub dwa zdjęcia. To nie stanowi tak dobrego materiału dowodowego jaki tworzony jest w Tarczynie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

phonemaniac - 29 Październik 2009, 10:39

Aaa to już wiem co to jest to dodatkowe na maszcie obok FR. ;)

To jest lampa błyskowa. :P

Taka zamiana. ;)

To w takim razie w Załuskach ten sprzęt też może wykonywać fotki.

piotreg - 29 Październik 2009, 12:28

Myślę, że warto się przyjrzeć tym Załuskom raz jeszcze...

A czy przy przejeździe na zielonym świetle urządzenie fotografuje jadącego za szybko?

phonemaniac - 29 Październik 2009, 12:35

Z filmu wnioskuje, że tak, zobaczcie jak przycina ten czarny wózek. ;) A tam 70km/h jest.
lukaszr - 29 Październik 2009, 14:28

piotreg napisał/a:
Myślę, że warto się przyjrzeć tym Załuskom raz jeszcze...

A czy przy przejeździe na zielonym świetle urządzenie fotografuje jadącego za szybko?

Mówimy o tej tajemniczej pętli w Załuskach (Warszawa-Płońsk)?
Jak tak to na pewno do ITS (ITD), bo zaraz dalej na SHELL'u jest długa waga i ważą pojazdy. Siedzą w budce i przyglądają się przez kamerkę.

Ardhard - 13 Listopad 2009, 16:01

Misial napisał/a:
Cytat:
[...]
Jak podkreśla Policja jest tam teraz dużo bezpieczniej. Od 1 do 28 września 2009 roku na skrzyżowaniu nie doszło do żadnego wypadku ani kolizji. W analogicznym okresie poprzedniego roku było aż 6 kolizji i jeden wypadek.
[...]
System, który kosztował okrągły milion złotych był testowany przez dwa miesiące (od lipca) i zaczął wzbudzać kontrowersje.
[...]
Marek Sworowski

Źródło: Gazeta Wyborcza

Fajnie, że system działa dopiero od sierpnia. :D A już na jego poczet został zaliczony początek roku :/ Nie no wiadomo, że jak tylko przetarg rozpisali to się wieść po świecie rozeszła :/ Jak dla mnie, wystawiłbym tam znak kontrola radarowa i kamery nad skrzyżowaniem.

Druga sprawa to koszt podany przez pana Marka, bo w BIP jest mowa o 4mln. Kaczka dziennikarska czy faktycznie UM Tarczyn dzieli się łupami z konsorcjum? 3 zdjęcia + film, fiu fiu, wielki świat się kłania. Oj będą zdjęcia na żółtym by się inwestycja zwróciła. :D

Informacja z BIP UM Tarczyn.

Pozdrawiam.

jert - 25 Listopad 2009, 13:51

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, zarejestrowałem się aby dopisać coś od siebie. :)
Ja faktycznie mieszkam przy tym skrzyżowaniu, blok tuż obok. :D Z oknem w łazience skierowanym na to skrzyżowanie (wieczorne mycie zębów łącze z oglądaniem dyskoteki. :) Do gminy nie chodzę. :P I nie dopytuję się o szczegóły. :)

Ze swoich obserwacji mogę potwierdzić: fotoradary świetnie działają, co zapewne wielu kierowców wracających w niedzielę wieczorem do Warszawy potwierdzi. :) Właśnie w niedzielę jest na godzinę 5-6 fotek co najmniej. Ja też jestem kierowcą, sporo jeżdżę, za fotoradarami nie przepadam, lecz w tym miejscu jest on jak najbardziej na miejscu. Może i skrzyżowanie bezkolizyjne byłoby lepszym rozwiązaniem, lecz wszyscy wiemy jak to u nas wygląda. Od września (mniej więcej) nie zaobserwowałem śmiertelnego wypadku na tym skrzyżowaniu, a wcześniej nie należało to do rzadkości. Ilość kolizji (wcześniej w tygodniu 2-3) także zmalała... teraz przez tydzień i dłużej nie ma żadnej.

A jeśli chodzi o te błyski gdy ktoś jechał prawidłowo... był taki okres (a chyba z tydzień czasu) kiedy błyskało i bez żadnego samochodu na skrzyżowaniu - myślę, że coś nie do końca dobrze pracowało. :)

I na koniec informacja: jeśli ci błysnęło - możesz liczyć na fotkę. :) A nawet 3 jak czytałem i słyszałem. :)

Pozdrawiam.

piotreg - 25 Listopad 2009, 17:51

Są takie miejsca, gdzie rzeczywiście warto jest zainwestować w odrobinę elektroniki, która będzie dyscyplinować jadących... statystyki, o który wspomniałeś są najlepszy na to dowodem.

Witamy Cię i mimo wszystko cieszymy się, że nie chodzisz do Urzędu Gminy. Ten numer u nas nie przeszedł. :-)

STEFAN - 25 Listopad 2009, 18:28

jert napisał/a:
Jestem nowym użytkownikiem tego forum, zarejestrowałem się aby dopisać coś od siebie. :)
Ja faktycznie mieszkam przy tym skrzyżowaniu, blok tuż obok. :D Z oknem w łazience skierowanym na to skrzyżowanie (wieczorne mycie zębów łącze z oglądaniem dyskoteki. :) Do gminy nie chodzę. :P I nie dopytuję się o szczegóły. :)

Ze swoich obserwacji mogę potwierdzić: fotoradary świetnie działają, co zapewne wielu kierowców wracających w niedzielę wieczorem do Warszawy potwierdzi. :) Właśnie w niedzielę jest na godzinę 5-6 fotek co najmniej. Ja też jestem kierowcą, sporo jeżdżę, za fotoradarami nie przepadam, lecz w tym miejscu jest on jak najbardziej na miejscu. Może i skrzyżowanie bezkolizyjne byłoby lepszym rozwiązaniem, lecz wszyscy wiemy jak to u nas wygląda. Od września (mniej więcej) nie zaobserwowałem śmiertelnego wypadku na tym skrzyżowaniu, a wcześniej nie należało to do rzadkości. Ilość kolizji (wcześniej w tygodniu 2-3) także zmalała... teraz przez tydzień i dłużej nie ma żadnej.

