Forum Mapy Fotoradarów

DOLNOŚLĄSKIE - Byków - Droga lokalna (Oleśnica - Wrocław)

piotreg - 3 Marzec 2009, 23:25
Temat postu: Byków - Droga lokalna (Oleśnica - Wrocław)
Pozor. Maszt w Bykowie aktywny od wczoraj!

Wyraźnie widać "drugie oko".



Więcej szczegółów na temat radaru tutaj...

BluesWings - 4 Marzec 2009, 07:10

W sobotę jadę do Kalisza na polowannie tego ciemnego Mondeo
Więc po drodze cyknę zdjątka kilkum nowym zuradom.

piotreg - 4 Marzec 2009, 08:35

Ty lepiej uważaj na niebieskiego RS'a - PK 41528.

A o swoich wrażeniach pisz w odpowiednich tematach, bo maszt w Bykowie się na nas obrazi i nie będzie więcej błyskał.

Gość - 8 Marzec 2009, 20:34

RS był, ale srebrny :)

FR w Bykowie aktywny... obiektyw widać z 200m jadąc samochodem...
Pocieszeniem było to, że na całej drodze Wrocław-Kalisz jedynie ten działał :)
Ale za to dużo suszarek stało...
Droga K-8 dziś w 2 miejscach 145km i 20 min. później 162km.

piotreg - 8 Marzec 2009, 21:10

Masz niezłe oko... ja musiałem obejrzeć oko wielkiego brata z perspektywy chodnika żeby się tam czegoś dopatrzeć, z tego względu, że niejeden obywatel próbował już wyładować swoją frustrację na bogu ducha winnym szkiełku... i ciężko jest się tam czegokolwiek doszukać...

Co do suszarek...
162?
A nie 166 i słynna już zatoczka autobusowa w Gaszowicach?

ps.

Którędy ty żeś jechał na Kalisz?

Gość - 8 Marzec 2009, 21:47

piotreg! Wiem, co mówię!
Pewnie stali na 166, ale się przenieśli po paru minutach, bo wszystko na radiu szło... a jeszcze wcześniej chyba 145km.

BluesWings - 8 Marzec 2009, 21:50

Wkład był naprawdę widoczny z auta...

Mobile potwierdzali...

piotreg - 12 Marzec 2009, 10:52

I nadal siedzi na maszcie. Ale nie o tym, jadący dzisiaj po 8:00 do Warszawy to dopiero mieli niespodziankę. Na samym wylocie w kierunku Warszawy (na przewężeniu) stał sobie Zuradzik na trzech nogach. Próg litości - (+30) km/h. Był to dokładnie 145.km

W obstawie zielony Poldon, nr rej. DWL F006.

Pozdrawiam obsługę!

ps. Fotki wieczorem :-)

piotreg - 12 Marzec 2009, 23:30

Obiecane...






OJCIEC - 13 Marzec 2009, 11:00

A co jemu tak wypadło to oko, temu misiu?
Gość - 13 Marzec 2009, 11:27

Heh,

Mają szczęście, że nie jechałem tamtędy i nie miałem ochoty zjechać na chwilę na pobocze, na siku :)
Bo zazwyczaj nie zwalniam przy takich zjazdach... i mogło by być po ich lampie :) A tam na pewno nie powinna stać :)

ps.

A mówiłem, że FR'y nie są elementem bezpieczeństwa :)

piotreg - 13 Marzec 2009, 11:31

Nie psioczyć na obsługę, bo równe z nich chłopaki!

Spójrz na tą miejscówkę od tyłu... Merolem cisnął tam (122) km/h

Czy jest to miejsce na taką prędkość?

Jak dla mnie (80) max!!!

Ponadto, dali bardzo przyzwoity próg - (+30).

BluesWings - 13 Marzec 2009, 12:08

Do tych (30) dołożyliby jeszcze (10) km/h i już bym ich lubił :)
piotreg - 13 Marzec 2009, 12:44

E tam! Dali szansę niegrzecznym! Nie nastawili się na kasę, tylko na idiotów! Szacunek dla takich pomiarów!
Mateusz - 14 Marzec 2009, 18:04

Teren zabudowany, wąskie chodniki, blisko zabudowania i wam taki próg nie pasuje. Jesteście niepoważni.
piotreg - 22 Marzec 2009, 22:10

Ten Byków to jakaś popelina. Niby jest drugie oko, kumpel po ciemku dzisiaj przeleciał obo niego setką i nie było błysku :-)

Mówiłem mu zwolnij... a on pier... le... myślę sobie... zobaczymy, czy błyśnie... i lipa!

BluesWings - 22 Marzec 2009, 22:20

Może lampe zapomnieli dać na "on" :)
Heh.

piotreg - 22 Marzec 2009, 22:47

Nie ma takiej opcji. Po ciemku bez lampy to oni "se" mogą...
piotreg - 25 Marzec 2009, 11:46

W Bykowie dzisiaj ponownie ustawili się w tym miejscu, co ostatnio...

Wniosek - fajnie muszą tam wchodzić.

W obstawie grafitowa Vectra, nr rej. DW 037CM

Zdjęcia wieczorkiem.

garny - 25 Marzec 2009, 17:05

Istotnie dziś się działo....

Byli też w kier. na Wrocław - Kijanka (oznakowana) i mierzyli Iskrą.

Panowie byli na tyle perfidni, że na CB stawiali nośną, aby się nie dało o nich ostrzec.

