Forum Mapy Fotoradarów

Gm. Kargowa - Fotoradar przenośny

piotreg - 3 Marzec 2009, 22:34
Temat postu: Fotoradar przenośny
Uważajcie. Straż miejska w Kargowej wynajęła sobie granatową Skodę z Sosnowca z wbudowanym fotoradarem (AD9C - pasmo Ka 34,00 GHz), nr rej. SO 66434.

Ustawiają się w miejscowościach Chwalim i Smólno (w ciągu drogi K-32).

Cytat:
Staje w takich miejscach, gdzie nawet policjanci mówią, że to przesada. Potrafi stać nawet po kilka godzin. Pogoda mu nie przeszkadza. Pstryka nawet we mgle i deszczu


Takie info przyszło do mapy foto - wraz z fotkami!
Dzięki rich!!!

piotreg - 29 Lipiec 2009, 21:52

Znowu odezwał się rich

Cytat:
Auto już znane z moich wcześniejszych przesyłek. Tym razem przyuważyłem go w m. Chwalim na drodze krajowej 32 między Kargową, a Sulechowem (lubuskie). Lubi stać na samym końcu terenu zabudowanego (perfidia), zdjęcia robi przez przednią szybę. Niebieska Skoda Fabia jest dobrze znana miejscowym, ale przy dużym ruchu obcy wpadają jak śliwki w kompot, zwłaszcza, że facet ustawia się z reguły tam, gdzie już dociska się pedał, bo droga prosta, zabudowania się kończą i z odrobiną wyobraźni można sobie darować tę 50-tkę. Pozdrawiam

lumik_2007 - 16 Sierpień 2009, 21:05

Najczęściej tą skodziną stoją w m. Janowiec tj. Sulechów - Babimost.
lumik_2007 - 17 Sierpień 2009, 11:24

Najczęściej grupa strażników miejskich z Kargowej lub Babimostu ustawia się VW Polo lub Astrą białą na początku m. Klępsk droga Sulechów - Babimost na wysokości cmentarza po prawej stronie jadąc do Babimostu chowają się, a za nich pracuje ustawiony na tle płotu trójnóg strzelający ładne foty (bardzo trudny do zauważenia przy prędkości nawet 70km) :wink:
lumik_2007 - 20 Sierpień 2009, 07:57

Dziś zauważyłem Skodę Fabię niebieską, ale nie jak wcześniej sedan tylko zwykła, hatschback o początkowych nr rej. SO 63... w m. Nowe Kramsko (droga Sulechów-Babimost), gdzie ograniczenie jest do 40km/h. Stoi po prawej stronie w kierunku Babimostu na chodniczku, ciężko zauważyć :wink:
Aha ponoć strzela foty z przodu i z tyłu.

piotreg - 20 Sierpień 2009, 08:11

Kolego, tam jest tylko jedna Skoda Fabia :arrow: SO 66434

Nie ma innej możliwości. Sosnowiecka firma, do której należy bolid ma jeszcze szarą Octavię II Combi, nr rej. SK 4441L i ew. Ad9T czyli fotoradar na trójnogu.

Obejrzyj fotki richa na mapie foto.

Fotki odjazdowe to dla Ad9C żaden problem.

ps. Cyknij nam jakieś fotki :-)

delpiero - 9 Grudzień 2009, 20:44

Cytat:
Przetarg, data publikacji 2009-12-04, miasto Kargowa

Data publikacji: 2009-12-04
Przedmiot: Przedmiotem zamówienia jest monitoring bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie gminy Kargowa poprzez ujawnianie wykroczeń drogowych przekroczenia dopuszczalnej prędkości przy użyciu przenośnego fotoradaru z udziałem Strażnika Miejskiego. Lokalizacja: Kargowa (lubuskie)
(...)
LINK
STEFAN - 9 Grudzień 2009, 23:21

Pogadam z Rametem i tam podjadę...
piotreg - 10 Grudzień 2009, 09:16

Nadal ich nie stać na swój sprzęt. Gmina wciąż chce współpracować z prywatną firma, która przyjedzie zrobić zdjęcia.

