Forum Mapy Fotoradarów

Świecie - Videorejestratory

piotreg - 25 Luty 2009, 20:08
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KPP Świecie

Nieoznakowane:

- błękitny Fiat Bravo, nr rej. CT 23648
- błękitny VW Passat B6, nr rej. CSW H960 /zdjęty ze służby/
- czarny Opel Insignia, nr rej. CSW H979 - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/
- granatowy VW Passat B6, nr rej. CB 68002 /zdjęty ze służby/
- platynowe BMW 330i xDrive, nr rej. CTU N013 (wcześniej CG 91527) - kamera przód i tył

Polak. - 25 Marzec 2009, 14:40

CSW H960 jest jasnobłękitny, a CB 68002 jest totalnie ciemnogranatowy, więc nie są tego samego koloru. ;)
garny - 12 Maj 2009, 22:15

CSW H960 widziany z suszarką na 9 km drogi K-1 w kierunku Bydgoszczy.

EDIT: Oczywiście K-5. :oops:

Polak. - 13 Maj 2009, 00:05

Hmm, nie wiem od kiedy do Bydgoszczy prowadzi droga K-1. :roll:
garny - 13 Maj 2009, 10:31

Sorry, droga K-5 oczywiście.
amaral - 24 Sierpień 2009, 12:43

Coś się nie zgadza, bo tego Passata z tą rejestracją widziałem koło Szubina jak suszyli na suszarkę. Pozdro.
20VT - 27 Sierpień 2009, 02:46

Który? Ten na CB rej.?
amaral - 27 Sierpień 2009, 07:22

Tak.
Jahu55 - 27 Sierpień 2009, 17:32

Bo pewnie jest to bydgoski Passat i śmiga po krajowych. A jak wyżej napisał kolega był kiedyś u nas i tam jeździł. Ważne jest kiedy widziałeś go koło Szubina.
piotreg - 2 Październik 2009, 08:17

amaral napisał/a:
Coś się nie zgadza, bo tego Passata z tą rejestracją widziałem koło Szubina jak suszyli na suszarkę. Pozdro.

Wszystko jest ok. Pogrzebałem na forach w Świeciu:

- jasnobłękitny, nr rej. CSW H960 :arrow: kamerka z przodu przy lusterku wstecznym
- ciemnogranatowy, nr rej. CB 68002 :arrow: kamerka z przodu

Uwaga! Nowością jest jednoślad :arrow: Yamaha Fazer 1000cm3 wyposażony w videorejestrator.

Misial - 9 Październik 2009, 18:32

Cytat:
Policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, maja od dzisiaj dodatkowe narzędzie do walki z piratami drogowymi. Są to dwa motocykle Yamaha.

Wczoraj mundurowi ze świeckiej drogówki odebrali, zakupione przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, dwa motocykle Yamaha Fazer 1000. Są one fabrycznie nowe. Mają silniki o pojemności 1000cm3 i mocy 150 KM. Będą wykorzystywane głównie do służb patrolowych na autostradzie. Obecnie świecka komenda dysponuje już pięcioma motocyklami, które są wykorzystywane w Sekcji Ruchu Drogowego.

Zdjęcie pochodzi ze strony KPP w Świeciu

delpiero - 12 Czerwiec 2010, 06:35

Cytat:
Osiągnął na liczniku "niezły wynik"

500 złotych mandatu i 10 punktów karnych dostał kierowca BMW, który na liczniku zamiast obowiązującej w tym miejscu „dziewięćdziesiątki” miał 177,6 km/h. Widocznie nie przypuszczał, że wszystko rejestrują jadący za nim policjanci. Na szczęście pirat drogowy był trzeźwy.

Wczoraj około 13.00 w miejscowości Franciszkowo, w powiecie świeckim policjanci drogówki patrolowali drogę nr 240. W pewnej chwili wyprzedziło ich jadące wyraźnie z nadmierną prędkością ciemne BMW i pojechało dalej. Policjant kierujący nieoznakowanym radiowozem bez zastanowienia dodał gazu i zaczął go ścigać. Po chwili funkcjonariusze dogonili pirata drogowego i zaczęli go nagrywać na videorejestratorze. Gdy mieli dowód na to, że złamał przepisy zatrzymali bmw do kontroli. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec Chojnic, który w miejscu ograniczenia prędkości do 90 km/h jechał z szybkością 177,6 km/h. Kierowca został zatrzymany i ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Na jego konto dopisane zostało też 10 punktów karnych. Na szczęście był trzeźwy.