:) Też mam zdjęcia :)


piotreg - 25 Marzec 2009, 21:34

A ten jak zwykle z ukrycia... :-)

Chłopaki z drogówki też nie gryzą :-)










garny - 25 Marzec 2009, 21:39

Obiecuję poprawę :)
To dziś Panowie z Vectry byli jak Fotomodele :)

piotreg - 25 Marzec 2009, 22:26

Aaa... jeszcze kilka słów na temat stacjonarnego w Bykowie...

Błyskał na pewno z soboty na niedzielę...

Oglądalismy dzisiaj maszt z bliska... nadal widać drugie oko, ale czy to działa... kij wi...? :-)


piotreg - 7 Kwiecień 2009, 10:34

Dzisiaj znowu trójnóg na parkingu wraz z Vectrą DW 037CM. Są zdjęcia... tylko Vectry, ale jakie :-)
A przy świeżonce stała kasa.

Staliśmy tam ok. 10 min. W tym czasie na Warszawę poleciało Mondeo, nr rej. DW 47901, a na Wrocław zielona Vectra, DW 587ET.

Maszt też chodzi...

piotreg - 8 Kwiecień 2009, 08:36

Uwaga mobile! Dzisiaj też katują tą miejscówkę!
KaroleK - 8 Kwiecień 2009, 17:29

Oj działo się, działo się wczoraj, do wyboru do koloru :)
piotreg - 9 Kwiecień 2009, 09:30

Dzisiaj znowu stoi tam fotopstryk!

To dokładnie 140. km...

garny - 9 Kwiecień 2009, 11:53

"ZŁOTY PUNKT", bo tam jest zwężka, więc jak ktoś się chce wcisnąć to dociska gaz i potem niezawsze odpuszcza :)
piotreg - 9 Kwiecień 2009, 12:05

Ale oni katują to miejsce trzeci dzień pod rząd!!!
garny - 9 Kwiecień 2009, 18:42

Teraz mają wzmożoną aktywność, a od jutra jak "niedzielni" wyruszą nie będzie przy drodze ani pół Vectry :) I w kolejne dni zdeczka zanietrzeźwione społeczeństwo wyruszy w drogę powrotną i będzie znów lament - ale oni swoje targety wyrobili... :)
BluesWings - 9 Kwiecień 2009, 22:15

Dzisiaj też tam działali :)
Pokazywali w "faktach" o 18:10 :)
Ładny filmik im tam wyszedł z videorejestratora :)

garny - 13 Kwiecień 2009, 22:20

Dziś aktywny Byków FR
wksek - 14 Kwiecień 2009, 16:19

Jesteś pewny, że aktywny był?
Jedyne co ujrzałem to... Panowie w mundurkach !! Skrzyneczka wydawała się pusta :?



Jakość do ****, cholera :/

garny - 14 Kwiecień 2009, 17:59

Tu widziałem, że była "lufa" w skrzynce - dość wolno jechałem.
garny - 14 Kwiecień 2009, 22:30

garny napisał/a:
Teraz mają wzmożoną aktywność, a od jutra jak "niedzielni" wyruszą nie będzie przy drodze ani pół Vectry :) I w kolejne dni zdeczka zanietrzeźwione społeczeństwo wyruszy w drogę powrotną i będzie znów lament - ale oni swoje targety wyrobili... :)


No tak, aktywność była spora w II dzień Świąt, ale i tak sporo nachlanych trafili, może jak wprowadzą sądy 24 godzinne i będą w tym konsekwentni, to może coś się zmieni.

piotreg - 14 Kwiecień 2009, 23:05

Nie sądzę. Pijany zakłada przecież, że go nie złapią :-)
BluesWings - 15 Kwiecień 2009, 07:07

Teoretycznie pijany już nic nie zakłada...
Osobiście uważam, że pijanych kierowców powinni używać zamiast manekinów do crash-testów...

Heh, można by taką dyscyplinę olimpijską stworzyć.

Heh.

czapla - 15 Kwiecień 2009, 08:02

Z tymi pijanymi to jest tak, że 85.kg facet jak wypije 40.% wódki 300gram /zawartość alkoholu we krwi 1,69/ to potrzebuje 14 godzin żeby wytrzeźwieć. Czyli pijąc do pierwszej w nocy /znaczy tak przyzwoicie/ i powiedzmy o jedenastej już siada wypoczęty, wykąpany, świeży za kółkiem, to we krwi ma jeszcze 1 promil :shock: .
Często nie zdajemy sobie z tego sprawy i....
Po wypiciu 400g wódki już potrzebujemy 19,5 h...

BluesWings - 15 Kwiecień 2009, 08:09

Heh, czapla, to ty ze stoperem siedzisz po balandze?

Dobrze, że ja ważę nie 85kg tylko 140 :) I jak piję to dwa dni :)
A po takim piciu to nawet mi sie nie chce jeździć, wolę leżeć i bumelować -
haha - więc o jeździe nie ma mowy

P33 - 5 Maj 2009, 09:59

Wczoraj przejeżdżałem koło tego fotoradaru i nadal widoczne jest drugie oczko. Czy mógłby się ktoś przejechać z AR i sprawdzić aktywność tego radaru?
A może policja stosuje chwyt typu włożymy butelkę do puchy, a kierowcy się na to nabierają?
Jakieś sugestie? :?

piotreg - 5 Maj 2009, 14:06

Brak sugestii. Zbyt duży burdel mikrofalowy - ok. 10 źródeł...
Nie ma szans obadać tego masztu detektorem.

garny - 5 Maj 2009, 19:10

No można by jakiegoś nieboraka wypuścić na wabia, samemu odpowiednio wcześniej zwalniając :> Ale przecież to takie złośliwe :)
P33 - 6 Maj 2009, 18:49