A jeśli chodzi o te błyski gdy ktoś jechał prawidłowo... był taki okres (a chyba z tydzień czasu) kiedy błyskało i bez żadnego samochodu na skrzyżowaniu - myślę, że coś nie do końca dobrze pracowało. :)

I na koniec informacja: jeśli ci błysnęło - możesz liczyć na fotkę. :) A nawet 3 jak czytałem i słyszałem. :)

Sklonowany Buonarotti... :)

jert - 26 Listopad 2009, 13:00

STEFAN napisał/a:
Sklonowany Buonarotti... :)

A właśnie że nie. :P Choć spodziewałem się takiej reakcji między innymi od Stefana. :D
Może kiedyś zrobię fotki z mojego okna. :D Może.

Edit:

Co by nie pisać posta pod postem. :D

Cytat:
KPP Piaseczno

Nieoznakowany pojazd wyposażony w videorejestrator:

- granatowy Ford Mondeo III, nr rej. WPI 04LA - kamera przód i tył

Obsługuje:

- DK nr 79 na odcinku: Warszawa - Piaseczno - Grójec
- DW nr nr 721 na odcinku Nadarzyn - Piaseczno - Konstancin-Jeziorna

I tu mały zonk. :D Dziś o 10:30 trzymali kogoś w Mrokowie przy drodze K-7. :) Czyli przemieścili się na 7-kę. :)

A co do Mrokowa... na mapie fotoradarów jest zaznaczony fotoradar na pasie zieleni... codziennie tam przejeżdżam i jakoś nie spotkałem :D Natomiast prawie codziennie stoi drogówka z Piaseczna, w radiowozie, z radarem - tam jest teren zabudowany, 50 km/h, obok szkoła. Stoją za przystankiem w stronę Radomia, za przystankiem w stronę Warszawy. Sporadycznie pojawiają się 2 patrole i stoją z obu stron. :D

delpiero - 2 Grudzień 2009, 23:33

Cytat:
Jedziesz do Warszawy "siódemką”? To uważaj, ten fotoradar robi zdjęcia nawet przy niewielkim przekroczeniu prędkości

Urządzenie działa od kilku tygodni. Na początku robiło do 2000 zdjęć dziennie.

Dużo osób z Radomia i naszego regionu jeździ codziennie samochodami do Warszawy. Dojeżdżając do Tarczyna lepiej zwolnić i dostosować się do znaków nakazu ograniczenia prędkości. Przy skrzyżowaniu drogi numer 7 i ulicy Komornickiej, w tak zwanym dołku, zamontowano fotoradar. To pomysł i decyzja władz samorządowych Tarczyna, które postanowiły poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Urządzenie rejestruje i robi zdjęcia pojazdom przekraczającym dozwoloną prędkość oraz przejeżdżającym skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wszystkie tego typu wykroczenia ma w swojej bazie Straż Miejska, która potem wysyła dokumenty do właścicieli pojazdów o ukaranie.

Chcieliśmy porozmawiać z Barbarą Galicz, burmistrz Tarczyna, na temat fotoradaru, ale przebywa na urlopie. Odesłano nas do komendanta Straży Miejskiej. Ten jednak poinformował nas, że nic nam dzisiaj nie powie, bo... ma swoje święto, imieniny, i ciągle ma gości.

Jak się dowiedzieliśmy, fotoradar działa od prawie trzech miesięcy. Liczba wykroczeń z około 1600 do około 200 dziennie.
LINK
jert - 4 Styczeń 2010, 15:21

Od 2 dni fotoradar znów błyska. :) Nie wiem czy był jakiś problem techniczny, czy jak słyszałem, nie wyrabiała się straż z obróbką zdjęć. :D Ale przed świętami przestał błyskać.

I jeszcze wiadomość, że tak powiem kolega kolegi mojego kolegi. :D Usłyszał od komendanta straży, że jest ustawiony na +21. :D

piotreg - 4 Styczeń 2010, 18:44

jert napisał/a:
Cytat:
KPP Piaseczno

Nieoznakowany pojazd wyposażony w videorejestrator:

- granatowy Ford Mondeo III, nr rej. WPI 04LA - kamera przód i tył

Obsługuje:

- DK nr 79 na odcinku: Warszawa - Piaseczno - Grójec
- DW nr nr 721 na odcinku Nadarzyn - Piaseczno - Konstancin-Jeziorna

I tu mały zonk. :D Dziś o 10:30 trzymali kogoś w Mrokowie przy drodze K-7. :) Czyli przemieścili się na 7-kę. :)

Trochę niekoniecznie. Kliknij tu. Nie studiujesz dokładnie mapy. :-)

jert napisał/a:
A co do Mrokowa... na mapie fotoradarów jest zaznaczony fotoradar na pasie zieleni... codziennie tam przejeżdżam i jakoś nie spotkałem. :D

Ale zgłaszający go do mapy zapewne tam go zobaczył. :-)

jert napisał/a:
Od 2 dni fotoradar znów błyska. :)
Nie wiem czy był jakiś problem techniczny, czy jak słyszałem, nie wyrabiała się straż z obróbką zdjęć. :D Ale przed świętami przestał błyskać.