LINK
andrzej59 - 10 Sierpień 2010, 10:51

VW Passat srebrny (wpadający w błękit), CSW H960 - kamera z przodu k./lusterka na DW nr 240 (Świecie - Tuchola).
piotreg - 28 Czerwiec 2011, 21:02

Błękitny Passek stał dzisiaj na 121 km drogi K-1 (vis a vis zjazdu na A1). Niestety zwiał mi sprzed nosa...
piotreg - 29 Czerwiec 2011, 15:56

Dzisiaj znowu obstawiony był 121 km drogi K-1 (chyba ich ulubiona miejscówka).
Pani w białej czapce waliła z iskry w obie strony, ogr. (70) .

zdzichu - 11 Maj 2012, 09:56

Parę dni temu na obwodnicy Świecia zauważyłem nieoznakowana Insignie, która zatrzymała jednego mobila. Niestety nie zauważyłem numeru blach. Nowa furka czy może zapędziła się tam z innego miasta?
zdzichu - 11 Maj 2012, 11:00

Ok., znalazłem. Prawdopodobnie do Świecia zaplątała się bydgoska Insignia, blaszki CB 68017 ->> Klik.
inżynier - 7 Sierpień 2012, 11:45

Cytat:
77 mandatów



Początek tygodnia dla świeckiej drogówki przebiegał pod kryptonimem „Wideorejestrator”. Przez osiem godzin nieoznakowane radiowozy patrolowały drogi naszego powiatu.

W tym czasie policjanci skontrolowali ponad sto samochodów i wystawili siedemdziesiąt siedem mandatów. - Mundurowi zwracali uwagę na kierowców łamiących ograniczenia prędkości, wyprzedzających w miejscach niedozwolonych oraz sprawdzali czy dzieci są przewożone prawidłowo i czy kierowcy oraz pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa – informuje asp. Marek Rydzewski, rzecznik prasowy KPP w Świeciu.
Najważniejsze drogi powiatu patrolowały trzy nieoznakowane radiowozy z kamerami – dwa ze świeckiej komendy i jeden z grudziądzkiej. Działania te były częścią wojewódzkiej akcji o tej samej nazwie. - Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa – mówi Rydzewski. – Cel został osiągnięty, bo na nadzorowanych drogach nie doszło do żadnego wypadku.

Link

Elite - 17 Maj 2013, 17:24


autogaz1984 - 11 Lipiec 2014, 11:55

Cytat:
Szkolenie policjantów na Torze Poznań

Na Torze Poznań odbyło się szkolenie zorganizowane przez Komendę Główną Policji. Uczestników, funkcjonariuszy z całego kraju, przywitał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podinsp. Rafał Kozłowski wraz z prezesem Automobilklubu Wielkopolski Robertem Werle. Na dwudniowe szkolenie przyjechało 50 funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy ćwiczyli pod okiem doświadczonych instruktorów.


Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zorganizowało na Torze Poznań w dniach 10-11 lipca szkolenie dla 50 policjantów z całej Polski. Pod czujnym okiem doświadczonego instruktora: Tomasza Płaczka – rajdowego i wyścigowego mistrza Polski ćwiczyli różne elementy dynamicznej jazdy. Na specjalnej macie poślizgowej ćwiczyli nagłe hamowanie na mokrej nawierzchni, omijanie przeszkód, dynamiczną jazdę slalomem czy też kontrolę auta przy dynamicznej jeździe na łukach drogi.

Nie zabrakło też szkolenia teoretycznego. Właściwa pozycja za kierownicą, sposoby zabezpieczenia osób pokrzywdzonych w wypadkach czy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej to umiejętności, które mogą komuś uratować życie. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Trenując na torze policjanci jeździli samochodami, którymi na co dzień pełnią służbę. W ten sposób mogą przećwiczyć jak może zachować się ich auto w ekstremalnych sytuacjach. Szkolenia będą kontynuowane w przyszłości.




Link + Video

delpiero - 28 Lipiec 2014, 17:58

:arrow: Volkswagen Passat, nr rej. CSW H960
autogaz1984 - 13 Listopad 2014, 21:45

Zmiany w Świeciu:

Cytat:
Nowe radiowozy dla świeckiego garnizonu

Cztery nowe radiowozy otrzymali policjanci ze świeckiego garnizonu. Wczoraj Starosta Powiatu Świeckiego Pani Marzena Kempińska, Burmistrz Nowego Pan Czesław Woliński oraz Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Wiesław Domański przekazali pojazdy funkcjonariuszom. Dwie skody rapid, dacia duster oraz opel insignia już wkrótce pojawią się na drogach powiatu.


Wczoraj (12.11.14) na terenie nowskiego komisariatu odbyło się uroczyste przekazanie 4 nowych radiowozów dla świeckiego garnizonu. Skoda rapid oraz opel insignia trafią do świeckiej jednostki, natomiast dacia duster i druga skoda będą służyć policjantom z Nowego.

Przybyłych gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Świeciu insp. Wiesław Milarski. Radiowozy przed pierwszym wyjazdem na służbę poświęcił Kapelan świeckich mundurowych ks. Ryszard Pełech.