Mogliby dla odmiany związać się teraz z inną firmą, bo mobile teraz wzrokiem szukają tam tylko granatowej Fabii :-)

STEFAN napisał/a:
Pogadam z Rametem i tam podjadę...

O czym chcesz z nimi gadać?
Co pójdziesz do nich... powiesz im, że chętnie byś ich wygryzł i może liczysz na ich entuzjazm? :-)

DarioG - 1 Październik 2010, 22:09

Fotoradar ustawiony był w miejscowości Chwalim na drodze 32 między Sulechowem, a Kargową. Ustawiony na ruchliwej drodze, w terenie zabudowanym, prawie środek miejscowości - wszystko pasuje, gdyby nie fakt braku osoby nadzorującej poczynania właściciela fotoradaru w osobie Strażnika Gminnego.
W miejscowości dla której ten sprzęt pracuje jest jeden SG, co powoduje, że Pan SG zajmuje się wysyłaniem listów i przyjmowaniem klientów z pocztówkami.

Jestem na tej drodze kilka razy w tygodniu - nigdy nie było tam SG. W rozmowie ze SG Kargowa (z dnia 30.09.2010 r.) Pani poinformowała, że SG jest zawsze, ale nie będzie pozował do zdjęć, następnie wyszło, że tylko go ustawia - a naprawdę to wiemy jak to działa.
Pytanie: Czy firmę, która go pilnuje nie kusi do modyfikacji ustawień - nie można w to wierzyć i dlatego jest obowiązek, aby w takich okolicznościach był SG. SG nawet nie uczestniczy przy zgrywaniu zdjęć - Pan z obsługi robi to sam na bieżąco.

Można to porównać do sytuacji, gdzie Pan X wchodzi do Komendy Policji i podaje, że przypadkowe 10. aut o nr rej. w dniu XX popełniło wykroczenia, następnie Policjant ustala dane i KŁAMIE, że on to widział i przy tym był, więc należy się mandat - chore, ale nie w Kargowej.

SG w Kargowej powinna zatrudnić pracownika do pilnowania firmy zewnętrznej, do tego czasu wykroczenia zebrane w taki sposób są jedynie pocztówkami firmy XX i w 100% nie nadają się jako dowód w jakiejkolwiek sprawie.

andrzej59 - 1 Październik 2010, 22:19

No tu to jest niezła jazda dla prawników. BRAWO DLA AUTORA :good: :good: :good:
Wg mnie to jest NIELEGALNE.

DarioG - 1 Październik 2010, 22:35

Powiem tak: Koleś mi się co raz bardziej "podoba", hehe :D
piotreg - 2 Październik 2010, 08:47

Autor pokazał w swoim materiale całą prawdę o lokalnych strażach fotoradarowo-gminnych :!: Asysta strażnika gminnego to fikcja - wszystko robi prywatna firma, łącznie z obróbką zdjęć, a na dostępie do CEPIKu kończąc. A to jak wiadomo jest niezgodne z prawem :!:
Fear - 2 Październik 2010, 16:32

Obstawa:



Początek to PO, dalej mi to wygląda na 23... lub 28...

piotreg - 3 Październik 2010, 07:32

Poszukajcie w sieci... nie wiem, może forum Gm. Kargowa...
Kto chce, ten znajdzie :D

DarioG - 3 Październik 2010, 08:01

Blaszek się nie doszukałem, ale znalazłem coś innego :D

Gmina Kargowa otrzymała tytuł i certyfikat "Gmina Fair Play 2010"

KLIK

Nie no rzeczywiście jest to gmina, która gra Fair Play, szczególnie z kierowcami. :good:

lumik_2007 - 11 Listopad 2010, 14:20
Temat postu: Janowiec
Wczoraj widziałem w Janowcu na drodze Okunin - Babimost Skodę Octavię II kombi koloru jasno złotego czy coś w tym stylu na nr rej. SK... stojącą na poboczu gdzie kiedyś stała Fabia z fotą. Przejeżdżając obok Skody zobaczyłem rozłożone fotele i chyba ktoś tam leżał. Nie jestem pewien, ale to byli chyba jakże znani SM i przyjaciel.
piotreg - 11 Listopad 2010, 15:58

Ta :?: :o
lumik_2007 - 12 Listopad 2010, 08:10

Dokładnie ta :good: Czyli miałem rację :twisted:
piotreg - 12 Listopad 2010, 10:36

Piękny jest ten Scout'cik.