I jeszcze wiadomość, że tak powiem kolega kolegi mojego kolegi. :D Usłyszał od komendanta straży, że jest ustawiony na +21. :D

Tak nagłośniony i oznakowany sprzęt... wierzyć się nie chce, że naród wchodzi tam jak w masło.

phonemaniac - 4 Styczeń 2010, 20:35

piotreg napisał/a:
Tak nagłośniony i oznakowany sprzęt... wierzyć się nie chce, że naród wchodzi tam jak w masło.

A ja myślę, że większość narodu czasem zachowuje się bezmyślnie na drodze (wczoraj w Wawie koleś na rej. BSI mało mnie nie strącił z jezdni bo poszedł na Puławskiej po skosie - tak mu się spieszyło na prawy pas jadąc z lewego). Wiedzą, że coś stoi i myślą, a może jest pusty i może mi się uda... i gnają żeby skrócić trochę przejazd o te pare minut i żeby wcześniej w korku w Raszynie stanąć. Inna opcja to jest taka, że część narodu jedzie z detektorem i nie wie, że detektor nic nie wskaże, a tutaj zonk. :P

Misial - 1 Luty 2010, 12:39

Z zaprzyjaźnionego forum:
Cytat:
No właśnie, a mi pstryknęło w Tarczynie, a jestem z Rzeszowa, więc muszę im wysłać te dane co wypełniłem i oni mi mandat dopiero przyślą?

Twierdzi, że na pewno z nalepki na szybie odczytają numery :?: Prawda to, czy nie :?:

piotreg - 1 Luty 2010, 13:16

Dobre pytanie. To coś - w Tarczynie - jest nowością na polskich drogach i chyba jeszcze nie mamy odpowiedniej wiedzy w temacie. Wciąż ją zbieramy. :shock:
phonemaniac - 1 Luty 2010, 13:22

Jak byłem na miejscu to wnętrze fotoradaru jest wyposażone w 2 obiektywy:





Czy jeden nie nagrywa filmu z przejazdu na czerwonym, a drugim nie można zrobić dokładnego foto (obiektyw widzę, że słusznych rozmiarów jest).

Misial - 1 Luty 2010, 19:15

Na forum Vectra jeden koleś pisał, że ładne foty robi tym co na czerwonym skręcają w prawo jak im strzałka się nie pali. :D
jert - 25 Luty 2010, 12:53

Oj, ładne robi. :)
Z informacji jakie posiadam zdjęcia w kolorze (3 szt). :D Dodatkowo nagranie z kamery. :D
Poczta w Tarczynie sparaliżowana - po 400 szt. dziennie wysyłają. :D

Misial napisał/a:
Na forum Vectra jeden koleś pisał, że ładne foty robi tym co na czerwonym skręcają w prawo jak im strzałka się nie pali. :D

Na tym skrzyżowaniu nie ma strzałek do skrętu w prawo. :) Jeśli ktoś skręca w prawo na czerwonym - fotka murowana.

piotreg - 25 Luty 2010, 13:33

jert napisał/a:
Poczta w Tarczynie sparaliżowana - po 400 szt. dziennie wysyłają. :D

Poczta Polska też robi kokosy na fotoradarach. :-)

Elite - 11 Marzec 2010, 20:08

Rekordzista jechał 172km/h na ograniczeniu do 70-siątki bodajże.
piotreg - 11 Marzec 2010, 20:09

Pewnie obcokrajowiec i nic mu nie zrobią!
radi - 11 Marzec 2010, 20:20

Kilkadziesiąt sekund, a forsa leci jak z rękawa.

Zatrważające jak ordynarnie i na bezczela przejeżdżano na tym czerwonym.

Elite - 11 Marzec 2010, 20:23

Nawet TIR'y tam na czerwonym idą.
radi - 11 Marzec 2010, 20:28

Ci to mnie akurat mniej dziwią, jak już się dobrze rozpędzi to nie dziw, że nie chce mu się łamać w pół na czerwonym. ;)

Oczywiście to również oznacza, że w razie wypadku spowodują większą masakrę.

Elite - 11 Marzec 2010, 20:31

Ja widziałem wypadek TIRA jak hamował, tak się złożył i kosił wszystko na drodze jak zapałki. ;( MASAKRA po prostu. ;(
piotreg - 11 Marzec 2010, 21:51

radi napisał/a:
Zatrważające jak ordynarnie i na bezczela przejeżdżano na tym czerwonym.

Kamikadze!

piotreg - 19 Styczeń 2011, 11:08

Ciekawi mnie, czy teraz kiedy <SM> & <SG> mają przymusową pauzę, system na słynnym skrzyżowaniu pracuje. :o
piotreg - 7 Luty 2011, 12:16

Kolorem niebieskim oznaczyłem najważniejszą informację.

Cytat:
Fotoradary trafiły do kąta



Początek roku bez mandatów od strażników miejskich. – Nie chcemy, żeby ktoś zarzucił nam działania wbrew prawu – tłumaczą gminni komendanci.

Nowelizacja ustawy o ruchu drogowym miała sprawić, że fotoradary nie będą już dla samorządów maszynkami do zarabiania pieniędzy, a strażnicy gminni będą prowadzili kontrole prędkości tylko w miejscach, gdzie na kierowców rzeczywiście czyhają niebezpieczeństwa. Jak się jednak okazuje, zmiany w prawie spowodowały, że od początku roku urządzenia te musiały trafić do kąta.