Kluczyki wręczyli wspólnie Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Wiesław Domański, Starosta Powiatu Świeckiego Pani Marzena Kempińska oraz Burmistrz Nowego Pan Czesław Woliński.

Zakup nowych radiowozów był możliwy dzięki dofinansowaniu części kwoty przez Urząd Gminy w Nowem oraz Starostwo Powiatowe w Świeciu. Pozostałą kwotę przekazano z budżetu Policji.

Zarówno przedstawiciele władz, jak i Komendant Powiatowy zgodnie podkreślili, że zakup radiowozów jest przykładem stojącej na wysokim poziomie współpracy samorządu z Policją dla ogólnie rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.




Źródło

Najbardziej interesuje mnie Insignia... :twisted:

autogaz1984 - 18 Styczeń 2015, 11:17

Świecki Passat ma się dobrze, blaszki CSW H960 bez zmian.
piotreg - 18 Styczeń 2015, 14:50

A w temacie Insignii coś wiadomo? Jedna fura nie poszła na jakiś inny powiat? Jak dla mnie to trochę za dużo tych pościgowców w KPP Świecie. :twisted:
autogaz1984 - 18 Styczeń 2015, 15:23

piotreg napisał/a:
A w temacie Insignii coś wiadomo?

Miałem nadzieję że się na nią natknę, ale niestety... :sad:

piotreg napisał/a:
Jedna fura nie poszła na jakiś inny powiat? Jak dla mnie to trochę za dużo tych pościgowców w KPP Świecie.

Ciekawe co z Passatem CB 68002. :o

piotreg - 18 Styczeń 2015, 15:29

autogaz1984 napisał/a:
Ciekawe co z Passatem CB 68002. :o

Mógł pójść na jakiś powiat...

Insignia zapewne lata po A1.

grundi - 19 Styczeń 2015, 16:59

Czas się zapuścić znowu do Świecia. Jutro lecę z rodzinką prywatnym do Grudziądza z córką na dzień babci, to może uda się coś ustrzelić. :-) A jak nie to w przyszłym tygodniu ruszę na polowanie.
grundi - 19 Luty 2015, 22:25

Passat 68002 wczoraj widziany "na rewirach", Insigni nie widać nigdzie.

Natomiast na 116 km w Grupie widziałem w nocy zaparkowany prawdopodobnie radiowóz na światłach postojowych, które do złudzenia przypominały LEDowe światła nowej Skody Superb. Zauważyłem w ostatnim momencie policjanta obok auta.

piotreg - 15 Lipiec 2015, 22:38

Insignia ma tablice CSW H979. Podobno jeszcze bez kamer, ale lada chwila pewnie będzie miała dwie.
autogaz1984 - 7 Wrzesień 2015, 07:49

:arrow: Insignia, nr rej. CSW H979

FB

grundi - 14 Październik 2017, 20:53

Dziś w okolicach Świecia widziałem taki oto obrazek. Na Fiacie był niebieski kogucik i trzepali ciężarówkę.
piotreg - 24 Grudzień 2017, 10:24

Błękitny VW Passat B6, nr rej. CSW H960 już bez kamer.

Źródło: http://elightbars.pl

piotreg - 1 Luty 2018, 18:53

Jak donosi user zurad, w Świeciu motorki bez kamer.
delpiero - 29 Listopad 2018, 07:19

KPP Świecie wzmocniło :arrow: platynowe BMW 330i xDrive, nr rej. CG 91527 - kamera przód i tył.
grundi - 4 Maj 2019, 21:15

Na remontowanym odcinku drogi Grupa-Świecie, na podwójnej ciągłej wyprzedził mnie samochód. W ślad za nim wyprzedziło mnie takie Bravo, po czym wyciągnęło koguta i ściągnęli "pacjenta" na pobocze. Kojarzę, że już kiedyś ustrzeliłem takie Bravo jak kontrolowali ciężarówkę.
piotreg - 7 Maj 2019, 14:11

grundi napisał/a:
Kojarzę, że już kiedyś ustrzeliłem takie Bravo jak kontrolowali ciężarówkę.

To nie to Bravo! Ale na pewno "bravo" za sesję. :D To ze zdjęcia wcześniej stacjonowało w KMP Bydgoszcz. Czyżby transfer do KPP Świecie? :o Trafiłeś ich w powiecie świeckim...

grundi - 7 Maj 2019, 21:28

Zdecydowanie. Jak porozbijali Beemki to stare dobre Bravo wróciło do łask.

"To" w "Świeciu". Ostatnio w Bydgoszczy brązowe.

piotreg - 10 Maj 2019, 14:11

grundi napisał/a:
Zdecydowanie. Jak porozbijali Beemki to stare dobre Bravo wróciło do łask.

