Forum Mapy Fotoradarów

ŚLĄSKIE - Gorzyce - DK nr 78 (Wodzisław Śl. - Chałupki)

piotreg - 6 Październik 2015, 11:24
Temat postu: Gorzyce - DK nr 78 (Wodzisław Śl. - Chałupki)
Cytat:
Odcinkowy Pomiar Prędkości w Gorzycach już wkrótce stanie się faktem

Na jednej z najruchliwszych dróg w regionie łatwiej będzie można dostać mandat za przekroczenie prędkości. Postarają się o to... kamery.


W październiku ubiegłego roku jako pierwsi w regionie informowaliśmy o planach Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym (CANARD), dotyczących uruchomienia w 29 miejscach Odcinkowych Pomiarów Prędkości (OPP). Dwa z nich powstaną na Drodze Krajowej nr 78 w Gorzycach. Droga ta stanowi bezpłatną alternatywę dla autostrady A1. Przed wjazdem na OPP ustawiony będzie znak D 51 "Kontrola prędkości", uzupełniony o tabliczkę "Kontrola średniej prędkości na odcinku... km".

Jak się dowiedzieliśmy cały system 29 punktów powinien zacząć działać do końca tego roku. Punkty pomiarowe w Gorzycach zaczną działać prawdopodobnie znacznie wcześniej. Dostarczenie specjalistycznego sprzętu rejestrującego oraz jego instalację przy drogach CANARD zlecił firmie Sprint z Olsztyna. To ta sama firma, która w Rybniku zainstalowała Sieć Tablic Elektornicznej Informacji Pasażerskiej, działającej na przystankach autobusowych. Jak ustaliliśmy firma powinna rozpocząć prace w Gorzycach już wkrótce.

- Instalacja, uruchomienie i testy wraz z kalibracją systemu zaplanowane są na sierpień. Natomiast start pracy systemu w ramach CANARD nastąpi prawdopodobnie we wrześniu. O ile wszystko przebiegać będzie zgodnie z harmonogramem – zaznacza Rafał Piętka z firmy PR Kwadrat, współpracującej z firmą Sprint z Olsztyna. Jak dodaje dokładny termin uruchomienia ustali Główna Inspekcja Transportu Drogowego. Wygląda więc na to, że już wkrótce przejeżdżając DK 78 przez Gorzyce kierowcy będą musieli zachować szczególną czujność.

Link

piotreg - 6 Październik 2015, 11:25

I zdj.:
piotreg - 22 Październik 2015, 09:27

W okolicy Gorzyc monitoringiem objęte zostały dwa odcinki:

1) 982 m na odc. ul. Bogumińskiej i Raciborskiej, ogr. (50)
2) 856 m na odc. ul. Rybnickiej, ogr. (50)

<itd> nie planował objęcia monitoringiem tych odcinków drogi K-78.

piotreg - 9 Styczeń 2016, 10:04

System odcinkowego pomiaru prędkości na chwilę obecną nie działa. <itd> zapowiada, że zostanie on uruchomiony do końca stycznia 2016 r.
piotreg - 24 Maj 2016, 07:52

Cytat:
Odcinkowy pomiar prędkości uruchomiony w trzech miejscach w naszym regionie!



Uwaga kierowcy! Jak informuje policja dziś (19.05.) w Gorzycach ruszył odcinkowy pomiar prędkości. Kamery zainstalowane na słupach drogi krajowej nr 78 rejestrują pojazdy i tym samym sprawdzają średnią prędkość na wyznaczonym odcinku. Jeśli będzie ona wyższa od dozwolonej, kierowca otrzyma mandat.


Urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości zainstalowane zostały przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego już w ubiegłym roku. Od dziś działają. System automatycznie odczytuje numery rejestracyjne i oblicza czas przejazdu pomiędzy sprawdzanymi punktami. Na jego podstawie obliczana jest średnia prędkość. Jeżeli jest wyższa niż dozwolona kierowca nie uniknie kary. W sumie w całym kraju powstało 29 takich miejsc. Na dziś działa 12, w tym od dziś trzy w naszym regionie. To dwa odcinki pomiarowe w Gorzycach: między 8 i 9 kilometrem oraz 700 metrów dalej na odcinku 850 metrów. Trzeci to odcinek w Wilczy, w gminie Pilchowice, na trasie o długości 2 kilometrów 200 metrów. To także droga krajowa numer 78.

Link

piotreg - 24 Wrzesień 2016, 19:59

Raport ustrzelonego ptaka:
krzycho9555 - 15 Listopad 2020, 09:20
Temat postu: Droga K-78 w pobliżu Gorzyc
Siemka, Pany.