Tylko na terenach zabudowanych

W rozmowach z „NW” komendanci z Góry Kalwarii, Grójca i Tarczyna ujawnili, że ze względu na brak przepisów wykonawczych do zmienionej ustawy od początku roku w ogóle nie używają fotoradarów mobilnych. – Nie chcemy narazić się na zarzut, że przeprowadzamy kontrolę bez umocowania prawnego – tłumaczy zwierzchnik grójeckich strażników Sławomir Majewski.

Największą wprowadzoną nowością jest obowiązek oznakowania miejsc, gdzie prowadzona jest kontrola. – Czekamy na rozporządzenie, które będzie regulowało dokładny sposób tego oznakowania, i dlatego na razie zawiesiliśmy pracę z fotoradarem – przyznaje Robert Durka, szef straży w Górze Kalwarii.

Pozostałe zmiany już tak wielkich nowości dla straży miejskich, jak i dla kierowców stanowić nie powinny. Od 1 grudnia strażnicy mogą prowadzić kontrole tylko w lokalizacjach wskazanych im przez policję, a dokładniej w takich, gdzie często dochodzi do wypadków. Ten wymóg nie zaskoczył strażników, gdyż – jak tłumaczą – takie konsultacje prowadzili jeszcze przed nowelizacją. – Zawsze miejsca kontroli uzgadnialiśmy z komendantem powiatowym policji – zaznacza szef straży miejskiej w Górze Kalwarii.

Kolejną zmianą jest ograniczenie miejsc interwencji tylko do terenów zabudowanych. – Jeśli chodzi o straż w Górze Kalwarii, to my nigdy nie prowadziliśmy pomiarów poza terenami zabudowanymi – zapewnia Durka.

W każdym razie z twierdzeniem, że fotoradar służył do tej pory gminie jako maszynka do zarabiania pieniędzy, nie zgadza się komendant z Grójca. – Kategorycznie sprzeciwiam się twierdzeniu, że polujemy na kierowców czy że chcemy na nich zarabiać. Nie robimy tego i nie będziemy tego robić – przekonuje Majewski.

Czekając na rozporządzenia

Nieco inny problem mają władze Tarczyna. Miejscowa straż miejska oprócz urządzenia mobilnego obsługuje także pionierski w skali kraju stacjonarny system rejestracji wykroczeń drogowych. Zainstalowany jest on u zbiegu ul. Komornickiej i drogi krajowej E-7.

System pozwala wychwytywać nie tylko przekroczenie dozwolonej w tym miejscu prędkości, ale również wykroczenia polegające na przejeżdżaniu skrzyżowania na czerwonym świetle. Tymczasem w myśl ustawy obsługą wszystkich fotoradarów zainstalowanych na słupach przy autostradach oraz drogach krajowych zajmować ma się Inspekcja Transportu Drogowego.

Podobnie jak w przypadku fotoradarów mobilnych również i tu brakuje potrzebnych aktów wykonawczych. – Za wcześnie, aby przesądzać, czy urządzenia zostaną w naszej gestii czy zostaną przekazane Inspekcji, gdyż nie ma jeszcze rozporządzeń do ustawy – informuje komendant straży gminnej z Tarczyna Andrzej Toporkiewicz.

Twardy dysk cię zapamięta

Udzielić odpowiedzi na pytanie, co stanie się z fotoradarem w Tarczynie, nie umie obecnie nawet sama Inspekcja Transportu Drogowego. – My również czekamy na wydanie rozporządzenia co do warunków lokalizacji urządzeń – rozkłada bezradnie ręce Marcin Flieger z ITD.

Na skrzyżowaniu w Tarczynie kierowcy nie mogą czuć się jednak obecnie bezkarni. Mimo iż na razie straż gminna nie wystawia mandatów, to system działa, a wszystkie zarejestrowane wykroczenia zapisują się na twardych dyskach. – W każdej chwili mogą zostać przekazane policji lub Inspekcji Transportu Drogowego – ostrzega Toporkiewicz.

Link

Qbek - 27 Kwiecień 2011, 18:48

Dziś załapałem się na fotę. :lol: V1 nie pomógł na pętlę. :lol: Miałem 110-120.
Cała nadzieja w zasłonięciu twarzy przez ciemny pasek ukrywający AR i lusterko wsteczne. Jest szansa, bo jeżdżę na pionowym oparciu. :)

PS.

Jak przyjdzie fota, to się pochwalę. :P

piotreg - 27 Kwiecień 2011, 19:18

Co, zapomniało się :?: :o :D
wksek - 27 Kwiecień 2011, 19:20

Liga. :grin:
pstryk - 27 Kwiecień 2011, 19:24

Skrzyżowanie chyba najbardziej znane na drodze K-7. Z daleka znaki widoczne i co najważniejsze to nie przenośka... aleś się udał ustrzelić, Panie Jakubie. :grin:
Qbek - 27 Kwiecień 2011, 19:25

No risk, no fun. :D
Pomarańcz długo miałem w oczach. :lol:

PS.

Jak się długo leci 2... to potem jak jest (120) na blacie to jakby w miejscu człowiek stał. ;)

piotreg - 27 Kwiecień 2011, 19:31

Qbek napisał/a:
Jak się długo leci 2...

