Forum Mapy Fotoradarów

Warszawa - Laser

piotreg - 9 Marzec 2009, 18:11
Temat postu: Laser
Uwaga na suszarki laserowe! KWP Warszawa takimi dysponuje. Lubią mosty, lubią Wisłostradę. Generalnie wszędzie ich pełno i wszędzie utarg taki, że ho ho, bo Wy - Warszawiacy - macie do buta chyba cegłę przyklejoną :-)
lukaszr - 12 Marzec 2009, 21:36
Temat postu: Re: Laser
Nie tylko te miejsca - generalnie każdy wylot z W-wy i wlot, a szczególnie na Puławskiej, Modlińskiej i Połczyńskiej - tam są regularnie.

Dodatkowo trzeba uważać na trasie Toruńskiej, bo sobie ostro upatrzyli tą prostą. Wisłostrada to szczególnie pod mostem Łazienkowskim i Gdańskim - ulubione miejsca. Tydzień temu stali na Jagiellońskiej na wysokości Żerania.

Wszystko to laser.

A co do cegły to...wymuszają to na nas (powiedzmy nas, bo jestem tu od kilku lat) inni użytkownicy...nie da się normalnie po prostu :D

piotreg - 12 Marzec 2009, 22:57

Byłem, widziałem :-)

Nie dziwię im się, że katują te lasery!!!

Jadę ja sobie pewnego dnia Puławską tak ok. (100) km/h, co już jest przegięciem pały (!!!) i co...?

...spowalniałem ruch! :shock:

We Wrocławiu (i w innych miastach) też potrafi się trafić rodzynek na poziomie (135) km/h / (40) lub (146) km/h / (40) , ale taki to się trafi raz w miesiącu, a u Was taki jedzie w każdym peletonie :-)

lukaszr - 12 Marzec 2009, 22:58

Oj tam u nas 8)

W poniedziałek kolega wracał Puławską i chciał przeciągnąć kawałek swojego 310 KM potworka i go chapnęli (2. w nocy) - niestety 173/50 - zdjęli go z 500m.

piotreg - 12 Marzec 2009, 23:10

Są kraje, że za taką prędkość straciłby uprawnienia...

Są kraje, że za taką prędkość poszedłby do paki...

lukaszr - 13 Marzec 2009, 07:50

Wiem i już mu wbiłem do łba, że ma nauczkę i żeby takich numerów nie odstawiał, bo jak widać niezbyt dobrze to się kończy.
Niby Puławska ma3 szerokie pasy, dobrze oświetlone i o 2 w nocy praktycznie nie ma ruchu i prędkość tylko chwilowa, no ale jak widać chłopaki stali i strzelali i nie było zmiłuj.

piotreg - 13 Marzec 2009, 08:55

Wiesz, przy takiej prędkości w środku miasta, mandat jest chyba najlepszą nagrodą.

Lepiej dostać grzywnę niż np. przewieźć jakiegoś pieszego na masce...

lukaszr - 13 Marzec 2009, 09:02

piotreg napisał/a:
Wiesz, przy takiej prędkości w środku miasta, mandat jest chyba najlepszą nagrodą.

Lepiej dostać grzywnę niż np. przewieźć jakiegoś pieszego na masce...


Dokładnie - dobra koniec tego OT, bo to wątek o czymś innym :wink:

piotreg - 13 Marzec 2009, 09:09

Ten wątek najbardziej lubi informacje poparte materiałem foto :-)
lukaszr - 13 Marzec 2009, 09:47

piotreg napisał/a:
Ten wątek najbardziej lubi informacje poparte materiałem foto :-)


Teraz jak jestem na tym forum to postaram się robić jakąś dokumentację, ale niestety nie mam normalnego aparatu, tylko w komórce, więc różnie może być z ich jakością. Muszę sobie kupić jakiś malutki cyfrowy - taki ala szpiegowski :D