Jechałem dzisiaj do Wrocławia i nadal puszka ma w środku drugie oko podobne do butelki - kurcze co się dzieje? Czy 24H na dobę przez 7dni non stop wsadzali by Zurada? Nie sądzę.
Lub może jakaś atrapa obiektywu.

piotreg - 15 Maj 2009, 11:38

Jak donosi Ojciec z drogi... trójnóg w Bykowie w stałym miejscu...
Gość - 29 Maj 2009, 21:08

piotreg napisał/a:
Ten Byków to jakaś popelina. Niby jest drugie oko, kumpel po ciemku dzisiaj przeleciał obo niego setką i nie było błysku :-)

Mówiłem mu zwolnij... a on pier... le... myślę sobie... zobaczymy, czy błyśnie... i lipa!

Dziś jechałem w dzień 50-siątką i błysnęło :)

Niestety chyba nie upewnimy się co w środku siedziało, bo obok mnie wychylił się kolega.

P33 - 30 Maj 2009, 19:25

Jechałem niedawno koło tego masztu i drugie oko jak jest, tak jest. A miejsce na obiektyw jest tak zafajdane, że niemożliwe jest zrobienie ładnego zdjęcia. :roll:
piotreg - 31 Maj 2009, 08:56

Być może to fotoimitator?
P33 - 31 Maj 2009, 13:32

Fotoimitator, bardzo prawdopodobne, choć jeszcze nie widziałem imitatora w Bykowie.
BluesWings - 31 Maj 2009, 13:40

Możliwe, że to jest badziewie...
Jakiś czas temu jechałem też zgodnie z przepisami i też błysnęło i nic nie przyszło...
Więc albo badziewie jest w środku albo ustawili limit (-10) i sprawdzali pasy i tel...

Ale ta 2. wersja jest mniej prawdopodobna, bo przy takim natężeniu pojazdów dysk by im się zapchał w 15 min.

kalex - 31 Maj 2009, 21:12

Oko nie jest zafajdane, tylko ma folie przyklejoną. W środku na pewno siedzi fotobadziew. Nawet promieniuje :P
garny - 31 Maj 2009, 21:22

Byków jest dla mnie zagadką w stylu Strefy11 :) A Fotoimitator jest wg. mnie w Sycowie, bo miałem tam flesz i jak dotąd (odpukać) nic nie przyszło, a było to w listopadzie (mają jeszcze trochę czasu, ale mam nadzieję że to nie nastąpi). :)
piotreg - 31 Maj 2009, 21:51

Tam musi być imitator, bo kalex też miał tam swoje 5. minut :P
P33 - 31 Maj 2009, 22:56

Ten imitator przypomina mi obiektyw prawdziwego Fotorapida C.
Oko ma wewnątrz, a nie tuż przy szybce.

piotreg - 1 Czerwiec 2009, 09:27

Wydaje mi się, że nie tędy droga...
P33 - 1 Czerwiec 2009, 10:23

Cholera jasna, nie daje mi spokoju ten fotoradar w Bykowie, siedzi tam non stop. Oko tego fotoradaru przypomina oko Fotorapida C.
OJCIEC - 1 Czerwiec 2009, 10:26

Nie neguję czy jest to fotoimitator, czy nie, ale lampa może błysnąć z innych powodów.

Otóż Fotorapid C ma osobno ustalony limit prędkości dla ciężarówek i osobowych. Jeśli limit dla Osobowych wynosi powiedzmy 80kmph, a dla Ciężarowych jest niższy - powiedzmy 70 kmph, to osobówka jadąca 71kmph i tak dostaje błysk, pomimo że nie przekracza swojego limitu i FR zdjęcia tak na prawdę jej nie wykonuje.

Innym powodem jest pojawienie się dwóch aut na jednym zdjęciu, czyli klasyka.

Jeszcze innym nieostra fotka i brak możliwości odczytania blaszek, co dla najnowszego Fotorapida podobno nie ma prawa się już zdarzyć ;)

kalex - 1 Czerwiec 2009, 10:49

W Bykowie siedzi Fotorapid C na bank. Wrocław ma ogólnie w d... całe te fotozabawy, więc totalną głupotą byłoby kupowanie Fotoimitatora jak leżą 3 Rapidy i się kurzą.
bicker5 - 1 Czerwiec 2009, 17:10

OJCIEC napisał/a:
Otóż Fotorapid C ma osobno ustalony limit prędkości dla ciężarówek i osobowych. Jeśli limit dla Osobowych wynosi powiedzmy 80kmph, a dla Ciężarowych jest niższy - powiedzmy 70 kmph, to osobówka jadąca 71kmph i tak dostaje błysk, pomimo że nie przekracza swojego limitu

Ponieważ Fotorapid ma poważne problemy z odróżnianiem osobowego od ciężarowego

OJCIEC napisał/a:
... i FR zdjęcia tak na prawdę jej nie wykonuje.

Wykonuje, tylko personel potem taką fotkę wywala do kosza

OJCIEC napisał/a:
Jeszcze innym nieostra fotka i brak możliwości odczytania blaszek, co dla najnowszego Fotorapida podobno nie ma prawa się już zdarzyć ;)

Pożyjemy, zobaczymy :twisted:

piotreg - 1 Czerwiec 2009, 17:14

bicker5 napisał/a:


OJCIEC napisał/a:
...i FR zdjęcia tak na prawdę jej nie wykonuje.