:shock:

OJCIEC - 27 Kwiecień 2011, 19:40

Łojojoj! :grin:
phonemaniac - 27 Kwiecień 2011, 19:53

Ale na #19 ciągle przypominają, że tam foto aktywne. ;) Gdzieś tutaj na forum był przykładowy raport z <FR> z Tarczyna. Ze wszystkich stron będą zdjątka.
Qbek - 27 Kwiecień 2011, 20:04

Nie używam CB, bo kocham muzykę, a nie pier... w eterze. ;)
wksek - 27 Kwiecień 2011, 20:21

Qbek napisał/a:
Nie używam CB, bo kocham muzykę, a nie pier... w eterze. ;)

Zgłaszam to do tytułu postu miesiąca. :grin:

sqrt9 - 30 Kwiecień 2011, 20:25

Strach jechać teraz przez Tarczyn, bo jeżeli nas złapie czerwone, to jesteśmy ostro w plecy.

Teraz nic tylko się zatrzymać na zielonym i czekać na czerwone, żeby ruszać na pewno na zielonym, gdy się zapali. Absurd.

OJCIEC - 30 Kwiecień 2011, 20:27

No bez przesady. Jest jeszcze żółte. :grin:
sqrt9 - 30 Kwiecień 2011, 20:38

Jest jeszcze skręt w prawo, na który się parę osób łapie codziennie. :grin:
piotreg - 1 Maj 2011, 06:54

sqrt9 napisał/a:
Strach jechać teraz przez Tarczyn, bo jeżeli nas złapie czerwone, to jesteśmy ostro w plecy.

Teraz nic tylko się zatrzymać na zielonym i czekać na czerwone, żeby ruszać na pewno na zielonym, gdy się zapali. Absurd.

:facepalm:

To może lepiej z domu nie wychodzić, bo na śliskim chodniku można się poślizgnąć...

Na tego typu skrzyżowaniu, myślę że modelowo sprawdzałyby się sekundniki... naród jeździłby tak, jak książka każe :!: :D

elektro - 1 Maj 2011, 09:01

Otóż to: Dlaczego nie zamontowano od razu sekundniki? To proste. Chcą zarabiać, bezpieczeństwo schodzi na dalszy plan...
Tak samo jak akcja w Pamiątce niby w trosce o bezpieczeństwo dzieci, ale co zrobili do dziś?
NIC!

Dzieci dalej są narażone na niebezpieczeństwo. A można zainstalować tam sygnalizację świetlną z czujnikami...

sqrt9 - 5 Maj 2011, 21:19

piotreg napisał/a:
Na tego typu skrzyżowaniu, myślę że modelowo sprawdzałyby się sekundniki... naród jeździłby tak, jak książka każe :!: :D

Tylko na tego typu skrzyżowaniach sekundniki mają rację bytu. Tak w ogóle to powinni je tam zainstalować.

piotreg - 6 Maj 2011, 05:09

Nie mają ustawowo takiego obowiązku, ale może ktoś "z góry" posłucha Twoich rad... :twisted:
piotreg - 19 Maj 2011, 22:28

Dzisiaj pierwszy raz widziałem to na własne oczy. System budzi respekt. Grzecznie - sześćdziesiątką - przejechałem obok tego sprzętu, pilnując zielonego jak oka w głowie. :twisted:
andrzej59 - 19 Maj 2011, 23:00

Poglądowo - widok na system jadąc od strony Radomia do Warszawy.
Oprócz tego co opisane wcześniej pewnie bramki z kamerami do pomiaru odcinkowego. :shock:

sqrt9 - 20 Maj 2011, 00:15

piotreg napisał/a:
Dzisiaj pierwszy raz widziałem to na własne oczy. System budzi respekt. Grzecznie - sześćdziesiątką - przejechałem obok tego sprzętu, pilnując zielonego jak oka w głowie. :twisted:

A ze mnie się śmiałeś, że się tam boję bycia złapanym na czerwonym. :grin:

andrzej59 - 20 Maj 2011, 17:06

Poglądowo - jadąc od strony Warszawy do Radomia:
jert - 10 Czerwiec 2011, 21:26

Ooooo, jak dawno nie odwiedzałem tego wątku. :) System działa... od kwietnia znów błyska, a co ciekawe wszystkie fotki od początku roku są na dysku i w tej chwili są opracowywane - wiadomość potwierdzona u komendanta <SM> . Druga fajna wiadomość - na odcinku Tarczyn - Mroków czyli od świateł do świateł zostały postawione takie fajne bramki - przez całą szerokość 7-ki. Na bramkach po jakby 2. kamerki w każdym kierunku + antenka satelitarna z talerzykiem. :D Wczoraj postawili bramki koło Tarczyna... lada chwila postawią w Mrokowie.
Pomiędzy tymi miejscowościami jest 7 km, a będą 3. lub 4. punkty pomiarowe z (jak mniemam) ciągłym przepływem informacji. Może uda mi się zrobić fotki jadąc do pracy. :)

piotreg - 10 Czerwiec 2011, 21:32

Odcinkowy pomiar prędkości coraz bliżej... podobne konstrukcje (na razie bez kamer stoją nad nowo oddanym odcinkiem A1 (Gliwice - Czerwionka-Leszczyny).
bicker5 - 10 Czerwiec 2011, 22:07

Co do pierwszej radosnej informacji to przekaż panu komendantowi, że prawo nie działa wstecz. Jak narobił fotek to teraz może sobie co najwyżej gabinecik wytapetować nimi. :facepalm:

Co do drugiej nowiny to te bramki to raczej element systemu "łupienia" tirów, który ma zacząć działać od 1 lipca.