Jak ostatnio chciałem nagrać i zrobić fotki, bardzo dyskretnie zresztą, nieoznakowanego Mondeo to mnie zatrzymali i powiedzieli, że z komórki filmik będzie kiepskiej jakości i fotki też średnie - uwierz mi Piotrek, że robiłem to bardzo dyskretnie, a skubańcy to zauważyli 8)

piotreg - 13 Marzec 2009, 09:54

Z pewnością przeglądają nasze fora i zdają sobie sprawę z "naszego sportu" :-)

Aparat szpiegowski to podstawa, cyfrówkę mam cały czas na stanie w samochodzie. :D

lukaszr - 13 Marzec 2009, 09:56

piotreg napisał/a:
Z pewnością przeglądają nasze fora i zdają sobie sprawę z "naszego sportu" :-)


Może się czegoś dowiedzą, a co do sportu, to każdy robi to, co sprawia mu przyjemność, a my widocznie to lubimy :wink:

Cytat:

Aparat szpiegowski to podstawa, cyfrówkę mam cały czas na stanie w samochodzie. :D


Muszę coś sobie wykombinować.

Mateusz - 14 Marzec 2009, 18:00

Tych laserów to podobno w samej Warszawie jest 4.

PT: Aparat to mam wszędzie ze sobą :P

lukaszr - 14 Marzec 2009, 18:59

I dobrze, że nie więcej, bo nawet nie chcę myśleć jakie zrobiłyby spustoszenie, aczkolwiek niektórym wariatom by się przydał kubeł zimnej wody.

Dobrze, że my nie mamy tutaj takiej ładnej Skody jak chłopaki we Wrocku :D Aczkolwiek do testów byłaby idealna 8)

piotreg - 14 Marzec 2009, 23:18

U was przecież Skodę godnie zastępuje biały Peugocik :-)
phonemaniac - 15 Marzec 2009, 10:02

Mateusz napisał/a:
Tych laserów to podobno w samej Warszawie jest 4.

PT: Aparat to mam wszędzie ze sobą :P

Ostatnio na radyjku słyszałem, że Pani Prezydent ma zamiar dokupić ok. 10 nowych laserów dla misiaków w Wawie :P

lukaszr - 15 Marzec 2009, 11:30

Zamiast zająć się organizacją ruchu, bo w niektórych miejscach działanie sygnalizacji świetlnych to jakaś porażka, to ona chce wydać pieniądze na lasery. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, jak będą tego rodzaju pomysły.

Ostatnio zauważyłem, że jak raz dziennie kierowcy w Warszawie nie złamią przepisów ruchu drogowego to są chorzy, ale prawdą jest, że rzeczywistość tutaj czasami wymusza takie zachowanie.

piotreg - 15 Marzec 2009, 18:44

Drogi wszędzie takie same...sygnalizatory świetlne tak samo wyglądają...znaki również...więc nie rozumiem...

Czasami w Uwaga Pirat pokazują takie akcje, że aż włos się na głowie jeży...zwłaszcza, kiedy dają relację z "objeżdżania" porannych korków...po chodniku, pod prąd, przez przejście dla pieszych. Ludzie! W całym kraju ludzie stoją w korkach!

lukaszr - 15 Marzec 2009, 20:45

piotreg napisał/a:
Drogi wszędzie takie same...sygnalizatory świetlne tak samo wyglądają...znaki również...więc nie rozumiem...


Chodziło mi o to żeby zrobić badanie ruchu w mieście i zmienić ustawienie świateł, bo czasami właśnie przez nie kierowcy stoją w korkach.

Cytat:
Czasami w Uwaga Pirat pokazują takie akcje, że aż włos się na głowie jeży...zwłaszcza, kiedy dają relację z "objeżdżania" porannych korków...po chodniku, pod prąd, przez przejście dla pieszych. Ludzie! W całym kraju ludzie stoją w korkach!


To już jest przesada - miałem na myśli łagodniejsze łamanie przepisów i głównie bez zagrożenia życia.