Wykonuje tylko personel potem taką fotkę wywala do kosza

Oj... minąłeś się z prawdą i to znacznie :-)

bicker5 - 1 Czerwiec 2009, 17:32

To po jaką cholerę błyska sobie jak nie robi zdjęcia?
OJCIEC - 1 Czerwiec 2009, 17:43

bicker5 napisał/a:
To po jaką cholerę błyska sobie jak nie robi zdjęcia?

Nie jestem pewien na jakiej zasadzie określana jest wielkość samochodu, ale jeśli na drodze analizy zdjęcia właśnie, to flash może być niezbędny :)

Jeśli natomiast analizą echa, to być może pomiędzy pomiarem prędkości, a czasem kiedy trzeba się decydować na błysk nie ma na to po prostu czasu i flash idzie na wszelki wypadek.

piotreg - 2 Czerwiec 2009, 10:30

OJCIEC napisał/a:
Nie jestem pewien na jakiej zasadzie określana jest wielkość samochodu...

Po długości, dlatego często auto z przyczepą traktowane jest jako pojazd z grupy C, czyli ciężarowy.
Podobne błędy mogą się pojawić, kiedy wiązkę przetną na drodze dwujezdniowej dwa auta (jedno na prawym pasie, drugie na lewym i są one ustawione względem siebie pod ok. 30 stopniowym kątem)

bicker5 napisał/a:
To po jaką cholerę błyska sobie jak nie robi zdjęcia?

Kolego, sorry, ale odnoszę wrażenie, że nie masz żadnej wiedzy i zadajesz głupie pytania...

OJCIEC - 2 Czerwiec 2009, 10:35

piotreg napisał/a:
Po długości, dlatego często auto z przyczepą traktowane jest jako pojazd z grupy C, czyli ciężarowy.
Podobne błędy mogą się pojawić, kiedy wiązkę przetną na drodze dwujezdniowej dwa auta (jedno na prawym pasie, drugie na lewym i są one ustawione względem siebie pod ok. 30 stopniowym kątem)

Aaa, no widzisz, czyli analiza echa trwa jeszcze długo po "zrobieniu zdjęcia". I wszystko jasne :)

P33 - 10 Czerwiec 2009, 17:25

Witam, przejerzdżałem przez Byków - fotoradar stacjonarny jak posiadał drugie oko tak je posiada, ale fotek nie cyka. Kurcze, co się dzieje? :roll:
BluesWings - 10 Czerwiec 2009, 17:58

Może rachunku za prąd nie zapłacili?
P33 - 10 Czerwiec 2009, 19:56

Radar chyba nie posiada przyłącza pod prąd, tylko wali z akumulatorów, ale mogę się mylić :lol:
Gość - 10 Czerwiec 2009, 20:10

Kolego... a u ciebie bateria w tel. wiecznie działa bez ładowania?
garny - 10 Czerwiec 2009, 22:02

Z tego co wiem, to Fotorapid ma dwie opcje z aku. i z sieci, pytanie jak w danej skrzynce jest urządzony.
piotreg - 11 Czerwiec 2009, 11:15

Akurat w Bykowie jest jest do czego podpiąć. Nie sądzę by jechali z akumulatorów. Zwróćcie uwagę na jeden szczegół - tam, gdzie ma się do czego podpiąć jest zasilanie z kolektorów słonecznych.
P33 - 12 Czerwiec 2009, 20:54

Trzeba obadać ten obiekt fotoradaru gdyż jest to jedna wielka niewiadoma.
Jak będę jechał do Wrocławia to obadam teren.

P33 - 5 Lipiec 2009, 22:02

Jechałem do Wrocławia dzisiaj i muszę przyznać, że drugie oko w maszcie siedzi. Wygląda jak fotoimitator, jest takie szarawe. Pech chciał, że nie wziąłem aparatu by uwiecznić to zjawisko zdjęciem. :wink:
BluesWings - 9 Lipiec 2009, 21:25

Przed chwilą z wkskiem ścigaliśmy szarą nieoznakowaną Vectre widmo :)

I cyknęliśmy zdjęcie w Bykowie...

Panowie

nie robiliby sobie obciachu i ściągnęliby tę obrzydliwą folię, bo nikt zwalniać tam nie chce, mimo że widać obiektyw :)


OJCIEC - 9 Lipiec 2009, 22:08

BluesWings napisał/a:
Panowie <P> nie robiliby sobie obciachu i ściągneliby tę obrzydliwą folię, bo nikt zwalniać tam nie chce, mimo że widać obiektyw :)

Folia na pilocie od telewizora, folia na obiektywie FRu... siła przyzwyczajenia ;))

wksek - 9 Lipiec 2009, 22:35

No tak sobie miło spędziliśmy wieczór na pogadankach i przejażdżce malutkiej :)

Postanowiliśmy z Bluesem stanąć, bo "coś" tam ewidentnie siedzi... No, ale piotreg już pokazał z drogi K-5, że to "coś" dalej jest "czymś" :lol:

Co do tej folii, to pewnie chcą uniknąć kosztów skrobania kolejnych sprejów itp. - zawsze łatwiej zerwać folię niż drapać szkło :wink:

EDIT DO ODPOWIEDZI NIŻEJ:

"Dobrze robią, powinni tak wszędzie" - coś w tym stylu 8)

Pewnie tak, już chcieli nas złapać :)

Gość - 9 Lipiec 2009, 22:40

No tak, tyle że na piątce to zupełnie inaczej wygląda... tu masz obiektyw, a tam to są jakby nakrętki od butek.