A tak poza tym to tam jest teren zabudowany?

elektro - 11 Czerwiec 2011, 07:52

Tak jak mówi bicker5 - to są elementy pobierania opłat od tirów, był nawet artykuł. Może znajdę to jeszcze...
piotreg - 11 Czerwiec 2011, 07:58

bicker5 napisał/a:
Co do pierwszej radosnej informacji to przekaż panu komendantowi, że prawo nie działa wstecz. Jak narobił fotek to teraz może sobie co najwyżej gabinecik wytapetować nimi. :facepalm:

A czy przypadkiem nie było tak, że z masztów mogli robić cały czas :?: :o

OJCIEC - 11 Czerwiec 2011, 09:25

Teraz to już chyba nikt nie wie, taki burdel jest. :grin:
jert - 11 Czerwiec 2011, 21:13

Od stycznia tylko rejestracja była, bo to formalnie nie stoi za białymi tablicami.
Natomiast jak pamiętam jest gdzieś zapisane, że 3 miesiące od rozpoczęcia czy ustalenia danych (nie pamiętam), a nie od zrobienia fotki.
A co do poboru opłat od tirów... no nie wiem. Jakby to była 1. bramka, max. 2. to rozumiem. A w tej chwili stawiają bramki co kilka kilometrów.

Norbi.k - 13 Czerwiec 2011, 08:32
Temat postu: Bramki
Witam.

Im więcej bramek, tym dokładniej państwo jest w stanie ustalić ile wspomniany "tirek" przejechał po drogach "głównych". Także mogą stać nawet za każdym większym skrzyżowaniem.

Pozdrawiam.

bicker5 - 15 Czerwiec 2011, 17:30

piotreg napisał/a:
A czy przypadkiem nie było tak, że z masztów mogli robić cały czas :?: :o

Burdel jest teraz na całego ale czy przypadkiem maszty na drogach krajowych na wyłączność nie ma przypadkiem ITD?

jert napisał/a:
A co do poboru opłat od tirów... no nie wiem. Jakby to była 1. bramka, max. 2. to rozumiem. A w tej chwili stawiają bramki co kilka kilometrów.

Jak bramka jest zbudowana z kwadratowych profili, nad każdym pasem wisi kamerka plus taka biała kwadratowa antena a z boku jest owalny "talerz" to na pewno jest system viaTOLL.


piotreg - 15 Czerwiec 2011, 17:34

Ale chyba poza <KZAB> . :o
bicker5 - 15 Czerwiec 2011, 17:37

Cholera wie. Ma ktoś linki do tej super ustawy + rozporządzenia wykonawcze?
piotreg - 15 Czerwiec 2011, 20:14

pstryk gdzieś to tu wklejał.
pstryk - 15 Czerwiec 2011, 20:31

W tym temacie są linki do projektów rozporządzeń.
andrzej86 - 26 Lipiec 2011, 16:04
Temat postu: Fotoradar SM Tarczyn
Witam wszystkich.

Na początku czerwca zrobiło mi fotkę, fotoradar <SM> Tarczyn. Przyszło zdjęcie (tył auta, przód, widać twarz) wzywające do zapłaty za mandat oraz wskazanie kierowcy. Napisałem odwołanie, że odmawiam przyjęcia mandatu, gdyż w tym czasie brakowało przepisów wykonawczych do ustawy radarowej. Rozporządzenie dotyczące oznakowania fotoradarów straży miejskiej weszło w życie 28 czerwca, podpisane przez ministra infrastruktury i spraw wewnętrznych. Prowadzone postępowanie mandatowe nie jest również podstawą do skierowania rozprawy na drogę sądową. Coś takiego im napisałem.

Kilka dni temu przyszło zawiadomienie o osobistym stawieniu się, reszta na zdjęciach jak widać:



Full

Rozmawiałem z kilkoma osobami, każda co innego twierdzi. Stąd też pytanie, czy słusznie się odwołałem, ponieważ usłyszałem od znajomego policjanta, że ta ustawa o oznakowaniu dotyczy nowych urządzeń, a na oklejenie starych jest 36 miesięcy. Nie wiem co w tej sytuacji zrobić, do Tarczyna mam ponad 300km, dzień wolny nie wchodzi w grę, bo pracuje na umowę-zlecenie. Proszę o radę jak to załatwić, termin mam w przyszłym tyg. :) Podejrzewam, że temat był niejednokrotnie poruszany, ale jestem zielony w temacie prawa, a i z czasem u mnie marnie, więc wybrałem trochę drogi na skróty...

Pozdrawiam

piotreg - 26 Lipiec 2011, 18:01

Nie mam dobrych wiadomości. :mrgreen:

Oni zestrzelili Cię z tego sprzętu (patrz zdjęcia). Tymczasem straże w tym czasie czekały na rozporządzenie dot. pomiaru z urządzeń przenośnych. Stąd tak naprawdę podniosłeś sobie grzywnę, ponieważ w sądzie przegrasz na pewno, a do grzywny dojadą Ci koszta postępowania. Na drugi raz poproś o radę nim zareagujesz na wezwanie. :twisted:

andrew_simi - 16 Luty 2012, 17:45

Witam!
Właśnie dostałem fokę z tego o to pięknego fotoradaru. Moje pytanie, czy <SM> ma w ogóle prawo do robienia takich fotek i karania kierowców za przekroczenie. Fotoradar nie jest oznaczony na żółto. Dodam, że jak jechałem to temperatura była ok. -20C.

Plisss help.

wksek - 16 Luty 2012, 21:26

Raczej Cię zmartwię.