Dobra, koniec tego OT :wink:

BluesWings - 20 Marzec 2009, 10:26

Tak to wygląda:) Lasery są od sierpnia 2008r.
I faktycznie - spodobały się policji i teraz planowane są nowe :)

->>> KLIK <<<-

Edit: Zmieniłem obraz na link, bo jest bardzo duży i forum się rozjeżdża. OJCIEC

scar - 29 Lipiec 2009, 12:01

Sobieskiego/Bonifacego w kierunku Centrum



Namierzają już od Truskawieckiej- co jest lekko 300metrów od nich.
Na pobocze zbierają wozy z każdego pasa.
Że tam jest 50km/h to biorą tego, który wygrał wyścig od świateł Nałęczowska do rzeczonej Truskawieckiej.
Kontrole będą częste, bo mieszkańcy domków się żalą...

Buonarotti1500 - 23 Sierpień 2009, 20:52

Panowie,

A propos tych laserów (sam się na jednego nadziałem na Sobieskiego) to, przy okazji grzebania w innym temacie (kosmiczne fotoradary w Tarczynie KLIK, znalazłem taką dziwną stronkę z fajnymi fotkami miśków z Wawy:









Cała galeria jest dostępna TUTAJ

Pozdrawiam

garny - 3 Grudzień 2009, 21:53

Dziś była akcja MIKOŁAJ więc był to dzień dobroci dla Kierowców :)

->>> KLIK <<<-

lukaszr - 4 Grudzień 2009, 10:01

A jakiś bardziej konkretny link? :wink:
Nie wiem czego mam na stronie szukać i akurat związanego z laserami :D

garny - 4 Grudzień 2009, 11:22

lukaszr napisał/a:
A jakiś bardziej konkretny link? :wink:
Nie wiem czego mam na stronie szukać i akurat związanego z laserami :D


To jest filmik w sekcji video :) Niestety nie umiem go podlinkować :(

Edit delpiero: LINK


lukaszr - 24 Grudzień 2009, 21:42

Dzisiaj o 14 Panowie stali z LTI 20-20 na Jagiellońskiej (przy kładce) i mierzyli w jadących w stronę Starzyńskiego. Niestety z braku czasu nie mogłem zrobić nawrotki i nagrać filmiku :wink:
lukaszr - 1 Kwiecień 2010, 16:45

Dzisiaj z rana Panowie z LTI 20-20 stali na Wisłostradzie pod mostem Gdańskim.
lukaszr - 5 Sierpień 2011, 22:37

Dzisiaj o 23 Panowie mierzyli z LTI na ul. Sikorskiego (przy stacji Shell) w jadących w stronę centrum.
scar - 6 Sierpień 2011, 09:12

Od jakiegoś czasu, może dwóch tygodni, można spotkać laser w porannym szczycie w Alei Wilanowskiej, jadącym od Sikorskiego do stacji metra. Stoją na górce u wylotu Dominikańskiej. Z tego miejsca po łuku drogi mają odsłonięty teren aż po światła Sikorskiego, z kilometra widzą kto leci szybciej od pozostałych.
lukaszr - 8 Listopad 2011, 15:44

Stoją Panowie z TruSpeed'em na Wisłostradzie w kierunku Gdańska (jakiś 1km od Trasy Toruńskiej w zatoczce).
g1kowal - 23 Styczeń 2013, 10:28

Wczoraj jechałem Wybrzeżem Helskim. Na wysokości drugiego wejścia do ZOO stali panowie z <R> i mierzyli <LR> kierowców jadących dwoma pasami w kierunku Mostu Gdańskiego. Od kilku miesięcy to ich ulubiona miejscówka.
g1kowal - 2 Luty 2013, 17:59

Dzisiaj jadąc Wisłostradą zauważyłem <R> pod Mostem Grota-Roweckiego w kierunku Gdańska (kolejny raz w tym miejscu). KIA "pięknie" schowana za filarami mostu (Trasy Toruńskiej). Zatrzymywali zarówno kierowców z Wisłostrady jak i tych zjeżdżających z mostu od strony Bielan. Dwie godziny później przenieśli się na zjazd w kierunku Gdańska od strony Białołęki/Bródna/Targówka. Dzisiaj mieli odpalone "koguty", dwa "lizaki" i wyrywkowa kontrola. Z reguły stoją i <LR> . Wisłostrada w tym miejscu (80) , zjazdy na nią (50) . Kolejna ich ulubiona miejscówka.
g1kowal - 12 Luty 2013, 20:56