Tyle, że są idealnie w takiej samej pozie i miejscu...

Byków to taka czarna dziura... kiedyś będzie trzeba z wytrychem podjechać i otworzyć tę puchę :)

A nie tak jak na radiu dziś "ci dwaj chyba zamalowują maszt" :P

garny - 11 Lipiec 2009, 12:05

OJCIEC napisał/a:
BluesWings napisał/a:
Panowie <P> nie robiliby sobie obciachu i ściągneliby tę obrzydliwą folię, bo nikt zwalniać tam nie chce, mimo że widać obiektyw :)

Folia na pilocie od telewizora, folia na obiektywie FRu... siła przyzwyczajenia ;)

Dobrze, że ich gumkami recepturkami nie spinają, bo czasem takie piloty widziałem jak im klapka od zasilania odpada :)

P33 - 22 Lipiec 2009, 19:14

Sądząc po obiektywie sugeruje, że jest tam fotoimitator lub butelka, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy :roll:
garny - 22 Lipiec 2009, 19:36

Ostatnio słyszałem na #19, że próg to 85 km/h i jest to fotoimitator, bo jakiś miejscowy sobie błysnął i zgłosił się bez wezwania na miejscowy posterunek i tak mu powiedzieli - nie wiem, czy to jest prawda, ale tak kolo mówił :)
piotreg - 22 Lipiec 2009, 19:43

Fotoimitator powinien działać prewencyjnie, więc próg powinien być w okolicach (+5)!
garny - 22 Lipiec 2009, 20:53

Też tak myślę, bo mi w Sycowie błysnęło jak miałem max +10
P33 - 22 Lipiec 2009, 22:11

Ja sugeruje, że to fotoimitator gdyż oko przypomina to urządzenie. :wink:
piotreg - 23 Lipiec 2009, 07:58

garny napisał/a:
Też tak myślę, bo mi w Sycowie błysnęło jak miałem max +10

Kalexowi też tam błysnęło :-) I też nic nie przyszło, więc tam na pewno jest fotoimitator :-)

piotreg - 1 Sierpień 2009, 22:18

Coś w nim naprawdę siedzi...

Jechł gość, widać było, że mu spieszno, więc na wszelki wypadek włączyłem rec.

... no i chłop dostał flashem po oczach.

Filmik jutro :-)

piotreg - 2 Sierpień 2009, 13:45

piotreg napisał/a:
... no i chłop dostał flashem po oczach.

->>> Film <<<-

OJCIEC - 2 Sierpień 2009, 13:50

Z mojej perspektywy wyglądało to tak :)
(szkoda, że nie ustawiłem kamery w tryb zdjęć nocnych...)


P33 - 2 Sierpień 2009, 23:31

Z ostatniej chwili, widziałem błysk masztu Fotorapida. Czort wie, czy był tam Fotoimitator czy Fotorapid C. Pech chciał, że nie uwieczniłem tego :(
garny - 7 Sierpień 2009, 18:58

Uwaga - folia antysprayowa się odkleiła :)
BluesWings - 7 Sierpień 2009, 19:11

To pewnie te ostatnie ulewy :D
P33 - 7 Sierpień 2009, 22:29

W niedzielę jadę do Wrocławia. Obadam sprawę :) :D
Gość - 12 Sierpień 2009, 13:22

garny napisał/a:
Uwaga - folia antysprayowa się odkleiła :)

Ale tylko do połowy :)
Za to wystarczająco aby określić co w środku siedzi... są ładne fotki śrubek wokół.
Nie ma teraz żadnych wątpliwości, że to straszak.
Tylko po co tam taki? Jest tam ze 6. fałszywych alarmów, i można by tam zwykłą butelkę włożyć, a badziewie dać za Smardzów.

Teraz Ojciec możesz wrócić do Bykowa, na spokojnie ustawić cam na tryb nocny i przelecieć tam stówką, nagrać błysk i wkleić filmik :)

Heh.

PS.

Teraz moje podejrzenia nabrały sensu, że ta obskurna folia była tylko po to by nie można było określić na 100%, że to badziew.

garny - 12 Sierpień 2009, 20:05

W drugiej miejscówce w Bykowie w kier. Warszawy postawili sygnalizację z czujkami jakby tam też było mało fałszywych alarmów.
P33 - 12 Sierpień 2009, 22:23

I wszystko jasne, Fotoimitator :lol: :lol: :twisted: :twisted:
piotreg - 13 Sierpień 2009, 07:49

BluesWings napisał/a:
Nie ma teraz żadnych wątpliwości, że to straszak.
Tylko po co tam taki? Jest tam ze 6 fałszywych alarmów, i można by tam zwykłą butelkę włożyć, a badziewie dać za Smardzów.

Tu chodzi o to żeby błyskało i swoją funckję to spełnia.

BluesWings napisał/a:
Teraz moje podejrzenia nabrały sensu, że ta obskurna folia była tylko po to by nie można było okreslić na 100%, że to badziew.

A jak dla mnie ta folia ma chronić oko wlk. brata przed atakiem "graficiarzy" :-)

piotreg - 17 Sierpień 2009, 08:49

Jak nie trójnóg to suszarka. Tak też było dzisiaj przed 8:00 :arrow: tym razem suszi...
P33 - 17 Sierpień 2009, 15:08

Powiedzcie mi czy w maszcie w Bykowie nadal siedzi fotoimitator? :roll:
Zemin - 17 Sierpień 2009, 16:47

Tak, nadal siedzi. Jak byłem na szkoleniu anulującym punkty, prowadzący powiedział, że jest to radar nijako testowy w sensie, że prowadzą na nim statystyki.
Np. zmalała ilość wypadków (tych cięższych) w tym rejonie, ale wzmogły sie o kilkaset procent najechania na tył.