No to już wiemy, czyja się biała Fabia na DJ :good:

lumik_2007 - 22 Listopad 2010, 21:36

Dziś znów wspomniana Skoda na SK... czyhała na biednych kierowców w m. Janowiec.
piotreg - 3 Luty 2011, 11:13

Fear napisał/a:
DarioG napisał/a:
Blaszek tego Fiata Doblo niestety nie jestem w stanie wyciągnąć :D Fear, zostawiam to dla Ciebie. :D

Powiem tak, ściągnąłem film na kompa i próbowałem, niestety z tego nie można nic więcej wyciągnąć

PO 237HP.

piotreg - 2 Październik 2012, 11:52

Cytat:
Kargowa: Straż Miejska wystawiała nielegalne mandaty?

Około tysiąc mandatów wystawionych przez Strażników Miejskich w Kargowie, znalazło się pod lupą Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

Strażnicy nakładali kary pieniężne za odmowę wskazania kierowcy, który przekroczył prędkość. Bywa, że zdjęcia są niewyraźne. Wówczas wzywa się właściciela pojazdu do ujawnienia, kto go prowadził. W myśl przepisów, gdy dochodzi do odmowy, sprawa powinna być przekazana policji. Jednak strażnicy z Kargowej sami karali właścicieli pojazdów, którzy mieli problemy z ustaleniem kto prowadził ich samochody.
W sąsiednim Sulechowie, w podobnej sprawie, sześciu miejscowych funkcjonariuszy Straży Miejskiej stanie przed sądem. Za bezprawne wystawianie mandatów, grozi im do trzech lat więzienia.

W obu przypadkach wspomniane komendy, były kontrolowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Policjanci po wykryciu nieprawidłowości, skierowali sprawę do prokuratury. Kontrole przeprowadzono po sygnałach kierowców.

Jednym z nich jest pan Emil, który słynie w internecie jako tropiciel fotoradarów ustawianych w różnych nietypowych miejscach. Przy okazji udaje mu się ujawnić różne nieprawidłowości. Na co dzień jest też użytkownikiem drogi krajowej K-32, która przecina gminę Kargowa. We wrześniu 2010 roku opublikował film, z którego wynika, że w miejscowości Chwalim gm. Kargowa przy fotoradarze nie było strażnika miejskiego. Ewentualny brak funkcjonariusza również jest w tym przypadku niezgodny z przepisami.

Zdaniem burmistrza Kargowej Sebastiana Ciemnoczołowskiego problem wynika z nieprecyzyjnych przepisów. Jeśli dojdzie do skazania, z pewnością będą odwołania. Włodarz Kargowej dodaje, że sprawa może być bardzo rozwojowa, gdyż wielu strażników w podobny sposób rozliczało właścicieli pojazdów.

Fotoradary w Kargowej pojawiły się kilka lat temu. Wówczas zastępcą burmistrza był Jerzy Fabiś, który przypomina sobie, że gmina wydzierżawiła te urządzenia na wniosek mieszkańców, którzy upatrywali w tym poprawy bezpieczeństwa. Jednak z perspektywy czasu, były wiceburmistrz przyznaje, że karaniem drogowych piratów powinna się zajmować wyłącznie policja. Jego zdaniem wyrok skazujący strażników, w dalszej perspektywie, mógłby spowodować katastrofalne skutki dla budżetów gmin, które w wyniku pozwów zbiorowych musiałyby zwracać wpłacone kary. Stąd też sprawa, powinna być rozstrzygnięta na szczeblu centralnym, bez angażowania prokuratur i sądów rejonowych.