BMW w Świeciu nie miało chyba żadnego przykrego zdarzenia? :o Passat raczej został już wycofany i niewykluczone, że Bravo przyszło w jego miejsce. Fiaty Bravo, które Policja kupiła kilka lat temu miały bardzo fajne silniki T-Jet - trwałe i dynamiczne.

grundi - 11 Maj 2019, 07:06

Bardziej miałem na myśli, że może gdzieś zostało "pożyczone". Swego czasu dwie Beemki z Bydgoszczy były uszkodzone (granatowa już wróciła do służby), toruńska też była rozbita, została Grudziądzka na "miejscowy" kawałek autostrady, dlatego podejrzewam że "świecka" poszła na autostradę (majówka w końcu była) to i Fiacika wyciągnęli.
delpiero - 2 Październik 2019, 15:49

:arrow: CG 91527
piotreg - 5 Wrzesień 2020, 08:58

delpiero napisał/a:
:arrow: CG 91527

Teraz już CTU N013.

A Bravo nadal na starych tablicach w pełni sprawne.

delpiero - 23 Styczeń 2021, 10:25

:arrow: CTU N013
delpiero - 24 Marzec 2021, 19:34

:arrow: CSW H979
delpiero - 12 Listopad 2021, 13:42

:arrow: CTU N013
małymobil - 30 Marzec 2022, 14:14

Błękitny Fiat Bravo, nr rej. CT 23648 na pewno jeździ.
inżynier - 9 Lipiec 2022, 11:14

Cytat:
Rogatki się podniosły, sygnalizator wciąż nadawał czerwone światło. Wjechała na tory, dostała mandat



Sznur samochodów oczekiwał na otwarcie rogatek na przejeździe kolejowym. Gdy te się podniosły, sygnalizator wciąż nadawał czerwone światło. Zignorowała je kobieta, która wjechała - na oczach policjantów - na przejazd. Dostała mandat w wysokości dwóch tysięcy złotych.


W czwartek (7 lipca) policjanci zatrzymali do kontroli kierującą dacią. 56-letnia mieszkanka Gdańska wjechała na przejazd kolejowy w Warlubiu pomimo tego, że sygnalizator nadawał czerwone światło. Jej zachowanie widać na nagraniu opublikowanym przez policję. Przed przejazdem kolejowym na podniesienie się rogatek czekał sznur samochodów. Kobieta siedziała w pierwszym z nich. Po drugiej stronie przejazdu byli policjanci, którzy wideorejestratorem nagrali, jak 56-latka wjechała na tory, zanim sygnalizator przestał nadawać czerwone światło.

- Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na kierującą mandat karny w wysokości dwóch tysięcy złotych - przekazała podkomisarz Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Apel o rozwagę

Policjanci przypominają, że tego typu zachowania kończą się z reguły tragicznie dla kierowców. - Próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem mimo znaków "stop" i sygnalizacji ostrzegawczej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych. Finał wielu z tych zdarzeń jest w skutkach tragiczny - podkreśliła Tarkowska.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych oraz bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych.

Link

piotreg - 10 Lipiec 2022, 07:58

małymobil, możesz uzupełnić swój spis o numer VR w BMW - 262. :grin:
małymobil - 10 Lipiec 2022, 10:59

piotreg napisał/a:
małymobil, możesz uzupełnić swój spis o numer VR w BMW - 262. :grin:

Tych mam od dawna.

małymobil - 17 Listopad 2022, 09:34

BMW, Opel i Fiat aktywne.
piotreg - 2 Marzec 2023, 17:43

małymobil napisał/a:
BMW, Opel i Fiat aktywne.

Opel wciąż? Do zabrania w cywil Opel Insignia rok produkcji 2014 z symbolicznym nalotem 181083 km. Wychodzi na to, że to CSW H979.

małymobil, możesz to jakoś potwierdzić?

małymobil - 26 Maj 2023, 13:38

piotreg napisał/a:
małymobil napisał/a:
BMW, Opel i Fiat aktywne.

Opel wciąż? Do zabrania w cywil Opel Insignia rok produkcji 2014 z symbolicznym nalotem 181083 km. Wychodzi na to, że to CSW H979.

małymobil, możesz to jakoś potwierdzić?

W 85% to jest ten Opel do zabrania. Fiat przeniesiony (więcej nie wiem). BMW pojechało na serwis.

piotreg - 28 Maj 2023, 08:20

małymobil napisał/a:
W 85% to jest ten Opel do zabrania.

Ja już go usunąłem z mapy video.

małymobil napisał/a:
Fiat przeniesiony (więcej nie wiem).

Do innej KPP czy do innego wydziału?

delpiero - 7 Październik 2023, 08:18

:arrow: CTU N013

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group