Misial - 17 Sierpień 2009, 18:22

Zemin napisał/a:
Np. zmalała ilość wypadków (tych cięższych) w tym rejonie, ale wzmogły sie o kilkaset procent najechania na tył.

No to super...
Ja jestem ciekaw kiedy tu dojdzie do stłuczki:

->>> Pawłówek <<<-

P33 - 17 Sierpień 2009, 19:14

To instruktor nieźle powiedział o fotoimitatorze, że radar testowy :D
Ciekaw jestem, kiedy zmieniają fotoimitatora na prawdziwego Fotorapida C/CM.

Zemin - 22 Sierpień 2009, 14:55

Od zeszłego roku policja stosuje fotoimitatory. Są to radary wyjęte ze starych mierników prędkości SRD 87 i podłączone do lampy błyskowej. Nie robią zdjęć, lecz błyskają na postrach. Można je spotkać w całej Polsce. Ich liczba jest już niewiele mniejsza od fotoradarów. Są od nich dużo tańsze, a niemal równie skuteczne, jeśli chodzi o działanie prewencyjne.
P33 - 22 Sierpień 2009, 20:27

Ma się rozumieć.
Heh, mogliby zapełnić na odcinku Wrocław - Oleśnica fotoimitatorami wszystkie maszty, heh.
Oj, by się działo... :twisted: :twisted:

piotreg - 25 Sierpień 2009, 08:03

Suszą od samego rana...
BluesWings - 25 Sierpień 2009, 08:40

Chyba chciałeś powiedzieć od wczoraj od popołudnia.
Najpierw stali w Smardzowie w stałej miejscówie, później w Długołęce, a od 18 na radiu słyszałem, że w Bykowie stanęli.

piotreg - 25 Sierpień 2009, 11:00

Na moje oko Smardzów obsługuje KPP Oleśnica, a Byków, Długołękę KWP Wrocław...
Do tego cały czas latają Vectry.

P33 - 6 Wrzesień 2009, 00:24

Fotoimitator w Bykowie nadal pracuje i ma się świetnie. Pozdrawiam!! :wink:
garny - 19 Wrzesień 2009, 16:10

Zemin napisał/a:
Od zeszłego roku policja stosuje fotoimitatory. Są to radary wyjęte ze starych mierników prędkości SRD 87 i podłączone do lampy błyskowej. Nie robią zdjęć, lecz błyskają na postrach. Można je spotkać w całej Polsce. Ich liczba jest już niewiele mniejsza od fotoradarów. Są od nich dużo tańsze, a niemal równie skuteczne, jeśli chodzi o działanie prewencyjne.

Bardzo prewencyjne :) Ja prewencyjnie po błysku FI kupiłem AR :twisted:

BluesWings - 19 Wrzesień 2009, 16:36

garny napisał/a:
Bardzo prewencyjne :) Ja prewencyjnie po błysku FI kupiłem AR :twisted:

Garny, ale mamy nadzię, że ty go kupiłeś w celach kolekcjonerskich :)
Bo używanie przecież jest nielegalne :D

garny - 19 Wrzesień 2009, 16:42

Jestem znanym kolekcjonerem :)
piotreg - 19 Wrzesień 2009, 23:04

BluesWings napisał/a:
Garny, ale mamy nadzię, że ty go kupiłeś w celach kolekcjonerskich :)
Bo używanie przecież jest nielegalne :D

Nielegalny to może być filmik z twoim udziałem ze Średzkiej + pomiar Iskrą :-)

P33 - 20 Wrzesień 2009, 00:26

Dziś nie było fotoimitatora, maszt jest pusty.
P33 - 28 Wrzesień 2009, 19:30

Obecnie fotoimitator znów straszy na maszcie w Bykowie, przejeżdżałem tam dzisiaj, wrócił na swoje miejsce.
P33 - 8 Grudzień 2009, 18:41

Imitator nadal siedzi i ma się dobrze. Straszy nie błyska. Pozdrawiam!!

Edit delpiero: Wysłałeś 3 identyczne posty! 2 poszły do kosza.
Edit piotreg: Pewnie przez wyskakujący błąd. :-)
Edit OJCIEC: Co, co, coś mnie omięło? ;)
Edit piotreg: Generalnie taka impreza, zostaję do środy :-)

P33 - 2 Styczeń 2010, 17:13

Czarna Vectra nr DW 473ET kasowała za wjazd na czerwonym w kierunku Wrocławia. Zdjęć brak.
Pozdrawiam!

piotreg - 24 Luty 2010, 16:13

BlueWings napisał/a:
Nie ma teraz żadnych wątpliwości, że to straszak.
Tylko po co tam taki? Jest tam ze 6. fałszywych alarmów, i można by tam zwykłą butelkę włożyć, a badziewie dać za Smardzów.

Pucha w Smardzowie podlega pod KPP Oleśnica, a ten w Bykowie pod KWP Wrocław, więc jeśli Smardzów zacznie siać, to będzie to Fotorapid C z Oleśnicy.