Wybrzeże Helskie po raz kolejny potwierdzone (dzisiaj ok. 14:30). Jak zwykle <R> mierząca z <LR> do kierowców jadących w stronę Mostu Gdańskiego (zatoczka na wysokości II wejścia do ZOO).
g1kowal - 16 Luty 2013, 17:46

Dzisiaj przed 10:00 po raz kolejny "gwiezdne wojny" na Wybrzeżu Helskim. Tym razem jest i sesja zdjęciowa "taboretem" (dzięki mojej żonie):
Ruszamy ze świateł na skrzyżowaniu z ul. Ratuszową w kierunku Mostu Gdańskiego (długa prosta i dwa pasy): :twisted:



I zanim się zorientujemy (dostrzeżemy cokolwiek), możemy zostać zdjęci <LR> .
Tutaj KIA <R> z KSP - nr boczny Z 606. Po sprawdzeniu nr rej. HPZ B172 rozlicza "zbyt szybko" jadącego kierowcę.




g1kowal - 18 Luty 2013, 21:15

Dzisiaj po 16:30 ul. Jagiellońska, ogr. (60) w kierunku Ronda Starzyńskiego, w "kultowym" już miejscu - na przystanku ZTM Śliwice 01, przy Autoparts. Centrum serwisu (mniej więcej w połowie drogi między Trasą Toruńską, a Mostem Gdańskim), przysłonięte przez kładkę dla pieszych. KIA <R> z KSP - nr boczny Z628 i <LR> . Po weryfikacji na filmie nr rej. radiowozu: HPZ B185.
g1kowal - 20 Kwiecień 2013, 14:57

Dzisiaj <LR> około południa na ul. Modlińskiej, na wysokości "Viggen Auto" za urzędem dzielnicy (dokładnie przystanek ZTM Drogowa 02), w kierunku Legionowa.
Jak wracałem z Selgrosu przenieśli się na drugą stronę, w kierunku centrum.

g1kowal - 8 Lipiec 2013, 20:59

Dzisiaj <LR> ok. 18:00 na zjeździe z Mostu Marii Skłodowskiej-Curie w kierunku Metra Młociny. Zwężenie do jednego pasa - ogr. (50) , zakręt w lewo i "z górki", następnie znowu dwa pasy. Kierowca wyskakuje zza barier dźwiękochłonnych i jest "ugotowany". Kia <R> umiejscowiona na poboczu przed skrzyżowaniem z ul. Zgrupowania AK "Kampinos". Niestety jechałem za autobusem i nie zdążyłem wyjąć pstryka. Jak wracałem 30 min. później już ich nie było. :sad:
g1kowal - 11 Marzec 2014, 22:09

Cytat:
Ul. Jagiellońska, ogr. (60) w kierunku Ronda Starzyńskiego, przystanek ZTM Śliwice 01, przy Autoparts.

Uwaga :!: Bo to ostatnio ulubiona "strzelnica" <R> na terenie Targówka. "Wojny Gwiezdne" z użyciem <LR> prawie codziennie.

g1kowal - 14 Lipiec 2014, 19:44

Dzisiaj od 11.25 znowu zabawa z <LR> w w/w miejscu (rozstawiali się w momencie kiedy przejeżdżałem). Jak ok. 13:00 wracałem mieli akurat "petenta". Teraz to już tylko ZTM Śliwice 01 albo zaraz za kładką dla pieszych na ul. Jagiellońskiej, w kierunku Ronda Starzyńskiego. Autoparts rozebrane do fundamentów, bo FSO sprzedała chyba teren.
lukaszr - 23 Lipiec 2014, 09:38

Wczoraj Panowie rozstawili się na końcu Wybrzeża Helskiego (przy samym Starzyńskim).

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group