Link

STEFAN - 2 Październik 2012, 17:22

Kur... większej bzdury nie słyszałem...
Art. 96 par. 3 KW dotyczy także straży.

Pismaki i policjanci...
Dodatkowo jakby jechali normalnie, nie byłoby sprawy, straże i firmy by nie zarabiały. Chory kraj. Policja nie ma pojęcia o fotoradarach, a prowadzi nadzór merytoryczny nad strażami. Kpina.

phonemaniac - 25 Marzec 2014, 07:32

Cytat:
Byli strażnicy miejscy z Kargowej oskarżeni. Czy gmina będzie musiała oddać pieniądze z mandatów?

Dwoje byłych strażników miejskich z Kargowej zostało oskarżonych przez świebodzińską prokuraturę o przekroczenie uprawnień. Chodzi o nieprawidłowo wystawiane mandaty.


Sprawa dotyczy mandatów wystawianych w 2010 r. Strażnicy miejscy karali mandatami właścicieli samochodów, którzy nie wskazywali faktycznych sprawców wykroczenia. Kwoty z mandatów trafiały do gminnej kasy. Okazuje się, że funkcjonariusze nie mogli tak postępować. Uprawnienia do takiego załatwienia sprawy ma policja.

- Przedstawiliśmy zarzuty przekroczenia uprawnień dwóm osobom – informuje prokurator Ewa Grześkowiaka, szefowa świebodzińskiej prokuratury rejonowej. To kobieta i mężczyzna, strażnicy miejscy gminy Kargowa. – Odmówili składania wyjaśnień – mówi prokurator Grześkowiak.

Oboje już nie pracują w straży miejskiej. – Strażnik poszedł na zwolnienie i już nie wrócił do pracy, a strażniczka zwolniła się sama – mówi Krzysztof Woziński, wiceburmistrz Kargowej.

Sprawa sądowa wkrótce się zacznie. - Osoby, które zostały nieprawidłowo ukarane przez strażników miejskich, mogą domagać się zwrotu pieniędzy na drodze postępowania cywilnego - mówi mecenas Anna Drobek z Zielonej Góry.

Sprawę zna również magistrat w Kargowej. Czy miejska kasa odda pieniądze z mandatów? - Poczekamy na decyzję sądu i wtedy zastanowimy się co dalej robić - mówi wiceburmistrz Woziński.

Byłym strażnikom grozi kara do trzech lat więzienia.

LINK

piotreg - 1 Kwiecień 2014, 09:36

Cytat:
Straż miejska w Kargowej do kasacji?



Burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski rozpoczął przymiarki do likwidacji straży miejskiej. - Oszczędności w budżecie pójdą na inwestycje - deklaruje.


Straż miejską powołał do życia poprzednik obecnego burmistrza, Janusz Kłys. W nowej kadencji rady straż miejska liczyła dwie osoby, z komendantką, Katarzyną Suchińską na czele. Strażnicy otrzymali dwa pomieszczenia na parterze ratusza, tuż obok wejścia. Z drugiej strony wejścia był posterunek policji (obecnie zlikwidowany, jest tylko pokój dyżurów).

Dlaczego zatem istnienie straży miejskiej stanęło pod znakiem zapytania?

- Nie ma ludzi do pracy - krótko kwituje burmistrz Sebastian Ciemnoczołowski. - Komendantka jest na zwolnieniu lekarskim, wróci do pracy prawdopodobnie za dwa lata. Druga strażniczka jest na urlopie wychowawczym i ma umowę tylko do końca kwietnia. Natomiast strażnik, który ją zastępuje, po zrobieniu stosownych kursów i zdobyciu uprawnień, zdecydował, że chce zostać policjantem. I odchodzi również w kwietniu.