Zemin - 7 Marzec 2010, 16:23

W zeszłym tygodniu we wtorek wracając z Łodzi, na 141 km w Bykowie, wyprzedził mnie Renault Scenic, kiedy był około 8m przede mną na lewym pasie, dostał strzał po oczach... siedzi więc nadal.
piotreg - 7 Marzec 2010, 19:56

Nawet jeśli siedział tam prawdziwek - mało prawdopodobne - to przez Ciebie nie dostanie działy, bo Twoje auto na pewno "weszło w kadr". :-)
Zemin - 8 Marzec 2010, 09:38

No też go tak podejrzewam. Dziwne jest, że gość tak zapinał i nie zwolnił. Miał antyradar... czy to oznacza, że tam tylko straszak? Przecież on też musi siać wiązkę...
piotreg - 8 Marzec 2010, 13:31

Antyradar w Bykowie jest bezwartościowym kawałkiem plastiku - 9. źródeł promieniowania mikrofalowego w paśmie K.

Po prostu zlekceważył maszt.

OJCIEC - 8 Marzec 2010, 13:33

piotreg napisał/a:
... 9. źródeł promieniowania mikrofalowego w paśmie K.

I tak przez kilka kilometrów...

Zemin - 9 Marzec 2010, 18:43

piotreg napisał/a:
Antyradar w Bykowie jest bezwartościowym kawałkiem plastiku - 9. źródeł promieniowania mikrofalowego w paśmie K.

Po prostu zlekceważył maszt.

Czy to oznacza, że antyradary nie wyłapują go?

wksek - 9 Marzec 2010, 18:50

Tzn. że na tym odcinku wyją praktycznie ciągle w paśmie K, które obsługują tamtejsze fotoradary.
P33 - 14 Marzec 2010, 22:01

Witam.
Dziś przejeżdżałem koło tego fotoradaru. Źli ludzie zniszczyli go.
Lampa odwrócona, szkiełko zbite, w środku imitatora nie było lub ukradli.

piotreg - 14 Marzec 2010, 22:19

Los tak chciał.
Zemin - 16 Marzec 2010, 23:03

(...) Jaka szkoda... a taki piękny był, amerykański :)
P33 - 16 Marzec 2010, 23:44

Tak, dokładnie się przyjrzałem tej puszce i została ona podpalona :D
piotreg - 17 Marzec 2010, 08:21

Wielokrotnie to podkreślałem i nie ukrywam, że nie mogę na to patrzeć. Po co oni to robią? Maszt i tak zostanie naprawiony i zapłaci za to podatnik. Puszki zazwyczaj niszczą miejscowi... puszki, które postawili po to aby inni nie rozjechali ich rodzin, znajomych, przyjaciół... Co za niemądry naród!
kalex - 17 Marzec 2010, 10:37

Jak to po co? Siedział tam imitator i błyskał, jakiś geniusz co pewnie ma 20 Punktów postanowił unicestwić dziada co mu "zdjęcie zrobił".
piotreg - 17 Marzec 2010, 11:58

Ale mali ludzie nie wiedzą o jednym... niszcząc sprzęt, mogą co najwyżej uszkodzić samą budę i obiektyw... twardy dysk zawsze jest nietknięty :-)
garny - 17 Marzec 2010, 16:23

Fakt, była dość głośna sprawa i koleś musiał oddać za uszkodzenie sprzętu bo zniszczył, ale foto się zachowało.
piotreg - 17 Marzec 2010, 17:43

Zazwyczaj jest tak, że mądry Polak wbija jakiś łom w obiektyw...
I tym samym uszkodzona zostaje tylko kamera...

tqmeh - 17 Marzec 2010, 17:52

Były też inne akcje, nie wiem jak się to udawało, ale paliły się maszty...
piotreg - 17 Marzec 2010, 17:54

Obudowa jest pancerna. Naprawdę trudno ją uszkodzić.
BluesW. - 9 Kwiecień 2010, 12:08



Albo ten maszt ożył i flashem za jakąś blondi gonił, a z wrażenia okulara zgubił, albo ktoś ewidentnie nie lubi tego słupa.
Najpierw folijkę zerwali, a teraz to :roll:

wksek - 11 Kwiecień 2010, 19:54

Dzisiaj wyglądał tak samo, druga sprawa, że na przeciwległym pasie na 138km dzisiaj o 18 suszarka w kierunku Warszawy (na przystanku).
delpiero - 21 Czerwiec 2010, 16:43

Cytat:
Zemścił się na fotoradarze. Kara i tak go nie minie

Policjanci z Długołęki zatrzymali mieszkańca gminy Długołęka, który w marcu podpalił fotoradar w Bykowie na krajowej "ósemce".

24-letni mieszkaniec gminy do podpalenia masztu fotoradaru użył paliwa z pobliskiej stacji benzynowej. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że w ten sposób chciał się zemścić na urządzeniu, które zarejestrowało, że jechał za szybko, a przy okazji zniszczyć dowody.

Wartość powstałych strat oszacowano na 1,9 tys. zł. Teraz wandalowi grozi do pięciu lat więzienia.
LINK
piotreg - 21 Czerwiec 2010, 17:10

Kto wie, czy nie wyżył się na fotoimitatorze? :lol:
P33 - 15 Luty 2011, 00:02

Witam. Przepraszam z góry, że odgrzewam starego kotleta. Ale chciałem poinformować, że do dziś maszt w Bykowie jest nienaprawiony. Pozdrawiam, P33.
piotreg - 7 Czerwiec 2011, 17:36

Na maszt w Bykowie swojego czasu człowiek zawsze mógł liczyć. Co prawda siedział w nim głównie fotoimitator, ale zawsze to było coś. Od jakiegoś czasu świeci tylko pustkami...
OJCIEC - 7 Czerwiec 2011, 18:02

Bo jakoś tak chyba fotoimitatorów już nie wolno używać :o
piotreg - 18 Czerwiec 2011, 18:02

Obstawa nietypowa, ale sprzęt na masce jak najbardziej typowy - Rapid 2-Ka, a w tle pechowiec z powiatu milickiego.
Jedna z dwóch miejscówek w Bykowie dla jadących w kierunku Warszawy.
Jeśli nie ma ich na zatoczce (zdj.) to być może będą na samym wylocie (słynny 140km drogi K-8).