Przepisy są już jako tako uregulowane, także <SM> może dokonywać takich pomiarów.
Druga sprawa co do oznakowania na żółto: służby mają 3. lata od wejścia rozporządzenia w życie na oznaczenie kolorem jaskrawym (żółć/pomarańcz) masztów pod fotoradar.
I ostatnia sprawa, fotoradary na maszcie mają możliwość pracy nawet do -30 stopni.

andrew_simi - 18 Luty 2012, 14:48

Dzięki. Przynajmniej próbowałem.
Elite - 16 Maj 2012, 21:20


sqrt9 - 3 Czerwiec 2012, 23:28


delpiero - 17 Styczeń 2013, 14:05

Cytat:
Fotoradar w Tarczynie oślepia fleszem kierowców. To awaria sygnalizacji

Droga krajowa nr 7. Centrum Tarczyna - trasa z Warszawy do Radomia - tam nie działa sygnalizacja świetlna, ale za to fotoradar robi zdjęcia każdemu kierowcy, nawet przy prędkości 30-stu kilometrów na godzinę. To Wasz sygnał z Gorącej Linii RMF FM.

Kierowcy, jak od strony Warszawy jechali, nawet przy prędkości 30-40 km/h, na radyjku zaczęli krzyczeć, że prędkości nie mieli, świateł nie ma, a zaczęło to błyskać. Jeden za drugim błysk był, plamki w oczach człowiek dostaje - powiedział nam pan Mariusz, który oburzony zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM 600 700 800.

Żaden z kierowców, któremu błysnął flash fotoradaru w Tarczynie nie zostanie ukarany mandatem - zapewnia z kolei straż miejska, do której należy urządzenie.

Straż miejska wyjaśnia, że kierowcy nie zostali sfotografowani, a jedynie oślepieni fleszem. Zdjęcia nie dostaną, a co za tym idzie i mandatu, bo gminny fotoradar teraz zdjęć nie robi, a jedynie błyska. Powodem zamieszania jest awaria sygnalizacji świetlnej - usłyszał reporter RMF FM w straży miejskiej w Tarczynie.

Tutaj są błyski flesza, ale nie ma rejestracji, więc kierowcy nie mają się czego obawiać. Jeżeli jest awaria świateł, to urządzenie nie rejestruje - powiedział przedstawiciel straży.

Straż zapewnia, że wezwała już firmę, która ma naprawić sygnalizację świetlną - wtedy fotoradar zacznie działać normalnie.


Źródło: www.rmf24.pl

sqrt9 - 17 Styczeń 2013, 22:21

Wyłączyć fotoradaru się nie da do czasu naprawienia sygnalizacji?
matek001 - 17 Styczeń 2013, 23:12

Jechałem dziś koło południa w stronę Radomia przez Tarczyn, a potem wracałem i nie zauważyłem, żeby radar błyskał. Była już firma, która naprawiała sygnalizację.
Qbek - 18 Styczeń 2013, 00:00

Qbek napisał/a:
Dziś załapałem się na fotę. :lol: V1 nie pomógł na pętlę. :lol: Miałem 110-120.
Cała nadzieja w zasłonięciu twarzy przez ciemny pasek ukrywający AR i lusterko wsteczne. Jest szansa, bo jeżdżę na pionowym oparciu. :)

PS.
Jak przyjdzie fota, to się pochwalę. :P

Do dzisiaj cisza. :grin:

piotreg - 19 Styczeń 2013, 19:30

To już nie ma chyba opcji. W kwietniu Twoje wykroczenie się przedawni.
małymobil - 19 Maj 2014, 12:37

W nocy dziś działał. Gość w Betce z Krakowa nie omieszkał sprawdzić.
scar - 11 Grudzień 2014, 20:59

A tu załapał się skręcający w lewo.



Link

małymobil - 11 Grudzień 2014, 22:59

Chyba ten przelatujący prosto. :twisted:
piotreg - 12 Grudzień 2014, 11:55

Zdecydowanie ten, co leciał prosto.
andrzej59 - 12 Grudzień 2014, 18:03

A mi się widzi, że obydwa się załapały. :idea:
piotreg - 12 Grudzień 2014, 19:37

Więcej możliwości na szczęście już nie ma. :twisted: Bo zaraz wpadłby tu autogaz i by napisał, że wrąbał się ten, co się zatrzymał prawidłowo przed sygnalizatorem. :lol:
małymobil - 12 Grudzień 2014, 19:49

Obstaje przy swojej wersji, że to dla gościa od Warszawki, bo ten do lewo skrętu minął już pętle dawno w momencie wyzwolenia flesza.
autogaz1984 - 12 Grudzień 2014, 19:59

piotreg napisał/a:
Bo zaraz wpadłby tu autogaz i by napisał, że wrąbał się ten, co się zatrzymał prawidłowo przed sygnalizatorem. :lol:

Bez komentarza. :facepalm:

inżynier - 11 Maj 2015, 08:31

Jedziemy do Radomia...
phonemaniac - 11 Styczeń 2016, 12:50

Szwagier donosi, że w Tarczynie maszty są owinięte czarną folią.
piotreg - 1 Luty 2016, 13:43

phonemaniac napisał/a:
Szwagier donosi, że w Tarczynie maszty są owinięte czarną folią.

Ciekawe zgłoszenie nadeszło do mapy.

Andrzej napisał/a:
Maszty są puste i syn który pracuje w <SM> Tarczyn mówi, że maszty zostaną usunięte 15 lutego, a ze skrzynek urządzenia zostały sprzedane.

elektro - 8 Luty 2016, 06:56

Potwierdzam, że są owinięte czarną folią. Ale i tak kierowcy dalej zwalniają, mimo że znaki <FR> są odwrócone.
piotreg - 17 Luty 2016, 10:27

Andrzej napisał/a:
Maszty w Tarczynie i w Pamiątce wylicytowa GITD, więc one tam zostają. Oni wygrali też licytację urządzeń. Niedługo GITD będzie już tam łapać.