Burmistrz mówi, że były już trzy nabory do straży, ale samorządu nie stać na kolejny, bo utrzymanie straży coraz więcej kosztuje. Tymczasem w mieście stanął maszt z gminnym fotoradarem, zatem odpadło strażnikom wyłapywanie kierowców przekraczających prędkość. Poza tym zreorganizowano funkcjonowanie policji w terenie.

- Mundurowi są bardziej widoczni na ulicach, mają zaś dyżur w jednym wyznaczonym dniu i wtedy można z nimi załatwiać swoje sprawy - wylicza burmistrz. Dodaje, że były trzy duże spotkania mieszkańców z udziałem komendanta policji w Zielonej Górze, które wykazały, że policja ma większy autorytet niż straż zatem lepiej stawiać na policjantów.

Radna Barbara Dębicka z Karszyna nie ma wyraźnego zdania, czy straż likwidować, czy też zostawić. - Ludzie mówią różnie. Choć są sytuacje, kiedy straż się przydaje. Na przykład latem, gdy często wyrzucane są na wsi psy. Wtedy to sprawa dla straży - mówi. - Ale straż bardziej chyba jest przydatna w mieście.

Z kolei Jadwiga Onoszko wskazuje, że coraz lepiej sprawuje się policja, jest widoczna na ulicach, zaś straży wiele problemów trudno było załatwić z racji wąskich uprawnień. Dlatego, choć sama formacja jej się podoba, uważa że racjonalniej będzie zostawić tę robotę policji.

Zdecydowanym przeciwnikiem likwidacji jest radny - policjant, Rafał Gasztyk. Oficer w Sulechowie, ongiś kierownik posterunku w Kargowej. Mówi wprost: - Jeśli zabraknie straży to zrobi się kaszana. Bo jaka jest straż, taka jest, ale zawsze załatwiała sprawy porządkowe w gminie, wyłapywała tych, co śmiecą w lesie, porzucają psy. A jak na posterunku nie było policjanta, to ludzie szli do strażników - wylicza Gasztyk. - Będę głosował przeciw likwidacji - dodaje.

Burmistrz Ciemnoczołowski deklaruje, że to, co zostanie zaoszczędzone na straży pójdzie na inwestycje. Sprawa będzie wkrótce rozpatrywana na sesji rady miejskiej.

Link

piotreg - 1 Kwiecień 2014, 09:40

Wychodzi na to, że w Gm. Kargowa na chodzie jest tylko maszt stacjonarny. Wszystko wskazuje na to, że strażnicy już nie łupią z perspektywy "krzaków". Ktoś ten fakt może potwierdzić?

A Pani Komendant poszła na dwuletnie L4 z powodu potrącenia jej przez Emila?

lumik_2007 - 2 Kwiecień 2014, 20:57

Z tego co wiem to strażnicy miejscy z Kargowej mają postawione zarzuty prokuratorskie. Dowiem się co i jak i dam znać.
piotreg - 3 Kwiecień 2014, 13:09

Na krajówce nadal są oznakowane znakami D-51 miejscowości na terenie Gm. Kargowa?
mrht - 1 Maj 2014, 11:06

Są oznaczenia przed radarem, który znajduję się na wysokości marketu.
Ograniczenie chyba (40) .

piotreg - 1 Maj 2014, 11:26

Przy najbliższej okazji zrób proszę zdjęcia. :cool:
phonemaniac - 15 Sierpień 2014, 19:44

Jadąc w kierunku Wielkopolski zauważyłem następujące odcinki pomiarowe:

- Chwalim - (wlot od Sulechowa) 1,1 km (cała miejscowość)
- Kargowa - (wylot na Wolsztyn) za zjazdem na Klenice - 900 m

piotreg - 15 Sierpień 2014, 19:45

Smolno Małe czyste?
phonemaniac - 15 Sierpień 2014, 20:01

Droga K-32 przebiega z daleka od Smolna Małego. Najbliższy pomiar w rejonie gm. Kargowa jest w Chwalimiu.
piotreg - 23 Październik 2014, 13:27

Straż miejska w Kargowej została zlikwidowana.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group