Widoczna na miejscu zatoczka to naprawdę zdradliwe miejsce... w ten sposób zaparkowany radiowóz jesteśmy w stanie dostrzec z niewielkiej odległości (sprytnie zasłania go przydrożna gęstwina).

Nie daj się mobilku :!:

Micell - 18 Czerwiec 2011, 19:16

Lanos często gęsto lata do KP Długołęka. Jeszcze dodam, że jeżdżą do 2 małych miejscowości czyli Kamień i Szczodre - łapią albo na <RR> lub na kontrole.
piotreg - 7 Lipiec 2011, 18:55

Uważajcie :!: Maszt nabity :!: Na #19 każą zwalniać i nie dadzą sobie wmówić, że ktoś w ITD ma problemy z alkoholem.
Micell - 7 Lipiec 2011, 19:59

Jutro jeśli dam radę do podjadę tam i zrobię krótki filmik czy rzeczywiście robi sweet focie. :grin:
pstryk - 7 Lipiec 2011, 20:23

:facepalm:
Micell - 7 Lipiec 2011, 20:39

Boże, tam puszka jest. Boże, widzisz, nie grzmisz - jaki ja ślepy. :facepalm:
OJCIEC - 7 Lipiec 2011, 20:47

:lol:

Micell, stawiasz ITD piwo :!: :lol: :lol: :lol:

Micell - 7 Lipiec 2011, 21:02

Tak, tak, kupię Żubr - okaz na <FR> . :mrgreen:
OJCIEC - 7 Lipiec 2011, 21:28

Jakiś browar powinien zrobić szybkie marketingowe HOP i stworzyć piwo marki ITD :grin:
piotreg - 7 Lipiec 2011, 21:32

Chętnie odsprzedam to zdjęcie - zastanawiam się czy nie podesłać go do mediów :o
OJCIEC - 7 Lipiec 2011, 21:36

Na twarzoksiążce w ciągu godziny zyskało trzech fanów :lol:
wksek - 8 Lipiec 2011, 16:27

Haha, prawie jak Fotorapid :D
piotreg - 9 Lipiec 2011, 10:32

A żebyś wiedział - wczoraj dzwoni do mnie KaroleK i mówi:

Cytat:
Pisz na forum, że maszt w Bykowie załadowany :lol:

piotreg - 27 Lipiec 2011, 22:01

Puszka zniknęła. :lol: Ciekawe, czy myśmy tego nie sprowokowali :o
Micell - 1 Wrzesień 2011, 18:01

Godz. 17:40 - <FR> jest pusty, ale gotowy do załadowania.
kalex - 13 Październik 2011, 08:54

W Bykowie wczoraj o 20:30 ustawili się z <RR> w dość egzotycznym miejscu. Jadąc od Oleśnicy na samym wlocie zaraz za zwężeniem.
piotreg - 13 Październik 2011, 13:03

Piękna miejscówka - tam jest ogr. do (70) . Już raz sygnalizowałem, że tam łapią. :mrgreen:
Micell - 27 Październik 2011, 16:02



<FR> załadowany :!:

piotreg - 27 Październik 2011, 21:57

Lepsza byłaby fotka poglądowa, najlepiej z perspektywy pobocza :D
piotreg - 30 Wrzesień 2012, 20:23

Maszt wpięty do systemu CANARD - głowa żółta.
kalex - 13 Listopad 2012, 13:09

Wczoraj maszt czynny! Prawie się załapałem :twisted:
piotreg - 29 Sierpień 2013, 15:06

Foto:
P33 - 29 Sierpień 2013, 19:56

Heh, prawdę mówiąc to niedługo ten maszt zostanie zarośnięty przez okoliczne tutaj świerki. :grin:
P33 - 25 Listopad 2013, 22:02

Witajcie, dziś jechałem w stronę Wrocławia i zauważyłem dość myślę, że istotną rzecz. Otóż puszka, która jest wpięta do CANARD była pusta. I znowu zawiódł mój aparat, brak zdjęć. :mad:
P33 - 13 Grudzień 2013, 20:19

Skrzynka w kierunku Wrocławia nadal jest pusta. Brak wkładu.
piotreg - 9 Październik 2014, 10:16

GITD szuka już wykonawcy, który maszt wykopie, a następnie zainstaluje go na 43 km w miejscowości Dębowina (droga K-8 k./Kłodzka).
Micell - 7 Grudzień 2014, 12:54

Byków sprawdzony dzisiaj, <FR> brak. :grin:
piotreg - 7 Grudzień 2014, 13:31

Czyli Dębowina powinna już być obstawiona. :D
piotreg - 19 Kwiecień 2015, 18:39

Dzisiaj ok. 16:45 laserek na końcu prostej wjazdowej do Bykowa od strony Oleśnicy.
piotreg - 23 Kwiecień 2015, 23:17

Micell napisał/a:
Byków sprawdzony dzisiaj, <FR> brak. :grin:




piotreg - 22 Lipiec 2017, 17:17

Uwaga w Bykowie. Przed chwilą minąłem laser. Stoją na wlocie od strony Oleśnicy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group