:o

bicker5 - 18 Luty 2016, 17:09

Ciekawe kto i za ile zintegruje te zabawki z Canarkiem. :o
piotreg - 19 Luty 2016, 11:00

I czy w ogóle jest to wykonalne?
skansen - 19 Luty 2016, 21:26

piotreg napisał/a:
I czy w ogóle jest to wykonalne?

Z informatycznego punktu widzenia zapewne tak. CANARD to ulepszenie, samoróbka poskładana z różnych systemów, więc odpowiednia "nakładka"/"przejściówka" powinna być możliwa. Inna sprawa, że zapewne będzie działać tak, jak cały CANARD, więc wyłączenia mogą być częste. :)

małymobil - 13 Marzec 2016, 21:45

Na zafoliowanym aparacie <FR> w kierunku Radomia, zamontowane są dwie kamerki - czarne. Nie wiem do czego służą. Ma ktoś wieści na ten temat? Takie same są w Pamiątce, również w kierunku Radom. W kierunku stolicy ich nie ma.
piotreg - 20 Marzec 2016, 09:09

Cytat:
Gminne i miejskie fotoradary nie będą kontrolować kierowców. ITD ich nie przejmie

Ani w Warszawie, ani w innych miastach w Polsce ITD nie przejmie samorządowych fotoradarów. Nie ma na to pieniędzy - mówi w rozmowie z RMF FM minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.




(...)

Link

małymobil - 6 Czerwiec 2017, 18:17

Gmina Tarczyn nadal liczy na przywrócenie im prawa do focenia, a sprzęt rdzewieje. Zdjęcie archiwalne.
małymobil - 30 Lipiec 2017, 22:29

Z masztu w kierunku Warszawy - oddalający - zerwana folia. Z masztu w kierunku Krakowa - najazd też folia zerwana, w środku brak wkładu.
małymobil - 18 Grudzień 2018, 00:13

Tu się nic nie zmieniło.
rizkorne3 - 24 Kwiecień 2019, 17:53

W innym wątku pytałem o Pamiątkę, a tutaj chciałbym się zapytać, czy ktoś z Was wie, czy te fotoradary w Tarczynie działają, czy nie? Bo nie są w folii.
Spawacz - 24 Kwiecień 2019, 19:10

rizkorne3, nie działają, a folii nie mają, bo pewnie ktoś ją zdjął dla żartu. O ile dobrze pamiętam to przed tym skrzyżowaniem brak jest znaków <FR> , no i kolor musiałyby zmienić na żółty gdyby miały być aktywne.
rizkorne3 - 24 Kwiecień 2019, 20:11

Spawacz, wielkie dzięki za info! A wiesz może co z radarem/radarami w Pamiątce? Bo właśnie w Tarczynie lub Pamiątce mnie dzisiaj zaskoczyły te wyskakujące znikąd radary i się nad nimi zastanawiałem, bo ten, co mnie najbardziej "zaskoczył", był żółty tuż za skrzyżowaniem w kierunku Warszawy. O Pamiątkę pytałem w osobnym wątku.

Swoja drogą - mówisz, że musiałyby zmienić kolor na żółty, czyli cały słup musiałby taki być? Bo teraz są chyba tylko puszki żółte.

phonemaniac - 24 Kwiecień 2019, 20:22

Tak samo jak w Tarczynie, w Pamiątce nie będą działać bo były własnością <SM> Tarczyn.
piotreg - 25 Kwiecień 2019, 09:06

Jedyne gminne maszty jakie <itd> przejął to te w Warszawie. I jeśli mnie pamięć nie myli, to zapłaciło za to miasto.
małymobil - 13 Luty 2020, 19:54

Cytat:
A co tam w Tarczynie i Pamiątce słychać? Zdemontowali już te gminne aparaty?

Nadal stoi.

małymobil - 3 Styczeń 2021, 18:57

Chwast nadal straszy, ale coraz bliżej S7.
dah4ns - 1 Styczeń 2023, 20:39

Jaki jest obecnie status tych fotoradarów? W stronę Warszawy nie ma nawet znaku ostrzegającego o nim, ale jeśli chodzi o czerwone światło to chyba oznakowanie nie jest konieczne.
piotreg - 2 Styczeń 2023, 09:41

dah4ns napisał/a:
Jaki jest obecnie status tych fotoradarów?

Status sentymentalny. Władze Gminy mogą co najwyżej powspominać, jak rdzewiejący przy drodze maszt, ratował gminny budżet. Nie wiadomo, czy <SM> Tarczyn, która ten system obsługiwała, jeszcze istnieje.

dah4ns napisał/a:
W stronę Warszawy nie ma nawet znaku ostrzegającego o nim, ale jeśli chodzi o czerwone światło to chyba oznakowanie nie jest konieczne.

Rzeczywiście - system Red light nie wymaga oznakowania. Ale w tym przypadku ewentualne nie zastosowanie się do sygnalizacji świetlnej nie uszczupli Twojego budżetu domowego, albowiem system ten pełni tylko funkcję prewencyjnego straszaka. Już dawno powinien być usunięty. Zapraszam Cię na Naszą mapę fotoradarów. Klikasz sobie w Tarczyn i masz wszystkie potrzebne informacje.

peteras3 - 14 Marzec 2023, 22:08

Czy Ktoś coś wie na temat tych fotoradarów? ;)
piotreg - 15 Marzec 2023, 08:40

Maszty stanowią własność Gm. Tarczyn. W dniu 1 stycznia 2016 r. Straż Miejska Tarczyn utraciła prawo do kontroli fotoradarowej.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group