Proszę o pomoc. Droga krajowa nr 78, w pobliżu Gorzyc znajduje się odcinkowy pomiar prędkości. Moje pytanie, czy też jest tam sprawdzany dokładny przejazd na czerwonym świetle i każdy kto popełni wykroczenie na skrzyżowaniu to dostanie w tym miejscu mandat za przejazd na czerwonym? Proszę o wypowiedź. Pozdrawiam.

spooky - 15 Listopad 2020, 10:50

Które skrzyżowanie ze światłami masz na myśli? Bo w pobliżu masztów odcinkowego pomiaru nie ma żadnego.
krzycho9555 - 15 Listopad 2020, 11:45

Kurcze, dokładnie ciężko wskazać dokładną lokalizację miedzy Wodzisławem Śląskim a Gorzycami. Chodzi o mniejsze skrzyżowanie bez skrętów bezkolizyjnych - kamera zamontowana na słupku i pytanie moje, czy złe zachowanie na takim skrzyżowaniu skończy się mandatem, czy raczej przejdzie to bez problemów?
małymobil - 15 Listopad 2020, 12:08

Wejdź na stronę CANARD i znajdź interesujący cię punkt. A później o nim tu pogadamy.
krzycho9555 - 15 Listopad 2020, 13:13

Na CANARD pokazuje mi tylko pomiar odcinkowy średniej prędkości. Nic o kamerach na sygnalizacji, a jakaś tam kamera była na sygnalizacji. :???:
spooky - 15 Listopad 2020, 13:35

Jakaś tam kamera jest na każdym skrzyżowaniu w PL. Na mapie CANARD w górnym prawym rogu odznacz wszystko poza Rejestracja przejazdu na czerwonym świetle, to powinno rozwiać Twoje wątpliwości w 100%.
małymobil - 15 Listopad 2020, 15:57

krzycho9555 napisał/a:
Na CANARD pokazuje mi tylko pomiar odcinkowy średniej prędkości. Nic o kamerach na sygnalizacji, a jakaś tam kamera była na sygnalizacji. :???:

Wszystko tam jest. U nas gratis zdjęcia, ale nie wszystkich miejsc. Aktualizujemy na ile możemy. Jeśli na tym konkretnym odcinku nie ma odcinkowego ani Red light to możesz spać spokojnie.

krzycho9555 - 16 Listopad 2020, 17:56
Temat postu: Rybnicka 9, Gorzyce
Pany, znalazłem skrzyżowanie. Jest jakaś tam kamera, pod którą przez przypadek przejechałem na czerwonym prosto. Czy grozi to mandatem jak w pobliżu jest pomiar średniej prędkości, czy raczej ujdzie na sucho, proszę o wypowiedź.
małymobil - 16 Listopad 2020, 18:43
Temat postu: Rybnicka 9, Gorzyce
krzycho9555 napisał/a:
Pany, znalazłem skrzyżowanie. Jest jakaś tam kamera, pod którą przez przypadek przejechałem na czerwonym prosto. Czy grozi to mandatem jak w pobliżu jest pomiar średniej prędkości, czy raczej ujdzie na sucho, proszę o wypowiedź.

Śpij spokojnie. To kamery od ITS.

piotreg - 17 Listopad 2020, 09:19

małymobil napisał/a:
Wejdź na stronę CANARD i znajdź interesujący cię punkt. A później o nim tu pogadamy.

Ja Ci dam CANARD. :mrgreen: Tylko mapa fotoradarów! Na Naszej mapie, którą wszyscy razem współtworzymy, mamy naniesione wszystkie fotoradary, wszystkie fotoradary odcinkowe i wszystkie systemy Red light. I co najważniejsze, nasza mapa fotoradarów uwzględnia także nieaktywne instalacje, należące do miast i gmin!

krzycho9555 napisał/a:
Droga krajowa nr 78, w pobliżu Gorzyc znajduje się odcinkowy pomiar prędkości. Moje pytanie, czy też jest tam sprawdzany dokładny przejazd na czerwonym świetle i każdy kto popełni wykroczenie na skrzyżowaniu to dostanie w tym miejscu mandat za przejazd na czerwonym? Proszę o wypowiedź. Pozdrawiam.

Mandat za przejazd na czerwonym świetle dostanie tylko ten kierujący, którego Policja zatrzyma na gorącym uczynku.

krzycho9555 napisał/a:
Czy grozi to mandatem jak w pobliżu jest pomiar średniej prędkości, czy raczej ujdzie na sucho, proszę o wypowiedź.

Jak działa fotoradar odcinkowy? Więcej tutaj.

małymobil - 17 Listopad 2020, 14:50

piotreg napisał/a:
małymobil napisał/a:
Wejdź na stronę CANARD i znajdź interesujący cię punkt. A później o nim tu pogadamy.

Ja Ci dam CANARD. :mrgreen: Tylko mapa fotoradarów! Na Naszej mapie, którą wszyscy razem współtworzymy, mamy naniesione wszystkie fotoradary, wszystkie fotoradary odcinkowe i wszystkie systemy Red ligh.

To nie podlega dyskusji że Nasza najlepsza, a na CANARD łatwiej trasę ustalić, dlatego ją zasugerowałem.

piotreg - 8 Sierpień 2022, 21:52

To najlepiej zarabiający OPP w woj. śląskim.

Cytat:
Prawie 1500 naruszeń obowiązującej prędkości zostało zarejestrowanych w pierwszym półroczu 2022 roku przez urządzenia służące do odcinkowego pomiaru średniej prędkości pojazdów w województwie śląskim. Dokładnie było ich 1479.

Najwięcej zarejestrowano w Gorzycach - 1 163. Na odcinku Wilcza – Nieborowice - 176, a w Tarnowskich Górach 140 naruszeń.

Link


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group